Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) kammler válasza Mate (#2018) üzenetére


kammler
senior tag

Na, nem melegszik a XEON?

(#2052) godomir válasza djrozsomak (#2045) üzenetére


godomir
csendes tag

Igen, valóban az lenne talán a legjobb választás, csak ne lenne tényleg ilyen drága. Ritka is, aki tehette már beszerzett belőle és emiatt is marad ilyen magas az árcédula a még eladókon. Nem is hiszem, hogy csökkeni fog addig, amíg meg nem jelenik az új generációs microserver a HP-tól, vagy a Dell ki nem jön valami kompaktabb T20 utóddal. Akkor talán elkezdődne a frissítés sokaknál és kiárulná mindenki microserverestül a 1265l v2 -jét. :)

Szerintem mehet bele a 1220 v2, ha nem nagyon terheled és lemondasz a HTPC ötletéről videókártyástul. :)

(#2053) kammler válasza godomir (#2052) üzenetére


kammler
senior tag

Nem igazán tűnik úgy hogy a HP nagyon akarna egy microserver gen9-et uefistül mindenestül. Többi szerverből már rég kijötten a gen9-ek.

(#2054) kammler válasza lajos75 (#1957) üzenetére


kammler
senior tag

Megy asszem ECC ram nélkül is, de az se baj, ha bennthagyod az ECC-t. Találtam két 4Gbyte-os ECC modult az az asztali gépembe van, egyáltalán nem tud a lap ECC-t se a proci, de simán megy. Viszont a homeserver.com-on írkáltak arról, hogy a T-s i3 processzorok ECC képesek.

(#2055) bon válasza Mate (#2044) üzenetére


bon
őstag

1 winyó esetén kell a raid 0, utána már gond nélkül látni szokta a windows server

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2056) kammler válasza bon (#2055) üzenetére


kammler
senior tag

Na mindjárt nekiugrok. Úgyis le kell imidzselnem a gépet.

(#2057) kammler


kammler
senior tag

Hát nálam SATA AHCI módon simán látja a Kingston SSD-t a Windows server 2016 telepítő. Igaz most még nem rakom fel, essentials verzióra vadászok. RAID-et most nem tudtam nézni.

[ Szerkesztve ]

(#2058) Krix válasza kammler (#2053) üzenetére


Krix
őstag

Nem lesz Microserverből Gen9. A nyáron kérdeztem egy BIOS fejlesztő srácot HPE TSS-en. A belépő ML szerverek vannak helyette. Pedig engem is érdekelt volna mert a Gen8-ba szűkös a 16G ram. Valószínűleg megyek megint februárban, majd megkérdem, hogy Gen10 lesz-e.

If it is not broken then don't fix it!

(#2059) djgeg válasza Krix (#2058) üzenetére


djgeg
őstag

"hogy Gen10 lesz-e." Na az egy hasznos infó lenne! :R

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2060) djrozsomak


djrozsomak
tag

Van valakinek ötlete honnan lehetne szerezni erősebb tápot (200-300W) microserverhez?

(#2061) llacee válasza djrozsomak (#2060) üzenetére


llacee
őstag

Kene a merete server tapnak.Nekem van egy barebone 300w 80plus tapom ranezesre jo bele de kell a meret.Shuttle PC61J

(#2062) kammler válasza Krix (#2058) üzenetére


kammler
senior tag

Nem mintha nagyon sok múlna rajt, de azokban meg asszem ILO nincs.

(#2063) M3kk válasza djrozsomak (#2032) üzenetére


M3kk
őstag

Hello,

En 1270 V2 -t hajtok + 4 HDD 150W os tappal :).

Rendben leszel. Az nem 69W, hanem annyi a TDP je, ami azt jelenti, hogy elvileg maximum annyit tud fogyasztani.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2064) M3kk válasza kammler (#2062) üzenetére


M3kk
őstag

ML10 v2 -t is hasznalok. Van ILO, csak nincs dedikalt portja neki.

