Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) sutszi


sutszi
veterán

Felmerült bennem a gondolat, hogy jó lenne beszerezni egy ilyen Gen8-as kisgépet. A Gen10 annyira nem varázsolt el... Viszont van pár dolog amitől bizonytalan vagyok.
1. ESXI. Olvastam nemrég sebesség problémákról... Most akkor 6.5 alatt az megoldható, vagy downgrade 5.5re az egyetlen járható út? Az elég béna lenne ha csak 50MB/s lenne a HDD-k sebessége.
2. ECC-s RAMok. Ezeket valami horror áron láttam. Eleinte biztosan csak 4GB-al fogom használni, de létezik valami olcsó forrás. Körbenézve a piacon a 8GB-os modul kerül 30 ezerbe. Az kicsit durva.
3. Az első cél, hogy a jelenlegi egylemezes MyCloud NAS felatait egy virtualizált környezetbe költöztessem. Ez fájmegosztás és torrent jelenleg. Van aki használja ilyen módon (is ) és elégedett vele?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2902) Coyot válasza sutszi (#2901) üzenetére


Coyot
őstag

1. Ha minden jól megy hétvégén lesz időm megcsinálom amit fentebb írtak, beszámolok majd róla. Ha meg nem jó raksz fel egy 5.5 öt ész kész, vagy 6.0-t ha jól rémlik azon sincs gond.

2. Meg kell fizetni. Ezzel sokat nem tudsz kezdeni, max vadászol aprón.

3. Nekem most OpenMediaVault van, voltak speckóbb dolgok amiket - linuxból gyenge a tudásom - macerásabb volt belőni, de ez az én bajom. Természetesen abszolute megoldható minden. De torrentezhetsz te más nas oprendszerrel vagy akár winserverrel is, ami csak jól esik.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#2903) AiRLAC válasza blokad (#2899) üzenetére


AiRLAC
addikt

Na megnéztem nektek ;)

vmw ahci ÉS HP vsa driver gond:

I finally managed to get the driver "hpvsa-5.5.0-88" working on ESXi 6.5 by taking these steps (in maintenance mode):

[1] Remove the current driver:
[root@esxi01:/var/log/vmware] esxcli software vib remove -n scsi-hpvsa -f
Removal Result
Message: The update completed successfully, but the system needs to be rebooted for the changes to be effective.
Reboot Required: true
VIBs Installed:
VIBs Removed: HPE_bootbank_scsi-hpvsa_5.5.0.102-1OEM.550.0.0.1331820
VIBs Skipped:

[2] Install the hpvsa-5.5.0-88-driver instead:
[root@esxi01:/var/log/vmware] esxcli software vib install --viburl=/vmfs/volumes/datastore1/VIBs/scsi-hpvsa-5.5.0-88OEM.550.0.0.1331820.x86_64.vib
Installation Result
Message: The update completed successfully, but the system needs to be rebooted for the changes to be effective.
Reboot Required: true
VIBs Installed: Hewlett-Packard_bootbank_scsi-hpvsa_5.5.0-88OEM.550.0.0.1331820
VIBs Removed:
VIBs Skipped:

[3] Disable fallback on AHCI-driver:
[root@esxi01:/var/log/vmware] esxcli system module set --enabled=false --module=vmw_ahci

[4] Reboot and exit maintenance mode.

References:
http://homeservershow.com/forums/index.php?/topic/11872-esxi-65-b120i-hpvsa-hp-microserver-gen8-low-performance/#entry124634
http://homeservershow.com/forums/index.php?/topic/9602-esxi-notes/

Now provisioning a new VM with "salt-cloud" (SaltStack) has given me a speed-boost of app. 3x !!

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2904) Galopp válasza AiRLAC (#2903) üzenetére


Galopp
tag

Ez mondjuk ugyanolyan végtelenített homokórát okozott a gen8-nál, mint korábban az egyszerű driver-tiltás...

