Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Dave™ válasza Gabesz84 (#1400) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem sosem vennek eszre, hogy szetszedted a tapot...

(#1402) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ha valaki tud elado Xeont ( Xeon E3-1265L V2 2.50Ghz ) akkor keressen mar meg priviben pls :)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1403) llacee válasza Dave™ (#1399) üzenetére


llacee
őstag

Nekem a lepcsofordulo alatti taroloban 27fokos homerseklet mellett 8%on megy.

(#1404) Dave™ válasza llacee (#1403) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mert használod a raid vezérőt és/vagy Windows van rajta.

(#1405) cucuska79


cucuska79
tag

Sziasztok!

Az miért van hogy 2008 R2-ben nem lehet kipipálni az "írási gyorsítótár engedélyezése az eszközön"-t. Ez driver hiba, hiány, vagy ez a szerver "védelme", vagy mi? Csak mert igy 25.000 fölé nem megy a másolás.

Köszi
Gábor

(#1406) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Tévé szolgáltatót váltok és lehet, hogy akkor már a lakás hálózatát is fejleszteném.

Korábban is gondolkodtam NAS vagy Synology OS-t futtató microszerver beszerzésében.
Ha a micro szerveres útra lépnék, lenne lehetőség ebbe plántálni egy DVB-C tuneres kártyát?
Ha a teljes belső hálózatból elérhetők lesznek a szerveren lévő adatok, hasznos volna, ha már ide lehetne eleve rögzíteni a kinézett műsorokat és innen minden tévén le is lehetne játszani.

Ha nem jó helyen kérdezek, kérlek segyítsetek, hol kaphatok választ.

Köszönöm! :R

20+ éve a Prohardveren

(#1407) Dave™ válasza cd930 (#1406) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egy teljesen sima PCIe foglalat van benne, azt teszel bele amit szeretnél, akár tunerkártyát is. Amivel számolni kell a megemelkedett fordulatszám, meg olyan OS-t válassz ami érdemben kezeli, és itt szerintem a XPenology nem lesz jó (Synology rendszere), de ez csak megérzés. Az OMV viszont egy Debian alapú rendszer, erre tudsz tenni grafikus környezetet meg bármi egyebet, ami tud felvenni.

(#1408) llacee válasza cd930 (#1406) üzenetére


llacee
őstag

Sajnos csak ez jöhet szóba: DVBLogic. Mind a gyári, mind a VM synonál."Sajnos" abban az estben, ha ingyenesre gondoltál, egyébként teljesen korrekt usb-s cucc.

(#1409) Tengo


Tengo
aktív tag

G550 processzort megeszi a gép? Illetve ha nem támogatja az ECC ramot a proci, normál rammal lehet használni?

(#1410) Tengo válasza Tengo (#1409) üzenetére


Tengo
aktív tag

Megtaláltam a választ közben.

(#1411) cucuska79


cucuska79
tag

Üdv

A tápja ennek is aktív Pfc-s? Csak szinuszos ups jó hozzá?

(#1412) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mivel járnék jobban? Egy jófajta wifi routerrel vagy ha ez a microserver lenne az útválasztóm?

[ Szerkesztve ]

(#1413) gerokrisz válasza theboobaq (#1412) üzenetére


gerokrisz
tag

Proci és sávszélesség függő.
De ha van keret egy már HW natos bármilyen routerre akkor szerintem azzal.
(az celeron/pentium proci szerintem max 3-400mbitet tudna átvinni stabilan)

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1414) llacee válasza theboobaq (#1412) üzenetére


llacee
őstag

Inkabb a router.A gen8 kicsit eros lenne es draga is erre a celra.Fogyasztasban is tobb

(#1415) gerokrisz válasza llacee (#1414) üzenetére


gerokrisz
tag

Ha amúgy is fut neki a szerver és a jelenlegi routere kevés akkor jó alternatíva lehet hogy ne kelljen semmit venni :)
Erősnek pedig nem mondanám, mivel ha pl már Gigabit-ot kell natolni ott ez is elég szépen el tud fogyni :) (egyedül xeon-nal tudná megoldani)

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1416) Gabesz84


Gabesz84
őstag

otthoni használatra ILO licenszt hol lehet kb legolcsóbban beszerezni?
HP oldalán a 100 zöldhasút kicsit sokallom érte otthoni játszadozáshoz :)

