Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36601) Saltwater válasza default. (#36600) üzenetére


Saltwater
aktív tag

A merevlemezt arra találták ki, hogy írjon, olvasson, és persze tárolja az adatokat.
Ami nem tesz jót "neki":
-magas hőhatás
-ütés
-rázkódás
-mágneses tér
-statikus elektromosság
...hirtelen ezek jutottak eszembe

https://hdd-adatmentes.hu

(#36602) Saltwater válasza Valka1978 (#36592) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Valamelyik olvasófej hibázik. A hibás szektorok a fej hibázása következtében létrejött rosszul mágnesezett szektorok miatt keletkezhettek. Az Író/olvasófej későbbi hibázása okozza a merevlemez instabilitását.

https://hdd-adatmentes.hu

(#36603) default. válasza Saltwater (#36601) üzenetére


default.
őstag

okés, köszi!

(#36604) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Hi all!

Vettem tegnap egy HDD-t. 320GB-os WD Blue asztali. WD3200AAJS a típusa. A teljesítmény 100%-os a kondíció siralmas... Inkább mutatom. :DD

A kérdés:
Ez még menthető lenne? Szóval nem csak a HDSentinel írja ki rosszul a dolgokat? Mert viszont tökéletesen másol, olvas, dolgozik és minden ilyesmit. Esetleg nem lehet az hogy a Firmware cseszkődik?

Előre is köszönöm a segítségeket!

Smoke some weed nigga!

(#36605) liksoft válasza Wiz Khalifa (#36604) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

NEM! Mármint nem a Sentinel vacakol. Nem a firmware. Ez felület, csatlakozók, vagy egyéb drive hiba. Ilyen drive használata nem ajánlott.

Csak halkan jegyzem meg, ha az előző tulaj hibás tápegység melletti használatakor gyűjtötte be a drive a hibákat, akkor lehet esetleg esélyed hibátlan működésre. Viszont ilyen esetben az elektronika is kap, hiszen a tápfeszültségre rakódó "tüskék" okozzák a rögzítéskori hibát, viszont ezek az elektronikát is öregítik.

Én visszautalnám az eladónak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36606) RZozo


RZozo
aktív tag

Tegnap bevásároltam WD RED 3TB-os szériájából 2 db-ot.
Az egyiket fel sem ismerte az Asus P8B75-V alaplap bios-a (bios frissítve), sem a win 8.1, ez a HDD csak nyekergő hangot tudott adni, mintha akadnának a tányérok benne. HD Sentinel egyszer mintha látta volna ismeretlen meghajtóként, aztán később már az sem.
A másikat sikeresen felismerte a bios és a win, így win alatt inicializáltam, formázást indítottam, majd itt fagyott le a teljes rendszer. Ezt követően mikor újraindítottam a rendszert, ha rá volt kötve ez a HDD, akkor nem volt hajlandó elindulni a Win, csak töltögetett az indítóképernyő.
Én rontottam el valamit vagy kifogtam a hibás darabokat?
8 napon belül vagyok webes vásárlásnál, így elvileg visszaküldhetem webes vásárlásnál.

(#36607) djculture válasza RZozo (#36606) üzenetére


djculture
félisten

Nem nagyon lehet máshogy beüzemelni (ha normális tápod van persze) így rossz vinyókat kaptál .. Sajnos már a szerver vinyókon kívül ma már semmit sem tesztelnek le a gyártás végén csak szúrópróba szerűen így beugranak hibás darabok.

[ Szerkesztve ]

(#36608) RZozo válasza djculture (#36607) üzenetére


RZozo
aktív tag

Pedig ezek a RED-ek elvileg szerver vinyók voltak. És a táp is teljesen új (Chieftec CTG 400W). Tehát ez sem lehet probléma.

