Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) Nemir Ombe válasza Pazolini (#17900) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig lassan kezdhetsz gyüjtögetni, hamarossan kezdik akciózni a Canton K szériát .... :D ;)

Hmm ....

(#17902) Pazolini válasza Nemir Ombe (#17901) üzenetére


Pazolini
senior tag

Honnan van az infó? Hornéktól? :)

(#17903) Nemir Ombe válasza Pazolini (#17902) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem itthonról .... ;)

(hornéknál meg olyan ritka az akció, mint országunkban a becsületes politikus .... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#17904) Pazolini válasza Lacielvtárs (#17892) üzenetére


Pazolini
senior tag

Bibe futok bele? 207.2 Limited Edition

Ez sem csúnya, igazán! Ami neked van, főleg szettben, annak meg van egy hi-tech fílingje... :K

[ Szerkesztve ]

(#17905) Lacielvtárs válasza Pazolini (#17904) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejha, köszi a linket, tényleg nagyon szép, bár tudod engem nem igazán a "hi-tech érdekel", hanem a hangja.
az nálam már csak hab a tortán hogy végre egységes nem csak hangban hanem kinézetben is a front oldal :K
a kinézettel kapcsolatban csak annyi a bajom, hogy a frontokon a szövet fekete a centeren meg szürke...
de elvileg ez "direkt" ilyen.
Norbi72 szerint meg a szürke szövetes hangsugárzó szebben szól ;]

ui: és hivatalosan is meglepődtem, hogy 2003-as? :Y
14 éve van a piacon és nekem még csak most sikerült megszereznem, hogy tudtam eddig élni nélküle? :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#17906) Pazolini válasza Lacielvtárs (#17905) üzenetére


Pazolini
senior tag

És már nézed hozzá a polcokat... Vagy állványra kerül? (Múltkor linkeltél vmit)
Amúgy, sokat hallani arról is, hogy porvédő nélkül jobb a hang, úgyhogy kapd le őket, ha jön vip vendég! :D

[ Szerkesztve ]

(#17907) Lacielvtárs válasza Pazolini (#17906) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

egyébként lehet csak bedumálom, de nekem is úgy tűnik mintha anélkül szebb a hangja :K
de már nem mertem leírni, mert a végén flúgosnak néztek, ha még te nem is, de elég sokan igen ;]
[link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#17908) migabi24


migabi24
nagyúr

ezt már kérdezni akartam, mivel nekem is régi hangfalaim vannak, hogy a hangváltóba levő alkatrészek nem öregszenek? nem hogy ott is vannak kondenzátorok?

(#17909) MasterMark válasza migabi24 (#17908) üzenetére


MasterMark
titán

Dehogyisnem. Ha kiszárad a kondi, akkor elhangolhatja a dobozt is.

Switch Tax

(#17910) VoidXs válasza migabi24 (#17908) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Minden öregszik, de a kondi miatt aggódnék a legkevésbé. A membrán és a felfüggesztés szokott elrohadni legkorábban.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#17911) Nemir Ombe válasza VoidXs (#17910) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Elég "érdekes" dobozokkal találkozhattál eddig, ha így gondolod .... ;) :D

migabi24

Attól is függ milyen (mennyire minőségi és milyen típusú) kondik vannak az adott dobozban .... ill. azokat honnan vette a gyártó és korábban mennyit álltak egy raktár sarkában valahol .... ;)

(csak megjegyezném: ha esetleg valaki nekiáll átkondizni a dobozait, akkor érdemes a belső kábelezést is cserélni ill. bitumenlapozni a dobozt és a szivacsot/vattát rendesen elhelyezni/pótolni .... ;) )

Hmm ....

(#17912) VoidXs válasza Nemir Ombe (#17911) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nagyon régi hangfallal találkozok, az általában Videoton vagy Sony. Gyenge papírt használt mindkettő, a crossover pedig semmi más, csak egyetlen darab kondi.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#17913) claire78 válasza VoidXs (#17912) üzenetére


claire78
senior tag

"crossover pedig semmi más, csak egyetlen darab kondi."
:Y

Ismét odavágtál a technikának. :)

Szerk.: csak hogy segítsek is, egyetlen kondival a HPF-t szokták megoldani egyszerűen. Egy keresztváltó azért ettől jóval bonyolultabb, nem beszélve a méretezéséről.

