Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Egon


Egon
nagyúr

Azt hol lehet megnézni, hogy hány %-on pörög a venti?
Illetve milyen beállításokkal lehet elérni, hogy a lehető leghalkabb legyen?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2252) bon válasza Egon (#2251) üzenetére


bon
őstag

ILO-ban mindent megtalálsz.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2253) djrozsomak


djrozsomak
tag

Milyen aktív hűtési megoldást javasoltok Xeonhoz? most próbáltam stressz tesztet a 1220v2-m-ön, és erősen kúszott a 70 fok fele ( amikor leállítottam 5 perc futás után már 62 volt ), jelenleg csak a gyári borda van rajta. Néztem például ezt: Scythe Kozuti SCKZT-1000

(#2254) djgeg válasza djrozsomak (#2253) üzenetére


djgeg
őstag

Pont ezt néztem én is. Papíron pont elfér de még nem próbáltam.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2255) lajos75 válasza djgeg (#2254) üzenetére


lajos75
senior tag

Valahol olvastam hogy a HP-nak nem szabvány a borda felfogatása!

(#2256) djgeg válasza lajos75 (#2255) üzenetére


djgeg
őstag

Igen, de fel lehet fogarni :D
A elegánsabb megoldás, ha a gyári bordát átalakítja az ember és arra fogatja fel az új hűtőt, de nézegettem és két oldalt legalább fel lehetne fogatni egy normál szabvány hűtőt is.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2257) godomir válasza djrozsomak (#2253) üzenetére


godomir
csendes tag

Én is néztem ezt a Scythe -ot! Ez sem rossz választás: Zalman CNPS2X

(#2258) bon válasza djrozsomak (#2253) üzenetére


bon
őstag

Ez a hivatalos megoldás: [link] bár nem olcsó-

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2259) envagyok


envagyok
veterán

Van még valaki rajtam kívül, aki nem kapta meg a black Friday-es emag-os microserverét?
Írtam nekik mailt, azt írták hogy előreláthatólag de 7-ig megkapom, de még se csomagszám se semmi.

(#2260) Egon válasza envagyok (#2259) üzenetére


Egon
nagyúr

Én három tételt rendeltem: a mocroserver mellett egy porszívót és egy Asus router-t. A porszívó megjött már hétfőn, a microserver szerdán, ha jól emlékszem. A router még a mai napig nem érkezett meg, ma reggel jött SMS, hogy dec. 7-ig érkezik.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2261) Blaise válasza envagyok (#2259) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem írtak a héten, hogy elnézést az elhúzódó kiszállítás miatt, csak az a probléma, hogy már múlt szerdán átvettem :D

Szálát nem adtak mellé, azért még reklamálnom kell.

(#2262) Gabesz84 válasza Blaise (#2261) üzenetére


Gabesz84
őstag

emag-nál online számla van, tudtommal az összes esetben. Online a rendelésednél ott kéne lennie letölthetően pdf-ben.

(#2263) Arti1 válasza bon (#2234) üzenetére


Arti1
aktív tag

Ha még mindig van ingyenes megoldás, érdekelne

Más:
segítséget szeretnék kérni, hátha valaki találkozott már ezzel:
XPEnology nem indul el USB-ről (ugyanez az USB egy sima laptopban teljesen jól felhozza az induló menüt a 3 választási lehetőséggel a telepítéshez).
sima 5-öst (XPEnoboot_DS3615xs_5.2-5967.1.img) szeretnék telepíteni, nem migrálni meglévő rendszert 6-ra. Teljesen szűz gép, szűz vinyó, első nekifutásom ezzel a rendszerrel.
Az 5ös telepítési leírását vittem végig a netes leírások alapján, file-ok letöltve, boot USB elkészítve, átírva ahol kell a syslinux.cfg, HP gen8 BIOS-ban átállítottam AHCI-re, és USB boot-ra, ott akadok el, hogy boot-ol a gép az USB-ről, és megáll itt:
SYSLINUX 6.03 EDD 20150813 Copyright (c) 1994-2014 H. Peter Anvin et al
_
alatta villog a kurzor és vár, de nem tudom, mire.

Boot error nincs benn, próbáltam ráguglizni, de nagyon sokféle megoldást dob fel, főleg ubuntu telepítéseknél.

USB-t már próbáltam átdugni máshova (USB 2.0 helyre).

Ami bosszant, hogy a laptopon miért indul el, vagyis, hogy ha a laptopon simán boot-ol, akkor a microserveren miért nem...

Valakinek esetleg ötlete, mit kellene még megnézni BIOS-ban?
Köszönöm előre is!

