Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) llacee válasza atideath (#1050) üzenetére


llacee
őstag

Nalam win srv 2012r2 hypervisor mellett 4 vm fut.A gyari 2gb melle egy 8ast tettem, igy tok jol elvagyok

(#1052) GoZoL válasza atideath (#1050) üzenetére


GoZoL
senior tag

Az ESXi 6-nak a minimum gépigénye. Az 5-ös verziónál 2 GB RAM-ot ír. Ilyenkor még egy VM se fut, csak a rendszer saját magát tartja fent. Próbáld meg, ha kevés a RAM akkor bővítheted.

(#1053) GoZoL


GoZoL
senior tag

Ezekkel a processzorokkal kompatibilis a HP? Hol lehet ilyeneket szerezni?

(#1054) radi8tor válasza GoZoL (#1053) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyre kevesebb helyen, mivel régi CPU.

Fifinek írj privátot, ő tud valami lelőhelyet.

⭐ Stella

(#1055) GoZoL válasza radi8tor (#1054) üzenetére


GoZoL
senior tag

Köszi, irreálisan drágák használtan is ezek a processzorok. Még nem kaptam meg a microservert, ha kevés lesz a proci akkor majd elgondolkodok a cserén.

(#1056) atideath válasza GoZoL (#1052) üzenetére


atideath
tag

Igen én is erre gondoltam hogy egyenlőre megpróbálom a gyári 4Gb-vel ha kevés akkor majd később dobok be mellé még. De most nincs della rá. ESXI guest OS tudja használni az USB portokat? Egy USB kártyaolvasót el kellene érnem az egyik VM rendszer alatt.

[ Szerkesztve ]

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1057) GoZoL válasza atideath (#1056) üzenetére


GoZoL
senior tag

Tudja, ez alap.

(#1058) Snoop-y válasza llacee (#1051) üzenetére


Snoop-y
veterán

cpu-t csereltel?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1059) jegesib válasza GoZoL (#1052) üzenetére


jegesib
aktív tag

6-os is elvan kb 2 gigával. Nálam 4 VM-el így néz ki:
OMV(1GB), OSX(6GB) 2db win (2+2GB)

(#1060) jegesib válasza atideath (#1056) üzenetére


jegesib
aktív tag

Ha javasolhatom, ne a HP-nek dedikált ESXi-t tedd, én szoptam vele 3napig. Össze lehet azt is hakkolni, h működjön rendesen, de a standard szalad gond nélkül

(#1061) GoZoL válasza jegesib (#1059) üzenetére


GoZoL
senior tag

De nálad xeon cpu van, ő meg az alappal ugrik neki.

(#1062) llacee válasza Snoop-y (#1058) üzenetére


llacee
őstag

E3 1265v2 van benne

(#1063) atideath válasza GoZoL (#1061) üzenetére


atideath
tag

Igen egyenlőre alap CPU-val lesz, majd későbbiekben bővítem ha szükséges. Egyenlőre a számításaim alapján az egyik rendszernek elég egy 2Gb memó a másiknak meg elég 1gb így még az ESXI-nek marad 1 gb szabadon. Lehet kicsit lassú lesz de csak elbírja. :)

Viszont egy fontosabb kérdés. Van most 2db 3TB wincsim RAID-ben a NAS-ban. Ez kerülne át ide. De most mivel anyagiak miatt nem tudok SSD-t tenni a serverbe melyik lenne jobb megoldás az ESXI-nek? Van egy 120gb-s Sata HDD wincsim amire telepíteném a ESXI-t a másik 2 wincsi pedig raid-be maradna, erre mehetne a VM disk meg egyéb cuccok. Vagy egyből a Raid-re telepítsem és ne is foglalkozzak egy 3-dik wincsivel?

Érdemes újrapasztázni a CPU-t? Ha igen nem jár garivesztéssel?

[ Szerkesztve ]

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1064) atideath válasza atideath (#1063) üzenetére


atideath
tag

Vagy most nézem hogy van SD kártya hely a lapon. Arra nem lehet az ESXI-t telepíteni? Vagy nem ajánlott?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1065) jegesib válasza atideath (#1064) üzenetére


jegesib
aktív tag

Nekem SD-n van az ESXi, felesleges arra elpazarolni egy SATA helyet

(#1066) jegesib válasza GoZoL (#1061) üzenetére


jegesib
aktív tag

Memóriát mutattam, h nem eszi meg a 4 gigát amit kér a telepítéshez

(#1067) atideath válasza jegesib (#1065) üzenetére


atideath
tag

Hány GB-s SD ajánlott hozzá?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1068) llacee válasza atideath (#1067) üzenetére


llacee
őstag

Sd a tuti.Egy 16 os mindenre jo.

(#1069) Snoop-y válasza jegesib (#1059) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az OSX szerver az egy fizikairol lett virtualizalva vagy hakintos VM?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1070) jegesib válasza atideath (#1067) üzenetére


jegesib
aktív tag

Bőven sok a 8GB

(#1071) jegesib válasza Snoop-y (#1069) üzenetére


jegesib
aktív tag

ESXi OSX lockját elég könnyen ki lehet iktatni, utána csont nélkül felmegy az eredeti image. Semmi kext mókolás, frissít is szuperül. Europában még szerzői jogokat sem sért.

