Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) Kbhont


Kbhont
senior tag

Boldog Új Évet Nektek! :))

(#29952) Grózi válasza Puma K (#29950) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez kiment a fejemből,igazad van-mondjuk szép ára van.

Minden fórumtársnak kívánok békés,boldog és sikerekben gazdag Újévet!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29953) pohár


pohár
félisten

sziasztok!

nemsokára megérkezik az új házam (és táp), átköltöztetem a konfigot egy Fractal Design Define Mini C-be, amiben gyárilag van 2 venti, ezeket egészítsem inkább ki egy ugyanolyannal, vagy idővel cseréljem le őket egy általatok ajánlottra? (2 elöl, 1 hátul lenne a felállás)

most még egy CM690-esben lapul a gépezet, és még ennek a gyári ventijeit használom (1 elöl, 1 hátul), azokhoz képest gondolom előrelépés lesz minden tekintetben, csak fejlődtek valamit a ventik 2008 óta... :))

ha cserére szorulnak majd azok is, mit ajánlotok a 2-1-es felállásra? van a gépben még egy ThermalRight Macho 120 gyári ventivel, és ez lenne a lábkiosztása a lapomnak:

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29954) Enter65


Enter65
senior tag

B.U.É.K Minden kedves fórum társnak!!

(#29955) RazoR válasza Grózi (#29949) üzenetére


RazoR
veterán

Magicool Extreme 180mm x 35mm

(#29956) Grózi válasza pohár (#29953) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szia!
Sokan elégedettek a gyári Fractal ventikkel,de vannak sokkal jobb ventik is-a régi gyári cm-hez képest viszont fényévekkel jobb.Viszont ha a manualod helyes,akkor te nem fogsz tudni 3 pines ventit szabályozni a lapodról,hiszen a 4 pines cha_fan és cpu_fan pwm-s aljzat és az összes 3 pines aljzatod szabályozás nélküli-fix 12V-t ad a ventiknek.
Szóval vagy beszerzel egy előlapi vezérlőt vagy bevásárolsz pwm-s ventiből.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29957) Grózi válasza RazoR (#29955) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Arra 180-s venti megy,nem 200mm-s mint kérdezted.És mivel slim radi(35 mm),így nem vészes az átfújása sem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29958) RazoR válasza Grózi (#29957) üzenetére


RazoR
veterán

Akkor erre tudsz ajánlani ventit? Vagy az lenne jó amit korábban írtál?

(#29959) Grózi válasza RazoR (#29958) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó az Air Penetrator,de szép ára van és csak akkor ha minden fok számít.Lényegesen olcsóbban jó alternatíva a Phobya G-Silent 18 pwm(900 rpm).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29960) RazoR válasza Grózi (#29959) üzenetére


RazoR
veterán

Esetleg a TT Core V21 gyári 20-asa vagy egy Viper R nem lenne elég?

(#29961) pohár válasza Grózi (#29956) üzenetére


pohár
félisten

köszi szépen az infókat, esetleg valami ajánlás venti terén?
árban nem nagyon terveztem 5k/db ár fölé menni nagyon (de ha pl 5500-ért nagyon jót kapok, és megéri a pluszt, belefér simán), de akkor valahogy meg kell oldani, hogy a maradék két venti ne teljes gőzzel tekerjen egyfolytában, ami nem PWM-es foglalatba lesz dugva... ventivezérlőt nem akarok venni, nem is tudnám hova tenni a házban, mert nincs benne 5.25-ös hely

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29962) Grózi válasza RazoR (#29960) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És a Viper R-t hogy teszed fel normálisan?A Pure 20 (tudtommal ez a gyári venti) elég lehet,de az meg 3 pin és te pwm-st kerestél.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29963) RazoR válasza Grózi (#29962) üzenetére


RazoR
veterán

Belülre a radit, kívülről meg a ventit.

(#29964) Grózi válasza pohár (#29961) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mivel 2 aljzatod van és abból a cpu_fan kiesik(borda venti),így a maradék 1 aljzathoz kell vennem egy 3-s elosztókábelt(1,5K se).
Ezek közül amelyik szimpatikus:
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Coolink Swif2 120P
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-ez esetben elosztó se kell,mivel van rajtuk Y ág
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és az én kedvencem is)

Illetve B tervnek ha hátul felfér(ennek járj utána egy mérőszalaggal),akkor a legtutibb megoldás a 3 db TY-147A lenne-előre biztos befér(140*152 mm).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29965) pohár válasza Grózi (#29964) üzenetére


pohár
félisten

köszi szépen a tanácsokat!

