Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) F-ECT$ válasza Phobion (#12900) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet, de nem szokás, max druidhoz.

Dive ever, work never.

(#12902) dejaris válasza Phobion (#12900) üzenetére


dejaris
addikt

Zoon es miracle-en kivul beleraknam mindenbe.

[ Szerkesztve ]

(#12903) F-ECT$ válasza dejaris (#12902) üzenetére


F-ECT$
titán

Sámánnak inkább Fire Elemental, tempo roguenak inkább Argent Commander vagy Tbk, de végülis beférhet Cairne (is).

Hunternek inkább Savannah.

Druidához elfér, de a Tokenben ott sem jellemző.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#12904) dejaris válasza F-ECT$ (#12903) üzenetére


dejaris
addikt

Tbk. Mintha lenne, ha ez az elso legendje.

(#12905) F-ECT$ válasza dejaris (#12904) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezért írtam az Argent Commandert is ;)

Dive ever, work never.

(#12906) Devas


Devas
őstag

Hali ismét!

Valaki esetleg röviden fel tudná vázolni mik ezek a kifejezések, hogy safari, savannah, handlock, zoo? Köszi! :)
(Mondjuk azt sejtem hogy deck összeállításokról van szó.)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#12907) whitezo88 válasza Devas (#12906) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ott van a link az elso hszben en irtam. Marmint a topic osszefoglaloban.

[ Szerkesztve ]

(#12908) emperorka válasza Devas (#12906) üzenetére


emperorka
tag

itt lesznek a linkek
safari [link]
handlock [link]
zoo [link]
a savannah szerintem nagyjából ugyan az mint a safari

(#12909) F-ECT$ válasza emperorka (#12908) üzenetére


F-ECT$
titán

A handlock deck jó régi, már nem is aktuális.

A Safarinak is létezik pár újabb verziója.

Dive ever, work never.

(#12910) Gyuri27 válasza F-ECT$ (#12909) üzenetére


Gyuri27
félisten

Reynard szintezett vele hajnalban. Többet nyert mint bukott (aktualitás ide vagy oda).

Ez a priest kikészít. Minden tiszteletem amazé. Hihetetlen, hogy egy szint felett bármi jön szembe az lealáz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#12911) Devas válasza emperorka (#12908) üzenetére


Devas
őstag

Köszönöm a segítségeteket! :R

Mondjuk én nem vagyok ilyen paklimásolós típus, jobb szeretem felfedezni a dolgokat meg ötletelgetni, de azért nem árt tudni mivel készülnek általában az ellenfelek. Én az univerzálisabb, kiegyensúlyozott játék híve vagyok. Olyan paklikat próbálok összeállítani aminek nincsenek igazából erősségei és gyengeségei.

Közben megfogalmazódott bennem még pár kérdés:

1. A questekkel kapcsolatban annyi kérdésem lenne, hogy ha bennt felejtek szándékosan kevés aranyat fizető queste(ke)t, akkor az új napi felugró az mindenképpen sok aranyat fizető lesz-e?

2. Ha arénázni akarok, akkor az összes (nekem meg sem lévő) lapból választhatok igaz, és ugyanabból a lapból akár végtelen sokat is?

3. A spell power +1 hozzáadódik a minionok battlecry képességéhez is? Például a gyógyító/sebző lényekre értve.

4. Hősömmel történő direkt fegyveres támadás esetén mekkora támadóerejű lényt érdemes elpusztítani kb, ami szerintetek megéri még? Tudom erősen szituációfüggő kérdés ez, de bármi ötletetnek örülni fogok.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#12912) Devas válasza Devas (#12911) üzenetére


Devas
őstag

Bónusz kérdés:

Úgy hallottam megjelent vagy meg fog jelenni a Hearthstone iOS-ra. Tudtok-e esetleg a (lehető legolcsóbb) készüléket (iPhone, iPad meg nem tudom még micsoda) ajánlani amin még elfut a játék? Köszi! :R

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#12913) dejaris válasza Devas (#12912) üzenetére


dejaris
addikt

iPad mini, iPad 2.

