Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) runner 125 válasza !Overdose! (#33899) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bizony.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33902) NoLF válasza !Overdose! (#33899) üzenetére


NoLF
addikt

En is ezen a velemenyen vagyok. 5000 fontert is vehettem volna autot, ugyhogy vettem 500ert es leszarom, mert megy :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#33903) echterion válasza !Overdose! (#33897) üzenetére


echterion
nagyúr

Mert én másként gondolom, mint te. Ennyi.

**********

(#33904) demars válasza !Overdose! (#33899) üzenetére


demars
addikt

Persze jogos... de azért azt ne feledjük el, hogy sokunknak nem jön össze annyi, hogy megvegye azt amivel már nem "bukik" annyit... Nekem is van hitelem a kocsin... Úgy kalkuláltam, hogy ne okozzon gondot a törlesztés. Egy évvel ezelőtt vettem, akkor sajnos nem tudtam volna egyben kifizetni ( na jó, nagyon nagyon mindent beleadva talán... ), Ha most venném, már el tudnám hozni kp-ra, de most is úgy, hogy lenullázom magamat teljesen...
Hitel és hitel között is van különbség, meg kell nézni ki mit ajánl és lehet kalkulálni!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#33905) SzalaiG válasza SzalaiG (#33824) üzenetére


SzalaiG
addikt

Urak!
Senki nem tud megbízható márka szervizt Székesfehérvár környékén vagy a Dunántúlon?

(#33906) fi:zi'k válasza !Overdose! (#33899) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért az átlagnak egy tv vagy mobil és egy autó ára között kb egy nagyságrendi különbség van. 200e-es tv, 100e-es telefon meg 1-2 milliós autó mondjuk, és ezzel semmi kiugrót nem mondtam. Magával a hitel intézményével nincs gond.
Azért érdekelne véleményed: van X forint megtakarításod és autót akarsz venni, úgy hogy a legjobban kihasználod a rendelkezésre álló keretet. Vmi egyszerű képlettel írd már le kérlek hogy mennyit fordítanál a vásárlásra arányaiban. Pl X/2*0.8, ami 1M esetén 400e-et jelent. Nyilván sok tényezős maga a kérdés is, de nagyságrendileg érdekelne.

(#33900) BlacKSouL
Mert azok nem ésszel csinálták pl.
Nyilván vannak szerencsétlen egybeesések, hogy hiába terveztek előre 10 évre egy hitelnél, hogy a kezdetben 50e-es hitel akár lehet 120-150e is akkor is ki tudják fizetni, de közben megszűnt a munkahely és borította az egészet. Biztos van ilyen, de ez nem magának a hitelnek a hibája.
Mi is 16M-t fizettünk vissza a 9M-s lakáshitelre. Szerencsések voltunk, mert nem törte ketté a családi költségvetést még ha meg is kellett húzni kicsit a nadrágszíjat mikor a végén 50e helyett 110-120e volt a havi törlesztő.

Egyébként félre értés ne essék, most nem a hitel mellett kampányolok, még ha úgy is tűnik.
De saját példát hozva, ha van 2M forintom, akkor simán megvennék úgy egy 1.5M-s autót, hogy a 700e-1M-t kifizetnék, a maradékot pedig vmi ésszerű havi fix összegben pl 50e Ft-ban törleszteném. Az autó megvan, maradt tartalék, a törlesztő pedig két átlagos (120-150e) fizetésből kigazdálkodható simán.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33907) demars válasza fi:zi'k (#33906) üzenetére


