Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

NA 225/45r17ben meggyuve a zotobild befejezese

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4152) The DJ válasza neduddki (#4148) üzenetére


The DJ
addikt

Utánanéztem egy kicsit jobban ennek a Falken ZE 912-nek és nagyon megnyerőnek tűnik így elsőre. Külföldi tesztekben és vélemények alapján két hátránya van mindössze: hóban használhatatlan (de ugye nem is használnám télen) plusz állítólag elég hamar kopik, de itt ez sem túl nagy probléma, mivel nem járok annyit ezzel az autóval. Szóval lehetséges, hogy megvan az új jelöltem. Határozottan tetszik. Köszönöm a tippet. :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4153) johnny82 válasza The DJ (#4152) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Én tavaly vettem Falken Ze 912 gumit 195/95 R15 méretben és nagyon meg vagyok vele elégedve. Csak most nagyon drágán adják, én tavaly márciusban 13600-ért vettem darabját. Szerintem rosszul nem jársz vele.

Üdv!

(#4154) tomcsi23 válasza neduddki (#4151) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jól látom, hogy a PS3 nincs benne? Vagy ilyen régi sz@rt már nem is tesztelnek? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4155) neduddki válasza johnny82 (#4153) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

van egy fogadasom a Te 4 gummedlid az en 4 gummedlimmel szemben, hogy ojjat nem vettel:- )))

udv

neduddki

mod: tomcsi23: mit akarsz azzal a ven trottjval?:- ) ne ;legy elgedeteln tavajj ot vut az elejibe nem?:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4156) tomcsi23 válasza neduddki (#4155) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azért egy viszonyítási alapot képviselhetne ebben a mezőnyben is. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4157) johnny82 válasza neduddki (#4155) üzenetére


johnny82
őstag

Jó, legyen igazad. 195/65 R15 az én méretem. De jó szemed van... :DDD :R

(#4158) neduddki válasza johnny82 (#4157) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hihetelen rutonom van elutesekben:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4159) troland26


troland26
őstag

üdv

van egy garnitúra 15 -ös seat gyári alufelnim [link] szép állapotban pirelli 195/50-es gumival ( szerintem 1-2 idényt még kibír ) eladnám vagy elcserélném 14"-os garnitúrára akit érdekel pü-be keressen meg

(#4160) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!

Focus I-re akarok venni nyári gumi szettet, gyári 15" alura, 195/60R15 a rá való méret.

Javaslatotokat szeretném kérni, mit is vegyek rá, amivel nagyon szimpatizálok:
VREDESTEIN Sportrac 3
vagy
Continental ContiPremiumContact 5

Szerintetek? A héten szeretném megvenni, és lassan feltenni, nehogy elkopjanak az UG8-ak...

Köszi:
Zoli

(#4161) cOxeR válasza cOxeR (#4160) üzenetére


cOxeR
Ármester

Közben eldöntöttem. :)
Úton a Sportrac 3 garnitúra.

(#4162) Bozso68


Bozso68
senior tag

Nahh, a kérdés:
1.6-os Astra H Caravan-ra 3 jelöltem van:
Michelin Primacy Hp
Dunlop SP Sport Fastresponse
Continental Premiumcontact 2

Szerintetek melyiket válasszam?
Szempont a jó tapadás, de ne kopjon le nagyon gyorsan.

Ahogy írtam, a Dunlop felé húz a szívem, mivel a téli is az (4D).
A gumis szerint a Conti egy szinten van vele, mostanság a Michelin meg jobban kopik.

Köszi:
Zsolt

(#4163) neduddki válasza Bozso68 (#4162) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

nemkerdes, hogy a legsportosabb a gyorsvalasz, a legkeesbe kopo a primacy ezt meg esered:

soxepeve kianok a dnlophoz ha ahhoz huz a szived /majdkb tok mind1 mejjik:- )/

udv

neduddki

mod: en ezt megbenn tartanam:

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4164) Bozso68 válasza neduddki (#4163) üzenetére


Bozso68
senior tag

A GoodYear Optigrip forgásirányos, ezért hajlamos a fűrészfogas kopásra, így kiesett a gumissal való beszélgetés során, pedig ma délig befutó volt.
Végülis megrendeltem a Primacy HP-t.
Még sose volt Michlein-em, kíváncsian várom, hogy kipróbálhassam.
A terveim szerint két hét múlva hétfőn lesz a csere.

