Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58501) rbalint88 válasza Zozzant (#58500) üzenetére


rbalint88
addikt

Vegulis tokre megeri az ev 365 napjabol 3-ra optimalizalni :DDD

(#58502) focvis válasza kenguru99 (#58499) üzenetére


focvis
veterán

~ 20 000 évvel ezelőtt lazán. :D

Nyilván csak poénnak szántam.

(#58503) diegho


diegho
nagyúr

Amit nagyon sok teszt nem szemléltet, az a téli gumi teszt 15 fok felett. Ha minden körülmények között a legjobb gumival akarsz menni, akkor télen biztosan nem téli gumi a legjobb itthon. A pár nap havazásra lehet készülni, ha egyáltalán eljön, de az 50 nap 15 fok felettre hogyan készülsz fel télivel? Arról nem is beszélve, hogy télen korábban sötétedik, tehát rossz látási viszonyok között kell akár 5-6m extra fékúttal számolni a hideg aszfalton. Meleg aszfalton mennyi lehet a különbség? 10 felett?

(#58504) OPiiPO válasza rbalint88 (#58501) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

( egyre inkább érik bennem a télies 4S + nyári gumi kombó . . . )

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#58505) Rick4 válasza kenguru99 (#58499) üzenetére


Rick4
félisten

Te a múltra, vagy a jövőre akarsz felkészülni?
Se külföld soha, se hegyes vidék, se sípálya közelében nem jársz, se reggel -2-ben nem indulsz sehova, csak délelőtt 10 után, amikor a nap már süti az aszfaltot? Akkor a négyévszakos a te gumid! :D ?

Félreértés ne essék, nekem is volt sokszor, mikor fájt a szívem, hogy télen 16 °C-ban indultam neki egy 6-700km-es útnak végig pályán, és tudtam, hogy ez extra kopást eredményez, de ez már csak ilyen, a gumi kopó- fogyó alkatrész.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58506) Qru válasza Rick4 (#58505) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak a kopas a baj, hanem hogy ha tulmelegszik veszit a rugallmassagabol es aztan mar hoban sem lesz olyan jo.

#nincsbennetarcsi

(#58507) Rick4 válasza Qru (#58506) üzenetére


Rick4
félisten

Az is benne van, azért ennyire beható teszteket nem végeztem, nálam tényleg max 3 szezont megy egy szett, aztán jön egy újabb, szóvla sok esetben nem várom meg, hogy kemény legyen!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58508) FerNandor válasza Qru (#58419) üzenetére


FerNandor
őstag

+ focvis #58435
Voltam a gumisnál mégiscsak, mert megyünk hosszabb útra és inkább megnézettem.
A bal első keréken volt 0-10g
A jobboldalin pedig 10-25, ha jól rémlik (de felirtam). Reggel óta még nem tudtam kipróbálni.
Azonban a jobboldali felninek van egy enyhe ütése, görgőzni kell majd.
Azt viszont nem tudom, hogy ez tud-e a centrirben 1-2-3 hónap után ekkora eltérést okozni.
Amúgy amióta tavasszal felkerult ez az új Sava, kb 8 ezerkm-t mehettem, többet nem nagyon, szóval nem az van, hogy 2-3 hónap alatt megyek vele 20 ezret...

Ja és központosito gyűrű itt nincs.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#58509) Qru válasza Rick4 (#58507) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a legjobb ha mindig friss szezongumi van fent. A magamfajta hobbiautosnak meg eleg a 4S. :D

#nincsbennetarcsi

(#58510) Qru válasza FerNandor (#58508) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Remeljuk most mar jo lesz. :K

#nincsbennetarcsi

(#58511) Dare2Live válasza Qru (#58468) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én most játszottam a %okkal 3-4 de még az 5. helyezet helyezete is könnyen cserélődik itt kicsit ez ott kicsit az jobb.
Sajna öregedés rublika nincs pedig az évi 4.000kmnél nem mindegy 5 vagy 7évet bír. :)

185/60 R15ben keresem a legolcsobbat a Kleber, Hankook, Vredestein vonalról eddig a legolcsobb a Kleber 24.657Ft. [link] Ha vki lát ennyiért Hankookot akkor inkább arra hajlanék de tényleg kb itt ez ott az a jobb.