(#1417) radi8tor válasza Gabesz84 (#1416) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mivel ez elsősorban nem otthoni használatra van nincs más lehetőség a beszerzésre magánszemélyeknek. :(

⭐ Stella

(#1418) jegesib válasza Gabesz84 (#1416) üzenetére


jegesib
aktív tag

ebay lesz a te barátod 20 dodo környékén vettem

(#1419) AiRLAC válasza radi8tor (#1417) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi ez, ILO 4? 5x5 karakter?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1420) Gabesz84 válasza Gabesz84 (#1416) üzenetére


Gabesz84
őstag

Mindenkinek köszi a segitseget, este megprobalom aktivalni.

(#1421) cucuska79


cucuska79
tag

Üdv

A tápos, szünetmenteses kérdésemre esetleg tudna valaki válaszolni?
Köszönöm szépen

(#1422) radi8tor válasza cucuska79 (#1421) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olvasgattam a témában akkor picit és azt írták szinuszos forrás kell neki, szóval az olcsóbb kvázi-szinuszos szünetmentesek kiesnek.

Van egy ilyen topik, itt nézz körül vagy kérdezz rá.

⭐ Stella

(#1423) kisnorbi válasza radi8tor (#1422) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

Ez hülyeség, a legolcsóbb 10ezer ft-os FSP nanoval is megy.

(#1424) radi8tor válasza kisnorbi (#1423) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te olyannal használod?
Járattad már akkuról a gépet vagy csak konnektorba dugva működik jól?

⭐ Stella

(#1425) cucuska79 válasza radi8tor (#1424) üzenetére


cucuska79
tag

Ezért érdekelne hogy aktív Pfc-s a tápja, mert ha igen akkor csak szinuszos ups-el megy. Mert amíg nincs áramszünet addig okés a többivel is.

[ Szerkesztve ]

(#1426) llacee válasza cucuska79 (#1425) üzenetére


llacee
őstag

Nekem smart apc 1000el jol megy.Igaz az sinuszos.

http://homeservershow.com/forums/index.php?/topic/6960-ups-for-microserver-gen8/

[ Módosította: radi8tor ]

(#1428) kisnorbi


kisnorbi
csendes tag

:) persze 15-20 percet simán megy, sz.tem túlreagáljátok, szinuszos kimenet általában a vízszivattyúknak kell.

(#1429) radi8tor válasza kisnorbi (#1428) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg a kényes tápoknak, amik lekapcsolnak tőle.
Microserver ezek szerint még elmegy vele.

⭐ Stella

(#1430) kammler válasza radi8tor (#1429) üzenetére


kammler
senior tag

Hello!Nekem egy BACK-UPS CS 500-ról simán megy. Más. Kicsit kezd zajos lenni a ventillátora. Nem csapágyas, de kicsit más susogósabb. Vettem egy ugyanolyan ventit, delta AFB1212SH. Jó a venti, így ahogy van PC-re simán rá lehet dugni, szabályozott fordulattal megy. A microserver persze még szép hogy más lábkioszású. eg kell cserélni a PWM-et meg a sens-et. el is indul, de már ott nem jó, max fordulattal, aztán szépen leszabályoz. Látszólag ok, pörög azzal a fordulattal ahogy az eredeti, de csak nem tetszik neki. Ventihibával leáll. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1431) Gabesz84 válasza kammler (#1430) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ezt a cikket láttad már?

Ha ez alapján sikerül bekötnöd a ventit, és jól is megy, majd jelezd :)

(#1432) kammler válasza Gabesz84 (#1431) üzenetére


kammler
senior tag

Igen, ez alapján a sense, és PWM drótokat kéne felcserélni. Ekkor szabályoz is, de nem tetszik neki. Hiába ugyanaz a típus, maga a panel a ventibe tuti más. Az eredeti lágyindítással indul, lassan pörög, aztán pörög fel teljes sebességgel, aztán már az utána az ILO leszabályozza, attól függően mit olvas a szenzorokból, mennyire meleg. Amit meg vettem, az rögtön felpörög fullra, aztán utána leszabályoz, de hiába. A megoldás egyszerű volt. Ez szétszedhető venti, seeger gyűrű le, csapágyak ki. Új venti szétszed, csapágyak átrak. tökéletes. Menjenek a fenébe, legkisebb ár is ebay-en 11 ezer volt, egy eredeti ventilátor meg 100 dollárok. Én legalábbis olcsóbbat nem láttam. Próbaképp amúgy ráakasztottam egy CPU hűtő ventit. azt is szépen szabályozta, de arra is panaszkodott, hogy ventilátor hiba.

