Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) zolynet válasza TaylorPro (#55791) üzenetére


zolynet
addikt

Accordhoz én is most vadászok fékbetétet, hálisten elfogyott a fekete ebc.
Zimmermann lyuggatott tárcsám van, zimmermann betéttel fogom párosítani. Anno egy accordos tulaj jókat írt róla, akkor nézzük meg. Fekete ebc jól fog, de 6-7 intenzívebb ékezés után totál megkotlik és nem is kell hogy nagy sebességről fékezzek. Nem a fékolaj forr fel az ziher mert motul 5.1 van benne és az a civicben sem forrt fel. Nagyon kíváncsi leszek a másik betétre. Ha beválik akkor egy 20percre lehet felmerészkedek a Hungaroringre....csak szépen okosan körbe, nem fullba nyomva mint a civicnél. :N
Itt találtam hozzá legolcsóbban: autodoc

Life is too short to stay stock!

(#55802) martillo válasza Carvus (#55796) üzenetére


martillo
tag

Szinten 8gen civic, 2011-es forgalomba helyezesu, '17-ben kerult hozzam mar Banner akksival...

Fek temaban, en nyaron voltam Iminel, O azt mondta, hogy teljes meggyozodessel a gyari tarcsa es betet elore, hatra gyari betet es lehet jo minosegu nem gyari tarcsa oda.Termeszetesen mast is beszerel, ha akarom, de O ebben hisz. En meg szerintem neki es igy fogom csereltetni ho vegen, esetleg oktober elejen/kozepen, ahogy idopontot is kapok majd :)

(#55803) Qru válasza zolynet (#55801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fekete EBC az egy sima utcai betét, nem csoda hogy csalódás. A zöld a minimum sportos vezetéshez.

#nincsbennetarcsi

(#55804) tboldi válasza zolynet (#55801) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem eddig nincs különösebb panaszom a Zimmermann tárcsa-betét kombóra, csak egy kicsit visít néha gyengébb, finomabb fékezés esetén. Szerintem csak ki kéne pucolni, de a fékhatás teljesen jó, és nincs kedvem szétszedni. :D

(#55805) BlacKSouL válasza Czimby (#55789) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A Cityben is, és a Civicben is FB azaz FurukawaBattery gyártású akksi volt gyárilag, a Civicét kivétel után körbenézve rá volt ragasztva egy kis címke, Exide felirattal.
Nem tudom a 2-3 évvel ezelőtt Csepelről vásárolt 'gyáriak' milyen gyártásúak, ezeken már nincs semmi azonosító, de bízom benne, hogy legalább annyit bírnak mint az eredeti gyáriak.

Kompresszorra a Lidl-ben időszakosan kaphatót mi is kipróbáltuk, az egészen jól teljesít, az átlagos, autósboltokban kapható 5-8 ezresekhez képest egy nagyságrenddel jobbnak tűnik. Persze nem 4 kerék teljes felfújására, de egy kerékkel egész jól elbír.

zolynet: de miért a fekete EBC-vel próbálkoztál? Az a 'széria' minőségük. Sárgát már próbáltad is, vagy rosszul emlékszem?

Bónusznak, ha már fékek, beteszem amit Horvátországban láttam pár hete, ezt szívesen el-elemezgettem volna még, de csak 1 napig állt ott :) A betétek Pagid márkájúak. A tárcsát nem tudom kivel gyártatják, de ugye darabja úgy 3 milla körüli.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55806) i-sti válasza martillo (#55802) üzenetére


i-sti
senior tag

Jó lenne tudni mi a gyári.
Sárga/piros EBC-t nem akarok (annyira nem sportos a big blockos szekér), de a gyárinál picivel erősebb fékhatás ért venném jobb tárcsa/betét kombot mint a gyári.

