Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) kiskakas válasza radi8tor (#1649) üzenetére


kiskakas
senior tag

Az alu egy hdd antisztatikus zacsko darabja, azert ragasztottam fel,h a tesztek alatt veletlenul se erjen a hdd nyak a haz oldalahoz. :DD

4+1 sata port van, az ötödik egy usb3/sata3 átalakító. Mivel az alaplapi usb2.0 portról megy, ezért nem egy sebességbajnok,de nekem filmek vannak csak rajta, ergó lényegtelen.
(ebayról van, akit érdekel, megkereshetem)

(#1652) makro válasza kiskakas (#1651) üzenetére


makro
aktív tag

Sziasztok,

én kérnek egy linket :)

Sok terméket látok fent, nem tudom mennyire megbízhatók ezek....

(#1653) Vhaerun válasza makro (#1652) üzenetére


Vhaerun
tag

http://eud.dx.com/product/cy-u3-082-usb-3-0-to-sata-ii-data-cable-adapter-black-844180973

(#1654) kiskakas válasza makro (#1652) üzenetére


kiskakas
senior tag

Hat, nekem 2 eve megy benne kb. usb2.0 sebességét hozza, ebayrol van.

(#1655) Vhaerun


Vhaerun
tag

Szerintetek ez életképes :
HP ProLiant MicroServer Gen8
+
STARTECH PEXESAT32 2 Port SATA 6 Gbps PCI Express eSATA Controller
https://ipon.hu/webshop/product/
startech_pexesat32_2_port_sata_6_gbps_pci_express_esata_controller/530995
+ 2 db
Addonics AD5HPMREU USB 3.0 HPM-XU 5-port Serial ATA Controller

Ez plusz 10 külső lemez lehetősége , amit talán az Xpenology sata HDD-nek értelmezne...

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#1656) djgeg válasza Vhaerun (#1655) üzenetére


djgeg
őstag

Vagyis lesz 10 lassú vinyód? :D

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1657) Vhaerun válasza djgeg (#1656) üzenetére


Vhaerun
tag

E-satával miért lassú?

(#1658) djgeg válasza Vhaerun (#1657) üzenetére


djgeg
őstag

Mert talán a PCI X1 nek 5 Gbps a maximum átviteli sebessége? Így ha csak két vinyót kötnél rá kívülre a vezérlőre akkor is 5Gbps osztoznának (2.5 /vinyó)
5/10= 0,5 Gbps / vinyó.

De még ha csak vinyókon belül akarnál másolgatni, nem hiszem, hogy ez a vezérlő meg a két cucli hozzá amúgy is bírna tartani normális átviteli sebességet.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1659) Gabesz84 válasza Vhaerun (#1655) üzenetére


Gabesz84
őstag

Mire kell?
nem lenne kifizetődőbb és mellesleg gyorsabb egy ProLiant ML150-es?
Ebbe kapásból 10 diszket bele tudsz lapátolni.

Kicsit zavaros a leírásod is, mert a 2 portos sata controllerrel meg 2x5 usb-sata csatival már 12 külső lemezed lesz nem csak 10 :)
Már értem, az átalakítót esatára is lehet dugni. Először azt hittem az a 2 usb3 portra menne :)
+ Árban számold hozzá, hogy a külső diszkeknek kell valami ház, ami szintén pénz.
Add össze mivel jössz ki jobban.

[ Szerkesztve ]

(#1660) djgeg válasza Gabesz84 (#1659) üzenetére


djgeg
őstag

Nem zavaros az. 2 eSATA csatis vezérlő a gépbe ami csatlakozik a 2 cuchhoz eSATA-n. 5 sata /db =10 vinyó, de a lényegen nem fog változtatni, hogy k lassú lesz.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1661) Vhaerun válasza Gabesz84 (#1659) üzenetére


Vhaerun
tag

Most komolyan egy 50 ezres G8 helyett javaslod a 400 ezres ML150-est? :)

(#1662) Vhaerun válasza djgeg (#1660) üzenetére


Vhaerun
tag

A célom hogy a filmjeim (sok sok TB) egy megosztáson,gépen legyenek és ne USBs lemezeken.
Igazából a lejátszáshoz szükséges sebességet talán ez a sebesség is kielégítené...