Újraindítás után megnyeffant, de egy erőteljes reset után úgy tűnik, csak helyreállt a rend.

[ Szerkesztve ]

(#2905) Galopp válasza Galopp (#2904) üzenetére


Galopp
tag

Sajna egy idő után újra csak homokóra...

(#2906) Coyot válasza Galopp (#2905) üzenetére


Coyot
őstag

De mi homokórázik neked éppen? Vagy ezt csak én nem értem? :U

Má' nem

(#2907) Galopp válasza Coyot (#2906) üzenetére


Galopp
tag

Gondoltam, hogy felmerül ez a kérdés.. :-)
Azt értem homokórázás alatt, hogy ha a netes felületen jelentkezem be, akkor a frissítést jelző kék csík ott trónol a kijelző közepén.
Itt hagyom a gépet, pihenjen, hátha beugrik valami. Erre egy idő után kidob, és utána már a megfelelő felhasználónév-jelszó párossal sem lép be, a folyamatjelző kétszínű sáv csak pörög-pörög...

A vSphere Client az elején csak nem vált ablakot, ha újraindítrom az alkalmazást és be kívánok jelentkezni, csak a "Connecting" felirat melletti kis karika pörög, majd dob egy hibát, hogy látszólag a szervernek túl sokáig tart válaszolni, így cumi van.

Ez most azért gáz, mert a maintenance módból ki sem tudom venni a szervert, hogy bármit elindíthassak rajta, mert el sem jurok már odáig.

(#2908) Coyot válasza Galopp (#2907) üzenetére


Coyot
őstag

Hát igen nehéz úgy bármit tenni hogy nem írod le mi a gond..

ILO remote console ott is le tudod venni a maintanace módot vagy esetleg további beállításokat eszöközölni. - neagyisten ujra beSSH-zni a serverre hogy megnézd mi baszódott el.

Má' nem

(#2909) Galopp válasza Coyot (#2908) üzenetére


Galopp
tag

Leginkább nem tudom mia gond, ezért csak a jelenséget tudom leírni.
Konzolt nem tudok indítani, mert licensz kell hozzá, ahogy látom. de nem is kell, mert itt van mellettem a gép, van rjata bill+egér és monitor. F2 után kéri a felhsználónevet és jelszót, majd visszalép az előző képre, de már nem reagál az F2-re.
SSH meg látszólag engedélyezés utáni újraindításkor mintha újra letiltásra kerüle, így most az sincs.

Előző alkalommal megoldottam újratelepítéssel. Most is ezt szándékozom immáron tenni, és tesztelni a lehetőségeket.
Nem feltétlenül azért írtam a hibáról, mert az előbb említett megoldás nekem nem pálya (hiszen tesztrendszer csak, bármit tehetek még vele), hanem mert jelezni próbáltam, hogy nem igazán 100%-os ez a megoldási mód. Legalábbis nálam...

A gép alap processzorral van szerelve, +8GB-nyi memóriát már tettem bele, az ODD helyén figyel egy 120-as ssd, az van adattárnak megadva, azon figyelnek a virtuális gépek konténerei. az esxi ebből települt fel memóriakártyára: VMware-ESXi-6.5.0-OS-Release-5146846-HPE-650.9.6.5.27-May2017.iso Már ha relevánsak az ügy szempontjából ezek az infók...

[ Szerkesztve ]

(#2910) sutszi válasza Coyot (#2902) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. A másik verzió amin gondolkodtam, hogy építenék egy mitx gépet... Viszont úgy számoltam, hogy hiába lenne olcsóbb a ram, ha egyébként drágábban jövök ki az alap kiépítéssel...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2911) sutszi


sutszi
veterán

Árpörgettem a topikot az elejétől...Felmerült pár téma amiben megerősítésre lenne szükségem.

