Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67101) Qru válasza dgyuri0123 (#67098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És még magic seat sincs benne. Yaris akkor off. :K

#nincsbennetarcsi

(#67102) dgyuri0123 válasza Qru (#67101) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

:)

"csak a zene van"

(#67103) Qru válasza dgyuri0123 (#67102) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem mintha az a veszely fenyegetne, hogy uj autot veszek mostansag… :D

#nincsbennetarcsi

(#67104) dgyuri0123 válasza Qru (#67103) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sem akartam volna lecserélni a 3 éves Comfortot... de így alakult. :)

"csak a zene van"

(#67105) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Bocs srácok, nem akarom szétoffolni a topikot, de most találtam rá a Renault Clio Hybridre. [link]
Nem azért mondom, de mindenhol szidják a Hondát, hogy el vannak szállva maguktól, közben itt ez a Clio 7.2m induló ártól. Tény, kicsit erősebb mint a Jazz, de valahogy ez a menetdinamikán nem látszik meg, sem a végsebességén és mégiscsak egy Renault. :) Miért írom ezt? Mert valami kampányszagút érzek a Hondával szemben, hogy ennyire túlárazottnak állítják be, miközben lassan egy Dacia is ennyibe fog kerülni.. Na, befejeztem... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#67106) Ispy válasza dgyuri0123 (#67105) üzenetére


Ispy
veterán

Én is végignyaltam az összes konkurenst a 10 gen előtt, csak azok voltak olcsóbbak, ahol a felszereltség fapad volt, ha beleraktad, ami a hondánál alap, akkor semmi kirívó nem volt az árban. A mazda viszont drága.

Illetve még a honda hátránya, hogy csak csomagok vannak, kevesebb a mozgástér.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67107) dgyuri0123 válasza Ispy (#67106) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Abszolút így van. :K

"csak a zene van"

(#67108) Qru válasza dgyuri0123 (#67104) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne band, ez egy jo csere. :K

#nincsbennetarcsi

(#67109) dgyuri0123 válasza Qru (#67108) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem bánom. :N Annyival jobb a Hybrid (szerintem), hogy a próbakör után azonnal leelőlegeztem egyet. Asszony meg a lányom is odavoltak érte. Ilyen egyetértés nem volt még soha. :)

"csak a zene van"

(#67110) Qru válasza dgyuri0123 (#67109) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Varosi harcosnak nincs jobb mint egy hibrid az tuti.

#nincsbennetarcsi

(#67111) dgyuri0123 válasza Qru (#67110) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Elsősorban városi autó lesz, de ha úgy alakulna, simán elmennék vele bárhova. Annyira nem sietek, hogy pályán 130 ne lenne elég... :) Az előzővel is elmentem 1-2e km-es útra, pedig az sem volt egy országúti cirkáló. :D

"csak a zene van"

(#67112) Qru válasza dgyuri0123 (#67111) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima, mi is voltunk az 1.2-es GD Jazzel Horvatorszagban nyaralni. Nincs ezzekkel gond.

#nincsbennetarcsi

(#67113) dgyuri0123 válasza Qru (#67112) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

GD-vel megvolt Chalkidiki, Dalmácia, Prága.. kb.. Út mellett álltak a lerobbant BMW-k, Audik.. nem bírták a meleget. :D Imádom a Jazz megbízhatóságát.

"csak a zene van"

(#67114) tboldi válasza dgyuri0123 (#67113) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk mondjuk apum WagonR-e vezeti a megbízhatósági ranglistát, nem a Jazz. És egyelőre csak ez a két elem van a listán. :D

(#67115) Qru válasza tboldi (#67114) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz nincs veled uj kor ota szoval picit almat a kortevel. :))

#nincsbennetarcsi

(#67116) tboldi válasza Qru (#67115) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja. :)

(#67117) dgyuri0123 válasza tboldi (#67114) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

GD 8 évig volt meg, GK pedig 3. Igazad van abban, hogy egyiket sem 15 éves koráig hajtottam, de az a 8 és 3 év abszolút stresszmentes volt. Bármikor körbeautóztam volna velük a földet, úgy hamarjában. :) Az újat majd meglátjuk, de most hosszú együttélésre tervezek vele.

"csak a zene van"

(#67118) [CS]Blade2 válasza dgyuri0123 (#67117) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

GK-ról tudsz mondani valami tapasztalatot? Kellett bármit javítani, ilyesmi. 5 emberes tapasztalatod nincs esetleg vele?

