Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36901) Corvin0716 válasza djculture (#36899) üzenetére


Corvin0716
tag

Satás. Mostanáig azzal szórakoztam, hogy cserélgettem a kábeleket (nameg megejtettem egy alapos takarítást is, hamár vgat + hűtőt kiszedtem), de semmi változás. Ha nincs más tipp, akkor szervízbe viszem a héten.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat is.

(#36902) djculture válasza Corvin0716 (#36901) üzenetére


djculture
félisten

Sok minden lehet ez akár egy trójai is vagy alaplap hiba úgyhogy vidd be.

(#36903) redhat24


redhat24
tag

Sziasztok!

Egy Seagate ST1000DM003-t vettem a napokban és időnként "cicereg" egy aprót, gyanítom hogy amikor elindul/leáll, tehát pl. nem használom, elkezdem használni: cicereg egyet és utána egy kis idő múlva (amikor már nem írok-olvasok) megint (gondolom ekkor áll le). Erre van valami megoldás, ez normális? Eszköz hiba?

Köszi

(#36904) lacy027 válasza redhat24 (#36903) üzenetére


lacy027
tag

A HD Sentinelben próbaképp a Lemez/Fejlett energiagazdálkodás menüben kattints a tiltásra, előtte bal oldalon az említett merevlemez legyen kiválasztva. Ha megszűnik a jelenség, akkor a fejek parkolását hallod. Amint a lemez leáll, törlődik a beállítás.

(#36905) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Sziasztok!

Parted Magic-ben csináltam egy Secure Erase-t az ssd-men. Szerintem nem írtam be semmilyen jelszót, mégis a gép indítás után azt mondja a drive lockolva van és jelszót kér. Kitudom valahogy törölni ezt a jelszót?
A parted magicet el sem tudom indítani, mert hiába nyomom a gép indításakor az F12-t hogy kiválasszam honnan bootoljon előtte már bedobja a locked képernyőt.
Már másfél órája szenvedek vele. Van valakinek bármi ötlete?

Előre is köszönöm!

(#36906) ggg666 válasza ArsenalF (#36905) üzenetére


ggg666
őstag

Sima enter-t ütsz jelszó helyett az nem elég?
Én már jártam úgy.

(#36907) ArsenalF válasza ggg666 (#36906) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Sajna nem :U

(#36908) djculture válasza ArsenalF (#36905) üzenetére


djculture
félisten

Ha corsair genyó akkor nagy ötlet volt most szerezhetsz egy külső sata usb átalakitót vagy racket csak így lehet megcsinálni...

[ Szerkesztve ]

(#36909) Doky586 válasza ArsenalF (#36905) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

-milyen hdd-ről van szó?
-hogy használtad eddig? sata vagy usb házban?
-hogy csináltad a SE-t? sata vagy usb-vel?
-most hogy próbálod? sata vagy usb-vel?
-még a gép bekapcsolása előtt (?!) kér jelszót vagy csak a win indulása közben? biosba belépve mit ír?

(#36910) tomp


tomp
félisten

Érdekes jelenségem van:
Ha a laptop vinyóról másolok vagy arra másolok rá egy másik vinyóról akkor a laptopban lévő 100%-os használatot generál és lelassul a sebesség is. Elindul 90-100MB/s-el majd egy kicsit beáll 60-70-re de aztán leesik 10-30MB/s-re. Szektor hiba nincs, fájlrendszer okés, töredezettségmentesítve lett egy külső programmal így sorba is lettek rendezve az adatok.
Windows 8.1.1 óta ilyen. AIDA64 azt írja ki, hogy az aktív üzemmód UDMA5 miközben UDMA6 lehet a max. Ez befolyásolja? Nem lehet sehol sem állítani. Eszközkezelőben sem.
képek:
1
2

(#36911) ArsenalF válasza djculture (#36908) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Szerencsére volt rackem. Köszönöm a segítségeket végülis sikerült megoldani. Rackbe téve bebootoltattam a PartedMagic-et és egy

hdparm --security-disable NULL /dev/sda

megoldotta a lockot.

[ Szerkesztve ]

(#36912) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Hali.
Tegnap telepítettem egy új wint a netezős gépre és ránéztem a hard-ra, a HD Sentinel ezzel a képpel fogadott:

képp

Mi ez az UDMA mód, meg sebesség lekorlátozás, valamit át kellene állítanom biosban vagy esetleg más probléma van?

