Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) Krix válasza djrozsomak (#2148) üzenetére


Krix
őstag

Tűzfal nincs esetleg a host és a kliens között?

If it is not broken then don't fix it!

(#2152) djrozsomak válasza Krix (#2151) üzenetére


djrozsomak
tag

nincs, egy subnet, viszont, egy vsphere client reinstall megoldotta, amúgy vmware ajánlás szerint a vspehre mint olyan 6.5 alatt már korlátozottan támogatott (ezt a webes klienst erőltetik :( )

(#2153) Arti1 válasza djrozsomak (#2147) üzenetére


Arti1
aktív tag

Erről írnál pár mondatot? (akkor nem kezdek el monitor után kutatni :) )
bedugom az iLO-t a switch-be, bedugom az áramot a szervernek, bekapcsolom, és a hozzá adott papír fecnin lévő adatokkal már meg is találom a hálózaton a remote app-ból (vagy böngészőből)? Már alapból beállítva kapom az iLO-t?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2154) jegesib


jegesib
aktív tag

Feltoltam a HPE ESXi 6.5-öt. Javították a disk performancia problémát. 264MB/s -mal olvas és 162-vel ír SSD-re VMFS-en. 113 megával ír hálózatról. Nekem bejön a webes felület is, végre lehet adminisztrálni bármilen gépről. Egyetlen de óriási bajom, h az osx unlocker nem megy vele, így virtuál OSX sem, szóval rakom vissza a 6-ost amig nincs rá megoldás.

(#2155) godomir válasza Arti1 (#2153) üzenetére


godomir
csendes tag

Üdv minden új tulajdonosnak! Remélem mindenki elégedett lesz új szerzeményével! :)

Tehát iLO portba megy egy kábel, gép bekapcsol, router DHCP táblájából IP cím kikeres, (vagy HP iLO cmdlet letölt, telepít és powershellből a "Find-HPiLO" cmdlettel IP-re rákeres).
Ha megvan, böngészőben IP -t beírva bejelentkezhetünk az iLO felületére a cédulán lévő adatokkal. Itt -rengeteg infó és beállítás mellett- a Remote Console menüpont alól érhető el a gép. (Időkorlátos, fél perc után szétkapcsol ha már rendszer van rajta, de 60 napos licenszet lehet kapni regisztrálás után HP-nál. Vagy 4-5 ezerért Advanced licensz ebay-ről :DD )
Hivatalosan támogatott oprendszereket az Intelligent Provisiong (F10) alól lehet kényelmesen telepíteni. De ugyan innen lehet a RAID -et is belőni. Ha a BIOS-ban RAID van beállítva és nem AHCI a lemezkezelésnél, akkor muszáj RAID-et állítani akár egy lemezre is (RAID 0), hogy a támogatott oprendszerek lássák a vinyót. (AHCI-nál magasabb fordulaton fog menni a venti alapjáraton, mint RAID-nél, biztonsági okokból.)

Indulásnak ennyi! :))

(#2156) envagyok válasza godomir (#2155) üzenetére


envagyok
veterán

A raid v az ahci jobb?

Ha jól tudom, vmi boot probléma van velünk állítási.
Az már megszűnt?
A biost is lehet állítani Ilo-n keresztül?

(#2157) marci922


marci922
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen sata beállításokkal kellene telepítenem microsoft 2008 servert?

Adott ms gen8, ssd az 2008 server os-nek, 2 hdd az adatoknak, (később még 2 hdd bekerül majd, így az ssd-nek felül tudom elképzelni a helyét, vagy az ODD helyén). RAID szempontból RAID 1-et néztem ki, mivel nem érzékenyek az adatok, nincs szükség mentésre, viszont optimális lenne, ha egy tömbként látná a rendszer.

Leírom, hogy hogyan gondolom a telepítés menetét, kérlek javítsatok ki ahol hibázik a gondolatmenet.

Első körben csak ssd van csatlakoztatva, arra telepíteni az os-t AHCI mode-ban,
majd lehet csatlakoztatni a hdd-ket és azokat egy tömbbe formálni RAID 1-be.

Nem igazán vagyok jártas a témában, így kérlek segítsetek.

