Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) llacee válasza Dave™ (#1300) üzenetére


llacee
őstag

nálam csak a 3gbit srv<->desktop miatt van a win, ezt semmi más os nem tudja egyenlőre.
ill vm-ben a xpeno, mert a torrenthez remek a telefonos app.

(#1302) Snoop-y válasza Dave™ (#1300) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem ingyen van a 2012 a cegen keresztul (nonprofit lab use) hala a jo egnek :)
Amire en hasznalom es otthon marha jo:

Group policy-n keresztul beallitok mindent a kliensekre es azokat akkor nem kell allitgatni pl drive-ok bitlocker, frissitesek
work folders(ebben benne vannak a user mappai mint pl download documents etc... igy ezeket mentegetni sem kell mert a szetveren is lesz automatikusan egy peldany ) media userek ralatnak a movie share-re (ahogy belepteted a usert felcsatolja a driveot) barmelyik gepen filmezhetsz vagy tolthetsz fel le ra fileokat.
Ugye en dolgozom is van fent egy mssql meg egy oracle DB is amit a jatszos laptoprol elerek igy tudok gyakorolni is.
Szoval ilyesmik ;)

Plusz ha valamit ki kell probalnom akkor keznel van egy domaines kornyezet.
Szoval nekem igy idealisabb mert ezekre amugy is szuksegem lenne.
Persze mindenki masra hasznalja a gepet :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1303) jegesib válasza Dave™ (#1300) üzenetére


jegesib
aktív tag

Ki mihez ért, 2008-es szerver nekem csak és kizárólag azért kell, h fusson vmin a vSphere, azért kezdtem el játszani w2016-al h ne legyek ilyen hót hülye a vindózhoz, de már látom, van itt kolléga aki tudna segíteni :D

(#1304) belidzs


belidzs
csendes tag

Egy ideje nálam is ketyeg egy nyolcadik generációs microserver, amivel teljesen meg vagyok elégedve. Idáig egy USB-s memóriakártya-olvasóba rakott SD kártyáról futott az operációs rendszer (Ubuntu 14.04LTS), de a napokban sikerült beszereznem egy hagyományos HDD-t erre a célra, amit a negyedik fiókba dobtam be. Gondoltam ha inkább erről futna a rendszer, akkor nem sütné meg a sok írás-olvasás a memóriakártyámat.

A problémám az, hogy hiába klónoztam a memóriakártya tartalmát a vinyóra (device-device klónozás, de a partíciók méretét nem bántottam), mégsem hajlandó bootolni róla. grub-update sajnos nem segít.

Valószínűleg nem OS probléma lesz, mert a szóban forgó vinyóra ezt követően feltelepítettem egy szűz oprendszert, de továbbra sem hajlandó bootolni róla, non-system disc hibaüzenettel megáll.

A SATA vezérlő AHCI módban van, a boot sorrendet pedig már mindenféle permutációban kipróbáltam.

Ilyenkor van valami extra beállítás, amit meg kellene tennem, vagy a fiókos SATA vezérlőkről sosem lehetett bootolni?

(#1305) atideath válasza belidzs (#1304) üzenetére


atideath
tag

Úgy tudom hogy AHCI módban nem lehet boot sorrendet választani és csak az első fiókban lévő wincsiről hajlandó bootolni. Próbáld meg oda áttenni hátha segít.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1306) kiskakas válasza atideath (#1305) üzenetére


kiskakas
senior tag

ez igy van..konkretan vicc..

(#1307) atideath válasza kiskakas (#1306) üzenetére


atideath
tag

Engem ez a probléma nem érint mert ESXI a SD kártyán van így nem érdekel. :)

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1308) Enigma^ válasza belidzs (#1304) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Ha AHCI-ben van nem fog bootlni. Én is dettó így jártam, csak SSD-vel.

Fel kell rakni GRUB-ot az SD kártyára, akkor onnan szépen fog bootolni.

Ez alapján csináltam én is: [link]

(#1309) belidzs válasza Enigma^ (#1308) üzenetére


belidzs
csendes tag

Köszi a válaszokat, ettől féltem én is. Ha visszaállítanám RAID módba a vezérlőt, de nem hoznék létre tömböt, az vajon segítene?

