Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) 5leteseN válasza 5leteseN (#5500) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Megnéztem kíváncsiságból a sebesség tesztek után a műanyag dobozkás USB-s SSD adapter hőmérsékleteit: doboz nélkül 46 fokos volt 3-teszt után, dobozolva pedig 51 fok szintén 3 teszt után.

A fizika és hőtechnikai mutatók nem tudnak hazudni! ;]

(#5502) DreadZozzy válasza AiRLAC (#5493) üzenetére


DreadZozzy
csendes tag

Mindenesetre a dolog mintha irreleváns lenne, mivel a problémás scsi-hpvsa driver a 7-es ESXi-ben már nem is létezik...

(#5503) polygraf


polygraf
újonc

van egy microserverem es epp most szeretnek bele rakni egy xeon 1230 V2 procit es ahoz szerettem volna 2db KTH-PL316E/8G de majdhogynem lehetetlen hozza jutni de tudnek KTH-PL316S/8G valtozatot az is mukodhet szerintetek? koszi

(#5504) sasNAXO válasza polygraf (#5503) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Kingston oldal alapján a KTH-PL316E/8G UDIMM (unbuffered), a KTH-PL316S/8G RDIMM (registered). Nem fog menni RDIMM rammal.
...vagy esetleg majd valaki kijavít ha tévedtem.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#5505) denes44 válasza polygraf (#5503) üzenetére


denes44
tag

És miért pont ezt a ramot szeretnéd?
Én azt javaslom nézz szét hardveraprón, van több elérhető ECC-s RAM is ami jó a Microserverbe.

És valóban nem lesz jó az RDIMM csak az UDIMM.

(#5506) PpenoO válasza sasNAXO (#5504) üzenetére


PpenoO
őstag

Ha mindenképp ilyen ramot szeretnél, ebayen van pár eladó eu-s forrásból.

(#5507) polygraf


polygraf
újonc

Probaltam egy listat keresni de csak a 16gb -hoz csak ezt az egy kompatibilis ramot talaltam.

(#5508) sasNAXO válasza polygraf (#5507) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Nekem valami hynix van. Hardveraprón van kingston és samsung is amit hirdetnek, hogy jó vele. Szerintem nem a márka számít, hogy hanem hogy 1600MHz és unbuffered ecc.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#5509) denes44 válasza polygraf (#5507) üzenetére


denes44
tag

Nem tudom hol nézted ezt, de nem igazán kell lista, DDR3 Unbuffered ECC RAM-ot eszik a gép, max 1600MHz-est.

Pl. a Hynix HMT41GU7AFR8A-PB TO AH is működik vele. De a HP által matricázott RAM-ok mennek, pl. a HP 669239-081.

(#5510) polygraf


polygraf
újonc

Meg egy olyan kerdes hogy tudok en a xeon procira ventilatoros hutot tenni ha lecserelem az eredeti bordakat? Van lehetosegm hova bekotni? Van egy uj dobozolt Acasa Alucia H4i ami 32mm magas

(#5511) 5leteseN válasza denes44 (#5509) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Esetleg ha az energiatakarékos üzemeltetés fontos, akkor L-es DDR3 ECC-s RAM! 27/7-ben álítólag meglepően sokat számít.
Szerintem, ez még több előnyt is jelent egy folyamatos üzemű házi-szervernél, mint a RAM sebessége.
Lehet, hogy 2-3-4 év viszonylatában a kicsit lassabb de L-es RAM jobb választás, mint az 1600MHz-es "sima" ECC-DDR3 a nagyobb fogyasztásával.

polygraf -nak: Nem mindenki olvas vissza, esetleg (majd-ezentúl) azt is odatenném, hogy milyen Xeon. Szimpla javaslat.

[ Szerkesztve ]

(#5512) polygraf


polygraf
újonc

Bocsi de par irassal feljebb irtam xeon 1230 v2,

(#5513) Fifi válasza polygraf (#5510) üzenetére


Fifi
őstag

Nekem Xeon E3-1220L V2 van így a gyári hűtőborda maradt.
Anno így raktam rá ventilátort: link1 link2 link3

(#5514) 5leteseN válasza polygraf (#5512) üzenetére


5leteseN
aktív tag

ITT egy pár segítő oldal(angolul), az egyik konkrétan Arctic Cooling Alpine 11 Plus-t említi, az ezzel kompatibilisek akkor jók!

Fifi : Egyszerű, mégis jó! A legjobb! :C

[ Szerkesztve ]

(#5515) denes44 válasza 5leteseN (#5511) üzenetére


denes44
tag

Az L-es RAM-hoz két dolog kell, L-es RAM illetve olyan rendszer ami valóban az alacsonyabb feszültségen használja.
A microserver nem ilyen, ugyan úgy 1,5V-on fogja hajtani a RAM-okat, szóval semmi különbség nem lesz az L-es rammal.

(#5516) denes44 válasza polygraf (#5510) üzenetére


denes44
tag

Én 1652L V2-t használok gyári hűtéssel. Persze nincs folyamatosan 100%-on használva.

