Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) jegesib válasza kelna91 (#2950) üzenetére


jegesib
aktív tag

meghát ugye költséghatékonyság is. Használok rajta OSX servert, amin non-stop fut néhány alkalmazásom, de igazából szőkőévente lépek be a rendszerre, vagy just in case van egy win server 2016-om, amire rendszertelen időközönként logolok be, illetve nekem is van rajta routerOS, néhány játszós rendszer teszteleésre, Suse SLES szintén tesztelni, ezekre dedikált vasat fenntartani totális csőd lenne.

(#2952) llacee


llacee
őstag

ILoban az alertmailt hogyan allitottatok be?minden altalam hasznalt mailcim smtpje authentikaciohoz kotott, ezt itt nem tudom beallitani.

(#2953) dontibee


dontibee
tag

Sziasztok!

Én is vettem egy HP ProLiant Gen8 G1610T mikroszervert 4 GB RAM-al. Teljesen kezdő vagyok a témában! Eredetileg egy 2 lemezes NAS-t akartam, aztán a fórumon olvasgatva láttam, hogy ez jobb alternatíva, bár kicsit több lesz vele a munka. Kezdődött onnan vagy 5-6 éve, hogy a jelenlegi TP-LINK TL-WRD4300 routeremre kötöttem egy merevlemezt, amiről ment a torrent 7/24-ben. Előtte persze FW csere, ami annak idején szintén teljesen új dolog volt nekem. Erről a routerről ment a médiaszerver is. Ez a kombináció elég is volt nekem arra, hogy FHD filmeket nézzek az okos tv-men, LAN-on kapcsolódva. Nagyon ritkán fordult elő, hogy filmezés közben újraindult a router, gondoltam ez még belefér, egy NAS-hoz képest persze kompromisszumos, de olcsó. (Filmnézés előtt a Transmission-t mindig lekapcsoltam, és persze sosem hajtotta ki a DIGI 100-as netet sem, nemhogy később a 200-ast.) Aztán még jött hozzá a távoli elérés és távoli torrent indítása.

A gép már nálam van egy bő hete, de még nem nyúltam hozzá, azóta olvasgatom a topicokat, hogy összeszedjem, ami kell a kezdésez. Na de csak nem akar összeállni, még mindig nem tiszta, hogy hogy induljak el. Egyelőre csak azt akarom, hogy úgy működjön, mint egy hagyományos NAS, nem akarok több rendszert futtatni rajta virtuálisan (gondolom a RAM is kevés lenne), legalábbis most (aztán, ha már kezdek ismerkedni a lehetőségekkel, akkor valószínűleg jön majd az igény a további lehetőség kiakanázására).

Amire most használni szeretné:
1. Saját felhő, amit bárhonnan elérhetek. 2 telefon és egy Canon gépről fényképeinek és videóinak mentése.
2. Otthoni két gép hálózati backup. FTP szerver.
3. Egy-két FullHD film stream, akár egyszerre, később akár 4K. A filmeket vagy a tv saját médialejátszója, vagy valamilyen Amlogic S905-el szerelt készülék játszaná le.
4. Stabil rendszer, ami megbízhatóan működik 7/24-ben.
5. Távoli menedzselés.
6. Torrent 7/24.

Ami rendelkezésre áll jelenleg, az két 3 TB-os WD red HDD, egy 120 GB-os SSD, meg persze ha kell van SD kártya és pendrive is itthon.

Hogy érdemes kezdeni? Van olyan leírás, ahol részletesen leírva megtalálom a kezdő lépéseket (lehetőleg magyarul)?

Rendszernek mit érdemes használni? Xpenology-t?
iLO licens? Azt honnan, hogyan lehet beszerezni? Erre is kerestem, találtam is valamit (link, link), de nekem nem egyértelmű, hogy mit és hogy kellene.

Köszönöm annak, aki tud válaszolni, akárcsak egy kérdésre is!

(#2954) blokad válasza dontibee (#2953) üzenetére


blokad
senior tag

Az igényeidet a xpenology teljes mértékben kielégíti. Topic is van segítségeet tud nyújtani a telepítésben.