demars
addikt

:R
Erről van szó!
Még annyit tennék hozzá kocsi hitel ügyben, hogy alapvetően ma már egy banki hitel során nem kerül a kocsi a tulaj nevére, nincs törzskönyv a kézben stb... Általában neppereknél és szalonban intéznek hitelt, bankok is adnak kocsi hitelt de az ő nevükön lesz a vas! Na most én anno körbe jártam és minimális különbség terhére személyi kölcsönt vettem fel, így a pénz a zsebemben volt, kocsi a sajátom, és bátran mehettem magánszemélyekhez is és azonnal tudtam volna virítani a pénzt!
Ezért is írtam korábban, hogy ha most sikerül picit spórolnom, lehet, hogy kb 2-3 év múlva eladom a civicet, teszek hozzá és nézek egy szép CR-V-t! Nagyon megtetszett a Honda vonal... imádom a kocsit, de sajnos a szüleim nagyon nehezen szállnak be-ki... Így arra gondoltam, picit magasabb autó jobb lenne...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#33908) tboy93 válasza SzalaiG (#33905) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem ismerek hondast a kornyeken aki tudna neked ajanlani :(

(#33909) NoLF


NoLF
addikt

Hmm, rajottem - nagyon teszik a HR-V.

Elkezdtem nezegetni 5ajtos 125 lovasakat 2002 utan :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#33910) zolynet válasza NoLF (#33909) üzenetére


zolynet
addikt

Korral jár. :P ;]

Life is too short to stay stock!

(#33911) Snoop-y válasza zolynet (#33910) üzenetére


Snoop-y
veterán

Meglehet mert en is neztem mar forestert is :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33912) zolynet válasza Snoop-y (#33911) üzenetére


zolynet
addikt

Menten ráharapok valami CR-V-re. :DDD
Tény hogy könnyebb lenne a bepakolás egy-egy síelés vagy horgászás esetén. :K

Life is too short to stay stock!

(#33913) runner 125 válasza NoLF (#33909) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó is az, vegyed csak.

Ne legyen rozsdás, erre figyelj. Ha keveset futott és szinte újszerű, csináltass üreg és alvázvédelmet így garantált az újabb 10-15 év.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33914) m3tr0


m3tr0
senior tag

Megjött a cserecsomagban az új szőnyeg...UGYANAZ az elbaszott méretű szabás mintával gyártott szőnyeg érkezett,mint amit most visszaküldtem! :(( :W
Baszná meg az egész brigád,ekkora egy fos céget,felhívtam őket, várom,hogy visszahívjon az illetékes ember.
Kíváncsi leszek. :(((

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#33915) bbubby00 válasza m3tr0 (#33914) üzenetére


bbubby00
őstag

szépmunka... :U

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#33916) tboy93 válasza m3tr0 (#33914) üzenetére


tboy93
nagyúr

istenem mekkora balf@szok ezek :C

(#33917) echterion válasza m3tr0 (#33914) üzenetére


echterion
nagyúr

Mitől változott volna valami? Csak miattad nem fognak új mintát csinálni sajnos. Gondolom, azért küldték, hogy hátha megunod ezek után és inkább maradsz annál. Amatőr banda. :U

**********

(#33918) NoLF válasza runner 125 (#33913) üzenetére


NoLF
addikt

Nagyjabol egy evre vennem, ugyhogy vajmi keveset fogok ilyesmivel foglalkozni, de hogy joballapotban legyen, az szempont. Meghogy facelift legyen mert az elso szeriasok kek karpitjatol meg bugyikek oracsoportjatol a hideg kiraz :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#33919) m3tr0 válasza echterion (#33917) üzenetére


m3tr0
senior tag

Azért,mert azt mondták,hogy megszerezték a megfelelő szabásmintát, amit láthattak is volna mert az általam küldött fotókon látható,hogy mekkora az eltérés.

