Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

MK1-es ford fókára keresünk téli gumit (főleg Miskolcon beszerezhetőt). Édesapám kinézett 3 fajtát, kérte, hogy nézzek rá én is, gondoltam megkérdezem itt a tapasztaltabbaktól, hogy ezek közül van-e ajánlott, vagy inkább valami más az adott árkategóriában:

Hankook W452 T82 (12840 Ft)
Falken HS449 T82 (13070 Ft)
Toyo S943 Snowprox (13610 Ft)

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#9652) csgeri80


csgeri80
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni illetve véleményt.
Erdélyben élek, itt elég hosszú és hideg telek vannak, áprilisban is elég gyakori a hó.
Téli gumi vásárlás előtt állok, elolvastam elég sok tesztet a mostani téli gumikkal kapcsolatban.
Mivel nem szeretnék a biztonság rovására spórolni a téli gumikon, ezért hosszú távra tervezve eldöntöttem, hogy valamelyik prémium gumit fogom venni.
Kiszemeltjeim:
1. Continental Winterconti TS850
2. Goodyear Ultragrip 9
3. Dunlop Winter Response 2

Ők a fő kiszemeltek. Esetleg valakinek van tapasztalata valamelyikkel? Ha nincs, akkor alternatívákat is elfogadok. Elsődleges szempontom a hó mellett a vízen való teljesítés.

175/65 R14 méretben fogom megvenni valamelyiket 2-3 héten belül.

Előre is köszönöm a tanácsokat, véleményeket.

(#9653) Qru válasza Deathunter79 (#9650) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jó, betettem a téma összefoglalóba. :K

#nincsbennetarcsi

(#9654) mintapinty válasza csgeri80 (#9652) üzenetére


mintapinty
csendes tag

Durva legyen a minta!

Itt most 1 tonna fika repül a márkabuziktól, de a dákóra ez kell ha nem sok az autópálya. Vagy hasonló durva.

A minta durvasága számít leginkább. A többi mellébeszél, ha rám hallgatsz.

Valaki szóljon Crey-nek...

(#9655) Kornel


Kornel
veterán

na kis idő elteltével már kevésbé csúszik a falken hs449...
szerintem szépen bekoptatom, és nem lesz vele gond, ma direkt forszíroztam esőben, és semmi gond nincs vele, szerintem lehet elrakás előtt bekenték szilikonnal, és a felső réteg megszívta magát, vagy franc tudja.
most már élvezhető, nem egy conti, de nem rosszabb, mint egy hankook.

(#9656) TaaT válasza mintapinty (#9654) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#9657) Kornel válasza TaaT (#9656) üzenetére


Kornel
veterán

Hozzászólások
szakmai
8

nincs több kérdésem :N

(#9658) Zozzant válasza mintapinty (#9654) üzenetére


Zozzant
addikt

Dákóra durva kell, csak azt nem mindenki szereti!:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#9659) mintapinty válasza Kornel (#9657) üzenetére


mintapinty
csendes tag

Ez nem az első regem. Évek óta látom h akkora az arcod itt mint a bécsi-kapu. Amit te leírsz itt a általában a vitathatatlan kategóriája. Kár h idetévedtem inkvizítor úr! Vegyen mindenki olyan cottont amit a kis-arcú kornélka előír! :R

Valaki szóljon Crey-nek...

(#9660) Qtya123 válasza mintapinty (#9654) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez elég durva minta Főnök? :D
gumi

Egyébként szerintem a hozzászólással azt akarta mondani, hogyha az autót télen úttalan utakon, hegyoldalakon használod, ahol a hókotró sosem jár, akkor valami "hógumit" vegyél. Ezeket inkább az északi országokban használják és tudni kell róluk, hogy azon kívül, hogy hangosak, vizes úton nem a legjobbak és gyorsan kopnak. Cserében a "durva minda miatt" jók hóban, de elsősorban csak ott.

Ha nem ilyen körülmények között kell elsősorban, akkor a felsorolt 3 közül nagyon egyikkel sem fog mellé a kérdező.