(#4165) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek!
2002-es Seat Toledora kellene 195/65R15-ös új gumi illetve (a gumi fontosabb) gyári alufelni!
Gumi max 20K/db

Tudtok valami jót ajánlani? Debicat néztem 13,5K meg conti ECO 5-t
Vélményetek?

Köszönöm előre is a segítséget:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4166) Bozso68 válasza kleinguru (#4165) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szia!

A 20000Ft körüli áron ebben a méretben a legjobb gumik közül választhatsz.
Én mindenképpen valamelyik prémium kategóriást javasolnám, gumin nem spórolok.
A Debica-t én a helyedben, mint TESCO gazdaságost, elfelejteném.
A Conti EcoContact 5 viszont egy másik véglet.
Először is tudni kell, hogy milyen körülmények között, és mennyit mész a szezonban, milyen stílusban vezetsz, mennyire fontos a kopás.
Autópálya, város, vidéki főút, vegyes.

Én a Michelin (Primacy HP) és Dunlop (SP Sport FastResponse) márkákat javaslom, de ez egyéni. Én ezek közül választottam az előbbit, de nézz körül pár tesztet.

Zs

(#4167) Kerio


Kerio
őstag

Azt hiszem, megy kicseréltetem a gumikat.
Ma vezette esőben egy kicsit, és akkor át csúsztam, mint még soha. Elég volt. Le télivel! :C

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#4168) tomcsi23 válasza Kerio (#4167) üzenetére


tomcsi23
veterán

neduddki 2 :F

Bocsi, Pöttyösmacska! ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#4169) kleinguru válasza Bozso68 (#4166) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm szépen!

Kevés pálya, főleg vidék ritkán Pest. Nem szeretek fékezni:DD kopik a fék, a gumi és fogy a gázolaj, nembaj ha tapad. Egyébként nem száguldozom, takarékoskodok a gázolajjal:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4170) kleinguru válasza Bozso68 (#4166) üzenetére


kleinguru
addikt

Azt elfelejtettem, hogy havi 1000 km megy az autó:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4171) neduddki válasza kleinguru (#4169) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

conti premium5, amugy dbbenten nezem, hogy a hasznatoton nincs vw felni aszittem a csapbol si az fojjik, vr6-ot kerdezd meg hatha nekik akad
/erdekes, hogy a yoko a c.drajv2-t idenre minta fejreallitotta volna az eddigi evekhezkepst/

udv

neduddki

mod: Bozso68: igy estem en is micelin csapdajaba:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4172) Bozso68 válasza kleinguru (#4170) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az a baj, hogy én nagyon csak prémiumban gondolkodom, azzal vagyok csak nyugodt. Nem akarlak számodra esetlegesen felesleges költségekbe belelovalni, ha netalántán valamilyen kompromisszumos típus is megfelel.
Érdemes neduddki mintájára pár gumist végigjárni, hogy mit javasolnak a szokásaidhoz, vagy GumisPeter-t megkérdezni itt a fórumon, ő gumiszereléssel, értékesítéssel foglalkozik.

neduddki: most már hivatalosan is michelin-es vagyok, ma felrakattam a HP-ket. Esegetett az eső nem volt lehetőségem a városban nagyon próbálgatni, csak hazafelé a főúton 130-ról 70-re csináltam egy fékpróbát a nedves úton. A nejem háborgott is a kemény negatív gyorsulás miatt, pedig előre szóltam. A többit pár nap múlva meglátjuk, hétvégén túrázunk egyet, addig csak bejáratom kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#4173) kleinguru válasza Bozso68 (#4172) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget:R!

Szerintem conti lesz belőle:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4174) Bozso68 válasza kleinguru (#4173) üzenetére


Bozso68
senior tag

A Contik jó gumik, de sokak szerint hamar kopnak.

(#4175) neduddki válasza Bozso68 (#4174) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

JoEvrol is ez az alt velmeny oszt lasd a ~70Mm-et:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4176) kleinguru válasza Bozso68 (#4174) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem lesz sokat használva igazából ha 4 szezont elmegy, akkor már jó:)

Az tudja valaki, hogy ha veszek ma-holnap gumit, akkor az milyen gyártású lesz, vagy lehet erre rákérdezni, mindegy hol veszem (legolcsóbb helyen), van rájuk garancia (és ha igen, mire vonatkozik):R?

neduddki: fáradt vagyok és későn van, nem értem...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4177) Bozso68


Bozso68
senior tag

JoEv = GoodYear
A többit könnyű megfejteni.