(#67119) dgyuri0123 válasza [CS]Blade2 (#67118) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerettem... :) Szerintem általában picit jobb mint a GD. Csendesebb (6 seb. váltó), némileg rugalmasabb, futóműve komfortosabb. Egyedül a kárpitok tetszettek jobban a GD-ben ( Elegance). Hiba semmi, de a szokásos kuplung pedál nyikorgás időnként előjött és a start stop nagyon ritkán furán viselkedett, de igazából gondod nem okozott. Öten nem mentünk vele messzebbre, de három felnőttel igen. Ilyen terheléssel nem egy izompacsirta, de a 130-140-et simán tartja. Német pályán a 150 tartósan sem okozott gondot, bár ott már picit hangosabb a kelleténél, viszont 140-nél csendesebb, mint 120-nál szerintem. Dióhéjban..

"csak a zene van"

(#67120) [CS]Blade2 válasza dgyuri0123 (#67119) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A szomszédnak és egy munkatásamnak most lett egy 2009-es Jazz és egy 2009-es Civic. Ezekben elég jónak tűnnek az ülések, jó oldaltartás, tömött kemény a cucc. A GK-ban is ilyen, csak a kárpit színre, anyagra nem jött be?
Messzire nem akarnék menni vele, csak kérdéses, hogy beférnénk-e ilyen 10-20km-es utakra úgy, hogy én 183cm és 88Kg körül vagyok és lenne még 4 utasom, 183cm-110Kg, 183cm-100Kg, 164cm-80Kg, és kb. 165cm-50Kg.
183 mögé 183. MK1-es lépcsős Focus tudja ezt a mutatványt a 75 lovas motorral.
150cm-s festő fa 4-es létra lenne a másik, aminek bele kellene férnie ledöntött ülésekkel. Ezt mondjuk lehet ráveszem a szomszédot, hogy tegyük be az övébe. :)) Úgyis már 2 napja, hogy vette az autót... :DDD
Start-stop-ot én kikapcsolnám egyébként is. A nyikorgásra munkatársam már talált megoldást, a Civicben előjött. Sebességben 90-100 elég nekem az esetek 98%-ában.

Fogyasztás milyen volt? Én szinte csak városban és városok között használnám rövid és extrém rövid távokra.

(#67121) tboldi válasza [CS]Blade2 (#67120) üzenetére


tboldi
nagyúr

A GD Jazz-ben elférek magam mögött a 194 centimmel és a 130 kilómmal, szerintem ezzel nem lenne gond.

(#67122) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok!
Jazz 2007-es az alany, a motor alatt van egy fekete műanyag takaróelem, na most ezt egy kicsit megzúzta a feleségem és lelóg az eleje a földre. Nem tudjátok véletlenül, hoyg olyan patentek kellenek ide is mint a lökhárítóhoz fent a motorháztető alatt? Egyelőre gyorskötözővel felkötöttem két ponton, de rendesen a helyére tenném.

(#67123) Thomphus


Thomphus
friss újonc

Sziasztok.

A motorvédő burkolat tudtommal nem csak patenttel van rögzítve, hanem csavaros elemei is vannak, de szerintem a patent sem teljesen ugyan olyan (Legalábbis én készletben láttam még csak, de sajnos nincs vele tapasztalatom.)
Amúgy én is ezeket vadászom egy ideje, mert nem rég vettem használtan egy 2001 es Civic-et, aminek már gyorskötözőzve van az alja és szeretném megcsinálni normálisan, bár nekem sanszos, hogy a burkolatelemet is cserélni kell...

Valaki tud nekem ajánlani Budapesten egy megbízható szervízt vagy szakembert? Nem nagyon vagyok ismerős ilyen körökben sajnos és mostanában van egy fura alapjárati - üzemanyagadagolási problémám. A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#67124) tboldi válasza vinpilu (#67122) üzenetére


tboldi
nagyúr

Többféle van, így pontosan nem tudom megmondani, de többségében az való oda is. Meg 2 db csavar is van.

(#67125) dgyuri0123 válasza [CS]Blade2 (#67120) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hosszában biztosan elfértek, széltében nem tudom. :) A többi szerintem sem gond. Fogyasztás? Budapesti extrém csúcsokban 7.5 is akár, de országúton 5 alá lemegy.

"csak a zene van"

(#67126) vinpilu


vinpilu
senior tag

Kösz mindenkinek, akkor rendelek még párat és próbálom a csavarokat is megtalálni.

(#67127) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

Voltatok mostanában a Sopron-i Honda Szalonban, kereső szerint bezárt?