1. iLO licence nem volt egyértelmű. Advanced licencet egyszer megveszem és használhatom megújítás nélkül? (Support nem lényeges, csak a használat.
2. A jól értettem akkor ahhoz, hogy ODD helyére tett SSD-ről tudja bootolni AHCI módba kell kapcsolni? Van ennek valami hátránya? Ettől még tudok a fiókokba tett HDD-ből RAID tömböt készíteni?
3. A venti % többször előkerült. Ez teljesen automata, vagy van valami szabályozási lehetőség? Ha cserélném másik ventilátorra, akkor a iLO általi kijelzés továbbra is jó marad?
4. Felmerült, hogy TeamViewer szaggatott valakinek. Ez kicsit fura, tehát, ha én egy másik gépről akarok távoli asztallal bejelentkezni a microserveren futó egyik virtuális gépre, akkor tapasztalhatok ilyesmit a matrox miatt?
5. A BIOS POST minden esetben ilyen lassú? Lehet rövidíteni(akár ideiglenesen), gyorsítani?
6. Van olyan CPU hűtés ami aktív/passzív és normálisan felmegy rá, vagy csak ilyen félig hackelt megoldások vannak mint az átlós rögzítés?
7. Xeon és Ram beszerzést merre érdemes nézegetni, ahol jó áron vannak?

Előre is köszi.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2912) sanzi89 válasza sutszi (#2911) üzenetére


sanzi89
addikt

1. Igen, megmarad.

2. Vagy AHCI vagy RAID az összes SATA port, keverni nem lehet. Ha visszaolvasol a kommentjeim között a topikban láthatod, hogy mit szívtam az ODD helyére rakható HDD-vel.

3. Automata, nem tudod állítani. Spéci ventillátor van benne, ki lehet ugyan cserélni, de házi barkács. Ha nem megfelelő ventit raksz be, nem hogy nem jelzi ki az iLo, hanem el se indul a gép, mert nem érzékeli a fordulatot és meghibásodásnak véli.

5. Nem lehet rövidíteni - drasztikusan. Ez szerver, sajna ilyen lassú a boot.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2913) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!
Gondolkodok egy ilyen gép beszerzésén, viszont a fórumot és ezt-azt olvasgatva róla, felmerült bennem, hogy lehet, jobban járnék egy épített szerverrel.

Ezt írta valaki az Árukeresőn:
"Szinte csak MS Windows-zal hajlandó együttműködni, az összes olyan rendszerrel amely zokra a helyekre jellemző, ahová szánták, nem. (ÉrtsD: OpoenSource/Free rendszerek. ) A RAID vezérlője csak néhány fizetős rendszer alatt kelthető életre. Ha tehetném villámgyorsan küldeném vissza."

Ez igaz? Nem lehet rajta Linuxot/BDS-t futtatni? Pl. FreeNAS vagy CryptoNAS?

(#2914) Pelican válasza kelna91 (#2913) üzenetére


Pelican
őstag

Talán ha pár hozzászólást visszaolvasol, kiderül, hogy nem nagyon értett hozzá, aki ilyet írt.
OMV 3 fut rajta nálam (linux 4.9)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2915) Imco válasza kelna91 (#2913) üzenetére


Imco
őstag

Ez ilyen népítéletes vélemény! :)

Nagyon küzdöttem, hogy építsek vagy vegyek egy ilyet.
Vagy 3 hónapig olvastam, kérdeztem, beszélgettem és végül erre szavaztam.
Nem bántam meg.
Nálam "csak" xpeno megy rajta, de nincs sok gond vele.
Ami van az is 99%-ban az én kísérletező kedvemből ered.

Első körben döntsd el, hogy mire szeretnéd használni!
Home-kis irodai környezetben hibátlan ár-érték arányú gép.
Win és DSM is hibátlanul dolgozik rajta. / Régebben 2 évig win alól használtam egy G7-et./
Itt sokan használják több virtuális géppel is, évek óta, minden baj nélkül.

