Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) tomcsi23 válasza K Norbi (#10050) üzenetére


tomcsi23
veterán

TaaT arra gondol, hogy a gumi teszteknél, amikor egymással összemérik a különböző abroncsokat (téli/nyári tesztek), bekoptatják-e előtte. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#10052) K Norbi válasza tomcsi23 (#10051) üzenetére


K Norbi
addikt

Szerintem csak a Contit, azért mindig első! :D A többit meg nem, valahogy csalni kell. :DDD
Csalnak szerintem minden teszten. Aki benne van ebbe a körbe biztos tudna regényeket írni milyen "Manapság egy tisztességes teszt" ;]

[ Szerkesztve ]

(#10053) Kornel


Kornel
veterán

Nem vedem a contit, de messze a legjobb gumikat gyartjak.
Cegnel teherautokon azok vannak, masfelszer annyit elmennek, mint egy bridgestone, pedig az se gagyi.
Par contim nekem is volt, pc5 pl. nem egyszer bizonyitott, felhoszakadasba 150-160 kozott nem uszott fel palyan, pedig virsli meret volt (175/65 r14).

(#10054) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Téli gumi vásárlás előtt állok én is: VW Polo, 185/60 R14

Szerintetek melyik lenne jobb:
Firestone Winterhawk 3
HANKOOK W452 téligumi T 82

Egy gumiabroncsot hány évig lehet használni? Max.10 év??
Mert ha még a mélyság jó is lenne, de gondolom elérik, nem?

(#10055) Kornel válasza modflow (#10054) üzenetére


Kornel
veterán

Inkabb 7 ev az, a gyartok is ezt ajanljak.
De akkor szezonon kivul optimalisan kell tarolni, mert ha nem, meg annyit se bir jelentos minosegromlas nelkul.

(#10056) modflow válasza Kornel (#10055) üzenetére


modflow
veterán

Köszi és a fentiek közül melyik típust ajánlanátok?

(#10057) PH!überrangú válasza Kornel (#10053) üzenetére


PH!überrangú
csendes újonc

150 nel felhőszakadásban. Aha! Figyelünk rád! Még sokat tanulhatunk úgy érzem. Épp csak elolvastam. ezt írtad vagy nem ezt írtad?

A múlt homályos, a jelen átláthatatlan, a jövő sötét.

(#10058) Kornel válasza modflow (#10056) üzenetére


Kornel
veterán

Hankook w442-m volt, teljesen jo volt.
Firestone is jo a tesztek alapjan.
Szerintem egyikkel se losz melle.

PH uberrangu: ezt irtam. Sietni kellett, vagy mentem, vagy elkestem, es nem szeretek kesni. Ezen kivul egyebkent sose szoktam ennyivel menni, szarazon se, mert minek. De akkor kellett.
egyebkent megint visszatertel, a tiltas utan? :)

[ Szerkesztve ]

(#10059) PH!überrangú válasza Kornel (#10058) üzenetére


PH!überrangú
csendes újonc

Ha sietni kellett az más! Csak úgy olvastam mintha ez amolyan teljesen természetes lenne. Toljad neki igazad van! Igaz, mikor nincs?

A múlt homályos, a jelen átláthatatlan, a jövő sötét.

(#10060) modflow válasza Kornel (#10058) üzenetére


modflow
veterán

Ha a felnin most 175/65 R14 82T van, akkor erre rámegy a 185/60 R14?

(#10061) modflow válasza modflow (#10060) üzenetére


modflow
veterán

Illetve jobb ez a nagyobb, vagy maradjak a réginél?

(#10062) Kornel válasza PH!überrangú (#10059) üzenetére


Kornel
veterán

Ha igazam van, ha nem, akkor is menni kellett, szerencsere csekket se kaptam, es nem is uszott fel a gumi a vizen.
Amugy beke van ;)

Modflow: gyari meret a 175/65 r14? Milyen auto?
Egyebkent valtomeretek, amelyik olcsobb, azt vennem.

[ Szerkesztve ]

(#10063) modflow válasza Kornel (#10062) üzenetére


modflow
veterán

VW Polo IV.
A gyári mérete 165/70 R14.

(#10064) Kornel válasza modflow (#10063) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor maradnek a 175/65 r14-nel, gondolom a felni se tul szeles, 5 col?

(#10065) modflow válasza Kornel (#10064) üzenetére


modflow
veterán

Az hol van ráírva?

(#10066) Kornel válasza modflow (#10065) üzenetére


Kornel
veterán

több helyen is lehet, olyat keress pl. hogy 5J

itt megtalálod, hogy az adott méret milyen széles felnire szerelhető.
személyes tapasztalat, hogy a még szerelhető szélesség alsó és felső határát se érdemes választani, mert vagy feszülni fog a gumi, vagy buggyos lesz.

