Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) runner 125 válasza mbaker (#67199) üzenetére


runner 125
nagyúr

Belefér? Hol olvastál te ilyet? 1 literes olajfogyasztás maximum 1 csereperiódus alatt fér bele, ami 10-12.000km. Ne viccelj, az brutálisan sok, gondolj bele, 2 csere között megeszik 10 litert. Mennyi a feltöltési mennyiség az autódnál? 5-6 liternél gondolom nem több, szóval gyakorlatilag megeszi a teljes kapacitást addig 2x.
Ott probléma van a motorban. Ha csak nem elfolyik valahol. Nézz körbe a motortérbe, vedd le az alsó motortakarót és nézd végig az egész blokkot, nincs-e valahol repedés, szivárgás, bármi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67202) tboy93 válasza runner 125 (#67201) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az nem folyik el :N Tapasztalatbol mondom, nekem tocsogott az egesz motor alja, a motorter tiszta olaj volt, alul csopogott ki, par perc alatt foltot hagyott es a nivon konkrétan szinte semmi fogyas nem latszott. Na akkor kepzelheted, hogy 1 liter olajat ha kilocsolsz akkor mi lenne ott :U

(Szelepfedel tomites szarul lett visszarakva)

(#67203) mbaker válasza runner 125 (#67201) üzenetére


mbaker
tag

Mar nem tudom...de mar volt pár autóm és ott nem volt ilyen.Engem is aggaszt!Az nem számít esetleg hogy a benne lévő olaj nem full szintetikus?Motortér tiszta...nincs elfolyás..nagyon halkan jár.Nincs füst a kipufogónal...Kompresszió mérés?Vagy esetleg más probléma?köszi

(#67204) Qru válasza mbaker (#67199) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nagyon kell fustolnie. Ha nem fustol akkor elengedi valhol de ez nagyon magas olajfogyas ezen mar az sem segit erdemben ha vastagabb olajat teszel bele.
Ha nem ereszt sehol akkor kell neki egy motorgeneral.

#nincsbennetarcsi

(#67205) mbaker


mbaker
tag

Honda.hu oldalon írják elérheti 1L/1000km
Szerintem sem normális....

(#67206) szabonagyur válasza mbaker (#67203) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mennyi km van enne amugy?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67207) mbaker válasza szabonagyur (#67206) üzenetére


mbaker
tag

107900km

(#67208) szabonagyur válasza mbaker (#67207) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az nagyon nem sok meg, sok az olajfogyasod igy vegkepp.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67209) mbaker


mbaker
tag

Vigyem szervízbe?Méressem ki?Vagy lehet mas hiba is mint maga a motor?Rövid távon használom.Nem sportos vezető vagyok!Néha meghúzatom...ennyi

(#67210) tboy93 válasza mbaker (#67203) üzenetére


tboy93
nagyúr

Figyelj, kar itt kontorfalazni. Az van, hogy beletenyereltel a szarba. A 8gen accordokrol sajnos (hondas korokben legalabbis) koztudott, hogy nem sikerultek a legjobban es nagyon kenyesek az olajra. Ha meg is kapják idoben es vegig a nekik kello 0w20-at, akkor is soknal jelentkezik az olajfogyasztas.

Ezen semmi nem fog segiteni, csak a motorgeneral. Vagy eladod. Vagy toltogeted az olajat. Ezek az opcióid vannak.

Az az 1000km/L az csakis amiatt van ott a kezikonyvben, hogy a gyartot vedje egy-egy szarabbul sikerult motort illetoen. Kerdezd Tse-t a masik topikbol, hogy jart a vatta uj fordjaval...

(#67211) tboy93 válasza mbaker (#67209) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerviz kell természetesen. Az meg hogy mit kell cserelni a motoron belul, az majd bontas utan kiderul.