Lehet azt gondolták,hogy megunom, de akkor nagyon rábasztak. :DDD ;]

bbubby: de most nem? Megvettem valamit,kifizettem, semmi mást nem szeretnék csak azt amit leírtak és vállaltak. :U

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#33920) bbubby00 válasza m3tr0 (#33919) üzenetére


bbubby00
őstag

M3tro0 szívós vásárló! ;] (nemisbajaz)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#33921) runner 125


runner 125
nagyúr

Ezek után inkább rendeljen akkor mindenki máshonnan, google ezer meg egy találatot hoz szőnyegre, esetleg érdemes csekkolni fb-n mit írnak az adott boltról.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33922) m3tr0 válasza runner 125 (#33921) üzenetére


m3tr0
senior tag

Oké,de ki a fene tudta,hogy itt ekkora gondok vannak,hidd el ha ezt tudom,nem innen rendelek.
Most ha nem sikerül kijavítani a hibát akkor visszakérem a pénzem és megrendelem máshonnan. :(

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#33923) runner 125 válasza m3tr0 (#33922) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egyébként webes vásárlás volt mindenkinél nem? Álljatok el, ennyi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33924) NoLF


NoLF
addikt

kicsit elkalandoztam :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#33925) fi:zi'k válasza NoLF (#33924) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi az a két nagy krumpli a kormány mögött?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33926) Snoop-y válasza NoLF (#33924) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es ez meg csak nem is az R...

Akkor mar inkabb egy tobbet futott facelift peldany es ahhoz megrendelni az R cuccait.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33927) zolynet válasza NoLF (#33924) üzenetére


zolynet
addikt

Telekre járni jó az, nem kell fl, meg R, meg fiszemfaszom. :D

Life is too short to stay stock!

(#33928) bbubby00


bbubby00
őstag

Egyik ismim vásárolna benzines 1.6-os vagy feletti kombit 1-1,2M Ft-ig.
Bővült nekik is a család. 2 gyerekülés kell hátra :)
Előre is köszi :R
Ha van vlkinek konkrét linkje, az itt, vagy privibe megizenhetné :K

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#33929) Snoop-y válasza zolynet (#33927) üzenetére


Snoop-y
veterán

Annyira kiprobalnek mar egy NSX-et (mindig is az elsok kozott lesz a listamon ) hogy vegre tudjam mire sporolok...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33930) !Overdose! válasza bbubby00 (#33928) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hondából csak angol Civic Aerodeck férne bele a keretbe, de az ütközésbiztonsága miatt gyerekekhez nem ajánlanám jó szívvel. Ráadásul isofix rögzítési pontok sincsenek benne,ha ez esetleg szempont. Talán a HRV még alkalmas lehet a feladatra, de nem tudom, hogy van-e benne isofix. Én lehet, hogy inkább más márkák körül nézelődnék.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33931) !Overdose! válasza fi:zi'k (#33906) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem tudok képletet írni, mert nem ismerem mások pénzügyi körülményeit. Ez nyilván függ a fizetéstől, attól, hogy egyedülálló vagy-e vagy esetleg van feleséged, aki szintén keres. Van-e gyerek vagy tervben van-e? Van-e ház vagy lakás és azon van-e hitel? Ha mindenáron kell, hogy mondjak valamit, akkor azt mondanám, hogy olyan értékű autót érdemes vásárolni, amiből kettő is beleférne a keretbe.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33932) fi:zi'k válasza !Overdose! (#33931) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ne másra gondoltam, hanem rád, hogy te hogy osztanád be a pénzt. Meg írtam is, hogy persze, rengeteg tényezős a dolog, pl amiket említettél is. A választ köszi. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33933) Shamat


Shamat
aktív tag

Üdv.
2gen Honda Legend-nél nem tudja valaki, hogy a szervíz kulcs mire jó? Illetve van egy olyan kulcs is hozzá, ami egy kis műanyag kártya közepében van, sima fém, semmi műanyag rajta... Ez lenne a pótkulcs?
Esetleg manual-t nem lehet letölteni valahonnan? Mert amit adtak hozzá, az franciául van. :DDD