[ Szerkesztve ]

(#17914) claire78 válasza migabi24 (#17908) üzenetére


claire78
senior tag

Általában komolyabb keresztváltókban nem elekrolit kondokat alkalmaznak, ergo így nem tudnak kiszáradni. Ezáltal az öregedés által okozott hangbéli változás elhanyagolható.

(#17915) VoidXs válasza claire78 (#17913) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Tudom, hogy működik. Ennyi van bennük, semmi valódi váltó. A szivacsot is annyival lerendezik, hogy egy pici a hátsó oldalán van, de ott is csak félig.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#17916) Nemir Ombe válasza claire78 (#17913) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez [link] pl. egy nagymúltú és nagynevű angol gyártó kisebb kategóriás állódobozának a komplett váltója, ez [link] a Jamo egy régebben közkedvelt szintén kisebb kategóriás állódobozának a váltója ez [link] pedig egy "átlagos" Elac hangváltó (csak "Elvtársunk" kedvéért :D ) .... ;)

(a "résztvevők" pedig: Wharfedale Waldus 400, Jamo Studio 170 és Elac 248 .... de pl. a Wharfedale nagyobb kategóriás pl. Diamond szériáiban is ilyen [link] a váltó .... ilyenkor el lehet gondolkodni azon, hogy újonnan mit is kap az ember kb. 100-300e Ft között .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#17917) claire78 válasza Nemir Ombe (#17916) üzenetére


claire78
senior tag

És ezt miért nekem? Szerintem ugyanezt írtam le én is. :)
Ezek szerint akármelyikben lehet elkó is. Azért azt tudni illik, hogy az elelktrolit nem szárad ki csak úgy magától, ahhoz magas hőmérséklet is kell. ;)

(#17918) Nemir Ombe válasza claire78 (#17917) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem tudom miért neked ment .... szerintem mellényomtam.... :)

Hmm ....

(#17919) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#17916) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én tudom mi kerül az én általam favorizált hangsugárzóban ennyibe :C
az hogy ELAC ;]
azt hittem "komolyabb" a benne lévő motyó, lehet ezért van úgy "eldugva" ...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#17920) #98221312


#98221312
törölt tag

Mostanában megfigyeltem, hogy a sub bizonyos mélyhangok esetén...furcsa csattogó hangot ad ki. Mi lehet ennek az oka? Esetleg valamilyem beállítással tudom orvosolni a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#17921) Nemir Ombe válasza #98221312 (#17920) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Valószínűleg túl van vezérelve olyankor .... egy (valóban) jó beállítással általában orvosolható .... ;)

(persze ha nincs egyéb "fizikai" probléma esetleg)

Hmm ....

(#17922) #98221312 válasza Nemir Ombe (#17921) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen én is túlvezérlést érzek. Milyen beállításokkal tudnám orvosolni a dolgot?

(#17923) Dorian válasza #98221312 (#17922) üzenetére


Dorian
félisten

Az erősítő menüjében hány dB-en van a sub?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17924) #98221312 válasza Dorian (#17923) üzenetére


#98221312
törölt tag

-12 db állított a mérés. A manuális beállításnál 0-án van. Magán a subon a poti 60-65%-on van. Vágás 120hz az erősítőn a sub-on meg teljesen feltekerve.

[ Szerkesztve ]

(#17925) Quetz válasza #98221312 (#17924) üzenetére


Quetz
őstag

Gyanítom, hogy a -12 a legkisebb érték, amit az AVR-ed be tud állítani, de a valóságban lehet, hogy például -16 amire szükséged lenne. Szerintem vegyél vissza a sub-on a gainból annyit, hogy bemérés után -5 legyen az érték. Ekkor marad mozgástered, hogy 0 és -12 között tudd adagolni a mélyeket.

[ Szerkesztve ]

(#17926) #98221312 válasza Quetz (#17925) üzenetére


#98221312
törölt tag

Most a hangerőpotit vettem lejjebb, meg az erősítőn is 2-3 db-el hallkabbra vettem.

