Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Snoop-y válasza lbarjak (#1749) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ugy ertettem igen :K (tudomasom szerint passziv a hutese nincs rajta cooler)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1752) djgeg válasza PpenoO (#1748) üzenetére


djgeg
őstag

"ssd beépítő keret sincs" Nem is kell :D Szépen kivettem a gyári caddy-t és simán belecsúsztattam az SSD-t azt csókolom :D

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1753) PpenoO válasza djgeg (#1752) üzenetére


PpenoO
őstag

Fogpiszkálóval kitámasztva :).

Valami ilyesmit kéne szereznem, addig engedelmeddel élek a megoldásoddal de most bebasztam a sarokba az egészet, úgy felbaszott a bestmarktos banda ram ügyben, szerencséjük, hogy a hd6450 nem volt vészes.

Telefonon egyeztet:
- Tényleg van készleten?
- A mi rendszerünk tévedhetetlen, percenként frissül, rendelje meg.
- Ok, pár óra és megyek érte.

Megérkezem, és egy ilyen hót belassult csóka szöszmötölt nem viccelek, 30 percig, majd kijelenti, hogy nem tudja hol van, most költöztek, de megrendeli újra. Mondtam neki ne fáradj, majd legközelebb.

[ Szerkesztve ]

(#1754) Mykroft válasza gerokrisz (#1734) üzenetére


Mykroft
tag

Szia!
A hiányzó 3. csomagot megosztanád velünk?
Köszönöm a későn érkezők nevében is. :)

(#1755) Fifi válasza Mykroft (#1754) üzenetére


Fifi
őstag

Töltsd le a windowsost. Az exe csak egy zip én is abból upgradeltem debianon.

Bye, Fifi

(#1756) djgeg


djgeg
őstag

Ahoy.
Nektek volt már probléma a PSU ventilátorral? Bekapcsolom a frissen beszerzett microszervert és cicereg mintha csapágyas lenne... Nem tudom, hogy a HP val vagy a boltal kezdjem letárgyalni... (jó lenne ha a bolt kicserélné nekem egy másikra, mint hp szervizzel szarakodni.)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1757) PpenoO


PpenoO
őstag

Olyankor mi van, ha adminként futtatva az hd6450 driverét kékhalál fogad win7 alatt?

(#1758) Mykroft válasza Fifi (#1755) üzenetére


Mykroft
tag

A kicsomagolás megvolt, de az exe, xml, F62, sys, dll fájlok közül nem találom egyiket sem esxi kompatibilisnek.
iLO update megvolt, mert az ment weboldalról, de itt most elakadtam. HPE regisztrációval sem jutottam előrébb, így kérnék egy kis útbaigazítást.

(#1759) PpenoO válasza PpenoO (#1757) üzenetére


PpenoO
őstag

win update megoldotta... a frászt hozta rám.

Még két kérdés:

1. Egyszerre lehet raid és achi mode?

2. Raid0 single módban kötött meghajtó visszaolvasható más gépben nem raid módban?

[ Szerkesztve ]

(#1760) lbarjak


lbarjak
csendes tag

Az alaplapi Matrox 200 tényleg csak szerver video, általános célra (nem játékra) nagyon jók ezek az olcsó kártyák, pl. Nvidia Quadro NVS 285 4.220,- Ft-ért

HP változata

[ Módosította: radi8tor ]

(#1762) gerokrisz válasza Mykroft (#1754) üzenetére


gerokrisz
tag

Szia!

Itt megtalálod: [link]

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1763) Mykroft válasza gerokrisz (#1762) üzenetére


Mykroft
tag

Köszönöm, Offline bundle telepítés és egyebek után sikerrel frissítettem.

