Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) 2ozzmexy válasza Ádám16 (#58600) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Van az a szög, amikor jobbak, például egy ASC vagy egy CC2 jobb lehet egy alsópolcos kínai téliguminál vagy egy európai gyártó hitványabb termékénél, pl GT Radial és társai.

Előfordulhat, de nem életszerű. Igazán téli körülmények között (hó, jégborda, letaposott sós latyak, stb.) a téliguminak mindig meg kellene vernie a 4S-t, nem ilyen jó a 4S, ennyire gagyi a referencia téligumi. Nézőpont kérdése. ;)
("Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok." Sir Winston Leonard Spencer Churchill )

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#58602) Qru válasza Zsombe (#58593) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BS-t látatlanba is bevállalnám egy Quatrac szintet biztos tud átfogó teszten is jobb/alacsonyabb kopás mellett.

GY jó inkább csak a többiek jöttek fel a nyakára.

FS teljesen ok, nem kapott rossz értékeléseket a tesztekben ha jól emlékszem.

#nincsbennetarcsi

(#58603) Qru válasza Ádám16 (#58594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vmi jó 4S-el jobban járnál főleg hogy quattro, lesz ott tapadás. Mi a pontos méret?

Enyhe telek miatt 4S többségében jobb választás mint a téli.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58604) Qru válasza MC Pite (#58596) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért annyira régen még nincs ott de én legalább tuti szakszerűen tárolom. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#58605) Qru válasza adamssss (#58597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Michelin, kopásban jobb tapadásban meg nincs érdemi különbség.

#nincsbennetarcsi

(#58606) adamssss válasza Qru (#58605) üzenetére


adamssss
veterán

Másodjára is meggyőztél :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#58607) Zsombe válasza MC Pite (#58599) üzenetére


Zsombe
senior tag

Yokohama egyre inkább nekem sem szimpatikus, úgyhogy ki is esik a rostán.

Sorry, azt hiszem yodamester-rel kevertelek össze, ő a 4s ellenes.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#58608) Zsombe válasza Qru (#58602) üzenetére


Zsombe
senior tag

BS vagy FS lesz. Bár ma reggel ismét képbejött a Quadraxer 3, mégsem tűnik olyan rossznak. Talán kopásban is jobb lenne, mint a BS és FS.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#58609) Qru válasza Zsombe (#58608) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Quadraxer kopásban nagyon jó, ha sokat mész érdemes azt választanod. Vagy a Pirelli SF2-t, az is jó kopásban.

#nincsbennetarcsi

(#58610) Zsombe válasza Qru (#58609) üzenetére


Zsombe
senior tag

Évente 15-16 ezer km belemegy az autóba, úgyhogy a kopás is fontos szempont.

Nem egyszerű eldönteni melyik legyen. :(

Bár még el kellene először adni a téli szettemet. :DDD

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#58611) Qru válasza Zsombe (#58610) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jófogás, nekem ott vették meg a nyári Yokohama szettet (gyáriszerelés vt a Hondán de 4S-re váltottam). Vagy a FB marketplace is pörög.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58612) Zsombe válasza Qru (#58611) üzenetére


Zsombe
senior tag

FB marketplace tavaly már bevált, asszem idén is teszek vele egy próbát.

Ezért a szettért vajon mennyit lehet reálisan kérni? Karcmentes, 17"-os Borbet Y felni, 225/45 R17 Firestone Winterhawk 4 gumi és gyári Toyota TPMS.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#58613) diegho válasza Qru (#58609) üzenetére


diegho
nagyúr

Én is pont azon agyalok, ha a Turanza 6 nem ér ide, akkor lehet SF2 lesz.

(#58614) Qru válasza diegho (#58613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen oké. :K

#nincsbennetarcsi

(#58615) Qru válasza Zsombe (#58612) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt passzolom... Toyota csoportban nincs hasonló hirdetés ami alapján be tudod árazni?

#nincsbennetarcsi

(#58616) Zsombe válasza Qru (#58615) üzenetére


Zsombe
senior tag

Sajnos csak gagyi gyári 16-osok vannak. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#58617) diegho


diegho
nagyúr

[link] Óda a 4 évszakosról.