""""Végleg bezárt
A(z) Honda Kudo Márkakereskedés és Szerviz végleg bezárt. Ha ez téves információ, javasolhatja a módosítását.""""

Pld a Honda Gold Debrecen, róluk tudok, hogy új autó értékesítés megszűnt, legalább is mikor rákérdeztem miért üres az a tér ahol új kocsikat mutatták be,

Állítólag a FŐ FŐ Honda olyan élőírásainak már nem felet volna meg az ÚJ autó bemeutató terem, emiatt több x 10milla lett volna az átépítés, és inkább lemondtak az értékesítésről.

Lehet Sopron-i Honda is hasonló cipőben jár?

A kereskedő logójaHonda Kudo Márkakereskedés és Szerviz 4,4Google értékelésHonda márkakereskedő, Sopron Cím: Sopron, Fuvaros u. 2, 9400

(#67128) Qru válasza gxcman (#67127) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hívd fel őket. A’szem nincs közöttünk soproni.

#nincsbennetarcsi

(#67129) flegga92 válasza gxcman (#67127) üzenetére


flegga92
senior tag

Valószínűleg ugyan így járt, mintha a 10g FB csoportban lett volna szó róla.
Weblap szerint csak szervízzel foglalkoznak már, viszont a Honda oldalán nem listázza márkaszervízként, míg a debrecenit igen.
Szóval valószínűleg megmaradt, de elképzelhető, hogy csak maszek szervízként, Hondára specializálódva.

(#67130) Saccco


Saccco
nagyúr

Van valami tipikus hiba, ami egy teljesen új akkut nullára merít 1 nap alatt? Látszólag minden rendben van az autóval. :F
Nincs szag, nincs hibajelenség, az új akkuval egyből működött az autó, de másnapra megette.

2006-os Honda Jazz 1.4

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67131) tboldi válasza Saccco (#67130) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tipikusról nem tudok, ez egyedi lesz.

(#67132) Qru válasza Saccco (#67130) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van barmi utolagos elektronikus mokolas benne? Pl utolagos riaszto? Az szokott ilyet csinalni.

Ha nincs akkor ki kene merni a kocsi nyugalmi allapotban mennyi aramot vesz fel.

#nincsbennetarcsi

(#67133) Saccco válasza Qru (#67132) üzenetére


Saccco
nagyúr

1,5-2 éve van meg az autó. Ez a hiba most jött elő. Már előfordult, hogy indításkor minden kialudt, de gyújtás elvétel után másodikra mindig indult. Ezért gondoltam, hogy akku lesz. Hétvégére nullára ült, gondoltam most lett vége, vettem bele újat, erre másnapra leült az is.

Az önindító gyanús, talán ott akad el valami. :F

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67134) Qru válasza Saccco (#67133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az uj akksi fel volt toltve? Vagy csak beraktak es kesz? Ki tudja miota allt a polcon. Ha van toltod elobb toltsd fel az uj akksit.

#nincsbennetarcsi

(#67135) runner 125 válasza gxcman (#67127) üzenetére


runner 125
nagyúr

Már régen megszűnt igen, tudomásom szerint összeveszett valamin a 2 tulaj és azért húzták le a rolót. Egyébként a Honda gyári szervize Bükön működik a Szentesinél.
_

Qru, én Sopron környéki vagyok.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67136) Qru válasza runner 125 (#67135) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha ezt elobb tudom… arra voltunk nyaralni.

#nincsbennetarcsi

(#67137) Saccco válasza Qru (#67134) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én raktam be. De biztos, hogy nem 3V-tal vettem. :DDD
Most kapcsoltam le a töltőt, 10,8-ig jutott.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67138) FollowTheORI válasza Saccco (#67137) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az se túl acélos még, ez az új akksi? Mert akkor azis kuka, ha nem megy feljebb.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#67139) Qru válasza Saccco (#67137) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

10,8V? Az kuka konkrétan. 12V feletti értéknek kéne lennie.Ha most vetted garis, vidd vissza az akksit cseréljék ki egy jóra.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67140) Clark78


Clark78
tag

De kéne!
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/accord/honda_accord_2020-as_egyedi_2_0_sport_turbo-17144708

(#67141) runner 125 válasza Clark78 (#67140) üzenetére


runner 125
nagyúr

15-ért? :D

Mindig volt Honda a családunkban, de ezen az árszinten sokkal jobb/szebb autók vannak.

