Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Tompie


Tompie
őstag

Hali!
Azt szeretném kérdezni, hogy gumiápoló spraybe mindegy milyen márkát veszek? Vki azt mondta, hogy csak hab állagú ne legyen mert azt körülményesebb felvinni a hab állag miatt, nem jut be mindenhova.
Köszi

(#4802) GumisPeter válasza Tompie (#4801) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Üdv

Én a Würth habját használom,ha kell, szerintem az egyik legjobb.
De csak az oldalát kell leápolni, a futófelületet nem szoktuk,nem kell.Ezt a nem jut be mindenhovát nem igazán értem, lefújom, egy teljes fehér habréteg van a gumin.Hagyni kell, ameddig a hab állaga eltünik és át kell törölni egy ronggyal.Tökéletes bevonat, nem olyan fényes undormány, mint a szilikon.

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4803) neduddki válasza GumisPeter (#4802) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

probald ki az otoglym sarga budos vackat az brutalis

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4804) GumisPeter válasza JHONNY 79 (#4800) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Nem okoz problémát, ha nem léped túl az adott sebességhatárt....
Az oldalfala néha vékonyabb a V-nek, mint a H-nak....nincs ehhez köze.

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4805) Tompie


Tompie
őstag

Pont a futó felültre gondoltam mikor a nem jut be mindenhovara gondoltam, a futófelületet miért nem kell ott nem öregszik ? Vagy passz.
Azt a Würth-t hol lehet kapni ?

[ Szerkesztve ]

(#4806) GumisPeter válasza Tompie (#4805) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Itt

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4807) Tompie válasza GumisPeter (#4806) üzenetére


Tompie
őstag

Köszi és a futófelületet miért nem kell lekezelni?
De egyébként a célnak megfelel bármely ilyen gumiápoló szer?

(#4808) Laybee válasza Tompie (#4807) üzenetére


Laybee
őstag

Mert elveszti a tapadást.

(#4809) Tompie válasza Laybee (#4808) üzenetére


Tompie
őstag

Egyébként akkor az oldalát milyen célból kell lekezelni?
Még sosem kezeltem eddig, nem vagyok képben.

(#4811) Robez88 válasza Tompie (#4809) üzenetére


Robez88
tag

Sziasztok! Céltalan bongeszes során találtam meg a topikot, egy nagy abroncsgyartonal dolgozom mint fejlesztőmérnök / anyagmérnök. Szakmai témákban, kérdésekben szívesen segítek.
Az abroncs oldalfalának a legfontosabb szerepe a futás során történő deformációk erőhatások elnyelése. Mive a gördülés során rugó szerűen nyúlik és relaxál, fontos a rugalmasság megőrzése. Maga az oldalfal van kitéve a legnagyobb UV sugarzasnak, ami rontja a gumi eme tulajdonsagat. Ezt az effektust lehet elkerülni a spré használatával, ami véd az UV sugarzas ellen azaz késlelteti az öregedését.
Másrészről az oldalfalnak is komoly hatasa van az abroncs gördülési ellenállására, kell hogy minél jobb rugalmassaga legyen.
udv Robi

[ Szerkesztve ]

(#4812) Tompie válasza Robez88 (#4811) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm a kielégítő választ :)
Már csak az a kérdés, hogy gyakorlatilag mindegy milyet márkát, állagút (hab, sima spray) veszek?
Köszönöm

(#4813) neduddki válasza Robez88 (#4811) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na udv a topicban, csak nem dunaujvarois?:- )
szovla akkor kerdesek kezdodnke: mia kulomseg a h es v abroncsok felepitese es anyaghasznala kzott?

koszi

udv

neduddki

mod: ugy keri a nyarit mint egy falat kenyeret mar....

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4814) Tompie


Tompie
őstag

Olvasgatva pár fórumot, elég sokan nagy megelégedettséggel használják a Lidl-es gumiápoló sprayt, ami hab állagú :)
Így ilyenre esett a választásom :)

(#4815) Robez88 válasza neduddki (#4813) üzenetére


Robez88
tag

Szia,

Igen, igen... :)

Ezt teljes mértékben a mérettől függ, a futófelület szempontjából csak nagyon apró különbségek vannak (195/55R15...) alapanyag jellemzően ugyanaz.