185/60 R14 5 J - 6½ J
175/65 R14 5 B - 6 J

esetedben kb. mind, bár a 185/60 buggyosabb lesz szerintem, ha 5 col körül van a felnid.

[ Szerkesztve ]

(#10067) Deathunter79 válasza modflow (#10063) üzenetére


Deathunter79
tag

Én maradnék a 175-nél, főleg ha téli. Max. nyárinak tenném fel a 185-öt.

(#10068) tboy93 válasza Kornel (#10066) üzenetére


tboy93
nagyúr

5.5-on is szarul nez ki a 185 (nekem ez van telre), 5"-ra en tuti 175-ot raknek.

[ Szerkesztve ]

(#10069) !Overdose! válasza tboy93 (#10068) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nekem volt 5.5" széles felnin 195-ös gumi is. Gyárilag. Borzasztó bután nézett ki.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#10070) Kornel


Kornel
veterán

Ezt mondom.
5 colosra biztos jobb a 175 :)

(#10071) modflow


modflow
veterán

Oké, akkor maradok a 175/65-nél. :)

Csak azt nem tudom melyik legyen:
Firestone Winterhawk 3
HANKOOK W452 téligumi T 82

Utóbbi felé hajlok.

(#10072) tboy93 válasza modflow (#10071) üzenetére


tboy93
nagyúr

En w452-t vettem, egy kategoria a firestonennal kb, viszont olcsobban hozzajutottam :)

(#10073) Dany007


Dany007
veterán

Üdv!

Lehet itt téli gumi ajánlást kérni? :) Mocsok régen voltam már a fórumon és hirtelen ezt találtam.
Szal kéne egy téli gumi.
205/55 R16-ban.

Néztem az idei tesztet. A Conti Ts850 lett a győztes, de az valami 26k / db áron van, amit már kicsit sokallok. Főleg ha olyan telünk lesz, mint tavaly, de nyilván valami téligumi kell. És nyilván nem akarok gagyit, csakhát vannak anyagi korlátok.
Néztem még a 4. helyezetet Nokian WR D3. De az meg vízes úton ért el elég szar eredményt. Az még beleférne árban. Viszont az elmúlt évek telei alapján a vízes út jóval gyakoribb lesz idén is, mint a havas...

Aztán ott van még a Bridgestone Blizzak LM001. Bár ez is már 24-25k környékén van csak...

Szóval nem tudom. Nekem nincs más ötletem.

(#10074) stickermajom válasza Dany007 (#10073) üzenetére


stickermajom
addikt

Yokohama V905? Vízen jónak mondják :K 22-23 körül már lehet kapni.

(#10075) Calogero válasza Dany007 (#10073) üzenetére


Calogero
addikt

Nokian WR D4.-et nem nézted véletlenül?

(#10076) Qru válasza Dany007 (#10073) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Árban ami elég olcsó és jó még vízen az a BS Blizzak. Alatta még a Vredestein Snowtrac 5 van vagy a Barum Polaris 3 (bár ez jégen elég gyatra).

#nincsbennetarcsi

(#10077) kaszaking


kaszaking
tag

Van valakinek tapasztalata az alábbi abronccsal? Vagy valakinek véleménye róla?
RAINEXPERT 3 UNIROYAL

(#10078) Deathunter79 válasza Dany007 (#10073) üzenetére


Deathunter79
tag

A Kumho Wintercraft WP51 csak 18.000Ft és ajánlott minősítése van. Szerintem simán vállalható.

(#10079) Halver válasza Dany007 (#10073) üzenetére


Halver
csendes tag

Üdv!

A Contit sokallod 26 K/db-ért, de a Blizzak megéri 24-25 K-ért??????? Ez 1-2 K/db különbség.
Ha olcsón akarsz gumit, akkor keress olcsóbb váltóméretet.....

H

(#10080) Dany007 válasza Halver (#10079) üzenetére


Dany007
veterán

Igazából pont azért írtam... Hogy már az is 24-25k. Tehát sok. :)

Igazából a 100k-s lélektani határt szeretném elkerülni... Asszonykának jobban tudom "beadni", hogy "csak" 88 ezer forintot költünk téligumira és nem 100 ezret... Tudod, mint a bolti árak 99-es végei. :)
Nyilván a következő 4-5 évre veszek téligumit, így nekem megérne 100k fölöttit is, de jobb a békesség.
Jövőre meg úgyis nyári gumit is kell venni szal...

@Calogero:

De most megnéztem! Igaz konkrét tesztet nem találtam róla, de az"A" minősítése ha egyáltalán lehet hinni ezeknek, elég jól hangzik az árához képest.
Még a Bridgestone meg ez között vacilálok, de szerintem marad a WR D4, főleg, hogy az H-s a BS meg T-s. És még drágább is.

