Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) focvis válasza tboy93 (#10499) üzenetére


focvis
veterán

Alapos munka, én is így szoktam; egy különbséggel, nem leeresztem, hanem felfújom fél barral. :)

@TheProb: én is a nem konkretizált noname-ről beszéltem. Amit linkeltél, az megér 24-et. De még keresgélnék.

@h1ght3chzor: ezek elég kopottak a fotó alapján :-(

[ Szerkesztve ]

(#10502) !Overdose! válasza h1ght3chzor (#10498) üzenetére


!Overdose!
őstag

A másik oldalon lesz.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#10503) Deathunter79 válasza h1ght3chzor (#10495) üzenetére


Deathunter79
tag

A Potenza RE050 nagyon jó gumi, nekem az volt az előző szett, de ezek kép alapján eléggé kopottak, meg mintha repedezne is az 1-es képen. Szerintem felejtős. Ha lenne DOT szám akkor okosabbak lennénk.

(#10504) stickermajom válasza tboy93 (#10499) üzenetére


stickermajom
addikt

Valami glicerines gumiápolót szoktatok használni ilyenkor?

(#10505) tboy93 válasza stickermajom (#10504) üzenetére


tboy93
nagyúr

En nem hasznaltam, uj gumik, most nyaron lettek veve. Aztat hallottam, hogy uj gumira nem kell ilyesmi, inkabb a par evesre erdemes glicerint rakni, nem tudom tenyleg igy van-e.

(#10506) focvis válasza stickermajom (#10504) üzenetére


focvis
veterán

Most lusta voltam, ezért Sonax gumiápolóval kentem le, de azt beszélik, hogy a gyógyszertári glicerin a legjobb, párszáz Ft.

összekevered langyos vízzel (1:3-1:2 glicerin - víz) és szivaccsal lekened a gumit. Tiszta retek lesz tőle a körmöm, ezért volt most a Sonax.

Szerk: egyik kollégám tömény glicerint használ, szerintem érdemes higítani, úgy könnyebb dolgozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#10507) stickermajom válasza focvis (#10506) üzenetére


stickermajom
addikt

(#10505) tboy93 Nekem '14-es a nyári, majd jövőre foglalkozom ilyenekkel szerintem akkor.

focvis, nekem nem sikerült gyógyszertárban glicerint venni, gondolom azt hitték valami bombagyáram van itthon.. :DDD Pedig kéne az ablakok gumi kédereihez is, mert így hidegben nyöszörögnek menet közben. Típusbetegség, azt mondják..

(#10508) focvis válasza stickermajom (#10507) üzenetére


focvis
veterán

Vizpipához használják, ezért nem minden gyógyszertár adja ki. Orvossal váltattam ki én is, vidéken kiadják.
Nagyon ajánlják a BMW "gyári" gumiápoló stiftet a kéderekhez. Nem vészes az ára.

(#10509) TaaT


TaaT
veterán

stickermajom: Mi nálunk simán adnak, megkérdezik mire kell, mondom gumit ápolni, és kész. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#10510) MPowerPH válasza stickermajom (#10504) üzenetére


MPowerPH
félisten

En a 3M fele gumiapolot hasznalok. Nem fenyesit, nem szilikonos, szep mely fekete tonusa lesz a guminak tole. Elrakas elott mindig kap belole kivul-belul is, ev kozben meg csak a kulso oldalfalat apolom.

Nekem sem akartak glicerint adni se otthon, se itt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10511) molnarpeter válasza MPowerPH (#10510) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nyekergő gumikédereken próbáltad?

(#10512) MPowerPH válasza molnarpeter (#10511) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, azokra van itthon Wurth rubber care.

Don't Tread On Me

(#10513) molnarpeter válasza MPowerPH (#10512) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:R Beválik az is?

[ Szerkesztve ]

(#10514) MPowerPH válasza molnarpeter (#10513) üzenetére


MPowerPH
félisten

Korbe az ajtokra nagyon jo. Ellenben nekem keretnelkuliek az ablakok, es oda mar nem jo. A szelzajt csokkenti, ellenben rossz uton nyoszorog, amig frissen van rajta. Jo lenne kiprobalni a glicerint, de nem tudom beszerezni.

