Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) djgeg válasza Flashback (#1850) üzenetére


djgeg
őstag

Ég és föld? :D
Csillió vmware ESXi license van, de amire kell tökéletes az ingyenes. Ha nem akkor meg ott a VMUG "olcsón" éves előfizu. (otthonra jó lesz)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1852) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok.

Kaptam egy ilyen gépecskét.
A tulaja szerintem elhamarkodottan vásárol, RAID1-ben kéne tükrözni az adatokat és Windows 10-et szeretne rá.
Mondtam neki, hogy majd elbohóckodom vele.
Gyakorlatilag a bohóckodásból két nap szopás lett, most adtam fel. A Raid tömböt megcsinálom, újraindít, USB-s W10x64 telepítésnél semmilyen b120i drivert nem eszik meg, mindegyiken az aláírást hiányolja, s tovább nem enged. Lehet erre egyáltalán valahogy feltenni W10-et, vagy hagyjam az egészet?

Köszönöm szépen előre is!

tms

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#1853) Dave™ válasza csusza` (#1852) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez egy szerver (még ha entry is), a Windows 10 meg desktop rendszer. Nem kioktatásból mondom, de nagyon vissza fog köszönni sok helyen, ha valaki ezt desktop gépnek szánja, ha meg nem, akkor nem értem az OS-t. Ha mindenáron Win 10-et akar használni, akkor ki lehet kapcsolni az aláírt meghajtók erőltetését, erre keress rá, nem tudom pontosan hol van, nemrég volt is róla hír.

(#1854) djgeg válasza csusza` (#1852) üzenetére


djgeg
őstag

Windows 8.1 felmegy és arról win 10 re lehet updatelni tudtommal.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1855) csusza` válasza Dave™ (#1853) üzenetére


csusza`
senior tag

Ezt az emberünkkel kellett volna megértetni, nagyjából 5x elmondtam.
Sajnos a konfig adott, ahogy a szoftver is. Keresgélek akkor majd.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#1856) Gabesz84 válasza Dave™ (#1853) üzenetére


Gabesz84
őstag

Mi köszön vissza?
Nekem is win10 van fenn, semmi problémám nincs. Ugyanúgy 24/7-ben megy. Mondjuk hálózati megosztáson és letöltésen kívül semmi szerver feladata nincs.
Ha otthonra kell, szerintem teljesen jó választás így is.
A viszonyalag hosszú bootolást leszámítva vidáman használható desktop gépnek is.

(#1857) csusza` válasza Gabesz84 (#1856) üzenetére


csusza`
senior tag

AHCI üzemmódban telepítetted a 10-et? Nekem RAID-ben nem engedi.
Hol lehet ezt az illesztőprogram aláírás megkövetelést kikapcsolni? Rákerestem, de csak Windows alóli kikapcsolásokat találtam, nekem meg ugye telepítenem kellene...

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#1858) Kiratheonly válasza csusza` (#1855) üzenetére


Kiratheonly
tag

Szerintem virtualizálnod kéne a Win10-et. Előtte rakjál fel valami bare metal OP-ot, majd arra húzd fel. Bár, most nagyon el kezdtem rajta gondolkodni, hogy én kipróbálnám ESXi alatt. Még szerencse, hogy 2012 van otthon :D.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#1859) Gabesz84 válasza csusza` (#1857) üzenetére


Gabesz84
őstag

AHCI-ban van.
Anniversary updates telepítőd van? Mert tudtommal csak az követeli meg az aláírt illesztőprogramokat.
Próbálj meg leszedni valahonnan egy régebbi win10 telepítőt, mondjuk az első verziót, utána frissítésnél MS szerint nem fog sírnni az aláíratlan driver miatt.