(#36609) djculture válasza RZozo (#36608) üzenetére


djculture
félisten

Nem szerver vinyók a bóvli =(green meg újabb blue) meg a komolyabb (black wd RE enterprise) vinyók közötti széria... Van belőle bőven rossz és így ahogy írod egyböl rossz ami az első hetet kibrija az örök élet meg egy nap. Manapság ez az ajánlott a többi csak ennél rosszabb minőség kivéve a szerver kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#36610) RZozo válasza djculture (#36609) üzenetére


RZozo
aktív tag

Szóval a WD RED kategóriája is bóvli, amit annyit dicsérnek máshol?
20 éve üzemelek be HDD-ket, azt hittem, hogy a WD RED-del valami jót és megbízhatót foghatok ki, de ilyenbe még nem futottam bele, hogy 2-ből 2 használhatatlan.
Jó pár éve kisebb méretű Samu és WD vinyóim vannak, amelyek tökéletesen teszik a dolgukat. Azokat cserélném le, de ezek szerint a HDD vásárlás majdnem olyan lett, mint egy szerencsejáték.

(#36611) djculture válasza RZozo (#36610) üzenetére


djculture
félisten

Értelmezd már hogy mit irtam a bóvli meg a jó minőség között van... Én száz darabból találtam a multkor 13db rosszat, egyik se indult. A minőséget megkell fizetni.. A red 3terás méretben 30 ezer a wd enterprise meg 60, előbbiböl egy rosszat nem láttam még pedig szerverekbe azt szereltük százassával amultkor.

[ Szerkesztve ]

(#36612) RZozo válasza djculture (#36611) üzenetére


RZozo
aktív tag

Ne ess azért nekem! :) Csak kérdeztem, hiszen azért van itt ez a topic.
Én elhiszem neked, hogy ekkora a hibaarány. Ezzel meg is nyugtattál, hogy nem user error esete áll fenn.
Az azért kemény, hogy nem lehet kifogni egy megbízható szériát az elérhető árú kategóriából és jóval mélyebben kell a zsebbe nyúlni a megbízhatóságért.

(#36613) Szebi91


Szebi91
újonc

Sziasztok, lenne egy nagy problémám :)

Röviden egy ujra telepités közben bekapot kékhalál bekövetkezte után az újrainditás, sikertelen volt

Acer Aspire 5560g
Proci: AMD A6- 3400M quad-core
Ram : 3Gb DDR3
Video: AMD Radeon HD 6540G2 1Gb
Op: win7

A baj az hogy a kékhalál láttán újra inditottam a gépet és se töltöképernyő semmi, csak a ventilátor bug ennyi se kép se hang :/ Mi lehet a probléma ? Akár hányszor meg probálkozom az újrainditással semmi !!!

(#36614) djculture válasza RZozo (#36612) üzenetére


djculture
félisten

Dehogy is esek csak leirtam valamit te meg egy teljesen más következtetést vontál le belőle:)
Sajnos az árvízes móka óta ketté szedte minden gyár a termék portfólióját így olcsón olyan amire az ember bármilyen adatot rámer bízni nehéz venni.

[ Szerkesztve ]

(#36615) ubyegon2 válasza default. (#36600) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Olvastad már valahol, hogy torrent futtatása közben ne használd a géped másra? :D
Te használod a gépedet és a HDD- t, arra való! Persze, lehet, hogy hosszab lenne az élettartama, ha be se kapcsolnánk a gépet. :) Ez aggasszon legkevésbé! Nem vagyok prof, de írtó régen futnak a torrentek a háttérben, miközben használom a gépet.

(#36616) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Helló!

Van egy HDD amit minden lát(Bios,Sentinel,Windows)de nem tudok rámásolni semmit mert nem mutassa mint meghajtót.Csak a C van D már nincs.
Hogy tudnám ezt helyrehozni?

Samsung Galaxy S10+

(#36617) pjen válasza pcgamer01 (#36616) üzenetére


pjen
félisten

Sajátgép,kezelés,paricionálás,formázás...valószínűleg müködni fog. :)

(#36618) Wiz Khalifa válasza liksoft (#36605) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Csináltam egy gyári WD full write-ot. Semmit sem javított. :O

De viszont ettől stabil lehet hogy ezt írja ki? Mert most adatokat másolok és nem tudom miért olyan lassú. 6--7MB-al másol. Bár USB2.0-án megy elvileg mert külső házzal van használva most.

