Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) Panzermeyer válasza Moleman (#25450) üzenetére


Panzermeyer
tag

Köszi

Figyelem akkor a kínálatot, úgyse adtam még el a stratót :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25452) #20655360 válasza Panzermeyer (#25446) üzenetére


#20655360
törölt tag

Rohadt kényelmes na. Hallod, hogy valami nem kóser, aztán kapásból ott van a fejen és lehet hangolni. Viszont az enyém nem valami pontos, gyakorolni okés mondjuk.

(#25453) Panzermeyer válasza SunMount3r (#25448) üzenetére


Panzermeyer
tag

Én ezt használom:

[link]

Én megvettem 2 dollárért, mert az ingyenes verzió heti 1 hangolást enged a leírás szerint, de mint kiderült, az ingyenes pont ugyanezt tudja és valamiért nincs benne ez a heti 1 korlát, úgyhogy tanulópénz volt :)

[ Szerkesztve ]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25454) Moleman válasza Panzermeyer (#25453) üzenetére


Moleman
addikt

A facebook eladó hangszer csoportba most raktak fel egy Vintage V100 goldtopot P90 hangszedőkkel 70-ért.

(#25455) #20655360 válasza SunMount3r (#25449) üzenetére


#20655360
törölt tag

26,5 az most sok vagy kevés?
Jól van kb. nem? Szólózáshoz felejtős az biztos, de akik ilyet vesznek, inkább a darában jeleskednek.

(#25456) #20655360


#20655360
törölt tag

A franc, lejárt a szerkesztési idő...

Na szóval, tegnap gitároztam, minden rendben, az elébb felkapom, zörög az egész, WTF. Tegnap kevesebb ideig fűtöttem és reggelre jobban kihűlt a ház, mint máskor. Ez a kis különbség is elég volt most. Majd szépen vissza áll meg minden, de kicsit idegesítő. Gázfűtés kéne már. :)

Szal ennyit arról ha valaki beállítva kér egy hangszert... Marhaság, semmi sem garantálja hogy ugyanolyan állapotban fog megérkezni, főleg hogy szállítás közben még fizikai hatásoknak is ki van téve.

(#25457) brickm válasza Panzermeyer (#25444) üzenetére


brickm
őstag

Szia ha LP kópia inkább V100 mint epi.

(#25458) brickm válasza #20655360 (#25456) üzenetére


brickm
őstag

:O.... az nemjo.

(#25459) #20655360 válasza brickm (#25458) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nagyon a határon volt a beállítás, sok-sok percet mókoltam vele a múltkor, hogy épp ne érjen hozzá.

Am lehet csak beképzelem, de mintha még jobban játszható lenne. :)

(#25460) SunMount3r válasza #20655360 (#25455) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt mondják 28" még épp elfogadható kompromisszum az alsó húrokhoz is, de lehet aki sokat szólózik és nagyon érzékeny/megszokta a rövidebb scale-t, annak már ez is sok lesz. Egyébként 8 húroshoz 29.5" se lenne sok (mondjuk a két plusz húrhoz ideális), de ehhez már lehet tényleg fanned kellene.

A sorozat gyártott "casual" 8 húrosok szinte mind 27"-esek, ami vajmi kevés, bár van akit nem "zavar", de ha összehasonlítod egy 28"-assal akkor kijön a különbség az utóbbi javára, kevésbé lesz "muddy" meg tompa az plusz két húr. Sajnos a gitárgyártók még nem eszméltek, hogy ezen a téren mi is lenne a reális igény. Az Ibanez 8 húros multiscale-je is hiába fanned, ha top csak 27.2", ami alig több, mint a sima 8 húrosaiké. Bezzeg van singiture 29.4"-os 8 húrosuk is egy nyaki hangszedővel, ami így sokaknak eléggé felejtős. A vicc, hogy a 9 húrosaikat is csak 28"-ban nyomják, amit ha összevetsz az eddig leírtakkal akkor kész kabaré. Egyszerűen vagy nem értenek hozzá (még annyit se mint én), vagy nem akarnak kihozni egy normális 8 húrost.

A Schecter viszont tolja(ta) a 28"-et, igaz az meg nem fanned, de én speciel inkább mégis arra hajlanék.

Ja: ezt 8 húrossal "darába tolja csak" meglátáson meg szerintem túl lehetne lépni már...

[ Szerkesztve ]

(#25461) nap


nap
addikt

Gitárt 27-es menzúrahosszal lehet használni normál hangolásban?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#25462) brickm válasza nap (#25461) üzenetére


brickm
őstag

Lehet, van egy 700mm-es menzúrájú gitárom standard E 11-es húrral.