Egyértelmű nyerő a Michelin vagy esetleg a Goodyear de azok darabja min 10kval drágább ami ennyi kmre egy 15éves yarisra 99% városra = max 60km/h nem érzek indokoltnak.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#58512) Qru válasza Dare2Live (#58511) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az oregedes sajnos csak hasznalattal derul ki. A kopas sem linearis de az kb pontosra veheto. De igen erdemes szemelyre szabottan sulyozni. Engem pl nem izgat a nedves fekut a szaraz annal jobban...

#nincsbennetarcsi

(#58513) Dare2Live válasza Qru (#58512) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én a szárazat vettem kicsit vissza város ~max 60km/hnál szárazban ezek mind nagyon jól tapadnak, megállnak ezen felűl wetben még a Straight Aquat vettem 0ra (90tól játszik az aquaplaining és az 99% várossal a 90kmh+ nem játszik).
A wetet braking, handlingot raktam feljebb statisztikai alapon.

De lehet rosszúl kalkulálok de kb mindegy nincsenek nagy difik Kleber, Hankook, Vredestein közt inkábbn itt kicsit ez ott kicsit az jobb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#58514) Qru válasza Dare2Live (#58513) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, kb kihoztak amit lehetett ezekbol.

Nekem hobbiauto, kb csak szaraz es jo idoben megyek vele es 95%-ban varoson kivul. Szoval pont ellentetes a felhasznalasunk. :D

#nincsbennetarcsi

(#58515) kozek1723 válasza Zsombe (#58457) üzenetére


kozek1723
csendes tag

Két hete agyalok a témán. Végre sikerült döntenem, hogy a legjobb megoldás egy GY Vector lesz számomra, és most ezzel a Turanza-val borítottatok mindent :D A később linkelt tesztek alapján bizony ez egy jó gumi lett.

Méretben én kicsit kommerszebb vagyok, ugyanis nálam 205/55 R16-ról van szó. A honlapon ez a marketing szöveg fogad: "Készen áll az elektromos járművekhez: az elektromos járművek különleges követelményeinek megfelelően tervezett gumiabroncs." - valószínűleg az aktuális trendeknek megfelelő marketing bullshit, amivel több vásárlót be lehet vonzani. Mindesetre nekem pont egy Hyundai Ioniq 28-ra kell a gumi..

Árban kb 6e ft többletet jelent a méretemben a BS, de egy lökhárító fényezés drágább ha nem áll meg. :D A hozzászólásaitokat ha jól értem, ez egy teljesen új, friss fejlesztésű gumi, tehát valószínűleg most gurultak le a szalagról. GY fut már egy ideje, szóval webshopos rendelés esetén kapok majd 2021-22-es gumikat. Ami zavar a BS-ben, hogy a GY-ral azért sokatoknak van itt tapasztalata, több teszt rendelkezésre áll, ráadásul vannak tesztek kimondottan abban a méretben is amire nekem van szükségem.

Szóval fasza, újabb 2 hét fejvakarás :D Mindenesetre örülök, hogy visszanéztem, és nem rendeltem semmit még :) Köszi Nektek!

[ Szerkesztve ]

(#58516) Tom1939


Tom1939
őstag

Tud valaki vasárnap Budapesten működő gumist? Jobb lenne valami átalános, de ha nincs akkor valami megbízható nem túl cápa 24 órást. Pénteken ment fel az új nexen feleségem jazzére. Hazafelé jött nyíregyről már sötétben pirosan villogott a tpms 100 kilométerre otthontól (asszony telefonon: milyen kompresszor? nem is látok semmit...). Hazaért de én szegedről jöttem vissza menteni. És nem volt vaklárma jobb hátsó 0,6 bar.

Semmit nem láttam rajta, szerintem szelep lesz megint (ha igen én voltam hülye, és Lurdy gumisnál 16-ért új szelep nem jár cserénél, kérni kellett volna...meglátjuk).

