Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) llacee válasza M3kk (#1950) üzenetére


llacee
őstag

Nalam most bay 1,2 raid1 es 3,4 raid 0 kulon kulon drivekent.A 3asrol bootolok.Szeretnem a harmas hddt az odd helyere tenni es meg egy raid1 tombot letrehozni a 3,4en.Hogyan lenne a leg fajdalommentesebb.Az OS jo lenne ha sertetlen maradna.

[ Szerkesztve ]

(#1952) osztraksajt válasza M3kk (#1950) üzenetére


osztraksajt
őstag

Van amúgy valami hátránya ha a többit is raid0-ba teszem egyenként és azokat fűzöm OMV alatt mdam raidbe? Smart-ot tudja olvasni stb?

(#1953) Attipatti


Attipatti
tag

Röviden összefoglalnám a gen8 +esxi tapasztalataimat.

Az alábbi kombinációkat probáltam ki.

1. diszkek AHCI módban + HPe gyári esxi 6.0 u2 = használhatatlan diszk sebesség.

2. diszkek AHCI módban + Standard vmware esxi 6.0 u2= Egész jól működik, de a hálózat+diszk perfromancia nem az igazi. (SSD olvasás 500mb/s , írás 25mb/s) Hálózaton keresztül maximum 7-8 mb/s el tudott másolni.

3. diszkek RAID0 -ban, +HPe gyári esxi 6.0 u2= kb ugyan az mint a 2.-pont.

4. diszkek RAID0-ban, +HPe gyári esxi 6.0 u2+ Hp raid driver lecserélve az esxi-ben a régi verzióra. = Diszk performancia közel tökéletes. Hálózati másolásnál kikoppantja a gigabitet. :-) 115mb/s írás/olvasás.

A RAID driver lecserélése itt.
https://communities.vmware.com/message/2496155#2496155

[ Szerkesztve ]

(#1954) BrownB


BrownB
tag

Sziasztok! Az iLO-t frissítettem a legfrissebbre (2.44). System ROM-ot hogy tudnám? iLO webes felületén feltöltöm a CPQJ0612.F62 fájlt, aztán reset, de nincs változás.

(#1955) BrownB válasza BrownB (#1954) üzenetére


BrownB
tag

Megoldódott, a rendszert is újra kellett indítani.

(#1956) kiskakas válasza BrownB (#1955) üzenetére


kiskakas
senior tag

:C nah, minden jó, ha a vége jó..:)

Egyébként nemrég cseréltem le a 1610-es Celeront egy corei3 3240-re és sajnálom,h előbb nem léptem meg..óriási a különbség, 15k körül mennek a használt procik.. :R

(#1957) lajos75 válasza kiskakas (#1956) üzenetére


lajos75
senior tag

Az i3 3240 nem támogatja az ECC Memóriát!
Vagy milyen memóriát használsz, vagy attól még megy vele :F

(#1958) godomir válasza lajos75 (#1957) üzenetére


godomir
csendes tag

Az i3 -s CPU-k támogatják az ECC ramokat a microserverben, de az Intel -valami miatt- jobbnak látta az ark -oldalon Yes -ről No -ra változtatni ezt a kis infót. :)

(#1959) lajos75 válasza godomir (#1958) üzenetére


lajos75
senior tag

Akkor esetleg a i3-2120T is jó bele?

(#1960) godomir válasza lajos75 (#1959) üzenetére


godomir
csendes tag

Jó bizony! :) Bár azért az nem egy olyan nagy minőségi ugrás egy G2020T-hez képest szerintem, ha esetleg az van most benne gyárilag!

(#1961) lajos75 válasza godomir (#1960) üzenetére


lajos75
senior tag

Most tervezem a Szerver vásárlását :)

(#1962) kiskakas


kiskakas
senior tag

Itt a biblia :)

Ha már procit cserélsz, ár/értékben sztem a 3240-es a legjobb választás. :R

(#1963) Rocko007 válasza kiskakas (#1962) üzenetére


Rocko007
aktív tag

ebay-rol 40-50 korul az e3-1230v2 is elerheto.