(#1860) csusza` válasza Gabesz84 (#1859) üzenetére


csusza`
senior tag

Nem Anniversary, ez az image tavaly novemberi.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#1861) Dave™ válasza Gabesz84 (#1856) üzenetére


Dave™
nagyúr

Desktop gépnek az onboard vga elég karcsú, ráadásul az analóg kimenet sem szerencsés, ahogyan nincs semmi hangkimenete sem. Ha meg teszel bele kártyát, akkor megnöveli a ventilátor fordulatszámát, gyakorlatilag teljesen feleslegesen. Aztán az említett közel 2-2,5 perc boot idő, az altatás hiánya és még biztosan lehetne sorolni, miért teljesen alkalmatlan desktop gépnek. Ha szervernek szánja valaki Win 10-zel, az egy fokkal kevésbé értelmtlen, ott csak az az elvi probléma, hogy miért használ valaki egy desktop OS-t szervernek, amikor N+1 darab ingyenes linux alapú alternatíva lenne helyette, amik több szolgáltatást nyújtanak (ha csak az említett két dologra használod, arra pl. az openmediavualt sokkal testhezálóbb megoldás és az ingyenes is, ráadásul könnyebben menedzselhető (nem kell monitorra kötni vagy távoli asztalozni, esetleg iLO remote konzolozni). Ha meg kellenek a Windowsos szolgáltatások, akkor az meg Windows Server. Tehát szerintem eléggé értelmetlen erre a gépre Windows 10-et tenni.

(#1862) DreadZozzy válasza csusza` (#1852) üzenetére


DreadZozzy
csendes tag

Desktopnak akarja használni a jóember? Mert oda minek RAID1.

Vagy szervernek? Akkor miért nem Windows Home Server?

(#1863) csusza` válasza DreadZozzy (#1862) üzenetére


csusza`
senior tag

A hülyeségről adott embereket képtelenség meggyőzni.
Ugyanez az ember most a fejébe vette, hogy neki adatbázisszerver KELL, mert egy darab készletező programot használ KÉT darab gépen. Én nem vitatkoztam vele, az KELL, mondtam neki a Microservert, az hülyeség ilyen célra, mert sokat fogyaszt... Meg nem kell az adatokat tükrözni, van jó backup software Windows alá... Erre megvett egy HP Compaq 6000 fekvő házas gépet C2D procival, 2GB RAM-mal 18.000-ért, és örült, hogy milyen jó bizniszt csinált.
Most megvette a Microservert otthonra, na ezen legyen türközve az adat... Szóval... Hagyjuk.

Sikerült a W10-et feltelepítenem. Ehhez csak az ILO-t kellett firmware-updatelni, meg BIOS-t frissíteni, aztán ezt a Provisioning-et. Na most, be tudtam lépni végre ebbe, beconfigolni a RAID-et, egy sima ISO-t betallózni neki pendrive-ról... Szuper, 3 nap szívás után... Sebaj, legközelebb már tudni fogom.

Egyébként hagyományos flashdrive installerrel szerettem volna telepíteni és a telepítés során betallózni a driver-t, de mindig eldobta. Most már nyugodt vagyok.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#1864) djgeg válasza csusza` (#1863) üzenetére


djgeg
őstag

"Ehhez csak az ILO-t kellett firmware-updatelni, meg BIOS-t frissíteni" Kb ennek kéne mindig az első lépésnek lenni már sorry... :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1865) csusza` válasza djgeg (#1864) üzenetére


csusza`
senior tag

Mindig tanul az ember.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#1866) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok, annyi updatem van a múltkori hozzászólásaimhoz, hogy megpróbáltam az eddigi ahci diskeket betenni a B120i controller alá, sima single raid 0-ként. Tökéletesen megy, nem töröl adatot.
Viszont, sajnos SmartOS-en valamiért nem működik a controller. Bármit próbáltam sehogy sem akarta látni a diskeket, így visszakerültek AHCI-ba. Amit pedig úgy csináltam, hogy gép leállít, diskek ki, gép vissza, array töröl, biosban át ahci-ra, majd diskek vissza, boot. Ez tűnt biztonságosnak.
Esetleg valaki használ szintén SmartOS-t és futott bele ilyenbe?

