Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) lejo válasza Czimby (#55449) üzenetére


lejo
csendes tag

Engem nagyon zavar mert az első autóm.A szerelő el van havazva ezért csak a legfontosabbakat cserélné ki benne ami engem eléggé zavar......max másnál fogom kicserélni.Csak azért kérdeztem hogy megtudjam mennyit érdemes még vele menni.Mihamarabb ki akarom cserélni.
Jaffa75:Kecskeméti vagyok,de azért köszi. :)

"szemet szemért,s a világ megvakul"

(#55452) eisento


eisento
addikt

Na sziasztok, ma vegre nem felejtettem el es csinaltam kepet a gepsarkanyrol :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#55453) sticky35 válasza Jaffa75 (#55450) üzenetére


sticky35
tag

Szia! Ha tudsz valakit ajánlani Budapesten vagy a környéken én szívesen venném, lassan esedékes egy olaj és váltófolyadék csere. Köszönöm!

(#55454) lejo válasza Czimby (#55449) üzenetére


lejo
csendes tag

Továbbá van valami hangja vagy bármi amiből rájöhetek hogy már nem érdemes menni vele?

"szemet szemért,s a világ megvakul"

(#55455) Qru válasza tboldi (#55448) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi az útmutatást, sima ügy volt a gyertyacsere. Még a Utube-ra sem kellett felnézni közben, annyira jól leírtad.

A levegőszűrő már elég koszos volt a pollen szűrő nem volt vészes de vmi okoska fordítva tette be... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55456) tboldi válasza Qru (#55455) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#55457) tboldi válasza Qru (#55455) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyébként célszerű ilyenkor ellenőrizni a trafókat is, hogy működnek-e. ;)
Egyszerű a dolog, járó motornál egyesével lehuzigálod a trafókról a csatit, és ha nem kezd el 3 hengerezni, akkor az ellenkező oldali trafó rendben. Visszadugod, majd így tovább a többi 7-tel is.

Szerencsére az autó elég butácska, ezért hibakód sem lesz, ha nem időzöl túl sokat. Kb. fél perc után jön csak rá, hogy valami nem teljesen kerek... az elsőkkel, merthogy a hátsó trafók felől nincs is semmilyen visszajelzés. Tök jó, mert pont azok döglenek a nagyobb hőterhelés miatt. :D

szerk.: Advanced userek így is csinálhatják. :))

[ Szerkesztve ]

(#55458) hdanesz válasza Otisz (#55429) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Az nem lehet, hogy az 'S' felszereltség volt? Nekem a Comfortban van sávtartó, radaros tempomat....

(#55459) Qru válasza tboldi (#55457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áááá, ilyennel nem foglalkoztunk, gyorsan kicseréltük aztán már jöttem is. Kb 2 óra alatt megvolt az egész úgy, hogy életünkben elsőre cseréltük.
Nem mellékesen hiába 8 gyertya, semmivel sem volt rövidebb a csere mint a Subarun a 4. Ott le kell bontani ezt-azt, hogy hozzáférj a gyertyákhoz. :D

De megnéztem a kezelésit, 0W20-as olajat ír hozzá, a Mobil1 olajkeresője meg 0W40 vagy 5W40-et hoz hozzá.

#nincsbennetarcsi

(#55460) Otisz válasza hdanesz (#55458) üzenetére


Otisz
őstag

Ez volt az.
Annyira 'fapad' volt, hogy még az értékesítő sem értette, ezt miért kellett. Sima Comfortnak mondta.
Ez az összeg is már a lélektani határomon felül volt, amit kiadnék egy kocsiért, de azért megvettem volna.
Még a szenzorok helye sem volt meg.

Arról nem is beszélve, hogy 4 téli gumival hirdetik ugyanolyan alufelniken, és amikor rákérdeztem, akkor csak hümmögés volt a reakció, meg hogy rá kell kérdezzen a központra, mit tudnak mondani.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#55461) Tom1939


Tom1939
őstag

Budapesten melyik honda szerviz az ajánlott ár/érték arányban (azzal a megkötéssel ha vacak akkor nulla árral sem ok :) )? Viszem vissza első olajcserére asszony pajtás honda jazzét. Május óta beleszaladt majd 5 ezer kilométer mint második autóba (na jó 2 kocsival mentünk nyaralni)...