Novum Forum Siculorum

(#55807) zolynet válasza BlacKSouL (#55805) üzenetére


zolynet
addikt

+Qru
Természetesen tudom hogy a fekete ebc az első belépője a márkának és attól bármelyik szín jobb. Így vettem az autót 2016-ban, ezzel rakta össze nekem a jürgen. Zöldet ebc-t tennék bele, sárgát semmiképp ... volt egy kis malőr az ebc-vel és úgy vagyok vele hogy bekaphassák, kösz de nem veszek többet, meg ugye drága is.
Jó lesz ez a zimmermann, közel 100%-ig biztos vagyok benne. :K
Olajat is megrendeltem, majd lassan be is jelentkezek Imihez.
Apropo tegnap néztem olaja szintet, a nívó pálca felénél van 9000km után (motul 8100 ecoenergy 0w30)
Majd egy kicsit azért öntök rá, de azért jó tudni hogy alig fogy két olajcsere között. :)

Pagid betétekről csak jót hallottam ... az áruk tükrözi a minőséget.
A civic-be néztem anno de nagyon feláras volt a ds3000-hez képest. CL6 árban szinten mozog.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#55808) BlacKSouL válasza zolynet (#55807) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mi volt a baj a sárgával? Illetve az EBC-vel?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55809) zolynet válasza BlacKSouL (#55808) üzenetére


zolynet
addikt

Sárgával tulajdonképp semmi,pályázni is alkalmas. Utcára kicsit sok talán, illetve nagy hidegben tényleg kell 1-2 fékezés hogy fogjon. A másik része hosszú sztori, le nem írom, majd esetleg élőben egyszer. Hasonló árban vagy olcsóbban már van ds2500/ds3000 amik nagyon jó betétek.

Life is too short to stay stock!

(#55810) Qru válasza zolynet (#55807) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó olaj, én is azt használom az off autóba csak az 5W30-as verzióját.

i-sti:

Zimmermann bőven jó neked is vagy trw/ate. :K

BlacKSouL:

Furukawa <3
Az ő gyártelepükön tanultam meg vezetni még gyerekként. :C

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55811) tboldi válasza zolynet (#55807) üzenetére


tboldi
nagyúr

És én is ezt használom (0W30), ~4500 km után kb. semennyi nem fogyott. :)

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#55812) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Úgy néz ki, Honda tulaj leszek :) Kinéztem egy sedan 1.4is civicet 2000. évjàrat. Szép nagyon, rohadàst, rozsdàt nem làttam, illesztések is szépek, szerintem nem volt törve. Csalàdi autó lesz, széthajtani nem fogjuk :)
Tudtok ajànlani Dél-budàn és agglomeràciójàban olyan szerelőt, aki ért ehez a technikàhoz/tipushoz és korrekt?
Minden segítséget elfogadok, ha megvan délutàn jövök képekkel!

Szerk.:

Milyen olajat tegyek bele?

[ Szerkesztve ]

(#55813) i-sti válasza tboldi (#55811) üzenetére


i-sti
senior tag

Nekem is 7000+km után nincs észrevehető fogyás.
De következő azért Mobil 0W-20 lesz. :R

Novum Forum Siculorum

(#55814) tboldi válasza dugynok (#55812) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerelőt nem tudok ajánlani, de olajból olyan specifikációjút tegyél bele, amilyet a kézikönyv ír. A nagyobb márkák (Motul, Eneos, Mobil, Castrol, stb.) termékeivel nemigen lehet félrenyúlni.

i-sti: Én legközelebb is ugyanilyet fogok venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#55815) yodamester10 válasza zolynet (#55809) üzenetére


yodamester10
őstag

(#55816) zolynet válasza yodamester10 (#55815) üzenetére


zolynet
addikt

Időmilliomos! :D

Nem felejtem el soha, de per pillanat örülök hogy elment. Nem lenne időm rá annyi amennyi volt és per pillanat keretem sem. 2. autó kérdése amíg nem tisztázódik nem is lesz, bár már 2 ep3-at is láttam amit szívesen behoztam volna. :DDD

Life is too short to stay stock!

(#55817) tboy93 válasza dugynok (#55812) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia, szerelő Pesten, 14. kerben van hozzá, ha érdekel dobj egy privit.