(#1764) Fifi válasza Mykroft (#1758) üzenetére


Fifi
őstag

iLO webfelületén a firmware updatehez az F62 file-t kellett volna csak betallózni és az apply gombra nyomni. :D

Én mindig ezen a felületen frissítem az fw-t és iLO-t is, mert ez platformfüggetlen, csak egy böngésző kell. Sőt a tőlem távol lévő gépeket is így frissítem egy vpn kapcsolat után. :U

Bye, Fifi

(#1765) gerokrisz válasza Fifi (#1764) üzenetére


gerokrisz
tag

Ez hasznos, mert ezt még én sem néztem meg. Délután meg is próbálom :))

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1766) Mykroft válasza Fifi (#1764) üzenetére


Mykroft
tag

Hasznos infó, mert iloban csak .bin-t említ, eszembe se jutott próbálgatni.

(#1767) Fifi válasza Mykroft (#1766) üzenetére


Fifi
őstag

Nyugodtan lehet próbálgatni a file-okat, nem lesz gond belőle. :K

Elég intelligens, leellenőrzi, hogy tényleg az adott eszközhöz tartozik-e és feltöltéskor azt is ellenőrzi, hogy nem sérült-e a file és csak mindezek után áll neki frissíteni. Amúgy sincs gond, ha nem sikerül a frissítés, mert legrosszabb esetben a gép elindul a Backup System ROM-mal. Szinte kinyírhatatlan ilyen szempontból ez a kis kocka. :DDD

Bye, Fifi

(#1768) Fifi válasza gerokrisz (#1765) üzenetére


Fifi
őstag

Sőt még olyat is lehet, hogy régebbi ROM/iLO-ot tolsz rá újra (downgrade). Ekkor viccesen néz ki, hogy a backup system ROM, az frissebb, mint az éppen aktuálisan futó ;)

Bye, Fifi

(#1769) gerokrisz válasza Fifi (#1768) üzenetére


gerokrisz
tag

Játszom majd még vele este. Mert SmartOS fut a gépen és az alól elég nehéz lenne a bios update :)
De mivel tegnap estére meghalt a PI-ben lévő sd kártya (arról ment volna a pxe boot...) most addig nem nagyon lehet újraindítani a kis kockát. Jobb esetben az UPS kibírja ha bármi történne most pár napig :DD :DD

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1770) PpenoO válasza PpenoO (#1759) üzenetére


PpenoO
őstag

Jól eldumálgatok itt magamban, de sebaj, azért megosztom a tapasztalataimat, hátha hasonlóan dilettáns kérdései merülnének fel valaki másnak is.

Mivel az első kérdésemre nem tudtam meg a választ és ahci módban hangosnak ítéltem meg a szervert, raid0 single disként tettem bele az OS (win7) SSDt, feláldozva az ahci nyújtotta sebességtöbbletet. Ugyanígy tettem a legnagyobb (4tb) háttértárammal is.

Ezekután egy külső hdd ház segítségével, usb 3.0 csatin keresztül kezdtem el átmásolni az adataimat az egyik merevlemezemről a 4tbs háttértárba.

Miután átment az adat kivettem a nagy merevlemezt a szerverből be a külső hdd házba és rákötöttem a laptopomra. Minden adat látszódott, lehetett olvasni írni is.

Majd előszedtem egy a fiókomba száműzött régi meghajtót, amin már voltak lényegtelen adatok, megfogtam, betoltam a hpba, ráeresztettem a raid consolet és kreáltam belőle szintén egy egylemezes arrayt raid0 módban.

Újraindítottam a szervert és láss csodát, az adatok láthatóak voltak, nem formázta a hp a lemezt.

Nagy kő esett le a zívemről, így már nagyobb biztonságban érzem az adataimat. Villámcsapás és áramingadozás ellen elég komoly cuccokat épített be a villanyszerelő amikor felújítottuk és újrakábeleztettük a lakást.

Persze hiába duplázom meg szoftveresen az adatokat, ha a Delta táp gondol egyet és eldurrant mindent.

Viszont akkor is még a legfontosabbak elérhetőek lesznek a régi meghajtókon amikre rendszeresen menteni is fogok.