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1867) lbarjak válasza gerokrisz (#1866) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Egyáltalán nem biztos, hogy van benne megfelelő driver.
Itt nézzél körül, ctrl+f és Microserver :)
https://wiki.smartos.org/pages/viewpage.action?pageId=755673

(#1868) gerokrisz válasza lbarjak (#1867) üzenetére


gerokrisz
tag

Ezt még mikor feltettem régen olvastam, akkor is írta "cwo" hogy megy, azzal be is értem.
De most lentebb görgetve látom, hogy a B120i nem nagyon támogatott. Szerencsére az itt panaszolt gigabites probléma nálam nem jelentkezett.
A HP H220 HBA tényleg jó lehet workaround-nak csak a kártya majdnem annyiba kerül ebayen mint a szerver :)
Így lehet kap ez is egy proxmox-ot és azon belül meghagyom a smartos-t ameddig át nem migrálom a zónákat lxc-re.

Köszi a linket! :)

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1869) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Ezekbe a gépekbe sima ddr3 ram való?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1870) Snoop-y válasza enginev3.0 (#1869) üzenetére


Snoop-y
veterán

ECC ram Kingston memoryfinder a baratod. Teljesen jo aron lehet hozza venni. :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1871) PpenoO válasza Snoop-y (#1870) üzenetére


PpenoO
őstag

15-17k/8GB jó árnak számít? :)

Hogy tudok barkácsmentesen 4/3pines ventilátor tápcsatlakozót varázsolni a szerverbe? Az odd tápcsatlakozóm szabad.

[ Szerkesztve ]

(#1872) lbarjak válasza PpenoO (#1871) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Jó ár, ennyiért élettartam garanciás, bár pl. az Aqua-nál "csak" 10 év.

(#1873) DreadZozzy


DreadZozzy
csendes tag

Mi a legújabb SPP? 2016 április?

(#1874) Gabesz84 válasza Dave™ (#1861) üzenetére


Gabesz84
őstag

Nem csak arra, TV-re van kotve es egyben medialejatszo, neha netezek is rajta ha csak gyorsan kell valami.
Szerintem kivalo gep igy desktop feladatokra win10-el is.

(#1875) Dave™ válasza Gabesz84 (#1874) üzenetére


Dave™
nagyúr

Te tudod, én anno futottam vele egy kört HTPC-ként, aztán gyorsan elvetettem, túl sok a kompromisszum (számomra legalábbis). NAS-nak meg szervernek ellenben kiváló. Zárójelben hozzáteszem, hogy az előző két generáció HTPC-nek jobb volt, sokáig használtam egy N36L-t erre a célra.

(#1876) Fifi


Fifi
őstag

Hét közepén megjött a 4cm-es venti, ténylge szépen beszorul a CPU borda és a HDD bay közé.
Én nem szeretek barkácsolni, így inkább vettem egy molex elosztót is:




2 nap uptime után, ahogy nézem nincs változás a régebben mért adatokhoz képest.

Most a digitális siemens szobatermosztát (nappaliban ~1,7m magasan) ezt mutatja: 25,4°C

A gép iLO által adott értékei:
Fan Location Present Speed of max Redundant Partner Hot-pluggable
--- -------- ------- ----- ------ --------- ------- -------------
#1 SYSTEM Yes NORMAL 15% N/A N/A No


Sensor Location Temp Threshold
------ -------- ---- ---------
#1 AMBIENT 25C/77F 42C/107F
#2 PROCESSOR_ZONE 40C/104F 70C/158F
#3 MEMORY_BD 34C/93F 87C/188F
#4 SYSTEM_BD - -
#5 SYSTEM_BD 59C/138F 105C/221F
#6 SYSTEM_BD 43C/109F 68C/154F
#7 SYSTEM_BD 43C/109F 88C/190F
#8 SYSTEM_BD - -
#9 SYSTEM_BD 46C/114F 72C/161F
#10 I/O_ZONE - -
#11 I/O_ZONE 41C/105F 64C/147F
#12 CHASSIS_ZONE 42C/107F 68C/154F
#13 SYSTEM_BD - -