(#2158) djrozsomak válasza Arti1 (#2153) üzenetére


djrozsomak
tag

Huh, ez a része rég volt számomra, de ez alapján https://seiler.it/ilo-on-hp-proliant-microserver-gen8/ kb igen, csak a dhcp szervereden nézd meg milyen ipt kapott :)

(#2159) Egon válasza godomir (#2155) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha mondjuk XPenology-t rakok fel egy pendrive-ra, és arról indítom a rendszert. akkor mire célszerű állítanom a bios-ban a lemezkezelést a két 4 TB-os vinyó vonatkozásában? Nem szeretném raid-ben használni őket, mert kell a hely (szimplán két külön diszkként funkcionálnának).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2160) bon válasza Egon (#2159) üzenetére


bon
őstag

Egyenként is lehet használni raid 0-ban, nekem is így van.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2161) Egon válasza bon (#2160) üzenetére


Egon
nagyúr

Magyarán két külön raid0 tömb, tömbönként 1-1 diszkkel?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2162) envagyok


envagyok
veterán

Érdeklődnék, hogy használja-e vki szünetmentes táppal?
Az olcsó ups-ekkel is elmegy, vagy szinuszos kell neki?

(#2163) djgeg válasza envagyok (#2162) üzenetére


djgeg
őstag

Nem tudom mi számít olcsó UPS-nek de nálam egy APC BACK-UPS 950 teljesít szolgálatot. Pár microserver erre van kötve és minden ok.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2164) Arti1 válasza godomir (#2155) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszi mindenkinek!

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#2165) envagyok válasza djgeg (#2163) üzenetére


envagyok
veterán

Erre gondoltam :
Gembird UPS-PC-850AP

(#2166) Pelican válasza envagyok (#2165) üzenetére


Pelican
őstag

Én meg erre: FSP nano 600VA

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2167) bon válasza Egon (#2161) üzenetére


bon
őstag

Igen, nálam már 4db raid 0-as több 1-1 lemezzel.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2168) Coyot válasza envagyok (#2162) üzenetére


Coyot
őstag

Engem pedig az érdekelne, hogy mennyire valós veszély áramszünet esetén a raid tömbök széthullása és ugye az elkerülhetetlen adatvesztés a gyári vezérlővel. Van esetleg tapasztalata valakinek?

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#2169) envagyok


envagyok
veterán

Esxi-n keresztül szeretném majd próbálgatni az új microserverem. (g1610)
A synologyval játszanék először, de olvastam egy leírást, hogy a sata vezérlő átadásához a vt-d-t támogatni kell az alaplapnak.
Viszont az Intel spec oldalán azt írja, hogy a g1610 nem támogatja.
Ebből olvastam a leírást:
https://m.logout.hu/bejegyzes/proxy2/xpenology_esxi_hogyan.html
Tudja valaki, mi a megoldás, hogy egy vm oprendszernek fizikailag odaadjam a hdd-t?

(#2170) envagyok válasza envagyok (#2169) üzenetére


envagyok
veterán

A HP 6.5 ESXi-t letöltöttem. Azzal ha jól tudom nincsenek gondok már sebességben.
Viszont elvileg úgy tudtam, hogy a vmware-es esxi is ingyenes.
Ennek ellenére 60 napos trialként tudom csak letölteni.
Mit ronthattam el?

(#2171) djgeg válasza envagyok (#2170) üzenetére


djgeg
őstag

Regelni kell és akkor kapsz egy license-t amite majd meg kell adni. :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2172) Faby válasza envagyok (#2169) üzenetére


Faby
senior tag

Szia!

ESXI-nél arra figyelj, hogy 4 GB neki a minimum, és a giga <> 1024 váltó miatt az alap 4 GB-ot kevesebbnek látja.
Van erre is megoldás,
1, több RAM :)
2, telepítésnél kell kicsit bűvészkedni.
Most melóból nem tudom leírni, neten találtam én is leírást, esetleg keress rá esxi 4 gb ram issue.