Smoke some weed nigga!

(#36619) Saltwater válasza Wiz Khalifa (#36618) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ez elég gatya. Nézd meg mit tud HD Tune-val.

https://hdd-adatmentes.hu

(#36620) Wiz Khalifa válasza Saltwater (#36619) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Abban pontosan mit nézzek?

Smoke some weed nigga!

(#36621) pjen válasza Wiz Khalifa (#36618) üzenetére


pjen
félisten

A külső házat nem tudod ki iktatni?

(#36622) Wiz Khalifa válasza pjen (#36621) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ki fogom de csak holnap. Miért?

Smoke some weed nigga!

(#36623) pjen válasza Wiz Khalifa (#36622) üzenetére


pjen
félisten

Lehet hibás a tap vagy. Bármi.

(#36624) Wiz Khalifa válasza pjen (#36623) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Eddig ment ez a külső HDD-s cucc. Szóval szerintem nem ezzel van gond. Az lehet hogy ettől rossz értéket továbbítson?

Smoke some weed nigga!

(#36625) pcgamer01 válasza pjen (#36617) üzenetére


pcgamer01
senior tag

őszintén fogalmam sincs hol találom ezeket. :(
Win 7-em van.

Samsung Galaxy S10+

(#36626) pcgamer01 válasza pcgamer01 (#36625) üzenetére


pcgamer01
senior tag

megvan köszi :R :R

Samsung Galaxy S10+

(#36627) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Na itt vannak a tesztek. Ahogy látom elég halott ügy szegény. :( De rendszerre se jó meg a hozzá tartozó, játékok, programok feltelepítésére?

Smoke some weed nigga!

(#36628) liksoft válasza Wiz Khalifa (#36627) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez nem. Vagy a drive haldoklik, vagy a külső ház szépen lassan megdöglesztette. Biztonságos tárolásra alkalmatlan. "Hozom-viszem" drive-nak még elmegy, ha a rajta lévő anyag biztonságban van máshol is.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36629) Saltwater válasza Wiz Khalifa (#36627) üzenetére


Saltwater
aktív tag

A 4-ik képen szépen látszódik, hogy a merevlemez melyik területénél vannak hibák. Ez nem fejhibának tűnik, egyszerűen a lemezfelület az egyik lemezen egy sávban sérült.
Partícionáld úgy, hogy az első 70 GB-ot hagyd partícionálatlanul (üresen), és a fölötte lévő részt partícionáld, de bármit másolsz erre a merevlemezre, mindig legyen belőle biztonsági másolatod, mert ez a merevlemez már nem lesz jobb véleményem szerint.

https://hdd-adatmentes.hu

(#36630) liksoft válasza Saltwater (#36629) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha viszont erre a területre írt hibás tápellátás mellett, akkor míg a drive "kimatekolja" a helyes adatot, ugyanígy viselkedik. A megoldás, hogy az összes érintkezési felületet tisztítani kell, majd írás és olvasás ciklusból 3-4-et végighajt a drive-on. Utána célszerű az átvitelt megnézni, mert korrekt tápellátás és érintkezés mellett eltűnhet ez a hiba. Persze ettől a drive SMART-ja nem változik, de lehet tudni, a hiba alapvetően nem a drive-ban, hanem a környezetben volt. Igaz, vakrepülés ilyent használni, de hurcimba drive-nak még jó lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36631) Saltwater válasza liksoft (#36630) üzenetére


Saltwater
aktív tag

ECC hibára gondololsz? Könnyen lehet, de a végeredmény ugyanaz. Úgy tudom a HDD regenerátor képes ECC hibát javítani, de szerintem az nem egy tuti megoldás. Én Atola Insight-al dolgozom, és az ilyen hibákat reallokálással "javítja".

