Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) jozsi252 válasza focvis (#40649) üzenetére


jozsi252
veterán

Nincs ebbe a méretbe ez a gumi. De az az igazság hogy amennyibe az EcoContact 6 kerül, annál többet nem szívesen szánnék gumira. Főleg hogy elvileg nem is kellene, mert egy olyan 30k km-t futott 3.5 éves gumit cserélnék le aminek a hangján kívül semmi baja nincs, nagyon jól tapad, fogyasztás is nagyon jó, csak ez a kibaszott búgás/zúgás ne lenne. Egyszerűen már utálok az autóba ülni, olyan szinten zavar. :W

Köszi! :R neked is molnarpeter!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#40652) Qru válasza jozsi252 (#40648) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

K425 van a Jazz-en teljesen jo gumi. De van mar utoda a K435, az meg jobb. :K

#nincsbennetarcsi

(#40653) tboldi válasza Qru (#40652) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem mindkettővel van tapasztalatom (25 volt a Jazzen, és most 35 a WagonR-en), kommersz autóra és egyszerű A-B közlekedésre tökéletes. :K

(#40654) Tompie


Tompie
őstag

Ha a (Ford Focus I.) kézikönyv azt írja hóláncot csak 14" kerékre akkor ez "kőbe vésett" szabály?
Ahogy nézem 15" keréken is bőven elférne vagy mi számít még?

Amúgy a gyári méret 195/60 R15 a 14" váltómérete 185/70 R14 viszont a benzintank ajtón 185/65 R14 van, ilyenkor mi van? :F

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#40655) jozsi252 válasza Qru (#40652) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen szemeztem én is vele, először reménykedtem hogy van Hankook-ból VP3 ebbe a méretbe de sajna nincsen. Ha lenne nem is gondolkoznék rajta, egyből azt venném.
Spórolnék vele mondjuk 30k-t ami nem kevés (Conti EcoContact6 vs Hankook K435). Legyek túl a hétfőn, és akkor majd gondolkozhatok a gumi választáson, bár mondjuk 90% hogy az a szar.
auto-stop.hu -tól vettem régebben a sajátomra téligumit, plusz a Mondeo-ra nyári, de most nézem hogy sajnos nem megy a weboldal. Pedig szerettem azt a céget, DOT számot kiírták.
Egyelőre más oldalt nem látok ahol ki lenne írva.
Bár a 435 nem régi gumi, így annyira nem áll fenn a veszélye hogy beragadt készletet kapok. Főleg így a szezon vége fele lassacskán.

Amúgy mennyire problémás 5x15" felnire 185 széles gumit venni? Mert abból viszont már van Ventus Prime 3. 185/60 R15 a gyári 175/65 R15 helyett. Kalkulátor szerint bőven belefér ez a váltás. Kérdés a felni mennyire preferálná.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#40656) Qru válasza Tompie (#40654) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a szabályos méret ami a matricán van.

Váltóméret esetén felmehetne a hólánc de kérdés a szélesebb gumira rakva is elférne-e a kerékjáratban...

#nincsbennetarcsi

(#40657) tboldi


tboldi
nagyúr

Kis érdekesség: animáció a gumigyártásról

(#40658) ktgeri


ktgeri
tag

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok.
A kiszemelt autót, bármilyen furán is hangzik, de a tulaj egy "tartalék" felnivel adná, amihez három gumit tud adni, így kénytelen vagyok intézni rá valamit.

Az autóhoz egyébként 2 éves, kb 6-7 mm közti Conti ContacSport 5 gumik járnak.

Ebből fakadóan, két út van a fejemben

1; Venni hozzá 1 db, vadonatúj Conti-t és azt feltenni a maradék 3-hoz.
Ez nem tudom mennyire szar, vagy nem szar megoldás, de így legalább elől-hátul azonos gumik lennének az autón.

2; Mivel relatíve nagy méret kell az autóra, így a nevesebb gumik drágák.
Sajnos most nem férne bele közvetlen vásárlás után, hogy veszek 4 db vatta új, minőségi gumit, így azon gondolkoztam, hogy hátra kapna kettő közepes, vagy akár prémium gumit is.
Így természetesen más-más lenne az abroncs a két tengelyen, de nem az lenne, hogy adott tengelyen belül, az egyik gumi új, míg a másik használt volna.

Melyiket lenne célszerű alkalmazni?
Továbbá, nem ismerünk olyan oldalt, ahol jó áron adnak gumikat és esetleg nincs ÁK-n fent?

(#40659) barnam_ válasza ktgeri (#40658) üzenetére


barnam_
nagyúr

2db új gumit vennék a helyedben, az 5-ik meg mehet pótkeréknek.