(#25463) SunMount3r válasza SunMount3r (#25460) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bezzeg van singiture 29.4"-os 8 húrosuk is egy bridge hangszedővel...->Így helyes az állítás...

(#25464) Humbucker


Humbucker
senior tag

Valaki rendelt már belföldről hangszerboltból gitárt?Olyan boltot keresek ahol árulnak M520-at és van hangszerész is aki beállítaná

(#25465) angelside77 válasza Humbucker (#25464) üzenetére


angelside77
tag

A hangszerdiszkont.hu-tól (Győr) rendeltem egy hónapja, ott nem vállaltak ilyet (legalábbis nem kérdeztem rá), de nem is volt gond a gitárral. De pl a Coda, Vintage 52 (Bp.), hagszerbarlang, (Győr) vállal ilyet, rá kell kérdezni email-ben, telefonon.

Alapvetően nem is beállításnak nevezném, csak átnézik a gyári beállításokat, és a gyári húrkészlethez állítanak rajta, ha valami nem jó. De egy húrcsere már simán borítja az egészet. Lásd az én esetemet is a múltkorokban.

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#25466) SunMount3r válasza Humbucker (#25464) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én pár éve rendeltem a Fender-emet a Mezzoforte-tól. Gyány, beállítatlan nyakkal, berezonáló húrokkal jött. Egy lokál hangszerboltba vittem később, ahol a nyakbeállítással kicsit javítottak a helyzeten, de még mindig rezonál. Gondolom valami kiállított vagy a raktárban senyvedő darab lehetett (inkább az előbbi, majd az utóbbi), mert a koptató már karcos volt egy kicsit és a húrokon is látszott a használat. Vedd számításba, hogy ha nem vállalják, hogy patentul leellenőrzik és beállítják neked előtte, akkor kifoghatsz ilyet is. És ekkor a visszaküldés már eléggé necces dolog. Ekkor erről még nem tudtam, mert pl. a webshop-ok tájékoztatójában is rendszerint jogszabályellenesen van ez megadva, de ilyenkor a visszapostázás költségét is nekik kell állniuk, ha elállás van (legalábbis én így tudom). Kérdezz rá mindenre inkább telefonon előtte.

(#25467) #20655360 válasza angelside77 (#25465) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem anno vállalták vna. Rákérdeztem. Nem lett belőle végül semmi, mert használtat vettem.

(#25468) angelside77 válasza #20655360 (#25467) üzenetére


angelside77
tag

Helyesebb lett volna, ha azt írom, hogy a honlapjukon nem reklámozták a lehetőséget, így nem is kérdeztem rá, s nem is kértem a beállítást.

De egyébként egy neten is árusító hangszerboltnál, sztem alapvető lenne, hogy megnézik mit küldenek el, mert a végén visszakaphatják az árut, ha a "user" nem ért különösebben hozzá.

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#25469) Alexios válasza angelside77 (#25468) üzenetére


Alexios
veterán

Én személyesen vettem a hangszerdiszkontnál a gitáromat, elvileg csináltak valamiféle beállítást mielőtt megkaptam(legalábbis egy csávó félrevonult vele vagy 10-15 percre és azt mondták beállítja :D) anélkül hogy kértem volna - igaz ez nem akadályozta meg őket abban hogy rozsdás húrral adják a jem-et :D

(#25470) Kobe válasza angelside77 (#25468) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem a hangszerboltos eladok eleg nagy hanyada minimalisan sincs tisztaban a dolgokkal, nemhogy a beallitas technikajaval....sokan sima bolti eladok, es ennyi

(#25471) angelside77 válasza Kobe (#25470) üzenetére


angelside77
tag

Ezt én is feltételezem. :) Ezért jó, ha a bolt alkalmaz egy hangszerészt is, aki ezt megcsinálja.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#25472) Enton


Enton
addikt

BUÉK a húrlelkűeknek.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#25473) Kobe


Kobe
veterán

Ha valakinek volna elklltheto negyed millaja egy tuti kis vetelre:

[link]

(#25474) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Hello Mindenki!
Visszatérek közétek pár év kihagyás után. Lenne némi szaktanácsadásra szükség, ha szabad!

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25475) #20655360 válasza WolfheartGR (#25474) üzenetére


#20655360
törölt tag

Hali! Jöhet bátran bármilyen kérdés. :)

A srácok, nem megérős ez?
[link]

Mégiscsak tégla mintás, nem mindennapos dolog.

[ Szerkesztve ]

(#25476) nap válasza brickm (#25462) üzenetére


nap
addikt

Köszi! :)

(#25475) ayy_lmao Hí, be csúf! :D

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#25477) Moleman válasza #20655360 (#25475) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem sem bejövős. :D Talán még 50-et se adnék érte.