[ Szerkesztve ]

(#17927) #98221312 válasza Quetz (#17925) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igazad van...-12 nél lejjebb már nem lehet venni. Tehát akkor ha beméréskor fél hangerőn volt a subon a hangerő, és a mérés -12 őt hozott akkor már nem kell feljebb tekernem az ajánlott 60-65%-ra?

(#17928) Quetz válasza #98221312 (#17927) üzenetére


Quetz
őstag

Nem, nem kell feljebb tekerned. A bemérés célja elvileg, hogy ha az AVR 0dB hangerőn küld ki hangot, akkor a hallgatási pozícióban 85dB hangnyomáson halld. A gyakorlat az, hogy avsforum tagjai összedobtak vagy egy tucat erősítőt, és azt mérték, hogy ez a referencia hangerő 10dB-es sávban ingadozott.

Ami számodra érdekes, hogy az erősítőd szoftvere megpróbálja azonos hangosságura beállítani az összes hangsugárzódat. Mivel a mélynyomó felé erősítetlen jel megy, Ott több problémával kerülhetsz szembe:
- +-12 szerepel a korrekcióban, ekkor a sub túl halk vagy hangos, de azt már nem tudo megmondani, hogy menyire lógsz ki.
- A korrekció értéke pozitív, a sub halkabb a kelleténél, egy erőteljesebb mély löketnél clippelhet a kimenet, azaz levágja a szinusz jel tetejét amit nem szeret egyetlen hangfal sem.
- A korrekció nagyon negatív, ez az automatikus ki/be kapcsolást csaphatja be, a sub nem fog bekapcsolni.

Ha mérés után mondjuk -5-ös gain értékkel korrigál az erősítőd, akkor az gond nélkül állíthatod -2-0 közé mondjuk. Sokak csinálják ezt, mert a mély hangokat az ember halknak hallja.

Az ajánlott beállítás egy ökölszabály azoknak, akiknek nincs bemérő rendszerük, de méréssel sokkal pontosabban össze lehet lőni a rendszert mint fülre.

(#17929) #98221312 válasza Quetz (#17928) üzenetére


#98221312
törölt tag

Valószínű az volt a baj, hogy a feltekertem a mérés után. Most félnél van mint a méréskor volt.

(#17930) BBéci válasza Quetz (#17928) üzenetére


BBéci
titán

75 dB, nem 85!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17931) MasterMark válasza BBéci (#17930) üzenetére


MasterMark
titán

Switch Tax

(#17932) junkpod válasza Lacielvtárs (#17897) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jog Medvegy = Yogi Bear = Maci Laci

Box's don't touch!

(#17933) Lacielvtárs válasza junkpod (#17932) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ezek fenyeben avatart is cserelnem kell majd :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#17934) junkpod válasza Nemir Ombe (#17916) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez komoly különbség... Ezért is jók a szerelő bácsi yt videói:D

Box's don't touch!

(#17935) #98221312 válasza Quetz (#17928) üzenetére


#98221312
törölt tag

Köszi..,sajnos ezzel a sub beállítással a kezdetektől bajban vagyok. Vannak források ahol pont jó egy adott hangerő, másiknál már sok. Képtelen vagyok belőni..:( Tegnap a Dr Strange alatt pl sokszor adta ezt furcsa csattogó hangot. Teszem hozzá ez csak a nagyon jó forrásnál (DTS HD) hallható.
Lehet, hogy a sub már nem tudja ezeket nagyonély hangokat kezelni?

[ Szerkesztve ]

(#17936) Norbi 72 válasza #98221312 (#17935) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nálam 15 %-on van a sub hangereje,így lett jó. :K

Szerk: Túlvezérelted.

[ Szerkesztve ]

(#17937) #98221312 válasza Norbi 72 (#17936) üzenetére


#98221312
törölt tag

Huuu az nem semmi...:) 15%..:) Egyébként túlvezérlést a sub hangerejének csökkentésével tudom korrigálni?

[ Szerkesztve ]

(#17938) Norbi 72 válasza #98221312 (#17937) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igen.

Úgy állítsd be,hogy a vason 0 dB-re emeld a jelszintet,és addig csökkentsd a sub hangerejét,amíg-számodra-megfelelő nem lesz.

