Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) cucuska79 válasza Enigma^ (#1350) üzenetére


cucuska79
tag

Igen, és akkor dobja azt a hibaüzenetet.
A RAID bellításoknál nem kell csinálni semmit se?
A BIOS-ban átállítom, hogy arról bootoljon és annyi?

[ Szerkesztve ]

(#1352) cucuska79


cucuska79
tag

És ezt mikor kell csinálni?

[link]

Telepítés előtt, vagy után?
Szerintem nálam a raid driver nem jó, pedig azt is innen szedtem. Olvastam már olyat is, hogy csak akkor bootol, ha az 1. bay-ben van a vinyó, de úgy látom, hogy az ODD-ről is kellene mennie. Az 40l-en nem volt ilyen cumi, ott bement az oddd helyére winyó és már indult is. Itt most ezt miért kell?
:W:W:W:W:W:W:W:W

(#1353) Dave™ válasza cucuska79 (#1349) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért szeretnél Windows 7-et tenni egy microserverre?

(#1354) cucuska79 válasza Dave™ (#1353) üzenetére


cucuska79
tag

Mert nekem egyszerűbb használni mint egy server programot. A Linuxos dolgok mert kiesnek, mert van 9t anyagom, amit nem tudok addig hova rakni amíg particiót cserélnék.

(#1355) Dave™ válasza cucuska79 (#1354) üzenetére


Dave™
nagyúr

A linuxok is kezelik az NTFS partíciót. Szerintem nem jó ötlet desktop OS-t erőltetni egy microserverre, de te tudod.

(#1356) cucuska79 válasza Dave™ (#1355) üzenetére


cucuska79
tag

Előtte is az volt az n40l-en, nem volt vele bajom! Lehet, hogy majd egyszer elszórakozok vele, de egyenlőre szeretném, ha működne!
Most olvasok olyat is, hogy ILO alól kell telepíteni a windowst?

[link]

Ez mit jelent? ezzel még nem találkoztam.

(#1357) bugizozi válasza cucuska79 (#1352) üzenetére


bugizozi
őstag

Ezt a telepítés előtt kell megcsinálni.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1358) Gabesz84 válasza cucuska79 (#1356) üzenetére


Gabesz84
őstag

nyugi, nem te vagy az egyetlen, aki desktop OS-t akar rátenni :D
én windows 10-et mókuskodok rá, de mivel nincs szükségem mind a 4 hdd helyre (meg csak a rack-1 2 sata3-as), ezért rack1-be nyomtam be a merevlemezt (majd SSD lesz ott véglegesen).
Windows 10 felmászott, Administratorként belépve sikerült feletelepíteni a HP service pack DVD-ről automatizálatan az összes drivert meg desktop környezetben felesleges bloatware-t :)

Most egyelőre itt tartok. Mivel időhiányban szenvedek, és szeretném h közben működjön a HTPC-m, így az NL36-osból még nem lapátoltam át a diskeket, és a VGA-t sem. Így most még bootolás után teljesen halk a masina. Mindezt úgy, hogy a raid vezérlő nem aktív, AHCI módban fut a háttértár.

Az iLO-t annyira még nem értem, annak még utána kell olvasnom.

[ Módosította: radi8tor ]

(#1359) kiskakas


kiskakas
senior tag

nekem win7 van rajta, errol mennek a megosztasok, printer server, multicast-unicast proxy, mellette teljes erteku asztali gepnek es jatekgepnek hasznalom..ennyi :)

(#1360) GoZoL


GoZoL
senior tag

Xpenology fórumban nem kapok segítséget, hátha tud nekem valaki segíteni. Csomagkezelési központ nem működik. Az updatelt PAT fájlt nem tudom felrakni synology assistanttal mert nem a telepítő felület jön be hanem a nas belépő felülete. Köszi!

(#1361) cucuska79 válasza kiskakas (#1359) üzenetére


cucuska79
tag

Szia

Esetleg megosztanád lépésről lépésre hogy megy rá a win7/64? Leginkább az érdekelne melyik raid driver kell az elején? Nekem egy SSD lenne az ODD helyén amiről menne a 7 és 3 hdd.
Köszi

(#1362) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Sziasztok,

Nem nagyon kapcsolódik a szerverhez, de hátha tudtok segíteni.
Adott egy HP ProLiant DL380 Gen9 szerver és szeretném letölteni hozzá a "HP Service Pack for ProLiant" ISO file-t. Viszont, ha jól tudom már regisztrációhoz kötött és csak 1 évig érvényes.
Rendelkezem HPE Passport-tal.
Megtudnátok mondani, hogy mégis mit kell csinálnom, hogy elérhető legyen az ISO?

