Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Dave™ válasza rekop (#1200) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kikerülni nem tudod, vagy megadsz egy érvényes kulcsot, vagy nincsenek advanced funkciók.

(#1202) kiskakas válasza Enigma^ (#1197) üzenetére


kiskakas
senior tag

fog bootolni, viszont asszem nincs AHCI és sima sata2-es port, ennyi.

(#1203) Enigma^ válasza Fifi (#1198) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Remek köszi! :R

Most látom, hogy emag-nál már árulnak xeon procis változatot is. 170K Huf... [link]

(#1204) atideath válasza Enigma^ (#1203) üzenetére


atideath
tag

Kicsit túl van lőve az ára :D

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1205) Snoop-y válasza atideath (#1204) üzenetére


Snoop-y
veterán

Foleg hogy egy ilyen proci ujonnan is max 80K
ha ehhez hozzaadok egy 50K-s gepet minusz a masik proci ara akkor elegge lehuzos :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1206) Enigma^ válasza Snoop-y (#1205) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Te hol láttál újonnan ilyen xeon procit? Mert én sehol. Még használtan se.

(#1207) Snoop-y válasza Enigma^ (#1206) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ebay-en van par mindig. Lehet azert nincs kilistazva mert nem postazzak Mo-ra.
En UK-ben vagyok :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1208) bon válasza rekop (#1200) üzenetére


bon
őstag

Küldtem privát üzentet, remélhetőleg segít.

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1209) atideath válasza Enigma^ (#1206) üzenetére


atideath
tag

Aqua-ba van bele való proci.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1210) Enigma^ válasza atideath (#1209) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Erre gondolsz: [link]

Ez sajna nem jó TDP: 80W ...

(#1211) rekop válasza Enigma^ (#1210) üzenetére


rekop
senior tag

Nem hiszem hogy egy 1150-es procit bele tudnál erőltetni egy 1155-ös foglalatba. :)

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#1212) Enigma^ válasza rekop (#1211) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Hopp! :D Igen ezt benéztem, sorry!

Akkor viszont ő jó lenne: [link] De az ára horror! :(

[ Szerkesztve ]

(#1213) llacee válasza Enigma^ (#1212) üzenetére


llacee
őstag

Aktiv hutessel jo bele

(#1214) atideath válasza Enigma^ (#1210) üzenetére


atideath
tag

Nem. Erre gondoltam: [link]

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1215) atideath válasza llacee (#1213) üzenetére


atideath
tag

Ha 69W-os procit teszek bele és kikapcsolok 2 magot akkor elbírja a gyári hűtőborda a teljesítményét?

Ezen felül keresnék még mindig gyári hűtőbordát eladót ha valakinek esetleg van szóljon már kérem!

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#1216) llacee válasza atideath (#1215) üzenetére


llacee
őstag

Hát én nem hazárdíroznék ezzel.Itt a fórumon van jó "házi" hűtés is.(bár intel túlmelegedésre védett)
A teljesítmény is t@kön van lőve és még drága is.Akkor inkább várnék egy 1265v2-re az ebay.-en vagy amazonon.

(#1217) Snoop-y válasza atideath (#1215) üzenetére


Snoop-y
veterán

Olyan lesz mint a haromlabu versenylo ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1220) poolbig


poolbig
aktív tag

Egy 10-15 kliens gépből álló kis irodát kellene kiszolgálni, elsősorban backup, és fájlszerver szinten (nem kell TS, VM). Mit javasoltok, milyen OS-t rakjak rá? Fizetős is lehet, ha az a legoptimálisabb.

(#1221) Snoop-y válasza poolbig (#1220) üzenetére


Snoop-y
veterán

Klienseken milyen OS van?
AD van?
Alap megosztashoz jo lehet egy xpenology is.
Ha kesobb no a ceg akkor erdemes lehet elore gondolkozni es felhuzni ra egy win2012-t es azon keresztul csinalni share-t grouponkent illetve van egy nagyon hasznos funkcioja amit ugy hivnak hogy work folders.
Utobbi jol johet mert ami a kliensen Work Folder helynek be van allitva az automatikusan syncel a szerverre (mint a dropbox kb) Kliensen meg az adatok EFS-el vannak kodolva ha netan elveszne/ellopjak az sem gond.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1222) Dave™ válasza poolbig (#1220) üzenetére


Dave™
nagyúr

OpenMediaVualt, esetleg FreeNAS. A Xpenology szerintem nagyon nem jó ötlet, egyrészt eléggé közel van az illegalitáshoz, másrészt egyéb nyűgök is vannak vele, ráadásul irodába semmi többletet nem ad az említettekhez képest.

