Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) #20655360 válasza V.Stryker (#25648) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nincs ajánlható szett.
Mindenképpen külön kell gitárt és erősítőt venned.
Mennyi a kereted?

40-50 körül már nagyon jó kezdő, használt gitárt lehet venni.

(#25652) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Keret az biztos 50 alatt. Most csak ilyen piac felmérés van. :) Épp egy oktatóval próbálok egyeztetni, hogy szorítson be egy-két órára,hogy megnézze egyáltalán érdemes-e ebbe nekem pénzt beleölni. :D

Ez kis Vox amplug ez tök ideálisnak tűnik, ha arra jó, amire gondolom...gitárba bele, fejre füles és csak én hallom a nyöszörögtetést. :) Pont ilyen kell nekem a panelba. :DDD

Igazából gyerekkori álom ez a gitározás, így felnőtt fejjel most már csak megpróbálkozom vele, ne úgy haljak meg,hogy hiányérzetem van. :)

Kérdeztem a gitáros ismerőst,hogy mielőtt megyek pofavizitre, előtte próbálkozzak-e magamtól, de lebeszélt,hogy jobb elkerülni a rossz beidegződéseket.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25653) #20655360 válasza V.Stryker (#25652) üzenetére


#20655360
törölt tag

Bárki, akinek megvan mind2 keze (és ujjai. :D) alkalmas a gitározáshoz, kortól függetlenül.
Am ha a tanár nézi meg, akkor nyilván szerinte érdemes lesz fizetni XD.

Az amplug egy tök jó ötlet, de sajnos még nem próbáltam, így nem tom hogy szól.

(#25654) Alexios válasza #20655360 (#25653) üzenetére


Alexios
veterán

Még az ujjak se feltételek, ld. Django Reinhardt, vagy nem teljes ujj esetén Tony Iommi :D

(#25655) jettison válasza #20655360 (#25653) üzenetére


jettison
tag

+1

Nem kell ettől félni. Ha nekem sikerélményem van benne, akkor bárki meg tudja tanulni. Max lesznek területek, amikre jobban oda kell figyelned. Nyilván világhírű gitáros már nem leszel, de gondolom nem is ez a cél. Ahhoz meg kell nagyjából 10 ujj, meg kitartás.

Ettől függetlenül, ha megteheted, hogy (jó) tanárhoz járj, mindenképp érdemes!

(#25656) #20655360 válasza Alexios (#25654) üzenetére


#20655360
törölt tag

Igazad van. :K

jettison: Haha. Azért a zenei érzék és/vagy technikai tudás soha nem volt feltétel a hírnévhez.

[ Szerkesztve ]

(#25658) jettison válasza #20655360 (#25656) üzenetére


jettison
tag

Sajnos...:)

(#25659) Plazmacucci válasza V.Stryker (#25648) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ilyennel nem lehet melléfogni: [link]

;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25660) V.Stryker válasza Plazmacucci (#25659) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :R Pont belefér a keretbe. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25661) Moleman válasza V.Stryker (#25652) üzenetére


Moleman
addikt

Én továbbra is úgy gondolom, hogy használtat érdemes keresni, de a vásárláshoz vigyél valakit, aki tapasztalt. Plusz minden kabalád legyen nálad, szerencsére is szükséged lesz. :)
A kísérő azért is jó, mert visszafoghat, ha hirtelen beleugranál valami rosszba, csak mert tetszik egy apró részlet. Néha nekem is elkélne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25662) V.Stryker válasza Moleman (#25661) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi a tanácsot. :R

Amúgy a gsfanatic szűrője csak nekem nem megy? Leszűrőm amit keresek, kiírja,hogy x találat, de marhára nem tudom azokat kilistázni. Van valami trükkje?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25663) #20655360 válasza V.Stryker (#25662) üzenetére


#20655360
törölt tag

[link]

Beírod a min és max összeget és keresés. A keresés mező maradhat üres.

(#25664) Panzermeyer válasza V.Stryker (#25662) üzenetére


Panzermeyer
tag

Az első 8-10 találat mindig a fizetős, kiemelt hirdetéseké, lehet ez zavart meg. Az én ajánlatom nem érdekel amúgy?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25665) V.Stryker válasza Panzermeyer (#25664) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Még pár órája írtam privátot...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25666) consono válasza #20655360 (#25653) üzenetére


consono
nagyúr

Az Amplug zseniális :) Karácsonyra egy Amplug Classic Rockot kaptam többek között az asszonytól (a Katana sajnos idén nem ért ide...), nagyon szeretem. Tökéletesen azt a hangot hozza, amire mindig is vágytam, tisztán és torzítva is, ráadásul az effektek is jók benne (na jó, a kórus nem az esetem). Meglepő módon a tiszta hangereje is nagy, nem csak a torzított. Szóval minden fillért megér, ha az ember a többieket nem zavarva akar játszani, rendes gitárhangon. Egész szombat délelőtt ezzel szórakoztam, rádugtam az Aux bementére a Korg Beatboyt (tudom, fordítva kellet volna, de most nem akartam felvenni semmit), elindítottam egy blues backing tracket és csak játszottam :) Évek óta nem élveztem ennyire a zenélést!