(#1964) djgeg


djgeg
őstag

E3-1245V2 is megy. (Még ha nincs is a bibliában... :P) 45.000 Ft ért vettem a hardveraprón
Igaz a TDP ennél már kicsit magas, de nálam gyári hűtővel is tök jól megy.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1965) PpenoO válasza Rocko007 (#1963) üzenetére


PpenoO
őstag

A 1230v2 inkább 50-60 + posta eBayen.

Ami még olcsó az a 1220v2 innen. Igaz először rossz procit küldtek, de aztán megkaptam a jót és a visszaküldött proci postaköltségét is kifizették. Érdemes utolsó 5 percbe licitálni, nem nagyon fog más rányomni.

[ Szerkesztve ]

(#1966) Blaise


Blaise
veterán

Valakinek vannak már Windows Server 2016 tapasztalatai a géppel?

(#1967) Mate válasza kiskakas (#1956) üzenetére


Mate
nagyúr

Gondolkodtam én is a fejlesztésen. Xpeno alatt van értelme az upgradenek vagy nem használná ki a rendszer?

(#1968) Rocko007 válasza PpenoO (#1965) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Virtualizalasnal jol jon a +4 szal. Volt 1220v2-m, utana 1230v2, most 1280v2-m van. A 20 es a 30 kozott ereztem elorelepest, a 30->80 mar nem hozott jelento javulast.

(#1969) kiskakas válasza Rocko007 (#1968) üzenetére


kiskakas
senior tag

50k-t nem akartam volna kolteni a vasra,de 15öt bőven megért, ezért írtam,h ár/érték bajnok szvsz a 3240 :) :R

(#1970) llacee


llacee
őstag

Nekem 1 eve sikerult itt egy 1265v2 ot 45ert lonom.Marha jo cucc.

[ Szerkesztve ]

(#1971) PpenoO válasza Rocko007 (#1968) üzenetére


PpenoO
őstag

Egyetértek. Annak, aki virtualizál több mint valószínű, hogy megéri a felár. Én szimpla nas + munkaállomásként használom a kockát win7el. G1610Tvel is elment de 1220v2vel tisztább szárazabb érzés és nem eszik sokkal többet. Viszont az i3 3240 ECC kezelését én is beszoptam ark alapján. 15ért lehet ezt választottam volna. Mondjuk még így is kérdés mennyire kezeli jól a gbitet egy xeonnal szemben.

[ Szerkesztve ]

(#1972) jegesib válasza llacee (#1970) üzenetére


jegesib
aktív tag

Detto és rohadtul sokalltam érte a 45-öt alkudoztam kicsit, megállt 40-ben :))

[ Szerkesztve ]

(#1973) jegesib válasza Blaise (#1966) üzenetére


jegesib
aktív tag

Nativban nincs, de esxi alatt használom vele a TP5-öt

(#1974) kiskakas válasza PpenoO (#1971) üzenetére


kiskakas
senior tag

iperffel ki tudtam hajtani a gigabitet, barmikor, még a celeronnal is, másolásnál is..

(#1975) PpenoO válasza kiskakas (#1974) üzenetére


PpenoO
őstag

1 szálon biztos, kérdés 250-en is megvolt a full sávszél.

(#1976) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy otthoni NAS-t HP Microserver alapon. Ez pl jó lehet?

Amit tudnia kell:
• Fájl szerver otthonra, mindenféle eszköz (PC, laptop, androidos telefon, tablet) elérhesse a tárolt doksikat, képeket, videókat stb
• Torrent kliens, 240/20 UPC net mögé
• FTP szerver
• Nyomtatószerver (mindenféle extra bohóckodás nélkül, rádugok egy USB-s HP lézernyomtatót, és azt hálózati nyomtatóként tudjam telepíteni/használni mindenhonnan. TP-Link routerrel van ezirányú kellemetlen tapasztalat)
• Tárolt filmek elérése médialejátszóval (SMB vagy NFS megosztáson keresztül), médiaszerver másik TV-nek
• Ezeken kívül persze nem baj, ha tud extrákat, de pl virtualizáció, filmek átkódolása, streamelése hálózaton kívülre nem igény.