Duna autónál akció van, mivel náluk vettük ezért kb 30 ezer mert munkadíjat nem kell fizetni. A 30 ezer nem olyan szörnyű, de munkadíj nélkül kicsit soknak érzem. Csak hogy majd éves szervizre hova vigyem azért érdeklődöm.

Köszi!

(#55462) hdanesz válasza Otisz (#55460) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Milyen szenzorok helye? Nekem kintről nem látszik semmi, csak a kamera fent a szélvédő felső részén, illetve lent az első lökhárító szemből nézve jobb oldalán van a radar a távolságtartó tempomathoz.
De ezeket látom az általad linkelt autón is.

A pirossal jelölt részekre gondolok ITT

[ Szerkesztve ]

(#55464) i-sti válasza Peter.70 (#55463) üzenetére


i-sti
senior tag

Már ideje volt.

Novum Forum Siculorum

(#55465) tboldi válasza Peter.70 (#55463) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor idővel jöhet a Jazz-be is. :))

(#55466) Qru válasza tboldi (#55465) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz nem kap turbómotort a meglévő sportverzió sem fogy... Majd a következő generáció.

#nincsbennetarcsi

(#55467) hülyegyerek válasza tboldi (#55465) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az eléggé overkill lenne, főleg 1t alatti önsúllyal.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#55468) Qru válasza Tom1939 (#55461) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Duna autó jó vagy a Honda M&M.

#nincsbennetarcsi

(#55469) Peter.70 válasza tboldi (#55465) üzenetére


Peter.70
őstag

Autószerelő vagy, tegyél bele turbót ;] :D :D

(#55470) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Köszi szépen mindenkinek a választ a klima kérdésre. Megfogadom a tanácsokat :)
Ö a mi kicsikénk amúgy :) amúgy az UFO-nál érdemes cserélni valamit h ha használtan veszi az ember (elővigyázatosságból?)? az autó jó állapotban van (2en is jöttek lecsekkolni velünk a verdát és semmi komolyat nem vettek észre). szeretnék törödni és odafigyelni a kocsire és jól karbantartani, ezért is kérdem hogy vannak e olyan dolgok amikre jó odafigyelni, mi az amit érdemes cserélni stb.
köszönöm előre is :)
szép napot

(#55471) hülyegyerek válasza Bjorngolf (#55470) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Járj utána, hogy a nagyszervizek megtörténtek e (120 ezrenként), ha igen, akkor semmi gondod nem lesz vele (kivéve a klímát).

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#55472) tboldi válasza Qru (#55466) üzenetére


tboldi
nagyúr

Úgy értettem. :)

hülyegyerek: Fiesta ST killer lenne. :D

Peter.70: F20C-t inkább komplett hajtással. :K

[ Szerkesztve ]

(#55473) Otisz válasza hdanesz (#55462) üzenetére


Otisz
őstag

Visszamentem, mert nem hagyott nyugodni a dolog.
Az előző hölgy, finoman fogalmazva is, becsapott. Egy magadabb szinthez próbált terelni...
Szóval: igen, minden benne van, amite azt mondta, hogy nem.
Ha sikerül kiküzdenem a 4 plusz alufelnit téligumikkal, lehet megveszem.
Neked mi a véleményed a kocsiról, és a felszereltségről?
Jöhet PÜ-ben is, komolyan érdekel. :R

(OO[IIII][IIII]OO)

(#55474) Tom1939 válasza Qru (#55468) üzenetére


Tom1939
őstag

Szóval sokkal olcsóbb nem lesz mint a Duna autó? Ok, köszi, sejtettem hogy az asszony autójára többet kell majd költeni :)

Peter.70: Azért ha a turbós mellé megkapná a 9 fokozatú hagyományos automatát az 1.5t hrv akkor már lehet hogy fájna (hogy miért nem volt ez amikor scrosst vettem). De úgyis cvt lesz...

[ Szerkesztve ]

(#55475) Qru válasza Tom1939 (#55474) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom milyen áron dolgoznak kérj egy árajánlatot.

