Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36401) Saltwater válasza zseko (#36350) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szerintem ez okozza, hogy kevesebbnek látod a kapacitását:

[http://en.wikipedia.org/wiki/Device_configuration_overlay]

https://hdd-adatmentes.hu

(#36402) Csitti válasza liksoft (#36355) üzenetére


Csitti
csendes tag

Maga a gép látja, sőt egy partíciónáló program látja is a partíciókat rajta. A Windows külön HDD-n van, így a gépem most is üzemel. Viszont ha a 2TB-os rá van dugva az alaplapra, akkor valami miatt nem indul el az op.rendszer.

(#36403) HunNuke


HunNuke
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, vagy irányítsatok át oda, ahol tudnak segíteni!

Van nekem egy Samsung HD105SI 1TB-s merevlemezem. (SATA)
Ezen egyszer csak előjött a " 1TB -> 31 v. 32 v. 33 MB " -os jelenség.

Ezt egy asztali számítógéppel meg tudtam oldani gparted-del, de mivel már nincs asztali számítógépem csak laptopom ezért vettem hozzá egy külső usb-s házat.
( LC-35U3 Acrux)
Amikor működésbe hoztam az usb-s házzal, ugyanez a hiba jött elő. Hiren's boot cd-n található a gparted-hez hasonló programmal próbáltam újra ugyanazt, de nem sikerült.

A kézikönyvében azt írja, hogy a merevlemezt állítsam MASTER-re. Mivel a SATA-s merevlemezemen csak 2x2 db pin van, ezért gondoltam megpróbáltam egy jumpert rátenni a szomszédos pinekre és úgy is működésbe hozni (nincs leírás, sehol sem találtam hogy ezt a satás merevlemezt hogy lehet egyáltalán masterre állítani - úgyhogy próba szerencse alapon végigpróbáltam a lehetséges változatokat), de egyik alkalommal sem jártam eredménnyel.

HDD Capacity Restore nem működik.

Köszönöm a választ!

(#36404) Saltwater válasza HunNuke (#36403) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Próbáld a Hiren's boot cd-n lévő MHDD-vel visszaállítani a kapacitását. Esetleg?

[ Szerkesztve ]

https://hdd-adatmentes.hu

(#36405) tankal


tankal
tag

Valaki meg tudná mondani ha a hdd sata tápkábele mellet lóg egy molex azt tudom-e használni egy átalakítóval másik hdd tápkábelnek?

(#36406) Zsivaagoo válasza tankal (#36405) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Igen, lehet használni.
Én pl. 1 molexről 2 db SATA tápra alakítót használtam. Ha elég cuppanós az érintkezés (nincs lötyögés és kontakthiba gyanú), akkor gond nélkül használható.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#36407) tankal válasza Zsivaagoo (#36406) üzenetére


tankal
tag

Köszönöm Doktor Úr :R

(#36408) oszo


oszo
újonc

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni? Nem rég vettem egy Hitachi 1TB Sata2 winyót,már több számítógépbe is beleraktuk,de egyik sem ismeri föl nem jelzi ki !!! Van-e rá megoldás?
Előre is köszönöm!

(#36409) ubyegon2 válasza oszo (#36408) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Lehet, hogy több részletet kell elárulnod. :)

[ Szerkesztve ]

(#36410) djculture válasza oszo (#36408) üzenetére


djculture
félisten

Fogadjunk hogy azt vártad hogy a sajátgépbe egyböl látszik. Ez sajnos nem így van, előtte particiót kell rakni rá és formázni a helyi lemezekezelő segédprogramban.

[ Szerkesztve ]

(#36411) pjen válasza oszo (#36408) üzenetére


pjen
félisten

Ha garis(gondolom nem )vidd vissza.Használtan vetted,kipróbáltad? :((

(#36412) oszo válasza ubyegon2 (#36409) üzenetére


oszo
újonc

Köszönöm!

(#36413) oszo válasza djculture (#36410) üzenetére


oszo
újonc

Köszönöm!

