Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) tretyak


tretyak
aktív tag

Azért a mega-windfury-s lap bőven a brafó Blizzard kategória, nerfelik Leeroy-t az OTK-k ellen, erre pár hónap múlva hihoznak egy lapot, ami önmagában 16-ot sebez (és úgy, hogy kifér mellé 2x a cold blood, rockbiter, power owerhelming). Remélem ezt azért átgondolják...

(#22452) Wolverine


Wolverine
félisten

Ezen a gnóm/goblin táblán játszani akarok. Most.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22453) tretyak válasza tretyak (#22451) üzenetére


tretyak
aktív tag

Előbb kellett volna olvasnom, Minirom tudja csak a bord-ra tenni, bár így is erősnek tűnik...

(#22454) F-ECT$


F-ECT$
titán

Remélem Kolento innen már behúzza.

Dive ever, work never.

(#22455) zws


zws
senior tag

Most nézem mekkora lethalt topdeckelt Kolento Kranich ellen 2-2nél, mondjuk Firebat is csak 1 lappal nyerhette az első meccset Kaor ellen, és persze h behúzta :Y

(#22456) adrian360


adrian360
őstag

http://www.hearthpwn.com/news/675-blizzcon-2014-new-expansion-announced-goblins-vs

Egy összefoglaló az eddigi infókról
az új mechanical minion a legfőbb újítás, és a régi lapokból is lesz ami átalakul mech-re, pl a Harvest Golem az lesz. Lesznek class specifikus mech minionok is. Rengeteg random effekt, amik sok esetben vissza is üthetnek. Nincs tervezve hogy minden class kapjon egyedi fegyvert, de Blington 3000 nevű kártyával lehet fegyvere bármelyik classnak (egyszerre mindkét játékos kap egy random fegyvert). Lesznek új 1 manás buffok, amit mindenki használhat, +1 atk +1hp, taunt, swap stb
Az új packok ugyan annyiba kerülnek mint a régi packok, vagyis 100 gold vagy a megfelelő euro, és a packban csak új kártya lesz.Úgyan úgy lehet majd bontani arcane dust-ra, és lehet craftolni. Az aréna most már új pack-ot fog adni. Lesz spectator mód, amit be lehet állítani hogy bárki bármikor kapcsolódhat hozzánk, vagy invite only. Egy kliensel két játékost lehet nézni egyidőben.

(#22457) DaveNo1 válasza adrian360 (#22456) üzenetére


DaveNo1
veterán

Nekem ez a téma nagyon nem jött át, annyi jó lore van a warcraft világban, miért pont ezeket a semmirevaló gnome + goblinokat kellett választani.... :U

You are not prepared.

(#22458) pethYeti válasza DaveNo1 (#22457) üzenetére


pethYeti
addikt

Még mindig jobb mint valami pandás "cukiság" :D

Ami engem aggaszt az hogy az eddig bemutatott lapok fele RNG...

(#22459) DaveNo1 válasza pethYeti (#22458) üzenetére


DaveNo1
veterán

Fix hogy lesz pandás cukiság is, be kell terelni a fiatal rétegeket (eljátszanak majd apu/anyu ipadjén/android tabletjén).

You are not prepared.

(#22460) whitezo88 válasza adrian360 (#22456) üzenetére


whitezo88
nagyúr

eddig egy gameplayt találtam, marhajó lesz. a legend idézős minion arénában ultra erős lehet, constructedben max lassú controlba de nem mindegy, hogy lorewalkert ad vagy Deathwinget... [link]

[ Szerkesztve ]

(#22461) ígyvanferi válasza adrian360 (#22456) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az aréna most már új pack-ot fog adni. - ennek mondjuk marhára nem örülök. Hiányzik még egy csomó epic, meg a legendek nagy része (és persze rare-ekből is). Lehetett volna választható is, hogy milyen pakkot adjon egy-egy aréna után. Mi van pl. azokkal, akik mostanában kezdik vagy majd csak a kieg. után? Ezek szerint nekik már nem is lesz opció, hogy arénázással gyűjtsék össze a kártyákat, a régiek miatt muszáj lesznek vagy a goldot pakkra költeni vagy igazi pénzt invesztálni bele (mondjuk ebből a szempontból nyilván érthető a blizz döntése, emiatt biztos sokan fognak pénzt költeni, csak hogy a régi kártyákat megszerezzék, még ha az újakat arénázással gyűjtik is).

(#22462) DaveNo1 válasza whitezo88 (#22460) üzenetére


DaveNo1
veterán

Hát nem tudom...versenyeken szerintem lesz anyázás ha majd a random effektek miatt fog egy-egy párharc eldőlni (eddig is komoly szerepe volt a rng-nek/topdecknek, de ez most simán hatványozódik).

Kérdés, hogy majd a maradék 80 lap milyen lesz, és milyen deckeket lehet összeállítani. Mech szigergia kicsit erős lehet majd, és rengeteg régi lapot kiszoríthat.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#22463) F-ECT$ válasza pethYeti (#22458) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, egy kis rng nem árt, de a túl sok nagyon kiszámíthatatlanná tesz mindent.