(#1072) Snoop-y válasza jegesib (#1071) üzenetére


Snoop-y
veterán

Privi ment ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1073) jegesib válasza Snoop-y (#1072) üzenetére


jegesib
aktív tag

nem kaptam meg

szerk: de igen

[ Szerkesztve ]

(#1074) GoZoL válasza jegesib (#1070) üzenetére


GoZoL
senior tag

Milyen sd kártya, márka, típus ajánlott ami sokáig bírja?

(#1075) jegesib válasza GoZoL (#1074) üzenetére


jegesib
aktív tag

ESXi működés közben nem nagyon cseszteti az FS-t, nálam egy 8 gigás 10-es (?) sebességű sandisk van. De előző microserverben, egy sima kingston pendrive-on volt, és kb 4 évig ment 24/7-ben

(#1076) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Synology leváltására néztem ki a Gen8-at, elég jó áron van, és mégis csak dobozos, nem kell építenem. De fontos, hogy tényleg halk legyen, mert a nappaliban lenne tartva. Ennek próbáltam utána járni itt, de még mindig nem egyértelmű nekem, hogy mi kell ahhoz, hogy biztosan 6%-on menjen a venti, és halk maradjon. Xpenology futna rajta, mert kellenek a Syno-s appok.

Valaki tud ebben segíteni?

(#1077) lajos75 válasza Mauzes (#1076) üzenetére


lajos75
senior tag

Nekem 15%-on ment a ventilátora, és én igen is hangosnak éreztem úgy hogy szekrényben volt.
A másik gond hogy nagyon felerősíti a ház a HDD hangját, pedig csak 1 db. újszerű WD Green HDD volt benne.

Pl. nekem a Synology 215J sokkal de sokkal csendesebb volt!

[ Szerkesztve ]

(#1078) Snoop-y válasza Mauzes (#1076) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erre xpenology topicban kerdeznek ra a helyedben.
Ha jok az emlekeim akkor az ilo driver miatt nem lehet lehalkitani xpenology alatt csak ugy ha esxi-n virtualizalva fut az xpenology.
Ekkor ket verzio lehetseges egyik hogy hasznalad siman esxin viszont ekkor nem tudod atpakolni a driveokat masik xpenologyba.
Masik verzio ha esxi-n belul ugynevezett raw device mapping hasznalataval lesznek bent a driveok ( ekkor nem vmdk tipusu a disk ) utobbi verziot viszont ha nem hasznaltal meg esxi-t nem biztos hogy egyszeruen meg fogod tudni csinalni. (mondjuk van ra eleg jo leiras )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1079) Dave™ válasza Mauzes (#1076) üzenetére


Dave™
nagyúr

10-13% körül, vagy alatta már a tápegység 4 centis ventilátorát lehet hallani. Ha azt kicseréled, akkor szinte hangtalanná tehető.

(#1080) jegesib válasza Snoop-y (#1078) üzenetére


jegesib
aktív tag

(#1081) Mauzes válasza Snoop-y (#1078) üzenetére


Mauzes
őstag

Próbálnám minél egyszerűbbre venni, nekem ez a virtualizáció kicsit kínai még. Mondjuk ha egyszer kész a konfig, akkor évekig nem módosítanék rajta. Vagy azt hogy érted, hogy simán esxin használva nem tudom más xpenology-ba pakolni a drive-okat? Még a frissítés is problémás lenne?

Dave™: Remek, pont a mókolást akartam elkerülni. :) Amúgy ha egyszerű, kicserélek én mindent (világos leírás alapján), de azért nem vagyok egy műszaki ember. Pl. a tápventi cseréje fogalmam sincs, mivel jár. Amúgy a ház ventilátorra visszatérve, annak a cseréjével nem lehet "áthidalni" azt, hogy a rendszer esetleg magasan tartja a fordulatot? Pl. fix-re cserélem. Vagy ez nem ilyen egyszerű (mondom, nem értek ezekhez)?

Egyébként beszarás, hogy nemtudok csak simán megvenni egy Synology-t. Még egy 716+ sem tud rendesen transzkódolni Plex alatt.

(#1082) Dave™ válasza Mauzes (#1081) üzenetére


Dave™
nagyúr

A rendszer ventilátort nem elég csak simán kicserélni, mert nem szabványos a kábelezése, be lehet tenni fix fordulatos halk ventilátort, de a csatlakozón három lábat rövidre kell zárni, ha nincs műszaki érzéked inkább hagyd. De 15% alatt kár vele görcsölni, mert ott már nagyon halk. A tápegységben lévő 4 centis ekkor már feltűnőbb, hangosnak azt sem mondanám, de azt azért észre lehet venni. Egyébként itt van tőlem két méterre és tökre nem zavar, ha ez segítség. Nyáron hangosabb tud lenni, de egyébként elég halk.

