Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) Silent77 válasza focvis (#42150) üzenetére


Silent77
veterán

:R
Tudnál linket adni melyikre gondoltál?
Nem tudom, hogy felmegy e. Gumiba, felnibe nem vagyok járatos.
8JX17EH2 ha jól tudom a felni.

Szerk: Nem láttam, hogy közbe szerkesztetted. :B

Szerk2: Honnan érdemes rendelni? Vagy árukeresőn ahol a legolcsóbb?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42152) focvis válasza Silent77 (#42151) üzenetére


focvis
veterán

Árukeresőn ahol legolcsóbb szállítási költséggel együtt, szeretnek az utóbbival játszani. De lehet találni máshol is, akár olcsóbban is, momentán nincs jobb tippem. Várd meg a többiek javaslatát is.

A felnid 17-es, arra nem lesz jó a 205/55r16. Erős autó, hátsókerekes, jó gumi kell rá. :K

A tuti egy top gumi lenne, azok 36-tól indulnak (Michelin, Goodyear, Continental, Dunlop).

[ Szerkesztve ]

(#42153) Silent77 válasza focvis (#42152) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi szépen!
Hátul jó gumi van Conti, előre kell csak.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#42154) TFSi válasza Qru (#42148) üzenetére


TFSi
őstag

A kedvencem nálunk az Answer Bau Kft. Nem gumis, de hasonlóan értelmes cégnév..:DDD

Más: kollégám most vett egy behozott Hyundai i30-at elől újszerű Nexen Nblue 4seasons, hátul újszerű Kleber Quadraxer 2. :D

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#42155) Kornel válasza TFSi (#42154) üzenetére


Kornel
veterán

Legjobb, nem tudtak dönteni, kipróbálják mindkettőt ;)

(#42156) rbalint88


rbalint88
addikt

Tanulsagos mese mara: [link]

(#42157) mamboo válasza Peter.70 (#42144) üzenetére


mamboo
tag

Zugló gumi, a Fogarasi tesconal. Nagyon ügyes, gyors. Online idopont foglalás van.

[ Szerkesztve ]

(#42158) erdey_a


erdey_a
őstag

Sziasztok. Egy 4 évszakos gumi meddig számít 4 évszakosnak? Mi a minimális profilmélység, ami kellhet? Nyilván nem a kresz szerinti 1,6 mm. Ide is érvényes a téli gumis 4 mm?
A gyári állapotú profilmélység azonos a gumikon? Kb. hány kilométert lehet futni egy 4 évszakossal, amig valóban 4 évszakosnak számít?
Agyalok na.. :B

(mert hát mégis eladtam az Octaviát és most egy Focust kellene felgumizni vagy télivel, vagy 4 évszakossal)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#42159) FollowTheORI válasza erdey_a (#42158) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

4mm

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42160) Kornel válasza erdey_a (#42158) üzenetére


Kornel
veterán

Km futás nagyon függ a gumi típusától, márkájától.
Általánosan a Michelin/Kleber mindig jó km futást tud, nálam utóbbi most jár 72000+ km-nél, még 4mm mintával, bár itt már megszóltak érte, hogy kukázni kellene. Ja és 3 éves, szerintem nagyjából ez a határ (3-4 év), ahol már elkezd öregedni is.

Km futást érdemes az Autobild tesztekben böngészni.

(#42161) Qru válasza erdey_a (#42158) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Téli használat esetén 4 mm mint a télinek nyári használat esetén 3 mm. Tehát érdemes ősszel venni 4S gumit, hogy az utolsó nyarat még le lehessen nyomni vele.

Mennyi km-t? Az erősen autó és felhasználás függő, meg persze gumi függő. A legjobb kopsállósága a Michelin-ek van (60k+ km) meg a Kléber-nek (70k+ km).

#nincsbennetarcsi

(#42162) erdey_a


erdey_a
őstag

Köszi mindenkinek.
Akkor egy közepes árfekvésűvel is elmegyek 50e kilométert. Az nálunk 4 év jelenleg. Félidőben meg felcserélem az elsőket a hátsóval.
Akkor nem kérdés, hogy 4 évszakost tetetek a fordra.

Vérboci

(#42163) BaLee válasza koxkids (#42142) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

"Michelin Alpin 6 szett várja a havat."