Xpenologyt viszont nem sikerült feltennem, kétszer futottam neki, kétszer gyalulta le a VM-t, szal most pihentetem, ha neked sikerül, akkor megoszthatnád.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2173) Snoop-y válasza Faby (#2172) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem raw device mapping-el varazsoltal aztan odaadtad az Xpenologynak azt a driveot is amin az ESXI volt feltelepitve veletlenul? ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2174) marci922 válasza marci922 (#2157) üzenetére


marci922
csendes tag

valaki tud segíteni? :)

(#2175) jegesib válasza marci922 (#2174) üzenetére


jegesib
aktív tag

Ha nem fontosak a adatok akkor minek rakod raid1-be? Rakd raid 0-ba, bár én fázom az ilyen HW RAID-ektől... Várd meg inkább a plusz két vinyót, tegyél egy esxi-t egy sd kártyára, legyen az SSD-d a datastore, arra rakj egy windowst meg egy OMV-t ha kevés RAMod van, vagy egy FreeNAS-t ha sok. A 4 vinyót add oda az OMV/FreeNAS-nak, csinálj belőle vmi értelmes raid tömböt (raid5, raid1z) azt csatold fel a windowsra (freenas tud iscsi-t, talán omv is)

(#2176) Faby válasza Snoop-y (#2173) üzenetére


Faby
senior tag

Nem, semmi ilyesmit nem csináltam. Lehet, hogy félreérthetően írtam, szerencsére nem az egész datastore-t gyalulta le, csak a Xpenologynak készített virtuális gépet. Egyelőre jegelem, míg utánaolvasok.

Akit érdekel, a 4 GB korlát kiiktatása ESXI telepítése során:

Ha volt már, bocsánat.

1. Boot a VMware ESXi -ről ( az eredeti leírás 5.5-re készült, nekem ment 6.5-tel is)

2. Várd meg a "Welcome to theVMware ESXi 5.5.0 Installation" képernyőt:

3. Nyomj Alt+F1 -t a konzolba belépéshez. Felhasználó root, jelszó nem kell;

(innentől néhány linuxos parancs)

4. válts mappát:

cd /usr/lib/vmware/weasel/util/

töröld a fájlt:

rm upgrade_precheck.pyc;

(kiegészítés: 6.5 -nél nekem nem volt ilyen fájl, érdemes egy ls paranccsal ellenőrizni, ha nincs, kihagyható):

5. A csak olvasható flag eltávolítása;

mv upgrade_precheck.py upgrade_precheck.py.def

cp upgrade_precheck.py.def upgrade_precheck.py

6. Hozzáférések beállítása:

chmod 755 upgrade_precheck.py

7. Nyisd meg a 'vi' scriptet:

vi upgrade_precheck.py

8. Keresd meg a "MEM_MIN_SIZE" sort, nyomd meg az "a"-t a szerkesztéshez, írd át a "(4 * 1024 - 32)" erre: "(2 * 1024 - 32)", nyomj ESC-t a szerkesztőből való kilépéshez, futtasd a ":wq" parancsot (mentés és kilépés);
Megjegyzés: a 6.5-nél így néz ki: MEM_MIN_SIZE = (4 * 1024 ) * SIZE_MiB, ezt kell átírni.

9. A telepítő PID-jét kérdezzük le:

ps -c | grep weasel

10. Állítsd le a telepítőt a:

kill PID

paranccsal (a PID a telepítő folyamatazonosítója)

A telepítő automatikusan folytatódik a módosított scripttel.

Folytatás a "Welcome to theVMware ESXi 5.5.0 Installation" képernyőtől.

Az eredeti leírás és a kép forrása: [link]

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#2177) marci922 válasza jegesib (#2175) üzenetére


marci922
csendes tag

Köszönöm szépen a választ, privátba még kérdezek, ha nem gond :)

(#2178) godomir válasza envagyok (#2162) üzenetére


godomir
csendes tag

Elméletileg tiszta szinuszos kellene hozzá, de sokan használják -ahogy olvastam több helyen- kvázi szinuszos megoldásokkal.
Ha már az ember telepakolja WD RED-ekkel, drága Xeon-ra cserél, akkor már ne azon a 20-30 (esetleg 40) ezren spóroljon. Szerintem! :D

APC Smart, Eaton 5SC, CyberPower SineWave, KStar Microsin - ezek tiszta szinuszos UPS-ek

(#2179) envagyok válasza godomir (#2178) üzenetére


envagyok
veterán

Beszéltem több szakemberrel, ők lebeszéltek a szinuszosról. Azt mondták hogy ha nem megy, inkább cseréljük tápot, ráadásul szinuszosból erősebbet kell venni, illetve sokkal jobban használja az akkut. A 850-es kvázi szinuszost bf-en vettem 15-ért, a microservert 45-ért, azért fura lenne ehhez 100 felett venni szünetmentest.

