Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) Humbucker válasza bigrob (#31798) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nekem nem sikerült, de próbálkozok akkor :)

(#31802) #96302336 válasza Eastman (#31800) üzenetére


#96302336
törölt tag

9 macskánk van, a szőr nem probléma. A balról jobbra kurbli is működik, mert balkezes vagyok. Szentölt vizet meg viszek akkor pet palackban a templomból. Mi baj lehet? :D

(#31803) Berreh válasza Humbucker (#31795) üzenetére


Berreh
tag

Ha használnál linux-ot, javasolnám a Rakarrack-ot kipróbálásra.

(#31804) Humbucker válasza Berreh (#31803) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ez is van olyan jó?

(#31805) Eastman válasza #96302336 (#31802) üzenetére


Eastman
őstag

Látod, nekem meg múltkor a topicban szembejövő misztériumokról kellett előadást tartanom. ;] :DDD :DDD

Like.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31806) Berreh válasza Humbucker (#31804) üzenetére


Berreh
tag

Nem ismerem a BIAS-t, így nem tudom megmondani, mindenesetre, ha azt ismered, ahhoz képest minden más program nehézkes.
De millió egy effect variációt készíthetsz és ingyenes.
Ha van kedved kicsit próbálkozni, töltsd le ezt az egész oprendszert: Ubuntu Studio torrent pendrive-ról (DVD-ről) telepítés nélkül futtathatod. A gépeden garantáltan semmilyen elváltozást nem okoz (ha nem telepíted) és sok másik zeneszerkesztő alkalmazással együtt megtalálod ebben a disztribucióban.

(#31807) #96302336


#96302336
törölt tag

Hangolókulcs cserés lesz az akusztikus gitárom. A kérdés az igazából, hogy érdemes-e satus kulcsot venni rá, vagy elég a sima. Árban alig van különbség, Gotoh kulcsokat nézek.

(#31808) Humbucker válasza Berreh (#31806) üzenetére


Humbucker
senior tag

Köszi

(#31809) Eastman válasza Humbucker (#31808) üzenetére


Eastman
őstag

Persze, aztán a végén ilyeneket raksz össze vele... ;]

(Ubuntu lover since 2006.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31810) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Tudnátok ajánlani olyan segedletet, ami fejleszti a tab olvasást?Van ahol így van írva, van ahol másképp, kicsit eltevedek ezeken.:( És akkor még nem is beszéltem a 2h0 és társai jelöléséről.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#31811) bigrob válasza GoTReX (#31810) üzenetére


bigrob
őstag

P és H, pull-off, hammer-on kifejezésekre keress rá youtubeon. Mást most nem tudok segíteni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#31812) kemotox válasza Berreh (#31803) üzenetére


kemotox
addikt

Szia!
Ehhez a linuxon zenéléshez tudsz egy kis segítésget nyújtani, vagy van valahol valami nagyon jó, érthető leírás? Szóval nem az ilyen tipikus linuxos übermens tételezzükfelhogymindenkiterminálbólpassziánszozikakinemazhülye típusú dolog kéne :D
Eleve a linxuozgatás is nagyon új nekem még. Annyit sikerült kiderítenem, hogy valami JACK nevű pasassal kéne jóban lennem... Egy Lexicon Alpha usb-s interface-el kötném össze a géppel a baltát. Terminálba ki tudom listázni, szóval látja a gép. Nemtom, hogy driver kéne-e hozzá, vagy valami generic kell, mint win-en az ASIO4ALL.

Guitarix-et meg Rakarackból persze nem tudtam semmi hangot kicsikarni, kerestem a windowsos "csak kiválasztom, hogy mi legyen az input, meg az output azt jóvan" féle megoldást, de nem jött össze.

Előre is köszi! :R

(#31813) Berreh válasza kemotox (#31812) üzenetére


Berreh
tag

Szia!

Én egyszerűen úgy szoktam megoldani, hogy a debian származék rendszereken a Tuxguitar nevű programot telepítem. Synaptic (grafikus csomagtelepítő, nem kell terminállal vesződni) programban az összes megjelenő fájlt telepíteni kell (5-6 fájl) + elfogadni a függőségeket. Ezek után azt tapasztaltam, hogy a jack hangfájlokat nem hiányolta többet.
Remélem, sikerül, ha nem segítek megoldást keresni :)

[ Szerkesztve ]

(#31814) GoTReX válasza bigrob (#31811) üzenetére


GoTReX
őstag

Okés, köszönöm! Ránézek! :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#31815) kemotox válasza Berreh (#31813) üzenetére


kemotox
addikt

Köszi! Meg fogom próbálni, majd jelentkezem az eredménnyel.

(#31816) Eastman válasza Berreh (#31813) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon hasznos a tipped, köszönjük!