A boot loaderét én egy pendrivera tenném, alaplapi usb-re és csókolom.

iLo license az sajnos zsebbe nyúlós móka, bár nem is nagoyn van rá szükség, xpenology telepítéskor sem, egyedül a RAID confighoz és a biost beállítani, de az meg a free verzióban is megy.

üdv

(#2955) AiRLAC válasza dontibee (#2953) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mindkét linked ESXi licenszre mutat, biztos ezt akartad kérdezni? ;)
Esetleg érdemes lenne az OMV-t is megnézned, használhatod a 120as SSD-t rendszernek és telepítés után a fennmaradó helyet be lehet állítani tárterületnek pl. torrenthez. Érdeklődj az OVM topicban :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2956) Bathalsar válasza llacee (#2952) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Nálam hMailServer segített, feltelepítettem egyik virtuális gépre. Azon keresztül tud autentikáció nélkül üzengetni az AlertMail.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2957) Pelican válasza dontibee (#2953) üzenetére


Pelican
őstag

OpenMediaVault

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2958) dontibee


dontibee
tag

Köszönöm a válaszokat!

Indultam az OMV fórumba, ott egy elég részletes leírás van, megpróbálkozok vele.

Még egyszer köszönöm az útbaigazítást! :R

(#2959) blokad válasza AiRLAC (#2955) üzenetére


blokad
senior tag

OMV-hez nekem kevés volt a kraft az alap kivitellel mondjuk kicsit

(#2960) AiRLAC válasza blokad (#2959) üzenetére


AiRLAC
addikt

Huh? Nem tudom mi az az alap kivitel (nincs gen8-am) de nekem Celeron J1800 (dual core) és J1900 (quad core) ITX lapokkal is futott szépen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2961) Pelican válasza blokad (#2959) üzenetére


Pelican
őstag

Ott valami más gond volt, az OMV-nek nincs nagy hardver igénye.
Raspin is elfut akár...

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2962) kelna91


kelna91
senior tag

Most akkor jól értem, hogy az ILO használatához vásárolni kell egy licenszt? Tehát a Gen8 egyetlen előnye a Gen10-zel szemben csak egy fizetős feature?

(#2963) kiskakas válasza kelna91 (#2962) üzenetére


kiskakas
senior tag

nem.. az ILO bizonyos funkcioihoz kell/lehet vasarolni license-t.

(#2964) kelna91 válasza kiskakas (#2963) üzenetére


kelna91
senior tag

Értem, köszi. Akkor még mindig az a Tisztelt Grémium véleménye, hogy a Gen8 jobban megéri, mint a Gen10, főleg, ha utóbbi drágább lesz?

(#2965) djgeg válasza kelna91 (#2964) üzenetére


djgeg
őstag

Vagy googlizol kb 10 percet és találsz még működő license-t neten :U Persze senkit sem buzdítok erre...

Gen10 ben nem lesz iLO... míg a gen8 ban lévőt használhatod ettől még... Ahhoz kell a fizetős license, hogy értelmesebb funkciókat érj el vele (meg egy idegesítő kapcsolatbontási limitet) Ennyi. Mezei jóska pistának jó license nélkül is.
A Gen10 ezek mellet meg egy visszalépés a gen8 hoz képest. Persze frisebb és erősebb a vas, de látszik, hogy a HP tanúlt a "hibájából" és le kellet butítani az új microservert. Túl jó volt a gen8.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2966) kelna91 válasza djgeg (#2965) üzenetére


kelna91
senior tag

hehe :))

(#2967) Kobak77 válasza djgeg (#2965) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Gen10 még erőben sem remekel. Oké, VGA fronton más ligában játszik, mint a Gen8, de proci téren a legerősebb verzió is csak 66-75%-t hozza a xeonoknak... és ugye Gen10-ben nem is cserélhetők.