a TT szerintem nem fér be, 120-as elvileg a furat... még így is működhet valahogy, hogy a venti 14-es? (amúgy miért ez lenne a legjobb megoldás? ezek még 12V-on is hangtalanok, vagy mi? :D )

az Y-ág miért jó az én esetemben? (van hozzá átalakító, amivel le tudom húzni 5, vagy 7V-ra a működését? mert ilyen mintha a Lepánál is volna gyárilag, azt max bekötném fix 7 voltra, aztán viszlát)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29966) Grózi válasza pohár (#29965) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A TY-147A-n alapba 120-s furatméret van,csak a venti mérete 140*152mm.És mivel nagyobb méretű,így alacsony fordulaton is sok levegőt mozgat+300 rpm a minimum fordulata ahol szinte néma.Maximális fordulaton is nagyon halk egyébként.A WB2-n az Y ág azt jelenti,hogy egymásba fűzhetők,így 3 ventit tudsz egy aljzatról szabályozni elosztókábel nélkül.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29967) pohár válasza Grózi (#29966) üzenetére


pohár
félisten

na, ez így jól hangzik :K

ha nem számít az ár (és figyelembe véve a hülye alaplapom ventivezérlését) mit vennék a helyemben?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29968) Grózi válasza pohár (#29967) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én előre biztos 2 db TY-147A-t tennék.Ha hátra nem fér,akkor vennék még 2 WB2-t vagy Lepa-t és a bordán is lecserélném a ventit-így 1 aljzatról szabályoznám a befújó ventiket és 1 aljzatról a bordán és a hátul lévő ventit.
Ha ezt választod akkor a WB2 esetén nem kell Y kábelt se venned.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29969) pohár válasza Grózi (#29968) üzenetére


pohár
félisten

na, akkor az elülső ventik meg is vannak, hátulra meg majd bepróbálom, hátha befér... a TT ventik csak elosztóval működnek egy aljzatról, ugye? (vennem kell hozzá egyet magyarul)

lehet az lesz, hogy akkor megoldom 2 TT ventivel elöl, a gyári Macho ventit és a kifújót is elosztóval nyomatom, és akkor mindenki boldog :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29970) pohár válasza pohár (#29969) üzenetére


pohár
félisten

akarom mondani TR, nem TT... valamiért ThermalTake ventinek hiszem egyfolytában :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29971) Grózi válasza pohár (#29969) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A TY147A(mindenképp A-st vegyél,mert csak ennek 300 rpm a minimum fordulata)-knak mindenképp kell elosztó(600-800FT).Viszont pwm-s venti esetén én nem tennék két különböző ventit egy elosztóra-így bukik a terved a kifújó+cpu ventivel.Hátra és a bordára vegyél 2 db WB2 Plus-t és akkor nem kell elosztó+nyersz is pár fokot a gyári ventihez képest.Még ekkor is bőven a megadott kereten belül vagyunk,elosztókábelestül.(Varázslónál megkapsz mindent egyben)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29972) pohár válasza Grózi (#29971) üzenetére


pohár
félisten

óó, hogy különböző ventiket nem érdemes elosztóval üzemeltetni... akkor tényleg az lesz, hogy 2-2 csoportra osztom a ventiket a 2 PWM-es foglalathoz, és 2 darab TY147A befúj, a 2 WB2 pedig kifúj a bordán és hátul :K (BIOS-ban, vagy az alaplap saját rendszerében hozzá tudok nyúlni a PWM-es vezérléshez? vagy érdemes egyáltalán?)

legrosszabb esetben meghagyom a bordán a ventit, és a hátsót bekötöm fix 5, vagy 7V-on :U

köszi szépen minden segítséget, beszámolok majd, ha összeállt a dolog (mind hang- és hőfokügyileg) :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#29973) Grózi válasza pohár (#29972) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ne hagyd a hátsót fix volton,sokkal jobban jársz ha a 2 WB2-t szabályzod.Az asrocknak is van gyártói oldalról letölthető ventiprogija(az ASRock Extreme Tuning utility-n belül)-használd azt vagy ha nem az igazi akkor Speedfan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29974) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

1sb ház és 1db CPU hűtő ventilátorra lenne szükségünk. Cél a szuper halk működés. 120 és 140 mm-es ajánlat is kellene mert nem tudom még mekkora megy bele 3 illetve 4 pines.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget

Boldog Új Évet Kívánok

(#29975) Grózi válasza Songo (#29974) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az ajánlott ventiket megtalálod az Összefoglalóban.Ha kiderül,hogy mekkora és milyen(3 vs. 4 pin) kell neked+adsz egy árkeretet és egy teljes konfig leírást,akkor segítek választani.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29976) assemble válasza assemble (#29841) üzenetére


assemble
addikt

Hali!
Na ido kozben kapcsolatbaleptem az NZXT-vel, akik egybol kuldtek 2 uj ventit, ma jottek meg.
Annyi, hogy ket venti amit kuldtek, nem pont ugyanolyan, az egyik 1.92W-os (0.16A), a masik 3.6W (0.3A). Van otlet, hogy a hazban melyiket kene felulre tenni, es melyiket hatulra?

