Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36458) cucka válasza V.Stryker (#36456) üzenetére


cucka
addikt

Több helyen olvasom, hogy a nyak nem baj ha kicsit homorú, de máshol meg azt mondják,hogy egyenes legyen. Akkor most melyik?
Nem vagyok szaktekintély a témában. A fender stratocaster gyári specifikációja 0.3-0.2 mm közötti görbületet ír, én ez után mennék egy stratocaster stílusú gitár esetében. De ha szeretnél kisérletezni, akkor azt is megteheted, nagyon függ a bundozás minőségétől is ez az egész.

A görbület lényege - ha megpengetsz egy húrt, akkor az minden irányba rezeg. Ha van egy pici görbület a nyakban, akkor több helye van rezegni a húrnak, kevésbé fog zörögni.

Illetve ha egyenes, akkor gondolom ha az első és utolsónál lefogom, akkor középen is hozzá kell érjen a húr a bundhoz nem?
Igen, de ha homorú, akkor is hozzáér középen, szóval nem ennyire egyszerű.
A hangszerészeknek van ilyen hosszú fémvonalzójúk, ami ki van vágva a bundoknál, szóval ráteszik a nyakra és ahhoz viszonyítanak.
Ha egyenesíteni akarod a nyakat, akkor először is mérd meg, hogy tényleg görbe-e. Ha igen, tekerj egy nyolcad vagy negyed fordulatot a pálcán és mérd újra. Lehet, jobb lesz, lehet, túlhúztad és nagyon zörög, akkor visszaengeded, stb.
Ja és ha reccsenést hallasz ha tekered a nyakpálcát, ne szarj be, előfordul.

A pickup magasságát mi alapján állítom? Arról nem találtam infót, illetve nem értettem. :B
A linkelt fender oldalon a "pickups" résznél ott vannak a számok, iránymutatásnak. (Nyilván neked más pickupjaid vannak, de kezdésnek jó lesz ez is)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.