Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na Elvtarask, elgotunk egy levelekt:- ) szoval primacy 3bol augusztusig csak a 215 es 225 lesz, akkor erkezik a tobbi meret

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4202) Bozso68


Bozso68
senior tag

Küldtem én is levelet a Michelin-nek MO ügyben. A válasz ide vonatkozó része:

"Az MO jelölésű abroncsainkon a nem jelölthöz képest annyi a különbség, hogy a mintázati elemek blokkjainál néhány esetben a sarkok le vannak kerekítve, hogy még csendesebb legyen a gumi. Ezt kéri a Mercedes. Minden más műszaki paramétere a guminak ugyanaz, az ilyen abroncs felszerelhető más autóra is, tehát semmilyen problémával nem fog találkozni az MO jelölés miatt az Astrán."

neduddki: A Primacy 3 engem érintő méretének őszi megjelenését nagyon sajnálom, de ez van, kiböjtölni nem tudtam volna augisztusig. Szívesen elolvasnék egy összehasonlító tesztet a HP-vel.

[ Szerkesztve ]

(#4203) Bozso68


Bozso68
senior tag

Közben kitaláltam egy összeesküvés-elméletet, amit egy másik topicban már leírtam, de itt is megosztom :) :

Persze, ki akarják futtatni a HP készletet, csak azt nem értem, hogy az MO jelű HP-m 2012 januári gyártású. Miért nem Primacy 3-at csináltak már akkor? Lehet, hogy a Mercedes nem vette át az újabban legyártott HP-ket, hanem a Primacy 3-ra kapott elővásárlási jogot? Ez megmagyarázná a rengeteg piacon levő MO jelölésűt 215 méret alatt. Szívesen megnézném a most készülő Mercik abroncsait.

(#4204) Oracle


Oracle
senior tag

Megvannak a nyári gumik, pirelli p6 cinturato lett :C

(#4205) GumisPeter válasza vendettta (#4199) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Láttál már olyan gumist, aki nem árul használt gumit??
:)
De csak nyugodtan tedd ki, nem probléma.
Esetleg hozzám is dobhatsz egy listát, hátha érdekel valami....
méret,tipus ,dot kellene
Köszi

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4206) GumisPeter válasza Bozso68 (#4202) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Látom belemerültetek a kérdésbe...:)
A jelölt abroncsokkal egy a lényeg: Nem keverhető a jelzés nélkülivel.
Mert lehet eltérés!
A Dunlop téli 3D miatt én is futottam egy kört tavaly...
A válasz az volt, szélességben és átmérőben is van eltérés.
Az ok logikus....
Kijön a BMW 1es szeria x mérettel.....ennek konkurenciája a Merci B (csak példa)
A BMW utastér zajszintje 140-nél x dB mig a Merci azonos gumiméretnél 5-el több...
Itt jön a trükközés, rendelnek az adott tipusra egy felirat szerint 195-mm széles gumit, de a futófelület valójában csak 185-ös...és ezzel már el is érték az azonos vagy jobb zajszintet a konkurenciánál....

Sokkal jobb érv nem kellett nekem....:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4207) GumisPeter válasza 8HAA (#4196) üzenetére


GumisPeter
senior tag

És erre tegyél rá 0,2-t, mivel az itteni utak minősége nem azonos a német utakéval....
:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4208) Oracle


Oracle
senior tag

Gumispeter: A pirelli p6 cinturatonak van külső oldala vagy teljesen mindegy hogy rakják a felnire?

(#4209) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, 235 35 R19-es gumikból milyen ajánlanátok? csak márciustól novemberig használom ezt az autót, tehát nyári gumi kellene. próbálom olcsón megúszni a dolgot, mert láttam, hogy nagyon drágák a gumik, de azért wanli-t nem vennék. ja és még legyen rajta ilyen perem vagy micsoda, ami védi a felnit. kösz a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#4210) neduddki válasza SLYM (#4209) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na most mar igaan elarulahatnad min van ez a jettenet?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4211) SLYM válasza neduddki (#4210) üzenetére


SLYM
veterán

bmw 320i cabrio

(#4212) neduddki válasza SLYM (#4211) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na eppen kapora gyun

udv

neduddki

p.s. azannyaaa tavajj kellet vona megvenni, ahogy kinez

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4213) SLYM válasza neduddki (#4212) üzenetére


SLYM
veterán

köszi, de google fordítóval sem tudtam sokat kihámozni ebből. akkor most melyik az az abroncs amelyik a legjobb ár/teljesítménybe?