(#25478) #20655360 válasza Moleman (#25477) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én se mondtam h tetszik egy szóval se. :P

(#25479) bigrob válasza #20655360 (#25475) üzenetére


bigrob
őstag

Ha neked tetszik vidd. Mi jól megvagyunk fa színű mr. RGA32-vel és a benne lévő EMG kombóval :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#25480) Moleman válasza #20655360 (#25478) üzenetére


Moleman
addikt

Azóta nézegetem, most már kedvem lenne kifugázni. :D

(#25481) WolfheartGR válasza #20655360 (#25475) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Otthonra kellene alacsony hangerőn (lehessen mellette beszélni, üvöltés nélkül, törpe nyulak félnek a nagy hangzavarban) csöves fej-láda megoldás. Leginkább Slipknot hangot szeretnék belőle kifacsarni. Lábkapcsolhatóság és effekt hurok még amire vágyom. Van valakinek erre megoldása?

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25482) WolfheartGR válasza WolfheartGR (#25481) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mert kellene a tiszta csatorna is SOAD-hoz. Ezért a lábkapcsolás. Én már betegre nézegettem magam, de nem jöttem rá a tutira, ráadásul nem is értek hozzá...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25483) cucka válasza WolfheartGR (#25481) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem erre valami digitális cuccot vennék.
1. Ilyen drop-zs metálhangzásnál annyira nem jön át úgyse a különbség
2. Ha csöves high gain hangzást akarsz, ahhoz a csöveket meg kell hajtani, az meg hangerővel jár
3. Rendes hangzáshoz rendes láda is kell, az meg megint hangerő

Ha mittudomén, blues-os crunch-os hangzás kell, arra vannak 1-2 wattos erősítők, meg mellé ilyen fiszfasz ládák. SOAD meg Slipknot kb. egyik se. Hallgasd majd meg youtube-on, hogy szól élőben a SOAD, ahhoz a hangzáshoz pénzpocséklás csöves cuccot venni.

[ Szerkesztve ]

(#25484) Moleman válasza WolfheartGR (#25482) üzenetére


Moleman
addikt

Tisztára tekert erősítő torzítópedállal? Bár a kicsi erősítők között nehezen találsz teljesen tisztát, megértem a dilemmát. Most már, hogy van egy Fender hangú kombóm, elfogadnék mellé egy Tiny Terrort játszadozni, de önmagában nem lett volna elég az Orange.

(#25483) cucka
Jogos.

[ Szerkesztve ]

(#25485) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Köszönöm a válaszokat. Ami miatt csövest szeretnék az az, hogy megértsem mégis mi az a "legendás" különbség amiről már annyit olvastam. Tranyós dolgokat hallottam már (Line6, Blackstar) illetve lehetséges végső megoldás a multieffekt szimulációval kis végerősítő láda dolog. De most a kíváncsiság ideje van. Csöves kell. Legfeljebb megy a piacra ha nem jön be. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25486) kemotox


kemotox
addikt

Emberek ki volt a jaguaros gitaros?? Csak en maradtam le, mint az allat, vagy tenyleg elfelejtodott a tabkitalalosdi? Hat mar megorulok a kivancsisagtol :D

(#25487) MATEO6600 válasza WolfheartGR (#25485) üzenetére


MATEO6600
őstag

Javítsatok ki, de ha valaki meg akarja érteni a csöves és a sima erősítők közötti különbséget, azt nem olyan hangerőn fogja értékelni, ami mellett beszélget és a törpenyulakat se zavarja...
Én erre a feladatra egy multieffekt + fejhallgatót ajánlok. A Slipknot nem kíván meg túl spéci dolgokat.

(#25488) impalaman válasza kemotox (#25486) üzenetére


impalaman
aktív tag

Eléggé úgy néz ki, hogy elfelejtődött, ennyi idő után pedig már inkább leírom a megfejtést: Johnny Marr

A tab pedig: The Smiths - Some Girls Are Bigger Than Others

Ebben a videóban 1:12-től pedig csak a riff, Jaguarral. :)

(#25489) WolfheartGR válasza MATEO6600 (#25487) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A nyuszik a lényeg, a beszélgetés az hangerő belövés miatt lett írva. :)
Ha nem megy a két csatorna akkor megelégszem eggyel is. Többen is csinálnak kis szoba csöves cuccokat. Csak van valami értelmük... Vagy a kombó járhatóbb út lenne?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25490) Eastman válasza WolfheartGR (#25485) üzenetére


Eastman
őstag

+1

Teljesen visszafogott hangerőre nem jó a csöves. A célodra sajnos még kis teljesítményű sem. Pont a túlvezérlés zamata adja a különbséget a tranyóshoz képest.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25491) brickm válasza WolfheartGR (#25489) üzenetére


brickm
őstag

Szia. Semmi értelme a kis csöves kombónak ha arra akarod hazsnálni, amit leírtál. Egy fél wattos SE végfok is akkorát hajít egy jó hangszóróval, hogy a nyuladat nem kell meghámozni, magától rúgja le a kabátját.
MIndamellett nem lesz slipknot highgain hangja.