[ Szerkesztve ]

(#12914) k.kristof válasza Devas (#12911) üzenetére


k.kristof
őstag

1. Nincs, a random itt is random. De naponta egy küldetést cserélhetsz.
2. Három lapból választhatsz mindig, itt is csak a szerencsén múlik, miket kapsz.
3. Passz.
4. Szituáció- és fegyverfüggő, druidával vagy warriorral például sok attackos minionnak is érdemes lehet nekimenni.

(#12915) Ereshkigal válasza Devas (#12911) üzenetére


Ereshkigal
őstag

1. Nem.
2. Igen. Igen, lehet 2-nél több ugyanolyan lapod is arénában, max. 30. A végtelent honnan szedted? :)
3. Nem.
4. Ahogy mondtad, nagyon szituációfüggő: milyen class ellen játszol, mennyi minion van az asztalon, mennyi hp-d van, stb.

(#12916) Devas válasza Devas (#12912) üzenetére


Devas
őstag

Köszi a segítséget mindannyiotoknak! Hirtelen lett még pár kérdésem:

1. Hogy kell naponta egy küldetést lecserélni? (noob kérdés :DDD )
2. Arénába menetel előtt érdemes lehet Casual Play Mode-ban Concede-elnem párat, hogy az arénában gyengébb ellenfeleket sorsoljon nekem?
3. Van bármi előnyöm a kártyahátlapon és az arany hősportrén kívül abból, ha Ranked-ezek?
4. A Casual és Ranked teljesítményem befolyással van-e valamilyen módon egymásra? Értem ez alatt a sorsolt ellenfelek nehézségét.

Köszi!

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#12917) k.kristof válasza Devas (#12916) üzenetére


k.kristof
őstag

1. Quest Log, piros X.
2. Nem.
3. Nincs.
4. Nincs.

(#12918) Tyler Durden válasza Gyuri27 (#12910) üzenetére

Én most próbálom ladderen variálni a dekkeket, de sírám ami megy.. A rush elleni druid dekkemet lealázza a zoolock, mert vmi ótva redva módon húzok. Mondom ok, akkor most én megyek át nobrain üzemmódba. Elő zoolock meg facehunter. Első meccsen shammy, pikk pakk kiosztott 2 lightning stormot és over. Lockomat meg warri verte meg, 6. körig már mindkét fiery war axe-en túlvolt..
Priestet meg összeraktam az amaz félét, de azzal itt a rank 15+ mocsárban evezni, hááát esélymentes :(

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12919) whitezo88 válasza Gyuri27 (#12910) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Nem a handlockra ertette hanem arra a listara ami linkelve volt. Az eleg erdekes a geomancerrel meg a felesleges plusz legendekkel meg a tobbi kuka lappal. Reynadot en is neztem ma az eleg szep volt mikor 4 hpn volt ellennek meg nem volt swipeja es 22 hpjat egy kor alatt kapta szet a masolt leeroyal :)
Ez gwalls mostanija reynadnak is hasonlo van. [link]

[ Szerkesztve ]

(#12920) föccer


föccer
nagyúr

3/3 arlna paklija. +25 arany, meg valami használhatatlan rouge lap.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12921) Scale válasza föccer (#12920) üzenetére


Scale
őstag

:C

(#12922) Devas


Devas
őstag

Nos az történt, hogy az elejefelé felajánlotta az ingyen arénát, ahol összedobtam egy paklit, de nem játszottam arénát egy menetet sem. Nos újra lehet szervezni valamilyen módon az egész arénát? Ott van az a Retire gomb, de nem merem megnyomni, mert nem tudom mit csinál. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#12923) Scale válasza Devas (#12922) üzenetére


Scale
őstag

Nem lehet, a retire-al feladod és olyan mintha 0:3-at mentél volna.

[ Szerkesztve ]

(#12924) Devas válasza Scale (#12923) üzenetére


Devas
őstag

Köszi! Még jó hogy nem nyomtam meg!
EKKORA MARHASÁGOT! :(((

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#12925) Scale válasza Devas (#12924) üzenetére


Scale
őstag

Nem annyira.. ha újra lehetne csinálni akkor túl egyszerű lenne és mindenki addig csinálgatná újra amíg constructed decket nem kap :D A retire meg jó ha valami iszonyat rossz draftot tudsz összehozni és nem akarsz 3 meccset végig szenvedni akkor az a gyors eljárás :D Bár én még sose retireoltam, mindig láttam 1-2winre esélyt a legrosszabb drafttal is :D