(#58618) avl válasza Qru (#58591) üzenetére


avl
aktív tag

biztos jok a szamok a beirasodban ? (ugye #58592 -ben csodalkoztam is, ...most ellenöriztem)

ha en adom össze - engem a 175/65 R14 es 4evszakos erdekel ezert csak a 195/65 R15 nezve :

dry wet
Hankook 39.79 29.65 = 69.35

GY 41.57 30.09 = 71.66

Vredi 40.09 31.68 = 71.77

persze ez az összeadas csak egyszerü, de nem a teljes kep

mindenesetre nem tudom jobb-e a GY mint a Hankook 4S2 (nekem, mert latom a többi szempontot is, amikben többnyire jobb, de ~80e vs. 100e a szettáruk)

(#58619) tboldi válasza avl (#58618) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én gondolkodás nélkül a GY-t választanám (illetve fogom is tavasszal anyumnak) a várható hosszabb élettartam miatt. :)

Az Ypsilonra is pont ezt szerettem volna, csak sajnos az autó nem érhette meg.

[ Szerkesztve ]

(#58620) avl válasza tboldi (#58619) üzenetére


avl
aktív tag

hülyülés: "gondolkodás nélkül" -> úgy könnyü ! :D

és gondolkodva ?

ezen tesztben nem latok elettartam kapcsan semmit -> korabbiban van (ilyesmi meretre) ?

elettartam: kopás vagy öregedés ? Nálatok mennyi éves km (nyaron es telen, mert esetleg nyaron meleg+UV miatt inkabb öregszik) ?

...en annyira nem vagyok gumifetisiszta, öregebben is jarok vele, mint itt ajanlott (lenne), de a jo fogyihoz nem nyomom, elörelatoan vezetek stb.

(#58621) Qru válasza avl (#58618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, nem jól adtam össze a 195-ös méretet. :B

195/65R15
Hankook: 69,35 m
Vredi: 71,77 m

225/45R17
Hankook: 90,8 m
Vredi: 85,7 m

#nincsbennetarcsi

(#58622) Qru válasza avl (#58620) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem mész sokat Hankook, ha többet mész akkor GY behozza a felárat.

Kopást néznek de az sem teljesen mérvadó csak becslés, mert a gumi kopása nem lineáris (ahogy öregszik/keményedik a keverék lassabban is kopik mint újkorában).

Öregedést nem néznek, mert nincs rá idejük, másrészt mondjuk mire mész azzal az adattal, hogy a 4 évvel ezelőtti Vredestein kevésbé öregedett gyorsan mint a 4 évvel ezelőtti Hankook a saját felhasználásuk mellett (Garázsos autó? Vagy állandóan a napon állt? Vagy felváltva? stb).

#nincsbennetarcsi

(#58623) tboldi válasza avl (#58620) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem szeretek gondolkodni, fáraszt, meg veszélyes is. :DDD

Öregedésre értettem. Évi max. 5000 km-t fog megtenni a Jazz anyum kezei közt, és nagyjából egyenletesen elosztva az évszakok közt.
Én egy kicsivel többet autókázok, nekem 7000 km körül van az évi átlagom, és CC2-t választottam a MiTóra.

Mondjuk az UV ellen kiváló védelmet nyújt a garázs. :P

(#58624) Ereshkigal válasza Qru (#58622) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Pont a kopáson gondolkodtam. Mennyire lehet vajon extrapolálni azt, amit kihoztak. Ha jól emlékszem a Hankook a Vredihez képest kb. 25%-kal jobban kopott. Ez alapján én évi ~10k km-rel lehet a Vredit venném meg, és akkor mondjuk egy évvel tovább használhatom, de lehet semmit nem jelent ez a szám több éves távlatban.

(#58625) Qru válasza Ereshkigal (#58624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég jól, mert ha a pontos szám nem is annyi a valóságban mint a tesztben vélelmezett a kopási difi az kb konstans.
Így gondoltam én is ahogy írod, ezért is döntöttem a Vredi mellett. Pedig csak évi 8 ezret megyek kb...