(#67212) mbaker válasza tboy93 (#67210) üzenetére


mbaker
tag

Értem.Ez rosszabb lesz?tehát mondjuk lesz olyan hogy 1.5-2L mondjuk 200000km-nél?Mennyibe fájhat egy generál?köszi

(#67213) nandow válasza tboy93 (#67210) üzenetére


nandow
aktív tag

Annyi kiegészítés, hogy a 8gen Accord 2.4-es motorja kényes nagyon az olajra. A 2 literes (R20 motor) kevésbé, viszont a 2012-ben gyártott R jelű motorokat (R20 az Accordban és CRV-ben, R18 a Civicben) kerülni kell, azok eszik az olajat a nem megfelelő olajlehúzó gyűrűk miatt.

[ Szerkesztve ]

(#67214) tboy93 válasza mbaker (#67212) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat jobb nem lesz :N hogy mennyire lesz szarabb a helyzet, azt sem tudom megmondani.

A general annyi tenyezos, hogy kar tippelgetni is. Fugg attol hogy hol csinaltatod es hogy mit kell cserelni, meg persze hogy milyen minőségű alkatrészeket hasznalsz.

Nem 50e Ft-os kategória.

En Tóth Imivel vennem fel a kapcsolatot Budapesten.

[ Szerkesztve ]

(#67215) mbaker


mbaker
tag

Tehát akkor vagy generál vagy töltögetem az olajat vagy eladom....azt hiszem ma nem alszom nyugodtan
Köszönöm mindenkinek!

(#67216) runner 125 válasza mbaker (#67215) üzenetére


runner 125
nagyúr

...én kiszállnék belőle. De ezt elhallgatni nem lehet, tehát úgy ne add el, h minden ok az autóval. Nem ismerem motorkód szerint a szóban a forgó blokkot, de az biztos, h ha egy típus extrémen olajevős már ennyi km-nél is, akkor a generál is csak ideig óráig oldja meg a problémát.
Az tuti h én nem töltögetném, ez tényleg brutális fogyasztás. Kb. olajat se kéne cserélni, mert mindig megeszi és úgyis frisset töltesz bele. :D Már bocs.
Emellett a lambda-szondákat, a katalizárot, mindent kinyír ennyi olaj és akkor még a környezet terhelésről ugye nem is esett szó.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67217) mbaker válasza runner 125 (#67216) üzenetére


mbaker
tag

Értem.1 éve jarok így és most fogyott el a türelmem.Fogyasztáson nem vettem észre semmit 6.8L.Most voltam Pécsett...Nézessem meg azért esetleg kompressziót es CO kibocsatast?nagyon elkeserít ez az ügy....

(#67218) szabonagyur válasza runner 125 (#67216) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szomszéd srac minden reggel vizet és olajat tolt az autóba, meg lehet szokni ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67219) KrAt válasza szabonagyur (#67218) üzenetére


KrAt
veterán

G Astráról jöttem át az Accordra, az első időkben kb 1000km-enként néztem, hogy mi a helyzet, és mindig meglepődtem, hogy nem csökken az olajszint... :D

(#67220) tboy93 válasza KrAt (#67219) üzenetére


tboy93
nagyúr

A 7gen accordba igen jó motorok kerültek, azok nem egy olajfogyasztósak :N Enyém se eszik egy dekát se a 0w20-ból a periodus alatt.

(#67221) mbaker


mbaker
tag

Holnap reggel viszem kompresszió mérésre...Mindenki(szakik) csodálkoznak hogy nincs látható nyoma...Volt aki olajcserét javasolt ha jó a kompresszió gyári eneos 0w30-at...kíváncsian várom a holnapot!

(#67222) Zsombe


Zsombe
senior tag

Egyszer már kifakadtam itt a topikban a Duna Autóra, de végképp betelt nálam a pohár. Írtam a Duna Autó menedzsmentnek, kíváncsi vagyok kapok-e egyáltalán érdemi választ.
Idén februárban volt náluk az Insight éves kötelező szervizen + műszaki felkészítőn. Azóta kb. 1,5-2e km került bele. Párom utóbbi 1-2 hétben panaszkodott, hogy hátul mintha csörögne valami. Fékhatáson nem érezni semmit, futómű nem húz semerre, gondoltam lehet valami kavics beragadt, vagy egyéb huncutság. Nos levéve a kereket és megnézve a féket súlyosabb volt a helyzet, csak tudnám ezt a Duna Autó hogy nem vette észre. :W



''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#67223) tboldi válasza mbaker (#67221) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyári Eneos? Ezt a szókapcsolatot sem hallottam még így. 🤔 😄

(#67224) Saccco válasza tboldi (#67223) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szakállas vicc?

