Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) z123456z válasza Grózi (#26550) üzenetére


z123456z
őstag

Hu, ez aztán gyors volt, köszi. Igazából semmi nem melegszik. De lesz még nyár. Egy félpasszív gigabyte 1060 3g van benne.

Szóval akkor a belülről barkácsolt megoldás nem hátrány abból a szempontból, hogy nem a legszélén van?

[ Szerkesztve ]

(#26552) Grózi válasza z123456z (#26551) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Annyi,hogy nehezebben veszi a levegőt kívülről-nem lesz akkora légszállítása,de még így is jóval több lesz mint egy slim ventinek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26553) talmam


talmam
tag

Sziasztok !

200mm-es ventilátorok közül mit tudtok ajánlani melyik a legvékonyabb ?
Egy HAF912es házba szereltem a hátsó 12 es helyre kompakt vízhűtést és így nemfér el felül a CM Megaflow :(
CM oldalán [link] 30mm magasnak írják szerintem 1 centivel vékonyabb már lehet hogy elférne. :F

Mit javasolnátok ?

Köszi,
T

(#26554) Methionyl


Methionyl
senior tag

Hali

Nem hiszem, hogy nagyon mellélőhetek, de inkább rákérdezek. Mennyire ajánlott Ez az Y kábel illetve az a terv, hogy 2db eLoop B14-3 összekötöm és 1 aljatra a lapomra rádugom, lehet elvileg belőle gond?

És igen, megjöttek a kicsikék :D annyival nem számoltam, hogy 29mm vastagok :Y így kívülre nem fért be a HAF XB EVO-ba csak ha belülről fogatom fel. Legalacsonyabb fordulaton is durva szele van. Megérte az árát 6év garival :K

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#26555) dugo_ válasza Methionyl (#26554) üzenetére


dugo_
veterán

Én is ezt használom két PWM-es Pure Wings-zel, úgy működik, ahogy kell.

(#26556) tboy93 válasza dugo_ (#26555) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1 pontosan ugyan ez a felallas nalam is, tokeletesen mukodik

(#26557) Grózi válasza talmam (#26553) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olyat nem fogsz találni ami 20mm vastag 200mm-s méretben,csak ezt:[link]
Sajna tapasztalatom nincs vele.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26558) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok, egy ismerosom szeretne cserelni a gyari fractal ventiket, (arc midi r2) es szeretne tanacsot kerni hogy milyen ventilator erne meg a legjobban. 4db ventilator kellene 140mm-es. Alaplaprol vezerelne, ha ez lehetseges egy asus z97-AR rol.
A keret 15e Ft lenne a 4db-ra. Olyan erdekelne ami magas legszallitas mellett eleg halk is.

Koszonom a segitseget az o neveben is!

(#26559) Grózi válasza süttyő (#26558) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az aljzatkiosztást tedd be és segítek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26560) süttyő


süttyő
tag

(#26561) BIOS


BIOS
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani 12cm-es ventilátort? A lényeg, hogy hangtalan legyen. Jelenleg 6db ARCTIC F12 -es ventik vannak benne. De nekem elég hangosnak tűnnek.

(#26562) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok,
van egy Nzxt Kraken x61 hűtésem és a radiátorán lévő 2db 14cm gyári nzxt ventilátorból az egyik elkezdet kerregni vagy berregni vagy nem is tudom hogy mit csinálni.. de borzasztóan irritáló..
Van e bármi féle megoldás hogy ezt megszüntessem ? (anélkül hogy új ventilátort vennék rá)

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26563) Grózi válasza süttyő (#26560) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az összes cha_fan aljzat feszültségalapon operál,tehát 3 pines ventik kellenek.
Az adott árkategóriában szerintem ez a legjobb választás:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26564) Grózi válasza BIOS (#26561) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azokat nem is csoda,hogy hangosnak találod-ipari hulladék.De nem tudom minek neked 6 db venti,ha csak nem durván kazán géped van-szóval kellene nekem:
1. Árkeret
2.Teljes konfig leírása
3.Az alaplap ventialjzatainak lábkiosztása.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26565) Grózi válasza dvd_R+ (#26562) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sajnos azoknak a ventiknek ez jellemző problémája és nem is egy halk darab.Jobb lenne cserélni..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26566) süttyő válasza Grózi (#26563) üzenetére


süttyő
tag

Igy feszultseg alapon lehet biosbol szabalyozni?
Koszonom a segitseget! :)

(#26567) Grózi válasza süttyő (#26566) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,lehet biosból-de legjobb ha letöltitek gyártói oldalról a Fan Expert3-t,véleményem szerint a legjobb fanvezérlő progi és könnyű kezelni-testre szabni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26568) BIOS válasza Grózi (#26564) üzenetére


BIOS
tag

Ez lenne a konfig.