Baggio

(#36913) rx8pencz


rx8pencz
tag

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni,hogy mi lehet a probléma az újonnan vett HDD-vel.

Szerintetek mi lehet a baj?Illesztőprogramot nem enged telepíteni automatikusan,a manuálisan letöltött HDDtoGo meg azt írja,hogy nincs csatlakoztatott eszköz.
Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

PSN: istone94

(#36914) pjen válasza rx8pencz (#36913) üzenetére


pjen
félisten

Sajátgép,kezelés,lemezkezelés ,paricionálás,formázás...lehet látni fogja? :((

(#36915) rx8pencz


rx8pencz
tag

Néztem már,de nincs bent a lemezkezelésnél.A sajátgépnél se látszódik.
Az USB vezérlőknél van:

[ Szerkesztve ]

PSN: istone94

(#36916) pjen válasza rx8pencz (#36915) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet hogy Y kábel kéne hozzá,1 USB n kevés a táp?Vagy másik USB csatira dugni?

[ Szerkesztve ]

(#36917) rx8pencz


rx8pencz
tag

Megpróbáltam elől s hátul is,mindenhol ez fogad.Még egy másik gépen kipróbálom,de szerintem nem az energiahiánnyal van baja.

PSN: istone94

(#36918) rx8pencz


rx8pencz
tag

Bocsánat a dupla hsz-ért.A másik gépen rögtön felismerte,s tudta telepíteni az illesztőprogramot automatikusan,itt pedig azt írja,hogy nem tudja(hozzáférés megtagadva,v valami ilyesmit).

[ Szerkesztve ]

PSN: istone94

(#36919) Doky586 válasza rx8pencz (#36915) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rossz helyen keresed...
PC kikapcsol, csatlakoztatod, biosba belépsz. Ha látod akkor jó, és mehet a következő lápés. [link] [link] (ha nem látod az gond)

Win-ben itt látod-e? [link]
Bárhol máshol nézed az irreveláns..

[ Szerkesztve ]

(#36920) rx8pencz


rx8pencz
tag

De a probléma ez :

PSN: istone94

(#36921) C.F.


C.F.
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám támadt, hogy újratelepítettem a rendszeremet egy KIingston HyperX 120 GB-s SSD-re. A rendszer automatikusan 9 GB-tot lefoglal magának amit nem enged partícionálni, így maradt 111 Gb. Ezt szépen újraformáztam a Windows telepítővel mint ahogyan mindig is szoktam, felment rá a windows 7 64 bit ultimate minden probléma nélkül. Viszont amikor legelőször megtekintettem a lemezterület infókat, szembesültem vele, hogy közel 25 gb-nyi szabad területet valahogy "szublimálódott" és a foglalt lemezterülethez csatolja a rendszer. A C: partíción az összes file jelenleg (a rejtetteket is beleszámítva) 22 Gb. A maradék szabad terület viszont csak 65 Gb. A maradék terület pedig nem tudom hogy hol van, vagy hogy mi foglalja le.

A segítségeteket kérem szépen mert én tanácstalan vagyok.

A HDD sentinel ezeket az adatokat mutatja egyébként.

1
[link]

2
[link]

3
[link]

bocsi, de csak így tudtam linkelni a képeket

[ Szerkesztve ]

(#36922) liksoft válasza rx8pencz (#36920) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én akkor is tápellátásra tippelnék, mert az USB chip bejelentkezik, de a HDD már nem éled fel belül. Ha Y kábellel próbálod, akkor ne "kockaként" tedd egymás fölé, hanem "lapként" egymás mellé a hátlapon a két USB csatlakozót. Belső áramköri kialakítás miatt nem ugyanaz a kettő. Lehet még driver is, vagy USB csatorna hiba, de kisebb eséllyel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36923) pjen válasza C.F. (#36921) üzenetére


pjen
félisten

Én legyalulnék mindent az SSD ről és megint felraknám a wint,fél óra alatt meg van és nem szenvedsz. :)

(#36924) SUPREME7 válasza C.F. (#36921) üzenetére


SUPREME7
őstag

Lapozófájl?