(#40660) molnarpeter válasza ktgeri (#40658) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mi a konkrét méret? Néznék egy db használtat első körben.

(#40661) raziel01 válasza molnarpeter (#40660) üzenetére


raziel01
veterán

+1
Főleg, hogy sokan csak 1 darabot árulnak minimál áron, mert 1 darabot nagyon nehéz eladni.
Simán az új ár 30-40%-ért ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#40662) ktgeri válasza molnarpeter (#40660) üzenetére


ktgeri
tag

235 40 r19 96y

(#40663) ktgeri válasza raziel01 (#40661) üzenetére


ktgeri
tag

Hol lenne erdemes nezni? Arukereson csak az uj van, jofogason meg 2015 es elotti, halál fos használt gumik par mm futofelulettel.

(#40664) molnarpeter válasza ktgeri (#40663) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#40665) Tompie válasza Qru (#40656) üzenetére


Tompie
őstag

oké köszönöm :R

(#40666) jozsi252


jozsi252
veterán

Jobb hátsó kerékcsapágy. :((( Érdekes hogy nem csapágy hibát produkált, de mégis az a szar. Viszont a márkaszervizbe mondták hogy mostanában több csapágyat cseréltek, és a jobb hátsók adják meg magukat.
Na mindegy, megrendelik aztán a hét 2. felébe be is szerelik egyből. Legalább akkor gumi vásárlással nem kell foglalkoznom úgy tűnik.
Viszont marha érdekes hogy egy 3 évnél fiatalabb autónál, illetve 54 000km-el a háta mögött hogy adhatja meg magát a csapágy? Kátyúkkal vigyázok, illetve ha el is találok egyet-egyet mondjuk 1-2 havonta 1x, az se olyan nagyon durva.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#40667) Dluinet válasza jozsi252 (#40666) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mert az SKF csapágy is kínában készül már.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40668) focvis válasza Dluinet (#40667) üzenetére


focvis
veterán

De ez japppánszívóbenzines, sose romlik el; csak tankolni kell és olajat cserélni benne - lehetőleg Eneosra (made in Poland, köszönet a Szakál-Met-Al Kft-nek).

@ Józsi:
Reméljük garanciális javítás. :R

[ Szerkesztve ]

(#40669) 2ozzmexy válasza focvis (#40668) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"De ez japppánszívóbenzines, sose romlik el; csak tankolni kell és olajat cserélni benne"
Ez a hét vicce volt... :))

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#40670) 8 válasza jozsi252 (#40666) üzenetére


8
senior tag

Hiába csak 54k, kopó-fogyó alkatrészről beszélünk, nem érdemes mérgelődni miatta. Sajnos ez a minőségi szórás

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#40671) jozsi252 válasza Dluinet (#40667) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem is a Kínai gyártással van gondom, hanem hogy a minősége nem az igazi. Kínában is tudnak csinálni nagyon jó dolgokat, persze az árát is megkérik.

focvis
Igen persze, garanciális a csere. Gondolom a gyári minőségű alkatrész lenne vagy 60-70k, plusz a beszerelés 10-15k. Szóval ha nekem kellene fizetni, elég húzós lenne.

alpenwetter
Persze értem, csak azért azt gondolja az ember hogyha nem annyira jó minőségű, akkor is többet el kellene mennie, de hát nem.

iPhone 13 Pro Max

(#40672) 8 válasza jozsi252 (#40671) üzenetére


8
senior tag

Szóval ha nekem kellene fizetni, elég húzós lenne

Te fizeted, az új autó árában benne van

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#40673) 8


8
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=rILyBg7ZjeI
GoPro Inside a Car Tire (While Driving)

érdekes!

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#40674) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

sajna ma elvittem centírozni a kerekeket, de a gumijaim elég érdekes képet mutattak, el voltak deformálódva, a 4-ből kettő és egy harmadik is elég véleményes. vredestein quatrc 5 gumi 1017 dot-tal. így most gyorsan kellene másik opció. a topikban keresve jónak tűnik az apollo 4g 91v. amit nem találok, hogy ezen is van-e M+S minősítés, azaz elfogadják-e télinek a környező országokban. a további opciók a gt radial 4 season és a nagy márkák michelin, conti. vrdesteint ezek után nem tennék rá. köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40675) Qru válasza bandus (#40674) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Apollo jó és elfogadják télinek. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40676) bandus válasza Qru (#40675) üzenetére


bandus
veterán

köszi, be is rendeltem :R nincs sok különbség árban, matadort 20k-ért látok, az apollo meg 21k, szóval jöhet rá ez, ha nem sikerülne mégse eladni az autót akkor jól érezzem magam alatta :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40677) 8 válasza bandus (#40674) üzenetére