Dive ever, work never.

(#22464) thesound válasza adrian360 (#22456) üzenetére


thesound
őstag

Az szép, hogy az új packban csak 1 új kártya lesz. Azt írják több mint 120 új lap lesz, tehát a megfogalmazásból arra következtetnék, hogy maximum 129, azaz 12900 gold ha 100%-osan szerencsések vagyunk. Mivel ilyen nem létezik, mondjuk 20k goldból lesz meg az összes új lap.

Arra tippelnék, hogy rengetegen fognak arénázni az elején vagy nagyra fognak nyílni a pénztárcák.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#22465) DaveNo1 válasza thesound (#22464) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ez hol van, hogy csak egy új lap egy lesz az új boosterben? "only contain cards from the new expansion"

You are not prepared.

(#22466) thesound válasza DaveNo1 (#22465) üzenetére


thesound
őstag

Valóban nem láttam leírva, adrian360 hozzászólásában láttam csak. Ám nem tartom elképzelhetetlennek, úgyanis ha az új packban csak új lapok vannak, "elég kevés" packból megvan az összes lényeges új lap.

Igen tényleg, jogos, most kelem fel. Nem ez van leírva az eredeti linken, hanem, hogy csak új lapok lesznek az új boosterban. Sorry

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#22467) F-ECT$ válasza thesound (#22466) üzenetére


F-ECT$
titán

De így is kell majd ~100 pack, hogy a nagy része meglegyen.

Dive ever, work never.

(#22468) Stylerr


Stylerr
addikt

Akkor már mától kezdve az új lapok esnek az aréna paklikból?
/edit: Decemberben lesz elérhető, már látom.

[ Szerkesztve ]

(#22469) pachito


pachito
őstag

`Harvest Golem is now a mech.` Persze nehogy szegeny Golem kiszoruljon a metabol... :U

(#22470) Chal


Chal
addikt

Úgy látom itteni idő szerint ma este lesz a VB döntő. Koca HS-esként is érdekel, de biztosra akarok menni, szóval az lenne a kérdésem, hogy követte valaki az elődöntőket online? Egyszerűen csak nyissam meg 22:00-kor a http://www.twitch.tv/playhearthstone -t, és látni fogom?

(#22471) DaveNo1 válasza Chal (#22470) üzenetére


DaveNo1
veterán

Aha, twitchen tuti menni fog, lesz vagy 120-130 ezer néző szerintem

You are not prepared.

(#22472) Sturdiridge


Sturdiridge
tag

10kor lesz a döntő?

(#22473) netpeti98 válasza pachito (#22469) üzenetére


netpeti98
addikt

Mi bajod van vele? :)

(#22474) Wolverine válasza Chal (#22470) üzenetére


Wolverine
félisten

Én inkább a BlizzCon oldalán nézném a streamet, az garantáltan menni fog.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22475) pethYeti válasza Wolverine (#22474) üzenetére


pethYeti
addikt

Van youtube-on is közvetítés, tegnap én ott néztem. [link]

(#22476) Wolverine válasza pethYeti (#22475) üzenetére


Wolverine
félisten

Vagyis mindenki válassza azt, amelyik a legkevésbé akadozik nála :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22477) P00By


P00By
nagyúr

Hm, érdekes :D Az új asztal viszont nagyon tetszik :))

(#22478) emperorka


emperorka
tag

Hát nem tudom ti hogy vagytok vele,de nekem nem nagyon jön be ez a téma.Lesz egy csomó robot a játékba,meg ilyen meches cuccok.Most ez komoly?Tudtommal a warcraft világa fantasy lenne nem ilyen sci-fis téma.Oké tudom hogy voltak a Wowba ilyenek,de hogy itt a Hearthstoneban ilyen jelentős szerepet kapjon ezt nem gondoltam volna.Hol van már a régi warcraftos hangulat :(

(#22479) Sturdiridge


Sturdiridge
tag

kik vannak még versenyben srácok? nem tudjátok?

(#22480) Wolverine válasza emperorka (#22478) üzenetére


Wolverine
félisten

Ezek engi cuccok, és a goblinok meg a gnómok pont erről ismertek :) Ahogy tegnap említették is: a goblin engi cuccok felrobbannak, a gnómok meg vagy működnek, vagy csirkévé változtatnak :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22481) Chal válasza emperorka (#22478) üzenetére


Chal
addikt

Nem gáz ez, a wow is tele van vele. Persze sokaknak ott sem tetszett, de a kezdetek óta benne vannak ezek a dolgok.

(#22482) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Arena első kör. Druid innervate questing adventioner, coin, stealth worgen. köszönöm a meccset.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#22483) Chal válasza Sturdiridge (#22479) üzenetére


Chal
addikt

http://wiki.teamliquid.net/hearthstone/BlizzCon_World_Championships

Lap alján látod, jelenleg Dtwo és Firebat játszik, aztán jön a mellettük levő két csávó, majd a továbbjutókkal a döntő.