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67225) tboldi válasza Saccco (#67224) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nemtom, lehet, hogy csak nekem új, mindenesetre a Shell-lel gyakrabban hozzák összefüggésbe a "gyári" szót a kezelési útmutatóban lévő fizetett reklám miatt. :D

(#67226) Saccco válasza tboldi (#67225) üzenetére


Saccco
nagyúr

Erre gondoltam. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67227) tboldi válasza Saccco (#67226) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy úgy. :DDD

(#67228) tboldi


tboldi
nagyúr

2022 őszén érkezik Európába a Civic 11. generációja, és csak hibridként lesz kapható (viszlát manuális váltó :O).
[link]

És itt egy vidijó is.

szerk.: Talán majd a Type R, az az egyetlen reményem. :D

[ Szerkesztve ]

(#67229) nandow válasza tboldi (#67228) üzenetére


nandow
aktív tag

És nagy valószínűséggel a szedán nem lesz kapható nálunk, csak az 5 ajtós. Amit én sajnálok, nekem bejön a 4 ajtós.

(#67230) Zsombe válasza tboldi (#67228) üzenetére


Zsombe
senior tag

Valahogy egyre inkább úgy érzem, hogy a Honda a formavilággal nem jó irányba halad. :( Tudom nem az európai piac a fókusz számukra, de design terén egyre furábbat sikerül alkotniuk.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#67231) tboy93 válasza nandow (#67229) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

Nekem is tetszik a 4 ajtós és végre üveggel együtt nyílik a csomi.

(#67232) szabonagyur válasza Zsombe (#67230) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig ezzel a designal csak közelebb került az EU-s autókhoz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67233) j.bravo válasza Zsombe (#67230) üzenetére


j.bravo
addikt

a 9, pláne 10gen Civichez képest sokkal emészthetőbb pedig. Ha nem láttam volna a logót, egyébként elsőre Kia ugrott volna be.

Whatever.

(#67234) tboy93 válasza j.bravo (#67233) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, ez most nem olyan elrugaszkodottan hondás.

(#67235) dgyuri0123 válasza tboldi (#67228) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem gyönyörű . :) A klímapanel és a rádió a Jazz-ből jött. :D

Ami még nagyon fontos (szerintem), hogy (tudtommal) megszűnt az európai összeszerelés. Mint ahogyan Jazz e:HEV esetében is, csak Japán szerelésű kapható. Ennek vannak hátrányai, mert hónapokat fog késni a szállítás, de sebaj, mert cserébe nem lesznek hétfői szerelésű autók, "mindenféle" európai beszállítótól beszerzett alkatrésszel.

"csak a zene van"

(#67236) BlacKSouL válasza dgyuri0123 (#67235) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Úgyse lesz pénze senkinek megfizetni... Szerintem mázli ha az alapverzió befér 10 alá...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#67237) dgyuri0123 válasza BlacKSouL (#67236) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Háát, egy "benzines" Octavia TSI 150LE 10m. [link] És ez még bőven nem a csúcs modell.
Eszement árak vannak és ehhez képest a Honda a szolidabb árú autók között van szerintem.
Ha választanom kéne, hogy Octavia, vagy Civic, nálam nem lenne kérdés... :)

"csak a zene van"

(#67238) [CS]Blade2 válasza mbaker (#67221) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Most már késő, valszeg megmérték, de olajat tud enni egy motor úgy, hogy a kompresszió teljesen jó, mert a kompresszió gyűrű teljesen jó, alatta az olajlehúzón meg szépen ottmarad az olaj.
Lehet, hogy csak olajlehúzó gyűrűknél és a szelepszár szimmeringeknél megy el. A szimmering filléres, a gyűrű már nagyobb tétel, de toronymagasan a munkadíj lesz itt sok.