8
senior tag

Nem tudom mit értesz deformálódás alatt, de lehet hogy egy futóműállítás időszerű az új gumikhoz, ha nem szoktad rendszeresen beállíttatni.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#40678) bandus válasza 8 (#40677) üzenetére


bandus
veterán

az 2-3 hete megvolt :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40679) Saccco válasza bandus (#40676) üzenetére


Saccco
nagyúr

BTW a Nexen is jó. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#40680) Firstaye


Firstaye
tag

Itt egy jó kis gumiteszt a Tyre Reviews által 205/55 R16 méretben videóval [link]
Én el tudtam volna képzelni a középmezőnyben több abroncsot, de így is nagy munka lehet benne, főleg így, hogy videó is készült.
A Hankook elég lesújtó teljesítményt nyújtott, pozitív irányban pedig a Maxxis lóg ki szerintem, amely sportosabb felhasználásra egy elég jó és olcsó alternatíva lehet.

[ Szerkesztve ]

(#40681) Qru válasza Firstaye (#40680) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Be is tettem az összefoglalóba. :R

#nincsbennetarcsi

(#40682) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Beütöttem a fejem, kf felnit szeretnék.
2013 megane III kombi, 1.5 dci 110. Szín fehér.
Jelenleg 16" gurul, 5 küllős acélfelnin.
17-nek mennyi haszna van kinézeten kívül?
Kevés ingerenciám van évente lengőkar, gömbfej cserére sorbaállni, köszönhetően a minőségi utalnak.

Sokat pályázok, családdal is, tehát a luk hatására szakadó felniket kihagynám. Plusz anyagi okok miatt.

Nem hagyományos ezüst, fekete, grafit színű érdekelne.
Fehér, /dekor csíkokkal, narancs így elsőre köddel a fejemen.
Ha nem lelném meg szívem választottját, felni "fényezés" mennyire ad tartós eredményt?

3 márka 3 típusa amit találtam pár óra alatt.
Két gyártóról kb nulla infóm van.

Szia! Megane iii kombi, (fehér), 110 dci, 2013. ( Ezeket kérte a konfigurátor)
16" gondolkodom, 90-95%-os Bridgestone 205/55/16 van rajta.
Fehér, narancs ami eddig tetszik esetleg dekor csíkokkal autó színe miatt.

1. GT-R top orange.
Forgalmazó állítása szerint olasz, tajvani gyártás.
Megbízható, stb. (Ezeket már nem eszem)

2.Sparco terra white.
Ezt ismerem, nagy gond nem lehet vele (?)

3. Redline MODEL15 FEHÉR

Minden tanácsot szívesen fogadok :K
gtr
sparco
redline

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#40683) Qru válasza t.imi (#40682) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy olcsóbb alufelni nehezebb mint egy lemezfelni. Nő a rugózatlan tömeg, lomhább lesz kicsit vele az autó. Gyorsabban kopik a lengéscsillapító és ha nem a gyárival teljesen egyező méretűt veszel akkor a csapágy is. Mivel ezek amúgy is kopó alkatrészek igazából kb csak elméleti a dolog.

A fehér kényes szín, a fékpor nagyon fog rajta látszódni... illetve nem tudom télre is maradna-e, mert ezeket az olcsóbb felniket könnyen megmarja a só.

#nincsbennetarcsi

(#40684) rbalint88 válasza t.imi (#40682) üzenetére


rbalint88
addikt

16"-ban, ballonos gumival mindegyik faluszéli sufnituningnak fog kinézni, szóval NE. ha maradni akarsz a 16"-nál, mert jó gumid van rá, akkor vegyél gyárit.
ha mindenképp ilyen felnit akarsz, akkor meg 17-18", de azzal is eléggé prosztó lesz, csak kevésbé bután fog állni az autón. ja és nagyobb felnihez ültetés is dukál, hülyén néz ki, ha nagyobb a gumi-sárvédő távolság, mint a gumi oldalfal magassága.

[ Szerkesztve ]

(#40685) 8 válasza t.imi (#40682) üzenetére


8
senior tag

Szerintem még nézelődj kicsit :DDD
Véleményem szerint ezek nagyon gáz felnik egy ilyen autón. Még nagy méretben is, de különösképpen 16-17 méretben.