(#29977) Enter65 válasza assemble (#29976) üzenetére


Enter65
senior tag

Én hátra a nagyobbat raknám, 3.6W, felülre meg a kisebbet. Így hátra fele jobban el tudja szívni a meleget, amit lefúj a prociról.
De ez csak egy ötlet... :K

(#29978) assemble válasza Enter65 (#29977) üzenetére


assemble
addikt

Aha, en is erre gondoltam, hogy a hatso ugye pont a proci hutojevel van egy vonalban, ezert ott talan jobban kell a nagyobb teljesitmeny. Thx!

(#29979) Enter65 válasza assemble (#29978) üzenetére


Enter65
senior tag

Gondolom egy ventis a bordád, így amit átfúj rajta levegőt, már ki is szívta... ami meg flül van, az meg az oldalirányú hőt elvezeti.

(#29980) assemble válasza Enter65 (#29979) üzenetére


assemble
addikt

Jah, a huto 212 evo. Mar be is szereltem, ezuttal alaplapra dugtam oket, eddig jol muzsikal, koszi a segitseget :)

[ Szerkesztve ]

(#29981) Televan74


Televan74
nagyúr

Az alaplapi PWM -s vezérlő elbír hat azonos ventilátorral? Most négyet remekül kezel.Ha rákötök még kettő Windboost2 -t nem fog károsodni az alaplap?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#29982) dqdb válasza Televan74 (#29981) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem szerepel az adatlapján a maximális áramfelvétel, így az ökölszabály alapján már lehet, hogy a 4 darabbal is a sorsot kísérted.

Vakon úgy szokás számolni, ha nincsen megemlítve a ventilátor maximális áramfelvétele (az esetedben nincsen), akkor 0.3 ampert szokás egyre számolni, és ha az alaplap kézikönyvében nincsen megemlítve a csatlakozó maximális terhelhetősége (az esetedben nincsen), akkor 1 ampert szokás számolni, innen jön az egye csatlakozóra legfeljebb három ventilátort szabály (ami persze változik, ha a ventilátor beéri kevesebbel).

Egy SATA/molex tápellátású PWM splitterre kellene kötni a hat darabot, jobb a nyugalom, úgy biztosan nem terheled túl és nyírod ki idővel az alaplapi csatlakozót. A WB2 kábele miatt elég egy hármas Akasa elosztó mindkét esetben, mert egyszerűen az elosztó egyik kimenetére sorban felfűzheted az összes ventilátort.

Ha ki tudod mérni teljes fordulatszámon a fogyasztását multiméterrel, akkor lehet finomítani a fentieken, és akár az is kiderülhet, hogy hat darab WB2 is belefér 1 amperbe, ahogyan az is, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29983) Televan74 válasza dqdb (#29982) üzenetére


Televan74
nagyúr

Semmi gond,akkor mennek az 5V vagy 7V adapterre a 4 ház ventilátor,a CPU 2db meg marad a PWM -s csatin.

Amúgy érdekes hogy a Cooling Technique videójában van egy táblázat,ott maximális 12V -on 0,09A ír egy ventilátorra. Nem tudom mennyire lehet hinni neki.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#29984) Songo válasza Grózi (#29975) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm szépen. átnéztük átrendeztük kidobáltuk ami nem kell. ami érdekelne az egy 120mm-es slim nagyon csendes 4pines a proci hűtőre (sajnos a ramoktól nem fér el a sima)

és egy szintén akár 4 pines 140mm-es sima ami szintén nagyon csendes.

2-3000ft/db max

Teljes konfig nehéz lesz de
Gigabyte P55 UD6 lap 740-es i7es proci. matterhorn hűtő
4x4gb ocz ram (pass már milyen)
és egy radeon 7870 +2ssd és 3db hdd
a gépház egy sharkoon rebel 12 tower

köszönöm szépen.