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2264) Vhaerun válasza bon (#2234) üzenetére


Vhaerun
tag

Sziasztok,
Ezt közkincsé tehetnéd, engem is érdekelne..
Köszi

(#2265) Arti1 válasza Vhaerun (#2264) üzenetére


Arti1
aktív tag

Azért írtam off-ban, feltételes módban, mert ha közkinccsé lehetett volna tenni, gondolom már kinn lenne a fórumon :)
Más:
Mekkora egy finnyás gép ez a gen8 microszerver :)
A pendrive nem volt jó neki, megcsináltam boot-osra egy 2GB microSD kártyát egy sima USB kártyaolvasóval, azt adtam be neki hátra az USB 2.0 portba, arról szó nélkül elindult a telepítés :D

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2266) envagyok válasza Arti1 (#2265) üzenetére


envagyok
veterán

Nincs benne microsd foglalat?

(#2267) Arti1 válasza envagyok (#2266) üzenetére


Arti1
aktív tag

Van, de most épp ez volt kénznél, nem kellett hozzá szétkapni.
Öröltem, hogy így hajlandó volt elindulni, majd később kipróbálom a MicroSD-be áttenni a kártyát, meg átállítani a BIOS-ban a sorrendet, most egyenlőre még inicializál, addig nem akarom piszkálni, ha már hajlandó volt elindulni :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2268) Pelican válasza Arti1 (#2267) üzenetére


Pelican
őstag

Hol lehet állítani a bootsorrendet SD-re? Nem találtam sehol, de úgy tűnt, ha van benne kártya, akkor arról bootol.. Nem így van?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2269) Vhaerun válasza Pelican (#2268) üzenetére


Vhaerun
tag

Én is ezt bogozgatom most, nem olyan egyszerű...
Az első szerveremre felraktam az Xpenology-t viszonylag egyszerűen...
Most a 2.ra windows-t tervezek, SSD boot-tal az ODD helyéről, de
ehhez mókolni kell, ha ki akarod hagyni a raid vezérlőt a buliból...

(#2270) Pelican válasza Vhaerun (#2269) üzenetére


Pelican
őstag

Ööö... akkor ez mit mond nekem az SD boot-ról?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2271) Vhaerun válasza Pelican (#2270) üzenetére


Vhaerun
tag

Bocsi, elnéztem , SD helyett SSD-t olvastam (tudat alatti...) :)

(#2272) Arti1 válasza Pelican (#2268) üzenetére


Arti1
aktív tag

Nem emlékszem pontosan a BIOS-on belül, de ha az USB boot-ot választom elsőnek, van egy másik menüpont, ahol kiválaszthatom, hogy ilyenkor külső USB, belső USB vagy belső microSD legyen az első, amit megpróbál.
Gondolom, ha nincs máshol semmi, akkor arról boot-ol, amiben talál valamit

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2273) Pelican válasza Arti1 (#2272) üzenetére


Pelican
őstag

A külső, belső USB-t megtatáltam, az SD-t nem láttam.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2274) AiRLAC válasza Pelican (#2273) üzenetére


AiRLAC
addikt

Lehet csak akkor jelenik meg és választható ki ha bent van az SD kártya.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2275) envagyok


envagyok
veterán

Megjött a microserver, sikerült regisztrálni, nagyjából bekonfiguráltam, öreg motorosokat kérdeznék

web.ftp,nfs,tvheadend,oscam,samba,wordpress,mysql szervernek használnám.
AHCI, vagy raid módban érdemes használni?
Megoldható a bootolás usb-ről, sd kártyáról, 5. sata porton lévő hdd-ről?
Hogyan kell azt csinálni?

A fenti célra OMV, synology, freenas a legjobb?
Direktben vagy esxi-vel? (8GB ramom van jelenleg 8TB hdd-vel.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#2276) envagyok


envagyok
veterán

Illetve megakadtam a hp esxi licensz megszerzésénél.

(#2277) jegesib válasza envagyok (#2276) üzenetére


jegesib
aktív tag

Tölts le egy sima esxi-t is, annak a licensze jó lesz a HP-shoz is.

(#2278) Egon válasza envagyok (#2275) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem vagyok öreg motoros, de elmondom az általam megtudottakat, ami néhány kérdésedre talán választ ad.
Nem tudom, hogy minden, általad kívánt szolgáltatást támogatnak-e a "kész" megoldások, így elképzelhető, hogy nem tudsz mindent lefedni egyetlen rendszerrel, így muszáj virtualizálni. A freenas ZFS fájlrendszert használ, aminek igen nagy a memória-igénye (minimum 8 GB, de jobb a több), így én azt elvetettem. OMV hátránya, hogy kell egy diszk amiről futtatod a rendszert. XPenology elmegy egy pendrive-ról is.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2279) jegesib válasza envagyok (#2275) üzenetére


jegesib
aktív tag

Ezek szűz vinyók vagy már van rajtuk vmi? Milyen elosztásban van a 8T?
Sztem Freenas-nak nagyon jó a ZFS-e, én azt használok a régi microserveremen. Viszont softraidben kell neki a memória dögivel, illetve a NAS szolgátatásokon felüli extrák kevésbé barátságosan ugranak fel mint bármilyen linuxra akár az OMV-re.
Synology erősen szürkezónában, én nem biztos h tennék rá "produktív" adatokat, játszani rajta jó.
Tegyél egy OMV-t. Sztem azon mindent meg tudsz oldani ami neked kell. Ott is inkább soft raid-et használnék.