Ajánlom. :)

Üdv! Imco

(#2916) Rocko007 válasza sanzi89 (#2912) üzenetére


Rocko007
aktív tag

A 3. pontra reagalnek: kicsereltem az osszes ventillatort Noctua-ra, csak egyedi kabelt kell hozza gyartani, es az ilo is megeszi.

(#2917) sanzi89 válasza Rocko007 (#2916) üzenetére


sanzi89
addikt

Pontosan.

"Spéci ventillátor van benne, ki lehet ugyan cserélni, de házi barkács."

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2918) MrTwister válasza Rocko007 (#2916) üzenetére


MrTwister
őstag

De jó! Bekötési rajzot megosztod? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#2919) kelna91 válasza Imco (#2915) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi a választ Imco és Pelican! Ez megnyugtató, akkor valószínűleg beruházok egyre, mert sokkal olcsóbb, mint egy épített gép, és talán kevesebbet kell babrálni vele.

(#2920) sutszi válasza sanzi89 (#2912) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R

Az egyedi ventilátor kábel az engem is érdekelne ezek után.

Ezt az AHCI vs RAID vs ? módokat nem értem annyira. Valós felhasználásban hogyan jön ki a különbség?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2921) djgeg


djgeg
őstag

Szerverbe való ramocska 21.000 az EMAG nál: [KTH-PL316E/8G]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2922) velizare


velizare
nagyúr

kinőttük a jelenlegi, kétfiókos nasunkat, és a következőre egy diy-t szeretnék összerakni. kérlek erősítsetek meg, hogy ezzel a kütyüvel le tudom fedni a következő featurelistát:
must have:
- hdmi kodival (fhd);
- smb;
- ftp;
- youtube, gmail, gdrive;
- chrome(ium);
- 10tb-s lemezek támogatása;
- konfigurálható raid kötetetek (amit tudnia kell, hogy ne a teljes diszket húzza be a raid kötetbe, hanem egy szabadon megválasztható részét, pl. 1tb raid0-ban 2 diszken a 4 10terás diszkből.)
should have:
- valamilyen saját hosztolású cloud megoldás, amihez van szinkronizálni tudó android és chromebook kliens (a legjobb lenne, ha a google photos képes lenne bekötni);
- hdmi kodival (4k);
nice to have:
remote app droidra/windozera;
a szükséges hardverbővítésre (cpu, vga, ram, odd(?), stb.) disztróra és programokra kérnék javaslatokat.
köszi előre is!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2923) djgeg válasza velizare (#2922) üzenetére


djgeg
őstag

Az első, hogy egy NAS-t szeretnél 40 TB raw disk-el de azért legyen média központ is?
-10 TB lemez... nem láttam és még google se hozta ki, hogy valaki használná ezzel a szerverrel, csak 8TB-s lemezzel próbálták. Papíron mennie kéne.
-"konfigurálható raid kötetetek" A kötetetk konfigurálhatóak, de amit te szeretnél az teljesen más. raid kötetet szeretnél létrehozni partícióbol nem pedik teljes diskből... ezt hardware raid el nem fogod tudni megcsinálni mert az csak egész disk-et tud kezelni.
OS szinten windows vagy linux támogatja, de a kérdés, hogy megéri e ezzel szarakodni?!
Rakj össze egy normális NAS-t elég cachel és csokolom.

Freenas pl mindent megoldana amit szeretnél bár a 40TB mellé a 16GB RAM (max a gépbe) lehet kevés lesz. SMB FTP, own cloud kodi server mind megoldható alapból a Freenas-ban vagy jail vagy vm el.

Amúgy nálam pont itthon van egy ilyen kombo csak én plex-t használok, de ha neked kell a 4K meg a jó minőség akkor egy értelmesebb kis másodlagos géppel megoldható a lejátszás. (Nekem plex full HD-t nagyon szépen tolja a TV re chromecast 2 vel, de ízlések és pofonok.)