(#29985) dqdb válasza Televan74 (#29983) üzenetére


dqdb
nagyúr

Simán lehet valós az az érték, alig találni manapság 0,2 amper felett fogyasztó PWM-es ventilátort (persze létezik olyan is, amiből már három is sok). Emlékeimben 0,11-0,16 amper közötti értékek rémlenek a kedveltebb típusok esetében.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29986) abridabri válasza Songo (#29984) üzenetére


abridabri
veterán

"sajnos a ramoktól nem fér el a sima"
Es ha a cpu torony masik oldalara raknal egy ventit pullban ? Tobbet er mint egy slim 120 pushban.

(#29987) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Vettem egy ID-Cooling IS-40V3 proci hűtőt aminek valszeg cserélni fogom a ventijét. Milyet ajánlanátok rá a 92mm, 4 pin-esek közül. Én a Nanoxia Deep Silence -et néztem az ára miatt, meg olyan arany középút. Jó lenne, ha minél halkabb lenne.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#29988) Grózi válasza Songo (#29984) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Matterthorn-ra egy slim venti nem ér semmit-oda combosabb kell átlevegőztetni,ha jó hőfokokat akarsz.Én a ramokkal kezdenék valamit,de ha mindenképp ragazkodsz a slim-hez akkor Akasa AK-FN078.
140 mm 4 pin-ben 2-3K-ért nincs halk darab,3300 FT a Nanoxia Deep Silence 140 Pwm és 3900FT az Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29989) Grózi válasza Nerazim (#29987) üzenetére


Grózi
Topikgazda

én nem vetném el a Coolink SWiF2-92P-t sem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29990) Songo válasza Grózi (#29988) üzenetére


Songo
senior tag

Eddig egy sima 140es volt rajta szívó módban. 5 éve megy hibátlanul. annál csak hatékonyabb egy slim fújásra is nem?

120mm 4pines-esben hasonló paraméterekkel javaslat? mert akkor a hátsó hangos darabot is lecserélnénk.
(vagy előről beszívni vagy hátra kifújni a hatékonyabb? )

köszönöm

(#29991) Nerazim válasza Grózi (#29989) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Bocsi de figyelmetlen voltam, most nézem h ezek zöld színűek, esetleg fekete v fehérben létezik vmi ajánlható darab ebben az ársávban?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#29992) Agyas


Agyas
aktív tag

Sziasztok,

Piros Lepa Bol.Quiet ventiket szeretnék házba és a procihűtőre. Leszabályozva(600rpm) mennyit veszít a led a fényerőből? Ha csak pislákol lehet jobban járnék egy ledszalaggal.
3600ft alatt megkapom ezeket valahol?

(#29993) zolee0307 válasza Agyas (#29992) üzenetére


zolee0307
őstag

Mivel pwm-es, így nem veszít semmit a fényerőből.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#29994) Agyas válasza zolee0307 (#29993) üzenetére


Agyas
aktív tag

Fix fordulaton szeretném használni 3pines csatin (mondjuk ezt nem írtam az előbb). Így is ok?

[ Szerkesztve ]

(#29995) zolee0307 válasza Agyas (#29994) üzenetére


zolee0307
őstag

De PWM-es ventit nem jó feszültségalapon járatni. Nálam négy pines csatin megy, így állandó a fényereje, feszültség alapú szabályzásnál biztos fog változni a fényerő, de hogy mennyit passz.

Van egyébként a Lepa Bol. quiet tri speed verzió, az fesz alapú (ha jól tudom), és ahhoz adnak 5 és 7 Voltos adaptert is.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#29996) Agyas válasza zolee0307 (#29995) üzenetére


Agyas
aktív tag

Az a baj, hogy csak 1 4-pines csati van a lapon. Az elosztóval elbír több ventit? PWM-es ventit be lehet lőni fix fordulatra? Köszi a segítséget.

(#29997) zolee0307 válasza Agyas (#29996) üzenetére


zolee0307
őstag

Egy elosztó 1 Amperig (jellemzően) terhelhető, szóval több azonos venti is mehet rá elosztóval. Be lehet lőni fixre is, vagy biosban, vagy valamilyen ventivezérlő programmal. Milyen az alaplapod?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#29998) Agyas válasza zolee0307 (#29997) üzenetére


Agyas
aktív tag

Asrock Fatal1ty FM2A88X+ KILLER

(#29999) zolee0307 válasza Agyas (#29998) üzenetére


zolee0307
őstag

Az asrocknak van gyári ventivezérlő programja. A fórumban visszaolvasva megtalálod mi a neve.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#30000) Enter65 válasza Agyas (#29998) üzenetére


Enter65
senior tag

De ha jól emlékszem, akkor a BIOS-ban is van ventiprofil, ott is be tudod állítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.