Lenne két kérdésem az igazán hozzáértőkhöz:
Eltérő sebességindex és terhelhetőség a gumikeverékben is különbséget jelent? Magyarul: ugyanazon típusnál a H, illetve a V jelölése a keményebb ugyanannál a terhelhetőségnél, illetve a 91, vagy a 95 terhelhetőség a keményebb ugyanannál a sebességindexnél? Ha vannak, jelentősek ezek a különbségek?
A másik: van valós differencia az MO (Mercedes gyári szerelés), és a jelöletlen Primacy HP között, vagy ez csak parasztvakítás?

[ Szerkesztve ]

(#4178) neduddki válasza Bozso68 (#4177) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

h es v kozott allitolag nincs /gumisok szerint , micselin hungaria nem nyilatkozott/, 91 es 95 kozott elenben aszontak van, de nuansznyi nem fogom erezni, MO ugyanaz ahummedlikeverek aivel kigyutt anno es jovahagyta a merci, a masikon lehetnek fejleztesek /nem tudom volt-e/
szo szeint ugyanezzel kuzdottam tavajj en is:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4179) Bozso68 válasza neduddki (#4178) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ami fel lett rakva az a 91H MO. Természetesen a GRNX, vagy hogy kell írni.
Hány km kell, hogy bekopjon, és hozza az igazi formáját?

(#4180) vendettta


vendettta
tag

sziasztok!

most kaptam ingyen Falken ziex ze 512 gummákat, ezek szerintetek kb mit képviselnek? mennyire tapadnak stb? tesztet kb alig találtam róla...

más.

venni akarok hamarosan másik nyári gumit, Pirelli Pzero Nero mennyire okos?:)

köszi

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#4181) Bozso68


Bozso68
senior tag

Még egy kérdés: az összes HP GRNX-es?

(#4182) neduddki válasza Bozso68 (#4179) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a levalaszto reteghez par km eleg, en nem szoktam jaratni en mindig finomkodok vele:- )
az elso radial kapta az X botut azota benne van, nem meglep modon zudX-et jentl

udv

neduddki

p.s. egy eve addig kuzdottem mi, csak szereztem 91h-sat /pedig midnet megtettek, hogy vagy v-s v. mo-s legyen, de nem engedte:- )/

mod: vendettta: a tsztek vizen huzzak le, attol fugg ire kel? nero kb it a szerelem van aki fel se tenne, van aki eg csak arra eskuszik:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4183) vendettta válasza neduddki (#4182) üzenetére


vendettta
tag

jelenleg inkább a falken érdekel, mert az a jelen, a nero csak a jövő lesz elvileg....mire kell? pesti csak városra:)

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#4184) Bozso68 válasza neduddki (#4182) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nekem ez jött le, már a kocsin néztem, hogy MO. DOT 0312, német gyártmány. Szerintem a Merci Special Edition egyszerű marketing. Annyi Merci nincs hazánkban, amennyi ebből a gumiból bejött :) .
Alighanem a Porsche-ra, meg egyéb kemény típusra szánt gumik nem szerelhetők más kocsira (N, C, K).

A Dunlop-jaimat ma raktam el pihenőre, fiammal kipiszkáltuk a lamellák közül a kavicsokat. Sajnos nálunk egy kavicsos résszel kezdődik az utca, nem csoda, hogy másfél órát vesződtünk, mire a 4x2000 lamella, meg a mindenféle szűk vízelvezető megtisztult.

(#4185) troland26


troland26
őstag

sziasztok

195/50 r15-ös méretben milyen nyárigumit ajánlotok ? Meg valami olcsó , de megbízható beszerzési forrás is jöhetne.. :)

(#4186) Manitou válasza troland26 (#4185) üzenetére


Manitou
addikt

Ha sportos vonal érdekel akkor ezeket:

Dunlop SP Sport Fastresponse
Hankook Ventus V12 EVO ( nekem ez van, pont ebben a méretben, ami neked is kell)
Yokohama Parada

De jó lehet még Falken ZE 912 is ( talán ezt tudod a legolcsóbban megvenni mind közül)

Komfortosabbak közül majd a többbiek mondanak.

[ Szerkesztve ]

(#4187) troland26 válasza Manitou (#4186) üzenetére


troland26
őstag

nincs kifogásom a sportos vonal ellen , de az én kocsim nincs 70 le se :) ( 1.2-es ibiza ) és hol érdemes megvenni szerinted ?

igazából ár/érték arányba a legoptimálisabbat szeretném :)

[ Szerkesztve ]

(#4188) Manitou válasza troland26 (#4187) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor a falkent ajánlom, olcsóért be lehet szerezni, és elég jó gumi. Van több webshop is neten ahol tudsz vásárolni, vagy Gumispetitől is kérhetsz árat itt a fórumon.
Bár úgy látom felmentek az árak......