Hangkaresszel kapcsolatban mi az a minimum amin használható a Rakarrack? Integrált kártyákkal is működik vajon?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31817) Berreh válasza Eastman (#31816) üzenetére


Berreh
tag

Az én laptopomban is integrált kártya van, működik vele.
A tuxguitart különösen jónak tartom, olvassa a tab fájlokat, le is játssza, gitárnyakat mutatja, hol kellene lefogni a hangot. Windows-os verzió is van.

(#31818) Eastman válasza Berreh (#31817) üzenetére


Eastman
őstag

Ubuntuzok 2006-óta. Előások akkor valami régi laptopot, amin csak ők ketten lesznek. Látom, hogy létezhet MIDI pedálsor. (?) Elméletileg lehet majd taposni is...?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31819) Eastman válasza Berreh (#31817) üzenetére


Eastman
őstag

Ő itt pedálozgat és ez bíztató.

Szerk:

Mellé egy ilyesmi cucc és lehetne kezek nélkül jobbra-balra klikkelni...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31820) Eastman


Eastman
őstag

(...)

Maximalista. :)

(...)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31821) Berreh válasza Eastman (#31819) üzenetére


Berreh
tag

Azért az egy elég komoly multieffektnek néz ki, amit ki tudja van-e értelme tovább torzítani.
Az a láb-egér jópofa, csak így nem tudom, lehet-e az mutatóval mászkálni a különböző effekteken, vagy csak a mindenkori pozíción kattintgat. Akkor már jobbnak (olcsóbbnak) tűnik egy Zoom G1Xon

(#31822) kemotox válasza Eastman (#31819) üzenetére


kemotox
addikt

Jól értem, hogy a midi pedál maga az interfész is? Elég kompakt kis házi studeszt lehet így csinálni.

(#31821) Berreh: Az csak egy midi kontroller, azzal csak vezéreled a szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#31823) Eastman válasza Eastman (#31819) üzenetére


Eastman
őstag

Rákeresgéltem, a foot mouse létező és fejlődő kategória. Azzal a jobb kéz szabad maradhat. Nyilván nem stage dolgokra gondolunk, hanem otthoni, monitor előtti ücsörgős zenélgetésre. Ez az a pedálsor.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31824) Eastman válasza Eastman (#31819) üzenetére


Eastman
őstag

--

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31825) Eastman válasza Berreh (#31821) üzenetére


Eastman
őstag

Rákeresgéltem, a foot mouse létező és fejlődő kategória. Azzal a jobb kéz szabad maradhat. Nyilván nem stage dolgokra gondolunk, hanem otthoni, monitor előtti ücsörgős zenélgetésre. Ez az a pedálsor.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31826) kemotox válasza Eastman (#31823) üzenetére


kemotox
addikt

El nem tudok képzelni szitut mikor hasznos lehet ez a lábfos :D Pont erre van a midi pedálsor, hogy ne kelljen mindenért kattingatni, az expression pedállal meg tudsz értékeket változtatni menet közben is.

(#31827) Eastman válasza kemotox (#31826) üzenetére


Eastman
őstag

Nem titok, hogy ismeretlen számomra ez a terület. A linux miatt pörögtem most rá. Tanítsatok! :)

A Rakkarack minden apró beállítását tudod a MIDI pedálsorral módosítani, úgy, hogy a pengetőt le sem kell tenned a kezedből?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31828) Alexios válasza kemotox (#31826) üzenetére


Alexios
veterán

De a linkelt Behringer 1010 az egy sima midi pedál végülis :D

(#31829) kemotox válasza Eastman (#31827) üzenetére


kemotox
addikt

Fingom sincs megmondom neked őszintén, de gondolom valami olyasmi, ha jól gyanítom :D Nem mindent nyilván, szerintem kisvasutat lehet építeni, és akkor külön lehet ki-be kapcsolgatni az effekteket, mint valójában lehetne.

Jó hogy említed, kapcsolom is be a linuxos laptopot és kipróbálom a kolléga által tegnap említett tuxguitarizét. Remélem sikerül összehoznom a dolgot.

(#31830) Moleman válasza Eastman (#31827) üzenetére


Moleman
addikt

Linuxon nem tudom, hogy megy, de az Amplitube pontosan így működik, pont ilyen midi kontrollerem van. Kisvasútként kapcsolgathatod a pedálokat (vagy akár az erősítőmodellek csatornaváltó/EQ kapcsolóit), az expressionök meg egyszerre akár több pedálhoz is társíthatók (pl Tom Morello jelleggel párhuzamosan wah+whammy).

Ha a programban előkészítetted a saját preseteidet, és tudod, hogy melyik presetben mihez mi van társítva a kontrolleren, azok közül mindent módosíthatsz.
Ha őszinte akarok lenni, túl sok meló, még nekem is, ezért használom szinte mindig ugyanazt a presetet, előtte pár pedállal. Ha csak leülök a gép elé gitározni, legtöbbször nem is szoktam előszedni a kontrollert.