[ Szerkesztve ]

(#9661) Kornel válasza mintapinty (#9659) üzenetére


Kornel
veterán

Mivan, melyik kitiltott mokus dupla regje vagy, fonok ur?
Azt tudod, hogy ez tilos?
Vagy ugy vagy vele, ha egyszer tiltottak, majd ugyse veszik eszre, hogy visszajossz?

Egyebkent hogy szakmai is legyen a hsz-om az elozo temahoz: volt debicam, igaz nyariba, ujan vettem swiftre, de meg is bantam, minden tekintetben rosszabb, mint akar egy barum. Gondolom ez is csak okoskodas, ellenben a te felulmulhatatlan tapasztalatoddal a.temaban.
Szvsz ha innentol szemelyes gondod van, akkor kerlek beszeljuk meg privibe, a te erdekedbe is, nehogy veletlenul masodszorra, vagy ki.tudja hanyadszorra tiltva legyel ;)

Ja es pont ebben a topicban irtam mar tobb gumival is tapasztalatot, se a rossz, se a jo dolgokat nem hallgattam el sose.

[ Szerkesztve ]

(#9662) mintapinty válasza Kornel (#9661) üzenetére


mintapinty
csendes tag

Nekem nem gond ha kitiltanak, mert itt én vagyok az egyetlen akit nem értékeli a ph rang-seggsége.

Jó. Beszélhetek a gumiról is. De most tuti h ez lesz azt utolsó.

Kolléga leírta idézem: Erdély, hosszú tél (havat nem irt, de mertem következtetni). Igaz h prémium gumikban gondolkodik, ebből kiindulva még spórolhatna is. De van lé meg tök mindegy mert az autómentőt is csikkzsebből fizeti ha nem a vezetési stílust választja meg előbb a gumijánál. A gumi-vallás hittérítésemet ezennel szegre akasztom. :R

[ Szerkesztve ]

Valaki szóljon Crey-nek...

(#9663) Kornel válasza mintapinty (#9662) üzenetére


Kornel
veterán

Volt már Debica-d?
Nekem volt, 165/65 r13 debica passio2.
Zsír újan vettem, vízen csúszott, egyébként elment, de azt sose tudtam neki megbocsátani.
A téli hankook w442 volt akkor, inkább fent tartottam amíg lehetett majdnem nyárig, mert az nagyságrendekkel jobb gumi volt annál.
Szóval a Debica max. egy budget kategória, aminél egy medium kategóriás hankook is nagyságrendekkel jobb, és nem csak tesztek alapján.

(#9664) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Barátunk úgy repült innét mint ahogy a neve is jelzi mint a pinty. :DD

(#9665) csgeri80 válasza mintapinty (#9654) üzenetére


csgeri80
csendes tag

Elég naív vagy, ha azt hiszed, hogy csak daciak vannak itt.. :D
Nekem pl egy 96-os Corollám van, arra kellene a gumi.
Debicát meg tuti nem veszek, mert volt már pár éve téliben..

És mint mondtam prémium gumi. A Debica nem az.. Az autó mentő meg drága.

Nokian WR D3 volt/van valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#9666) !Overdose! válasza Kornel (#9663) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ajánlanád a W442-t? W452 sajnos (még) nincs ebben az idióta méretben. (185/55R14)

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9667) Kornel válasza !Overdose! (#9666) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem az ezres swiften bejott.
Mindenhol jol viselkedett, meglepoen jo volt.
Nem egy conti, de arban se.

(#9668) Deathunter79 válasza Qru (#9653) üzenetére


Deathunter79
tag

:C

(#9669) Calogero válasza csgeri80 (#9652) üzenetére


Calogero
addikt

Én felvenném a listára Nokian WR D4-et is.
Itt van teszt róla: [link]

(#9670) K Norbi válasza Calogero (#9669) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen a Nokian jó féle :B :K

[ Szerkesztve ]

(#9671) csgeri80 válasza K Norbi (#9670) üzenetére


csgeri80
csendes tag

Egy rugóra jár az agyunk, mert tegnap este némi olvasgatás után a WR D4 lett az első számú kiszemeltem.
Olcsóbb is mint a másik három és tetszett az amit olvastam.
Na meg az sem elenyésző tény szerintem, hogy az első téli gumi a történelem során, amelyik EU "A" minősítést kapott esős körülményekre. Igaz, hogy csak a nagyobb méretűek, mert a kisebbek "B"-sek lettek, de az is jó.