Don't Tread On Me

(#10515) TaaT válasza MPowerPH (#10514) üzenetére


TaaT
veterán

Nálam a glicerin nem vált be, de nagyon nem. Egyáltalán nem szívta magába a gumi.

Viszont gumikéder nyekergésre a lítiumos zsír bevált. :) Természetesen hagyományos ajtóról van szó.

Give them hell Ukraine!

(#10516) MPowerPH válasza TaaT (#10515) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ugye ablakokhoz olyan kell, amit besziv, mert akkor pluszban az uveg elet is osszekeni. Ellenben lehet megprobalom a 3M gumiapoloval. Azt tulajdonkeppen a gumi beszivja szepen, nem lesz tole sem ragados, sem tocsakos.
Mindjart dobok fel kepet, hogy fest a gumi apolas utan a 3M-el.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10517) stickermajom válasza MPowerPH (#10510) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi a tippet! :R

Kéderekhez most sikerült lenyúlnom asszony hógömb készítős glicerinét (úgy tűnik ő szebben mosolyog a gyógyszertárban), kiváncsi vagyok elmúlik-e a nyöszörgés.

(#10518) MPowerPH válasza MPowerPH (#10516) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ilyen leapolva. Semmi fenyesseg, es 30 perc alatt beitta. Ezektol a 'wet look' szerektol nekem hanyingerem van. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10519) focvis válasza MPowerPH (#10518) üzenetére


focvis
veterán

Most szólok, hogy a glicerint nem issza be gyorsan.

Kb. féléves gumit kentem le glicerin-víz keverékkel szeptemberben és elraktam télire, mikor elővettem november 20-án a nylon zsákból, még volt rajta nedvesség.

Szerk : öregebb gumi könnyebben beszívja, 1-2 napot hagyom a garázsban és utána zacskózom csak be.

[ Szerkesztve ]

(#10520) Deathunter79


Deathunter79
tag

Boldog Karácsonyt minden topichuszárnak! :D

(#10521) nesa


nesa
veterán

Napokban akarok teligumit cserelni a mostani semperitek tavaly nagy hoba mar nem ugy fogtak ahogy azt elvarom, korabbi kocsikon mindig Kormoran snovprot hasznaltam azokkal kivaloan mindig eltudtam indulni es haza is tudtam erni aztan jo aron tudtam szerezni hankook i cept rs t ezzekel is mindig hazaertem de nemfogott ugy hoba ugyhogy ilyet nem akarok, inkabb a kormoran,

A meret amibe kene a gumi 205/65 R15

Most amikre gondoltam

kormoran snowpro B2 ?

Vagy ezt nem ismerem Taurus 601 ?

Barum Polaris3 ?

Vagy nem zarkozom el mas dragabb gumik elol se de a havas/jeges tapadas szamit csak ebben a kormoran jo volt a mostani semperitekel se vagyok megelegedve havon.

Amire kell, nem sietek sehova viszont hegyen lakom es szeretek kocsival hazamenni itt nem jar soha hokotro se semilyen aszfalt tisztito sot egy rovid szakaszon rajtam kivul senki, max a postas, kemeny emelkedo, a kormoran havas/jeges tapadasba a teszteken is kivalo volt ahogy emlekszem, es gyakorlatba is ezt mutatta hegynek felfele is eltudtam mindig indulni, azt meg hogy vizes uton kicsit jobban csuszik nem akkora problema mint ha elakadok feluton, most semperit speed grip van 5mm korul, ha nem hegyen laknek ez siman jo lenne mert faszan csendessen fut de mar 4+ eves es nemfog ugy ahogy kellene.

Rogton megvennem a nyari gumikat is, kulon felnit hasznalok, most ultra jo aron van Barum Bravuris
205/65 R15 errol mi a velemeny 4db ot kapnek 2db araban ezek continantal ecocontaktok helyere mennek azok is kb 4mm korul vannak de szerintem mar fos.

Uj gumikrol beszeltem, hasznaltba nem gondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#10522) Kornel válasza nesa (#10521) üzenetére


Kornel
veterán

Ezek kozul en csak a barumot vennem meg, de azt joszivvel.