[ Szerkesztve ]

(#36925) _DiEGO_ válasza C.F. (#36921) üzenetére


_DiEGO_
őstag

120GB SSD formázott kapacitása ezek szerint ~112GB , 100MB rejtett partíciót foglal le magának ...

LINUX vagy valami nem volt fenn ? BIOS-ban minden rendben ? Jól van belőve minden ? AHCI -tól kezdve minden ... ?

Gondolom emezek is rendben ?

Azért tudod miket ne mutass meg ilyen helyzetben ;) :P

(#36926) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Nem tud elindulni a windowst a gépen, csak safe módban. Hd Sentinel progam szerint van 3 bad sector, de ő megoldotta a problémát:

There are 3 bad sectors on the disk surface. The contents of these sectors were moved to the spare area.
There are 13 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
Problems occurred between the communication of the disk and the host 60 times.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

No actions needed.

Jelenleg advanced system care programban található smart defrag programmal, próbálom elrendezni a sectorokat. és utánna esetleg egy Surface test a hd sentinellel.

Van bármi más ötlete valakinek, hogy lehetne megoldani, hogy a hibás sectorok, el legyenek kerítve, és ne öljék meg a wint?

a hard egy WD Caviar Black 1TB, 2000 leállás/indítás, 867 napja van még (a program szerint) és 705 napot ment eddig összesen. kb 4 éves.

Eddig nem volt vele gond, viszont 2 hete új wint telepítettem, és azóta akadozik, lassan indul a op rendeszer, de ilyen még nem volt hogy egyáltalán ne induljon.

Minden segítségnek örülnék, mert elég sok meló van amivel lemaradok, ha estére nem tudom összefoltozni ezt a helyzetet.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#36927) lackóó80


lackóó80
újonc

Sziasztok!

Notimban lévő Seagate merevlemezt szeretném leellenőrizni a SeaTools progival.
A szoftver csak angolul tud,így szeretnék segítséget kérni hogy melyik opciót kell használni egy gyors és mély ellenőrzésre! Ha valaki használta már,ismeri a programot,kérem segítsen!

Köszi előre is!

(#36928) trialboj válasza trialboj (#36926) üzenetére


trialboj
őstag

AMi az előző kérdésből kimaradt,

Laptop HDD-t szabad pc-n boot lemeznek használni? Ugyan olyan táplálást kap, tehát napi 10-14 óra nem fogja kisütni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#36929) pjen válasza trialboj (#36928) üzenetére


pjen
félisten

Nyugodtan.A laposban is megy esetenként napi 10-14 órát.

(#36930) tomp válasza pjen (#36929) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a laptopnak az a minimum üzemideje. Van amikor hetekig megy. :)
Nem lesz semmi baja.

(#36931) _DiEGO_ válasza tomp (#36930) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Sőőőt , ugye nagyobb légtérben lesz , jópár °C -al hűvösebb helyen ... ami életertamára csak jó hatással bír ... mert a hőség a fő ellenség .

(#36932) pjen válasza tomp (#36930) üzenetére


pjen
félisten

Én ha elmegyek melózni kikapcsolom,legalábbis az esetek nagy töbségében.

(#36933) tomp válasza pjen (#36932) üzenetére


tomp
félisten

Akkor én is. De amikor szabadnapos vagyok akkor éjszakára csak lehajtom és pörög tovább a gép.
Na meg most 31napja vagyok táppénzem. Csak lehűteni kapcsolom ki pár órára a laptopot mert tele van porral és túlmelegszik néha. :DDD

(#36934) pjen válasza tomp (#36933) üzenetére


pjen
félisten

Jobbulást.küljek neked egy vírusírtót. :DDD

(#36935) trialboj


trialboj
őstag

Ok kösz, és az előző kérdésemre valami tipp?

HD sentinel surface testen kívül mivel lehet még megpróbálni elkülöníteni a hibás szektorokat, hogy ne kelljen újból wint raknom...?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#36936) tomp válasza trialboj (#36935) üzenetére


tomp
félisten

Mindem bizonnyal pont azon a helyen lett bad sectoros ahol a rendszernek van fontos adata. Én megpróbálnám a win lemezről egy javítást. Most, hogy a vinyó kizárta a szektort, nagy eséllyel sértetlen területre rakná fel a sérült fájlokat.

pjen
Hát mivel nem vírusos baj miatt vagyok otthon így hatástalan lenne. De azért köszi. :-)

[ Szerkesztve ]

(#36937) C.F. válasza pjen (#36923) üzenetére


C.F.
csendes tag

Ez már megtörtént akkor amikor először észleltem a dolgot. Teljesen letöröltem a partíciót és újraformáztam. Majd egy teljesen más Windowst telepítettem fel rá. Az eredmény ugyan az.