A NAS topikban ajánlottak OMV-t szoftvernek, az gondolom megy ezen a hardveren. Egyelőre 2 HDD-vel tervezek, a rendszernek valami kisebb SSD-vel. Később, ha kell, hogy lehet megoldani, hogy 4 HDD legyen, és valamiről a rendszer is fusson? Valahol korábban olvastam, lehet, hogy korábbi generációval kapcsolatban, hogy némi BIOS moddal megoldható a DVD helyére is HDD/SSD, ez igaz? Vagy USB-ről? Esetleg a PCIe slot mSATA kompatibilis? (bocs, ha hülyeséget kérdezek, annyira nem vagyok otthon ezekben a dolgokban)

Esetleg ha valaki meg tudna osztani egy kifejezetten NAS-ként működő konfigot, szoftverrel, részletes hardver speckókkal, azt megköszönném. (látok itt egészen elképesztő (jó értelemben :R ) dolgokat, amikre ez a cucc képes, és amiknek felére sincs szükségem jelenleg, nekem csak egy jó, stabil, hosszútávon is életképes NAS kell)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#1977) Mate válasza Faby (#1976) üzenetére


Mate
nagyúr

Xpenology-ra is ránézhetsz, ha gondolod.

(#1978) Faby válasza Mate (#1977) üzenetére


Faby
senior tag

Gondoltam rá, majd meglátom. Elsőkörben inkább a hardveres kérdések izgatnak. Jó-e a kinézett, linkelt cucc arra, amit szeretnék, illetve a 4 HDD + rendszer SSD érdekel.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#1979) Snoop-y válasza Faby (#1978) üzenetére


Snoop-y
veterán

tokeletes :K igen bele lehet mokolni hogy ssd boot legyen.

Helyedben meg megfontolnam az ebayrol lott win2012 variaciot is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1980) Coyot válasza Snoop-y (#1979) üzenetére


Coyot
őstag

Már hogy érted az ebayes win2012 variációt? winserver licensz ügyileg vagy van előre telepített verzió?

Má' nem

(#1981) Snoop-y válasza Coyot (#1980) üzenetére


Snoop-y
veterán

Venni licencet (tudom ez kerdeses Mo-n) de otthoni hasznalatra tokeletes ugysem baszogat erte senki es tuti nem lesz az OS-ben semmi meglepi :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1982) bon válasza Faby (#1976) üzenetére


bon
őstag

Nekem 3db HDD és 1db SSD-vel használok ilyet, win2012r2 szerverrel, média lejátszást a Serviio van telepítve.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1983) jegesib válasza Snoop-y (#1979) üzenetére


jegesib
aktív tag

Van erről bővebb infód priviben?

(#1984) Faby


Faby
senior tag

Létezik, hogy 3 nap alatt kb 15 ezerrel drágább lett?
Amikor linkeltem, 53 eFt körül volt, most ugyanott 69 eFt.
Várható szerintetek még drágulás?
Vagy csak trükk, hogy későbbi akcióknál magasabb legyen a kiinduló ár?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#1985) djgeg válasza Faby (#1984) üzenetére


djgeg
őstag

Állandóan ingadozik. Én is volt hogy 13 e Ft ért drágábban vettem az egyiket azok közül ami itthon van.
Várhatsz rá amúgy ha szeretnéd, valószínü visszaesik majd az ára.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1986) Coyot válasza Faby (#1984) üzenetére


Coyot
őstag

mysoft nál fix 46ezer a teljesen üres - tehát ram és vinyó nélküli

elnézést már drága :Y

ópedig a napokban akartam megrendelni :W

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#1987) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Valamiből van frissebb?

update: Van. 24-én dobták ki az új ILO-t és az új spp-t is.

[ Szerkesztve ]

(#1988) Mate


Mate
nagyúr

Olvasgattam ebben a topikban és külföldi fórumokon is a procicseréről.

Mivel maximálisan elégedett vagyok a gen8-al és jó pár évre tervezek vele, úgy döntöttem még most meglépem a fejlesztést.

Árban 1220v2-t néztem. 35K körül beszerezhető. Viszont hűtéstől tartok. Van aki gyári hűtővel gond nélkül használja, van aki hűtést cserélt és van aki leszabályozta a procit.
Ha jól láttam ugyan olyan gen8, ami nekem van kapható gyárilag 1220V2-vel. Ugyan az a hűtő van rajta, mint a gyengébb gépekben vagy esetleg kapni külön azt a hűtőt, amit gyárilag a hp megálmodott?