Egy nem rendszergazda vénával született, mezei halandónak ennyi adatvédelem elég kell, hogy legyen.

(#1771) gerokrisz válasza PpenoO (#1770) üzenetére


gerokrisz
tag

Ehhez annyi kérdésem lenne, hogy nekem jelenleg AHCI módban fut mivel így "hot-plug" lett a "non-hot-plug" kialakítás :)
Viszont az tény hogy hangosabb, feleslegesen.
Azért csináltam ezt, mert mikor sima raid0 array-ok voltak akkor ha betettem egy diszket elkezdett pirosan villogni és teljesen lehalt rebootig.
Ilyet tapasztaltál esetleg?
Illetve, nekem ZFS van a vinyókon. Azt esetleg tudod (lehet pont ezt írtad...) hogy ha netalántán meghalna a gép és kiveszem a diskeket amik sima single raid0-ban voltak helyre állíthatóak másik gépben?

Szerk.: látom írtad hogy reboot. A controller esetén az akkor elkerülhetetlen ugye?

[ Szerkesztve ]

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1772) PpenoO válasza gerokrisz (#1771) üzenetére


PpenoO
őstag

Nálam NTFS midegyik lemez, mivel win7et használok direktbe.

Non-raid módba csatlakoztattam a raid0ás vinyót a laptopra usbn keresztül. Beletettem a külső lemezházba és bekapcsoltam azt, felpörgött a meghajtó és láttam az adatokat a laptopon. Tudtam írni/olvasni is.

Ezenfelül még azt is tapasztaltam, hogy ha már egy meghajtó volt a hpban array modeban, akkor nem kell újra konfigurálni a raidet, ha másik slotba teszed. Ebből kiindúlva tuti ír valamit a lemezre ami kell neki a raid módhoz de nem formázza újra.

Ez gondolom csak single disk esetén működik, azaz a 1 meghajtó/array.

szerk.: ilyen kérdéseket raid szakiknak legyen olyan kedves feltenni. A raid logikáján kívül fingom nincs a controllerekről mivel sose használtam. A HPt meg vasárnap tudtam beüzemelni. Úgy nyomogattam az F parancsokat mint aki atombomba vezérlőjét kezeli és lövése sincs mi fog történni. :)

Amennyiben ilyen zöld fülüként általánosságként javasolhatnék valamit, az az lenne, hogy ha nem is új, valami használt, szolgálaton kívüli meghajtóval tesztelgessen minden olyan hasonszőrű mint én így kikerülhető az adat bukta.

[ Szerkesztve ]

(#1773) gerokrisz válasza Fifi (#1768) üzenetére


gerokrisz
tag

Feltöltöttem az F62-es fájlt ILO-n és nyomtam update-t de még mindig ezt írja:
System ROM J06 07/16/2015

Lehet hogy ez az utolsó verzió? Vagy rebootos a dolog?

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1774) lbarjak válasza gerokrisz (#1773) üzenetére


lbarjak
csendes tag

http://h20564.www2.hpe.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=5390291&swLangOid=8&swEnvOid=4064

Ez az utolsó.

(#1775) lbarjak


lbarjak
csendes tag

Revoltec Air Guard 40 mm-es fan, jobb helyeken 1000 Ft alatt van. Pont beszorul a hűtőborda és a diszk bay közé, nem kell semmivel rögzíteni:

(#1776) lbarjak válasza lbarjak (#1775) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Így jól bírta a tesztet a processzor. (A 1230-1290 között már nincs jelentős különbség, azt kell megvenni ami éppen szembe jön elfogadható áron.)

(#1777) PpenoO


PpenoO
őstag

Delta táp ventije halkan sípol viszont olyan frekvencián, hogy ölni tudnék.

Valaki szedte már szét a tápot, van rajta ilyen "warranty void if damaged/removed" cimke?

Van valami ajánlott belevaló minőségi ventillátor ami kussba van?