#nincsbennetarcsi

(#58626) Rick4 válasza diegho (#58617) üzenetére


Rick4
félisten

Ez egy rendkívül gyenge cikk, értelmezési ás tárgyi tévedések sorozata, mint azt már megszokhattuk:

Hamarosan azonban 7 Celsius-fok alá esik az éjszakai hőmérséklet, beindul a sorban állás a gumisműhelyekben és megjelennek a foteltudósok a kommentszekciókban.

Nem az éjszakai hőmérsékletnek, hanem az átlaghőmérsékletnek kell 7°C- alá menni, hogy a téli gumi felszerelése már ajánlott legyen az okosok által.

A nappali 12 és az éjszakai 7°C egy teljesen más körülmény, mint a közismert 7°C átlaghőmérséklet, ami az én értelmezésem szerint valahol a reális 0 és 10°C közötti ingadozás inkább.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58627) MC Pite válasza Ádám16 (#58600) üzenetére


MC Pite
veterán

Letaposott havon, jégen jobb a téligumi.

Friss havon a fentiek olyan jók kb mint átlag téliugmik.

DE: mikor a talajmenti fagyok után van 25° (aszfalt 30-35°), ott kenődik a téli. Ha esős idő van, ha hirtelen kell irányt váltani, ha száraz idő van, stb akkor egy (jó/télies) 4S jobban teljesít.
És a mostani tavaszok? 2-3-4 hónapban full random az időjárás!

Szerintem 7-8 hónapot így sokkal biztonságosabban le lehet fedni. Ha lesz 3 havas nap, ott egy átlag téli szintjét hozzák. A többi bő 200 napon meg jobb Magyarországon egy 4S.

Mondom úgy, hogy vagy 10 éve ezt követtem, és járok olyan helyekre, ahol van rendes hó. Idáig mindig GY volt fent, pöpec volt havon, korrekt volt letaposott, jeges részeken is.
A trigger nálam az volt, mikor majd összetörtem februári huszonx fokban az autót egy vészfékezésnél, mikor a téli kenődött rendesen.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58628) Qru válasza Rick4 (#58626) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annyiban viszont igaza van, hogy az átlag magyarnak teljesen elég lenne egy minőségi 4S gumi.

#nincsbennetarcsi

(#58629) avl válasza Rick4 (#58626) üzenetére


avl
aktív tag

"az átlaghőmérsékletnek kell 7°C- alá menni, hogy a téli gumi felszerelése már ajánlott legyen az okosok által."

-> ha (!) a 7°C egy határ; szerintem a fenti sem a jo szemlelet

ha mar, akkor: amikor autozunk, akkor mennyi a hmerseklet
2 extrem:
- aki kora hajnalban indul es kesö este megy ujra, az nyilvan hidegebb uton autozik, az hamarabb 4S-re, telire
- aki meg csak ebed utan megy el bevasarolni, delelötti ovibol gyereket elhozni, az meg melegebb idöben es uton autozik, az kesöbb cserel(jen e szempontbol)

aztan szamos egyeb dolog modositja ezt (mikor van kedves es ideje cserelni, esetleg melyik szettjét akarja kicsit tovabb, a 7°C körüliben hasznalni,....)

(#58630) Qru válasza avl (#58629) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Plusz attól is függ, mikorra kap időpontot a gumishoz mert kb egyszerre akar váltani a többség és olyankor hetekre előre elkelnek az időpontok.

#nincsbennetarcsi

(#58631) MC Pite válasza MC Pite (#58627) üzenetére


MC Pite
veterán

Halkan jegyzem meg, hogy nem szeretem fékporrá alakítani az üzemanyagot, és háklis vagyok a jó gumikra, mindenen. De nejem kisautóján az elmúlt egy év alatt nulla hátránya volt a CC2nek. Mind az egy havas napon remekül működött, kánikulában is. Igaz, 3 főnél és 130km/h-nál többel nem használjuk, de felért egy jó télivelnés jó nyárival. (Jobb volt mint a 4S² előtte.) De a nagyautóra májustól szeptember végéig azért rakok nyárit, esetleg majd kánikulában/tréningen visszadobom a CC2-őt megnézni olyankor milyen (most ez lesz a téli).