Én 2 éve várom a havat, de még nem jött. :(
Pedig mindkét 4 évszakosomat nagyon szívesen kipróbálnám hóban...

(#42164) FollowTheORI válasza BaLee (#42163) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem van egy érzésem, hogy most télen lesz... amilyen fos év/időszak ez. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42165) rbalint88 válasza FollowTheORI (#42164) üzenetére


rbalint88
addikt

Legalabb lenne valami jo is. Csak rendes ho legyen (10cm+) es tartson is, mert a latyakot viszont nagyon utalom, az tenyleg semmire nem jo es nem is szep

(#42166) albiosz


albiosz
őstag

És milyen négyévszakosban érdemes most gondolkodni, ha árérzékeny is a kérdés?

Én keveset megyek, kb. 6000-7000 km évente. Ebből havi 400 km autópálya, a maradék kisváros és nyári pályázás (nyaralás stb.). Nézegettem anno egy Nexen gumit, ami az egyik teszten jól szerepelt, másikon gyengén, ez árban is jó volt.

Vagy ilyen használattal felejtős az olcsó 4 évszakos?

(#42167) FollowTheORI válasza albiosz (#42166) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Előbb fog elöregedni, mint elkopni, csak ennyi... egyébként pont erre jó a 4 évszakos. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42168) albiosz válasza FollowTheORI (#42167) üzenetére


albiosz
őstag

Persze, ez egyértelmű. Itt inkább a sok (a mi össz futásunkhoz képest) pálya a kérdés, hogy arra van-e ajánlottabb típus?

(#42169) FollowTheORI válasza albiosz (#42168) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nexen teljesen jó, ha arra gondoltál. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42170) focvis válasza FollowTheORI (#42164) üzenetére


focvis
veterán

+1 a megérzésre. Az elmúlt telek enyhék voltak, egyszer csak bepótolja a természet.

(Bár nekem egyáltalán nem hiányzik a hó.)

[ Szerkesztve ]

(#42171) Kornel válasza albiosz (#42166) üzenetére


Kornel
veterán

Nexen

[ Szerkesztve ]

(#42172) Qru válasza albiosz (#42166) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jó a Nexen. :K

#nincsbennetarcsi

(#42173) Qru válasza focvis (#42170) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne legyen, a CC már múlt télen sem villantott nagyot hóban. Ugyan felvitt simán a 4wd-vel de lefelé azért voltak gondok. :D

#nincsbennetarcsi

(#42174) Petyás


Petyás
tag

https://info.kaltire.com/all-weather-vs-all-season-vs-winter-tires/
Ebből én azt látom, ha a tél csak kicsit hideg és nem is igazán havas, akkor egy 4évszakos jobb, mint a téli.
És néha (vizes, 5°C) még a nyári is jobb a télinél.
Mit szóltok ehhez?
(Azóta megrendeltem a Hankook télit.)

(#42175) FollowTheORI válasza Petyás (#42174) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez így van, az átmeneti hőmérsékleteken a 4 évszakos a legjobb. :)

Ebben a szűk 0-10 fok közötti tartományban, főleg esős/vizes körülmények között. :K

A téli csak minuszokban, havon, jégen jobb... a nyári meg csak nyáron 15 fok felett.
Ezért mondja egyre több "szakértő" is, hogy télire nálunk (EU) egyre inkább a 4 évszakos a jó... nyáron meg a nyári (az extrém melegek miatt).

(Aki spórolni akar, az meg a nyárit el is hagyhatja... annyira nem rossz a 4 évszakos nyáron se.)

Egyébként az számomra is meglepő volt először, hogy a téli "ennyire" (relative) rossz ebben az átmeneti, de egész fontos enye téli/késő őszi vizes/esős időszakban (meg nyilván visszafelé a késő téli/kora tavaszi időszakban, bár ott kevesebb azért az eső). Azért erre gondolhatnának itt európában. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42176) albiosz válasza FollowTheORI (#42169) üzenetére


albiosz
őstag

Igen, Nexen N'Blue 4 Seasont nézegetem egy ideje. A nyárim már elég régi, így jövőre cserélni kéne úgyis. Ha most veszek 4 évszakost, akkor a téli garnitúrát talán el tudom adni némi apróért.

Hol szoktatok egyébként vásárolni? Tudom, gugli és ÁK a barátom, de ha vannak jól bevált helyek, akkor nem ragaszkodnék a legolcsóbbhoz.