[ Szerkesztve ]

(#4189) neduddki válasza Bozso68 (#4184) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en elirtam amit a micslen hungariotl megtudtam a miositesrol olvasd et meg1x,
szerintm e lenyeg a minosites megszerzesehez kepest valtoztatasi tilalom

en ezze meg le akrom suvixolni a teli felnit, ha marad akkor a 2xnyarira is felkenem, de tartok tole, hogy a 12re keves lesz egy adag, de a lenyeg a teli:- )

udv

neduddki

mod: "A Nano-Technológián alapuló SONAX FelniVédő egy láthatatlan és üvegkeménységű, nano-részecskékből és egyéb teflonszerű alkotóanyagokból álló réteget képez a felniken. Ezáltal a víz, a só és a szennyeződés a kezelt felniről egyszerűen lepereg. Az ultra vékony és tartós védőréteg csökkenti az újra beszennyeződést, illetve a kosz és a fékpor rátapadását a kezelt felnire. Így a felnik tisztítása sokkal könnyebb és egyszerűbb. Egyidejűleg a kezelt felniknek hosszan tartó, csillogó fényt kölcsönöz. A lepergető hatás legalább 5 mosásig tart. A flakon tartalma 8 felni kezeléséhez elegendő. Alu- és acél-, illetve krómozott és polírozott felnikhez is használható. " na akkor 2 kell, magamt esmerve szuk lesz a 12re:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4190) Bozso68 válasza neduddki (#4189) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi az ápolós tippet.
Visszatérve az MO-ra még egy gondolat erejéig: ha pótolni kell esetleg valamelyik gumit, MO-t kell beszerezni, az tuti ugyanaz a keverék :) .

(#4191) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Üdv

Ha valakine ma lenne aktuális a gumicsere, jelzem elérhető vagyok a II. kerületben.
0630-3263600

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4192) Oracle


Oracle
senior tag

Hi

Péter, pirelli p6 cinturatot milyen árban tudsz szerezni? 185/60R14

Meg milyen ajánlatod van nyári gumiban?

(#4193) Bozso68


Bozso68
senior tag

Ma kirándultunk egyet. Siófokon nulláztam a computer-t, és Campona, kis nagyfalu, majd haza Ösküre 8,2L átlagfogyasztás úgy, hogy ebben kb 100km GPS szerinti 140-es tempó tempomattal is benne volt. Ja, és 1.6-os Astra-H 4 személlyel. A Primacy HP-ről az első benyomásom, hogy ténylegesen nagyon halk, 140-nél csak alig hallható surrogó hang jött, pedig füleltem rendesen. Azt felejtettem csak el kipróbálni, hogy üresbe kirakott váltóval motorhang nélkül mit produkál.
A komplett családdal a hátam mögött nem akartam a kanyarstabilitását tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#4194) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Sziasztok.

6” széles felnire milyen széles gumi nézne ki jól?

195, jól tippelek? Ha igen, keresek 4db, 195/45 16-os gumeszeket.

(#4195) vendettta


vendettta
tag

srácok, Opel Ascona C 88 2.0i 8v mekkora a megfelelő guminyomás első ill. hátsó tengelyen? (195/60/r14)

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#4196) 8HAA válasza vendettta (#4195) üzenetére


8HAA
tag

Szia!
195/60/r14 (T 190km/h vagy H és 200km/h) akkor elől 2.0 hátul 1.8
195/60/r14 (H és 210) akkor 2.1 és 1.9
Túlterhelve, telepakolva minden esetben 2.2 és hátul 2.4 Bar!!!
Ezek a gyári adatok, német katalógusból
:K

(#4197) vendettta válasza 8HAA (#4196) üzenetére


vendettta
tag

köszönöm!:)

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#4198) 8HAA válasza vendettta (#4197) üzenetére


8HAA
tag

Szívesen ;)

(#4199) vendettta


vendettta
tag

azért merészkedek csak írni egy ilyet, mert GumisPéter, ha jól tudom új gumikkal kereskedik, van eladó használt gumim, több 100db, 4-5-6-7mm-el, Pesten, akit érdekel írjon privit mérettel. sry az offért, próbálok segíteni másoknak meg magamnak :D

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#4200) troland26 válasza vendettta (#4199) üzenetére


troland26
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.