A 7° középhő baromság, csak mondani kellett valamit.
Téli szett akkor muszáj, ha bármikor 3-4° alá esik a hőmérséklet, mert lehet talajmenti fagy. 4S-el hamarabb is lehet váltani, mert már 10° körül is már érezhetőn jobb, mint a nyári, sőt, már sok téli is.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58632) avl válasza Qru (#58630) üzenetére


avl
aktív tag

erre nem gondoltam, mert en eddig - ha csak nem uj gumit vettem - 2 szettel felnin es sajat cserevel nyomtam, de elöbb-utobb 4S lesz

(#58633) Qru válasza avl (#58632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tapasztalat, évekig cserélgettem az egy szem acélfelnin a téli/nyári gumit a Jazz-en. :D

#nincsbennetarcsi

(#58634) avl válasza Qru (#58633) üzenetére


avl
aktív tag

ha valtok 4S-re, eladhatok egy szett felnit :))

(#58635) Rick4 válasza Qru (#58628) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem is kérdés, de az éjszakai 7°C-ról hadovál, szóval szerinte rakd fel a télit, ha éjszaka 7°C lesz, és nem foglalkozz vele, na napközben 22-re, netalán 25-re megy fel?? Konkrétan semmi sem indokolja az éjszakai 7°C-nál a télit. Ha fix 7-10°C van éjjel, napközben, akkor se kell még.

Az persze más kérdés, hogy ezen túl bármelyik másik megállapításának, vagy a cikk végkövezkeztetésének akar- e bárki hinni, én az ilyeneket inkább kiröhögöm!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58636) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék egy kérdéssel fordulni hozzátok.
Sajnos örököltünk egy autót nagypapámtól, nem egy nagy dolog, egy Suzuki Swift 2008 évjáratú 1.3 dízel motoros járgány fogalmam nincs hirtelen mennyi lóerővel, egy kis turbós motor de nem sok mindent ér. Nem is ez a lényeg hanem ami van rajta gumi már egy határ sz*r, csúszik szárazon, vizesen mindenhogy, cserélni szeretném, télire most mindenképpen.
A méretei pedig 165/70 R14, viszont szeretném ha nem ilyen virsli gumi lenne, lenne kicsit nagyobb a tapadó felület mert a vezethetőség is borzasztó (volt szerelőnél, komplett felújítás volt rajta, sok-sok pénz ráment). Véleményetek szerint így R14 méretnél maradva lehetne picit szélesebb gumit tenni rá? Ha igen, milyen méretet ajánlanátok?
Átmérőt nem szeretnék módosítani egyelőre, nem tudjuk még mennyit lesz használva, mi lesz a sorsa, egyelőre csak ilyen futkosós autó a másik kettő mellett, ha épp azok szervizben vannak vagy le kell menni boltba gyorsan :)

Köszönöm a segítségeteket! :)

(#58637) Rick4 válasza ftamas0201 (#58636) üzenetére


Rick4
félisten

Véleményem szerint ha nem kell az autó, inkább mihamarabb add el, a fiat- féle 1.3 JTD van benne, ami Opelekben, Suzukikban is benne volt, eléggé problémás a vezérlése, sok a gond vele, szaggatja is a láncot, nyúlik is, a műanyag szívócsöves verzió pillanatok alatt gtk tud lenni, ha leszakad egy örvényterelő, vagy csak az éjjel belefagyott víz odaver a turbónak, a motor ereszti a hűtőfolyadékot, menet közben megfőzöd a motort!
Ha belenyúlsz, és előjön nálad ezekből bármelyik, elviszi a fele, háromnegyede értékét, pedig most ezek 6-8 kiló körül mennek állapot és km függvényében, a szépek+ kevés km-esek max 950-ig felmennek.
Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de csak egy jótanács, vagy megfogadod, vagy nem, az már a te dolgod!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58638) rbalint88 válasza ftamas0201 (#58636) üzenetére


rbalint88
addikt

14”-ban csak ezzel a merettel szereltek gyarilag. Ha tapadosabbat szeretnel, akkor 185/60R15, gyari alufelnin az volt a meret.
De szvsz egy uj gumi csodat fog tenni :) Nekunk Splash van a csaladban, ugyanezzel a virsli merettel es magasabb kasztnival is tok normalisan tapad, ugyhogy ha nem oldja meg a gumicsere a tapadasi gondokat, akkor vagy a futomuben kell keresni a hibat tovabbra is vagy a vezetesi stiluson finomitani :R

(#58639) tboldi válasza Rick4 (#58637) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igencsak pecchesnek kell lenni, hogy mindez egyszerre előjöjjön. Volt egy Lancia Ypsilonunk ezzel a motorral (90 pacis, VGT-s verzió, még gyárilag DPF nélkül), a legnagyobb baja az elégtelen olajnyomásra panaszkodás volt, amiről kiderült, hogy csak az aksi és a kasztni közti elfáradt testkábel okozta, nyomás viszont 2,5x annyi volt, mint az eLearn-ben előírt minimum.