(#4214) neduddki válasza SLYM (#4213) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

most komojjan: az elobbilistabol 50rugo a barum, adnal a conti sc5-ert +18rugo/db /jegyzem emg igencsak bevezeto arnak tunik/?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4215) vendettta válasza neduddki (#4214) üzenetére


vendettta
tag

kurva drága ez a méret... :Y vennék nem régi használtat(2010 és utáni DOT), 6-7mmel kivárnám míg találok...ez a 4x68k a contiért állat...

szerk.: saját szubjektív véleményem:)

[ Szerkesztve ]

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#4216) kleinguru


kleinguru
addikt

Valakinél már van continental premium contact 5?:R

Állítólag még nem jött be az országba...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4217) GumisPeter válasza kleinguru (#4216) üzenetére


GumisPeter
senior tag

dehogynem jött be....:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4218) GumisPeter válasza Oracle (#4208) üzenetére


GumisPeter
senior tag

A P6 nem aszimmetrikus mintázat, de DOT számmal kifelé illik szerelni...

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4219) GumisPeter válasza SLYM (#4209) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Szia

2353519
Hankook V12 Evo K110 Y 63900- utolsó 4db.
A többi mind 70 felett lenne ami jelenleg elérhető és nem kínai.

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4220) neduddki válasza kleinguru (#4216) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aszotam probalkoz a HoRokanal, de bionyos abroncsok csak aprilsi elen lesznek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4221) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

6x16-os felnire milyen széles gumit keressek?

(#4222) neduddki válasza MunezXBK (#4221) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4223) GumisPeter válasza MunezXBK (#4221) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Milyen autóra??
Talán ez a fontosabb kérdés...

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4224) MunezXBK válasza GumisPeter (#4223) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

00 A4 Avant. Gyári A3 felni megy rá, osztókör módosítóval, de 6x16-os a felni. Nem szeretnék rá lufi kinézetűt, azért érdekel a szélesség.

De jól sejtettem, 195 kell, csak a /45-nél sokat csalna, így /55 lesz.

Kösz a helpet neduddki.

(#4225) Oracle válasza GumisPeter (#4218) üzenetére


Oracle
senior tag

Akkor jól csinálták, köszi :R

(#4226) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

az elso hozzaszolast meghekelhetned, belerakni lenyegs infokat

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4227) nesa


nesa
veterán

Hy!

Tigar - Siguraval van valakinek tapasztalata, kopas, tapadas.....

(#4228) vendettta válasza nesa (#4227) üzenetére


vendettta
tag

hanyagold kategória.

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#4229) nesa válasza vendettta (#4228) üzenetére


nesa
veterán

Mi a gond vele azt irja michelin termek, hasonlo arfekvesbe van meg Sava Perfecta, vagy Kormoran, esetleg KUMHO - KH17 Solus ,Kleber - Viaxer, Fulda - Ecocontrol

A lenyeg hogy nelegyen tulzott kopasra hajlamos, iranyitasa preciz legyen ne olyan mintha ragogumi lenne, szaguldozni nemfogok 80-90-100 altalaban, autopalyara ilyen feltetelek mellett nem megyek...