Köszönöm:
Péter

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#1363) Gabesz84 válasza jaszy91 (#1362) üzenetére


Gabesz84
őstag

igen, regisztraciohoz kotott, viszont fenn van a HP ftp serveren ami anonim loginnel megy. Linket most sajnos nem tudok, keress ra, vagy ha raer valamikor elo tudom majd kaparni vagy kesobb este vagy holnap.

(#1364) Snoop-y válasza jaszy91 (#1362) üzenetére


Snoop-y
veterán

A bazi meretu isora gondolsz?
Ha igen akkor innen lehet huzni :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1366) jaszy91 válasza Snoop-y (#1364) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Ez az igen, Köszönöm! :)

Gabesz84 (#1363): Köszönöm, utána nézek. :)

[ Módosította: radi8tor ]

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#1367) kiskakas válasza cucuska79 (#1361) üzenetére


kiskakas
senior tag

cucuska79,

sima sata modban van az ODD portja, nem szorakoztam ahci-vel (amihez kell a raid).. igy egyszeruen felment, mindenfele driver nelkul. Egyebkent tenyleg vicc,hogy mai napig nem lehet diszk szinten a boot order-t valtoztatni biosban..

(#1368) Snoop-y válasza kiskakas (#1367) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem vicc csak mas szemszogbol kell nezni:

A gen8 microserver ahogy a neveben is benne van egy belepo szintu szerver es feltetelezik hogy a raid vezerlon keresztul fogsz bootolni (azon belul pedig lehet drive-ot kijelolni)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1369) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Tegnap beapplikáltam a hd6450-et, és továbbra sem lett hangosabb a gép, pedig AHCI modban van.
Most mákom van, vagy volt valami updét ami megoldotta a venti szabályzást?

Más: iLO-t local gépről nem lehet elérni?
Valamit szerintem elrontottam, mert van valami iLO settings alkalmazásom windows alatt, de ott azt írja hogy az iLO a 0.0.0.0-ás IP-n érhető el... ami hát... nem annyira fain :D

(#1370) Snoop-y válasza Gabesz84 (#1369) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az valoszinu hibas :D
Boot kozben nezd meg hogy mi az ilo cime ha radugsz egy monitort.
Ha ez nem lehetseges akkor a routeren is latnod kell kulon eszkozkent felcsatlakozva

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1371) kiskakas válasza Snoop-y (#1368) üzenetére


kiskakas
senior tag

snoop-y, relativ, de belefert volna a biosba az par byte.
alapjaraton nekem se emel szinte semmit a hd6570 a gepben, max jatek kozben hallani a ventit,de nem veszes

(#1372) bon


bon
őstag

Az Intel Corei3 3240t-s procit lehet/szabad használni a gyári passzív proci hűtővel?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1373) llacee válasza bon (#1372) üzenetére


llacee
őstag

Igen

(#1374) bon válasza llacee (#1373) üzenetére


bon
őstag

Na megszívtam, nem T-s, hanem sima lett, ami 55W TDP-s, ahhoz már kell aktív hűtés?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1375) katoberger válasza bon (#1374) üzenetére


katoberger
újonc

Sziasztok.

Mindenki aggódik a hűtésen, akkor nekem is kellene?

(#1376) szapeboy válasza bon (#1374) üzenetére


szapeboy
tag

Simán megy, nekem fullon hajtva nem megy 64 fok fölé a proci.

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1377) Snoop-y válasza katoberger (#1375) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha jol szellozik a gep es nem 100%-on porgeted akkor elbirja (69w TDP)

nezd meg iloban hogy mennyire meleg terheles kozben.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1378) bon válasza Snoop-y (#1377) üzenetére


bon
őstag

Ok, akkor majd berakom. Szellőzéssel nincs gond, télen nyáron 18 fok van a helyiségben.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1379) GoZoL


GoZoL
senior tag

A két lan kártyát össze lehet kötni trunkbe, hogy nagyobb sávszélességet érjek el?

(#1380) bon


bon
őstag

Na összeállt a munkahelyi mikroszerver, ma beszereltem a Corei3-as procit, van benne 8gb ram, egy 128gb-os SSD a rendszernek és 2db 128gb ssd és 2db 500gb-os hdd-ből meg SSD Tire van kialakítva win2012r2 fut rajta, fájlszerver szerepkörrel, ide vannak átirányítva AD-ben a felhasználók mappái, jelenleg csak kb 20 user, de hamarosan átkerül a többi 6-700 user könyvtárja is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1381) Snoop-y válasza bon (#1380) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kivancsi leszek hogyan birja majd. IO-ban szoktak elfogyni az ilyen kis gepek mint a gen8 de az ssd tier lehet jot tesz majd.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1382) bon válasza Snoop-y (#1381) üzenetére


bon
őstag

A felhasználók 95%-a nem nagy forgalmat fog bonyolítani, könyvtárjuk max mérete 35mb/user, óra munkákat mentenek rá, word, excel ppt fájlok. Egy időben max 50 user.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1383) llacee válasza GoZoL (#1379) üzenetére


llacee
őstag

Milyen os es milyen switch?