Sajnos pillanatnyilag nincs elfekvőben felesleges SD kártya/pendrive, amit ilyen célra használhatnék

(#1310) llacee


llacee
őstag

Egy driveot is lehet raid0ba tenni es akkor bootol es nem kell ahci

(#1311) belidzs


belidzs
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét, végül egy guberált pendrive-ra raktam egy chainloaderes GRUB-ot, ami bebootolja a HDD-n lévő bootloadert.

A fiókok közti váltás sajnos nem oldotta meg a dolgot, a RAID-et pedig nem mertem bekapcsolni, mert már van egy zfs tömb a másik három vinyón, és féltettem az adatokat.

(#1312) kisnorbi


kisnorbi
csendes tag

Szerintetek egy régi gen7 windows2008r2 feléledne egy gen8-ba?
Ha raid0 rakok (pl.:"gen7 boot hdd-t") egy Hdd-t a boot miatt akkor az adat elveszik?

(#1313) Snoop-y válasza kisnorbi (#1312) üzenetére


Snoop-y
veterán

Van ra esely de en nem szeretem az ilyen dolgokat szemely szerint ha barmi szivas van vele akkor tovabb tart meggyogyitani mint frissen felrantani a masikat.
Exportald ki a beallitasokat es huzzal fel egy ujat ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1314) tm5 válasza kisnorbi (#1312) üzenetére


tm5
tag

Nekem sikerült a gen7-es win2008r2 életre kelteni gen8-an. Tény, hogy előtte én is lementettem róla a nem reprodukálható dolgokat.Az enyém egy natur 2 lemezes szerver volt, semmi RAID vagy egyéb extrával.

Szóval beraktam a boot lemezt magában és először mindenféle csökkentett módokkal próbálkoztam. mivel nem volt gond vele aztán hagytam, hogy végigfusson a normál OS boot.
Kért néhány driver cserét (hálókártya, videokártya, USB3 driver rémlik) de utána minden rendben volt nálam.

Anno win2000 környékén csináltam, egy hasonló gépcserét, hogy csak a vinyó maradt meg a régi gépből ami AMD+nvidia volt és egy sok generációval későbbi Intel+Raedon konfigban indítottam újra. Kb. 1 órán keresztül hörgött, drivert cserélgetett és újraindult aztán egyszer csak minden működött az új konfigban. Azóta egy kicsit jobban bízom az MS szerver oprendszereiben, és ezért mertem itt is kipróbálni ezt a szív transzplantációt.

RAID-et nem használtam se itt se az előző konfigban.

[ Szerkesztve ]

(#1315) kisnorbi válasza tm5 (#1314) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

köszi az infót, raid nélkül hogy bootolt ahci-ben?
Én mindig belerakom egyesével a diszkeket raid0-ba.

(#1316) tm5 válasza kisnorbi (#1315) üzenetére


tm5
tag

Lehet, hogy nem AHCI-ra van állítva a port? Nem tudom fejből... :F
Este megnézem...

(#1317) tm5 válasza kisnorbi (#1315) üzenetére


tm5
tag

Legacy módban fut a SATA.

Most vettem észre, hogy azért az OS azt írta ki magáról, hogy nem aktivált. De simán újra lehetett aktiválni.

(#1318) kisnorbi válasza tm5 (#1317) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

rendben

(#1319) sanzi89


sanzi89
addikt

Úgy néz én is HP Microserver tulajdonos leszek, most 60k az eMag-nál.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#1320) Dave™ válasza sanzi89 (#1319) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hajrá, remek gép.

(#1321) horby4


horby4
csendes tag

Csak legyen elég nekik. Én is most rendeltem meg :) :C

(#1322) Gabesz84


Gabesz84
őstag

szintén zenész. Ennyiért a pentium procival eléggé megéri, átlapátolom a cuccokat a régi microserverből, és máris van egy izmosabb htpc-m :)

(#1323) Dave™ válasza Gabesz84 (#1322) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mármint a régi microserver lesz a HTPC, ugye? Mert a Gen8 nem annyira jó ötlet HTPC-nek.

(#1324) Gabesz84 válasza Dave™ (#1323) üzenetére


Gabesz84
őstag

nem, a gen7-est eladom, és a gen8-as lesz a mindenes, NAS és egyben HTPC is.
Miért nem jó ötlet?
Több oldalon is olvastam hogy 6450 belemegy, windows 10-et meg rá lehet tenni.

Hangos? A gen7 is az volt -> venti csere. (tudom itt kicsit bonyolultabb mert méginkább nem szabvány a csati)

Azért cserélem mert a gen7 procija nagyon gyenge, és van pár kódolás ami megakasztja, ennyiért meg ha eladom 25-30k-ért a régit, akkor elég olcsó upgrade lett.