Más: nemrég upgrade-eltem a G1610T-t egy Xeon E3-1265L-re (nem, nem elírás, ez sima, nem v2-es). Gyakorlatilag egy 1260L-nek felel meg. A kérdésem az lenne - elsődlegesen azokhoz, akik szintén négymagos Xeon-t használnak - hogy nálatok is megemelkedett a venti fordulatszám az új CPU-val? A celeronnal szinte mindig egy számjegyű volt a venti teljesítménye, jellemzően 7-8%-on pörgött. Xeon-nal 21%-ról indult (idle), de láttam 38%-ot is. Ez normális?

(#2968) Coyot válasza Kobak77 (#2967) üzenetére


Coyot
őstag

Nekem a 1265L v2-vel nekem perpill 6.27%-ot ír, de itt már volt olyan ishogy nem 40fokot mutat CPU tempre, meglépte már az 55-öt is :)

Meglepően jól elvan vele a gyári hűtés, bár nincs most konstans terhelés általában ilyen 5%körül mozog. Hamarosan készítek egy stressztesztet asszem.

ui a képhez:
Az igen durva hogy jobb ez a xeon mint az új opteron :Y
Bár gondolom lehet htpc-nek használni most hogy van videó teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#2969) kiskakas


kiskakas
senior tag

itt az ár lesz a fontos.. és a kezdő akciók. Az ilonak kezdetben énis örültem, mint majom a farkának..aztán 2-3 év alatt sztem 2x használtam.. jelenleg be sincs kötve az eth-ja :)

(#2970) Kobak77 válasza Coyot (#2968) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Na, az a 6,27% volt nálam is a standard. Egy időben azt is hittem, hogy rossz a kijelzés, mert annyira fixen mutatta, el nem mozdult onnan. Ez a kiszerelés előtti 7-8% szerintem a 36 fokos kinti hőmérsékletnek is köszönhető lehetett.
Az a vicc, hogy a terhelés azóta sem nőtt, csak procicsere volt, ugyanaz megy mint korábban. Még az jutott eszembe, hogy lehet, hogy nem jól sikerült a pasztázás.

ui: az opteront még majdnem a kis Xeon is befogja (na jó, azt azért nem). 1220L v2 4427 pontot kapott a passmarkon. Ez ugyan csak 86%-a a legerősebb opteron teljesítményének, viszont 15W-ból hozza ki, nem 35-ből...

(#2971) kelna91


kelna91
senior tag

Mennyire jó a Gen8-ban a RAID vezérlő? Jó teljesítménnyel kezel egy négylemezes RAID5-öt? Vagy kellene bele egy RAID vezérlő kártya? Azon gondolkodom, hogy RAID5 vagy RAID1 legyen, de az előbbi jobban megérné ár/kapacitás arányban.

(#2972) blokad válasza kelna91 (#2971) üzenetére


blokad
senior tag

a b120i nem tud raid5-öt

(#2973) MrTwister válasza kelna91 (#2971) üzenetére


MrTwister
őstag

Teljesen felesleges bele RAID kártya, ahogy blokad kolléga is mondja, bár hardveresen nem tudja a RAID5-öt maga a vezérlő, de szoftveresen lazán elvisz egy ilyen tömböt bármelyik mai modern processzor(természetesen a gen8-ban lévő is tökéletesen elég hozzá).

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#2974) kelna91 válasza MrTwister (#2973) üzenetére


kelna91
senior tag

Szuper, köszi a választ!

(#2975) RazoR


RazoR
veterán

Srácok, Gen8-nál mennyi futó torrentet bír el a DSM?Jelenleg 94-nél tartok. :D

(#2976) Pelican válasza RazoR (#2975) üzenetére


Pelican
őstag

Miért ne bírna akármennyit?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2977) osztraksajt válasza RazoR (#2975) üzenetére


osztraksajt
őstag

Szerintem odébb van még a limit, nekem egymagos atommal 512mb rammal ment bőven 200 feletti linux iso is, a prociterhelés még bőven 50% alatt volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2978) djgeg válasza Kobak77 (#2967) üzenetére


djgeg
őstag

Az duva. Akkor én mit mondjak a 1245 V2-mel? :D (Igaz TDP téren húzósabb...)