(#12926) Devas válasza Scale (#12925) üzenetére


Devas
őstag

Na látod. :) Meg is válaszoltad miért marhaság. Ki dobna ki a levesbe 150 aranyat? Inkább játszik vele hátha visszajön az ára. Ha meg teljesen esélytelennek ítéli meg, nyom 3 Concede-et. Amitől ha jól gondolom csökken az aréna rating-je és könnyebb ellenfeleket kap legközelebb, valamint rangot se veszít. Jelen felállásban az a gomb arra jó, hogy a tapasztalatlan emberek (lásd: én) próbaképpen megnyomják és menjen a levesbe a belépő. Azt a gombot ki kéne venni onnan a picsába. Persze nyugodtan javítsatok ki ha hülyeséget beszélek.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#12927) DonCapello válasza Tyler Durden (#12918) üzenetére


DonCapello
tag

Én szerintem még egy hétig legalább hanyagolom a rankedet, hadd tisztuljon le egy kicsit a "mezőny".

(#12928) ollie válasza Devas (#12926) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem csökken az aréna rating, ott nincs ilyen.

***

(#12929) ígyvanferi válasza Devas (#12926) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A tapasztalatlan emberek is tudhatnak angolul, így nem nyomkodják a retire gombot.
Még én sem használtam, de el tudom képzelni, hogy jól jöhet nagy ritkán. Mondjuk a nálam sokkal hozzáértőbbek sem tudják a randomot befolyásolni, így ha olyan szinten szar draftot nyomnak, ráböknek a retire-re és kezdik elölről. Megtehetik, goldjuk úgy is van.

(#12930) Devas válasza ígyvanferi (#12929) üzenetére


Devas
őstag

Mint tapasztalatlan ember tudok angolul: a Retire nyugdíjba vonulást jelent. De hiába viszem rá az egeret, semmi infót nem mond arról, hogy mégis mi a hatása. Gondolhat az ember arra is mivel Jaina haja ősz, ezért nyugdíjba küldi a vén szatyrot és egy fiatalabb, kevésbé csüngőcsöcsű, szottyadtseggű Valeera-t választ. Persze gondolom biztos előugrik valami figyelmeztetés, valami megerősítés, ha megnyomod, hogy az aréna belépőd megy le a rötyin, de nem merem kipróbálni. Végülis gold-ot is lehet venni, lehet valakinek ez hasznos opció. Lehet venni jó pénzért paklikat is ahogy látom, de szerintem akkor hamarabb megunná az ember ezt a játékot.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#12931) dilipok válasza Devas (#12930) üzenetére


dilipok
veterán

ha annyira tudnal angolul, tudnad, hogy a szavaknak nem csak egy jelentesuk lehet :U :B Mondjuk nem ertem, mit problemazol. Megkerdezted, mert nem volt tiszta, kaptal valaszt, de te csak mondod, hogy az ott szar. Jo, akkor az.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#12932) F-ECT$ válasza Devas (#12930) üzenetére


F-ECT$
titán

Végülis gold-ot is lehet venni, lehet valakinek ez hasznos opció
A 150 goldért kapsz 1 paklit (ami 100 gold) + még valamit, ami lehet gold / dust. Tehát nem 150 goldot buksz, hanem kevesebbet.

Dive ever, work never.

(#12933) Devas válasza F-ECT$ (#12932) üzenetére


Devas
őstag

Jah értem, tehát 0 win-el lezárja az arénát és viszed a Reward-ot. Erre nem gondoltam, köszi!

Na lenyomtam az ingyen arénámat Mage-el. Olyan lapjaim voltak, hogy nagyon gáz volt (Dread Corsair és barátai :) ), de 2 win-t csináltam vele. Viszont ami fura volt, hogy az 5 meccsből kb 3-4 ellenfélnek szép barnás hátlapja volt. Ha pedig nincs összefüggés a Ranked és az Aréna MMR-je között akkor tapasztalatlan ellenfeleket kellett volna kapjak, nem? Vagy szimplán ezek még nem nyertek egy aréna meccset sem? :DDD Pedig én még Ranked játékot sem játszottam.