(#1083) szapeboy


szapeboy
tag

Segítség kellene: AHCI-ről RAID-re szeretném áttenni a vezérlőt, viszont nem vagyok biztos a dolgomban. Nem szeretném ha adatvesztésem lenne illetve nem tudom, hogy a művelet után bootol-e a windows 10. Ehhez szeretnék segítséget kérni, valamint hogy a RAID 0-t hogyan állítom be.

Köszi előre is.

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1084) atideath


atideath
tag

Olyat valaki csinált már hogy esxi alatt lévő guest vm-nek a képét kiküldte a szerverről a Server monitor kimenetén? Vagy ez nem lehetséges? Lehet kicsit kuszán fogalmaztam. Az esxi alatt futó guest VM-et szeretném a szerver vga output-ján megjeleníteni. :)

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1086) radi8tor válasza szapeboy (#1083) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Adatvesztésed nem lesz, viszont szerintem Windows 10 topikban kérdezz rá erre (bootol-e Windows átállítás után).

⭐ Stella

(#1087) atideath


atideath
tag

Azt megtudja valaki mondani mi a különbség a VT-x és a VT-d között? Mert ahogy látom a Celeron nem támogatja az utóbbit. Csak a VT-x-et.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1088) radi8tor válasza atideath (#1087) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Keress rá Google-el. Teljesen más a kettő.

⭐ Stella

(#1089) Fifi válasza Fifi (#1032) üzenetére


Fifi
őstag

"Egyik ismerős most vett olyan microserver-t, amiben van optikai meghajtó, de nem kell neki, viszont ODD fedlap/takarólemez/ODD face plate vagy minek nevezzem nem járt hozzá, így ott tátong a lyuk."

Ismerőst t@kön rúgom! Voltam nála és hát nem ott volt a kapott CD-k és papírok mellett az ODD blank a dobozban. :W
Ezért telefonálgattam és keresgéltem. :(((

Bye, Fifi

(#1090) atideath


atideath
tag

Ha valaki esetleg biztos Xeon forrást talál kérem jelezze :D

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1091) Snoop-y válasza atideath (#1090) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat hasznaltan eleg nehez szerezni. Ujonnan meg 80K felett van az ara :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1092) atideath válasza Snoop-y (#1091) üzenetére


atideath
tag

Igen sajna azt láttam, kicsit durva ára van.. Még az új Skylake procim se került annyiba. :(

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1093) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ehhez kell mar plusz hutes vagy ha nem jar csucson akkor elketyeg igy is?
Xeon E3-1265L V2

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1094) llacee válasza Snoop-y (#1093) üzenetére


llacee
őstag

Van, aki tesz rá, én nem tettem.Igy megy egy éve 7/24-ben

(#1095) atideath


atideath
tag

Valaki akinek Celeron prockója van meg ESXI fut a szerverén kérem keressen meg privátba. Köszönöm!

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1096) Fifi válasza Snoop-y (#1093) üzenetére


Fifi
őstag

Ez jó kérdés. A Xeon E3-1265L v2 TDP-je: 45W.

Van aki tesz rá. A http://homeservershow.com fórumán vannak szép és kevésbé szép megoldások.

Ha viszont megnézed a Gen8 Microserver modellkínálatát, akkor láthatod, hogy árulják különböző TDP-s (17W-tól 55W-ig) CPU-val is.

Én felhívtam a magyar hivatalos HP Termékek Internetes Áruházát, hogy a különböző modellekben különböző hűtés van-e? Nem tudták megmondani ... :O

Nem tudom elképzelni, hogy HP-nál a különböző CPU-khoz különböző hűtést terveztek volna egy modellen belül, de mindenki a saját felelősségére cserélgesse benne a CPU-kat aktív hűtés nélkül.

Bye, Fifi

(#1097) Dave™ válasza Fifi (#1096) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pedig korábbi szervereknél bevett szokás volt, hogy a nagyobb TDP-s CPU-khoz heatpipe-os bordát használtak, míg az alacsonyabbakhoz simát (DL380 G3-G4 körül volt ilyen, ami most beugrik). Tehát simán elképzelhető, ha árulják 45W-nál nagyobb TDP-s processzorral is, akkor az valószínűleg valami heatpipe-os vagy más kialakítású borda lesz.

(#1098) Sárpac válasza Dave™ (#1097) üzenetére


Sárpac
nagyúr

(#1099) Fifi válasza Sárpac (#1098) üzenetére


Fifi
őstag

Köszönöm! :R
Most már ezt is tudom, csak a hivatalos magyar HP kereskedő miért nem? :U

A borda árára rá sem keresek, ha netalán olyanra támadna kedve az embernek, a múltkori ODD blank árából kiindulva ez 2db Gen8 ára :DDD

Bye, Fifi

(#1100) radi8tor válasza Fifi (#1099) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HP kereskedő sem ismerheti az összes szervert alkatrész-szinten. :N

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.