(#1663) djgeg válasza Vhaerun (#1661) üzenetére


djgeg
őstag

Egyetlen értelmes megoldást HP p222 vezérlővel láttam, de ebay-ről se úszod meg magát a vezérlőt 50.000 Ft alatt. Plusz akkor átalakítok meg külső ház a vinyóknak

(#1662) Vhaerun

Mekkora vinyók azok? Lehet jobban megéri pár nagy vinyóba beruházni ami még belefér a gépbe mint ezzel szarakodni :D

Amúgy ha normálisan akarod kivitelezni akkor 120.000 Ft alatt nem úszod meg.
Ha elég lehet a k alacsony átviteli sebesség akkor talán megoldható, de az is lesz 40-50 e Ft. Vezérlők, kábelek, ház a vinyóknak stb.

ui.: most néztem, hogy ez sem éppen olcsó: Addonics AD5HPMREU
Valószínű, hogy itt a gépbe rakott vezérlő lesz a szűk keresztmetszet így is úgy is. Kéne keresni talán valami értelmesebbet és akkor talán az átviteli sebesség is jó lehetne.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1664) Gabesz84 válasza Vhaerun (#1661) üzenetére


Gabesz84
őstag

Nem írtad először hogy mi a cél. :)
Azt sem értettem hogy miért kell 14 diszk, és ez a 10 diszkes konfig áll hozzá a legközelebb ami még úgy nem istentelenül drága. 6-8 diszkes szervereket találsz olcsóbban is.
az 50k-s gen8-as microserver a legkisebb kiszerelés, lehet kapni 200k-ért és afölött is xeonnal.
Ez, meg összeadva hogy veszel 10 külső házat, vezérlőket kábeleket, simán kijöhet 300-ból is, és kétséges a sebessége és megbízhatósága.

plusz ha 14 diszket akarsz csatlakoztatni arra következtettem hogy nagy tárhely kell, ezért a legnagyobbakat veszed aminek darabja olyan 80k, ezért az alapból 1,1 milla :D

4x8TB-on nem férsz el otthoni használatra?

(#1665) djgeg


djgeg
őstag

(#1666) Vhaerun


Vhaerun
tag

Akkor leírom mi az ami van jelenleg :
1 db HP Gen 8 1610-es
1 db ASRock Q1900-ITX alaplap,4GB 1333MHz DDR3 Notebook RAM Kingston,Fractal Design R4
120Gb SSD,FSP 450 táp
1 db 8 tb Seagate
1 db 4Tb WD Green HDD
1 db 3Tb WD Green HDD
1 db 3Tb WD Red HDD
1 db 2tb WD
1 db Samsung D3 4tb USB 3.0
4 db Samsung D3 5tb USB 3.0

Ez kb 44TB...

Ti hogy oldanátok meg a dolgot :) ?

Köszi

Még annyi: az USB-s winyók jelenleg egy asus routeren vannak megosztva ...

[ Szerkesztve ]

(#1667) gyiku válasza Vhaerun (#1666) üzenetére


gyiku
nagyúr

veszel hozza egy 10 hdd-s hazat, es abba pakolod be az itx lapot, tapot, stb.
ha csak 4 vag 6 satad van, akkor kell kulon raidkartya es csokolom.

hüllő

(#1668) Vhaerun válasza gyiku (#1667) üzenetére


Vhaerun
tag

Fractal Design R4-be belefér 10 HDD ...