Ha FREENAS-t raknál össze, kell majd 2x8 GB ram, érdemes egy HBA-s raid kártyát most vettem hardverapróról egy cserét 12 ért tökéletes a célra (ha kevés a ram akkor SSD cache-nek akár még belefér ODD heléyre (csak egy sata kábel meg odd- sata áram ábel kell))
Egy jobb proci lehet nem árt a gyári helyet ha lenne majd transcoding, meg úgy amúgy is.

Ha a TV re tolnátok ki a a youtube chrome meg minden egyebet na annak meg tényleg semmi értelme htpc-t fentartani, vegyél egy chromecast-et és minden eszközödről ki tudsz nyomni tartlamat és képet is akár, probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2924) AiRLAC válasza velizare (#2922) üzenetére


AiRLAC
addikt

"hdmi kodival (fhd/4K)"

Na ezt bízd egy külső médialejátszóra, a többire meg OMV vagy XPEnology vagy bármimás.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2925) velizare válasza djgeg (#2923) üzenetére


velizare
nagyúr

először is, köszi a választ.

egy NAS-t szeretnél 40 TB raw disk-el de azért legyen média központ is?
igen. van egy asustor nasom, és nagyon tetszik benne, hogy több eszköz funkcionalitását egyesíti.

kötet raid: igen. nem kell mindent türközni. csak a családi fényképeket. ha bukom a filmeket/sorozatokat, azért nem sírok, a gyerekről és a nyaralásról készült képekért igen. kb. 1tb erre tökéletesen elég. jelenleg egy cronjob szinkronizálja az egyik megosztott könyvtár tartalmát egy a másik diszken lévő könyvtáréval, de egy out-of-the-box megoldásnak jobban örülnék.

volt chromecastem, és amíg az asustoron rendesen működött a youtube és az xbmc, addig nem használtuk. gyűlölök átdugdosni az eszközöket a hdmi portokba.

a vga elfoglalja a pcie slotot, bármilyen másik pcie kártya (raid) nem jöhet szóba.

megvalósíthatósági tanácsot szeretnék kérni, nem egy értelmetlen vitát arról, hogy amit szeretnék, annak van-e értelme.

@AiRLAC: bocsi, de egyben szeretném. vagy megveszem az asustortól, vagy ha tudom, megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2926) Rocko007 válasza MrTwister (#2918) üzenetére


Rocko007
aktív tag

(#2927) kelna91 válasza djgeg (#2923) üzenetére


kelna91
senior tag

Azt akarod mondani, hogy ha FreeNAS-t szeretnék futtatni rajta, akkor az alap 4GB memória nem lesz elég? Akkor úgy néz ki, hogy mégsem lesz ez olyan olcsó beruházás... :(

(#2928) djgeg válasza kelna91 (#2927) üzenetére


djgeg
őstag

Alapból 8 GB ír minimumnak a freenas (, hogy egyálátalán stabíl legyen) amúgy meg a 8 GB elég lehet az már csak a tár méretétől függ. Amúgy próbáld ki 4GB al, aztán kiderül. Van ismerősöm aki 4GB al futtatja 4x2TB-s mirroros raidel.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2929) Pelican válasza velizare (#2925) üzenetére


Pelican
őstag

"megvalósíthatósági tanácsot szeretnék kérni, nem egy értelmetlen vitát arról, hogy amit szeretnék, annak van-e értelme.
@AiRLAC: bocsi, de egyben szeretném. vagy megveszem az asustortól, vagy ha tudom, megcsinálom."

Szerintem se vegyél ilyen szervert, ez nem médiaközpontnak való.
Én hasonló célra használom ezt a szervert (alap proci, ram, no pcie kártya) OMV-vel, és egy S905X-es boxon nézem a fhd/4k filmet, hallgatom a zenéket, nézegetem a képeimet.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#2930) kelna91 válasza djgeg (#2928) üzenetére


kelna91
senior tag

Ki fogom próbálni, hátha. Egyébként milyen memória megy benne biztosan? Hány DIMM foglalat van?