(#42171) Kornel és (#42172) Qru köszönöm a megerősítést!

(#42177) bandus válasza Peter.70 (#42144) üzenetére


bandus
veterán

gumi profi team, reitter ferenc utca.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42178) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Én netem szoktam, [https://bhpgumi.hu/] vált be, gyorsan megbízhatóan szállítanak, eddig kiváló volt a tapasztalatom velük (utóbbi 6-7 év alapján, mióta így veszem), árazásuk is versenyképes általában, ingyenes szállítással. DOT is jó, félévnél öregebb garnitúrát még sose kaptam.
Meg kényelmes is, megrendeled, kifizeted, kihozzák. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42179) tboldi válasza FollowTheORI (#42178) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is tőlük rendeltem immár 3x, hasonlóan jó tapasztalataim voltak. :K

(#42180) juvegamer


juvegamer
tag

Üdv.
Valaki találkozott már a Yokohama 4 évszakos gumijával? (Yokohama BluEarth-4S AW21)
Nem tudom milyen lehet, viszonylag friss fejlesztés és nem nagyon látom a teszteken pedig szerintem elég nagy gyártó.
Én most ezeken gondolkodom:
Az említett Yokohama BluEarth 4S és a Vredestein Quatrac 5 esetleg a Kumho Solus HA31.

[ Szerkesztve ]

(#42181) Willie válasza Willie (#42120) üzenetére


Willie
őstag

(#42120) erre esetleg valaki? :)

:R

(#42182) patomi


patomi
őstag

Megérkeztek nekem is a Goodyear Vector 4Season G3 195/65 r15 gumijaim. Szépek és ropogósak. :D
[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#42183) Kornel válasza juvegamer (#42180) üzenetére


Kornel
veterán

Milyen méret?
Én nem vennék Yokohama-t, bár mindenkinek mások a preferenciái.
Ha Vredestein, akkor az új Quatrac, szám nélkül, vagy ha belefér, akkor Goodyear Vector 4 season gen3, csak a három.

(#42184) Qru válasza juvegamer (#42180) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont azért nem merném bevállalni, mert nincs róla teszt. Ezek közül a Vredit venném de abból is a sima Quatrac-ot nem az 5-öt.

#nincsbennetarcsi

(#42185) erik365 válasza tboldi (#42179) üzenetére


erik365
aktív tag

Én most innen rendeltem [link] , Cseh webshop jóval olcsóbb volt a kiszemelt gumi (205/55r16 Nexen 4S). Elvileg ma kellett volna megérkeznie, de szerintem csak Hétfőn fog, majd beszámolok.

1.4 T-jet M32

(#42186) MC Pite válasza erdey_a (#42162) üzenetére


MC Pite
veterán

Csak jól válasz 4 évszakost. itt is elhangzott pár márka, ami inkább télies; meglátásom szerint hozzánk nem ilyen való.

A Quatrac (nem 3, nem 5, nem Lite, nem Pro) is jó és kopásállóm de pl a méretemben még nem gyártják, előbb ki akarják a Quatrac 5öt futtatni; így 4Sˇ2 lett rendelve.

Petyás: potosan így van. én már évek óta télire télies 4 évszakost veszek (pedig hóban is járok néha).
alt="" title=""

juvegamer: nagy gyártó, de nem sok jó gumit látok tőlük, de legalább nem is túl olcsók. [link]
Milyen méretben, milyen autóra, és hol használnád? Kumho megint skippelős, de nem tudok addig bátran ajánlani míg nem tudom hogy 1 tonnás autóra 165ös szélességben, vagy kéttonásra 245ös méretben kell (és nyilván a felhasznállási szokások és a lakhely sem mindegy).
Vakon ajánlva kicsikre Nexen.
Kompaktra nyáriastól téliesig:
Michelin/Bridgestone > Vredestein (sima Quatrac) > Hankook > Goodyear > Continental > > Nokian

Willie:Sokat segítene
a, ha megnéznétek a keréken
b, ha azon nincs rajta, akkor nekünk az évjárat és motor segítene sokat hogy kiguglizzuk milyen ET milyen szélesség, mekkora lukközép kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#42187) juvegamer válasza MC Pite (#42186) üzenetére


juvegamer
tag

205/55 R16 a méret. Nagyrészt város, esetleg hétvégén kirándulás, meg évi egy külföldi út.
KB. 10e km évente.
Az autó Fiat Croma, az újabb.
Azért olyan sokat nem akarok költeni, a középkategóriában keresek.
Esetleg az Uniroyal allseasonexpert 2?