[ Szerkesztve ]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2065) gerokrisz


gerokrisz
tag

Sziasztok,
Ezt most találtam: [ILO4 2.50 ]
Kicsomagolva feltettem [ide]
Más frissítést nem találtam, de ha este hazaérek megnézem a mostani állapotom amit nyáron frissítettem, hátha van még más is.

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#2066) Mate válasza gerokrisz (#2065) üzenetére


Mate
nagyúr

Hp oldaláról is letölthető.

(#2067) kammler válasza M3kk (#2064) üzenetére


kammler
senior tag

Nincs dedikált port, ez megint vmi fillér***szó menedzser műve volt. spóroltak 2 centet.

[ Szerkesztve ]

(#2068) gerokrisz válasza Mate (#2066) üzenetére


gerokrisz
tag

Ezért is linkeltem első körben azt, de akinek csak a bin fájl kell az leszedheti a másik linkről.

Türelem... A hosszú élet ritka!

(#2069) Snoop-y válasza kammler (#2067) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1 :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2070) M3kk válasza kammler (#2067) üzenetére


M3kk
őstag

ML10 Gen9 tol fussatok, messzire :D.

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#2071) djrozsomak válasza M3kk (#2063) üzenetére


djrozsomak
tag

Még egy buta kérdés: mennyiért érné meg venni mondjuk e3-1220-at vagy jobbat (1240, 1270) venni? természetesen a v2-t mindegyikből

(#2072) PpenoO válasza djrozsomak (#2071) üzenetére


PpenoO
őstag

Itthon nem nagyon kapsz már ilyen procikat vagy csak nagyon elvétve. eBayen kell kutakodni, 1220v2 van már 35ezerért is viszont az csak négy szálas azaz nincs benne Hyper-threading. 1230v2tól felfelé már 8 szálon futnak a dolgok. Topiklakók tapasztalai alapján amennyiben virtualizálni akarsz jól jön a HT-s Xeon proci.

(#2073) bon


bon
őstag

Na éppen most vagyok túl egy win server 2016 telepítésén a boot során elérhető Intelligent Provisioning funkcióval sikerült feltelepíteni, driverek is felmentek.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2074) kammler válasza bon (#2073) üzenetére


kammler
senior tag

Ott adtad meg a termékkulcsot is az intelligent provision-ban?

(#2075) kammler válasza M3kk (#2070) üzenetére


kammler
senior tag

Mostanság nem lesz pénz rá.

(#2076) kammler válasza bon (#2073) üzenetére


kammler
senior tag

Én is felraktam amúgy, de media streaming nincs benne. Igaz a server 2012 R2-höz is külön pakkban kellett letölteni. De megy szépen amúgy.

(#2077) bon válasza kammler (#2074) üzenetére


bon
őstag

A termékkulcsot később kérte és már a Windows telepítő. A HP csak előtelepít beállít pár dolgot.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2078) bon válasza kammler (#2076) üzenetére


bon
őstag

Media streaming-re a serviio-t használom.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2079) jegesib


jegesib
aktív tag

Rakott már vki 6.5-ös dedikált HP esxi-t? Ha igen, tudna vki letöltési linket dobni, mert marhára nem találom a vmware oldalán :) Elvileg cseréték a kritikus scsi-hpvsa-t (Version - 5.5.0-102), vkinek esetleg tapasztalat?

itt a driver lista: http://h20566.www2.hpe.com/hpsc/doc/public/display?docId=c04430318

[ Szerkesztve ]

(#2080) djgeg válasza jegesib (#2079) üzenetére


djgeg
őstag

2 napja jött ki...támogatott 6.5 verzióról még ne is álmodj ennyi idő alatt a HP tól nem, hogy a vmware-től letöltő link, max a támogatott 6.0 ról egy upgrade-t tudok elképzelni de neten még nem találtam ilyet. :D

Ha meg minden áron letölteni akarsz: [link]

Ha támogatást ellenőrizni akkor meg: [link]

szerk.:
BTW "HP - Microserver Gen8 (Intel Xeon E3-1200-v2 Series) – No vSphere ESXi 6.5 Support"
[link]
sad panda is sad, yet but there is till hope