A debian linux alatt a hddtemp, lmsensor által mért értékek:
/dev/sda: WDC WD20EARX-00PASB0: 35°C
/dev/sdb: WDC WD20EARX-00PASB0: 33°C
/dev/sdc: WDC WD40EFRX-68WT0N0: drive is sleeping
/dev/sdd: WDC WD30EFRX-68EUZN0: drive is sleeping
/dev/sde: Samsung SSD: 31°C
/dev/sdf: TOSHIBA THNS128GG4BAAA-NonFDE: 36°C

Physical id 0: +35.0°C (high = +85.0°C, crit = +89.0°C)
Core 0: +34.0°C (high = +85.0°C, crit = +89.0°C)
Core 1: +35.0°C (high = +85.0°C, crit = +89.0°C)

A CPU pedig ez:
vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 58
model name : Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1220L V2 @ 2.30GHz
stepping : 9
microcode : 0x1c
cpu MHz : 1258.171

Fentiek alapján szerintem teljesen felesleges a CPU hűtőborda előtti venti, amit ki is szerelek.

Inkább a 05-Chipset részt lenne jó lejjebb vinni. Erre van valakinek ötlete, konkrét venti/borda ajánlata? Vagy hagyjam a fenébe, nem fog ez elfüstölni és nem lehet azt a részt jobban hűteni úgy sem. :F

Bye, Fifi

(#1877) gumimaci


gumimaci
újonc

Sziasztok,
szerver témában kezdő vagyok teljesen, így szeretnék tőletek tanácsot kérni. Egy kisvállalkozásban kellene futtatni egy nyilvántartó programot, melyet több gépről is el kellene érni, de egyszerre csak maximum egy gép használná távolról. Arra gondoltam, hogy vennék egy hp proliant gen8-at arra telepítenék windowst 8.1 vagy 10 (ebben is kérnék tanácsot melyiket érdemes, olvastam külföldi forumokon, hogy felmegy rá a 10 de időnként problémásan). A szervert pedig távoli asztali kapcsolattal el lehetne érni a többi gépről amikor szükséges. Vagy valamelyik VPN programmal, vagy nem tudom a hp ILO 4-es tud-e ilyet. Youtube videókban úgy láttam, hogy az ingyenes verziójú ILO-val is be lehetett lépni a szerver asztalára. Válaszotokat előre is köszönöm, illetve bármilyen tanácsot is szívesen olvasok.

(#1878) bugizozi válasza gumimaci (#1877) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Cégen belül kellene csak elérni v otthonról is?
Ha csak az első akkor nem kell VPN illetve a windows távoli asztal megfelelő erre a célra. Az iLO nem erre valo.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1879) gumimaci válasza bugizozi (#1878) üzenetére


gumimaci
újonc

Cégen belül kellene napi rendszerességgel, de a windowsos távoli asztallal elsötétülne a szerver kijelzője. Akkor marad valamelyik VNC. Windows 8.1 vagy 10 az mehet a HP gen8-ra?

(#1880) atideath válasza Fifi (#1876) üzenetére


atideath
tag

A 4cm-es ventillátort csak csavarozás nélkül úgy beállítottad a CPU hűtő elé? Nem zörög meg morog? Másik kérdés hogy valaki Vmware alatt már talált ki jó backup megoldást? Mert még mindig lógós vagyok sajnos vele. :(

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1881) djgeg válasza gumimaci (#1877) üzenetére


djgeg
őstag

Milyen értelmes nyilvántartó program az aminek nincs hálózatos verziója? :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1882) gumimaci válasza djgeg (#1881) üzenetére


gumimaci
újonc

Van hálózatos verziója, csak minden egyes kliens 50 ezer ft, szóval nincs kedvem kifizetni több százezret csak a kliensekre, mert időnként használnám valamelyik gépemen Inkább valamelyik távoli asztal program. Egyszerre meg úgyis csak 1 ember használná a programot.