Tompie!
Véleményem szerint extrém esetek kivételével nincs szükség az oldalfal túlzott felületkezelésére :) még veszélyes is lehet ha rákerül a futófelületre.

[ Szerkesztve ]

(#4816) Lokids


Lokids
addikt

Na felkerültek a Potenza R002-es gumik. Azaz csak 3 a 4-ből. 1 felnimről kiderült, hogy el van törve. :(
Azt mondta a gumis, hogy arra nem rakja fel az új gumikat, úgyhogy ment vissza a régi. Remélem még bírja egy darabig, mert sajna csak jövő hónapban tudok újat venni. Vajon adnak el 1 darab felnit? Vagy mindenképpen 4-et kell rendelni?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#4817) GumisPeter válasza Lokids (#4816) üzenetére


GumisPeter
senior tag

meg lehet hegeszteni, erre szakosodott műhelyben.

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4818) Lokids válasza GumisPeter (#4817) üzenetére


Lokids
addikt

És az vajon utána megfelelő lesz?
Kb mennyiért szoktak felnit hegeszteni?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#4819) GumisPeter válasza Lokids (#4818) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Használható lesz, napi szinten hegesztenek.
Sajnos látatlanban elég nehéz nyilatkozni árról, de 3000-8000-ft-ig,Ha már repedt, az ugye ütés következménye, tehát van esély rá hogy "görgőzni" is kell ...
Ha nem vagyok messze, elhozod, megnézem...2-3 nap a javítás max.

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4820) Lokids válasza GumisPeter (#4819) üzenetére


Lokids
addikt

Nem pesti vagyok. :P
Valószínű veszek egy ugyanolyan gyári használt felnit. HA jó állapotú, akkor jobb lehet, mint a hegesztett.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#4821) a000


a000
őstag

PIRELLI Cinturato P1 vagy DUNLOP Sport Bluresponse 205/55r16 méretben?

(#4822) neduddki válasza a000 (#4821) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pirelli komfortosabb dunlop sportosabb, nem ezert de a dunlopra savaznek:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4823) Laybee válasza a000 (#4821) üzenetére


Laybee
őstag

Bluresponse

(#4824) a000


a000
őstag

Ha meg pluszba hozza veszem a michelin energy saver+, akkor?

(#4825) GumisPeter válasza a000 (#4824) üzenetére


GumisPeter
senior tag

..akkor azzal mész el a legtöbbet.
És az ugye Michelin...:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4826) neduddki válasza a000 (#4824) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

otobild szerin a dunlophoz kipest ~+30% a futes, kerdes mennyi a penzum azaz kigyun-e a kulomseg az ekroegedes elott

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4827) a000


a000
őstag

Az számít valamit ha "v" sebesség indexűt ajánlanak a kocsira, de "h" sebességindexűt veszek?
Toyota avensis 2004, 2.0D4D

(#4828) neduddki válasza a000 (#4827) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne jarj 210km/h folott:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4829) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Egy Megane II Grandtour 1.5 dci-re szeretnék 205/55 r16-os nyárigumit. Nagyon fontos lenne a lehető leglassabb kopás és ha lehetséges minél alacsonyabb üzemanyag fogyasztás.

Tudom, erre egyből megoldás az Energy Saver+, de mivel sajna 4 db ára meghaladja a havi fizetésemet, ezért szeretnék valami költség takarékosabb megoldást.

Néztem a Hankook K425-ösét, illetve a Kumho Solus KH17-esét. Főleg az utóbbira írnak az Auto Bild tesztjében jó jellemzőket a kopás terén, de érdekes módon, hogy gördülési ellenállása egyik legrosszabb, ennek ellenére fogyasztás terén a középmezőnyben végzett. Ellenben a Hankookal ami egyik legyorsabban kopott szerintük (tapasztalat?)