(#2931) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy 6honap alatt kinyirta a dbay5ben az ssd-t a szerver.
Tudtok valami teszte, ami lefut a raid vezérlőn, hdsentinel nem ismeri fel.
Teljesen új Samsung SSD.

(#2932) AiRLAC válasza velizare (#2925) üzenetére


AiRLAC
addikt

"megvalósíthatósági tanácsot szeretnék kérni, nem egy értelmetlen vitát arról, hogy amit szeretnék, annak van-e értelme."
Nézd, ha nincs (nem sok van), akkor részemről tanács sincs, evvan.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2933) velizare válasza AiRLAC (#2932) üzenetére


velizare
nagyúr

oké, köszi mindenkinek!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2934) jegesib válasza kelna91 (#2927) üzenetére


jegesib
aktív tag

Teránként 1 gigaval lehet számolni

(#2935) Bathalsar


Bathalsar
aktív tag

Valaki használja a szervert Windows-zal és (mondjuk) APC szünetmentessel? Érdekelné, hogy az ILO hozzájut-e az adatokhoz, ne adj Isten még az Alert Mail szolgáltatás is megmozdul, ha elmegy vagy visszajön az áram. :K

[ Szerkesztve ]

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2936) llacee válasza Bathalsar (#2935) üzenetére


llacee
őstag

Nekem apc van win mellett de a powerchute kuldozget win alol ha gaz van..Ilot nem probaltam.

(#2937) sutszi


sutszi
veterán

Otthoni környezetben mire használjátok az iLO-t?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2938) djgeg válasza sutszi (#2937) üzenetére


djgeg
őstag

Távoli elérés? Riasztások és szinte bármi ami akár újraindítást igényelne bállítása?

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2939) Bathalsar válasza llacee (#2936) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

De akkor a Business Edition, ugye? Úgy tudom, hogy a Personal-ban nincs e-mail értesítés. Ennél a résznél neked van plusz információ, meg tudod nézni?

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2940) Bathalsar válasza sutszi (#2937) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Távoli elérés tényleg nagyon jó tud lenni, ha olyan helyen van a gép, ahová körülményes billentyűzetet és monitort tenni. Szerintem szuper dolog a hőmérséklet figyelés, a lemezek felügyelete, meg amúgy az összes eszközre visszajelzett OK (vagy nem OK) státusz.

Ha nem akarod folyton a webes felületet bújni, akkor az AlertMail kell működésre bírni, az pedig minden fontos eseményről értesítést fog küldeni.

Nálam eddig egyetlen esemény volt, amiről küldött értesítést:

EVENT (10 Jul 23:39): Network Adapter Link Down (Slot 0, Port 1)

Integrated Management Log Severity: REPAIRED

iLO IP: https://192.168.X.XXX
iLO Name: XXXXXXXXXXXXX

Server Model: MicroServer Gen8
System ROM: J06 11/02/2015
Server UUID: XXXXXXX-XXXX-XXXX-

PLEASE DO NOT REPLY TO THIS EMAIL. For more details about HPE iLO 4 technology, visit: www.hpe.com/info/ilo

Abban reménykedek, hogy majd tud kommunikálni az UPS-sel is, és akkor áramkimaradás esetén is tud értesíteni.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2941) MrTwister válasza Rocko007 (#2926) üzenetére


MrTwister
őstag

:R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#2942) Coyot válasza AiRLAC (#2903) üzenetére


Coyot
őstag

Na végre volt időm kipróbálni, szuperül működik újra 110 megával írok/olvasok a VM-ekről.