[ Szerkesztve ]

(#42188) MC Pite válasza Willie (#42033) üzenetére


MC Pite
veterán

Kia Picanto (JA) 2017-től
Kia5.5x14
KO:4x100 KF:54 ET:45 Picanto (JA) (2017-től) [csak akkor alkalmazható, ha a gyári szerelés is 14"]

juvegamer: Hankook (erősebben kopik, ekkora súlynál már nem a legjobb) és Nexent kiejteném akkor, preferencia függvényében a többiből választanék. B meg C kategóriát aki már egész évet 4 évszakossal akarja megoldani (főleg 1,25-1,5t menetkész tömeggel) , nem nagyon javasolnék. :B Én főként itt mazsolázok a méret, és a számomra fontos részeredmények között - egyáltalán nem biztos ugye hogy az én szempontjaim összevágnak a tesztelőkével.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#42189) Qru válasza Willie (#42181) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link] vagy [link]

#nincsbennetarcsi

(#42190) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Fiúk, SUV-ra 235/65 R17 méretben mi a top 3 gumi? (ár kevésbé számít)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#42191) Kornel válasza FireFox1996 (#42190) üzenetére


Kornel
veterán

Téli?

(#42192) FireFox1996 válasza Kornel (#42191) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Igen

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#42193) erdey_a válasza MC Pite (#42186) üzenetére


erdey_a
őstag

tegnap megrendeltem a nexent 19.800 per darab áron az "utcavégi" gumisnál. jó lesz az nekünk...

Vérboci

(#42194) rothfb válasza albiosz (#42176) üzenetére


rothfb
veterán

Nexent használok kb egy hónapja, nagyon stabil gumi. Helyi gumisnál vásároltam.

(#42195) sfefe válasza FireFox1996 (#42192) üzenetére


sfefe
őstag

[link]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#42196) David891


David891
csendes tag

Sziasztok héten vásároltam egy 2 éves Mondeot amin nyári kopott gumik vannak.
(235/45 R18)
Ami mindenképp cserés.
Na most mivel jön a tél már csak télit vennék rá vagy 4 évszakost.
Melyikkel járnék jól illetve milyen tipust érdemes?
Neten nézve millió fajta van...én meg kb semmitse értek hozzá 😁.
Másik dolog a kocsin gyári alufelni van.
Lehet azt is érdemes lenne venni ne azt egye a só télen?

(#42197) rbalint88 válasza David891 (#42196) üzenetére


rbalint88
addikt

Lehet jobban jarsz telire egy ballonosabb gumival es kisebb felnivel. A budget megoldas a 16” lemez, ha felmegy es jovahagyott meret, de a 17” alu is sokat fog dobni a komforton, meg az mar egesz ertelmesen is nez ki. Ket eves mondeon nem eroltetnem a negyevszakost, nem kicsi es konnyu auto. Foleg, ha sportosabban vezetsz. Ha megis abba az iranyba mennel, akkor csak a top kategoria, goodeyear vector gen3, vredestein quatrac

(#42198) David891 válasza rbalint88 (#42197) üzenetére


David891
csendes tag

Szerintem téli lesz a felé hajlok.
De hogy milyen márka azon belül melyik...
Szerintem 16os nagyon gagyin nézne ki rajta így szerintem 18as kéne.

(#42199) Japi52


Japi52
csendes tag

Sziasztok! Az autó: Nissan Qashqai 1,3-as 140 lóerős motorral. Jelenleg csak nyári gumi van rajta, az eredeti Conti 215/55/R18 99 V XL, könnyűfém felnin. Ezt szeretném lecserélni 4 évszakosra. Évente legfeljebb 10 e km-t megyünk, főleg városban, télen nem járunk síelni, extrém havas, jeges út használata nem valószínű. Miben érdemes gondolkodni?

(#42200) Kornel válasza Japi52 (#42199) üzenetére


Kornel
veterán

Ez sem gyakori méret.
Ha árban belefér, akkor : Michelin CC SUV: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.