Szóval, úgy döntöttem, hogy az új finn gumi lesz a befutó. :)

(#9672) TaaT válasza csgeri80 (#9671) üzenetére


TaaT
veterán

"az első téli gumi a történelem során, amelyik EU "A" minősítést kapott esős körülményekre."

Ha arra színes matricára gondolsz az nem jelent semmit, azt a gyártók adják meg és senki sem kérdezi meg tőlük hogy jött ki az annyi. :N

Ettől persze lehet jó gumi, de azt a matrinyát el kell felejteni.

Give them hell Ukraine!

(#9673) SzlobiG


SzlobiG
félisten

KLEBER KRISALP HP2 185/65R15 88T 13.000.-
FIRESTONE WINTERHAWK 3 185/65R15 88T 13.200.-
FULDA KRISTALL MONTERO 3 185/65R15 88T 13.200.-
Uniroyal MS PLUS 77 185/65R15 88T 13.400.-
BF GOODRICH G FORCE WINTER 185/65R15 88T 14.000.-
Vredestein SNOWTRAC 5 185/65R15 88T 15.700.-
Hankook WINTER I CEPT RS2 W452 185/65R15 92T XL 18.000.-

Ezek közül szerintetek? Hankook túl drága szal azt inkább ne is nézzük. Én a Vredesteinre gondoltam, vagy a Goodrich.

Ötlet?

(#9674) Kornel válasza SzlobiG (#9673) üzenetére


Kornel
veterán

Firestone wh3

(#9675) Qtya123 válasza csgeri80 (#9671) üzenetére


Qtya123
őstag

Ennek a történelem során először A besorolást kapott dolognak csak marketing jelentősége van.
A tesztben is látható, hogy nedves úton több gumi is jobban szerepelt nála jelölés ide vagy oda.

Ettől függetlenül jó gumi a WR D4, de ne a matrica alapján válassz.

[ Szerkesztve ]

(#9676) SzlobiG válasza Kornel (#9674) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vredestein nem pálya? Jókat olvastam róla pedig.

(#9677) Kornel válasza SzlobiG (#9676) üzenetére


Kornel
veterán

10k-val dragabb a szett, annyival biztos nem jobb.
Szerintem.

(#9678) csgeri80 válasza TaaT (#9672) üzenetére


csgeri80
csendes tag

Értelek és el is fogadom. Csak akkor azt nem értem, hogy miért nem ragaszt rá minden gyártó "A" jelet...

Ugyanilyen matrica van pl a hűtőszekrényeken is. Azt nem tudom elképzelni, hogy egy olyan hűtőszekrény ami többet fogyaszt és csak B vagy C osztályos besorolása lehetne, az ráragaszthatja az A-t vagy az A+-t.

(#9679) TaaT válasza csgeri80 (#9678) üzenetére


TaaT
veterán

"Amikor tavaly a Goodyear fejlesztőközpontjában jártam, a nagyfőnök személyesen mesélte el, mennyire fontos nekik, hogy a gumijaik úgy a gumicímkén, mint az újságok, klubok tesztjein jót mutassanak. Világos, hogy a szivárványszínű energiacímke három paraméteréhez képest jóval többet vizsgál például az ADAC, mégis zavartan böngészem most az első teszttáblázatot, amelyben a címke és a klub mérése egymás mellett szerepel. Nehéz felfedezni bármilyen összefüggést a kettő között, mintha nem is ugyanazt a gumit vizsgálták volna.

Van itt például egy A-A-s gumi (Bridgestone Ecopia EP001S), melynek elvileg parádésan kellene teljesítenie, hiszen a fogyasztásra és a vizes tapadásra vonatkozó két A betűnél egyelőre nincs jobb, viszont az ADAC-nál a középmezőnyben végzett. Egy B-B-s (Kumho KH27 Ecowing ES01) éppen csak megfelelt, az utolsó előtti helyen. Az E-A-s Continental PremiumContact 5 győzelmét még meg lehet magyarázni a különböző kritériumok súlyozásával, de hogy lehet az, hogy egy A-ra értékelt vizes tapadású gumit (Michelin Energy Saver+) pont a vizes aszfalton nyújtott gyenge teljesítménye miatt kritizál az ADAC, és sokkal jobbnak mérték a C-s Semperit Speed Life-ot?" [link]

Én nem vagyok gumigyártó, nem tudom miért csinálnának ilyet.