(#1325) Snoop-y válasza Dave™ (#1323) üzenetére


Snoop-y
veterán

En azon gondolkodom hogy valami izom procit kene beletolni aztan egy vekonykliensrol menne a desktop is.
Jatszani nem jatszom mediaplayerem is van.

Ha meghal a sony desktop lehet meglepem de meg vacillalok egy Mac vagy egy Dell workstation kozott is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1326) radi8tor válasza sanzi89 (#1319) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nagyon csábító. :B Február 18-ig van ez az akció.

⭐ Stella

(#1327) Dave™ válasza Gabesz84 (#1324) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, hangos. Amint beleraksz egy PCIe kártyát, kb. kétszeresére emeli a fordulatszámot, ami már sok. Ventilátort nem fogsz simán cserélni, mert nem szabvány, vagy átforrasztod a lábakat, vagy fixen bekötsz egyet 12V-ról, és rövidre zárod a csatlakozó megfelelő három lábát. Ezen kívül ha nem állandóan megy, akkor a boot idő bekapcsolástól kb. 2 perc, és ebből több, mint 1,5 a self testek. HTPC-nek szerintem alkalmatlan, én próbáltam, de hagytam a fenébe (a G7 sokkal jobb volt HTPC-nek). NAS-nak tökéletes, vegyél mellé egy RPi2-t, arra Openelec és megvan a HTPC külön.

(#1328) Gabesz84 válasza Dave™ (#1327) üzenetére


Gabesz84
őstag

hm, ez új, hogy PCI-E beapplikálásra ventifordulatot emel.
Ne viccelj már raspberry PI-vel, az nem médialejátszónak való. A h265, x265 ami megfekteti a gen7-est, és a bluray diskek, ezekkel a PI sem tud elbánni. Újabban youtube is megeszi van hogy már 720p-ben is.
Minél kevesebb kütyüvel akarom megoldani az otthoni szükségleteket, ezért ez, a gen7-es eddig erre kiváló volt.

Elég jó légszállítású halk fix fordulatú ventim van most a gen7-esben, mert alapból az is hangos volt, esetleg átrakom...

Ha mást nem, felhányok rá egy PLEX szervert, eltemetem valamelyik sarokban, és kipróbálom az xbox one-t médialejátszónak.
Egyébként ennyiért most úgy vagyok vele, ha nem jön be akkor kis bukóval továbbadom :)

(#1329) Dave™ válasza Gabesz84 (#1328) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Gen8-ban mindent az iLO vezérel, és amint beraksz egy kártyát, biztonságképpen megemeli a fordulatot. Simán nem tudod átrakni a ventilátort ahogy írtam. A Pi2 pedig kiválóan viszi a h/x264 1080p-t, nem tudom hol találkozol h265-tel egyelőre, de ha az kell, akkor dolgoznod kell a microserverrel. Egyébként nem vicceltem, nekem a HTPC-m egy J1900-as a nappaliban, az sem viszi a H265-öt (nem is kell, nincs ilyen filmem), a hálóban pedig egy Pi2 van, lejátszás közben nem érzek különbséget köztük.

Félreértés ne essék: NAS-nak és médiaszervernek sokkal jobb, mint a G7, csak kombó eszköznek nem, meg dedikált HTPC-nek. De ha nem zavar a hang, vagy hajlandó vagy átkötögetni a ventilátorcsatlakozót, akkor hajrá (ja meg persze ha 7/24-ben járatod, mert hosszú a boot idő).

[ Szerkesztve ]

(#1330) Gabesz84 válasza Dave™ (#1329) üzenetére


Gabesz84
őstag

24/7 fog menni az új is, nem félek a drótozástól :)

Viszont valamit nem értek, ILO az nem fizetős HP szolgáltatás?

(#1331) Dave™ válasza Gabesz84 (#1330) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az iLO nem szolgáltatás, hanem egy IC az alaplapon, ami be van drótozva a rendszerbe, ezzel lehet menedzselni a szervert, ezen keresztül vezérel szinte mindent, ez biztosítja a távoli elérést stb. Alapból a sima licenc ingyenes, ezzel nincs konzolod (csak fél percig vagy meddig), nincs távoli elérés meg még biztosan van egyéb korlátozás is. Az advanced licenc az, ami mindent tud, az fizetős, de a hardver ugyanaz, csak egy kódot kell megadni a feloldáshoz.