(#1223) poolbig válasza Snoop-y (#1221) üzenetére


poolbig
aktív tag

Bocs, igen, "természetesen" Win (XP,7,8) kliensek vannak, AD nem kell. Emiatt is gondolom soknak a Win2012-t. Viszont a Win2012 Work Folders funkció tetszik. Növekedés nem nagyon lesz (van, volt), mert nem igazán cég, inkább állami fenntartású költségvetési szerv... :DD

(#1224) poolbig válasza Dave™ (#1222) üzenetére


poolbig
aktív tag

Ezekről a nyűgökről tudnál részletek mondani.
Köszi.

(#1225) jegesib válasza poolbig (#1224) üzenetére


jegesib
aktív tag

Sztem FreeNAS, OMV egy baromi jó garázsproject, de valós supportja nincs a forumán kívül. FreeNAS mögött ingyenessége ellenére elég korrekt support van, viszont ha zfs-t használnász a diszkeken, akkot 8+ giga RAM ajánlott. Irodába én is teljesen kizárnám a xpenology-t

(#1226) Dave™ válasza poolbig (#1224) üzenetére


Dave™
nagyúr

Korrupt lesz a BIOS (megpróbál beleírni), a frissítésekkel mókolni kell, mindenképpen formázza a lemezeket stb. Meg nem mellesleg illegális szoftver, hiába megy a szépítés... És nem nyersz vele érdemben semmit irodai környezetben, csak problémákat.

jegesib: miért, a FreeNAS-nak milyen supportja van a közösségen kívül?

[ Szerkesztve ]

(#1227) poolbig


poolbig
aktív tag

No látom alakul az építő jellegű vita, tetszik. Akkor egy kicsit borzolom a kedélyeket. :D Ez gondolom (ha fizetősben gondolkodnék) elég lenne: Windows Server 2012 Essentials R2?
Amúgy az OMV kicsit közelebb áll hozzám ha már free, de ha valaki meggyőz, hogy a FreeNAS sokkal praktikusabb lenne a fent vázolt környezetben, állok elébe. :D

(#1228) jegesib válasza Dave™ (#1226) üzenetére


jegesib
aktív tag

rendes bug tracker, ticketing tool, rendes dokumentáció, igaz azt írják h nincs hotline a fee termékeikre, de azért contactálj velük, mármint ix systems-el. Eddig 3x vettem fel velük a kapcsolatot, pár órán belül válaszoltak, és valós megoldást javasoltak marketing bullshit helyett.
Btw otthon én is OMV-zek, viszont ahol nem hakkolják napi szinten, viszont fontos amire használják, oda mindig freenas-t tettem

(#1229) jegesib válasza jegesib (#1228) üzenetére


jegesib
aktív tag

elnézést, legközelebb összeszedettebb leszek és próbálom kerülni a szóismétlést, de melóból írok...

[ Szerkesztve ]

(#1230) Dave™ válasza jegesib (#1228) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miután egyszer bekonfiguráltad, utána nem kell faragni semmit az OMV-n, én csak időnként ráengedem a frissítéseket és kész. A FreeNAS esetén meg ott van a ZFS erőltetése, ami nem túl szimpatikus, és ugye az ehhez kapcsolódó RAM igények. Cégnél nálunk is FreeNAS van, de bőven elég lenne az OMV is. Szerintem egyszerűbb és rugalmasabb rendszer, de ízlések és pofonok. A Windows Server viszont drága, tök felesleges és érdemi pluszt sem nagyon nyújt az ingyenes alternatívákhoz képest, ha nincs szükség valami kifejezetten Wines szolgáltatásra.

(#1231) jegesib válasza Dave™ (#1230) üzenetére


jegesib
aktív tag

ZFS nekem nagyon bejött, mind amikor volt elhullot vinyó a poolból, mind sima költöztetéskor rettentő sokat spórolt időben, viszont hullott már el omv-m frissítés után. Igaz, h rugalmasabb, egyszerűbb pluginozni, de mégis szenzitív adatokat inkább freeNAS-ra teszem. Lehet hogy ez már csak babona. Abban maximálisan egyetértünk, h win szerver teljesen felesleges, drága és nem sokat tesz hozzá, sőt...

(#1232) poolbig


poolbig
aktív tag

Akkor OMV vagy FreeNAS lesz. :) Köszi az értekezéseket.

(#1233) Dave™ válasza poolbig (#1232) üzenetére


Dave™
nagyúr

Próbáld ki mindkettőt előtte. ZFS esetén 1GB RAM kell/TB, nem tudom ez megvan-e (FreeNAS-nál ez FS, OMV-nél választható, ott opció a ZFS).