Viszont valamikor volt a tévében hogy a bűnözőket nem a büntetés súlyossága riasztja el a bűntett végrehajtásától hanem a lebukás veszélye, mert ha nincs esély a lebukásra akkor senkit sem érdekel a büntetés mértéke...

Give them hell Ukraine!

(#9680) K Norbi válasza TaaT (#9679) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha megint mész, megkérdezhetnéd miért hagyták abba a Goodyear Eagle F1 GS-D3 gyártását. :DDD

(#9681) Deathunter79 válasza csgeri80 (#9678) üzenetére


Deathunter79
tag

Azért az autógumi meg a hűtőszekrény összehasonlítása erős... :Y

(#9682) TaaT válasza Deathunter79 (#9681) üzenetére


TaaT
veterán

Annyira nem. :)

Give them hell Ukraine!

(#9683) !Overdose! válasza K Norbi (#9680) üzenetére


!Overdose!
őstag

Lehet, hogy azért mert borzasztó hangos gumi volt.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9684) csgeri80 válasza Deathunter79 (#9681) üzenetére


csgeri80
csendes tag

Mondhattam volna a bojlert is. :D

(#9685) K Norbi válasza !Overdose! (#9683) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem csendes volt, és ragadt bele az aszfaltba.

(#9686) Kornel válasza K Norbi (#9685) üzenetére


Kornel
veterán

én most dobtam le a SSS-ról a gyári! 2007-es GY E F1-eket, gyakorlatilag szlik gumik voltak, 1-2 mm minta volt rajta, ezzel vettem a nyáron.
De úgy tapadt, hogy el se hittem, milyen lehetett ez újan?
Ehhez képest a téli Falken HS449 egy nulla, pedig 195/45 helyett 205/45-ös.

(#9687) Qru válasza Kornel (#9686) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havernak volt a chippelt Avensis D4-D-jén. Az a gumi iszonyat jól tapadt. Igaz 2 szezonnál nem bírt többet nála. :D

#nincsbennetarcsi

(#9688) Kornel válasza Qru (#9687) üzenetére


Kornel
veterán

lehet szétnézek majd nyárra, lesz-e valahol valami jó állapotú használt belőle...
amúgy is jobb a 195/45 r17, mint a 205/47 r17, mert érzem, hogy nehezebbek lettek a kerekek...

amúgy legalább a gumi élettartamát kibírta a csippelt d4d? családba csipp nélkül se bírt 200k km-t :D

most nézem, hogy a méretemben még kapható, de nem éppen olcsó :)

[ Szerkesztve ]

(#9689) Kornel


Kornel
veterán

találtam egy ilyet:

eladó 4db
195/45R17 81W Goodyear Eagle F1 GS-D3 akciós új gumiabroncs 23500 Ft/db áron

-eredeti ára a gumiknak kb.40000 Ft/db
-gumiabroncsok előírásnak megfelelően tároltak
-2008/30. heti gyártásúak
-autón, és felnin nem voltak
-Suzuki Swift Sport gyári mérete, de jó más autóra is

94000 Ft/4db

csak a DOT...

(#9690) TaaT válasza Kornel (#9689) üzenetére


TaaT
veterán

"csak a DOT..."

yep, én is elgondolkoztam a nyáron egy 2007-es új gumi garnitúrában, de lebeszéltek róla a fórumon, utólag megbántam hogy nem vettem meg.

Nekem GSD2 volt, eddigi legjobb gumim volt. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#9691) Qru válasza Kornel (#9688) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ezért 150k-nál felrakta hahu-ra és megvált tőle.