(#10523) focvis válasza nesa (#10521) üzenetére


focvis
veterán

Barum Bravuris 3-at használtam a nyáron 1 hónapig (225/45R18), kölcsönautón. Prémium márkáknál némileg hangosabb volt, más hátrány nem jött elő ennyi idő alatt.

Szerk: téliben is csak a Barumot vállálnám be.
A Taurus a Michelin budget márkája Mo-n, asszem Szerbiában készül a volt Trayal gyárban.

[ Szerkesztve ]

(#10524) nesa válasza Kornel (#10522) üzenetére


nesa
veterán

Van meg ebben a meretben meg egy barum arba majdnem mind1 Barum SnoVanis 205/65 R15 C TL 102/100T
Melyik foghat nagyobbat hoban? Polaris3 vagy a SnoVanis, a zaj kevesbe zavar mint a gyaloglas.

(#10525) t1


t1
addikt

Mazda 323 1,5 16V Sedan

Szeretném lecserélni az említett kocsimon a nyári kerekeket ( jelenleg Nokian i3 185/65R14 méret ) mert elöregedtek.
A nyári szezonban 8-10.000km körül használjuk de inkább 8 körül, jó lenne ha 5 szezont kibírna főleg az öregedés és nem a kopás terén.
Amiket eddig kinéztem :

Infinity Ecosis 10.800ft/db

A tesztekben elég jól szerepelt amolyan ár / érték arány bajnok a szememben, a kérdés inkább csak a tartóssága miatt érdekes, ha esetleg vett innen valaki leírhatná milyen volt vele nyáron mennyit kopott stb stb..

Barum Brillantis 2 11.800ft/db

Picivel drágább viszont nevesebb gyártó terméke, talán picit több a bizalmam felé mint az Infinity fele.

Sportiva Compact 10.500ft/db

Semmit nem tudok róla, Swiftemen anno volt Sportiva szett akkor nem volt vele semmi bajom, ezért is van benne a kalapban.

Vélemény esetleg hasonló áron más gumit érdemesebb lenne választani?

(#10526) Qru válasza t1 (#10525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyi max keret? Mert 13,5k-ért már van Firestone Multihawk 2 ami jó választás lenne.

Ha túl van a kereten akkor Barum.

#nincsbennetarcsi

(#10527) focvis válasza nesa (#10524) üzenetére


focvis
veterán

A SnoVanis az C-s, azaz kisteher gk. gumi, merevebb, másként rugózik. Hogy jobban tapad-e azt nem tudom, vélhetően tartósabb, keményebb keverékű. (Ebből könnyen következhet, hogy kevésbé tapad.) Én nem tenném szgk-ra.

@t1: +1 a Barumnak.

[ Szerkesztve ]

(#10528) nesa válasza focvis (#10527) üzenetére


nesa
veterán

Elfogadhato penzer van meg Nokian wr d3 :F

(#10529) t1 válasza Qru (#10526) üzenetére


t1
addikt

Hát olyan 12k/db ami a keret lenne, de ha ne adj isten 13k/db áron van az olcsóbbaknál jóval jobb akkor rátudom szánni, az a "baj" hogy ha ezeket megveszem 2016 telére kell egy garnitúra 175/65R14 illetve egy 155/70R13-is meg nyáron műszakizik mindkettő kocsi is így a középutat keresem :)

(#10530) Qru válasza t1 (#10529) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm, akkor viszont egyértelműen Barum. Az egyik ismerős kocsiján az volt (Astra G) pályán mentem vele vízen, nagyon stabilan futott.

Itt 11,6k a méretedben, az elég jó ár: [link]

#nincsbennetarcsi

(#10531) tboy93 válasza nesa (#10528) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nokian szerintem picit draga, en a hankook w452-t javaslom meg, az joval olcsobb, sokan ezt raktuk fel itt iden.

(#10532) Nordik


Nordik
őstag

Az mitol lehet, hogy a jobb hatso kerekembol 1bar elszokott 1 honap alatt? A tobbibol csak 0,1 talan.

1 eves gumik, uj szelepekkel.

(#10533) tboy93 válasza Nordik (#10532) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lehet fos a felni.