(#1669) gyiku válasza Vhaerun (#1668) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor freenas, nas4free es hajra. bar ezek formazzak a vinyot :U

hüllő

(#1670) djgeg válasza Vhaerun (#1666) üzenetére


djgeg
őstag

Én úgy oldanám meg mint a blogban amit küldtem.
4 vinyó a hp gen8 ban, és összekapcsolnám a többi vinyót a másik gépben a leírtak szerint. Persze ha nagyon használni akarod ezt a gen8 at.

Amúgy meg vennék egy alaplapot amin vagy van 10 sata, vagy normális express csati és belevágnék még egy alap raid kártyát (lehetőleg pass through sat) és lenne az egész egyben és csókolom. BTW még lehet ez a legolcsóbb megoldás normális sebességet mellet)

Amúgy, ez a 44 TB adat 0 redundanciával téblábol jelenleg, vagyis annyira nem fontos az adat ami rajta van, hogy ha elhalna a vinyó akkor több TB újra letöltesz akkor minek ekkora adatmennyiséget tárolni?

(#1669) gyiku
freenas meg stb elfog halni ennyi vinyótól ilyen CPU meg ennyi ram mellet. Plusz nem éppen párosan vannak ezek a vinyók :D

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1671) Vhaerun válasza djgeg (#1670) üzenetére


Vhaerun
tag

Köszi mindenkinek a segítő hozzászólásokat...
"Amúgy, ez a 44 TB adat 0 redundanciával téblábol jelenleg, vagyis annyira nem fontos az adat ami rajta van, hogy ha elhalna a vinyó akkor több TB újra letöltesz akkor minek ekkora adatmennyiséget tárolni?"
Mert hüle vagyok :) Igazából filmek,sorozatok (ráadásul sorozatból 2x nem nézem meg ugyanazt), ez
nálam gyűjtési szenvedély inkább... :)

(#1672) djgeg válasza Vhaerun (#1671) üzenetére


djgeg
őstag

"nálam gyűjtési szenvedély inkább... " Előferdül :D
Majd azért írd meg, hogyan oldottad meg , vagy ha megálmodtad mi lesz. :DDD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1673) bugizozi válasza Vhaerun (#1668) üzenetére


bugizozi
őstag

+1 :K
Gusztusosabban nézne ki mint az hogy n+1 usb vinyo csüng a gépen. Ehhez az alaplap,memória,ssd a rendszernek adott, csak a ház kell, illetve az USB-s cuccokat lecserélni sima dekstop vinyokra. ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1674) Bear válasza Vhaerun (#1671) üzenetére


Bear
aktív tag

Egyébként vehetsz ebay-ről egy P410-es kártyát, + 2 SFF-8087 kábelt fillérekért, és +8 merevlemezt csatlakoztathatsz full sebességgel.

(#1675) Snoop-y válasza Bear (#1674) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egybol vegyen kettot (ennyiert lehet tobbet is vennek) is ha esetleg meghalna nem akkor kell vadaszni ugyanilyet mikor szetesik a tomb :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1676) radi8tor válasza Snoop-y (#1675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van, ilyen vezérlők esetén mindenképpen ajánlott egy tartalék.
Nagyon ciki dolog, ha akkor kell kutatni egyet, amikor elhalálozott a másik.
Bár, ha csak simán JBOD-ként használja a lemezeket, akkor nem olyan vészes a dolog.

⭐ Stella

(#1677) Bear válasza Snoop-y (#1675) üzenetére


Bear
aktív tag

:K Bár tömbről szó sem volt... nem is hiszem, hogy akarna abból, amit írt...

[ Szerkesztve ]

(#1678) Vhaerun válasza Bear (#1674) üzenetére


Vhaerun
tag

Utánanéztem, ehhez alaplapot is cserélni kellene..
Ez PCI-e x8, az enyémen PCI-e x1 port van.

(#1679) Bear válasza Vhaerun (#1678) üzenetére


Bear
aktív tag

Az én GEN8 szerveremben van egy ilyen, abba biztosan belemegy és működik...