(#5517) 5leteseN válasza denes44 (#5515) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A konkrét mServer típus nem lett megadva: nem tudom megnézni!
Érdeklődés esetén marad a tulaj önálló részfeladata! ;)

Nálam a "sima" DDR3-ak meglepően melegek(vagyis sokat fogyasztanak) az ML350p-ben(Gen8). Az ide vonatkozó RAM-ok adatlapjain is biztosan megvan, hogy az L-esek mennyivel kevesebbet fogyasztanak pontosan, de ezt konkrétan nem kerestem, van gazdája a kérdésnek! ;]

Mindjárt megnézem a HWiNFO-t, hogy a jelenlegi(nem az ML350p) gépen a RAM fogyasztást külön kiírja-e?

[ Szerkesztve ]

(#5518) denes44 válasza 5leteseN (#5517) üzenetére


denes44
tag

Egy fajta Microserver Gen8-as van, az pedig nem használja ki az L-es RAM-ok előnyét, így hiába teszel bele L-es RAM-ot, pont ugyan annyit fog fogyasztani, mint ha simát tettél volna bele.

(#5519) polygraf válasza 5leteseN (#5514) üzenetére


polygraf
újonc

Az angol linket beraknad meg 1x, hibasnak tunik

(#5520) 5leteseN válasza polygraf (#5519) üzenetére


5leteseN
aktív tag

ITT vannak a találatok ("Gugli" keresős oldal, semmi extra: CPU cooler for xeon 1230 v2 ).
Az első 5-6-ból megvan sznte minden infó, amire szükséged lehet, utána jön a szines-LED-es Yt-videó is! :DD

Jjja: megnéztem(nekem sem működik :F ), valamit elkalimpálhattam. Bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#5521) 5leteseN válasza denes44 (#5518) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ismét tanultam! :R

Mint "lebuktam" nem ismerem ezt a vasat(kategóriát), de akit kicsit is érdekel, javaslom, hogy nézzen utána, mert gyári vagy (jó értelemben) hekkelt BIOS-ok meglepő rejtett képességeket tudnak "találni"! ;] (T5810 például, a brutális teljesítményre vezető All-Core Turbo-jával ;) , stb...)

Én (az örök optimista) például ezt sem zárnám ki a "BIOS-meglepi"-kből! A gazdaságos gyártás miatt sokszor sok-mindent hagytak már elrejtve benne a másra is használt hardvereikben a gyártók.

...de ez most csak egy (lehetséges, de érdekes) mellékszál volt, az alig-OFF befejezve!

[ Szerkesztve ]

(#5522) polygraf


polygraf
újonc

a procira szeretnek szerelni egy ventilatort, de ugye az a gond hogy micro 3-PIN van az alaplapon es amit lehet kapni az klasszikus 3pin, egy Y splitter kellene nekem hozza, van valakinek valami otlete hogy ezt hogy tudnam kivitelezni vagy csak siman belekotom? van egy Noctua OmniJoin adapterem. es hozza szeretnek 3D nyomtatoval nyomtatni egy tartot, Noctua NF-A4x20 a terv.

(#5523) polygraf


polygraf
újonc

ez a terv:

(#5524) sasNAXO válasza polygraf (#5523) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Én egyetlen egy darab 2x3Pin-es PHD 2.0 csatiról tudok amin fordított PWM jel van (tehát amikor a szerver venti gyorsul, a hagyományos PWM-es venti lassul). Azt meg lehet berhelni hogy sima PWM legyen belőle és akkor azzal lehet ventit vezérelni.
Valami youtube videón találtam hozzá linket anno.
Tudtommal sima venti csati nincs sehol? :F
Van egy lementett kapcsolási rajzom tavalyról amikor megcsináltam, fogalmam sincsen már mi hogy volt, vagy eredetileg honnan ástam ezt elő az interneten (valszeg a videó után valahogy?); az tuti hogy nem muszáj hozzá a jelzett inverter IC, elég egy valamilyen tranzisztor ami fordítja a jelet (utolsó elektro óra is 10+ éve volt, bocsi hogy konyhanyelven írom :DDD ) és kondi se kellett, csak valami ellenállás valahova. Keress valami elektrós ismerőst és segíteni fog, nekem is úgy lett meg végül. :D

Amúgy köszi a 3D modell képet, nem tudtam hogy létezik ilyen.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#5525) polygraf


polygraf
újonc

En ezt a bekotest talaltam youtubon

(#5526) polygraf


polygraf
újonc

(#5527) cynosure válasza polygraf (#5523) üzenetére


cynosure
tag

a kerdes az, mennyire hatekony a push. oke, at kell fujja az adapteren tehat tuti a bordahoz megy a levego, de az egy aljas joszag, a legkisebb ellenallas fele megy, szoval ahogy kijon az adapterbol el is indul felfele a bolcso ala. szerintem inkabb turbulenciat okoz mintsem hatekony hutest, de ki kell merni. van mar eredmeny?
lattam olyan megoldast, ahol inkabb be is dobozoltak a bordat teljesen, es ugy fujjak at ket darab 4 centis ventivel, tehat ha nem hozza a mert ertekeket akkor a borda tetejet egy lemezzel meg kell probalni lezarni hogy garantaltan atfujja a venti.
semmikepp se szivjon, elolrol megy a levego hatrafele ebben a gepben.

(#5528) PpenoO válasza polygraf (#5526) üzenetére


PpenoO
őstag

Ez a bekötés nem jó mert pont fordítva pörgeti a ventit. Amikor hűtenie kéne szinte leáll, ha csendben kéne maradnia felpörög. Van erről szó a topicban, keress rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.