(#31831) cucka válasza kemotox (#31826) üzenetére


cucka
addikt

A lábbal kapcsolós egér elsősorban mozgássérülteknek van kitalálva. Gitárhoz nyilván jobb egy céleszköz, pl a linkelt midi pedálok.

(#31832) Eastman válasza cucka (#31831) üzenetére


Eastman
őstag

Egyértelmű.

De azt el tudod képzelni, hogy ülsz a gép előtt, a KÉT kezedben a gitár, és miközben pengeted, finomhangolod a hangzást a szoftverben "egerezve", klikkelve? Én így el.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31833) nagyArc válasza Eastman (#31832) üzenetére


nagyArc
tag

Én a looper program miatt gondolkodtam, hogy veszek egy lábkapcsolót, mert azért elég nehéz egérrel úgy elindítani a felvételt, hogy ne ess ki a ritmusból.

(#31834) kemotox válasza nagyArc (#31833) üzenetére


kemotox
addikt

Billzet/egér a földre. Ne már, hogy ezt még mondani kell, magyarok vagyunk, a kiskapuk és a sufni megoldások koronázatlan királyai :D

(#31835) Eastman válasza kemotox (#31834) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon érzed! :D :DDD :D

Jó, elég a mókából! ;]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31836) kemotox válasza Eastman (#31835) üzenetére


kemotox
addikt

Ez még engem is meglepett :C

Szerk.: Közben eszembe jutott valami :DD
Tessék. Csak ennyitt kell megtanulni, és már állítgathatod is a cuccot a két szabad kezeddel. Szívesen

[ Szerkesztve ]

(#31837) Eastman válasza kemotox (#31836) üzenetére


Eastman
őstag

Látod, a piaci rés! :D :D :D :D :DDD :D

Szerk: ...megvolt... Hejj!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31838) nagyArc válasza Eastman (#31835) üzenetére


nagyArc
tag

:DD

[ Szerkesztve ]

(#31839) Eastman válasza nagyArc (#31838) üzenetére


Eastman
őstag

Tessék egy kedvenc, annak aki nem tud még aludni. :D (Tényleg.)

Hátul bagzanak a ludak serényen.
...állítólag az öreg tanította pengetni Szteev Vajt. Vagy a fia...
Erről máig vitáznak a Rock-történészek.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31840) Ragnar_ válasza Eastman (#31835) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#31841) kemotox válasza Eastman (#31839) üzenetére


kemotox
addikt

Hörgősmetál :D

(#31842) nap válasza Eastman (#31839) üzenetére


nap
addikt

Lefekvés előtt nem kellet volna ekkora adag tudatmodósítót bevenned... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#31843) FockeWulf válasza Eastman (#31839) üzenetére


FockeWulf
tag

Szabadalmaztasd a papucsod, én mondom nagyot szakíthatsz vele :DD :D

(#31844) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Egy kis groovy jazzfunky :) [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#31845) FockeWulf


FockeWulf
tag

Amúgy ez a számítógépes gitározás tényleg ilyen, hogy ülsz a laptop vagy a gép előtt, gitárral az ölben és folyamatosan klikkelgetni kell(ene ha volna több keze az embernek :) ) az egérrel, mindenféle opciókat állítgatni?
Bevallom őszintén halvány lila dunsztom sincs a szoftveres zenéléshez... :)
Tehát fut valami gitározós program, közben állítgatod a hangzásokat, effekteket stb, meg közben lesed az ábrákat hogy mit hol kell(ene) lefogni?

(#31846) Moleman válasza FockeWulf (#31845) üzenetére


Moleman
addikt

Ha végig ugyanazzal a hangzással játszol, akkor nem. ;]

Amúgy lábkapcsoló nélkül is megoldható, de az még bonyolultabb, daw-ba behúzod a backing tracket, aztán a megfelelő helyekre időzítve automatizálhatsz mindent, akár potikat is, amit a valóságban sem tudnál.
A wah pedál mozgását is ilyen automatizáló sávval tudod rögzíteni daw-ban, ha midi kontrollert használsz, persze így élethűbb, mintha egérrel rajzolgatnád be a görbét. :D

(#31847) Alexios válasza FockeWulf (#31845) üzenetére


Alexios
veterán

Annyira kell opciókat állítgatni, mintha erősítő/pedálokkal tennéd. Ha van egy beállítás ami tetszik akkor úgyhagyod, ha módosítani akarsz, akkor nem tekergeted a potikat az erősítőn, hanem szoftverben módosítod az adott értéket.

(#31848) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Ez szerintetek javítható? :O

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#31849) kemotox válasza sutyesz96 (#31848) üzenetére


kemotox
addikt

Gyors voltál :D
Lesz még sok ilyen, ne fossál. Persze javítható, de minek? Jó a patina meg a relic :D

(#31850) sutyesz96 válasza kemotox (#31849) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ne is mondd. :(

Milyen formában, és kb mennyi lenne saccperkábé?

No matter what, you keep finding something to fight for.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.