Szóval szeretném, ha ajánlanátok nekem ezeknek a feltételeknek megfelelő gumit. A michelint 23,5k-ért, a Hankook-ot, 16,5-ért a Kumho-t 18k-ért tudnám beszerezni.

Dinamikusan vezetek, de nem száguldozok, esőben inkább óvatosabb vagyok, tehát a fenti két tényező lenne a legfontosabb.

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdvözletem mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#4830) Lokids válasza HeavyToys (#4829) üzenetére


Lokids
addikt

Egyértelműen a Hankook. A kopást meg úgy értelmezd, hogy max ha 10% a különbség.
A hankook meg olcsóbb annyival, hogy ha hamarabb el is kopik, akkor is megérje. Viszont nagyon jó középkategóriás gumi.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#4831) HeavyToys válasza Lokids (#4830) üzenetére


HeavyToys
senior tag

A tesztben egyébként csak érdekesség képpen 18000 Km-ert prognosztizáltak a Hankooknak és 31 ezret a Michelinnek valamint 28-at a Kumho-nak! :)

(#4832) Lokids válasza HeavyToys (#4831) üzenetére


Lokids
addikt

Ekkora különbség nem lehet. Milyen teszt?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#4833) giigz


giigz
veterán

Üdv!

Szerintetek melyik lenne a jobb választás, egy használt 80%-os gumi mondjuk 20k-ért, vagy új gumi 40-45k-ért?

A méret 175/70 R13, és évente kevés futás. Melyik olcsóbb típusokat ajánlanátok, esetleg ilyen méretben nem tud valaki használtat?

(#4834) HeavyToys válasza Lokids (#4832) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Auto Bild 2013/09-es számában a 195/65R15-ös méretben.

(#4835) Ambrascet válasza giigz (#4833) üzenetére


Ambrascet
csendes tag

Üdv!

A használ gumi hány éves??

3 évesig még elgondolkodnék rajta.

(#4836) neduddki válasza Lokids (#4832) üzenetére


neduddki
nagyúr

!

oszt me neleehtne????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4837) JHONNY 79 válasza HeavyToys (#4829) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Szia !

Én most vettem ugyanilyen méretben az Automaxnál Pirelli P7-et 20.490 Ft -ért. Ott felrakattam, így az akciójuknak köszönhetően kapok egy 8000 Ft-os Sodexo ajándékutalványt. Tehát a gumim 18500 Ft-ban volt....Ha érdekel igyekezz, mert nem tart sokáig az akció.

giigz:

Én most fürödtem be a használt gumival. Biztos ki lehet fogni jó ajánlatokat, de szerintem ritka. Ha még megvételkor nem is látszik rajta semmi, később kiderülhet hogy szál szakadt, vagy búg menet közben....Az előző autón meg lehet hogy másmilyen futóműgeometriával ment és másképp kopott, ami neked nem biztos hogy olyan jó.Ha van rá keret inkább újat javasolnék.

[ Szerkesztve ]

(#4838) HeavyToys válasza JHONNY 79 (#4837) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Az a gond, hogy én Egerben lakok. Már berendeltem a Hankook-ot, nekem is olyen Pirelli volt előtte, pont ezt jártam le, én nagyon elégedett voltam vele, csak előző nyáron egy éjszaka szarva jött előttem egy vidéki útszakaszon, elrántottam a kormányt, elkezdtem csúszni és Isteni szerencsével úton maradtam, pedig csúsztam egy csomót 4 keréken. De hát mondanom sem kell, hogy kinyírta a gumikat... :)

(#4839) neduddki válasza JHONNY 79 (#4837) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a p7 kifejezetten sportos kemny oldalfalu es magas gordulesi ellanlalsu relativ gyorsan kopo gummelsi ha melekim jol csalnak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4840) JHONNY 79 válasza neduddki (#4839) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Ez már az új ECHO verzsön. :)

(#4841) HeavyToys válasza neduddki (#4839) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Plusz ugye szerintem mind2-en a Cinturato-ra gondoltunk, azok pedig elvileg lassan kopó és jó fogyasztású guminak készültek.

