Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36551) djculture válasza Gery9112 (#36549) üzenetére


djculture
félisten

Az a típus sajnos eléggé gyenge minőséggel bír..
De attól függetlenül sípolni nem szokott azt a táp szokta csinálni, 3 év alatt szépen kiszáradtak a benne lévő kondik...

(#36552) Gery9112 válasza djculture (#36551) üzenetére


Gery9112
őstag

A HDD-nél hallottam a sípoló hangot de sajnos ahogy egyre többet gondolkodtam, hogy mi lehet még a gond a tápra kezdtem el gyanakodni. Na nem azért mert arra már nincs garancia míg a HDD-re igen :DDD, hanem mert (ahogy írtam) alkalmanként nem kapcsol le rendesen a gép. Így jutottam arra a következtetésre, hogy nem látja el a táp rendesen a HDD-t, de mivel nem vagyok valami nagy szakértő gondoltam hozzátok fordulok.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#36553) pcgamer01 válasza djculture (#36546) üzenetére


pcgamer01
senior tag


Melyikre is gondolsz?A 3 vagy a sok érintkezősre?

Samsung Galaxy S10+

(#36554) djculture válasza pcgamer01 (#36553) üzenetére


djculture
félisten

A sokra.. szabad szemmel látható hogy van egy mélyedés (sötétebb rész) már benne, ilyenkor már nincs megfelelő átadás hanem a fólia meg az érintkező képez egy átmeneti ellenállást.. A 6-7 érintkezőnél meg már melegedési nyom is van ha jól látom, rendesen van benne egy fekete nyomtáv..

[ Szerkesztve ]

(#36555) djculture


djculture
félisten

Különben KONTAKT WL tisztító is segíteni szokott a fólia állapotától függően. De én inkább átforrasztom

[ Szerkesztve ]

(#36556) pcgamer01 válasza djculture (#36555) üzenetére


pcgamer01
senior tag

és az átforrasztást ezt hogy kell érteni?
Az érintkező tetejét bevonni ónnal?

Samsung Galaxy S10+

(#36557) pcgamer01


pcgamer01
senior tag


Ehez mit szólsz?
Ez már sata-s.

Samsung Galaxy S10+

(#36558) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Egy egyik vinyómon október óta 20 gyenge szektor lett a HDD sentinel szerint és a kondíciója is leesett 87%-ra. Kezdjek aggódni az adataim miatt?

(#36559) mad1


mad1
veterán

Hi
vettem 4tb hdd t nagyjabol 2 particiot latok,de az elsot engedi csak leformazni lemezkezelobol...a masodiknal nem aktivak a jobb klikkes parancsok csak a tulajdonsagok ablak.
Mit kellene csinalnom hogy 1particionak lassa?es hogy vegre 1 particion elerhesem a 4tb kapacitast?

Ne szemetelj ! = Steam

(#36560) pd válasza mad1 (#36559) üzenetére


pd
tag

(#36561) djculture válasza pcgamer01 (#36557) üzenetére


djculture
félisten

Ez még durvább állapotú, valószinűleg ez a vinyó se 30 fokon jár:) Amúgy ja ezzel a legjobb átforrasztani a fólia felüteleket: [link] vagy a régi ólomtaratalmú forrasztóónnal.

[ Szerkesztve ]

(#36562) mad1 válasza pd (#36560) üzenetére


mad1
veterán

Hat mivel le van korlatozva a mobilnetem.16 k val jon minden.
Megtenned hogy leirod?mert igy videozni lehetetlen,es 5.en van reset ejfelkor.=S

Ne szemetelj ! = Steam

(#36563) pd válasza mad1 (#36562) üzenetére


pd
tag

1. Start menü - Számítógépen jobb katt - Kezelés
2. Lemezkezelésre bal oldalt katt
3. A HDD-t amit formázni szeretnél, keresd meg alul a felsorolásban
4. A bal oldalán (nem a fehér csíkon van, hanem a szürke négyzetben, akol Lemez 0, Lemez 1 stb. van írva) jobb katt, - Konvertálás GPT lemezzé
5. Ezután már menni fog az egy partíció kialakítása a teljes felületen.

(#36564) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Testvérem gépében úgy néz ki ledöglött két merevlemez kb egyszerre. Elmondásuk szerint úgy kezdődött, hogy kékhalállal leállt párszor a gép, majd egyszer indításkor már csak kattogott, és bios-on nem jutott túl.
Elhoztam a két merevlemezt, és usb-n rákötöttem a gépre. A kattogós teljesen elérhetetlen, a másikra 18%-ot ír a HD Sentinel, és a két partícióból csak az egyiket látja.