Alaplap: Asus B150M-K
Processzor: i3-6100
Memória: 2x8Gb Kingston HyperX DDR4 2133Mhz
Videókártya: Radeon RX 460 NITRO OC 2GB GDDR5
HDD: WDC WD 10EZEX 1Tb
Táp: Be quiet! Pure Power 10 300W
Ház: Zalman Z3 Plus

Nem hűtésnek kell nekem ennyi bele hanem, hogy ne kelljen sűrűn takarítanom.
Jelenleg elöl van 3db, tetején 2, hátúl 1

Ár keret 5-6 ezer max./db.

[ Szerkesztve ]

(#26569) Grózi válasza BIOS (#26568) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem kell ennyi venti,csak pozitív nyomást kell kialakítani és akkor nem lesz por.Előre kell 2 befújó és hátra egy kifújó venti,az bőven elég és a pozitív nyomás is adott.
Már csak az aljzatkiosztás kéne,hogy tudjam milyen ventit ajánljak!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26570) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok!

Van egy Thermaltake V3 hazam
Per pill csak 1 db felso/hatso venti van benne (lasd a kozepso kepen), ami szivja ki a levegot.
Illeve ugye alul a tap. (de az ugye alul besziv hatul kifuj rogton?)
Gondoltam teszek bele egyet alulra ami befuj.
Osszefoglalo alapjan ezt neztem ki: cooltek-ct-silent-fan-1200 Ez nagyon halknak tunik specko alapjan.
Hogy hova? A tap ele tennem, 3-as pozicio.
Ez igy okes?
(esetleg a 2-es sem lenne rossz, de oda lehet csak slim fer?)

:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#26571) dvd_R+ válasza Grózi (#26565) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia,
Köszönöm a választ, ez esetben mit tegyek ? Mármint úgy értem ha újat veszek ne ilyet ? mert épp tegnap este beszéltem az egyik fórumtárssal aki árul ilyen nzxt ventilátort

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26572) Z_A_P válasza Z_A_P (#26570) üzenetére


Z_A_P
addikt

Utananeztem, a haz doksija alapjan mind a 3-as es 2-es helyre is 25mm fer be 120-asbol, akkor érdemes lenne tenni mindket helyre? Alulra tennék egy harisnyát is porfogonak, elore szerintem nem. Hátul meg maradna a mostani ami szívja ki (4-es poz)

[ Szerkesztve ]

OK

(#26573) BIOS válasza Grózi (#26569) üzenetére


BIOS
tag

Az alaplapon van 1CPU Fan 4tűs + CHA Fan 4tűs. Tápmon van Molex csatlakozó ami a 2db fenti ventit szabályozza. Elosztóm van. Akkor cseréljek házat is? Mi legyen a fenti ventikkel?

(#26574) BIOS


BIOS
tag

(#26575) BIOS válasza BIOS (#26574) üzenetére


BIOS
tag

A ház ami így néz ki most:

(#26576) Grózi válasza Z_A_P (#26570) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ne alulra,hanem előre tegyél ventit-az sokkal többet ér.A cooltek nem rossz venti,de a belépőszint alja-így csodát ne várj.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26577) Grózi válasza dvd_R+ (#26571) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nagyon ne,az se lesz jobb-nem véletlen adják őket olcsón.Tegyél rá 2 db Alpenföhn Wing-Boost 2 Plust(csak a színes belsejű,a tiszta fekete Pure nem) [link] és csendes+hatékony lesz a hűtés.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26578) Grózi válasza BIOS (#26573) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Légyszíves olvasd el inkább kezdésnek az Összefoglalót,akkor nem töltesz fel 5 percenként felesleges dolgokat+tudni fogod,hogy a molex fix 12V-vel látja el a ventiket és nem szabályozza,hanem folyamatában maximum rpm-n forog.
És a 4 tűs cha_fan aljzat lábkiosztására lennék kíváncsi,amit megtalálsz a User Manual-ban,Internal Connectors fejezet alatt-ehhez is találsz segítséget az Összefoglalóban!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26579) Bnorbu


Bnorbu
tag

Sziasztok!

Adott a profilomon olvasható konfig.
Jelenleg összesen 3 venti kergeti bent a levegőt.