(#1384) katoberger


katoberger
újonc

Tényleg skacok, ki milyen OS-t használ, mert én azzal küzdök.

(#1385) Dave™ válasza katoberger (#1384) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én openmediavault-ot, nas-nak használom.

(#1386) jegesib válasza katoberger (#1384) üzenetére


jegesib
aktív tag

esxi- rajta egy openmediavault, egy suse, egy osx, win server 2016, win server 2008

(#1387) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Nalam egy win 2012R2 fut.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1388) cucuska79


cucuska79
tag

Nekem végülis nagy nehezen sikerült ráraknom 2008R2-őt, mert bár azt írták a neten, hogy a 2008R2 megfelel a win7-nek driverileg, nekem mégse felelt meg, nem ette meg a RAID drivert. Próbáltam win server2012-őt, azzal az volt a bajom, hogy amikor elindult nem volt asztalom. Lehet a forrás OS volt a hibás? Szóval ez így most jó nekem amire használom, legalább mennek rajta a win7-re való programok.
Vírusírtót milyet használtok hozzá? Sajnos a "sima" NOD nem jó, ESET file server kellene, de az meg nem "ingyenes". Így most nekem maradt a MSE. A semminél jobb.

(#1389) Snoop-y válasza cucuska79 (#1388) üzenetére


Snoop-y
veterán

Marmint ugy erted hogy nem volt grafikus felulet vagy csak nem talaltad az ikonokat?

Az utobbit be kell rajta kulon kapcsolni. Ugy hivjak hogy desktop experience feature.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1390) cucuska79 válasza Snoop-y (#1389) üzenetére


cucuska79
tag

Nem voltak ikonok, csak egy command ablak.

(#1391) Snoop-y válasza cucuska79 (#1390) üzenetére


Snoop-y
veterán

Valoszinu gui nelkul raktad fel :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1392) Kiratheonly válasza cucuska79 (#1390) üzenetére


Kiratheonly
tag

Neten rákeresel, kb 2 lépés és újra lesz GUI-d. Nem egy nagy probléma, nekem semmi bajom nem volt a WS2012R2-vel.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#1393) cucuska79 válasza Kiratheonly (#1392) üzenetére


cucuska79
tag

igen, úgy tűnik. Bár telepítéskor nem kérdezett semmit külön
De most örülök, hogy végre a 2008r2 működik, szóval az marad.
Csak média, adat és torrentre használom, arra bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#1394) cucuska79


cucuska79
tag

Amúgy a felsorolt procikon kívül másfajta nem jó bele, vagy csak még nem próbálta senki és lehet hogy mégis? Az a baj, hogy ezeket az i3-asokat már nem nagyon lehet kapni csak 1-2 helyen, xenon-nak horror ára van. Hamarosan kifutó széria lesz.

(#1395) bon válasza cucuska79 (#1394) üzenetére


bon
őstag

Gép is már inkább kifutó széria lesz egyre jobban. Jőhetne már egy Gen9.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1396) Snoop-y válasza bon (#1395) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat nekem boven eleg fileszervernek.
Ha valami extremet kell csinalnom arra beinditom az urallomast ize az asztali gepet :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1397) katoberger


katoberger
újonc

Sziasztok.

Találkoztatok már olyan problémával hogy egyszer csak kiírja a windows hogy merevlemez probléma, és minden meghajtó eltűnik ami a miniSAS csatlakozón van?

(#1398) Gabesz84


Gabesz84
őstag

A táp ventije másnak is ilyen halk enyhén ciripelő hangot ad?

Így pár nap utáni tapasztalatom hogy ez a gép bizony halkabb mint a gen7 gyárilag volt. A 12cm-es nagy ventiből csak egy kis halk surrogást lehet hallani üzem közben. Szobahőmérséklet 23C. Kiváncsi vagyok nyáron a 30C-ben is tartani tudja-e ezt a halkságot.

(#1399) Dave™ válasza Gabesz84 (#1398) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezt kb. 3-4 iLO frissítés után sikerült elérni, megjelenéskor sokkal hangosabb volt. Nyáron hangosabb lesz, méghozzá jóval, 30 foknál már 20% felett teker a gyári ventilátor, ami neked most max. 13%. A táp ventilárota pedig hangosabb (zavaróbb) tud lenni, mint a nagy alacsony fordulaton, igen.

(#1400) Gabesz84 válasza Dave™ (#1399) üzenetére


Gabesz84
őstag

ehh, akkor ennek is az lesz a sorsa mint a gen7-es tápjának: szétkapom és kicserélem a ventit.
Csak az a baj h ez garis, addig nem akarom szétbarmolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.