(#2280) envagyok válasza jegesib (#2279) üzenetére


envagyok
veterán

Szűz vinyók
4tb,3tb,1.5tb
Most pont az omv-vel szórakozok.
Sikerült ráizzadni a tvheadend tv szervert, és az oscam kártyaolvasó szervert is.
Éppen az ups-el szenvedek,
Felraktam a z ups plugint, csak nem tudom hogyan állítsam be az apc smart ups-re.

(#2281) envagyok válasza jegesib (#2277) üzenetére


envagyok
veterán

És a sima esxi-hez honnan lehet licenszet kapni,
Letöltöttem a vmware oldaláról, de ott is csak 60 napos evalt adtak.
A másik gondom, hogy a cerkával nem megy a vt-d, így közvetlenül nem lehet lemezt adni a rendszreknek.

(#2282) djgeg válasza envagyok (#2281) üzenetére


djgeg
őstag

Tessék,

Troll on:
de kb tényleg az első keresési találat volt :D

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2283) envagyok válasza djgeg (#2282) üzenetére


envagyok
veterán

Képzeld én is rákerestem.

De remélem tisztában vagy azzal, hogy a google kereséseid testreszabottak?
Azaz ha valamit már egyszer megtaláltál, azt utána az elsők között fogja ajánlani.
Természetesen csak neked.

De ha ilyen jó vagy a linkelésbe, akkor légyszíves egy 6.5-öst linkelj be nekem, mert a vmware-es 6.0-ával sok a gond, úgy hallom.

[ Szerkesztve ]

(#2284) jegesib válasza envagyok (#2283) üzenetére


jegesib
aktív tag

Ha letöltötted a sima 6.5-öt akkor a letöltéseid között megjelenik kulcs is elvileg

(#2285) envagyok válasza jegesib (#2284) üzenetére


envagyok
veterán

Nagy nehezen meglett, de valamiért mindig a hp változathoz dobott, hogy vegyek licenszet.
Milyen véletlen.
Monjuk nem értem hogy a generic ingyen van, a hp meg evaulate :)

(#2286) djgeg válasza envagyok (#2283) üzenetére


djgeg
őstag

Direkt kipróbáltam explorerben a kedvedért amit soha nem használok :D (ugyan az az eredmény)
Az, hogy nem tudsz valamit azzal nincs semmi gond. Szerintem ezt már megbeszéltük, de olyan kérdéssel felkeresni fórumokat amikre pillanatok alatt találhatsz választ, az csak lustaság. :U

HP oldaláról töltöttem le anno a verziót, ettől még szépen be kell regelni és a leírtak alapján kaphatsz kulcsot 6.0-6.5 tuti nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2287) envagyok válasza djgeg (#2286) üzenetére


envagyok
veterán

Itt nem a böngésző számít, hanem te mint google felhasználó mire kerestél rá eddig.

Itt a képernyőmentésem a keresésről.
Nincs a linked.

[ Szerkesztve ]

(#2288) djgeg válasza envagyok (#2287) üzenetére


djgeg
őstag

Nem, olvasd már el a kommentet és értelmezd kérlek. Egy olyan böngészőben kerestem rá neked amit sose használok. (Mi a fészkes francért lennék belépve egyáltalán??)...omfg
Itt arról van szó, hogy tudsz e keresni vagy nem...
Próbáld mondjuk ezzel: "how to get free vmware esxi license"

BTW ha a te keresésed első találata alapján nem megy a license szerzés akkor nagy gondok vannak:
https://www.vmware.com/go/get-free-esxi

Mint mondottam vala, ha nem tudsz valamit az nem szégyen. Nem is szégyen kérdezni, de egy fórumot spamelni K alap kérdésekkel amit értelmes kérdéssel te magad is meg tudsz válaszolni Google-al, na az csak lustaság és trehányság.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2289) envagyok


envagyok
veterán

Szeretném az ssd-t ahci módban bootolásra használni.
Eddig úgy tűnik, csak az előlapi portokkal fog ez menni.
Tud valaki ajánlani aliexpressről vmi olcsó adaptert, amivel korrekten be lehet helyezni?

(#2290) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
HP gen8 és xpenology párosításánál el lehet valahogy érni a szerver kikapcsoló gombjával való szabályos leállítást?