-CM Megaflow 200 /fix 5V/ ->Molex
-BQ! Shadow Wing 92 /lapról PWM/ ->CPU_FAN
-Akasa Apache Black 120 /lapról PWM/ -> SYS_FAN

Mivel a ház az asztalon van kb 60cm-re tőlem így már az Apache nekem hangos, bármennyire is jó hűtő. Még ti ajánlottátok, de sajnos nekem leszabályozva is hangos picit.

Ma már tudom, ha Asus deszkát veszek azon a sys_fan kikapcsolható és csak bizonyos terhelésen kapcsol be, mint manapság a dVGA-k.

Az összefoglalóban olvastam a Noiseblocker eLoop B12 / 14-PS-ről. Ez megoldás lehet az én problémámra?
Ez csak fehér lapátokkal kapható?

A választ előre is köszönöm :R

PS:

MIvel az MSI lapoknál a SYS_FAN sebességét alapból minden indítás után csak Command Centerben lehet beállítani, gondolkodtam, hogy a CPU hűtőnek is ugyan az a 120-as venti kéne. Ekkor mehetnének Y kábellel CPU_FAN aljzatról, amit biosban le lehet venni 20%-ra is.

[ Szerkesztve ]

(#26580) BIOS válasza Grózi (#26578) üzenetére


BIOS
tag

Oké köszi az eddigi segítséget! Akkor majd átolvasom az összefoglalót. Amúgy meg találtam a lábkiosztást is.
:)

(#26581) DaFok


DaFok
csendes tag

Sziasztok!

4 ventit szeretnék egy Raijintek Styx házba.
Az alaplapom egy Giga B85M-D3H. A manuál szerinti kiosztása a 3 header-nek:
1. GND
2. 12V/speed control
3. sense
4. VCC

Erre ha jól értelmeztem az összefoglalót feleslegesen kötök PWM-es ventiket?!

A 4 ventilátorra 10k lenne a keret jelenleg, +-2k.
Kinéztem a Pure Wings 2-ket,de olvastam,hogy nem jók mostanában, nem szeretnék 4 ledeset, de max egy szerintem lesz benne (BOL.Quiet) :DDD csak nem tudom mint írtam,hogy PWM-est nézzek vagy sima 3 pin-est?!

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#26582) dqdb válasza Bnorbu (#26579) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt kipróbáltad már, hogy 50% alá tudod-e vinni így a SYS_FAN fordulatszámát?

DaFok: 3 pines ventilátor kell neked.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26583) Bnorbu válasza dqdb (#26582) üzenetére


Bnorbu
tag

Szia!

Természetesen, így használom mióta megvettem. Még te ajánlottad ;)
Viszont nekem még minimum fordulaton (~15%) is hallható szélzaj.
A BQ! meg a CM Megaflow 200 teljesen csendben vannak. Ezért gondolkodom a váltáson.

UI: Szeretem ezt az MSI lapot, de ez a SYS_FAN nem leállíthatóság kis csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#26584) Grózi válasza Bnorbu (#26579) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha az Apache-t hangosnak találod,akkor jó alternatíva lehet még a Wing-Boost 2 Plus és az mehet a cpu hűtőre is+összefűzhetők a rajtuk lévő elosztóval,tehát Y kábel se kell.A B12/14-l is az lenne a gondod,mint az Apache-l,azok is már alacsony fordulaton nagy mennyiségű levegőt mozgatnak meg,tehát hallani fogod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26585) Grózi válasza BIOS (#26580) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oké,erre az aljzatra 3 pines ventit kell tenned,hiszen feszültségalapon szabályoz.
Vegyél egy ilyen elosztót: [link] és tegyél előre 2db és hátra 1 db ventit ezek közül:
Xilence Red Wing 120
Cooltek CT-Silent 120
Nanoxia Deep Silence 1300 rpm
Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Én a Nanoxiát javaslom,a legjobb ár-érték arányú.Bőven elég a konfigodhoz ez a 3 venti és mivel 2 elülső befújó+1 hátsó kifújó venti lesz,így pozitív nyomás lesz a házban,tehát nem fog porosodni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26586) Grózi válasza DaFok (#26581) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 pinest tudsz erről az aljzatról megfelelően vezérelni és ezt ajánlom neked az adott árkeretben:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26587) Z_A_P válasza Grózi (#26576) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi. Ha alulra es előre is tennék? Meglenne a pozitív nyomás. Nem lenne gond h 90fokban egymásra fújnak?