https://hdd-adatmentes.hu

(#36632) liksoft válasza Saltwater (#36631) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha hibás tápellátás miatt került a felületre hibásan írt adat, akkor azt minek tiltod ki? Először stabil írással kellene a felületet tesztelni, és a kitiltások a maradékra már mehetnek. A sok hibás terület sem tesz túl jót a drive-nak működés közben. Sebessége változhat egy mérték fölött. Ráadásul nem egyenletesen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36633) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Ez a HDD a teszteknél már a gépben van nem a külső házban. A külső ház jól teszi a dolgát más HDD-vel szóval nen az a problémás. Akkor mit javasoltok még? Hogy rendszer vinyónak jó legyen. Egy HDD regeneráló? Ha igen tudtok linkelni? Ha más út akkor pontos lépéseket tudtok írni mert eléggé kezdő vagyok a HDD-k helyreállítás terén. :(

Smoke some weed nigga!

(#36634) pjen válasza Wiz Khalifa (#36633) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Rendszer HDD nek egy másikat kéne venni,ez megjavulni nem fog,legalábbis nem valószínű. :((

(#36635) Wiz Khalifa válasza pjen (#36634) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Értem. :(

Azért ha valaki tud egy regenerálót akkor írhatja. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#36636) liksoft válasza Wiz Khalifa (#36635) üzenetére


liksoft
nagyúr

Értem én, hogy nem hiszed el. Szerinted egy tengelytöréses autóval fogsz tudni költözni? Ja, megpróbálni lehet! A NEM, az NEM! :W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36637) Wiz Khalifa válasza liksoft (#36636) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem mondtam hogy jó lesz utána! Értelmezni kéne amit mondtam! Hanem fentebb volt szó róla hogy lehet hogy javít rajta. Ezért egy próbát megérne nem? És ha találnák bele elektronikát? Vagy teljesen azonosnak kéne lenni-e? Nem elég az hogy WD3200AAJS? És ha egy hibátlan elektronikát bányászok akkor a lemez tényleges állapotát fogja kiírni? Mert ezt vettem ki fentebb hogy nem a cucc hibás belül hanem a z elektronika.

Smoke some weed nigga!

(#36638) Doky586 válasza Wiz Khalifa (#36635) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Azért ha valaki tud egy regenerálót akkor írhatja."
Talán használ - próbáld ki:
Éjfélkor kiviszed a hdd-t az erdőbe egy kis tisztásra de vigyél magaddal egy fiatal szüzet is, gyújts a meghajtó közül öt gyertyát, majd lejcsetek boszorkánytáncot körülötte, miközbev varázsigéket mormoltok... :DD

[ Szerkesztve ]

(#36639) Wiz Khalifa válasza Doky586 (#36638) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

:DD

Ezen jót nevettem. :) Egyébként a gyári WD Diagnosztigáló progit már megmókoltam rajta hátha alkot valamit. Hát az nem jött be. Lehet megy a polcra a többihez. :C

Smoke some weed nigga!

(#36640) djculture válasza liksoft (#36636) üzenetére


djculture
félisten

Hogyne lehetne csak az összes cucca a kanálisban fog landolni egy huppanás után a laptopjából meg mocsári láp-top lesz :D
Vannak ilyen emberek hiába mondod nekik hogy nemkéne próbálkozni egy egyonhasználódott részegységgel addig nem nyugszanak míg az egész gépüket el nem rontják.

[ Szerkesztve ]

(#36641) liksoft válasza djculture (#36640) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudod: Elöl úszik a cápa, a reményhal meg utoljára. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36642) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Ezeket a poénokat tegnap kellett volna ellőni. :R

Smoke some weed nigga!

(#36643) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

HDD-t vissza lehet vinni gariztatni magas parkolásszám indokkal? Vagy van esetleg erre valami gyógyír, hogy ne parkoljon ennyit? Egy Hitachi Travelstar 5K1000 1TB (HTS541010A9E680) 5400 RPM-ről van szó.