(#1234) jegesib válasza poolbig (#1232) üzenetére


jegesib
aktív tag

próbáld ki mindkettőt

(#1235) poolbig


poolbig
aktív tag

Megmondom őszintén mindkettőt próbáltam igaz nem microserveren,emiatt mondtam,hogy bejövősebb az omv,kicsit a zfs-t még nem látom át (pool,volume,stb.) időhiány miatt,de előbb utóbb ráveszem magam. Lehet,hogy privátban lesz majd egy-két kérdésem ezzel kapcsolatban,mert azért érzem én a zfs előnyét. :)

(#1236) GrofUr válasza poolbig (#1232) üzenetére


GrofUr
csendes tag

Én még megnézném a Zentyal-t. Magyar támogatás is van hozzá (linux akadémia).

(#1237) Enigma^ válasza llacee (#1213) üzenetére


Enigma^
csendes tag

Milyen aktív hűtőt használsz?

(#1238) jegesib válasza poolbig (#1235) üzenetére


jegesib
aktív tag

nem ördögtől való, logikailag hasonló mint OMV alatt az LVM

(#1239) bon


bon
őstag

Tudtok e javasolni SSD beépítő keretet a szerverhez? Lehetőleg olcsót és Magyarországról. Vettem két SSD-t amit a hdd helyekre kellene berakni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1240) Fifi válasza poolbig (#1220) üzenetére


Fifi
őstag

Ha csak mentésre kell és NFS/SAMBA, akkor egy Debian is könnyen beállítható erre.
Aztán mivel unatkozni fog a gép lehet pakolni rá a többi szolgáltatást is :DDD

(#1241) radi8tor válasza bon (#1239) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A legolcsóbb, ha nem veszel semmit és kézzel bele nyomod a SATA aljzatba (keret nélkül). ;)

⭐ Stella

(#1242) Dave™ válasza radi8tor (#1241) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az aztán igényes és biztonságos megoldás...

(#1243) bon válasza radi8tor (#1241) üzenetére


bon
őstag

A gond, hogy a levegőben lógna és tuti kicsúszna, amúgy már gondoltam én is rá.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1244) llacee válasza Enigma^ (#1237) üzenetére


llacee
őstag

Nekem 1265 van es a gyari jol szuperal.korabban volt mar itt aki keszitett aktivat, ezert emlitettem

(#1245) Fifi válasza bon (#1239) üzenetére


Fifi
őstag

Én még 2014-ben ebayen vettem pár darabot ~4,5eFt körül és működnek.
Mivel a MIcroserverbe mégsem kellettek, ezért most a TV-k hátára ezzel van erősítve egy-egy hdd, a felvételek rögzítésére mediabox helyett. :DDD

(#1246) poolbig válasza Fifi (#1240) üzenetére


poolbig
aktív tag

Tyűha! Kezd sok lenni a jóból. :D Zentyal, FreeNAS, Nas4Free, Debian...
Viszont elfelejtettem, hogy nyomtatószerverként is üzemelnie kellene, egy ősöreg USB-s KonicaMinolta bizhub 185-öst kellene megosztania a szervernek a hálózaton a kliensek felé. Így már másabb a helyzet? Mindegyik képes rá?

(#1247) Fifi válasza poolbig (#1246) üzenetére


Fifi
őstag

Ha az egyiknél sikerül életre kelteni, akkor már a többinél is fog, de első ránézésre ezt egyik sem fogja támogatni. :(

A nyomtató gyártójánál csak windowsos driver tölthető le, az openprintingen nincs hozzá PPD.
Egyetlen esély, ha próbálgatással valamelyik másik nyomtató PPD-jre reagál a printer, de azzal nem fog tökéletesen működni. :U

Szerintem jobban jársz, ha virtualizálsz és csak a printszervernek fenntartasz egy windowst vagy lecseréled a nyomtatót. :F

(#1248) Snoop-y válasza Fifi (#1247) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor meg total felesleges butykolni mellette linuxokkal meg bonyolitani a konfigot meg virtualizacioval is.

Tudom hogy agyuval verebre kategoria de en megneznem hogy allami erdekeltseguk reven tudnak e server licence-t szerezni ocsoe

Szebb jobb biztonsagosabb erzes...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1249) KKope


KKope
tag

Srácok!

Amióta beletettem egy r5 230 silent passive ati kártyát, azóta a ventim 20%on megy ami már szobában elég idegesítő.
Van vmi jó megoldás hogy ezt leredukáljam?:)

KKOpe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.