(#2180) llacee válasza envagyok (#2179) üzenetére


llacee
őstag

Hasznaltan fejuitott szinuszos is van toredek aron.

(#2181) godomir válasza envagyok (#2179) üzenetére


godomir
csendes tag

Nem azt mondtam, hogy 100 feletti UPS-t vegyél, hanem azt, hogy tiszta szinuszost! :F
Pl. a Kstar KS-MS1000LCD -t cirka 41-ért mérik. (26 ezerrel drágább, mint a Gembird)

(#2182) envagyok válasza llacee (#2180) üzenetére


envagyok
veterán

Hol érdemes keresgélni?
Lemondtam a rendelést.

(#2183) lajos75 válasza godomir (#2181) üzenetére


lajos75
senior tag

Nekem egy ezeréves APC van a legolcsóbb fajtából, és ezidáig nem problémázott érte semelyek tápegység sem.

(#2184) envagyok


envagyok
veterán

Tud vki 4 v 8GB-os eladó memóriát?

És gen8-nál van hot-plug a drive-oknál v nincs?
Vmi hack hol található hozzá, ha nem?

[ Szerkesztve ]

(#2185) djgeg válasza envagyok (#2184) üzenetére


djgeg
őstag

Hú.... Google meg fórum keresés helyett azért ne használjuk már a kommetet légyszi.

Csak a kíváncsiságom kielégítése képpne... Milyen hack-et akarsz te találni a Microserverhez? :DDD
"Vmi hack hol található hozzá, ha nem?"

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2186) envagyok válasza djgeg (#2185) üzenetére


envagyok
veterán

Kerestem google-ban, és fórumon is.
De nem találtam, csak régi amd-s vasakra.
Hátha vki tud infót itt.
Módosított biost keresek, elvileg a régi gépeken is úgy oldották meg.
Elvileg a chipset tudja a hot swapot.
[link]
[link]

És mivel még meg sem jött a serverem, és nem találtam választ, csak megkérezhetem itt, ahol több embernek több éve van ilyene, hátha!!

[ Szerkesztve ]

(#2187) djgeg válasza envagyok (#2186) üzenetére


djgeg
őstag

1 perc google-ba nem tellik megtalálni, hogy AHCI modban megy a hotswap a gyári Smart Array B120i-vel.
Nem kell BIOS-t "mókolni".
Csak, hogy konstruktív legyek, RAM téren ajánlom a Kingston KTH PL316E/8G ramokat. Most kicsit fent van az ára, de pár hónapja 15.000 Ft volt darabja.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2188) envagyok válasza djgeg (#2187) üzenetére


envagyok
veterán

Az eladó memóriánál használtra gondoltam.
Pl ez:
[link]
jó bele?

Most nem értem mit kötözködsz.
Pont azért írtam be, hogy hátha vki tud segíteni.
És képzeld, én órákig googliztam, hogy microserver g8 sata hot swap, és semmi értelmeset nem találtam.
Megosztanád azt a linket?
Amúgy én ezt olvastam:
"The fifth SATA port is bootable if you configure SATA to operate in Legacy mode. This is not recommended as you lose the benefits of AHCI such as hot-swap of disks and there are probably also performance penalties."
Azaz, mégse megy a hot swap, ha az 5. csatiról szeretnénk bootolni.
Én meg már többször is leírtam, hogy egy oda kötött ssd-ről szeretnék majd bootolni.
1 perc visszaolvasással megtaláltad volna :)
:D
Na béke

[ Szerkesztve ]

(#2189) djgeg válasza envagyok (#2188) üzenetére


djgeg
őstag

És az árban miben jobb mint amit én küldtem? :D

Amúgy figyi... Nézegesd, ezt 15 sec google komolyan mértem:
[link]

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2190) envagyok válasza djgeg (#2189) üzenetére


envagyok
veterán

Sokkal.
Mert azt csak belinkeltem, hogy milyet tudnék venni, a használtat meg máshol venném.