Köszi! :R

DEAD LIKE ME

(#33934) runner 125 válasza !Overdose! (#33930) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs benne, de szerintem utólag sok autóba becsavarozható a konzol.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33935) m3tr0


m3tr0
senior tag

Srácok az lehet,hogy 6gen Civiceknél különböző motorokhoz más-más padlólemezzel készültek autók?
Vagy a facelift-nonfacelift-nél lehet más a padlólemez?
Erről is beszélgettem a carpit szőnyeggyártó cég egyik vezetőjével miután felhívott ma telefonon.
Mint kiderült az alkalmazott hölgy nem teljesen jól végezte a munkáját ill. kommunikálta le a problémát,továbbá azt sem,hogy hajlandó lettem volna a gyári szőnyegemet odaadni nekik csak azért,hogy kapjak egy jó méretre szabottat és ne a rossz szabásmintájút.

Holnap még egyeztetünk és meg fogják kapni a megfelelő szabásmintát(tőlem) majd elkészítik a jó szőnyegemet. :C :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#33936) !Overdose! válasza m3tr0 (#33935) üzenetére


!Overdose!
őstag

99%, hogy nem, hiszen ez óriási többletköltséget okozott volna a gyártás során.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33937) m3tr0 válasza !Overdose! (#33936) üzenetére


m3tr0
senior tag

Akkor a 6gen japán civic és az angol miatti különbségekből fakadóan nem jók a szőnyegek...
Vagy nem tudom. :DDD

Mert ugye mitől nem jó a szabásminta,azért mert nem 6gen 3d-hez való, de akkor nekik miért ez van meg?
Na mind1.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#33938) !Overdose! válasza m3tr0 (#33937) üzenetére


!Overdose!
őstag

A gumiszőnyegem nekem sem jó pedig az nem ilyen kisipari, hanem egy nagyobb utángyártó terméke. A jobb 1 jó, a bal 1 majdnem, de a hátsók teljesen rosszak. Ki érti ezt? :F

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33939) m3tr0 válasza !Overdose! (#33938) üzenetére


m3tr0
senior tag

Már arra is gondoltam,hogy az enyém nem gyári. :DDD
De hát,az passzol bele rendesen,benne van a Honda felirat a koptatóban,a most megkapott szőnyeg meg egyszerűen nem ebbe való ezt szerintem ti is meg tudjátok erősíteni,szóval nem értem én sem.
Meglátom mi lesz, a tulaj egyébként nagyon szimpatikus volt, végre valaki aki megoldást keresett hiszen ahogy mondta, ő csak azt szeretné,hogy az igényeim ki legyenek elégítve.(persze szigorúan a szőnyegre értve ;] )

8gen Sedan Civickből melyik motorosat érdemes venni?
Láttam csíklámpás verziót illetve a másikat ami ilyen pápaszemes,évjárati különbség van vagy facelift?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#33940) !Overdose! válasza m3tr0 (#33939) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az USA piacos a csíklámpás. Az 1.8-as jobb.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#33941) NoLF válasza fi:zi'k (#33925) üzenetére


NoLF
addikt

azokrol lognak a bajuszkapcsolok plusz mas gombok is vannak ott ahogy latom :)

ez mi a francert van megnyomva hatul... :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#33942) demars válasza m3tr0 (#33939) üzenetére


demars
addikt

Nekem 1.6-os van, de ha most kellene vennem... tuti 1.8-ast vennék... picit tartottam a többlet biztosítástól és súly adótól, no meg a fogyasztástól... de ahogy jobban utána olvastam, felesleges volt...
Ha jól tudom ennyi a különbség a kettő között: +15 Lóerő, napfénytető, 6-sebességes váltó
De majd BlacKSouL megcáfol... neki 1.8-as van!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#33943) j.bravo válasza BlacKSouL (#33900) üzenetére


j.bravo
addikt

Ezen sztorik 99 százaléka devizahiteljez kötődik, nem?
Tudom, nem kell félteni a bankokat, forint esetén is tudnak szép dolgokat rejteni az apróbetűs megjegyzésekbe, de talán biztosabban tervezhető a dolog... :F

Whatever.