(#58517) rbalint88 válasza Tom1939 (#58516) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem veluk jo tapasztalatom van [link] defrktjavitason nem voltam naluk soha, ha az a problema, arrol nem tudok referalni. Szerelest, centrirt jol megcsinaltak mindig.

(#58518) Tom1939 válasza rbalint88 (#58517) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi, ez jó, vasárnap is vannak. Jól látom hogy nincs időpontfoglalás? Mondjuk most nem hiszem hogy tömeg lenne.

(#58519) Qru válasza Tom1939 (#58516) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

0.6 bar az kb semmi. Remeljul nem serult meg a gumi oldalfala (ha nem akkor sem tett jot neki). :(

#nincsbennetarcsi

(#58520) Tom1939 válasza Qru (#58519) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja :( Megyek megnézetem. De a 0,6 barnál már állt egy órája a hűvös levegőn. Mondjuk megérkezésnél sem lehetett több mint 1 bar az sem jó.

Érdekes hogy sötétben nem láttam rajta messziről, a 3. gumi volt amit fújtam (rendben, rendben, azta jó ....-ját neki...).

(#58521) Tom1939 válasza rbalint88 (#58517) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszi még egyszer, egész korán odaértem csak egy ember volt előttem.
Lurdy gumist megkövettem, szelep rendben, egy csavar volt (Murphy, 5 évig semmi, pénteki gumiba rögtön).

szerk, Qru: oldalfalat direkt megnézettem minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#58522) Qru válasza Tom1939 (#58521) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Oké, akkor egész jól megúsztátok a dolgot.

Mivel javította gombával vagy kukaccal?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58523) Tom1939 válasza Qru (#58522) üzenetére


Tom1939
őstag

Jó a kérdés mert nem láttam ép azt a részt elég nyüzsi volt a munkaterületen.

(#58524) Qru válasza Tom1939 (#58523) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazabol mindegy, a gomba elvileg a gyartok altal elfogadott javitasi mod de a kukac is tartos.

#nincsbennetarcsi

(#58525) Tom1939 válasza Qru (#58524) üzenetére


Tom1939
őstag

Annyi jó a sztoriban hogy most hajlandó volt asszony pajtás kompresszorral gyakorolni... Lidl kompresszort kihajította a kocsiból (csónakot meg autógumit is lehet vele fújni, plusz egy választás jajj ne). Furcsa módon még a profi makitánál is jobban tetszett neki a szivargyújtós egyen kompresszor amit mostanában adnak (continental talán), azzal fel tudta fújni (semmit nem kell állítani, egy kijelző meg on off, jó lesz...)

(#58526) Qru válasza Tom1939 (#58525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Patent! Es tovabbi csavar mentes utat neki. :K

#nincsbennetarcsi

(#58527) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Érdekes furcsaságot vettem észre az egyik összehasonlító oldalon először azt hittem a fotót elcserélték, de nem..
BFGoodrich G-FORCE WINTER 2
és a
Kleber KRISALP HP3

Teljesen azonos mintával van..
Ez véletlen? vagy valami marketing pénzügyi dolog miatt van?

(#58528) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Winter i*cept Rs2 w452. kifutott model? .. bizonyos méretekből nem is látok Vagy csak elfekvő készleteket.

(#58529) kenguru99 válasza angyalpc2 (#58527) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"Ez véletlen?"
A michelin a tulajdonosa mindkét brandnek. A két gumi teljesen azonos.

(#58530) Qru válasza angyalpc2 (#58528) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, most már az RS3 (W462) van felfutóban.

#nincsbennetarcsi

(#58531) Qru válasza angyalpc2 (#58527) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bevált recept nálunk, hogy ugyanazt forgalmazzák más néven.