(#4230) vendettta válasza nesa (#4229) üzenetére


vendettta
tag

amiket ide felsoroltál egyiket sem tenném fel az autómra...fulda eco egész jól szerepelt adac-ban, régen volt fuldám, elment...ha már ezek akkor sztem az..:)

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#4231) neduddki válasza vendettta (#4230) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ena 90es evek tapasztalatai okan nem tenen fel a fuldat /tom ez mar ams vilag/, ellebn viaxerrl sok km-em volt hegyen es sikon is, elvoltam:- )

udv

neduddki

mod: nesa: JoEvnek is ott a F botus vacka, en tagadnam...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4232) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hmmm most ez elkrulte a figyelmem? /hun jar a zeszem/csak a csengot figyelem.../

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4233) vendettta válasza neduddki (#4232) üzenetére


vendettta
tag

ez a rain expert nem rossz gumi, multkor mentem vele egy ford skorpion, igen jól fogott! :K

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#4234) neduddki válasza neduddki (#4232) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na kinn van a amus idei summer rreifen teztje is, akkor gyak megerkezett mindeki akire vartunk? nem otobld meg nics kommercialban, ezek utan felmerul bennem, hogy a cajtung 185ose hunna a fracbul van:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4235) Calogero


Calogero
addikt

Most akartam felrakatni a nyári gumit, de sajnos csere érett lettek, hossz iránti repedések jelentek meg a bordázat között :(
Jövőre lett volna tervbe a csere, de úgy néz ki előrébb kell hozni a dolgot, első a biztonság.

Az autó: Opel Astra H 1,4 Easytronic
A méret : 205/55 R16

4 gumit néztem ki, kb egy árban is vannak.

Bridgestone Turanza ER 300
(ez volt most is, problémám nem volt vele, de ha már újat kell venni hátha van jobb, frissebb)

CONTINENTAL 91H ECOCONTACT 5 MO

MICHELIN 91V PRIMACY HP GRNX

GOODYEAR 91H OPTIGRIP

Nem vagyok versenyző típus (autó se engedné) , nyugodt csendes haladást kedvelem.
Nem sokat megyek az autóval (most van benne 45 135 km (2007-óta)) azt is inkább városban.

[ Szerkesztve ]

(#4236) neduddki válasza Calogero (#4235) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hinnye hogy merheteln szamu lovak szet ne tepjek azt a gummedlit:- )))
ket kemenyebb-feszesebb gummedi van ket komfotosabbal osszevtve, felmerult igenyek melle egyerlmuen a conti es micslen a javallotak, hp-nal max em haznalod ki a rohatt sok m-et
mivel mindketto kifejezeten "ocso" gumemdlinek szamit, ezert 20k kornyeken en rakacsntanakr a ventusprajm2-re elmeletielg P1-nek isken lennei ebben ameretben, de meg nem lattam sehun

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4237) neduddki válasza neduddki (#4236) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pirelli szeritn rrendelheto a p1bol a 205/55r16

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4238) Bozso68 válasza Calogero (#4235) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szia!

Én most ruháztam be A Primacy HP-re. Ráadásul mától pár napig, ha vásárolsz Michelin garnitúrát, üzemanyagutalványra is jogosult vagy. Én elsiettem, nekem nem jár sajna.
Turanzám volt, kopós gumi, Optigrip forgásirányos, tehát fűrészfogas kopásra hajlamos, a Conti márkái meg túl sok tesztet nyernek ahhoz, hogy ne legyen gyanús :) . A Conti is kifejezetten kopós, a Ford pl emiatt kártalanított egy Ford széria gyári szerelésű Conti Premiumcontact 2 tulajait, és áttért A Primacy HP-re.
Szóval én a HP-t javaslom.
Arra vigyázz, hogy az MO jelölés a Merci gyári szerelését jelenti, de erről a Primacy HP okán az Opel és a Gumis topicban írtam egy elméletet,
A Primacy-ból elég a 91H a H Astrára, nekem a kombin is az van.

Ja, és a Turanza után ez jóval komfortosabb, és piszok csendes.

[ Szerkesztve ]

(#4239) vendettta válasza Bozso68 (#4238) üzenetére


vendettta
tag

"a Ford pl emiatt kártalanított egy Ford széria gyári szerelésű Conti Premiumcontact 2 "

ha jól tudom akkor nem premium contact 2 tulajait hanem sport contact 2 tulajait méghozzá a transit sport változatnál..:)

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#4240) Bozso68 válasza vendettta (#4239) üzenetére


Bozso68
senior tag

Emlékezetből löktem, a lényeg a Conti volt :) .