Igazából az lenne a kérdésem, hogy ha feltételezzük h mindkét merevlemez egy okból ment tönkre akkor mi lehet? Táp esetleg? Lehet ezt valahogy ellenőrizni?

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#36565) pcgamer01 válasza Dolby (#36564) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Ott a tápegység lesz a ludas.

Samsung Galaxy S10+

(#36566) Dolby válasza pcgamer01 (#36565) üzenetére


Dolby
senior tag

Ez volt amit nem akartam hallani, akkor nem csak hdd, hanem táp csere is kell :-/

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#36567) mad1 válasza pd (#36563) üzenetére


mad1
veterán

Katt a kepre a nagyitashoz!


Hol van ilyen funkcio hogy gpt lemez?
Bocsi kicsit kezdo vagyok ezugyben.

Ne szemetelj ! = Steam

(#36568) pd válasza mad1 (#36567) üzenetére


pd
tag

(#36569) mad1 válasza pd (#36568) üzenetére


mad1
veterán

Ezaz!Istenkiralycsaszar vagy.Thx4help :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#36570) Jarod1


Jarod1
addikt

van 1 külső winyó, amit RAW nak lát, ha hiren boot cdről bootolok, hogy tudnám visszaállítani? adatokat nem látja..biosban ott van,,,de amikor bedugom win7 alatt azt mondja formázni kéne..

(#36571) pjen válasza Jarod1 (#36570) üzenetére


pjen
félisten

Próbálj meg letölteni Live linux ot ,kiírni CD re és arrol bootolni,ha szerencséd van a linux látja az adatokat. :)

(#36572) Jarod1 válasza pjen (#36571) üzenetére


Jarod1
addikt

ok de hogy tudnám visszaállítani ntfs re hogy a win7 is lássa?

(#36573) pjen válasza Jarod1 (#36572) üzenetére


pjen
félisten

Gondoltam a linuxal lemented az adatokat másik HDD re utána formazod.

(#36574) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv!
Nokia telefonból adtak nekem egy microSD-t, hogy a rajta lévő képet és videót írjam ki dvd-re, de bedugom a gépbe és azt írja, hogy a Meghajtóban lévő lemez nincs formázva, megformázz most? Mit lehet tenni?

Gondoltam, hogy megformázom, majd progival visszahozom amik rajta voltak, de ha van jobb megoldás nem ezzel kezdeném, nehogy mégse sikerüljön.

(LG telefonom se látja, a kártyát, gondoltam telefonomról feltöltöm...)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#36575) liksoft válasza kriszwells (#36574) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Talán nem kéne formázni! Azzal felülírsz információkat! Vissza kéne tenni az eredeti helyre, és a telefonból menteni. Ha viszont azért adták oda mert ott sem olvasható, akkor adatmentéses szakembernek kéne odaadni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36576) kriszwells válasza liksoft (#36575) üzenetére


kriszwells
aktív tag

A telefonnal ment (úgyhogy az a megoldás marad), azért adták ide, mert nem nagyon értenek az ilyen számtekes dolgokhoz.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#36577) liksoft válasza kriszwells (#36576) üzenetére


liksoft
nagyúr

Aki mentendő tárolóra szeretne írni, mert azt hiszi úgy jobb lesz, az sem túlzottan. Viszont dicséretes, hogy előtte megkérdezted, jobb lesz-e úgy? ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36578) Saltwater válasza liksoft (#36577) üzenetére


Saltwater
aktív tag

:))

https://hdd-adatmentes.hu

(#36579) lajtika


lajtika
aktív tag

Sziasztok. Egy kérdés. Van itthon pár régebbi merevlemezem. De sajnos nem 100% egyik sem. 100/28. 100/85. 100/76. satás mind. Ezeket adattárolásra külső usb-s tokban még lehet biztonságosan használni? Illetve tele lehet írni vagy van valami korlát?

(#36580) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Ha hibásan írok, elnézést kérek, telefonról írok.
A mai napon ugy néz ki meghalt a samsung hdd-m
89%-os volt a kondicioja ami mára 87%ra esett le, de cselekedni már nem tudtam.
Futott rendesen minden, aztán egyszer csak a programok lefagytak, ctrl alt del re csak egy fekete képernyőt kaptam egy hiba üzenettel. Nem tudtam mást, reseteltem majd Bios után disk read failure üzenetet kaptam. Szokatlan hangja nincs a merevlemeznek. Hiren's boot lemezről próbálok alakítani valamit, hátha de ilyen hibával nem volt még.