(#1778) gerokrisz válasza lbarjak (#1775) üzenetére


gerokrisz
tag

Mivel 5000RPM-en pörög mennyire hangos? Ha pl a raid controller megy és csak 15% a hátsó venti feltűnő a különbség vagy szinte semmi?

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1779) lajos75 válasza PpenoO (#1777) üzenetére


lajos75
senior tag

Én szedtem már szét és nincs rajta semmilyen címke.
Csak belül volt valami összeragasztva vagy csak összeragadva, de gond nélkül szétjött :D

(#1780) lajos75 válasza PpenoO (#1777) üzenetére


lajos75
senior tag

Én ilyet vettem bele de csak rosszabb lett vele :W
[kép]

(#1781) Fifi válasza gerokrisz (#1773) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Reboot kell neki, addig a régi ROM fut. Bootkor is kiírja a ROM verziót, ha esetleg remote konzolon nézed.

Bye, Fifi

(#1782) Fifi válasza lbarjak (#1775) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Ez a venti már akkor is bent volt, amikor a hőmérséklet adatokat írtad? (2016-08-05 18:06:15)
Ha nem, akkor kaphatunk újabb temp adatokat, hogy lássuk, hogy ez mennyit segít? :B

Bye, Fifi

(#1783) PpenoO válasza lajos75 (#1780) üzenetére


PpenoO
őstag

Köszi, akkor lehet szétszedem.

Én valami ilyesmi ventire gondoltam, nem tudom a 2800as elég belőle.

2800 RPM:

Noiseblocker BlackSilent PRO PM-1 40mm

3800 RPM:

Noiseblocker BlackSilent PRO PM-1 40mm

[ Szerkesztve ]

(#1784) lajos75 válasza PpenoO (#1783) üzenetére


lajos75
senior tag

Vigyáz mert csak a 40 x 40 x 20 mm jó bele!

(#1785) PpenoO válasza lajos75 (#1784) üzenetére


PpenoO
őstag

Igen, igen, ezek olyanok.

(#1786) djgeg válasza PpenoO (#1777) üzenetére


djgeg
őstag

Pont nekem is ez van... Viszont itt van mellette már egy ami jó ideje megy és annak semmi hangja... Szerintem szimplán szar nem tudom, hogy a boltba vigyem e vissza vagy a HP garanciát basztassam...

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1787) PpenoO válasza djgeg (#1786) üzenetére


PpenoO
őstag

HP szervíz jobban hangzik. Vidd el mindkettőt és akkor nem mondhatják, hogy ez ilyen kéremszépen.

Gondolod mehetünk kézenfogva :DDD

(#1788) lbarjak válasza gerokrisz (#1778) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Nem hallom hangosabbnak, alig más a hangszíne így.

(#1789) lbarjak válasza Fifi (#1782) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Akkor még nem.

(#1790) lbarjak válasza Fifi (#1782) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Most hűvösebb van a lakásban. A PROCESSOR_ZONE valamiért mindig 40 fok. A kis venti inkább akkor számít ha meghajtom a procit.

Sensor Location Temp Threshold
------ -------- ---- ---------
#1 AMBIENT 25C/77F 42C/107F
#2 PROCESSOR_ZONE 40C/104F 70C/158F
#3 MEMORY_BD 35C/95F 87C/188F
#4 SYSTEM_BD - -
#5 SYSTEM_BD 44C/111F 105C/221F
#6 SYSTEM_BD 45C/113F 68C/154F
#7 SYSTEM_BD 45C/113F 85C/185F
#8 SYSTEM_BD - -
#9 SYSTEM_BD 45C/113F 72C/161F
#10 I/O_ZONE - -
#11 I/O_ZONE 42C/107F 64C/147F
#12 CHASSIS_ZONE 41C/105F 68C/154F
#13 SYSTEM_BD - -

(#1791) kiskakas válasza lbarjak (#1790) üzenetére


kiskakas
senior tag

lbarjak,

honnan vetted vegul a procit?