A kérdés lényege nem az volt, hogy hol veszem, hanem az, hogy a linkelt jó-e bele.

[ Szerkesztve ]

(#2191) envagyok válasza djgeg (#2189) üzenetére


envagyok
veterán

Figyelj már...
Neked gondolom van ilyened.
Nekem MÉG nincs, még csak nem is láttam ilyet.
Most rendeltem, majd a héten jön, csak biztosra szeretnék menni mindenben.
Baj ha kérdezek?
Rámentem a 15 másodperces oldaladra, és egy szót sem találtam a micron ram-ra keresve...
Nehéz beírni egy igent vagy egy nemet?
Inkább kioktatni próbálod a másikat, akiről fogalmad sincs, mennyit keresgélt, olvasgatott már erről, de vagy nem talált vmit, vagy nem biztos benne.
Például egy másik oldalon ezt írták:
"he hard drive bays aren’t hot swappable (unless you buy a separate RAID card, put that into the single empty PCIe 2.0 slot, and connect the drive bay to that instead), but that’s not really a problem anyway. They are quite easy to use, so at least when you have to add or remove a hard drive, you won’t have any physical complications."
[link]

Akkor jó a linkelt ram?

(#2192) llacee válasza envagyok (#2182) üzenetére


llacee
őstag

Puben megirtam

(#2193) llacee válasza djgeg (#2187) üzenetére


llacee
őstag

En az elsot 30ert egy evre ra 2.at 15ert vettem fakk. Ketgigas meg a fiokban csucsul

[ Szerkesztve ]

(#2194) Coyot válasza llacee (#2192) üzenetére


Coyot
őstag

Ilyen kérdésekre esetleg ha publikus lehetne itt is válaszolni, mert esetleg másnak is jól jöhet :)

Má' nem

(#2195) envagyok válasza Coyot (#2194) üzenetére


envagyok
veterán

sos ups

Én végül jófogásról húztam be egy nem használt apc smart-ups 750xl-t
[link]

Akkuk nélkül 26eft-ért.
20-ért mehet bele a 2 akku.

(#2196) llacee válasza Coyot (#2194) üzenetére


llacee
őstag

Sosups pl apc smart 620va 25e de pl egy eve negyede aron vettem smart1000rest.igaz akksim volt hozza.Kaptam munkalapot az elektronika diagnosztikarol allapotrol,nem volt zsakbamacska.

[ Szerkesztve ]

(#2197) Coyot válasza llacee (#2196) üzenetére


Coyot
őstag

Köszi :R Nekem van egy régebbi kvázi szinuszos APC-m, de erősen gondolkodom rajta hogy beszerzek egy szinuszost is.

envagyok szintén köszi

:R

Má' nem

(#2198) Pelican válasza envagyok (#2191) üzenetére


Pelican
őstag

Hát én még nem élem bele ennyire magam, lehet hogy nem is kapunk GEN8-at.
Vagy te már kaptál valami emailt az eMAGtól, hogy szállítják, csomagolják, akármi?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2199) envagyok válasza Pelican (#2198) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem nem lesz gond.
A rendelt ssd már megjött pont pár órája, az igaz hogy a microserverre azt írják:
Ezen termékek elküldése a későbbiekben fog megtörténni, ahogyan elő lesznek készítve és be lesznek csomagolva.
Térjen vissza később, hogy kövesse rendelése állapotát.

Én azért bízom benne hogy küldik majd. Nagy égés lenne nekik, ha mégsem.
A rendelést rögzítették, visszaigazolták.
Ha mégse, biztos lesz még 50 körül akcióban.

[ Szerkesztve ]

(#2200) jegesib


jegesib
aktív tag

Nálam egy ilyen ontja a delejt amennyiben szükséges:
http://szunetmentes.hu/futeshez-valo-szunetmentes
"A valódi szinuszos kimenet azt jelenti, hogy tényleg szinuszos, jobb szinusz jön belőle ki, mint Paksról. Nem kvázi szinusz, nem módosított szinusz, nem lépcsős szinusz, hanem valódi szinusz."
Óriási marketing duma, de a cucc tényleg jó, 2 microserveren kívül, van rajta 2 keringető, és a legszebb, h mindig van töltött autó aksim, ha gond lenne a verdában lévővel :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.