(#36414) oszo válasza pjen (#36411) üzenetére


oszo
újonc

Köszönöm! Még garanciás!

(#36415) HunNuke válasza Saltwater (#36404) üzenetére


HunNuke
csendes tag

Nem tudom miért, de a Hiren's boot cd-n lévő dos programok menüpont nem indul el (sem az alternatív dos programok indítás).
Bootolható pendrive-ra is feltettem a Hiren's programokat, de a dos programok még itt sem indultak el.
Free dos-os boot pendrivera is feltettem az MHDD-t, de itt nem találtam meg a kérdéses hdd-t (de a hiren-es pendrive-ot látja a free dosból a gép). :(

(#36416) tankal


tankal
tag

Jól tudom hogy a win 7 észleli patricionálja és el is nevezi az új hdd-t?Vagy nekem kell minden folyamatot véghez vinnem?

(#36417) pjen válasza tankal (#36416) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem akkor:Sajátgép,kezelés,lemezkezelés,partícionálás,formázás. :)

(#36418) djculture válasza tankal (#36416) üzenetére


djculture
félisten

Magától nem fogja kitalálni hogy neked milyen kötetekre van szükséged..

(#36419) tankal válasza djculture (#36418) üzenetére


tankal
tag

jogos csak úgy emlékszem nálam a másodlagos hdd-t megcsinálta azt már nem tudom de biztos rákérdezett egy két dologra

(#36420) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni. Van egy WD2002FYPS HDD-m, kondíciója 2 nap alatt leesett 96%-ról 23%-ra, 111 bad sectort jelzett. Lementettem majd letöröltem az adatokat és mivel nem garis, Sentinellel újrainicializáltam. Utána még mindig maradt a 23%-os kondíció. HDD Regenerátorral csináltam egy " Scan and repair"-t, mikor végzett nem talált bad sectort. Lefuttattam Sentinellel egy olvasás tesztet, az sem jelzett hibát. Viszont maradt a kondíció továbbra is 23%. Most nem tudom eldönteni, kuka a HDD vagy nem?

(#36421) Llew


Llew
senior tag

Gyorsított ütemben halad a winyóm haldoklása. Tegnap a korábbi ~700 függő szektor száma felugrott ~1400-ra, ma meg egyből lett rajta ~1400 javíthatatlan szektor.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#36422) Saltwater válasza Anathema67 (#36420) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Semmiképp sem kuka!
Add el donornak! Hátha megmentesz vele egy-két merevlemez életét.! :)
Ha eddig nem volt biztonsági másolatod, itt az ideje elkészíteni.......jobb nem lesz a winchestered.

https://hdd-adatmentes.hu

(#36423) Saltwater válasza Llew (#36421) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Béke poraira. Neked is szól, hogy ne felejtkezz meg halott merevlemezed felajánlásáról donornak.
Akár életet is menthetsz....

https://hdd-adatmentes.hu

(#36424) Anathema67 válasza Saltwater (#36422) üzenetére


Anathema67
tag

Köszi, mennyiért lehet eladni szerinted?

(#36425) djculture válasza Anathema67 (#36424) üzenetére


djculture
félisten

Rossz vinyókat 1-2 ezerért veszi minden szaktárs, nem lehet belőle meggazdagodni...

(#36426) #56474624


#56474624
törölt tag

A Hitachi 1 TB-os winchesterem meglehetősen fura hangokat hallat egy ideje, HD Sentinel alapján a kondíciója 73% (másfél év alatt lett ennyi) és van 8 hibás szektor, 28 gyenge (ezzel szemben a néhány évvel idősebb Hitachi winchesterem 100%-os es hibátlan, tehát ezt nem érzem egészségesnek). Ahol vettem, ott azt mondták, hogy egy a gyártó honlapjáról letölthető programmal kell tesztelni, de ez a jelentés nem tudom, mit jelent ez esetben:

-------------------------------------------------------------

DFT-Win HGST HDD Diagnostic TEST

Copyright (C) 2012 HGST

-------------------------------------------------------------

DATE : 03/13/2014 22:02:18

DRIVE INFORMATION
Serial Number : JP2940J81X1MAV
Model : Hitachi HDS721010CLA332
Firmware Rev. : JP4OA3MA
Capacity : 931GB
SMART Status : Healthy

Test Log

ReadErrStat : Done
Result : Pass
Date/Time : 03/13/2014 22:01:37

SMART ET : Done
Result : Fail
Date/Time : 03/13/2014 22:01:37

Ez alapján akkor ezt most változatlanul visszaadnák vagy cserélnék? :F

(#36427) djculture válasza #56474624 (#36426) üzenetére


djculture
félisten

SMART ET : Done
Result : Fail

Viheted vissza , cserélendő az állapota így már ne használd..

(#36428) #56474624 válasza djculture (#36427) üzenetére


#56474624
törölt tag

Köszönöm a gyors választ. Még egy kérdés: az adatok lementésében segítkeznek ilyen esetben? Nem tudok egyszerűen hirtelen hova tenni majdnem 1 TB-ot.

(#36429) djculture válasza #56474624 (#36428) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ melyik bolt, ha csak eladók vannak szerviz nincs akkor ezer százalék hogy rád hárul az adatlementés nyűgje. Ha szerviz van akkor egyes kollágák jó pénzért megcsinálják mert az nem tartozik a garanciális munkafolyamatba. A vevő(felhasználó felelőssége első sorban ezt megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#36430) Pocee


Pocee
senior tag

Srácok! kellene egy gyors válasz,nem a megfelelő topic de tuti valaki tud segíteni.Annyi lenne a kérdés,hogy ha firmware-t frissítek egy westerndigitalessential külsőtápos vinyón,elveszthetem az adataimat vagy a leírásban a felhívás csak részükről biztonsági felhívás,vagy pedig tuti elveszik minden.Frissítenék,de két terrát nem tudok most elhelyezni.

Mr.Brightside

(#36431) djculture válasza Pocee (#36430) üzenetére


djculture
félisten

Kezdjük ott hogy minek frissitenél van valami probléma vele? Ha nincs akkor ne bántsd.
Másik dolog az hogy megmaradnak rajta az adatok ha minden jól megy a friisités közben de ha valami miatt elszródik a frissités akkor búcsút inthetsz az adatoknak meg a vinyónak is.

Tehát firmware-t is csak akkor kell frissitgetni ha probléma van a működéssel amit a gyártó egy új firmware-ben javitott, minden más esetben nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#36432) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Csak érdekesség képpen ránéztem HDSentinellel az adattárolós 1.5TB-os Samsung HDD-re és döbbentem látom, hogy a kondíciója 75%-on áll, meg kell-e ijednem? :F A rajta lévő adatoknak semmi bajok, de szeretném, hogy a továbbiakban se legyen.

(#36433) djculture válasza scream (#36432) üzenetére


djculture
félisten

Ez a százalék kb semmit se jelent, láttam én már 98%-os olyan vinyót amire ha rámásoltam valamit crc hibás lett.. Smart adatait megnézve lehet itéletet mondani .

[ Szerkesztve ]

(#36434) Mate válasza djculture (#36431) üzenetére


Mate
nagyúr

Ez igaz ssd-re is?

Most jelzett samu programja, hogy jött frissítés és *aszogat vele minden nap. Nem szeretek frissíteni, de még csak közzé sem tette, hogy min javítottak.

Közben rákerestem és megtaláltam mit javít.

"Improved compatibility with ultra-slim and mobile PCs."

Ez alapján szerintem hagyom a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#36435) zseko válasza Saltwater (#36401) üzenetére


zseko
veterán

Felét se értettem, csak elképzelésem van miről szól :)
Egyébként nem tudom mi okozta de úgy néz ki megoldódott. A hirensbootcd-n volt egy progi az visszaállította.

HR24.hu

(#36436) djculture válasza Mate (#36434) üzenetére


djculture
félisten

Ja skippeld, ha nincs vele probléma az adott gépben akkor felesleges frissitgetni..