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2082) jegesib válasza djgeg (#2080) üzenetére


jegesib
aktív tag

Köszönöm a szíves kioktatást, igen tudom, h 2 napja jött ki és azt is tudom hogy lehet letölteni a Base image-et. Azon sem aggódom túlságosan h még nem támogatott, merthogy a 6 sem támogatta amikor megérkezett, aztán később igen. Megnézted a linkemet? Minden kérdésem forrása az a nyomorult pdf (címe: Contents of the HPE supplied VMware ESXi IMAGES - szóval nem upgarde), amiben a benne vannak a linkek az új driverek helyével, de aztán vmi okból a komplett "nov2016" foldert törölték.

(#2084) jegesib válasza djgeg (#2080) üzenetére


jegesib
aktív tag

Közben kijött a támogatott verzió is:

https://my.vmware.com/web/vmware/details?downloadGroup=OEM-ESXI65-HPE&productId=614

[ Szerkesztve ]

(#2086) llacee válasza bon (#2073) üzenetére


llacee
őstag

Nekem az istennek nem megy fel a win 2016.iprovisionnal virtual cd imageel.win std gui kivalasztas utan megszakad a telepito...

(#2091) djgeg válasza jegesib (#2084) üzenetére


djgeg
őstag

Na ez viszont meglepően gyors volt!
:R

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2093) bpotor


bpotor
csendes tag

Kedves Forumozók!

A Gen8-ad gépembe xeon e3-1240 sandy 1155 procig lehet betenni. Ez meg nem a v2 verzi csak a v1?

Köszönöm segítségeteket előre is

(#2094) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Nagyon láma kérdés tudom, de a vmware/esxi letöltés regisztrációhoz ti milyen cégnevet, címet adtok meg? Kell egyáltalán valós?

Ill érdemes a legújabbat feltenni, vagy inkább az előző verziót (Esxi)?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2095) jegesib válasza Faby (#2094) üzenetére


jegesib
aktív tag

Nem kell valós. 6.0 és 6.5 között elég nagy a különbség ingyenes admin felület szempontjából. A 6.0-s HP változatot hakkolni kell, mert szar benne egy driver és a disk performance kaki. Fentbebb már belinkelték az oldalt, hogyan kell cserélni. 6.5-ben cserélték ezt, de még nem látok sok tapasztalatot róla. Ki kell próbálni

(#2096) djrozsomak


djrozsomak
tag

Gyári hűtővel bírja vajon? vagy milyen hűtő ajánlott egy 69w-ot fogyasztó procihoz?

(#2097) urban racer válasza djrozsomak (#2096) üzenetére


urban racer
senior tag

Én egy IBM passzív réz hűtőt alakítottam át a 1220v2-höz (ami immáron aktív). Max 48 fokig melegszik teljes terhelésen. Hirdetések között megtalálod a képet róla, vagy ha itt visszakeresel (kb 1,5 éve :F )

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#2098) zzotto


zzotto
csendes tag

Sziasztok !

Tudna nekem valaki segíteni friss bios letöltéssel kapcsolatban mert sajnos a hp oldalon azt írja hogy a gar lejárt pedig 2016,01,25 vettem a szerverem. És a fő problémám hogy nem tudok belépni a inteligens raid felületre.....talán a frissítés megoldaná

[ Szerkesztve ]

(#2099) zzotto


zzotto
csendes tag

Tulajdonképpen az a fő gondom sem a Intelligent Provisioning-ot az F10-en sem a hp smart array configuration utility-t az F5-re nem reagál.Találkozott már valaki ilyen problémával? Mi lehet az oka ? Amikor kb fél éve összeraktam minden oké volt.... Most szeretnék rajta változtatni és pafff a bootoláskor ezt írja: "ilo 4 has detected a self-test error" Vagy szervíz ?

(#2100) osztraksajt válasza zzotto (#2099) üzenetére


osztraksajt
őstag

A billentyűzetet csak akkor dugd rá csak amikor kéri az F5, F10 megnyomását. Nekem van egy ilyen usb bugom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.