OK

(#26588) Bnorbu válasza Grózi (#26584) üzenetére


Bnorbu
tag

Köszönöm a válaszod!
Nekem az IDLE csend a lényeg, ha játszom úgyis fülesben vagyok. Ahogy látom árban is jobban jövök ki :R

(#26589) Grózi válasza Z_A_P (#26587) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alulra csak akkor ha nagyon melegszik a vga-d(80 fok+),különben csak betesz a légáramlásnak.Általánosságban a legjobb felállás a 2 első befújó és 1 hátsó kifújó venti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26590) Grózi válasza Bnorbu (#26588) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Wing Boost 2 halkabb idle-ben mint az apache és kifelejtettem még az előbb a felsorolásból a Lepa Bol.Quiet-t is-az is kíváló választás így,hiszen 400 rpm alá is lehet vinni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26591) Formaster


Formaster
addikt

Üdv mindenkinek,

140-es PWM-es ventiből keresném a legjobb ár/érték arányút egy Corsair H115i-hez. Kapásból az Akasa Apache-t és Viper-t néztem, ami érdekes, hogy a Viper specifikációi jobbak, felém mégis az az olcsóbb.

Gondolkodom még a Nanoxia-n is, mint legolcsóbb, de nem tudom mennyivel rosszabb a hangja/teljesítménye, így hozzáértőbbek segítségét várom. Tetszik az Alpenföhn Wing Boost 2 is eléggé, illetve a "rendkívül halk" jelző miatt a befutó a Noiseblocker eLoop B14-PS lenne, de kicsit visszataszító az ára.

Első sorban a teljesítmény érdekes, mert egy komolyan húzott 7700k-t kellene hűtenie, másodsorban jó lenne, ha mindezt halkan és értelmes áron tenné. A Be Quiet Shadow Wings kb szóba sem jöhet, mert 120-asból van egy olyanom és bitang hangos tud lenni ha felpörög, remélem a többi ettől jóval halkabb, vagy hatásosabb :R


Grózi

Köszönöm a válaszod a másik topikban. Szóval a ház egy Enermax Ostrog, elég elfuserált téma, szűk a hely, de sok a beszívási lehetőség, viszont szeretném a port távol tartani. :R Szóval felülre mehet a H115i, hátul kiszív egy Be Quiet Shadow Wings és ebből tudnék tenni még egyet akár alulra is, viszont alulról nem szívnék be, mert onnan aztán ömlik a por, ott csak kifújás jöhet szóba. :R Jó lenne pozitív légnyomást létrehozni, hogy minél kevesebb port szívjon be, viszont egy ilyen zsúfolt házba nem tudom mennyire tanácsolt a radiátor melegét visszafújni, szerintem csak a pumpa, meg a vrm látná kárát :U

[ Szerkesztve ]

(#26592) Bnorbu válasza Grózi (#26590) üzenetére


Bnorbu
tag

A túl sok opció közül nem tudok választani kérlek segíts :D

AD1:

Minden marad csak az Apache megy a háztól. ->1db WingBoost 2 Plus / Bol.Quiet

AD2:

CM Megaflow és Apache megy a háztól. -> 2+1 db piros BOL.Quiet
Ahogy nézegetem 120-as CPU borda nem fér el a dVGA-tól :W , tehát marad a Hyper TX3 az Shadow Wings-el
(Így végre szabályozható lenne az első venti is nem csak 5V-on tekerne)

AD3:

Megpróbálok valahogy egy 120-as kompaktot tenni a CPU-ra./Itt csak annyi az aggodalmam, hogy a pumpa hangja zavarna./
Ha megy a Megaflow: 2+1 db piros BOL.Quiet
Ha marad: 1 db piros BOL.Quiet

Előre is hálás köszönet. :R

(#26593) Z_A_P válasza Grózi (#26589) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi. Akkor előre teszek egyet, sajnos kettőt nem tudok mert csak egynek van hely a házon. Esetleg meg oldalrol lehet befujatni, az oldallapon van meg egy hely egy ventilatornak.