(#17939) #98221312 válasza Norbi 72 (#17938) üzenetére


#98221312
törölt tag

Értem, és köszi. Azt állítsam 0-ra amit a méréskor -12 re állított?, vagy a "ch level"-nél ami egy külön menuben érhető el? Egyébként sosem értettem mi a különbség a kettő között...:(

(#17940) Norbi 72 válasza #98221312 (#17939) üzenetére


Norbi 72
veterán

Amit méréskor -12-re állított.

(#17941) Nemir Ombe válasza #98221312 (#17939) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az AVR-en a sub ch level-t tedd 0-ra, indítsd el az Interstellar-t HD hanggal és a sub-on a hangerőt addig tekergesd, amig megszűnik a "csattogás" .... ezután más filmeknél sem valószínű, hogy gond lesz a mélyekkel ..... bár így lehet más filmeknél kicsit kevésnek érzed majd a mélyeket, de azt meg "szokni kell" .... ;) :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#17942) #98221312 válasza Nemir Ombe (#17941) üzenetére


#98221312
törölt tag

Köszi, holnap ha hazamegyek kipróbálom.

(#17943) sinci01 válasza Dorian (#17864) üzenetére


sinci01
aktív tag

Úgy néz ki, azért az Extremedigital Bp-i központjában dolgoznak jófej emberek, akiknek van fogalmuk a kereskedelemről, és emilben elküldtek nekem egy használatit, és INGYEN. Na, akkor most ők rosszul csinálták? :D :D

[ Szerkesztve ]

(#17944) embe válasza sinci01 (#17943) üzenetére


embe
nagyúr

Valamelyik ED-s dolgozó fent van itt a PH-n, és olvasta biztos a bejegyzésed. ;] Majd az azt követő vitát.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17945) junkpod válasza sinci01 (#17943) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na, ha döntési helyzetbe kerülsz a jövőben, melyik boltot fogod választani? Na ugye? (És bárki más aki ezt olvasta?)
Példa értékű, piros pont nekik.

Box's don't touch!

(#17946) Nemir Ombe válasza sinci01 (#17943) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én a főnöke helyében már ki is rúgtam volna azt, aki "csak úgy" elküldte .... egyáltalán nem helyes a mi kis fogyasztói társadalmunkban és kapitalista világunkban rászoktatni az embereket, hogy bármi is ingyen van, mert akkor mi lesz végül a kereskedőkkel .... !!?? (és az így kieső adókról már nem is beszélve) .... ;] :D

Hmm ....

(#17947) jeni válasza Nemir Ombe (#17946) üzenetére


jeni
félisten

Akkor nekem az AV-Planet boltot fel is kellett volna jelentenem 2005-ben! Ugyanis az Onkyo TX-506 erősítőmhöz nem is adtak semmiféle magyar nyelvű tájékoztatót mikor a terméket megvettem náluk.
Mivel törvényileg elő van írva,hogy magyar nyelvű használati útmutató mellékelése kötelező a vásárlásnál biztosítani minden kereskedőnek! Nekem nehogy most válaszként jöjjön valaki,hogy angol használati leírást miért nem tudom elolvasni?

(#17948) BBéci válasza jeni (#17947) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal abban a rendeletben (nem törvényben) benne van az is, hogy hány eladott darab esetén kötelező a magyar nyelvű kezelési leírás csatolása. Vagy ez, vagy valami más kibúvó biztosan létezik, ezt az egyik importőrtől hallottam, de nem emlékszem a részletekre, mert nem érintett.

Kissé pofátlan, gusztustalan viselkedés külföldről olcsóbban megvenni a terméket, aztán itthon követelőzni magyar nyelvű leírásért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17949) embe válasza BBéci (#17948) üzenetére


embe
nagyúr

A 2. részben leírtakkal egyet értek.
Véleményem szerint a gyártónak illene egy adatbázisból lehetőséget biztosítani a letöltésekre. Hisz a gyártó már globálisan gondolkodik, vagy legalábbis úgy kellene neki.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#17950) BBéci válasza embe (#17949) üzenetére


BBéci
titán

A gyártó adatbázisában nem szerepel a magyar nyelvű leírás. Az angolt viszont szinte mindegyik elérhetővé teszi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.