(#1883) bugizozi válasza atideath (#1880) üzenetére


bugizozi
őstag

Veeam? Van ingyenes része is: [link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1884) gyiku válasza gumimaci (#1882) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha windows, akkor teamviewer?

hüllő

(#1885) Fifi válasza atideath (#1880) üzenetére


Fifi
őstag

Igen, nem kell semmi rögzítés, teljesen stabil. Nem zörög, nem mozog, sőt ennek a ventinek még hangja sincs. :DDD

Az ötlet nem az enyém, hanem lbarjak fórumtárstól származik. :B

Bye, Fifi

(#1886) Flashback válasza Fifi (#1876) üzenetére


Flashback
addikt

Honnan rendelted ezeket? Linket tudnál adni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1887) Fifi válasza Flashback (#1886) üzenetére


Fifi
őstag

A ventilátort itt vettem. A molex elosztót meg egy helyi boltban.

Számtalan webshopban vannak ezek a termékek. Ezeket keresd:
- Scythe Mini Kaze 40 mm
- Delock 83658

Bye, Fifi

(#1888) Flashback válasza Fifi (#1887) üzenetére


Flashback
addikt

:R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1889) llacee válasza Fifi (#1887) üzenetére


llacee
őstag

Es tenyleg 14dB? Mert akkor veszek a switchembe is kettot.A szerver nalam birja turbo mod nelkul passzivan egyenlore 1265el.

(#1890) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy ilyen microservert. Nekem NAS, és Plex futtatásra volt fontos. 1080P-t röhögve viszi, és ez nekem elég.

Viszont egy barátomnak megtetszett a dolog, aki szeretné, ha vinné a 4K-t.Ez nálam szaggat már nagyon.

Valamilyen módon ezzel a típussal ami nekem van, ez megoldható? Arra gondolok, hogy mi lenne, ha picit erősebb procit venne bele, mert még úgy is elég kellemes árban lehetne maradni.

Köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#1891) Dave™ válasza hkari (#1890) üzenetére


Dave™
nagyúr

A 4K nem gond, ha direktben nyitod meg a fájlt, pl. Kodit használsz és vezetékes LAN-on keresztül nyitod meg. Ha transzkódolni szeretnéd a Plex-szel (ezzel sem kötelező transzkódolni ha jól rémlik, mehet natívan is) akkor ahhoz egy sokkal erősebb CPU fog kelleni, kérdés mi értelme van a 4K-s forrásnak, ha transzkódolni szeretnéd valami kisebbre. Ha meg nem kell transzkódolni, akkor menni fog a G1610T-vel is, persze leginkább vezetékes LAN-on, ehhez a wifi már karcsú.

(#1892) atideath


atideath
tag

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Kezdek parázni hogy elveszik valami adat a Microserveren. Mondom a felállást.

HP Microserver Gen8, Xeon Proci, 16gb RAM, ESXI 6 a következő VM-ek vannak rajta:
- Win7 (MSSQL) (Datastore-ról 20gb adva neki)
- Xpenology (NAS) (1db 3TB RAW WD Red, 1db 160gb RAW)
- 3 Debian Linux szerver (Apache és hasonlók) (1db 1TB RAW WD Red)

Még van ezen felül 1db 3TB WD Red-em amit úgy gondoltam hogy backupra fogok használni meg egy 1TB-s WD még a gépben (Ez valószínüleg kamerarendszer felvételeket fogja tárolni).