(#55818) ddsteel válasza i-sti (#55800) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Sziasztok, 9gen tourerem van, 2014es. Defektjavító készlettel, amit utálok. A Mazda 6os 15 collos mankókereke jó lehet hozzá? (tudom, mankókerék max csak hátra rakható fel). Abba a szerencsétlen rekeszbe, ami a csomagtartó alatt van, pont nem fér bele egy 16os pótkerék,az 66 centi lenne, a rekesz meg 60as. Már arra is gondoltam, hogy félig leeresztve berakom a 16os kereket, úgy szerintem belefér és a kocsihoz kapott gyári kompresszorral felfújom egy defekt esetén. A gyári kompri csak bírja már, nem? Elég idegesítő, hogy ilyen kicsi a rekesz, nem szeretnék egy nagy kereket vinni a csomagtartó rendes részében, a defektjavítóban meg nem bízom. Van valakinek ilyen problémája ilyen kocsival? Vagy ki hogy oldotta meg? A gyári 17es mankókerék ára vicc kategória, olyan 70 ezer körüli, 16-ost meg nem találtam. Asszem a 15-ös nem megy fel a fék miatt, ha jólgondolom. Köszi a választ.

(#55819) i-sti válasza ddsteel (#55818) üzenetére


i-sti
senior tag

Ne sírj. ;]
2011-es A4-eshez nem is adnak pótkereket. Van kompi és defektjavító.

Novum Forum Siculorum

(#55820) yodamester10 válasza ddsteel (#55818) üzenetére


yodamester10
őstag

Nekem is ugyan ilyen autóm van,sőt az accord-hoz sem volt már pótkerék.Szerintem meg a legjobb találmány a defektjavító készlet.A gumis műhelynél meg ha fizetek érte kit érdekel mennyit vacakol vele a gumis a hab miatt ;)

(#55821) ddsteel válasza i-sti (#55819) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Ehhez sem adtak. Defektjavító és kompri. Nem bízom benne. Mi van, ha egy kátyún kireped az oldala a gumi oldala? Meg nem javítod defektjavítóval. Pótkerékre esküszöm, ha jól tudom, a hab után lehet kidobni a gumit. Mindenki elvan defektjavítóval? Az érdekelne,akinek mankókerék van, mekkora van és befér-e a rekeszbe, vagy hogy oldotta meg.

(#55822) ddsteel válasza yodamester10 (#55820) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Én úgy tudom, a hab után kuka a gumi. Vagy nem jó ez az infóm, vagy hidd el, téged is érdekelne, hogy új gumit kell venni mondjuk egy szög miatt, ami simán javítható lenne. :)

(#55823) Qru válasza ddsteel (#55822) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De jól tudod, 10-ből 9 gumis nem vállalja be, hogy kivakarja a belekötött habot a 10. meg 5 perc után adja fel és dobja ki a gumit a szemétbe.

Arról nem is beszélve, hogy ha a gumit nem kiszúrja valami hanem kihasad (pl kátyú, padka kivágja) azt nem tudod a habbal orvosolni. Jöhet a tréleres érted vagy a mobilgumis...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55824) ddsteel válasza Qru (#55823) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Igen, ezt mondom. Tehát mindenki a szerencsére utazik, vagy mindenkinek van egy titkos pótkereke a kocsiban?

(#55825) tboldi válasza ddsteel (#55824) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem mankókerekem van, de 2006-ban még alapból járt a Jazz-hez.

(#55826) yodamester10 válasza Qru (#55823) üzenetére


yodamester10
őstag

Pedig aki nem vállalja az nem igazi gumis ;) Nem lehet mindig szép tiszta ápolt zacskóból kivett gumikat szerelni,ezt is be kell vállalni ah fizetek érte.Természetesen a nagy repedés az más tészta.
Nem mai de itt egy cikk

[ Szerkesztve ]

(#55827) flegga92 válasza ddsteel (#55818) üzenetére


flegga92
senior tag

Agyátmérőre figyelj. Ha jól nézem 64,1 a Civicé (de javítson ki valaki, ha nem). Nekem 7G-n gyári GG Mazda felni van télre aminek az agyátmérője 67,1. GH Mazdáé is ekkora, mert a főnökömnek kölcsön adtam már a felnijeimet.
Alufelninél vannak központosító gyűrűk, így van fent nálam, is de nem tudom ez lemez felnihez ajánlott e ilyen.

Gyári mankókerék tényleg csak hátra jó? Így elég szívás kapni egy defektet.