Úgy látom minél költséghatékonyabban akarod megúszni.
Azt tudom javasolni, hogy vegyél négy strukturált 16" vagy 17" lemezfelnit, gyáridnál kicsit "jobb" ET-vel, vagy esetleg tegyél alá négy szolid pogácsát (5-10mm). Így fekete lesz, és állítom, hogy nagyon fog tetszeni + olcsón megúszod + télle-nyárra is jó választás.
A legtöbb autó brutál módon jobban néz ki ha akár egy kicsivel kijjebb vannak a kerekei mint gyárilag, szerintem ha 16" méretben gondolkodsz akkor ez a legköltséghatékonyabb optikai tuning.
Továbbá ihletnek ajánlom a mobile.de oldalon szűrj rá az autódra, szerintem ezres nagyságrendben találsz, és nézegesd végig milyen felni tetszene, ami jól is néz ki ilyen méretben az autódon.

pl:

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#40686) t.imi


t.imi
addikt

Közben beszéltem magammal :DDD
Részben igaz a költséghatékonyság, mivel nem a sarokra megyek ki beszélgetni. (nem személyeskedés!) Év 20-30k km jaj luk, jaj tócsa, stb elég agyzsibbasztó lenne.

Jelenleg az az acél 5 küllős van fent, de unom a fekete színt.
Fekete egér, billentyűzet, monitor, autóbelső, etc etc. Fsz ki van.
Ültetés, pogácsa szintén kizárva fentiek miatt.

Dezent T1-et vizslatom most 17-be, az még talán nem rontja a komfortot számottevően meg a zsebemet :)
Rá egy Barum 205/50R17 Y Bravuris 5HM XL FR
vagy
Kumho 205/50R17 Y PS71 Ecsta XL

Kb mennyibe mehet el a 16" acél 5 küllős és 90% körüli Bridgestone turanza t001 205/55-16 méretben?

(#40687) Kornel


Kornel
veterán

A 225/45 R17 is gyári homológ méret, szerintem olcsóbb egy kicsit.

(#40688) molnarpeter válasza t.imi (#40686) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha csak a fekete 5 küllőt unod, azon némi festékkel könnyen lehet segíteni :D

(#40689) t.imi válasza Kornel (#40687) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm! Majd 20k különbség :Y

molnarpeter mondjuk ebben van valami :)
Macerás ha szépet akarok. Egyik ismerősöm csináltatta. Homokfúvás, javítás, alapozás, festés, lakk, tudom is én. Egy hét alatt készült el, árat nem kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#40690) Kornel válasza t.imi (#40689) üzenetére


Kornel
veterán

Szívesen.

(#40691) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőhöz:

195/65r15 méretben keresek 4 db téli abroncsot, illetve tájékozódni. Keret max. 60 ezer lenne.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#40692) molnarpeter válasza Phobion (#40691) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Polaris 5?

(#40693) Phobion válasza molnarpeter (#40692) üzenetére


Phobion
őstag

Az Neked jól bevált?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#40694) molnarpeter válasza t.imi (#40689) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem nagyon-nagyon rozsdás, otthon is el lehet szórakozni vele, kis csiszolópapírral, drótkoronggal kijön a rozsda, utána spray. Nekem a fekete közép és ezüst perem jutott eszembe, a'la Porsche (Fuchs) és VW, de előtte rá kéne szerkeszteni fotón az autóra.

(#40695) molnarpeter válasza Phobion (#40693) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

P3 bevált, tesztek alapján valószínű P5 lesz most télre, ha be nem jön más best buy :R

(#40696) Phobion válasza molnarpeter (#40695) üzenetére


Phobion
őstag

Rendben, köszönöm a tippet! Meglátom mennyiért tudják beszerezni a Dunlop Winter Response 2-t, ha az nem akkor Polaris 5. :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#40697) t.imi válasza molnarpeter (#40694) üzenetére


t.imi
addikt

Teljesen hibátlan szerencsére. Max ősszel lesz belőle valami, ha erre adnám a fejem. Eléggé időhiány van.....
Vagy marad a kf.

(#40698) ath


ath
senior tag

sziasztok

téli gumit keresek, 2015 mkv kombi dízel mondeo, 180 lóra húzva. a gyári 235/50/17 helyett 215/55-t néztem, az váltója, illetve alpin 6-ot. mivel ennek darabja ~50e, felmerül bennem a kérdés, hogy valóban érdemes e kiadni ennyi pénzt érte. dinamikusan vezetek, illetve gyerek is ül hátul, tehát szeretnék egy csöndes, megbízható gumit, csak az évi 5e futásnál nem biztos ez logikus választás :)
mivel órák óta a fórumot olvasom és nem lettem sokkal előrébb, hálás lennék pár ajánlásért :D
köszi

(#40699) Qru válasza ath (#40698) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én bevárnám a friss téli teszteket és az alapján vennék valami jót a középkategória tetejéről. Hankook pl...

#nincsbennetarcsi

(#40700) 8 válasza ath (#40698) üzenetére


8
senior tag

Nem az számít mennyit mész hanem hogy hol/hogyan. 5e km alatt is csattanhatsz nagyot ha fél méterrel hosszabb a féktáv

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.