(#36938) ggg666 válasza C.F. (#36937) üzenetére


ggg666
őstag

Tehát nem zero fill-el törölted?
Másik vezérlőn próbáltad már?
Firmware a legújabb az ssd-hez?

[ Szerkesztve ]

(#36939) C.F. válasza _DiEGO_ (#36925) üzenetére


C.F.
csendes tag

Az AHCI engedélyezve van van az biztos. Mivel új az alaplapom és a BIOS is, ezért még nem nagyon ismerem ki magamat benne. Tudok találni valahol egy listát arról, hogy mit kell átállítani a BIOS-ban, hogy minden rendben menjen az SSD-vel?

Amúgy az SSD-n kívűl még 2 db 2 terrás HDD is van a gépben, és ott teljesen rendben kezeli az üres területeket. Szóval lehetséges, hogy a BIOS-ban valami nincs helyesen konfigurálva.

Nem volt rajta Linux és semmilyen más oprendszer ezelőtt csak egy win7. De akkor még egy másik konfiggal volt használva.

Azokból az adatokból amit képen mutatál azért nincs minden ugyan úgy mint nálad.

Az enyém így néz ki.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#36940) redhat24 válasza lacy027 (#36904) üzenetére


redhat24
tag

Köszi, tiltva most "néma". Akkor mi a javallat? Szokjam meg? Vagy kapcsoljam ki valahogy a parkolást automatikusan? (Ez csökkenti az élettartamot?) Biztosan jó hogy a parkolás ilyen "hangos"? Vagy csak az egész gép túl halk és emiatt hallom ki ennyire?

(#36941) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,

előkerült egy ősrégi IDE csatlakozós HDD-m. Hogy tudnám SATA-s alaplapon megnézni a tartalmát?

köszi

(#36942) pjen válasza Anathema67 (#36941) üzenetére


pjen
félisten

ide- :) sata átalakító?

(#36943) Edward1981


Edward1981
tag

Sziasztok.

Mit tudok kezdeni egy WD Green winyoval amin van néhány bad sector és elég érdekesen is viselkedik. Olyan mintha be lenne lassulva. Van valami olyan program amivel ki tudom zárni a hibás sectorocat és még használhatom a winyot vagy kuka az egész???

Kár lenne érte mert 1TB-os :O

(#36944) Anathema67 válasza pjen (#36942) üzenetére


Anathema67
tag

Gondoltam rá :) Az ebayen van ezerféle...

(#36945) Edward1981


Edward1981
tag

Az a nagy baj hogy a win el sem indul ha be van dugva a winyo.... :W
Tipp esetleg?

(#36946) pjen válasza Edward1981 (#36945) üzenetére


pjen
félisten

És ha akkor dugod rá a tápot mikor elindullt a win?Én már csináltam ilyet nem lett semmi baj.Azért másik gépben és másik kábelekkel is kipróbálnám. :((

(#36947) Edward1981 válasza pjen (#36946) üzenetére


Edward1981
tag

Amikor win alatt dugom rá akkor sincs semmi. Még a windows kezelő sem látja.
A biosban megnéztem ott megvan a winyó. Lehet megprobálok egy dos-os usb-t.
A géppel nem lehet gond..... :W

(#36948) Edward1981 válasza Edward1981 (#36947) üzenetére


Edward1981
tag

Sikerült össze hozni egy képet. Nem tul bizalom gerjesztő....

Ez akkor kuka????

[ Szerkesztve ]

(#36949) Doky586 válasza Edward1981 (#36947) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nemrég rx8pencz-nak (#36920) ugyanez volt a problémája. Táncsak nem tőle vetted? :D
Nem jelzett vissza azóta hogy megoldódott-e a gondja..

(#36950) Saltwater válasza Edward1981 (#36948) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ennek annyi. Mi a pontos típusa?

https://hdd-adatmentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.