#nincsbennetarcsi

(#55476) hülyegyerek válasza Otisz (#55473) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Bocs, hogy belevau, de anno írtam egy kis beszámolót, hátha hasznos lehet. Kívülről úgy tűnhet, hogy a 90%-a ömlengés, de azóta se változott a véleményem, pedig beleugrott 8 ezer km, meg volt egy olajcserém is.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#55477) Tom1939 válasza Qru (#55475) üzenetére


Tom1939
őstag

Ok, köszi akkor félreértettelek. Tehát a Duna és az M&M jó (ártól függetlenül). Rákérdezek akkor majd az M&M-nél is az árra. Jól látom hogy az M&M is márkaszerviz ( a jazz még egy darabig garis)?

szerk: nem vagyok ismerős a környéken most látom hogy ez az M&M egy csiga sprintre van a dunától :)

[ Szerkesztve ]

(#55478) Qru válasza Tom1939 (#55477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Nekem pl ott cserélték a a légzsákpatront gariban. Korrektek voltak nagyon. :K

#nincsbennetarcsi

(#55479) Otisz válasza hülyegyerek (#55476) üzenetére


Otisz
őstag

Köszi, olvasom is.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#55480) yodamester10


yodamester10
őstag

Na ma elhoztam a dízel civicet.Eddig nagyon tetszik és örülök,hogy nem az i40-et vettem meg :))

(#55481) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv!
Idáig csak dízeles autóim voltam, és a közel jövőben rövidebb távokat fogok autózni így váltanék benzinesre. Mennyire számít megbízhatónak egy ufo Civic 1.8 v-tec 103kw? Mennyire szervízigényes az 1.8 v-tec? Még azt szeretném kérdezni milyen a 6os váltó elosztása 100-nál ill. 130-nál mennyit forog? Köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#55482) BigBlackDog válasza ACAB95 (#55481) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Alapvetően nem nyűgös konstrukció, inkább a körítésben (kormánymű, futómű, stb.) szokott hiba lenni, de ott sem vészes. 100-nál 2900-3000 rpm között forog, 130-nál inkább 3450 rpm, ha jól rémlik. Viszont tartósabb pályázásnál azért hangos tud lenni, legalábbis ez a tapasztalatom.

(#55483) Otisz válasza yodamester10 (#55480) üzenetére


Otisz
őstag

Mesélj!
Én is kinéztem, és gondolkodtam, hogy elmegyek meglesni, de amikor láttam, hogy ugyanezt szeretnéd, letettem róla.
Én ugye a dízelkitiltás miatt tanakodtam sokat...

(OO[IIII][IIII]OO)

(#55484) yodamester10 válasza Otisz (#55483) üzenetére


yodamester10
őstag

Kösz,hogy nem vetted meg :R Nagyon klassz pedig az accord se szar.Azért látszik,hogy 11 év köztük a különbség.Még csak 200km felett vagyok is ismerkedünk de már sikerül 4,7/100km-re vinnem a fogyit.Ez nekem előrelépés az accord 5,6 literével szemben :DD

Viszont meg vagyok lőve mert nem tudom milyen 0w30-as olajat vegyek bele,és az istenért sem jövök rá hogy ha kinyitom a kocsit a távvezérlőről akkor miért nem világít a beltéri lámpa?

(#55485) agabe válasza yodamester10 (#55484) üzenetére


agabe
addikt

A legujabb civicrol olvastam, hogy kenylemben meretben a regebbi akkordok sem jobbak, de mar az elozo generacio is jobb lenne mint VII. gen accord ? Lehet, csak meg nem ultem ilyenben.
Igazabol emiatt is sajnalom hogy nem hozzak az uj accordot ide, mert ha civic ennyit fejlodott akkor uj accord milyen lehet ? Tesztek alapjan meg egy lapattal ratesz a civicre.

[ Szerkesztve ]

(#55486) Qru válasza yodamester10 (#55480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! Reszleteket!!!! :C

#nincsbennetarcsi

(#55487) roti86 válasza yodamester10 (#55480) üzenetére


roti86
őstag

Szuper, sok balesetmentes kilométert hozzá. Azt nem tudod, hogy ebben van e kettős tömegű lendkerék?