(#1433) Gabesz84 válasza kammler (#1432) üzenetére


Gabesz84
őstag

hát ez nem jó hír a későbbi hangosodásra nézve... :(

(#1434) kammler


kammler
senior tag

Dehogynem, hát két perc átrakni azt a csapágyat, a sima ventiből 2500-ért vettem kettőt.

(#1435) atideath


atideath
tag

Sziasztok!

Még mindig szenvedek a backup megoldással. Valakinek van valami jó tippje rá? Jelenleg ESXI fut a szerveren, azalatt 4-5 VM. VM-en lévő adatokat akarom valahogy lementeni erre van egy backup HDD, de nincs ötletem. Kellene csinálni egy backup szerver VM-et aminek odaadni a RAW-ba a lemezt és minden VM arra mentene? Milyen software-t ajánlottok? Vagy ti hogy mentitek az adatokat? Köszi!

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1436) bugizozi válasza atideath (#1435) üzenetére


bugizozi
őstag

Veeam?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1438) atideath válasza jegesib (#1437) üzenetére


atideath
tag

Ezt neztem mar en is de nem akarom az egesz vmt menteni csak azokról pár könyvtárat ami számomra fontos.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1439) M3kk válasza atideath (#1438) üzenetére


M3kk
őstag

Probald ki a Veritas (Symantec) Backup Exec nevu programot.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#1440) balage25


balage25
senior tag

Okosan megvaltoztattam a felhasznalo nevet ILO alatt, a jelszot tudom. A felhasznalo nevet ki tudom deriteni valahogy?

(#1441) Kiratheonly válasza balage25 (#1440) üzenetére


Kiratheonly
tag

Háááááttt... Talán, ha ezzel próbálkozol:
Link

Amúgy, Dell szervereknél, tudom hogy van olyan management software-es felület, ahol tudod menedzselni az iDRAC kártyát (ez a Dell, ILO).

Remélem segít, bár még sosem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#1442) kiskakas válasza Kiratheonly (#1441) üzenetére


kiskakas
senior tag

az Administrator user nem default es torolhetetlen? nemtudom,de vhogy igy emlekszem,enis melle vettem fel egy sima usert,admin jogokkal..

(#1443) Dave™ válasza balage25 (#1440) üzenetére


Dave™
nagyúr

Van az alaplapon egy iLO security override nevű kapcsoló, azt ha átnyomod megadhatsz új felhasználót vagy át tudod írni a meglévőt simán, nincs biztonsági ellenőrzés. Ha végeztél visszanyomod on állásba.

(#1444) Krix válasza balage25 (#1440) üzenetére


Krix
őstag

Persze: felrakod az iLO configuration Utility-t és megnézed a regisztrált felhasználókat. A SMH csak hardver állapotot mutat, iLO-t nem fog konfigurálni.

If it is not broken then don't fix it!

(#1446) balage25 válasza Krix (#1444) üzenetére


balage25
senior tag

Letezik win 10re is, csak szerverre talaltam?

(#1447) Krix válasza balage25 (#1446) üzenetére


Krix
őstag

Hát ezt nem tudom. Szerveren általában nincs desktop OS támogatás, de a Server 2012/R2 verziót megpróbálhatod felrekani hátha megy.

If it is not broken then don't fix it!

(#1448) balage25 válasza Krix (#1447) üzenetére


balage25
senior tag

Köszönöm. Sajnos csak 2008 szerver verziót találtam, lehet azért mert már lejárt a gari. Tudsz esetleg egy linkkel segíteni rajtam?

(#1449) Dave™ válasza Gabesz84 (#1433) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet fix fordulatú halkabb ventilátort is használni, ha rövidre zárod a három lábat a hatból. Aztán a ventilátor mehet fix 12V-ról. De a kolléga megoldása sokkal elegánsabb.

(#1450) Krix válasza balage25 (#1448) üzenetére


Krix
őstag

Pedig nincs eldugva.

If it is not broken then don't fix it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.