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2979) bon


bon
őstag

Nem tudom volt e már, 2.54-es ILO firmware: [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, RTX4070 Super, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2980) jegesib válasza bon (#2979) üzenetére


jegesib
aktív tag

huuu de nagyon köszi, azt nem tudod véletlenül melyik a legutolsó ROM?

(#2981) Pelican válasza bon (#2979) üzenetére


Pelican
őstag

Nekem küldözgetik folyton a frissítéseket emailben, mondjuk ritkán van benne olyan, ami érint.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2982) MrTwister válasza bon (#2979) üzenetére


MrTwister
őstag

:R Ezt most adták ki, ez a legfrissebb vagy csak azért nagy szám mert amúgy kb. lehetetlen letölteni annak akinek már lejárt a licensze?

szerk.: most látom 2017.júl.7. a dátuma, szuper, akkor nincs több kérdésem!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#2983) Pelican válasza MrTwister (#2982) üzenetére


Pelican
őstag

(#2984) kiskakas válasza Pelican (#2983) üzenetére


kiskakas
senior tag

ez linux alá van :)

mondjuk egy, talan hasznalhato fejlesztes mar van benne
AlertMail formatting improvements.

(#2985) Pelican válasza kiskakas (#2984) üzenetére


Pelican
őstag

Nagyon szívesen!
Mintha nem lenne mindegy... ugyanaz a bin van mindkettőben.
http://h20564.www2.hpe.com/hpsc/swd/public/detail?sp4ts.oid=5228286&swItemId=MTX_eccda484ce4c4b84a537698094&swEnvOid=4139

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2986) kiskakas válasza Pelican (#2985) üzenetére


kiskakas
senior tag

koszonom szepen :) :R az rpm-bol nehezen varazsoltam volna ki

(#2987) Bathalsar válasza kiskakas (#2984) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Én abban nem véltem felfedezni érdemi változatát. Küldött a firmware frissítés után értesítést, az jópofa volt.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2988) Bunt


Bunt
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudnátok linkelni működő Proliant Gen8 MicroServer friss SPP telepítő csomagot? Lejárt a licenszem...

Köszönöm.

(#2989) bon


bon
őstag

Szeretném letölteni a HP SPP-t de mindig a már lejárt licenszemet mutogatja. Hol tudom beállítani a most vásárolt érvényes támogatással rendelkező szervert? Régen még nem volt ennyire megbonyolítva amikor a korábbi szervert vettem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, RTX4070 Super, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2990) Galopp válasza bon (#2989) üzenetére


Galopp
tag

Ha jól rémlik, mikor belépsz a iókodba, és a Support Center felé veszed az irányt, a fejléc alatt a jobb oldalon van egy kis fogaskerék. A bejövő oldalon pedig a jobb oldali szürke részben van egy linkelési lehetőség az érvényes garihoz, illetve meg lehet nézni (és gyanítom törölni is) a meglévő linkeket.

(#2991) Galopp válasza Bunt (#2988) üzenetére


Galopp
tag

Van ilyen:
Full SPP. Includes: Service Pack for ProLiant 2017.04.0, Hot Fix Supplement Bundle 2017.04.1
Filename: bp-Full-SPP-201704-1.iso
Format: Bootable ISO image
HP SUM Included: Yes
Size: 6.7 GB (7185854464 bytes)
MD5 Checksum: 1fdb541a8575cd1cfe07fc58c7cfb1c4
Version: 2017.07 1

Illetve van újabb:
Service Pack for ProLiant 2017.07.1
Filename: bp-Base-SPP-201707-1.iso
Format: Bootable ISO image
HP SUM Included: Yes
Size: 4.7 GB (4998889472 bytes)
MD5 Checksum: af0d08af4c22188bb61c15b5f51748ed.
Version: 2017.07 1

Ez utóbbiról viszont ezt írja az oldal:
"The 2017.07.1 SPP is a production SPP and contains components for the Gen9 and Gen10 server platforms. Components for the G7 and Gen8 server platforms are available in the Post-Production SPPs. For additional information, please refer to Reducing Server Updates. Post-Production SPPs can be downloaded from www.hpe.com/servers/SPP/download. "

Ez alapján azt mondanám, hogy ha megvan a 2017.04-es, akkor a 2017.07-est kár leszedni, mert az nem a Gen8-hoz van.
Vagy rosszul látom?