(#55828) ddsteel válasza flegga92 (#55827) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Kösz. Nem gyári a mankó, defektjavító járt a kocsihoz. Szükségem volt 6 felnire, azt vettem és olcsón vettem hozzá csomagban a mazda 6 felnit, igen,67 mm-es az, de a felni aztmondta, az nem baj (magánszemély volt). Félek hogy a 15ös mankó a fék miatt nem fér el a Civicen, de majd kipróbálom, csak érdekelt, más hogy oldotta meg. A felni meg elvile szám szerint rákeresve accord felni, bár civic van ráírva és állítólag jó volt rá. Remélem, ezzel nem nyúltam mellé, ha már a mankókerékkel lehet. Tudja valaki, jó-e ez 2014es civicre, nehogy feleslegesen gumiztassam fel?
Itt egy link,eszerint accord felni, tudja valaki, jó-e civicre?
[link]

Itt a kép róla:

(#55829) BlacKSouL válasza ddsteel (#55824) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A Cityben mankókerék van, a Civicben meg teljes méretű pótkerék. Igaz, utóbbi miatt lett kb. 380 literes a sedan csomagtartója, de valamit valamiért.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55830) ddsteel válasza BlacKSouL (#55829) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Végülis rövidre fogva az alapkérdés az, van-e olyan méretű akármilyen kerék 2014es Civic Tourerbe, ami befér a rekeszbe és felszerelhető - akár csak hátra is és nem kerül 70ezer Ftba.
Ilyen rekesz van ott, a keskenyebbik része 60 cm sajnos.

A másik kérdésem meg, hogy a fentebb linkelt accord felni jó-e civicre.

(#55831) i-sti válasza ddsteel (#55821) üzenetére


i-sti
senior tag

Nem érted.
Itt nem azért adtak mert nem akartak, hanem mert nincs hely.
A pótkerék helyén van akkumulátor.
Szóval ha akarnék sem tudnák pótkerék rakni a kocsiba. Csomagtartóban pedig nem fogok mindig egy mankókereket cipelni.

Novum Forum Siculorum

(#55832) ddsteel válasza i-sti (#55831) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Így értem, akkor az a válasz, hogy egy mankókerék sem fér bele. Oké, akkor majd valamit kitalálok, még nem tudom, hogy mit.

(#55833) flegga92 válasza ddsteel (#55828) üzenetére


flegga92
senior tag

Sokat nem mennék így vele, azért eleg sok eltérés van a kettő között. Ha nem pont középre teszed fel rázhat, ami ennél a kicsi keréknél bajos lehet. Ha nem válna be a Mazda mankókerék, jó opció lehet a 7gen facelift Sport vagy a Type-R mankó kereke. Ezekhez mindhez járt, filléres tétel. FL előtti és az összes nem Sport mankókereke nem jó rá, mert az 4x100-as osztókörrel van.

Ha gondolod ezt le tudom neked mérni mekkora. Vagy facen a Honda Civic EP EU csoporban biztos találsz valaki segítőkész márkatársat a közeledben aki megenged egy próbát. Csoportban találsz eladó mankó kereket is.

[ Szerkesztve ]

(#55834) Qru válasza flegga92 (#55827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyakorlatilag a mankókerék előre is felszerelhető de a gyári ajánlás az, hogy a hajtott tengelyen normál kerék legyen és a nem hajtottra tedd fel a mankót. Azaz esetünkben ha első defekted van, cseréld meg az azonos oldali hátsóval az elsőt és hátra menjen a mankó.

Igazából ennek csak biztonsági oka van, az eltérő felület miatt más a tapadás a mankó keréken mint a normál keréken ami galibát okozhat pl ha álló helyből nagyobb gázzal kikanyarodáskor.

mod:

Ha félsz a defekttől de nem fér be megfelelő méretű mankó kerék akkor keress defekttűrő abroncsot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55835) ddsteel válasza flegga92 (#55833) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Nagyon köszi a segítséget. Megteszed, hogy leméred? Bár szinte biztos,hogy jó bele, mert ez a Mazda mankókerék 44 cm a 16os gumi felnivel meg 66. Mondjuk biztos tényleg csálén áll és persze hogy csak hátra szerelném és persze hogy nem mennék sokat. Beírtam a keresőbe, egy darab type-r mankókereket nem adott ki, de lehet, hogy béna vagyok, ha nem nagy kérés,dobnál esetleg egy linket kb mire gondoljak? Köszi.