(#22484) adrian360 válasza emperorka (#22478) üzenetére


adrian360
őstag

A gnóm az első pillanattól kezdve játszható faj volt alli oldalon, és a goblinok npc-ként bent voltak, saját városokkal, zónákkal. alapból ilyen kis szerencsétlenek voltak, sok questben az volt hogy csináltak valamilyen gépet, ami beszart, és saját magukat felrobbantották. teljesen normális a jelenlétük a WoW világban.

(#22485) F-ECT$ válasza Wolverine (#22480) üzenetére


F-ECT$
titán

Kérdés, hogy a constructedbe hogy férnek majd el a random cuccok. Pl most se sok deck futtat Mad Bombert, vagy Mindgames-t, viszont a kisebb random belefér, pl Soulfire discard, Animal Comp, vagy a Mad Scientist.

Szóval a nagy randomok (pl random Legendary idézés) nem fognak beférni max fun deckekbe, a kisebbek (pl random 2 manás lény idézés) viszont igen.

Dive ever, work never.

(#22486) Chal


Chal
addikt

Gnomeregant is sokan utálták, de nekem a kedvenc instám volt a sok kis hülye robottal, meg gépekkel :)

(#22487) Chal


Chal
addikt

Azért tapsolnak lufival, meg azért ülnek ilyen szigetelt szobában, hogy ne tudjanak nekik jelezni a közönségből? Komoly :)

[ Szerkesztve ]

(#22488) adrian360 válasza F-ECT$ (#22485) üzenetére


adrian360
őstag

szerintem a pont a random legendary jó lesz, mert bármit idézhet, nem csak azt ami a paklidban van. ingyen ysera ragnaros gromash malygos king krush stb

(#22489) emperorka válasza Chal (#22486) üzenetére


emperorka
tag

Hát akkor nem egy az ízlésünk :)
Oké hogy a wowba sok ilyen gép volt,de a warcraft 1,2,3 ban szerencsére nem.A goblinokkal nincs bajom,csak ez a sok robot szerintem nem illik bele a játékba.

Mindegy,ezt úgysem én fogom eldönteni,hogy milyen kártyákat ad ki a blizzard :)

(#22490) whitezo88 válasza Chal (#22487) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez általában ilyen a versenyeken ahol adnak is rá, SC2ben is ez van. a lufi a szurkolásra jó, a szoba meg a további hangszigetelés miatt.

(#22491) F-ECT$ válasza adrian360 (#22488) üzenetére


F-ECT$
titán

Cho, Pagle, Manastorm, Tinkmaster, stb :) Gondolom class specifikust nem tud majd idézni, vagy max a saját classodét. (Bár ilyen végül is nincs ráírva.) Emellett 8 manáért az 5/7 nem olyan jó.

Dive ever, work never.

(#22492) NyxNyxNyx válasza F-ECT$ (#22491) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

ebből csak a Cho az ami visszaüthet, de sokkal nagyobb az esélye hogy jól gyere ki belőle. Tinkmaster (szerk.: majdnem) reális a manádért. Manastorm meg már jó.

Bloodmage, Cho, Pagle ami nem éri meg, többi megéri.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#22493) Wolverine


Wolverine
félisten

Hamarosan döntő; Tiddler Celestial vs Firebat.
szerk: egész pontosan 22:00-tól.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22494) adrian360 válasza F-ECT$ (#22491) üzenetére


adrian360
őstag

persze húzhat rosszat is, de ha 50%-ban jó jöhet, amiből mondjuk 20% extrán imba, akkor már megérheti. és eleve egy olyan lap ami halála után idéz egy másik akármit már jó.

szerk : lesz vagy 60 legendary, abból max 5 ami egy sima 2/2 minionnál rosszabb, de van legalább 40 ami meg 4/4-nél jobb, ha csak sima minionként nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#22495) netpeti98 válasza F-ECT$ (#22491) üzenetére


netpeti98
addikt

Kérdés, hogy az idézésnél aktiválódik-e a battlecry.

(#22496) zws válasza netpeti98 (#22495) üzenetére


zws
senior tag

idézésnél nincs battlecry aktiválás, csak kijátszáskor.

(#22497) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Grand Final 5 perc múlva
Tiddler Celestial (CN) vs Firebat (USA)

(#22498) F-ECT$ válasza netpeti98 (#22495) üzenetére


F-ECT$
titán

Tuti nem.

MikE008 & adrian360: ok, de 8 manáért 5/7 továbbra is lassú. Egy Zoo, Hunter, DR Priest, Miracle ellen nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#22499) pethYeti válasza adrian360 (#22494) üzenetére


pethYeti
addikt

Az egy borzasztó lap borzasztó stattal. Ki az aki egy Ysera, Alex vagy Rangát kicserél rá hogy dobjon valami randomot egy biztos pont helyett, megmondom...senki.

(#22500) DaveNo1 válasza whitezo88 (#22497) üzenetére


DaveNo1
veterán

Remélem Firebat nyer

Well Met! :C

You are not prepared.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.