A kipufogó vége milyen belül? Van rajta vastag fekete lerakódás? Ha bemelegíted a motort, melegen, álló helyzetben felpörgeted 5000-6000-es fordulatig, akkor nem ad kékes füstöt?

Nekem sz*r a motor 6000km alatt 2 litert rátöltöttem, ez néha kormolja a kipufogó végét, néha nem.
Neked ettől többször ennyi fogy, ha az bekerül az égéstérbe, akkor ott kellene lennie koromnak, fordulaton füstnek, lerakódásnak látszódnia kellene a gyertyákon. Ha nem néztétek még, azt is meg lehet játszani, hogy ránézni mindegyikre. Őzbarnának kellene lennie, de ennyinél fekete ráégett olaj lesz.

(#67239) Ispy válasza BlacKSouL (#67236) üzenetére


Ispy
veterán

Hájpa, hájpa, ez megy most, csak tudnám mi a tökömnek ez a bohockodás a hybridekkel. '16-ban 6 milla volt a civic elegance cvt, most meg majd lesz 12, well, jól hangzik....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67240) BlacKSouL válasza Ispy (#67239) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mióta azt látom hogy a jazz 7,5, és tavaly egy szalonban láttam 11,7 milláért egy kétliteres dízel golfot, meg a 15 millás id3-at, azóta próbálok nagyon vigyázni a mostani autóra...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#67241) Ispy válasza BlacKSouL (#67240) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ha ez így marad, akkor a kövi autó nem biztos, hogy honda lesz...már amennyiben fog még bárki nem elektronyos autót gyártani.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67242) Qru válasza Ispy (#67239) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A EU-s CO kvóta miatt van csak hibrid.

#nincsbennetarcsi

(#67243) Ispy válasza Qru (#67242) üzenetére


Ispy
veterán

Hát pont ettől bohockodás az egész.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67244) dgyuri0123 válasza Ispy (#67241) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lesz helyette KIA Ceed 7.2 milláért? :D [link] Ne vicceljetek... olyan árak vannak bármelyik márkánál, hogy semmilyen autót nem lehet megvenni emberi áron... :)
Ja, de.. jó esetben 1.0t vagy 1.3 szívó motorral, 80-90 ló, full fapad felszereltségben kb. 5m.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#67245) Ispy válasza dgyuri0123 (#67244) üzenetére


Ispy
veterán

Majd vitara 7-ért :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67246) dgyuri0123 válasza Ispy (#67245) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem a Jazz hybridhez mérve nem vetélytárs szinte ugyanennyi pénzért. De belátom, nem mindenki gondolja így... :)

"csak a zene van"

(#67247) Qru válasza Ispy (#67245) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah 4.5M-ert lenne realis, most meg 6+M egy nem fapad. Hat koszi…
Pedig nalam eselyes volt anno.

#nincsbennetarcsi

(#67248) [CS]Blade2 válasza Qru (#67247) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az lesz, hogy aki eddig nagy nehezen összekapált 400.000Ft-ot autóra, vagy 1 milliót, vagy 2 milliót, az majd jár gyalog. Aki pedig eddig tudott venni bármilyen még hétköznapi Audit, BMW-t, Volvo-t, stb, az fog járni Jazz-el meg Dacia-val, mert az fog kijönni a pénzéből. Ja, és hosszan fog járni, mert aki venné használtan az ugye nem fogja tudni megvenni.

(#67249) zolynet


zolynet
addikt

Vasárnap volt egy kis menés.
Korai órákban mentem volna amíg nem annyira meleg az idő, de keresztbehúzták, 10:40kor tudtam csak felmenni. Őszig a pályázás letudva, ebben a melegben nem szeretem nyúzni a vasat. A délutáni etapomat inkább eladtam.

Life is too short to stay stock!

(#67250) Qru válasza [CS]Blade2 (#67248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most is a beka feneke alatt van az autoallomany atlageletkora. Igy majd szepen tovabbromlik. En eladtam volna a 10 eves autot, hogy vegyek egy ujat. De ennyiert marad.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.