OK

(#26594) Grózi válasza Formaster (#26591) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elb@szott egy ház ez ilyen célra,csere nem jöhet szóba?
Mivel elöl gyenge a beáramló levegő mennyisége(1db venti csak),így ezt nehéz összehozni.Ha felül a kompakt(máshol nem lehet),akkor a hátsó kifújó venti csak árt a dolognak és mivel alul nincs porszűrő,így az is bajos.
Ha mindenképp ragaszkodsz a házhoz,akkor talán a legjobb megoldás az elöl+alul befújó venti és felül push-ban kifújó venti a radikon,de por lesz a házban.
Az Apache 800 rpm-ig jobb statikus nyomással és légszállítással bír mint a Viper,viszont 1000 rpm felett a Viper húz el.Az Apache csendesnek mondható maximum rpm-n is,a Viper mivel 300 rpm-l többet forog,így hangosabb is.A Wing-Boost 2 produkálja a leggyengébb hőfokokat radin(2-3 fok az apache-hoz képest és 5-6 a Viperhez képest,bár ez nagyon konfig függő),viszont a legcsendesebb is.A B14PS olyan halk mint az apache,de olyan erős mint a Viper-ezért ennyi az ára.
A Nanoxia és a Shadow Wings nem való radira,azok házhűtőnek kiválók.Viszont érdekesnek találom amit a SW-ről írtál,melyik rpm-ű van neked és mikortól találod hangosnak?
Amiről még nem beszéltünk:
1.Minden a kupak alatt fog eldölni,ha szar a paszta tehetsz rá bármilyen hűtőt és ventit.
2.Ha komolyan szeretnél egyy 7700K-t oc-zni,akkor terhelés alatt néma gépet ne is várj-csodák nincsenek.
3.A vezérlés.Rendelkezel valódi pwm-s aljzatokkal?(attól,hogy 4 pin még nem az,lásd Összefoglaló )

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26595) Grózi válasza Bnorbu (#26592) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én az AD2-re szavazok,idle-ben az lenne a leghalkabb és a MegaFlow 5V-s légszállítását bőven kiváltaná.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26596) Grózi válasza Z_A_P (#26593) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Inkább az első ventire szánj többet és válassz egy komolyabb légszállítású darabot+marad a hátsó venti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26597) Bnorbu válasza Grózi (#26595) üzenetére


Bnorbu
tag

Köszönöm szépen, megrendeltem a 3db Lepát :R

(#26598) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van 4 pin PWM Y kábel ami a 4 pint ossza ketté, de a 2 elosztásból csak egyik fele 4 pin , masik 3 pin. Kérdés hogy ez így nem gond? Mind2 4 pin PWM ventit azonosan kezeli? Választ köszi! :R

Amúgy nem találtam sehol olyat aminek mind2 elosztási fele 4 csatis lenne. (az elosztó még nincs nálam)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26599) Formaster válasza Grózi (#26594) üzenetére


Formaster
addikt

0. :R Természetesen tervben van a ház úgy egy éven belül egy komplett custom vízhűtéssel, de egyszerre nem megy minden, most a főbb alkatrészek kerültek leváltásra. Valami ilyesmi lesz.

1. Most viszont az Enermax van, ebből kell kihoznom a maxot. A H115i-hez féláron hozzájutok boltból refurbishedként, ez átmenetileg megteszi. Alul van porfogó szűrő, csak hát a földön annyi por áramlik, hogy az halottnak a csók. Talán ha áthelyezem a gépet az asztalra jobb lesz a helyzet :U Felül van még mágneses porfogó, de ha ott push-outban tanácsolod a radiátor ventiket, akkor abból levághatok hátra egy darabot és akkor minden beáramláson lesz porfogó, talán ez visszafogja a helyzetet.

2. Kupak... Természetesen lesz delid a 7700k-nak, de egyszerre ez sem megy, most legyen meg a hűtés és nyár előtt sor kerül a delidelésre is célszerszámmal. :R

3. De, azért a custom víz után szeretnék egy majdnem néma gépet kapni full loadon is :DDD De ez még odébb van.

4. Hero lapom van, van rajta DC és PWM szabályzás is.

5. A SW-ről nem tudok sokat mondani, most a procihoz van hangolva, mint ház venti. Maximális fordulaton van zavaró hangja, de gondolom mint minden ventinek.Viszont nem is kifejezetten olcsó, szerintem ezt tudnia kell más olcsóbb ventinek is :R

Köszi, egyébként meggyőztél, valszeg a B14PS lesz, ha bevásárolom a H115i-t :R

(#26600) Z_A_P válasza Grózi (#26596) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ok. Koszi.
Most egy Arctic F12 a szívó felül, amire irtad h hulladék, bar nekem nincs vele bajom.
Ha azt cserelnem egy Cooltek CT-Silent 120-re, es vennék elore befujonak: Nanoxia Deep Silence 1300 rpm?
Ez igy?

[ Szerkesztve ]

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.