:R

Közben bekerült a gépbe a 1265L v2 is, jó dolog 8 magból gazdálkodni mikor erőforrást osztok a VM-eknek. :Y

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#2943) AiRLAC válasza Coyot (#2942) üzenetére


AiRLAC
addikt

Örülünk :D

Kurva driverek egyébként, a héten egy Intel X710 10Gs kártya driverével szívtam, VLAN-ok használata esetén néha "elfelejtette" kitaggelni a bejövő csomagokat. Tavaly meg PSOD-ket dobált ugyanez a típus egy firmware bug miatt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#2944) kelna91


kelna91
senior tag

Lehet, hogy láma dolog, de most így nem tudom elképzelni, hogy mire kellhet több VM egy házi szerveren. Aki futtat ilyeneket, lenne kedves leírni, hogy milyen VM-eket és milyen célra tart, és miért döntött a VM mellett a natív futtatással szemben? Köszi.

(#2945) blokad válasza kelna91 (#2944) üzenetére


blokad
senior tag

Nekem kettő van aktívan használatban. Egy webszerver, és egy win server 2016 (media,letöltés,file,print,stb.)
Van még pár, de azok csak játszani, hobbiprojekt stb.

Könnyebben menthető, gyorsabban konfigurálható nekem a VM megoldás mindamellett a hypervisor nem hal meg túl sűrűn és így egy újraindítás, ha kell a VM-nek, akkor nem 15 perc, hanem ennek a töredéke. Bővíteni, konfigurálni is könnyebb így, ha arra kerülne sor, valamint, ha költöztetnem kell, csak fogom a vm-et és viszem magammal másik vasra.

(#2946) Mykroft válasza kelna91 (#2944) üzenetére


Mykroft
tag

Szia!

Nallam az alabbi gepek futnak: NAS (smb, ftp, download), win10 (rdp, mert neha kell egy gep, amit ipadrol elerhetek), winXP (egy halozat felugyeleti programnak).
A tobbi csak idoszakos, tesztelesre: kulonfele linuxok (probalgatni), mikrotik routerOS (eles router elott itt is kiprobalhatom az elgondolasaim).
Meg ugy nagyjabol barmi, ami csak eszembe jut, nem kell mindennek nativ vasat tartanom, ha csak 10percre kell egy gep.

(#2947) Coyot válasza kelna91 (#2944) üzenetére


Coyot
őstag

Ahogy blokad is írta, nagyon egyszerű költöztetni őket. Tegnap procit cseréltem és behalt a hypervisor. újratelepítettem egy másik sd kártyára, beállítottam és két kattintással újra működtek a VM-ek. Namost ha előről be kellet volna konfigolni egy OMV-t egy winserver16 ot meg egy winserver12-t, egyik web VPN mindenkezelő server másik meg csak adatbázis nálam éppen.

Má' nem

(#2948) Coyot válasza Coyot (#2947) üzenetére


Coyot
őstag

Na ez jó értelmes lett, sorry :D

Má' nem

(#2949) Bathalsar válasza kelna91 (#2944) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Nálam egy Windows 10 Pro (letöltés, DLNA, fájlszerver), illetve kialakítás-konfigurálás alatt egy pfSsense és egy Shopos XG Firewall Home Edition. A Windows-nak később NVR feladatai is lesznek.

Jelenleg i3-3240 és 8 GB memória adott. Ebből a CPU biztosan szűkös lesz az NVR miatt (3 db HD kamera képét fogja rögzíteni). A Dynamic Memory funkció sokat segít (bár pfSense sajnos nem tudja használni), így a kevéske memória problémája ideiglenesen átlépve.

CPU esetén szóba jöhet egy Xeon E3-1260L vagy 1265L V2, de egyelőre nincs rá szükség. Illetve még a Hyper-V-vel is csodákat lehet művelni a processzor beállításokkal (pl. erőforrás elosztás).

Egyelőre Windows Server 2016 a hipervizor, de napokon belül lecserélem Hyper-V Server 2016-ra. Utóbbi esetén sikerült megoldani a Hyper-V távoli menedzselését.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#2950) kelna91


kelna91
senior tag

Köszi a válaszokat! A VM-ek mozgatásának, újrafelállításának egyszerűsége valóban nyomós érv. Néhány év után úgyis bővít/cserél az ember, és akkor nem árt, ha az átállás könnyebben megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.