#nincsbennetarcsi

(#58532) f4lcon válasza Tom1939 (#58477) üzenetére


f4lcon
őstag

MovieClips - Ford vs Ferrari - I Was Born Ready! - YouTube

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58533) Tom1939 válasza f4lcon (#58532) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát én erre nem válaszolnám hogy I was born ready, inkább valami half gas please at first lenne :)

(#58534) fecus


fecus
őstag

Átjöttem ide szakértés ügyében:
A véleményetekre vagyok kíváncsi. A téli gumim 2014-es, az autóval adták. A kocsiban van ~72ekm. Használtan vettem. Az én futásteljesítményem 5-6000km/év. Tehát a gumikban kb. a fele van.
Lehet valahogy ellenőrizni a gumi állapotát a korára való tekintettel? A profilmélység megvan (nyilván mert nem sokat futott). Van valami más amit nézni kell?
Most lenne a csere, de ha komolyan veszélyes feltenni kénytelen vagyok venni másikat.
A gumik a pincében vannak nejlonban. A kocsi garázsban áll amikor nincs használatban. Nap nem sokat érte a gumikat. Ez is olyan "szakszerű" tárolásnak számít?
195/65 R15 Michelin Alpin5 ***

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#58535) Qru válasza fecus (#58534) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az már öreg gumi nagyon (használattól/tárolástól függetlenül egy közel 10 éves gumi az kuka), csere érett a kopástól függetlenül.

#nincsbennetarcsi

(#58536) saen válasza fecus (#58534) üzenetére


saen
veterán

Ez a gumi kuka. Egy téli gumi 5, nagyon max 6 év alatt annyira kikeményedik, hogy nem lesz már jó. Ez teljesen független a futásteljesítménytől és jó tárolás esetén is igaz.

(#58537) fecus


fecus
őstag

Köszönöm. Akkor 4 évszakos lesz. Külön-külön, télen és nyáron évi 2-3000-et futnának.
Van bevált javaslatotok 4 évszakosra költséghatékonyan?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#58538) Qru válasza fecus (#58537) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hankook Kinergy 4S 2 (H750) vagy Vredestein Quatrac.

Ez a friss teszt pont a te méretedben készült: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58539) saen válasza fecus (#58537) üzenetére


saen
veterán

Összefoglalóban benne van a friss 4 évszakos teszt, meg feljebb is volt már linkelve. Onnan szerintem tudsz választani egy olyat ami tetszik.

(#58540) Dorien válasza fecus (#58534) üzenetére


Dorien
veterán

Ez a méret tök olcsó, érdemesebb nem kockáztatni és venni egy új 4 évszakos szettet.
Ha a fenti két tippnél is költséghatékonyabb megoldás kell: [link]
Az eddigi tapasztalatok alapján bőven hozza a Matador, Barum színvonalat. Nekem mindkét kocsira ilyen garnitúra kerül fel még a tél előtt.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58541) fecus válasza Qru (#58538) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm mindenkinek. Elolvastam, rendeltem 4-et. :C

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#58542) diegho


diegho
nagyúr

Tyrereviews most rakta fel a friss téli tesztet, amibe belerakták a Hankook 4S2-t is. Tanulságos eredmények születtek.

(#58543) Dorien válasza fecus (#58541) üzenetére


Dorien
veterán

Mit, mennyiért?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#58544) tope válasza tope (#58491) üzenetére


tope
addikt

Az mennyire normális hogy 4 posta üzenet is jött, ebből csak az egyik a teljes összeg, a többihez nincs ár írva (átveszem a 3 ingyenest, a 4. meg mehet vissza :D , csak vicceltem)

(#58545) fecus válasza Dorien (#58543) üzenetére


fecus
őstag

Hankook Kinergy 4S 2 (H750)-t. 93eFt volt szállítással.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#58546) tope válasza fecus (#58545) üzenetére


tope
addikt

Az szép hogy a nagyobb gumi olcsóbb, hogy a cica rúgja meg...

(#58547) Qru válasza fecus (#58545) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo valasztas. :K

#nincsbennetarcsi

(#58548) Qru válasza kozek1723 (#58515) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kijött teszt a BS Turanza 4S-el, igaz csak a száraz/nedves fékutat nézik de érdemes ránézni: [link]
Lelövöm a poént: első lett. De a Nexen gen2 4S se rossz éppen...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#58549) Qru válasza diegho (#58542) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Link?

#nincsbennetarcsi

(#58550) saen válasza Qru (#58549) üzenetére


saen
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.