(#4842) neduddki válasza HeavyToys (#4841) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor nezz utanna, aztan mond el hogy vajh miro beszeltem:- )))

udv

neduddki

mod: JHONNY 79: bisztosan azt adtal el Neked? nem a h nelkuli verziot?:- ))) azert az eco melelt se feljcs el hogy ez mar uhp kategorija

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4843) HeavyToys válasza neduddki (#4842) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Azért a pénzért amit ő linkelt, abban a boltban Pirelli P7 Cinturato van. Ami pedig a Pirelli öko gumijait is jelöli egyben. Nézd meg ADAC-tesztben is, hogy egyik leglassabban kopó típus, nekem is sokáig kibírta.

"20%-kal csökkentett gördülési ellenállás és 4%-kal alacsonyabb üzemanyagfogyasztás a korábbi Pirelli abrocsokhoz képest.
Komfortos utazás: 30%-kal alacsonyabb zajszint.
Magabiztos kormányozhatóság, rövid fékút. Fékútja nedves és száraz felületen egyaránt akár két méterrel is rövidebb, mint elődjéé.
Hosszú élettartam: az előd modellhez képest 30%-kal megnövelt futásteljesítmény.
Ökobarát tartalom (aromás olajoktól mentes)."

Nem vitatkozni akarok,nem vonom kétségbe senki hozzáértését, de szerintem te nézd meg, hogy miről beszéltünk éppen! :)

(#4844) JHONNY 79 válasza neduddki (#4842) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Valóban, elírtam. :) Uhp kategória? Ez mit jelent?

(#4845) neduddki válasza HeavyToys (#4843) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

masik tesztben /ami igaz masi mertet-keresem/ pedig a p7cint nagy gordulesi ellnalasu es relativ gyorsan kopo gummedli ami 2010 ota azert a tobiek fejleszteseel csuszik lefele a teszteredmenykben, igaz a mostani adacban kopasra kifjezetten jot kapott, de masho emleim szeritnm mar nem volt ennyore jo

udv

neduddki

mod: JHONNY 79: Ultra High Performance

mod: marktingduma szep es jo dolog de ne igzna gzta fel, es adac melelt javasolt amus, otobild, autozeuitung figyelemmelkiseres is

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4846) JHONNY 79 válasza neduddki (#4845) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Természetesen van tőle jobb gumi.Viszont amennyiért sikerült vennem nem hiszem hogy rossz vétel volt. Nem nézegettem nagyon teszteket, de írni írtak róla sok jót. Egyébként a Hankook, Kumho-hoz volt ajánlva alternatívaként....

(#4847) neduddki válasza neduddki (#4845) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

persze hogy nem tanalom amit keresek hejejte meg ez lett meg amit joideje kerestem ocso vs. premium

udv

neduddki

mod: JHONNY 79: nekm szep emlkeim annka a pirellivel meg 20 evel ezelotrol szoval kedvvelelem oket lasd 3 eve p4cint, sot a versora is igen sokaig versenyben volt, de sportossaga /kulturaltsaga/ sok lett volna azzal afutomuvel

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4848) Lokids válasza JHONNY 79 (#4844) üzenetére


Lokids
addikt

UHP: Ultra High Performace. Jó gumi a P7-es.

Netuddki: A K425-t kevertem a 415-el, ami a kopás szempontjából jó eredményeket ért el. 425 mások véleménye alapján is jobban kopik.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#4849) Tompie válasza Lokids (#4848) üzenetére


Tompie
őstag

Most vettem 425-öt, remélem az alsó kategóriától (debica, barum és társai) nem kopik jobban, mert ha nem ezt vettem volna akkor a fentebb írtak közül vettem volna.
:)

[ Szerkesztve ]

(#4850) giigz


giigz
veterán

Ja, most jut eszembe, itt a gumis topic is.

Az lenne a kérdésem, hogy Fulda Ecocontrol gumiról mi a véleményetek, valakinek van vele tapasztalat?

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.