Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) Gergőke88 válasza szőröscica (#9800) üzenetére


Gergőke88
addikt

Én Z4-en láttam múltkor.... :(

(#9802) EQMontoya válasza szőröscica (#9800) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem is magának vette. Csak a szomszédnak. :)
Bár elképzelem a jelenetet, ahogy az A6-ból kiszállva panaszkodik, hogy milyen drága lett a parizer a kakasos tescoban...

Same rules apply!

(#9803) tboy93 válasza EQMontoya (#9802) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tipikus, az ilyen tankol 2000-ért a kutakon az A6-al :DDD

(#9804) Deathunter79


Deathunter79
tag

Nagyon beindult mostanában a topic, alig győzöm visszaolvasni:)

(#9805) Deathunter79 válasza DonLaca@ (#9772) üzenetére


Deathunter79
tag

Eleve nem tavaly csalt az ADAC és ha jól tudom nem is a gumitesztekhez volt köze a csalásnak.
A Winterhawk 3-ról annyit, hogy azért lehet, hogy most relatíve rosszabb eredményeket látsz róla, mert más méretben tesztelték mint eddig. Ez az összes gumira igaz, más méretben máshogy viselkednek egy kicsit. Ezért érdemes csak a te méretedben nézni a teszteket. Ja és nem feltétlenül csak ADAC létezik.

(#9806) Qru válasza Qtya123 (#9789) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Te most tényleg egy olyan gumiról alkotsz véleményt amit soha nem próbáltál? :N

Elárulom nekem a Subaru Imprezámon ilyen gumi van. Nem bántam meg, tapad rendesen pedig előtte se olcsó gumi volt fent (BS Potenza). Ha elkopik biztos, hogy újra CC-t veszek rá.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9808) Qtya123


Qtya123
őstag

Azzal kezdtem, hogy nem okoskodni, rábeszélni akarok, csak a saját gondolatmenetemet írom le. Igaz, valóban nem próbáltam a CC-t. Azt viszont továbbra is úgy gondolom, hogy kicsi az esélye annak, hogy egy kimondottan nagyteljesítményű autókra tervezett, utcai sport gumival ugyanazokat a tapadási paramétereket hozza. Próbálok a gyártók fejével gondolkozni és ez a logika nem fér bele. Persze biztosan jól tapad, illetve úgy alkotom meg a véleményem, hogy nem próbáltam, de ha az autó határait keresem, inkább nem 4évszakos gumival teszem, legyen az bármennyire jó a kategóriájában.

Egy 4évszakosra akárhogy is nézzük kell egy kompromisszum a fejlesztés során, egyszerűen mindenben nem lehet a top. Vagyis biztosan lehet, csak 1: nem érdekük, 2: lehet meg tudnák csinálni, csak árban 3x drágább lenne. Éppen olyan kompromisszum ez, mint egy száraz tapadásban ütős semi slick sem lehet vízen jó.

[ Szerkesztve ]

(#9809) gulylali


gulylali
csendes tag

175/70/13 meretben lenne egy nokian w+ ajanlatom 12500ft-ert felszerelessel egyutt.Gyartjak ezt a tipust vagy valami elfekvo keszlet lehet.

(#9810) K Norbi válasza gulylali (#9809) üzenetére


K Norbi
addikt

Gyártják [link]
Nálunk 2 autón is W+ gumik vannak. DOT számot azért nézhetsz rajtuk.

(#9811) gulylali válasza K Norbi (#9810) üzenetére


gulylali
csendes tag

Szerinted mi lehet az a dot szám ami már nem újnak számít?

(#9812) szőröscica válasza gulylali (#9811) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha normálisan tárolták, akkor szvsz 2 éveset még megvehetsz. De ha erről nem tudsz meggyőződni, akkor 1 évnél idősebbet ne vegyél.