(#1792) gerokrisz válasza lbarjak (#1788) üzenetére


gerokrisz
tag

Mert most tervezem hogy átállok újra a controllerle ahci-rol (mivel jelenleg 28% a venti és így már sok) meg akkor lehet teszek bele egy ilyet is. Jó ha nem fő meg a proci, hátránya nem lehet :) Csak ha már lehalkul kicsit, akkor nehogy emiatt legyen hangos.

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1793) Fifi válasza kiskakas (#1791) üzenetére


Fifi
őstag

Pont ezért kérdeztem. Mert a PROCESSOR_ZONE nálam is mindig 40-et mutat és az általad felrakott venti pedig azt hűtené ... valószínű csak nagyon CPU igényes feladatoknál van előnye, átlag használatban szerintem csak plusz energia és zajforrás. :F

Én ahci módban használom, most a lakásban 14,4 °C van, de szekrényben van.

fifi@silent:~$ date; sudo hpasmcli -s "show fan; show temp"
Wed Aug 10 10:04:33 CEST 2016

Fan Location Present Speed of max Redundant Partner Hot-pluggable
--- -------- ------- ----- ------ --------- ------- -------------
#1 SYSTEM Yes NORMAL 14% N/A N/A No


Sensor Location Temp Threshold
------ -------- ---- ---------
#1 AMBIENT 24C/75F 42C/107F
#2 PROCESSOR_ZONE 40C/104F 70C/158F
#3 MEMORY_BD 33C/91F 87C/188F
#4 SYSTEM_BD - -
#5 SYSTEM_BD 65C/149F 105C/221F
#6 SYSTEM_BD 46C/114F 68C/154F
#7 SYSTEM_BD 44C/111F 88C/190F
#8 SYSTEM_BD - -
#9 SYSTEM_BD 46C/114F 72C/161F
#10 I/O_ZONE - -
#11 I/O_ZONE 40C/104F 64C/147F
#12 CHASSIS_ZONE 43C/109F 68C/154F
#13 SYSTEM_BD - -

Bye, Fifi

Szerk: Illetve most nézem, hogy #5 sensor nálad 20 °C-kal hűvösebb, tehát valamire mégis jó ...

[ Szerkesztve ]

(#1794) PpenoO válasza Fifi (#1793) üzenetére


PpenoO
őstag

14,4°C lakásban? wow :)

(#1795) Fifi válasza PpenoO (#1794) üzenetére


Fifi
őstag

Szombathely. Hajnalba jött egy nagy vihar, azóta se süt a nap, be van borulva néha szemerkél ... kint a szabadban is csak 25,9 °C van most.

A microserver amúgy bent van egy szekrényben, ott azért 3-4 °C-kal melegebb lehet. Be is rakom a szobahőmérőt, megnézni, hogy ott mit mutat. :D

Bye, Fifi

(#1796) lbarjak válasza gerokrisz (#1773) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Ezt töltsd fel légyszi valahová vagy küldjetek rá élő linket pls.

(#1797) Fifi válasza lbarjak (#1796) üzenetére


Fifi
őstag

gerokrisz már feltöltötte.

Bye, Fifi

(#1798) gerokrisz válasza lbarjak (#1796) üzenetére


gerokrisz
tag

Szintén fent van itt: [link]
---
Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#1799) Fifi válasza PpenoO (#1794) üzenetére


Fifi
őstag

Most nézem felcseréltem :B
Kint van 14,6°C, a lakásban 25,9 °C és a rackszekrényben 27,7°C. :U

Bye, Fifi

(#1800) gerokrisz válasza Fifi (#1799) üzenetére


gerokrisz
tag

De amúgy ha jól gondolom ez alapján úgy is lehet tudni mennyi. Mert úgy ahogy méri a befelé áramló levegőt is :)
#1 AMBIENT 24C/75F 42C/107F

Türelem... A hosszú élet ritka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.