Valakinek valami ötlet esetleg? Fájna most új vinyót venni.

Köszönöm!

Üdv!

(#36581) Jarod1 válasza nmy1212 (#36580) üzenetére


Jarod1
addikt

bios látja?

(#36582) nmy1212 válasza Jarod1 (#36581) üzenetére


nmy1212
tag

Látja. Samsung HD753LJ.

Rá uszítottam egy ellenőrző progit, de nem talált bad sectort.

(#36583) nmy1212


nmy1212
tag

[link] Csináltam egy képet hátha ez többet mond.

[ Szerkesztve ]

(#36584) Doky586 válasza lajtika (#36579) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ezeket adattárolásra külső usb-s tokban még lehet biztonságosan használni?"
Természetesen lehet használni, csak nem biztonságosan. :D

"Illetve tele lehet írni vagy van valami korlát?"
Tele lehet írni, nincs korlát. Egyedül az a kérdés mennyi adatot akarsz elveszteni...

(#36585) lajtika válasza Doky586 (#36584) üzenetére


lajtika
aktív tag

Semennyit nem akarok veszteni. Miért akarnék. Le lehet zárni a hibás szektorokat? Van erre valami szoftver, és van értelem egyáltalán?

(#36586) Jarod1 válasza lajtika (#36585) üzenetére


Jarod1
addikt

chkdsk meghajtó: /f

(#36587) vass1024


vass1024
tag

Hello! :)
Hozzám került egy gép és érdekes módon kifagy rajta szinte akármilyen megnyitott program. Kikaptam a winyot (Samsung HD160HJ) és beleraktam az enyémbe, először kezdtem volna vírusírtással de kifagyott nálam is :F aztán csináltam egy töredezettségmentesítést ami furcsa módon lefutott (tegyük hozzá iszonyat töredezett volt.. 32%) utána elkezdtem tesztelegetni. HdSenitel semmi hibát nem talál, benchmark progik néha kifagytak tesztközbe. Video nézéskor meg azt csinálja h megáll és kb 1perc múlva folytatja tovább. Ja és leállásnál furcsa karistoló hangot ad.
Szerintetek mi lehet vele? Csak lekellene formázni vagy kuka? Azért fonotos a dolog mert tele van pótolhatalan dolgokka.

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#36588) pjen válasza vass1024 (#36587) üzenetére


pjen
félisten

Ha pótolhatatlan ami rajta van ,akkor először menteni kéne,utána jöhet bármi egyéb:formázás,kuka stb. :)

(#36589) vass1024 válasza pjen (#36588) üzenetére


vass1024
tag

Jo már elkezdtem :) de mégis mi lehet a probléma? nem tapasztalt senki ilyesmiket?

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#36590) laccy88


laccy88
senior tag

üdv! van egy 500gb-os samsung sata hdd-m. A következő a gondom vele. Szerintem, amikor egyszerre sok adatot szeretnék rá írni(konkrétan, amikor egy több10 GB-os torrentet kezdenék letölteni, és a kliens kezdéskor elfoglalja a lemezen a letöltendő adatnak megfelelő helyet), olyankor a gépem kezelhetetlenné válik. először belassul, majd annyira, hogy akad az egérmutató stb. ilyenkor a feladatkezelőben a torrent kliens a lemezt 100%-on hajtja. ez több perc elteltével sem jön helyre, mindig reset-et kell alkalmaznom :( ez szerintetek lehet hdd hiba? köszi!

(#36591) lacy027 válasza laccy88 (#36590) üzenetére


lacy027
tag

Nem. Ha a hdd-re elkezdünk veszettül írni, de közben erről megy a rendszer is, ez történik. Mindaddig ez megy még lefoglalja a lemezen a szükséges helyet, ez több 10 GB-nál nem valami gyors. A uTorrentben a Preferences/General, When Downloading résznél vedd ki a pipát a Pre-allocate all files elől, így nem fogja lefoglalni előre a területet, nem akad meg a rendszer.

(#36592) Valka1978


Valka1978
csendes tag

Üdv!