[ Szerkesztve ]

(#36437) scream válasza djculture (#36433) üzenetére


scream
veterán

Itt vannak a SMART adatok.

(#36438) djculture válasza scream (#36437) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos erröl átkell meneteni az adatokat(leheteséges hogy lesz rajta crc hibás adat is ha éppen a bizonytalan szektoron helyzkedik el adatrész) Majd hdd sentinellen irás olvaás tesztet kell rajta csinálni vagy 2-3 szor hogy stabilizálódjon az állapota.

(#36439) scream válasza djculture (#36438) üzenetére


scream
veterán

Tehát ha nem futtatom le azt a tesztet, akkor hamar továbbromlik az állapota? :F

(#36440) djculture válasza scream (#36439) üzenetére


djculture
félisten

Igen meg perpillanat adatvesztés fenyeget ha nem stabilizálod az állapotát a teszttel.

(#36441) scream válasza djculture (#36440) üzenetére


scream
veterán

Csak épp sajnos jelenleg nem tudom hová lementeni a ~1TB adatot róla... :U

(#36442) djculture válasza scream (#36441) üzenetére


djculture
félisten

Akkor addig hanyagold a használatát, olvasni lehet róla rámenteni új cuccokat nem érdemes mert elindul a lejtőn.

[ Szerkesztve ]

(#36443) scream válasza djculture (#36442) üzenetére


scream
veterán

És azt a tesztet (rövid meg részletes ön-teszt? ez az?) csak akkor lehet csinálni, ha nincsen rajta adat? :F

Jelenleg egy ilyet csinált: KÉP

[ Szerkesztve ]

(#36444) djculture válasza scream (#36443) üzenetére


djculture
félisten

Mondtam hogy ne bántsd addig amig kinem tudod menteni az adatokat, mert az lesz a vége hogy elveszik az összes rajta lévő adatod. Mit nem lehet ezen érteni? Semmilyen tesztet javitást nem szabad addig rajta csinálni mert megborul a filerendszer és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#36445) scream válasza djculture (#36444) üzenetére


scream
veterán

Azelőtt futtattam, mielőtt kiemelted volna, hogy ne. :U

Nekem sem az a célom, hogy bukjam az adatokat rajta.

(#36446) djculture válasza scream (#36445) üzenetére


djculture
félisten

Akkor visszatérünk a témára ha már letudod menteni róla az adataidat.

(#36447) scream válasza djculture (#36446) üzenetére


scream
veterán

Rajta vagyok az ügyön, hogy szerezzek valahonnan... Elképzelhető, hogy az segítene, ha ma nem lenne nemzeti ünnep. :DDD

(#36448) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy van egy Lenovo T61-es laptopom, és hozzá egy Western Digital WD5000BPVT 500GB-os HDD-m. A problémám az, hogy mikor telepíteni szeretném rá a Windows 7-et, az nem látja a HDD-t. A laptop maga látja viszont, külső lemezként is gond nélkül funkcionál. Én valamilyen driver hiányra gyanakszom, de drivert meg nem találok hozzá. Szeretnék tippeket kérni, hogy mit tudnék tenni azért, hogy mégis működjön? Előre is köszönöm!

Nyugodj békében Integra!

(#36449) Mezga Aladár válasza Szatyor95 (#36448) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tedd át a merevlemezvezérlőt ide-re

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#36450) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Itt egy kép a rendszeremről.
HD Sentinel hiba

A 2TB-os vinyók ( Lemez 6,7,8,9,10 ) egy Sharkoon 5-Bay Raid állomásban vannak és nem látja őket a HD Sentinel progi....illetve csak az utolsót a 10-est ( 2TB-6 néven van ).

Rendszerem Win7 64 bit
A tároló SINGLE módban van konfigurálva.
USB 3.0-val csatlakozok a géphez.

Ötlet esetleg, hogy mit állítsak át vagy mit kéne tennem ?!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.