Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20023) Mentát válasza Mentát (#20022) üzenetére


Mentát
csendes tag

Plusz infók:

Az Adaptec 1430SA-nak van menüje, Ctrl-A-val lehet előcsalogatni, miközben indul a BIOS-a.
Ilyenek vannak benne:
Array Configuration Utility: (Ez gondolom nem kell, mert nem akarok RAID tömböt)
SATASelect Utility:
Controller configuration: Itt ezeket lehet engedélyezni/tiltani: Runtime BIOS, Array based BBS support, Physical Drives Display during POST
SATA configuration: Itt ezeket lehet portonként engedélyezni: Write cache, Device Security Lock, SMART, Allow Read Ahead
Disk Utilities:Itt ezeket lehet lemezenként: Format Disk, Verify Disk Media

Az az érdekes, hogy az alaplapi BIOS-ba bele sem tudok menni rendesen, ha be van dugva SATA/RAID kártya.
Nyomogatom szorgalmasan a DEL-t, és a végén fel is jön a BIOS setup képernyő, de nincs egyetlen menüpont sem rajta!

Lehet hogy esetleg átfedés van az alaplapi BIOS egyes részei és a kártyák BIOS-ának címtartománya között, ezért ha bedugom valamelyiket, elfedik az eredeti alaplapi BIOS-t?

Ha kihúzom a kártyát, az alaplap BIOS-ában a következők vannak:
Hard Disk Boot Priority: Itt a nyolc alaplapi port, plusz a "Bootable Add-in cards" sorrendjét tudom tetszőlegesen beállítani.
Már végigpróbáltam mindegyiket az első helyre...

Ezen kívül még a First/Second/Third Boot Device-okat tudom beállítani Floppy-tól LS120-on keresztül egész az USB-ZIP drive-ig bármire.
Ezeket is próbálgattam, de persze nem minden variációt

Clint Eastwood bekaphatja...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.