(#55836) ddsteel válasza Qru (#55834) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Ez islehet jóötlet. De inkább az lesz, ha végképp nincs más, hogy itthon Elleszek a defektjavítóval kölföldre meg egy 16os kerékkel megyek. Bár nem túl helytakarékos. Viszont úgy a rekeszbe is lehet pakolni.

(#55837) tboy93 válasza Qru (#55834) üzenetére


tboy93
nagyúr

Úgy tudom hogy a diff műben is károkat okozhat az eltérő átmérőjű kerék.

(#55838) Qru válasza tboy93 (#55837) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, részlegesen önzárónál pl kimondottan tilos eltérő kerékméretet használni emiatt.

Elvileg a nyitott diffi sokkal jobban bírja de azért hosszútávon ott sem egészséges...

#nincsbennetarcsi

(#55839) flegga92 válasza ddsteel (#55835) üzenetére


flegga92
senior tag

Külső átmérő 56 cm belső átmérő 34 cm, legmagasabb 16 cm. Ezen T135/70D15 99M gumi van. Jóval kisebb mint a gyári 205/55R16. Ha érdekel utána kérdezek van e eladó.


(#55840) TaylorPro válasza flegga92 (#55797) üzenetére


TaylorPro
addikt

Visszaviszem. ;]

Köszi a fék válaszokat. A héten megnézi a szerelő. Jövőhéten remélem beszereli. Még annyira nem sikít. Óvatosan járhatok vele vagy elcseszi a tárcsát is?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#55841) Qru válasza TaylorPro (#55840) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egy vékony puha fémlapka, nagy bemaródást nem tud csinálni a tárcsában de azért jót nem tesz neki.

Amúgy is mint tudjuk a fék... ;]

#nincsbennetarcsi

(#55842) TaylorPro válasza Qru (#55841) üzenetére


TaylorPro
addikt

:C Ismerősöm azt mondja egy hónapig sikító fékkel járt. Mindegy, most sokat nem járok vele. Amikor elkezd visítani, onnantól még bírja azért valameddig? Van egy profi szerelő akire érdemes várnom, a többi tuti átvág. Tisztelet a a kivételes becsületeseknek! :R

Pixel 8 Hazel

(#55843) Qru válasza TaylorPro (#55842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze direkt időben jelez még nyugi, nem rögtön mielőtt 0 lenne a kopóréteg. :K Én az enyémmel 1 hónapig jártam visító fékkel itt pesten és nem volt gond.

#nincsbennetarcsi

(#55844) TaylorPro válasza Qru (#55843) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi! :R Akkor ki van ez jól találva. Első autóm, láma vagyok. Csak a szerelőm mindenképpen megakarom várni mert az 100% megbízható és helyben van. Csak nem sok ideje van, de egy jó szakember ilyen.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#55845) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Tudnátok okokat írni, hogy miért nem érdemes 1.5-ös 5gen Civic-et venni? Találtunk egy szép példányt. Van néhány apróság (pl. 25 éves, majdnem teljesen gyári, csak egy műbizonylatos, de forgalmiba nem bejegyzett sportdob van rajta), de nem nagyon találok fogást. Rozsda legfeljebb egy-két pöttyben van rajta és a klíma is működik.

(#55846) runner 125


runner 125
nagyúr

Azért a CTR, na.. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#55847) yodamester10 válasza TaylorPro (#55844) üzenetére


yodamester10
őstag

Miért nem te cseréled ki?Holnap ha megjön a gyári cucc a kocsihoz már ugrok is neki.

(#55848) Czimby válasza BigBlackDog (#55845) üzenetére


Czimby
addikt

5 gennek egy baja van, hogy rohad.
Ha ez nem akkor vedd meg, kimegy a világból.

Ja meg mégegy, karambol esetén nem sokkal masszvíabb mint egy régi swift...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#55849) i-sti válasza runner 125 (#55846) üzenetére


i-sti
senior tag

A francért kerülnek olyan sokba a Hondák?

Novum Forum Siculorum

(#55850) BigBlackDog válasza Czimby (#55848) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na igen, köszönöm szépen. :R Régi Swiftet pont emiatt tettük egyelőre parkolópályára, reménykedtem benne, hogy a Civic azért másabb. De gondolom inkább csak a 6. generációtól igaz ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.