(#1680) Gabesz84 válasza Bear (#1679) üzenetére


Gabesz84
őstag

itt most nem a gen8-asról van szó épp, hanem az ASRock Q1900-ITX-as itx alaplapjáról. mondjuk ez már kicsit off itt.

[ Szerkesztve ]

(#1681) Bear válasza Gabesz84 (#1680) üzenetére


Bear
aktív tag

Igazad van. Én itt ezt a vonalat viszem. Azt látom, hogy egy hozzászólásba leírta a Q1900-ITX-es konfigját is, de eszembe sem jutott, hogy innentől arról beszélünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#1682) Snoop-y válasza Gabesz84 (#1680) üzenetére


Snoop-y
veterán

Meg miert akarnank tuningolni itt barmilyen mas gepet mikor ez a microserver topic :F
En is arra gondoltam, hogy arrol beszeltunk...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1683) Vhaerun válasza Snoop-y (#1682) üzenetére


Vhaerun
tag

Bocsi az offokért, befejeztem... :R

(#1684) djgeg


djgeg
őstag

Ha figyelnétek akkor abból indult ki a dolog, hogy a meglévő 10 vinyót és a GEN 8 at hogy lehet kivitelezni. Erre jött a config ami van neki , hogy lehetne hasznosítani együtt összekapcsolni a gen 8 al (vagy külön) :DDD

ui.: Pont ti kezdtétek amúgy az olyan jellegű tanácsokkal amit a gen8 al nem tud kivitelezni mert a 10 vinyó nem fér el bent, a mostani konfigjába meg nem megy bele a vezérlő... :U

[ Módosította: radi8tor ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1686) Snoop-y válasza djgeg (#1684) üzenetére


Snoop-y
veterán

En meg nem tanacsoltam ugyan semmit de a gen8 nem kifejezetten arra valo hogy 10+ HDD legyen benne/rakotve.

A neve is arulkodik errol microserver.

Megoldas lehet meg a jelenlegi HDD park kiarusitasa es beruhazni nagy kapacitasu HDD-be.
Abbol ha nagyon ugyes valaki 5x8Tb belepreselheto.

Mivel low budget kategoriaban akarja ezt emberunk megvalositani maradjunk annyiban hogy ez G8 alapon nem lehetseges illetve egy osszetakolt foshalmaz szintjen esetleg kivitelezheto.

Masik verzio ha vesz hazat lapot es raaggatja az osszes fellelheto eszkozet (ez sem lesz nagyon kulonb minosegre de legalabb a latvany normalis lehet) ebben szivesen segitunk a hazi szerver topicban :K

mod:

Az osszekotes marha egyszeru a masik miskulanciat a Gen8 on futo OS-ben fel kell mountolni es az egeszet kiajanlani SMB-n.

mod2:

Mondjuk en akkor mar neznek egy hotswap megoldast es katalogus alapjan cserelgetnem a nem hasznalt HDD-t. Minek mennie mind a 10-nek?

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1687) djgeg válasza Snoop-y (#1686) üzenetére


djgeg
őstag

Erre volt ott a fenti dolog amit én is ajánlottam. Teljesen normálisan rá lehet kötni még 8 HDD-t is akár kívülre ha van egy 2 external portos vezérlőd és még fér 4 (5-6 ha nagyon akarod) vinyó a gen8 ba.
Szépen profin meg lehet csinálni és meg is csinálta pár ember, ott a link is.
Kérdés, hogy ennek már mekkora a költségvonzata. Na ebből indult a story :D és erre írta, hogy milyen konfigja van én meg erre írtam, hogy alaplap cserével és vagy egy normális vezérlővel beletuszkolható 10 HDD abba a konfigba, csak pár ember nem olvasott már eddig vissza.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#1688) RazoR


RazoR
veterán

Szerintetek egy N36 2x2TB vinyóval (5 éves vinyók kb.) 45-ért vagy egy zsír új Gen8 51-ért lenne jobb vétel?