Köszönöm a helpet!

(#10081) t1 válasza Dany007 (#10080) üzenetére


t1
addikt

Michelin Cross Climate ?
És akkor nyàrit se kell venned, kérdés évente mennyit mentek, az idei tél eddig még 0.

(#10082) Qru válasza Dany007 (#10080) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jövőre amúgy is kéne nyári akkor a Michelin CC jó választás lehet ahogy előttem is írták. Ha nem közlekedsz méteres hóban akkor felesleges külön télit venned.

A gyári betű jelölések meg nem teljesen mérvadók, mert maguk a gyártók osztályozzák tehát nem feltétlenül jó ténylegesen az ami A-s besorolást kap.

#nincsbennetarcsi

(#10083) t1 válasza Qru (#10082) üzenetére


t1
addikt

Ha lenne 185/65R14 méretben én is azt venném, évi 10.000km körül gurul a családi kocsi ( Mazda 323 ) arra tökéletes lenne, a melós 1.0 Swift évi 15-18.000km-rére maradna a téli/nyári szett .

(#10084) Qru válasza t1 (#10083) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem az van, évi 8-10k km-t megyek vele és ha rossz az idő akkor elve elő sem veszem a kocsit így nekem kb nem volt kérdés. Még a GY Vector 4-en gondolkoztam de mivel nyáron sokkal többet megyek és a CC közelebb van a nyári keverékhez mint a Vector 4 (az inkább a téli keverékhez van közelebb) nem volt kérdés végül melyiket vegyem. :K

#nincsbennetarcsi

(#10085) t1 válasza Qru (#10084) üzenetére


t1
addikt

Márciusban vettem a "családit" eddig 7000km-t raktunk bele / főleg az asszony ő használja a gyerekkel, nyári gumi mindenképpen kell rá a téli idénre még tökéletes de jövőre a korából fakadóan cserés lesz, így nem lenne kérdés, amúgy ha nagy hó lenne és menni kell ott a Swift + hólánc kombó mindenhol elmegy kategória, de nagy havat legutoljára 2013.márciusában láttam de akkor is hazaértünk :)

(#10086) Qru válasza t1 (#10085) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Állítólag fokozatosan jönnek ki a kevésbé elterjedt méretekben is a CC-k. Nézegetni kell, hátha felbukkan olyan méretben ami jó lesz neked. Még havat nem látott így téli tapasztalatom nincs de a nyáriak nagyon jók. Fékút is rendben van még kánikulában is, vízen meg egyszerűen parádésan teljesít.
Kopásról szintén nem tudok még nyilatkozni, mert 5k km-t van a gumikban (tavasszal kerültek föl).

#nincsbennetarcsi

(#10087) szőröscica válasza Dany007 (#10073) üzenetére


szőröscica
addikt

A WR-D3 jó gumi, egész csendes is, és jól tapad. Én nem éreztem, hogy vízen gyenge lenne, bár alapvetően nyugodtan közlekedem, nem feszegetem a határokat - ez viszont nem mentség arra, hogy szar gumikat vesz bárki is, mert vészhelyzetben a gumi határai a lényegesek, és itt nyernek a csúcs gumik, nem egy közepes fékezésnél. :)

Én a tapasztalataim alapján tudom ajánlani, és újra választanék Nokian gumit télre. De a Vredestein Snowtrac 5 is jó lehet, a 3 egy korrekt gumi volt, ha még fejlesztettek rajta, az csak jó.

(#10088) Dany007 válasza Qru (#10082) üzenetére


Dany007
veterán

Áh, nem akarok 4 évszakos gumi, ha az a CC az lenne.
10k fölött megyek évente, de most nem tudom pontosan. Eléggé változó, de biztos, hogy stabilan 10k fölött.
De egyébként igen a kevés hó miatt vaciláltam én is.
Nem szeretek szarakodni a hóban, inkább kiröhögni a többit aki igen. :)
Legutóbb még az Omegán egy egész jó gumi volt (passz már nem tudom milyen), de a 40 centis havat meg se érezte.

(#10089) Qru válasza Dany007 (#10088) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jársz hóban akkor viszont a dedikált téli nem árt.

#nincsbennetarcsi

(#10090) Deathunter79 válasza Qru (#10089) üzenetére


Deathunter79
tag

Én már nem is tudom melyik évben volt igazán hó. Arra emlékszem mondjuk, hogy volt egy április mikor megakadt a közlekedés a fél országban...