"In God we trust. All others must bring data"

(#25667) Panzermeyer válasza V.Stryker (#25665) üzenetére


Panzermeyer
tag

Jahhhhh bocsi :) . Csak lecseréltem a 2 éves telefonomat egy 5 évesre és még ismerkedünk :Y :Y

[ Szerkesztve ]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25668) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Erről a muziker.hu-ról rendelt már valaki? Biztonságos? Nincs itthon boltjuk, ha minden igaz, viszont van nekik az, ami nekem kell :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25669) Moleman válasza Panzermeyer (#25668) üzenetére


Moleman
addikt

Egy marék pengetőt meg kábelt rendeltem tőlük, mikor ingyenes kiszállítás volt, megbízhatóak. Az egyik pengetőből a rendelt 0.88 helyett 0.73-at kaptam, de nem jár érte hibapont, mert végül az is bevált.

(#25666) consono
De szép strat!

[ Szerkesztve ]

(#25670) TpS válasza Panzermeyer (#25668) üzenetére


TpS
őstag

Sokszor rendeltem onnan (LIne6 POD HD500X, húrok, Orange Crush PiX CR 12 L). Megbízható bolt. Garanciáztatnom még nem kellett. Időnként nagyon jó akciók vannak, a multi és az erőlködő is piszok jó áron volt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#25671) #20655360 válasza Panzermeyer (#25668) üzenetére


#20655360
törölt tag

Többször is. 0 problem eddig.

(#25672) strcpy válasza Panzermeyer (#25668) üzenetére


strcpy
tag

Már többször volt szerencsém a Muziker-hez.
Konkrétan ma jött meg a karácsony előtt leadott rendelésem. Csupán 3 hét volt. Nem vagyok boldog.
Másokhoz képest hanyagabbul csomagolnak, buborékfóliáról nem is hallottak, kb csak a futáron múlik, hogy mennyire baszódik szét sérül a doboz.

És a poén:
A Zoom G3X-hez járt volna egy Steinberg Sequel LE lemez is, ehelyett a dobozt kinyitva egy másolt Verbatim vigyorgott rám, lengyel felirattal.
Na, ennyit a muziker.hu-ról.

Ha azért választod őket, mert olcsóbbak (hála a szlovák/lengyel ÁFA-nak) inkább menj be egy rendes hangszerboltba, ott is engednek általában 5%-ot a listaárból.

[ Szerkesztve ]

(#25673) Panzermeyer válasza strcpy (#25672) üzenetére


Panzermeyer
tag

Azért keresem őket, mert a kinézett gitárom ezen az áron csak náluk és a mezzoforténél van, illetve ott sincs... Na meg a szàllítónàl leltár van és elmondásuk szerint ilyenkor hetekig nem térnek magukhoz. Úgyhogy számítsak nyugodtan arra, hogy februárig ülnek a gitáromon.
A muzikernél van központi készleten 4 db és 2 napon belüli szállítást ígérnek. Azon gondolkodom, hogy lemondom a mezzofortét és rendelek a muzikerből.

[ Szerkesztve ]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#25674) FockeWulf


FockeWulf
tag

Üdv! Szegedi hangszerboltokkal van valakinek tapasztalata? Mert valami vicc amit az egyikben tapasztaltam.... Vagy csak az én pofám nem tetszett? :D

(#25675) Tommyka21 válasza FockeWulf (#25674) üzenetére


Tommyka21
tag

Szegedi vagyok, van tapasztalatom.
Melyikben volt az eset?
Mi történt :DD :DD ?

(#25676) TpS válasza strcpy (#25672) üzenetére


TpS
őstag

A késés nem feltételen a muziker hibája. A futárok és piszkosul el vannak még mindig havazva, pl. a dpd még most sem tudja a határidőket tartani. Nálam eddig minden ok volt, de akkor ezek szerint nekem szerencsém volt. A csomagolás is teljesen rendben volt. Pl. az erősító doboza egy másik nagyobb dobozba volt rakva.