Qru

Noh majd legközelebb. :) Bár sokat ingázom Németo. és Mo. között, de jársz erre írj, hátha.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67142) Zsombe válasza runner 125 (#67141) üzenetére


Zsombe
senior tag

Sajnos nagyon elszálltak az autó árak. :( Már egy normálisabban felszerelt Octavia is 10+ millió Ft, tehát 15-ért nem is irreális az ár ezért az Accordért szerintem. Egyébknét 15M-ért talán csak a Lexus ES-t tudnám mondani, mint "jobb/szebb" autó.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#67143) nandow válasza runner 125 (#67141) üzenetére


nandow
aktív tag

Nekem kéne, de nem ennyiért. Ez sok érte, pláne úgy, hogy sérült is volt. A sérülés maga nem feltétlen jelent rosszat, általában ezek az USA import autók így kerülnek be Európába. Csak tudni kell a mértékét.
Az amúgy vicces, hogy Amerikában újonnan kapsz egy ilyet 30e USD körül...

(#67144) runner 125 válasza nandow (#67143) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az árazásban itt nyilvánvalóan benne van az egyediség is. Meg a sok szopás, ami egy ilyen importtal, honosítással jár és akkor ne feledjük, h emberünk becsengette utána a vámot és az áfát is. Ezeket nyilván mind beépítette az árba. De az ajánlatt akkor is horror.

Zsombe

Az ES valóban jó alternatívája lehet, formában szerintem is szebb, megbízhatóságban pedig még jobb, persze nem mint ha a Honda rossz lenne. De azért a Lexus ilyen téren tényleg etalon. Viszont az a hybrid nem egy erőgép abban a bódéban, a fenti Accord biztosan dinamikusabb. Egyébként majdnem IS-et vettem annó egyébként én is, aztán maradtam a Volvo-nál.
Ha most sportszedánon belül kéne alternatívát keresni, akkor bármennyire is előítéletes olaszautó fikázó vagyok, egy Alfa Giulia Q4 ennyiért már vadi újonnan elérhető 280 lóval: [link] Ezt az autót mindenhol oda vissza dicsérik, mind formailag, mind vezetési élményt tekintve, a szakújságírók többsége szerint "vezetési élményben" veri az etalonnak beállított M-e BMW-ket is.
Aztán, Volvo vonalon az S60-ból van már jóval olcsóbban is T5/T6, 250-320 lóval: [link] Valamint elérhető 1-1 T8 is, majd 400 lóval, önerőből 60km-t megtevő villanyhajtással. [link]
A német triót szándékosan nem néztem, én nem szeretem őket, emellett itthon a nagy átlag aki ilyen autóba ülhet, nem lát túl azokon, szóval azokból már csak elvből sem keresnék alternatívát. :D

Visszatérve a fenti Honda-ra, azért az sem mellékes szerintem h oké, egyedi, de mi van ha valami alkatrész kell hozzá idővel. Gyanítom a helyi Honda kereskedők tudnak segíteni, de mivel kb az európai raktárak üresek ezen modell kapcsán, így az idő és az ár szopófaktor lehet.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#67145) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Na megvan a lengőkar, féltengely csukló javítás + futómű állítás.

Az éven többet nem akarok rá költeni :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67146) szabonagyur válasza Clark78 (#67140) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kanadából behozott és manuális? :(

Plusz ennek az itthoni szervize is gondolom jó lehet, alkatrészt rendelni mindig.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67147) Qru válasza nandow (#67143) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aukcion vettunk egy jegkaros autot anno, usa-bol behajozva + vam + afa is olcsobb volt mint ha itthon vesszuk. Ma mar elsszaltak az arak nem feltetlen eri meg de regen nagy buli volt ha volt ismerettseged.

#nincsbennetarcsi

(#67148) Biqci válasza Clark78 (#67140) üzenetére


Biqci
aktív tag

Akkor már alig többért egy V8 Mustang újonnan szalonból :)
És most várom a megkövezést... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#67149) BigBlackDog válasza Biqci (#67148) üzenetére


BigBlackDog
veterán

3F szabály és a #japánsosemromlikel. ;]

(#67150) Biqci válasza BigBlackDog (#67149) üzenetére


Biqci
aktív tag

:D
Van itten egy pici meg egy nagyobbacska topik-kompatibilis járgány és csak megerősítik ezt a nézetet, hogy soseromlik :) De...
A Mustang olyan mint egy eszméletlen jó csaj akinek még a fingját is szívesen szagolnám :DDD (ahogy tartja a régi dakota közmondás) elnézném a problémáit :D
De amúgy nem is annyira problémás. Az egyik kolleganőmnek van, igaz csak Ecoboost, de eddig még nem volt rendkívüli szervíz látogatáson

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.