(#2291) Fifi válasza envagyok (#2289) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Megy az az ODD helyéről is és a MicroSDHC kártyáról történő bootolás is, nem csak az első 4 fiókból.

Ezek a hozzászólások hátha segítenek neked: 1 2 3 4

Biztos mások is leírták, de a saját hozzászólásaimra könnyebb volt keresnem :B

Én adapter ebayen vettem anno ~2200,-Ft/db áron.
Erre keress: Original HP 2.5" to 3.5" SATA SSD HDD Adapter MicroServer Gen8

Bye, Fifi

(#2292) envagyok válasza Fifi (#2291) üzenetére


envagyok
veterán

Ezeket olvastam már, de eléggé félreérthető.
Az elsőben azt írod, hogy ahci-ről legacyra állítva majd a 2. ata vezérlőt beállítva bootolni, utána visszaállítani ahci-re.
Na itt nekem utána újra az 1. vezérlőről bootolt.
A többi leírás arról szól, hogy hw raid esetén megy a dolog, de én nem szeretnék hw raidet.

(#2293) kiskakas


kiskakas
senior tag

Ma érdekes zaj csapta meg a fülem, maxin járt a gép ventije, de az oprendszer (win10) vígan fut, hiba nélkül. nasnak és asztali gépnek használom a gen8-at, 0-24-ben. Elbootoltam, majd nem akart bootolni,végül kiköpte ezt:

Warning, ILO 4 not responding..

A ventit pedig maximumon tolta továbbra is.. Totál áramtalanítottam a gépet pár percre, most bebootolt hiba nélkül,de nem lettem nyugodt.. :(

ILO event logban semmi nincs az eseményről, látszólag minden ok ott is. :F

[ Szerkesztve ]

(#2294) djgeg válasza kiskakas (#2293) üzenetére


djgeg
őstag

Az ILO-t eléred?
Amúgy amelyik HP szerverrel dolgom volt és ilyet írt ott halott volt az ILO kártya. A gázosabb, hogy itt integrált.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2295) Fifi válasza envagyok (#2292) üzenetére


Fifi
őstag

Ha nem érted, akkor olvasd át még egyszer!

A lényeg, hogy az ODD helyén lévő eszköz a második SATA kontrolleren van. Azt kell elérned a BIOS-ban, hogy ezt tud kiválasztani, mint elsődleges boot eszköz.

Legyen fent a legfrissebb BIOS és iLO, hogy azok se zavarjanak be.

Nálam nincs HW raid és az ODD helyén lévő SSD-ről bootol a Debian linux.
Sógornál nincs HW raid és a MicroSDHC kártyáról bootol a spenology.

Bye, Fifi

(#2296) Dave™ válasza kiskakas (#2293) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az iLO vezérli a ventilátort, tehát ha valami baja van, akkor biztonságképpen maximális fordulaton járatja, ez a része "normális". Baj akkor van, ha tényleg probléma van az iLO-val, mivel akkor az egész alaplap kuka, ami egyben a szerver kukázását is jelenti praktikusan, mert hacsak nem találsz bontottan olcsón, nem gazdaságos az alaplap csere. Esetedben nem hinném, hogy baj lenne vele, elég bináris egység, vagy jó vagy nem, köztes állapot nem szokott lenni (illetve annyi igen, ha elmegy az alaplapi videó, akkor iLO-n sincs videó jel remote sem, de attól még használható). Az alaplaphibák és az ebből fakadó cserék nagyobb része egyébként az iLO hiba miatt van úgy általában a HP szervereknél.

(#2297) kiskakas válasza Dave™ (#2296) üzenetére


kiskakas
senior tag

Pont ettol fosok enis,hogy kezd haldoklani az ILO :( Az megjobban bant,h az ilo logban abszolut semmi a tortentekrol. Gar persze nemreg jart le :) ILO ertelemszeruen nem volt elerheto, sot sima reset utan nem is kapott ip-t dhcp-n,teljes aramtalanitas kellett.

(#2298) Dave™ válasza kiskakas (#2297) üzenetére


Dave™
nagyúr

Úgy gondolom ez inkább szoftveres jellegű hiba volt, ha az iLO rossz akkor rendszerint teljesen rossz. Szerintem ne aggódj :) A sima reset meg semmit sem ér neki természetesen, mivel mindig áram alatt van a szerver, és az iLO mindig megy.

(#2299) PpenoO válasza envagyok (#2289) üzenetére


PpenoO
őstag

Nem feltétlenül kell adapter, elég beügyeskedni az ssdt és valamivel pl szivaccsal kitámasztani. Nekem tökéletesen bevált még szállításnál is.

[ Szerkesztve ]

(#2300) envagyok válasza Fifi (#2295) üzenetére


envagyok
veterán

De akkor neked legacy-ra van állítva a sata vezérlő?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.