(#55488) Otisz válasza yodamester10 (#55484) üzenetére


Otisz
őstag

Sok balesetmentes kilométert, és szervizmenetes éveket!

Délután ránéztem a hirdetésre, és láttam, hogy még aktív (még mindig az). Na mondom: vagy nem mentél el, vagy megnézted, de valami nem stimmelt.

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#55489) nandow válasza agabe (#55485) üzenetére


nandow
aktív tag

Én ültem haverom 9gen civic-jében, de nem jött meg a kedvem hozzá. Belül számomra furcsa a műszerfal, és nekem szűkös is (elég magas vagyok). Plusz a külseje sem tetszik annyira, de hát ugye ez ízlés kérdése. :-)
Nekem a jelenlegi 7gen Accord jobban bejön.
Én is nagyon sajnálom, hogy a legújabb Accord nem jön Európába, videók és tesztek alapján jónak tűnik. Ha majd egyszer autót cserélek, esélyes a 10gen civic sedan. :-)

(#55490) tboldi válasza yodamester10 (#55480) üzenetére


tboldi
nagyúr

Grat!

(#55486) Qru: Meg 40 képet! :D

(#55491) hülyegyerek válasza nandow (#55489) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ott valami baj lehetett az ülésbeállítással. A 8.-9.gent sokan pont azért szidták, mert "túl sok" a fejtér. Én se vagyok alacsony (185), de a helykínálattal soha nem volt bajom.

yodamester10: Gratula, beszámolót tűkön ülve várom.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#55492) i-sti


i-sti
senior tag

Valaki tudja, hogyan kell GE-ben a BC fogyasztását korrigálni?
Stabil 4 deci eltérésem van.
A4-ben egyszerűen lehet finomhangolni, itt van erre mód?

Novum Forum Siculorum

(#55493) zolynet válasza i-sti (#55492) üzenetére


zolynet
addikt

Ats-ben 3decivel mutat kevesebbet a bc.

Life is too short to stay stock!

(#55494) tboldi válasza i-sti (#55492) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem nem nagyon, de egy kérdést megérhet egy márkaszervizben.

Itt nincs VCDS. :N

Amúgy nekem változó. Sokáig azt hittem, hogy stabil fél literrel mutat többet, de rájöttem, hogy nem feltétlenül. Ha többet megyek országúton, akkor épp ellenkezőleg, kevesebbet mutat, mint a valós.

[ Szerkesztve ]

(#55495) Qru válasza i-sti (#55492) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy tudom, hogy nincs.

#nincsbennetarcsi

(#55496) i-sti válasza Qru (#55495) üzenetére


i-sti
senior tag

és boldi:
#szarjapán, #szarrizsrakéta
tudtam, hogy VAG-ot kellett volna venni ;]

Nekem ha csak hosszúban megyek 1 deci a csalás. Brassó - Vásárhely oda-vissza, BC 5.2 valós 5.3
De ha "normál" használatban van, munkába járás, minimális elintézni való belvárosban, ide-oda, akkor 3 de inkább 4 decivel mutat kevesebb a BC. Lást tegnapi tankolás 5.0 BC szerint 5.39 sprit szerint.
Szomorú szamuráj lettem, hogy nem tudom szoftból megjavítani :(

Novum Forum Siculorum

(#55497) Qru válasza i-sti (#55496) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg azért mert csak szakaszátlagokat mér, ha sokat mész egyben akkor a szakaszátlag egybe esik a teljes átlaggal. Ha sok rövid utat akkor meg nem.

#nincsbennetarcsi

(#55498) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! 2006 honda jazznél elérkezett a váltóolaj csere,esetleg egy kép melyik csavar a leengedő s melyik a szintjelző? Köszönöm előre is

(#55499) BigBlackDog válasza Qru (#55497) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...csak szakaszátlagokat mér..."
Tehát az indulás előtti "motormelegítés" és megállás utáni visszahűtés fogyasztását nem számolja? Ez össze is vág az én emlékeimmel is. Ha relatív keveset járattam a motort álló helyzetben, akkor egész pontos volt a BC is.

[ Szerkesztve ]

(#55500) Qru válasza BigBlackDog (#55499) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy tudom igen de ez nem hivatalosan megerősített infó.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.