(#1689) Snoop-y válasza RazoR (#1688) üzenetére


Snoop-y
veterán

gen8 az N36-ot megeszi reggelire plusz kesobb lehet szepen upgradelni.
Az a ket HDD kesobb nem fog szamitani hiaba tunik most jo vetelnek plane hogy mentek 5 evet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1690) bugizozi válasza RazoR (#1688) üzenetére


bugizozi
őstag

Én inkább az újat választanám, de te tudod h mennyi a kereted :)
(nem akarnék azon izgulni, hogy vajon mikor döglik meg a vinyo vagy neadjisten az alaplap amit aztán nemegyszerű pótolni, plusz a gen8 újabb,erősebb,több mindent tud (iLO) de nézőpont és pénztárca kérdése)

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1691) RazoR


RazoR
veterán

Köszi srácok! :R Igazából a Gen8 felé hajlok...

Gondolom probléma nélkül fut rajta az XPEnology?

25k-ért az N36L?

[ Módosította: radi8tor ]

(#1694) Snoop-y válasza RazoR (#1691) üzenetére


Snoop-y
veterán

En nem vennem a regit. A gen8 egy nagyon jo gep hidd el nem fogod megbanni :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1695) lbarjak válasza kammler (#1603) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Kicsit régebbi a kérdés de talán még aktuális a válasz:

"Kérdés: meg tudom csinálni úgy az összeállítást, hogy az elején csak 1db SSD-m van (Raid0) (de tervben van egy második beszerése is) majhd a későbbiekben ha megvan a második SSD-is, akkor pedig átkovertáknám a formátumot Raid1 -be adatvesztés nélkül? (ezeken futnának a VM-ek)"

Egyértelműen igen. ZFS fájlrendszert érdemes manapság használni, de a FreeNAS nekem nem jött be mert kissé bugos ugyanakkor nagyon korlátoz, egy Dropboxot sem tudok rá telepíteni, igaz, azt a FreeBSD-re sem.
Maradt tehát a Debian + ZFS on Linux egy kisebb grafikus környezettel, az LXDE-vel.
Így kell utólag RAID1-nek megfelelő ZFS tükrözést készíteni:

http://docs.oracle.com/cd/E19253-01/819-5461/gkdep/index.html

(#1696) Snoop-y válasza lbarjak (#1695) üzenetére


Snoop-y
veterán

ZFS hasznalatahoz ne felejtsunk eleg ramot belepakolni :K
Az ajanlott minimum 8Gb

For maximum performance and reliability, you should never try to use ZFS with less than 8GB of RAM and a 64-bit system. We typically see at least 1-2 people every week that break this rule and they lose their pools suddenly. There is no recovery if you damage your pool from ignoring this warning.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1697) DBob válasza Snoop-y (#1696) üzenetére


DBob
őstag

Bár nekem is 8GB RAM van ZFS alatt, sosem evett meg az egész gép kompletten 3-4GB-nál többet az elmúlt 5 évben.

(#1698) lbarjak válasza Snoop-y (#1696) üzenetére


lbarjak
csendes tag

Gondolom ez nem saját tapasztalat. 4 GB elég.

(#1699) krealon válasza Snoop-y (#1696) üzenetére


krealon
veterán

"ZFS hasznalatahoz ne felejtsunk eleg ramot belepakolni :K
Az ajanlott minimum 8Gb
"

Te konkretan milyen hardveren uzemeltetsz ZFS-t?

Sajat tapasztalat:
HP Microserveren mar 2GB RAM-tol hasznalhato, 4GB-tal pedig mar gyors is. (FreeNAS 0.7.2 es NAS4Free 10.2)

(#1700) DBob válasza krealon (#1699) üzenetére


DBob
őstag

Amit megemlített a kollega, speciel épp a nas4free ajánlása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.