[ Szerkesztve ]

(#10534) Nordik válasza tboy93 (#10533) üzenetére


Nordik
őstag

Elvigyem gumishoz es ott megnezik? Bar sokat nemhiszem, hogy igy tudnanak ra mit mondani. Ha jol emlekszem eddig nem is volt vele gond, az utobbi 2-3 honapba emlekszek ra, hogy jobban szokott belole a levego, elotte szerintem nem volt gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#10535) Qru válasza Nordik (#10532) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felninél is ereszthet, a szelep is lehet gyári hibás illetve padka is meg tudja úgy nyomni vagy egy kátyú, hogy kiszalad belőle a levegő. De lehet a gumid lassúdefektes...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#10536) tboy93 válasza Nordik (#10534) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vidd el gumishoz, benyomja vizbe, aztan latszik hogy hol ereszt :)

(#10537) Nordik válasza tboy93 (#10536) üzenetére


Nordik
őstag

Tulfujjak es ugy nezik meg ilyenkor? :) Mert ez eleg kis merteku eresztes ahhoz, hogy viz alatt lassak nem?

(#10538) molnarpeter válasza Qru (#10535) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Plusz lehetőség: rozsdás acélfelni ereszthet a peremnél is, ha szerelés előtt nem kap drótkefés törődést.

(#10539) nesa válasza tboy93 (#10531) üzenetére


nesa
veterán

Irtam tegnap hogy volt hankook igaz w442 es de nem fogott nekem ugy ahogy szerettem volna, most holnapra lefoglaltam idopontot meg Barum polaris 3 at de ahogy nezem a Continental ContiWinterContact TS850 et is megkapnam 35be

Az altalad emlitett modell szerintem nem letezik 205/65 R15 be.

(#10540) tboy93 válasza nesa (#10539) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem az elozo telim barum volt, a mostani hankookot jobbnak erzem. A conti viszont magasam veri mindkettot a teszteken, az nem ez a kategoria...

(#10541) nesa válasza tboy93 (#10540) üzenetére


nesa
veterán

Az en meretembe nincs nagy valasztek es minden draga barum 22,5k a conti meg 35k

(#10542) nesa


nesa
veterán

Megvan,Barum Polaris3 lett, viszont a nyari bravurisokat nem tudtam megvenni csak 1db volt keszleten februarig nem is lesz.::(

(#10543) tboy93 válasza nesa (#10542) üzenetére


tboy93
nagyúr

Anyunak en is barumot vettem a swiftre, nem rossz vegulis az sem :)

(#10544) nesa válasza tboy93 (#10543) üzenetére


nesa
veterán

Az a baj hogy ez nagyon ritka meret ami nekem kell es a suly index se mind1 gondoltam hogy elvaltok 195/65 R15 os virsli gumira, majd fele annyiba kerul :Y de az a baj hogy aminek a sulyindexe megfelelo a paripamhoz az megint csak draga.

(#10545) tboy93 válasza nesa (#10544) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jesszus, mire kell a gumi, valami egyterut/suvot hajtasz?

(#10546) nesa válasza tboy93 (#10545) üzenetére


nesa
veterán

Ja ja konkretan ez volna:)

Volt mar hid merlegen 2900+kg is ...

(#10547) tboy93 válasza nesa (#10546) üzenetére


tboy93
nagyúr

Brutal :Y

(#10548) n_stolz


n_stolz
tag

Felniről/tehermentesítőről kérdeznék.
A kocsim agyátmérője 57,1mm. Vettem egy garnitúra téli gumival szerelt használt lemezfelnit, ennek 66,5 mm-es agyátmérője van.
Mi a tapasztalatotok a műanyag tehermentesítő gyűrűvel(57 >66,5)? Néztem[itt] hozzávaló méretet. Ez a megoldás jó lehet a lemezfelnihez?
Köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#10549) focvis válasza n_stolz (#10548) üzenetére


focvis
veterán

Tartok tőle, hogy a tehermentesítő gyűrű csak alufelnivel működik, lemeznél nincs meg az anyagvastagság.
Nem vagyok 100%-ig biztos benne.

(#10550) TaaT válasza n_stolz (#10548) üzenetére


TaaT
veterán

Ahogy előttem írták, lemezfelninél nincs tehermentesítő gyűrű. 1-2 kivételtől eltekintve vagy olyan lemezfelnit veszel ami rá való (osztókör, agyátmérő) vagy keresel másikat ami passzol rá. :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.