(#9813) K Norbi válasza gulylali (#9811) üzenetére


K Norbi
addikt

Minél frissebb annál jobb, maximum nagyon jó indulattal 1 év, ha 2014 es gyártású az még belefér.
Viszont ha már 2013 akkor nem.
új gumik csaknem állnak régóta a gumisnál. De manapság nem tudni ;]

[ Szerkesztve ]

(#9814) h1ght3chzor válasza K Norbi (#9813) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Miért, te hány évente veszel új gumit?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#9815) K Norbi válasza h1ght3chzor (#9814) üzenetére


K Norbi
addikt

Melyik a jobb ha a gumisnál 3 hónapost veszel? Vagy jövőre már 3 éves lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9816) h1ght3chzor válasza K Norbi (#9815) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Csak azért kérdem, mert kb úgy hangzott, hogy nem érdemes használt gumit venni, ha 1 évnél idősebb.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#9817) !Overdose! válasza h1ght3chzor (#9816) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem erről van szó, de ha idősebb a gumi, annak illene meglátszódnia az áron is. Ha rajtamaradt, akkor adjon belőle kedvezményt, különben választok egy másik webshopot/gumist, ahol 500Ft-tal drágább, de fiatalabb a gumi.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9818) h1ght3chzor válasza !Overdose! (#9817) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Értem. Használtan amúgy merre érdemes nézelődni?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#9819) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Autobild négyévszakos teszt, közte a michelin crossclimate. + képgaléria

tyrereviews.co.uk nyári, négyévszakos és téli összehasonlító teszt. Michelin crossclimate itt is szerepel.

(#9820) EQMontoya válasza kenguru99 (#9819) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez azért jobban tetszik, mint az adac... :)

Egyébként jó a dolog, a CrossClimate ez alapján egy nyáron kifejezetten erős négy évszakos gumi. Télen meg el lehet vele lenni. Ez szerintem magyar éghajlatra tök jó, ritkán vannak havas/jeges utak az ország jelentős részén. Aki meg a hegyen él, az úgy sem ilyennel jár. Meg tisztességes terepjáróval. :)

Same rules apply!

(#9821) tboy93 válasza EQMontoya (#9820) üzenetére


tboy93
nagyúr

Allitolag iden kemeny telunk lesz, sok hoval. Bizonyithat majd a CC :D

(#9822) Morris válasza tboy93 (#9821) üzenetére


Morris
veterán

Állítólag???
Azt sem tudják megmondani milyen idő lesz 1 hét múlva, nemhogy hónapokkal később... :W

(#9823) tboy93 válasza Morris (#9822) üzenetére


tboy93
nagyúr

ugyan mar ;]

(#9824) TaaT válasza kenguru99 (#9819) üzenetére


TaaT
veterán

Tényleg nem rossz ez a CC, de meglepett az a Goodyear :)

Give them hell Ukraine!

(#9825) kenguru99 válasza TaaT (#9824) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A vector évek óta a legerősebb négyévszakos gumi. Viszont a magyarországi éghajlatra tényleg a crossclimate a nyerő.

(#9826) Satan_Claus válasza kenguru99 (#9819) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Hát, én hiányolom a tesztből a Falken AS200-at.

ADAC 2014

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#9827) róland


róland
veterán

Michelin Alpin A4 guminál mit jelent a típusjelben a "GRNX"? A legtöbb online boltban így van feltüntetve.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9828) TaaT válasza róland (#9827) üzenetére


TaaT
veterán

[link]

Give them hell Ukraine!

(#9829) róland válasza TaaT (#9828) üzenetére


róland
veterán

Kösz!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9830) focvis válasza róland (#9827) üzenetére


focvis
veterán

Mindegyik Michelin GreenX / GRNX, ne foglalkozz vele, hogy kiírják-e a webshopban vagy sem.