(#58640) Qru válasza avl (#58634) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Profit. :C

#nincsbennetarcsi

(#58641) Qru válasza Rick4 (#58635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az elkottazta, mert napi kozephonersekletre vonatkozik a 7 fok.

#nincsbennetarcsi

(#58642) Qru válasza ftamas0201 (#58636) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, csak engedelyezett meret mehet fel. Marad ez a meret vagx valtasz R15-re.

#nincsbennetarcsi

(#58644) ftamas0201 válasza Rick4 (#58637) üzenetére


ftamas0201
senior tag

#58637 Rick4
Egyelőre nem kerül eladásra mert mint említettem sok rá lett költve. Konkrétan még papám idejében a suzukinál beletörtek egy gyertyát, ott beadták az öregnek hogy az úgy még tökéletes hárommal is, mi nem tudtunk hatni rá mert tudjátok milyenek az öregek.. :)
Miután ide került úgy döntöttek az ősök hogy a szerelőnkkel meg lesz ez csináltatva, hengerfej le, síkolás stb.. új vezérlés, lengéscsillapítók, fékek és minden csere, ráment 400k körül.

#58638 rbalint88 és #58642 Qru
Köszönöm nektek, hát akkor kerül rá valami minőségibb jó gumi ebben a méretben aztán meglátjuk mit sikerül kihozni a verdából :)

(#58645) MC Pite válasza ftamas0201 (#58644) üzenetére


MC Pite
veterán

Ajánlanám hogy jóféle négyévszakost nézzetek.
Szerintem a 176/65R14 még elmenne. 5" a felni vagy 5,5"?
Van Crossclimate+ az utóbbi a méretben elvileg.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#58646) Qru válasza ftamas0201 (#58644) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy jó 4S-t sztem is próbálj be. Nem mentek sokat és azt is csak helyben akkor tökéletes választás és nem kell a gumishoz rohangászni, időt és pénzt spórolsz.

Goodyear Vector 4S Gen. 3 jó választás lenne pl.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58647) Dorien válasza ftamas0201 (#58636) üzenetére


Dorien
veterán

A gumi témát a többiek itt jobban vágják nálam, de ha a motor túl gyenge, akkor érdemes elvinni chiptuningra. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58648) kenguru99 válasza Qru (#58646) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Nincs Gen 3 az ignis méretében (165/70R14). Szinte az összes gyártótól csak a korábbi generáció elérhető.

(#58649) Qru válasza kenguru99 (#58648) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kár érte de érthető, lefutóban van az a méretosztály. Akkor inkább Continental AllSeasonContact mint a GY V4S Gen. 2.

#nincsbennetarcsi

(#58650) Rick4 válasza tboldi (#58639) üzenetére


Rick4
félisten

Nem írtam, hogy egyszerre jön elő, a lista pont azért van, mert ha ebből bármelyik előjön, az már az autó értékének a 35-40%-át elviszi, azaz egyesével is GTK, és az autó ettől még nem ér többet.
Sajnos van, amihez erőn felül is ragaszkodik az ember, meg kell tanulni tárgyakat, emlékeket elengedni.

Hogy neked milyen autód van, az egy 1.3 jtd motor szempontjóból mindegy, mert az egy komplett gyártási selejt, a tied nem szenved olyan problémáktól, ami ezzel bármelyik pillanatban előjöhet sajnos, pedig nem lenne egy rossz megoldás...

ftamas0201: Ha marad mindenképp, max 10 ezrenként olajcsere, nem hajtás, és akkor azért el lehet vele közlekedni, akkor viszont megérdemli a jobb gumikat!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.