SSS-re elég a 195-ös bőven sztem is. :K

mod:

Amúgy még ha szakszerűen is volt tárolva a 2008-as gumi.. Necces szvsz. Én nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9692) Kornel válasza TaaT (#9690) üzenetére


Kornel
veterán

Meg elgondololkozok rajta, talan bemondok ra 80k-t, tel van, ugyse vesz senki nyari gumit, foleg nem 2008-as dot-al.
De gondolkozok meretvaltason is, gyari homolog meret a 195/50 r16 is, megse olyan peres, mint a 195/45 r17, csak kene valami jo konnyu, de eros 5 x 114,3 r16 felni :)

Qru: jol tette, hogy eladta :)
Amugy necces a dot, azert kerdeztem...
De ugye mondom, a gyari szlik kozeli gy ef1 is jobb volt, mint a vatta uj falken ;)
Amugy ja eleg a 195/45, de a 205/45 sokkal olcsobb... Es bovebb a valasztek is.
C verzio meg a 195/50 r16

[ Szerkesztve ]

(#9693) focvis válasza TaaT (#9690) üzenetére


focvis
veterán

[link] ezek igen jó áron vannak most.
Astra Coupén volt nekem GY F1 215/40r17-ben, iszonyú zajosnak éreztem.

@kornelka: ne cseréld le a gyári kerekeket a a Swift Sporton, az dobja fel a gépet (szvsz).

[ Szerkesztve ]

(#9694) Qru válasza Kornel (#9692) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát a Falken nem felsőkategóriás gumi azért csodát ne várj tőle.

RE002 az jó, olyat vennék. Nagyon szemeztem vele sokáig de aztán rájöttem hogy mivel keveset megyek egy évben és nem is erős az autóm felesleges ilyen jó gumit vennem. Egyszerűen nem használnám ki.

#nincsbennetarcsi

(#9695) Kornel válasza focvis (#9693) üzenetére


Kornel
veterán

ez tart vissza engem is tőle...
de ezek már nem a régi suzuki-enkei felnik, hanem valami gagyi ronal, most 4-ből 3-at görgőzni kellett...
fostalcsika.
made in CZ. :Y
szóval szép a felni, csak gagyi...

ha r16 lenne, akkor ufo civic gyári felnijében gondolkoznék, az is hasonló, szerintem azzal is jól mutatna, nem?

(#9696) TaaT válasza focvis (#9693) üzenetére


TaaT
veterán

Tudod hogy én 215/40-et használok 18-on :B

Amúgy a Potenza mióta ECO gumi, vagy lemaradtam valamiről? :D

Ízlések és pofonok de ha erről a felniről van szó [link] szerintem ez olyan semmilyen hogy nyugodtan lecserélném. :))

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#9697) DZs válasza Qru (#9694) üzenetére


DZs
senior tag

Ha mégis vennél, kíváncsi vagyok mit csinál 120 felett, esőben, autópályán.

[ Szerkesztve ]

(#9698) focvis válasza TaaT (#9696) üzenetére


focvis
veterán

Tudom, de jobb áron van és ez a homológ. Illetve ez az 1 centi már nem fogja vissza a gépet annyira.

[ Szerkesztve ]

(#9699) tboy93 válasza Kornel (#9688) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nyaron amikor felkerult az enzo felni a yoko gumikkal en is ereztem, hogy nehezebben birkozik meg vele az auto. 8kg a felni, pedig csak 15". Jovore megvalok tole, csak meg nem tudom hogy maradjak-e 15"-nal valami konyebb felnivel vagy nezzek nagyobbat (ehhez ugye el kell adnom az egy eves yokohamakat). Most volt egy enkei ami tetszett, 17" ~8kg/db 65k/szett. Sajna most masra megy a le, amugy siman megvettem volna, aztan a mostani felni+gumi arabol vettem volna arra egy szett nyarit...

Amugy jol gondolom, hogy ha 17"-bol kifogok egy jo felnit kb 8kg/db korul, akkor az gumival nem lesz nehezebb mint a mostani 15" szett ami ~16kg korul van/db?

Ha visszajon a gep lakatolasbol elkezdek nezegetni teli szettet, most mar ideje lenne beszerezni :)

[ Szerkesztve ]

(#9700) Kornel válasza TaaT (#9696) üzenetére


Kornel
veterán

Erről van szó, szerintem nagyon feldobja az autót, ezen a képen nem néz ki jól, de az ezüst színnel jobban mutat :)
Páran már néztek ki a kocsiból, hogy milyen malomkerék van a kis suzukin :DD

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.