(#2992) bon válasza Galopp (#2990) üzenetére


bon
őstag

Köszi, már jön is lefelé az iso.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, RTX4070 Super, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2993) bon válasza Galopp (#2991) üzenetére


bon
őstag

Jól látod, nincs a támogatott szerverek között a Microserver.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, RTX4070 Super, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#2994) itanczos


itanczos
senior tag

Srácok!
Egy gen8-at szeretnék most én is venni! Tegnap a vizes boltban még 52e volt, ma meg már 76... :(

Lehet valahol még 50 körül venni?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2995) Imco válasza itanczos (#2994) üzenetére


Imco
őstag

A másik topic 100-ra megoldotta. :)
Várj egy kicsit. :)

59 most

Üdv! Imco

(#2996) itanczos válasza Imco (#2995) üzenetére


itanczos
senior tag

Ó, köszi az infót! :)
Bár az elérhetőségnél az van, hogy kifutott.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#2997) Mate válasza itanczos (#2996) üzenetére


Mate
nagyúr

Emagon 65k. 30 napig visszaküldhető elvileg, ha közben máshol olcsóbb lenne.

(#2998) Adamo_sx


Adamo_sx
aktív tag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék:
Nemrégiben lettem Microserver tulaj (a szokásos alap kiszerelés). Jelenleg van benne egy SSD az optikai meghajtó helyén és egy 3.5-ös hdd a "rackben". Első körben került rá egy OMV és ehhez felinstalláltam egy TVHeadend-et, ami remekül működik is. Az OMV az SSD-n van, és a HDD mint adat lemez működik.
Az új ötlet pedig az lenne, hogy van egy virtuális gépem, amit jelenleg a notebookon használok és ezt tenném át a Microserverre. A virtuális gép VMWare-ben van és elég nagy, jelenleg ~500GB a VMX file.
A kérdés az, hogy hogy érdemes ezt csinálni? Gondolom, hogy ESXi-vel, de ilyet még nem csináltam. A fórumban olvasottak alapján feltételezem, hogy a lépések:
- procicsere valami Xeon-ra és memóriabővítés 16GB-ra
- és itt el is akadtam :-).
Az ESXi-t az SSD-re lehet tenni, vagy azt érdemes egy SD kártyára? A virtuális gép kapna egy külön hdd-t, de vajon a VMX-et tudom valahogy konvertálni ESXi alá? És a jelenlegi OMV-t át tudom-e tenni ESXi alá, vagy új install (és beállítás)?
Szóval ebben kérnék segítséget, hogy merre induljak el. Akár link is jöhet, ha van valami kezdőknek szóló leírás...

(#2999) blokad válasza Adamo_sx (#2998) üzenetére


blokad
senior tag

Az esxi-nek elég egy memóriakártya. Első körben, ha nem nagyon erőforrásigényes a történet, csak RAM-ot bővítenék, nekem most 16GB RAM és az alap celeron processzor 3 VM-et kiszolgál.

Itt elvileg pontosan le van írva a migráció menete

(#3000) Adamo_sx válasza blokad (#2999) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Köszi, kiindulásnak mindenképp jó a link!
Szóval azt mondod, hogy első körben elég lenne 1 db, mondjuk 8GB-os memóriát tenni bele (basszus csilliárdokért látok csak :O )? A prociból tartok tőle, hogy nem úszom meg a komolyabbat, mert combosabb a VM, amit futtatnék, valamint ha jól látom a VT-d funkcióban van különbség a procikban, amivel a hardvereket közvetlenül át lehet adni a virtuális gépeknek. Bár az igazat megvallva még nem teljesen tiszta, hogy ezt hogy tudom kihasználni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.