Bemerjem vállalni gyári hűtővel vagy mindenképp módosítani kéne a hűtést?

Hasonló árban mi az ami elmegy gyári hűtéssel?

1220Lv2-t néztem még, ami biztosan menne gyári hűtéssel. Viszont drágább és gyengébb, mint a 1220V2.

[ Szerkesztve ]

(#1989) PpenoO válasza Mate (#1988) üzenetére


PpenoO
őstag

Nálam ez a processzor ketyeg Win7el, gyári hűtővel és nincs leszabályozva.

Jelenleg 22,5°C szobahőmérséklet mellett az alábbi hőfokokat produkálja.

Idle 48-50°C
Office meló, böngészés, torrent, youtube 58-60°C
full load 72-75°C

Kánikulába nem ment még, így nem tudom mit produkálna 30 fokba, mennyire pörgetné meg a ventilátort. Lehetséges, hogy majd kell valamilyen megoldást találnom.

[ Szerkesztve ]

(#1990) Mate válasza PpenoO (#1989) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

Érdemes valamire odafigyelni még cserekor?

Ebay-en tervezem megvenni. Azt hiszem épp te linkeltél egy francia eladót. Nála egész jó áron van.

Ramot mit ajánlanál/ajánlotok? 2x4 gigában gondolkodok, de lehet elég most 1x4.

(#1991) PpenoO válasza Mate (#1990) üzenetére


PpenoO
őstag

youtube-on elérhető több videó is cpu csere folyamatáról, igazából semmi extra, pár csatlakozót le kell húzni mielőtt kihúzod az alaplap tálcáját.

Ramból én 2x8gb kingstont vettem használtan 22 ropiért. A gép nagyon kényes a ramokra, nézz utána melyik megy benne.

Nem tudom, hogy milyen célra fogod használni a szervert, valaki írta itt, hogy a 1230v2 jobb választás amennyiben virtualizálás lenne a cél mivel az 8 szálas a 1220v2 meg csak 4.

[ Szerkesztve ]

(#1992) Mate válasza PpenoO (#1991) üzenetére


Mate
nagyúr

1230v2 drága és egyelőre csak xpeno megy rajta, később lehet váltja egy win server.

Ramokhoz hol találok megbízható listát? Hardveraprón néztem, de nem találtam eladó, kompatibilis ramot.

[ Szerkesztve ]

(#1993) Snoop-y válasza Mate (#1992) üzenetére


Snoop-y
veterán

Kingston memoryfinderre keress ra ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1994) Mate válasza Snoop-y (#1993) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

Megtaláltam vele ugyan azt a 4 és 8 gigás verziót amit kinéztem korábban :D

Ha 8 gigát akarok a későbbi bővíthetőséget nem nézve mi a jobb? 2x4 vagy 1x8 giga?

(#1995) b.lajos


b.lajos
tag

Sziasztok,
Tudnátok linkelni új SPP és ILO elérhetőséget?
Köszönöm!

b.lajos

(#1996) Mate válasza b.lajos (#1995) üzenetére


Mate
nagyúr

SPP

ilo és a többi.

[ Szerkesztve ]

(#1997) b.lajos válasza Mate (#1996) üzenetére


b.lajos
tag

Köszi, de onnan sajna nem enged letölteni. Regisztrálva vagyok az oldalon, de lejárt a jótállás és így a Bios meg pár frissítés nem elérhető.

b.lajos

(#1998) Mate válasza b.lajos (#1997) üzenetére


Mate
nagyúr

(#1999) Snoop-y válasza Mate (#1994) üzenetére


Snoop-y
veterán

en bennehagytam a gyari 2-t is. igy most 10G ram van benne (en egy 8 gigasat vennek a helyedben)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2000) Mate válasza Snoop-y (#1999) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

Közben már délután berendeltem. Most meg 19:30-kor lejárt ebayen a licit és megnyertem, szóval nemsokára úton az E3-1220V2 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.