(#9831) róland


róland
veterán

S melyik webshopmegbízható?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9832) K Norbi válasza róland (#9831) üzenetére


K Norbi
addikt

Marso :)

[ Szerkesztve ]

(#9833) t1 válasza róland (#9831) üzenetére


t1
addikt

(#9834) SzlobiG válasza K Norbi (#9813) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én egyenesen a gyárból vettem a hankookot és 2014 végi gyártás. Ha megfelelően van tárolva 2 év után is simán jó.

(#9835) t1 válasza SzlobiG (#9834) üzenetére


t1
addikt

Azt hogyan?

(#9836) SzlobiG válasza t1 (#9835) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt van helyben sok ismi ott dolgozik hoztak ki nekem.

(#9837) K Norbi válasza SzlobiG (#9834) üzenetére


K Norbi
addikt

Az szép :D Akkor milyet árulhatnak a gumisok? Én 3 hónaposan vettem a Nokiant, a Nyári Dunlopom meg 2 hónapos volt. ;]
Ha legurult a gyártósorról az óra ketyeg, öregszik. Én tuti nem vennék új gumit 2 évesen, ha már rászánom a pénzt legyen tényleg új, inkább adok érte többet.

[ Szerkesztve ]

(#9838) Qtya123


Qtya123
őstag

Webshopos gumirendelésnél, ha kételkedik valaki, hogy mennyi idős gumit küldenek vagy egy "trükk", ami nekem bevált. Természetesen lehet csak szerencsém volt és egy újabb kísérlet mást mutatna.

Szóval az adott nyárigumi esetén V sebességindexű volt raktáron nagyon sok. Én is féltem, nehogy ilyen 1-1.5 éves gumit adjanak, mert beragadt tavalyról stb... Y indexből viszont egy sem volt raktáron, csak rendelésre tudtak hozni. Ha jól emlékszem kb 600-700 Ft-al volt drágább a magasabb indexű. Megrendeltem és a DOT szám alapján két héttel az átvételt megelőzően gyártották.

Lehet azért volt ennyire friss, mert nem annyira viszik és nincs legyártva belőle előre rengeteg, bár ha megfordítjuk az a logika is működhetett volna, hogy pont ezek lettek volna öregek, mert legyártják, de nem viszik. :D

[ Szerkesztve ]

(#9839) Pecc válasza Qtya123 (#9838) üzenetére


Pecc
őstag

Én egy olyan trükköt alkalmaztam, hogy felhívtam a webshopot és kértem nézze meg milyen DOTszáma van :)

(#9840) Qtya123 válasza Pecc (#9839) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, csak van amelyik nem mond konkrétat, hanem annyit, hogy az általuk forgalmazott gumik nagy része 1 éven belül gyártott.

(#9841) szőröscica válasza Qtya123 (#9840) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor nem ott veszed meg. :)

(#9842) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nekem hétfőn jön a UG9, az tudtommal 2014-nél nem lehet régebbi, remélem max pár hónapos lesz. A webshop-os felhívott, hogy csüt feladják és hétfőn vagy kedden itt lesz, de nem kérdeztem a DOT számot, mert eleve a webshop telephelyén nincs ott a gumi. A raktár tök máshol van, valahonnan ők is rendelik, és rögtön onnan küldik. Ha helyszíni átvételt kérsz, akkor is ki kell fizetni a kiszállítást, de ez engem nem érintett.

A másik ami eszembe jutott, hogy volt olyan kisebb webshop, ahol a rólunk részen képeken egy udvaron a szabad ég alatt álltak hegyekben az új gumik. Na ők le tudják olvasni a DOT számot, de szerintem inkább legyen öregebb, mint, hogy kapja a hideget-meleget, UW fényt.
Remélhetőleg ahol nincs a telephelyen a gumikból, az egy nagy fedett raktárból jön, és feltehetőleg itt sok gumi fogy, így nincs állott szett a raktárban, mert pörög a készlet. Ha fél évet ott is van, remélhetőleg megfelelően tárolják, és akkor nem befolyásolja a használatot.