Mázlim volt, a pakliban Leeroy volt, meg valami Rare is, a kissebb bónusz is Rare. :DD

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#12934) whitezo88 válasza Devas (#12933) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Arenaban azonos allasu embert ad be mivel mindenki azonos eselyekkel indul csak mast hoznak ki. Epic es legend nelkul is lehet 12 wint menni. Tehat beadhat neked 4000 wines legend jatekost is. Trump vagy az osszes profibb jatekos is ment mar 1-2 wineket. Ok sem csak 10 12 wint nyomnak.

Mas: trump epp garaa rampjaval szintezik de sokat veszt. En is probalkoztam a heten ramppal de sajnos tul lassu. Ha nem huzunk jol akkor pedig korokig csak passolgatas van.

[ Szerkesztve ]

(#12935) Scale válasza Devas (#12933) üzenetére


Scale
őstag

Arénában nincs MMR, ott csak az adott aréna runod jelenlegi állása számít.

(#12936) dejaris


dejaris
addikt

Na most nezem reynad meg alexet is kivette a paklibol. Szerencsere a termeszetes elensege is kipusztuloban van, mar alig fordul elo egy-egy shaman.

(#12937) Kvelstadt válasza Phobion (#12900) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Cairne-re gondolsz? Mert ő nekem minden pakliba bentvan.
Bár nekem nincs netes recept alapján készített paklim de simán befért minden paklimba. Ahogy ragna és facless is.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#12938) Phobion válasza Kvelstadt (#12937) üzenetére


Phobion
őstag

Igen, rá gondoltam. Utólag is, köszönöm a válaszokat ezzel kapcsolatban. :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#12939) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

Tudom sokaknak nem újdonság de én most vettem csak észre mik a kártyaleírások.
:DDD
[link]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#12940) Devas


Devas
őstag

Na elkezdtem végre a Ranked Mode-ot is KIZÁRÓLAG basic lapokkal. Rank 20-ig jutottam win streak-el 2/3 csillagig. Most a Basic Deck-et erőltetem egy darabig, meglássuk mennyi lesz a rekord. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#12941) Tyler Durden válasza whitezo88 (#12934) üzenetére

Sajna lassú, én most hanyagolom is egy ideig. Shammyval tudtam tegnap vmennyit haladni + handlock. Ellenfél 90%ban hunter. Safari vagy face, szal fantasztikus..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12942) whitezo88 válasza Tyler Durden (#12941) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Nem ugy volt hogy a handlock relative jo safari ellen? Valaki irta elozo szezonban. Mondjuk en a heten kaptam mar szet handlockot vele.

(#12943) dejaris válasza whitezo88 (#12942) üzenetére


dejaris
addikt

De jo is, eleg sok lapot el kell tuzelnie, mig levakar egy tauntos giantet.

(#12944) Tyler Durden válasza whitezo88 (#12942) üzenetére

Elvben jó, gyakorlatban 2 giantot húztam, egyik deadly shotot kapott másik hunters mark + unleashed the skill áldozata lett. 2-3 alkalommal a rush dekkek ellen húztam pocsékul.. Shammyval lehet pont emiatt ment jól, zoo lockot storm + spellpower adó totemmel csuktam össze, mint a campingszéket (:
Mondjuk handlocknál szerintem még a játéktudásom se az igazi, csak pár napja ladderezek vele..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#12945) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Ez mi a fakk, hogy 13as rankon 9-es, 10-es ellenfeleket kapok?
Másnak is van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#12946) Redcaster


Redcaster
őstag

Wow micsoda kezdés a paladin részéről :Y :DDD

(#12947) oriic válasza Redcaster (#12946) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mint tudjuk a Whisp lehet a megaállat brutál minion is. :DDD

Live-Die-Respawn

(#12948) dejaris válasza oriic (#12947) üzenetére


dejaris
addikt

Fajt a szivem lecraftolni, de ugy kiprobaltam volna token druidaba.

(#12949) F-ECT$ válasza Fr0z3n (#12945) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze, főleg a szezon elején.

Dive ever, work never.

(#12950) M3oH válasza Fr0z3n (#12945) üzenetére


M3oH
addikt

Szezon eleje, délelőtt, sztem még nincs annyi 13 környéki játékos. Gondolom, 12-20 között van a többség most.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.