(#25492) Eastman válasza brickm (#25491) üzenetére


Eastman
őstag

Nem tudtam Maestro, hogy a nyulakhoz is értesz.

:D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25493) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Köszönöm a válaszokat. Elszomorít a dolog dehát ez van. Majd lesz csöves a családi házas időszakban a garázsban. Mindenképp a végére járok a dolognak, de akkor később.
A válaszokból következik a következő kérdés (meg ez a szép mondat). Line6 pod HD 500x mondjuk egy Orange Micro Dark-kal ami végfokként funkcionál, illetve alá valami kis akár a saját PPC 108-as ládája működhet a jó hang, alacsony hangerőn boldog nyuszikkal megoldással?
(Nyuszikkal nem viccelünk. Nem esszük meg őket. Mentjük, szeretjük, családtagok!)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25494) cucka válasza WolfheartGR (#25485) üzenetére


cucka
addikt

Ha a különbség érdekel, ott a youtube, van egy csomó összehasonlító videó. Amúgy a különbség inkább árnyalatnyi, nem az van, hogy a csöves tízszer jobban szól.
(A legenda inkább a zenészeknek köszönhető, akik kizárólag az 1950-es évek techikai színvonalához ragaszkodnak)

(#25495) Eastman válasza cucka (#25494) üzenetére


Eastman
őstag

...vagy kedvelik a dirty blues hangzást.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25496) bigrob válasza WolfheartGR (#25485) üzenetére


bigrob
őstag

Ahogy már eddig is írták.

Én ajánlanám a Boss Katana kombókat, sajnos még csak videókban hallottam, de szerintem nagyon eltalálták. Szerintem faszán ledroppolva a lead csatornán megboostolva a gyári booster effekttel még jó is lehet.
Be köll állítani egy crunchos channelt és azt megszínezni egy tubescreamerrel és kész. Csak a noise gate meg tudja fogni :P :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#25497) WolfheartGR válasza bigrob (#25496) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A katana legkisebb tagja is 50w. Line6 15w sokszorta több volt mint amit jelenleg ki tudok használni. Ráadásul lila kardántengely nincs arról mi az az egyedi hangszóró ami benne van. Utána nézek amint időm engedi és jövök vissza majd. Illetve amit én felvázoltam az nem megfelelő?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25498) Panzermeyer válasza Moleman (#25454) üzenetére


Panzermeyer
tag

Köszi a válaszokat a LesPaul tanácsra.

Voltam ma a muzikernél és megnéztem egy Epi LP standardot. Hát nem mondom, hogy leesett az állam, de nagyon tetszett, amit láttam. Nem volt sima standardjuk, csak standard plustop pro, amibe felezhető probucker humbik vannak. Elsőre feltűnt, hogy erősítő nélkül megpengetve is már kb 2x olyan hangosan szól a gitár, mint az itthoni kópia. Naja, ez valószínű nem tüzifából készült.
Nekem viszont a felezésre nincs szükségem, úgyhogy maradnék a sima standardnál. Az is ugyanilyen fából készült?
Mit jelentenek ezek a szavak, hogy plain top, meg figured top?
Próbálom ki google-zni a különbséget a két gitár között, de nem nagyon értem :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25499) Moleman válasza WolfheartGR (#25497) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem nincs bajom a "túlméretezett" dolgokkal, igaz, az 50 watt fullcső tényleg nem tud elég halk lenni éjszaka, de napközben az is társasházkompatibilis (csak tiszta csatorna van).
Viszont van egy öreg 80 wattos, 2×12-es tranyós kombóm is V30 hangszórókkal, nulla háttérzajjal, akár aludni is tudnának mellette a nyuszik, és kifejezetten jól szól, még a fullcső mellé állítva is elfogadható.
Vagy a legjobb megoldás a csendhez egy jó fejhallgató. Nekem sajnos olyan régimódi cuccaim vannak, hogy nincs rajtuk kimenet, így fejessel marad az Amplitube.

(#25500) Eastman válasza Panzermeyer (#25498) üzenetére


Eastman
őstag

(Nagyfi Laci boltjába is mindenképpen menj el! Gibsonokban, Epikben erős. Viszont a saját-márkás gitárjait nem ismerem. Aszem azoknál csavarozott a nyak. Árkádiában is találsz LP-ket.)

Ja, pengetőt, vagy ha egy óra hosszát vagy és öt gitárt próbálsz; húrkészletet illik venni. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.