Pár hete telepítettem a win 8.1-et és azóta folyamatosan összeomlik a rendszer, valószínűleg a merevlemez hibája miatt. Ez egy 120 gb-os samsung winyó. A következő hibaüzeneteket kaptam (többnyire):
bad pool header
driver overrun stack buffer
page default in nonpaged area

Lefuttattam valami bootolható hdd repairt, ami talált is öt szektorhibát, de hosszútávon javítani nem tudta, mert minden tesztnél újra és újra megtalálja őket, de csak azokat. (Gondolom megsérülhetett a lemez felszíne.) Ezenkívül a memtest-et is futtattam órákig, de az nem talált hibát.

Mivel a szektorhibák 1500 és 4500 mb környékén voltak a merevlemezen, így az első 5 gb-ot kiiktattam, mint nem particionált területet, de sajnos a win telepítőjét ez különösebben nem érdekelte; oda próbált adatokat menteni - persze a telepítés nem sikerült.

Átállítottam a BIOS-ban az AHCI-t native IDE-re.
Ezután leformáztam 1.37 gb-ot a winyó elején, kihagytam egy részt 5 gb-ig, majd a maradékot felosztottam egy 30 gb C: és egy 77 gb D: partícióra. Így már feltelepült a rendszer, de így is azt az első 1,4 gb-ot használja mint rendszerpartíciót, a C: csak tárolja a windowst.

A kék halálok és a hibaüzenetek ugyanazok maradtak ennek ellenére, de egyébként is eléggé instabil a rendszer. Programokat zár be csak úgy, vagy meg sem nyitja őket. Ez lehet a partíciók beállítása miatt, vagy hardweres hiba még mindig? Esetleg valami olyan vírus, amit nem lehet formázással sem kiirtani?

(#36593) djculture válasza Valka1978 (#36592) üzenetére


djculture
félisten

Muszáj neked szívatni magadat egy agyon használódott hdd-vel? 120gigás vinyó alsó hangon is lehet vagy 7-8 éves..Vegyél apróról egy használt normális állapotban lévőt ha nagyon nincs újra keret azt meg tedd ki a polcra dísznek.
Minden más esetben ha tovább szrakodol egy hibás vinyóval a vége az lesz hogy a gép más részegységei is tönkremennek.

[ Szerkesztve ]

(#36594) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, lehet, hogy idióta kérdés lesz bocsi. Ha működő gépből, kikapcsolás után / win7 van rajta / kiveszem a vinyót és átteszem egy másik gépbe, mert az ezen lévő adatot akarok áttenni a másik gépre és utánna visszateszem az előzőbe akkor azzal rendesen indul majd a rendszer? Azért mert nincs a közelbe adathordozó.
Válaszokat előre is köszönöm :R

ÜdvZola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#36595) pd válasza V60 (#36594) üzenetére


pd
tag

Menni fog, ha a másik gépen nem törölsz le róla semmit, ami az induláshoz kell. :)

Legfeljebb arra kell figyelni, hogy ha átteszed a másik gépbe, hogy a biosban indulás előtt nézd meg, nem kavarodott-e meg a bootsorrend. Ugyanez az eredeti gépbe való visszahelyezésnél is (már ha van benne másik HDD).

[ Szerkesztve ]

(#36596) V60 válasza pd (#36595) üzenetére


V60
aktív tag

Szia
Köszönöm szépen :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#36597) Valka1978 válasza djculture (#36593) üzenetére


Valka1978
csendes tag

Ez a megoldás már nekem is eszembe jutott. Viszont a kérdéseimre még mindig választ várok, ha másért nem is, legalább a tudásom gyarapítása miatt. Ennyi mókulás után szeretném tudni, hogy mi miért történt, illetve nem történt.

(#36598) default.


default.
őstag

Sziasztok professzorok!
Nem probléma, csak kérdés:

Ha fut a torrent kliens (természetesen ingyenes, legális torrentekkel) és közben ugyanazon HDD-n lévő anyagot futtatok (pl filmet nézek, zenét hallgatok stb) akkor az nem tesz jót a vinyónak ? Mennyire érdemes/nem érdemes így csinálni ?

köszönöm előre is!
üdv!

(#36599) Jarod1 válasza default. (#36598) üzenetére


Jarod1
addikt

befog lassulni mert a fej több adatot próbál összeszedni, de azok nem biztos hogy 1 helyen vannak...

(#36600) default. válasza Jarod1 (#36599) üzenetére


default.
őstag

lassulást eddig soha nem tapasztaltam, viszont nem akarom erőltetni, ha nem tesz jót neki.. csak ez a kérdés..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.