Kérdésem az hogy tudtok olyan megoldást ajánlani ami képes arra hogy:
- Egy külön VM-ként fusson (Backup server)
- Bizonyos VM-eket mindenestől tudjon menteni
- Tudjon file szintű mentést is (Pl a Xpenology-ról nem akarom az egész lemezt menteni csak a fontosabbakat, pl Munka, Fényképek stb. Filmek, letöltések nem érdekelnek ha elvesznek)
- Ezeket egy helyre (lehetőség szerint a maradék 3TB-s wincsire pakolja) incrementális mentéssel
- Lehessen időzíteni és automatizálni

Próbálkoztam a Veeam Backup 9.0-val, csináltam neki egy Win7 VM-et, 4gb rammal, 2 CPU-val de olyan szinten lassú hogy iszonyatos. Esetleg valaki tud ebben nekem segíteni? Akár privátban is, bár szerintem mindenkinek hasznos lehet az infó. :)

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1893) hkari válasza Dave™ (#1891) üzenetére


hkari
őstag

Köszi szépen :) Eredeti minőségre raktam, és tényleg simán megy a 4K is. Elképesztő ez a kis HP :)

(#1894) Dave™ válasza hkari (#1893) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem lebecsülve az érdemeit azért az nem nagy kunszt, hogy megnyit egy néhány MB/s bitrátájú fájlt, másolásnál 70-80MB is megvan, pedig a forrás egy 2,5" HDD. A transzkódoláshoz kell a kakaó, oda viszont valami brutál erős darab kell a 4K-hoz, meg szigorúan vezetékes LAN. Ha a lejátszó eszköz nem 4K képes, akkor viszont megette a fene az egészet, tehát erre is ügyelni kell. Annak nincs semmi értelme, hogy a forrás 4K és lerontod transzkódolással hogy menjen.

(#1895) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Sziasztok,

Tudom, hogy nem ide vág, de nincs külön topicja

Tudna nekem valaki segíteni egy HP EVA 4400 firmware frissítésében?
Jelenlegi FW: 10001000

Megtaláltam a HPE oldalán, viszont nincs jogosultságom letölteni.

Ha esetleg vki belinkelné megköszönném.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#1896) Krix válasza jaszy91 (#1895) üzenetére


Krix
őstag

Aktív carepack kell hozzá.

If it is not broken then don't fix it!

(#1897) jaszy91 válasza Krix (#1896) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Igen, tudom.
De pihent a drága kb. 3-4 évet és most elővettük, hogy teszt környezet építsünk belőle, mert arra még jó. :)
Emiatt nem szeretnénk Care Pack-et venni.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#1898) lbarjak válasza atideath (#1892) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Az esxi elsősorban tanulni jó, hiányzik egy fontos láncszem, az esxi-nek kellene biztonságos tárolón lennie, így is van ez kitalálva, esx, shared storage, vmfs... :) Adatbiztonság szempontjából így semmi redundanciát nem tartalmaz a rendszered, tképp hasonló a helyzet mint single hdd-s külön fizikai gépekkel lenne, úgy is kell gondolkodnod mintha ez lenne a helyzet. Ketté kellene bontani logikailag a rendszert, az egyik vm megkaphatna két diszket ZFS tükörben + erről egy harmadik ugyanekkora diszkre időszakos mentést készíteni másik fizikai gépen, ez lenne a biztonságos tároló rész, a másik rész pedig lenne a könnyen pótolható többi vm, amiket a biztonságos részre lehetne menteni és dolgoztatni.
Nem vagyok meggyőződve róla, hogy egy freebsd vagy egy debian+zfs alaprendszer virtuális gépekkel + esetleg dockerrel nem nyújtana többet. Nálam mindenesetre ilyen megfontolások miatt esett ki az esxi, van egy atom stabil ZFS szerver azon fut bármi más.

[ Szerkesztve ]

(#1899) Krix válasza jaszy91 (#1897) üzenetére


Krix
őstag

Tesztre így is jó nem? Vagy belefutottatok valami fw bugba?

If it is not broken then don't fix it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.