(#10091) Qru válasza Deathunter79 (#10090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaa, '13 tavasza amikor az osztrákok ástak ki minket. Na ott már a téli gumi sem segített. :D

#nincsbennetarcsi

(#10092) Kornel válasza Qru (#10091) üzenetére


Kornel
veterán

hagyjuk már ;]
pont a legnagyobb hóesésben indultam el bp-eger útvonalon, aztán tovább bélapátfalva felé.
nokian wrd3-ak voltak a splash-en, de simán végigmentem az úton, sőt, még élveztem is :DD
ilyenből kéne még most is, hogy gyakoroljak egy kicsit :D

aki meg nem tud vezetni, az ne üljön autóba, erről az a véleményem.

(#10093) EQMontoya válasza Kornel (#10092) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez akkortájt volt, amikor egyszer találkoztunk is arrafelé?
Asszem, megelőztelek, de mögöttem maradtál utána.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#10094) Kornel válasza EQMontoya (#10093) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, ez pont akkor volt.
Orultem is, hogy vegre emberemre akadtam ;)
Nalam akkor jol vizsgazott a wrd3.

Azt hitted, hogy kalapos suzukist elozol, mi? :P

Qru: beallt, mert a sok "okos" nyari gumival es null vezetesi tudassal indult el.
Most sajnaljam oket??

[ Szerkesztve ]

(#10095) Qru válasza Kornel (#10092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az autópálya bizony csontra beállt és se előre se hátra. Sajnos mióta 4wd-s autóm van egyszer sem esett értékelhető mennyiségű hó. :( :W

#nincsbennetarcsi

(#10096) EQMontoya válasza Kornel (#10094) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azt hitted, hogy kalapos suzukist elozol, mi? :P

Valami olyasmi. Illetve abban az egyenesben reflexből előztem mindenkit, mert sokáig nem lehet utána a kanyargós szakaszon, ott meg az IS-sel azért lehet haladni.

Egyszer nagyon meglepődtem, egy 120-as Skoda ment előttem ott a kanyargós részen, és meglepően lassan értem utól, szóval az autójához képest rohadt gyorsan ment a bácsika. Meg is álltam, mikor Ő is (hazaért, valamelyik faluba megállt egy ház előtt), megkérdeztem, hogy ez így hogy?! Válasz: 30 éve erre járok, már magától is hazajön az autó... Jah, kérem. :DDD

Same rules apply!

(#10097) Kornel válasza EQMontoya (#10096) üzenetére


Kornel
veterán

Lassan mar nekem is a kisujjamban van ;)
Sss-al 100-110 korul jarok, ha eppen egy kalapos nem tartja fel a sort 40-el, ora szerint...
Kivancsi vagyok a telre, hogy mit tud, mondjuk a teli falken hs449 biztos rosszabb, mint a wrd3 volt, viszont az auto (futomu) jobb.

(#10098) molnarpeter válasza Qru (#10095) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Waze-zel kell menni lassan a szomszédba is :D

(#10099) solport


solport
újonc

Üdv, Mindenkinek!

Bő egy éve jártam itt legutóbb, és téli garnitúra vásárlásához kértem tapasztalatok utáni tanácsokat.

Sok hasznos információt kaptam az akkor ittlévőktől, ám mégis meghiúsult a szett megvásárlása.
Idén ez már nem történhet meg, már megrendeltem a halaszthatatlan cserét, az időpontja is megvan az átszerelésnek.

Így hát ezúttal már nem javaslat, hanem tapasztalatokból adódó utólagos vélemény érdekelne, nevezetesen a
KUMHO WP51 WinterCraft (185/65/r14 méretű) gumik használhatósági jellemzőiről, teljesítményéről.

Ne kíméljetek, ha kedvetek engedi írjatok le róla minden negatívumot, de ha jó oldaláról, híréről van információtok, azt is szívesen olvasnám.

A tényen ugyan már nem változtat sem kritika, sem dicséret - de szeretnék véleményekkel találkozni.

Alsó-középkategóriás, 12 éves autón váltok 11 év után téli gumi szettet, a budget besorolást mindenképp igyekeztem kerülni.
Hankook, Kumho, Barum (ez utóbbi ugyan Budget kategória, de több jó szól róla, mint rossz) tette ki az első kívánsághármast a kb háromszor ennyi további vállalható között...
A Kumho jött össze árral, igényekkel, olvasmányokkal és a gumisom lehetőségeivel összegezve...

A veterán Matador után (egy rossz szó sem róla!) nem hinném, hogy különösebb gondjaim lehetnének, de kíváncsi lennék arra is, hogy Ti mit gondoltok.

(#10100) Deathunter79 válasza Kornel (#10092) üzenetére


Deathunter79
tag

Kelet felé még csak-csak járható volt, de az ország nyugati felében meghalt a közlekedés, pl. M1-M7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.