(#33944) runner 125 válasza zolynet (#33910) üzenetére


runner 125
nagyúr

A francokat. A HR-V egy roppant racionális döntés, másik topikban már többször leírtam, ezért inkább copy-paste:
Nálunk a szaladgálós szerepet egy 1.6 VTEC 125 le, kézi váltós, 5 ajtós HR-V tölti be. Sokszor kiveséztem már, szerintem mindenes célra, rövid távra az egyik legracionálisabb döntés. Jó áron megvásárolható, igénytelen, típushibástól mentes, megbízható, legalapvetőbb extrákkal felszerelt (ABS, 2x légzsák, 4x el. ablak, ülésfűtés, szervó) Emelt, könnyű ki - beszállni, télen baromi jó, van realt time 4WD, így a fogyasztása sem több egy átlag 1.6 - 1.8-as benzines autóénál, kirándulni is lehet vele, földút, traktorút sem akadály, szar utat sem érzi meg annyira, padkát ugrani is kíváló, ha kell bedobom a fűkaszát, vagy a talicskát, stb..

Most sem vennék mást mindenes célokra.

NoLF

1 év tényleg nem sok idő, de igen, az 1.gen nagyon retro minden tekintetben, bár a középkonzol azért faceliftnél is elárulja h mikor tervezték, de engem ez érdekel legkevésbé. :)

Pasztmek, 1300 fontért kint ilyet adnak?
Az nem probléma, bontasz rá egy színazonos hátsó ajtót ha zavar, de ezen kívül korrekt állapotú, mondjuk a bal küszöb alsó alja már hólyagosodik, de az még nem vészes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33945) Snoop-y válasza NoLF (#33941) üzenetére


Snoop-y
veterán

£1300-t mit varsz? Mondjuk elso bontoban kapsz hozza szoval ha motorikusan oke es a fekek gumik is tenyleg jok rajta akkor tenyleg bargain.

En most locsoltam ra egy Megane-ra £500-at.

Elso hatso tarcsak csere+ fekbetetek +elso kerekcsapagyak
Ket uj gumi elore
Olajcsere
Uj ablaktorlok
MOT

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33946) Snoop-y válasza runner 125 (#33944) üzenetére


Snoop-y
veterán

10-eves kora utan egy atlag auto itt mar nem sokat er. Mivel ezeket mar szervizbe kell vinni ami itt horror ( ha nincs jo ismerosod )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33947) NoLF válasza runner 125 (#33944) üzenetére


NoLF
addikt

Igazad van, bele sem gondoltam hogy itt is vannak bontok :D

Nyilvan ezek a tipusok 2000 korul mennek, itt az ajto miatt van az ar. Ha lesz idom elmegyek megnezni jovo heten 1200vel a zsebben aztan max elhozom :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#33948) BlacKSouL válasza m3tr0 (#33939) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A pontos felszereltség különbségeket nem tudom 1.6 és 1.8 között, a teljesítmény 125 vs. 140, a nyomaték is gondolom arányos, elvileg a fogyasztás is az lenne, de nem.
Szerintem érdemes a kettő közül az 1.8-at venni.

A 8G sedannak 2009-ben volt faceliftje, a lámpa formára nem változott, de talán xenont kapott fényszórómosóval (?), a hűtőmaszk króm ívét törték meg 3 részre, a ködlámpa helykitöltős helyett kör alakú (és kisebb) lett, a hátsó lámpa dupla kör helyett dupla 8 szögletű lett.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#33949) tboy93 válasza runner 125 (#33944) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mennyit eszik nalad a hrv varosi (nem only BP) hasznalatban?

(#33950) Jaffa75 válasza m3tr0 (#33939) üzenetére


Jaffa75
őstag

Elhoztam ma a Fordra a szőnyeget tőlük, tökéletesen passzol! :C Miért nem tudják Hondára is normálisan megcsinálni?? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.