(#1332) atideath


atideath
tag

Valaki próbált már berakni a gyári 4gb-os modul mellé egy 8gb-os más MHZ-s modult? Mennyire szeretnek ezek összeakadni?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1333) llacee válasza atideath (#1332) üzenetére


llacee
őstag

ha xeonban gondolkozol érdemes az 1600-ast választani.

(#1335) cucuska79


cucuska79
tag

Rendeltem egyet :D
Már várom :D

(#1336) cucuska79


cucuska79
tag

Bocs, esetleg kérhetnék egy linket win7 és win10 driverekhez?
köszi

(#1337) radi8tor válasza cucuska79 (#1336) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Téma tudnivalókban van jobbra fent:
[link]

⭐ Stella

(#1338) GoZoL


GoZoL
senior tag

Emag-on mobil applikációból szerettem volna rendelni és lefőttem mikor nem hozta a listában a mikroszervert. Asztali gépen belépve meg hozta így be is raktam gyorsan a kosárba és megrendeltem. :))

(#1339) cucuska79 válasza GoZoL (#1338) üzenetére


cucuska79
tag

Köszönöm a segítséget!

Ha egy ilyen procit raknék bele:
35W TDP: i3-3230T, i3-3240T

akkor nem kell neki aktív hűtés ugye, elég a mostani borda? Ahogy nézem ez is 35W mint a g2020t?

[ Szerkesztve ]

(#1340) szapeboy válasza cucuska79 (#1339) üzenetére


szapeboy
tag

Nekem sima i3-3240 van benne és simán megy passzív hűtéssel. A TDP-t meg sem közelíti a fogyasztása. :)

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1341) cucuska79 válasza szapeboy (#1340) üzenetére


cucuska79
tag

Az meg hogy lehet? Nem hajtottad, vagy az az 55W csak papíron annyi? Érdekes

(#1342) llacee


llacee
őstag

Ha esetleg valakinek érdekes a Duna plázában lévő boltban a 8GB Kingston 1600-as HP memória -15% akcióban 17,8e

(#1343) szapeboy válasza cucuska79 (#1341) üzenetére


szapeboy
tag

Hajtottam, de nem veszi fel a proci az 55W-ot, összesen 80W a gép maximális fogyasztása 5db HDD-vel, ATI HD6450 VGA-val, i3-3240 procival, 2x4GB RAM-mal. G1610T procival kb. 15W-tal volt kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#1345) atideath


atideath
tag

Kicsit most elvesztem a fogalmakban. Van ugye az ingyenes ESXI 6 (jelenleg ezt használom). Miben különbözik a vSphere 6 ettől? Abban nincs korlátozás pl a webes felület használatára?

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1346) Gabesz84


Gabesz84
őstag

200W-os táppal jött az emagtól az akciós server :)

(#1347) cucuska79 válasza Gabesz84 (#1346) üzenetére


cucuska79
tag

Nem néztem meg, este megteszem. Egyenlőre a hdd felragasztásával szenvedtem, meg a táppal is (ODD helyére akarom). Tápot már csináltam (Floppy-Sata) a vinyóhoz meg rendeltem optibayt és hozzá átalakítót!
A benne lévő 2*2g gyári ram eladó, ha valakit érdekel :)
Viszon találtam jó cuccot erre a problémára, de sajnos még csak külföldön kapható:

http://www.icydock.com/goods.php?id=213

(#1348) cucuska79 válasza cucuska79 (#1347) üzenetére


cucuska79
tag

200Wattos a tápja

(#1349) cucuska79


cucuska79
tag

Már lassan ottartok, hogy kidobom az ablakon!
Sehogy se tudom elinditani a win7 telepitést! HDD az ODD helyén Raid modban! Beadagolom a raid drivert erre azt irja ki: " A windos telepítésének folytatásához az illesztőprogram betöltése lehetőség használatával telepítse a 32bites és az aláírt 64 bites illesztőprogramokat. Az aláíratlan 64 bites illesztőprogramok telepítése nem támogatott, és a windows működésképtelenségét okozhatja"
A HP oldaláról szedtem
Akkor most win7 64bitehez melyik raid driver kell?
cp022623.exe?

jó éjszakát

[ Szerkesztve ]

(#1350) Enigma^ válasza cucuska79 (#1349) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Ugye az .inf fájlt akarod betölteni nem magát az exe-t?

[Videó]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.