Egyébként sokan a tesco-nál meg itt-ott vesznek dzsunka meg szuperstar, meg hasonló márkájú gumikat, mert ott nincs is olyan, amiről beszélünk itt a topicban, maximum rendelésre. Sajnos ezekből pörögnek a készletek, 4x10K-s dzsunka szett.

A abc-s jelölésekről annyit, hogy az UG9 a ADAC 15-ös tesztben kisebb méretű volt, és B-t adott rá a Goodyear, míg az én méretemben C-E, de a Conti, a Bridge is C-E.

(#9843) johnny82 válasza johnny82 (#9716) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Alufelni kérdésemhez még annyi, hogy rászánom magam, elmegyek személyesen megnézni. Ha valóban jó az állapota szemrevételezéskor és gumis is megtekeri gépen és azt mondja jó, utána még lehet valami gáz? Gondolok itt arra, hogy meg lehet valahogy tudni, hogy görgőzve volt-e, vagy volt-e korábban komolyabb sérülése?

Köszi!

(#9845) TaaT válasza johnny82 (#9843) üzenetére


TaaT
veterán

Tegnap telóról nem sikerült a komment. :B

A görgőzéssel amúgy nincs semmi baj, a komolyabb javítások nyomait meg szépen el lehet tüntetni ha ügyes a mester.

De ha ennyire bizalmatlan vagy a használt felnikkel kapcsolatban akkor irány valamelyik gumis, vagy felni importőr. :)

Give them hell Ukraine!

(#9846) K Norbi válasza TaaT (#9845) üzenetére


K Norbi
addikt

Jobb felül ott a felnim! Régebbi felnik jobban tetszenek mint az újak.

(#9847) johnny82 válasza TaaT (#9845) üzenetére


johnny82
őstag

Nem vagyok annyira bizonytalan, csak jól szeretnék dönteni. :B Felniből a gyári tetszik legjobban, most találtam egy nagyon jót, kedden megyek érte, ha meglesz még. Gumishoz elvihetem megnézetni. A gyári új meg 70K/db áron megy, az sok érte nagyon.

mod: végül is ezt akartam hallani, hogy nem gáz, ha javítva lett, feltéve, ha jól csinálták.

[ Szerkesztve ]

(#9848) K Norbi válasza johnny82 (#9847) üzenetére


K Norbi
addikt

Persze hogy nem gáz ha javítva volt! Az ismerősöm kegyetlen megszívta, vett használtan 4 makulátlan felnit az egyik felnin a gumi 2 nap után csontra le engedett, áhh biztos csak a gumi.. mint kiderült elvolt repedve, és szépen elkezdett tovább repedni a javítás mellet. ;] Megcsináltatta! aztán mellette megint repedt tovább, no akkor eladta! Jól járt aki megvette. Használt gumi használt felni benne van a pakliba vagy jó lesz vagy nem. :DDD

(#9845) TaaT Nekem tuti nem kéne javított görgőzött felni, az anyag gyengül mindegy egyes görgőzés után! Főleg ha kapott rendesen, Soha nem lesz olyan odabaszott javított görgőzött fos, mint egy ép.

[ Szerkesztve ]

(#9849) johnny82 válasza K Norbi (#9848) üzenetére


johnny82
őstag

Megnyugtattál! :DDD

(#9850) TaaT válasza johnny82 (#9847) üzenetére


TaaT
veterán

Ami nagyon megmihálylik azt meg se próbálják lábra állítani, jók lesznek szobadísznek. :) .[link] [link] [link] [link]

De ezek pl róják az utakat.

[link] [link] [link]

[link]

Az egyik felnijavító fogott egy új felnit, kivágott egy 10cm-es darabot az egyik küllőből flexel és visszahegesztette, amikor legutóbb beszéltem vele már hónapok óta ment a tesztüzem, semmi baja nem volt.

(#9848) K Norbi: Az enyém is volt már görgőzve. ;)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.