(#4241) vendettta válasza Bozso68 (#4240) üzenetére


vendettta
tag

énis abból, de a lényegen nem változtat:)

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#4242) neduddki válasza Bozso68 (#4240) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ja oszkvaban moszkvicsokat osztogatnak:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4243) Bozso68 válasza neduddki (#4242) üzenetére


Bozso68
senior tag

Jól van na... Még valaki? :)

(#4244) Calogero válasza Bozso68 (#4238) üzenetére


Calogero
addikt

Köszönöm válaszod. 91V van most Primacy HP-ből.
Miért kell vigyázzak a MO jelzéssel :F elvileg ugyanaz a gumi nem, csak állítólag csendesebb. Nekem a Turanzám nem kopott el, inkább elöregedett az 5 év alatt.

neduddki: neked is köszönöm. Conti vagy Primacy HP lesz a választás
ECOCONTACT 5 mellé most ajánlottak PREMIUMCONTACT 2E (állítólag jobb mint a sima 2) nem kopik annyira illetve kisebb a fogyasztás is.

Bár ebbe a fórumban olvastam hogy Conti gumik hajlamosak hamarabb, akár 3 évesen is öregedni/repedezni.

[ Szerkesztve ]

(#4245) kleinguru válasza Calogero (#4244) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezt most meg tudom cáfolni:)!

Vettem tegnap egy eco contact 3-at 08/07 vagy 07/08 nem emlékszem és semmi baja a használatból eredő kopáson kívül... nincs repedezve etc...

Addig jó lesz még nem jön meg a premium contact 5:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4246) neduddki válasza Calogero (#4244) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ill. jovahagyas ota em valtoztattak rajta

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4247) elbandi2


elbandi2
tag

Sziasztok!
Arra lennék kiváncsi, hogy az autómra a gyári 205/60R15-ös méret helyett, méretben passzoló 17" alufelnikre 225/45R17 gumikat raktam, ehhez milyen guminyomás lenne megfelelő? A gyári érték: elől hátul 2,1. Van erre valamilyen alapelv-számítás-tapasztalati érték? Köszi :R

(#4248) Bozso68 válasza Calogero (#4244) üzenetére


Bozso68
senior tag

A Michelin nemrég válaszolt a kérdésemre MO-ügyben:
"Az MO jelölésű abroncsainkon a nem jelölthöz képest annyi a különbség, hogy a mintázati elemek blokkjainál néhány esetben a sarkok le vannak kerekítve, hogy még csendesebb legyen a gumi. Ezt kéri a Mercedes. Minden más műszaki paramétere a guminak ugyanaz, az ilyen abroncs felszerelhető más autóra is, tehát semmilyen problémával nem fog találkozni az MO jelölés miatt az Astrán."
Én sajnos ebben kategorikusan gondolkodom, és ott a "félelmem", hogy ha esetleg csak egyet kell cserélnem, akkor ugyanolyan speciális jelölésűt tudok-e szerezni. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez az én bónám.

A H és V sebességindexű gumik anyagában nagy különbség nincs, lehet, hogy ha megkérdezi a gumis, a V-t választom én is.

A benzinutalvány miatt most különösen ajánlatos a Michelin.

[ Szerkesztve ]

(#4249) rhonin válasza kleinguru (#4245) üzenetére


rhonin
senior tag

Én is ezt a típust vártam, de még 1-2 hónap mire ideér. Végigtelefonáltam az összes gumis boltot, de semmi úgyhogy maradtam a dunlop spt fastresponsenál. Olcsóbb is lett vagy 5k-val darabja mint amennyire a contit írták.
Sajnos én nem értem/érek rá kivárni azt az 1-2 hónapot... :U

üdv.

(#4250) kleinguru válasza rhonin (#4249) üzenetére


kleinguru
addikt

Én is csak azért, mert bitang jó áron vettem elég jó állapotú használt gumit:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.