139 napot ment, 100/100-as. Az adatokat e szerint értsétek...

HDS:

Ha jól számolom, akkor majdnem 2x parkol percenként, ami elég sok.

[ Szerkesztve ]

(#36644) King Unique válasza Vasinger! (#36643) üzenetére


King Unique
titán

Bár nem én vagyok itt a fő észosztó, de szerintem nem :N , mert maga a HDD hibátlan állapotú, gyári tesztprogija se jelezne hibát rá, és pl. WD, Toshiba is 300 / 600 ezres értékig vállal rá garit, meg aszem Hitachi is. Más kérdés, h azt nem feltétlen kell elérnie, h problémát okozzon.
Hitachi nem adott ki WD-hez hasonló programot a tiltásra, szabályozásra, de más külső programokkal is meg lehet oldani, pl. HDS-ben : Lemez figyelés--->Lemezek leállásának akadályozása---->beírva adott HDD sorszámát: 0 /1 /2 stb. Ez free verzióban is műxik. A másik APM (Feljett energiagazdálkodás), max 254-es értékre állítása adott vinyónál, csak a fizetős verzióval megy.

[ Szerkesztve ]

(#36645) djculture válasza Vasinger! (#36643) üzenetére


djculture
félisten

Nem garanciális kérdés a gyártó magánügye a dolog amíg nem okoz adatvesztést fagyást és egyebek teljesen mindegy hogy parkol vagy nem .. Ez a parkolás eleve túlvan spilázva volt kb két régi széria amit érintett de azóta is ezen megy a téma hogy jaj bajvan mert ennyiszer parkolt a smart szerint..

[ Szerkesztve ]

(#36646) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Van egy Sata III-as 2Tb-os Seagate merevlemezem, ami mostanában azt csinálja, hogy zizzen egyet és aztán nem elérhető. Amikor a számítógép kezelésen belül a lemzkezelés részen nyomok egy olyat, hogy lemezek újra ellenőrzése, akkor megint megtalálja és ideig-óráig megint látható. De van olyan is, hogy eltünik, aztán magától előugrik és ezzel 15 percenként boldogít engem.

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv. Bandi

(#36647) pjen válasza Bandi821 (#36646) üzenetére


pjen
félisten

Első körben Nézd át a kábeleit. :)

(#36648) Jarod1 válasza Bandi821 (#36646) üzenetére


Jarod1
addikt

energia takarékos üzemmódba leparkolja a fejet, hogy ne menjen álladóan...

(#36649) liksoft válasza Jarod1 (#36648) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az energiatakarékos mód esetén újra fel kell pörögnie ha hozzá fordulnak! Itt más gond lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#36650) Bandi821 válasza pjen (#36647) üzenetére


Bandi821
tag

Szia!

Köszönöm a tippet, holnap meg is próbálom.

@Jarod1: az energiatakarékossal még szerintem látszana, de ez a meghajtó most gyakorlatilag eltünik a listáról, a másik 2 látszik.

Egyébként ma hazajöttem melóból és bekapcsolásnál azzal fogadott a gép, hogy automatikusan elindúlt a D (azaz a hibás) meghajtó ellenőrzése, ahonnan már nem lépett tovább a boot. Végül le kellett húznom a vinyót és így tudtam belépni. A teljes előélete ennek a vinyónak az, hogy az elődje már tönkrement (hasonló probléma volt) és kaptam egy vadiújat a gyártótól mert a gari még érvényes volt. Szóval lehet, hogy van valami gond tényleg a kábellel, vagy az alaplapi sata csatival, mert ezt nem tudom elképzelni, hogy egy szimplán tárolásra használt vinyó, ráadásúl egymásután kettő is tönkre megy úgy, hogy a ház hűtve van rendesen.

Köszönöm a válaszokat, holnap tovább próbálkozom.

üdv.: Bandi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.