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#25677) TpS válasza Panzermeyer (#25673) üzenetére


TpS
őstag

Ebben a lengyel webshopban is szétnézhetsz, egyik ismerősöm innen vette a balos gitárját: [link]
Ő nagyon dicséri őket és az árakat is. A szállítás is piszok gyors volt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#25678) FockeWulf válasza Tommyka21 (#25675) üzenetére


FockeWulf
tag

Én is szegedi vagyok :)
A "csermák" hangszerboltban volt pár eset. Az az öreg fószer (tulaj?) valami rettent kellemetlen figura...első körben egy klasszikus gitárt vettem ott...de valami olyan hangnemben tárgyalt velem mintha egy görög isten lenne, aki halandóhoz leereszkedett...nem mellesleg mindenféle hülyeségeket mondott az adott gitárról ( persze magasztalta, holott egy igaz jó, de alsó kategóriás handszerről van szó). Aztán puhatokot szerettem volna, mondtam 7-8-9 ezres kategóriában, erre mutogatni kezdi a 18-20 ezreseket...mondom 7-8-9 ezerért érdekelne...persze meg sem hallotta, folytatta tovább, hátha rámsóz egy drágább tokot, na mondom akkor viszlát...az ajtóban voltam mikor utánam szólt, hogy van itt olyan is amit keres...megköszöntem és eljöttem persze. Meg úgy az egész...kasszánál fizetsz, se egy köszönöm...vagy valami, vagy egy köszönés ha be/ki megy a vásárló...tehát alapdolgok...
Szóval nagyon baratságtalan egy hely...

(#25679) Tommyka21 válasza FockeWulf (#25678) üzenetére


Tommyka21
tag

Jaja, ők olyanok.
Ott csak pengetőt veszek én is vagy azt se :DD :DD .
Amúgy drágák is nagyon.
Az asszony akart nekem venni karácsonyra 1 jobb gitártokot de úgy felcseszték, hogy a Muzikertől rendeltük meg közösen :DD .
A másik 1 fokkal jobb (Music Centrum- Dugonics térnél) bár ott is van 1 bolond sapkás fószer de Ő ártalmatlan :DD .
Pedig most akarok menni a Csermákba hátha van Katanájuk és kipróbálható is.

Muziker- én rendeltem már vagy ötször Tőlük, korrektek, jól csomagolták a cuccot és eddig minden megjött 3 napon belül.
Plussz a Muziker pontokon vettem tisztítókat patch kábeleket.

(#25680) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Én a POD-ot pl Medgyesinél vettem, ők tartanak egyedül készletet... A tököm fog várni 3 hetet, hogy a többi gagyi webshop behozza külföldről és még csak kipróbálni sem lehet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25681) Moleman válasza Plazmacucci (#25680) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem a Medgyesi nem volt szimpatikus, 7 éve bementem hozzájuk piezo hangszedő után érdeklődni, épp nálam volt a gitárom. Meglátta, hogy régi húrok vannak rajta, kérdezés nélkül levágta az E6-ot, ráhúzott egy más vastagságú GHS-t, hogy nézzem meg mennyivel jobb így. :D Nem örültem, akkoriban nem nagyon volt pénzem húrra se. Utána mondjuk jól kezelték, mikor mondtam, hogy 11-es volt rajta, nem 12-es, adtak helyette 11-es készletet. Tapasztalatnak jó volt, hogy akusztikra ne vegyek többet GHS-t, mert nagyon rossz hangja volt. :D

(#25682) FockeWulf válasza Tommyka21 (#25679) üzenetére


FockeWulf
tag

Igen, a Music Centrum baratságosabb üzlet, végül aztán ott lett megvéve a puhatok. Húrokat is onnan szoktam venni, igaz hangszerből kissebb a választék. Nézegetek mostanában egy Les Paul kópiát, olvasgatva a témában, legtöbben a Vintage V100 ast dicsérik...Itt Szegeden nem lehet kipróbálni, mert nincsenek Vintage gitárok, csermák báttyához meg amúgy sem mennék ha volna is :) a Music Centrumba asszem van összvissz egy Cort cr100 as, már ami a Les Paul formát illeti, szóval mindenképp Pest...majd ha vásárlásra kerül a sor...egyenlőre még csak nézelődöm :)

(#25683) Moleman válasza FockeWulf (#25682) üzenetére


Moleman
addikt

Összehasonlításban nekem az Árkádia segített a legtöbbet, ott volt Vintage és Epi is, kipróbálásnál a szín úgyis mindegy. A Mezzofortéban a drágább Epi szériák is szoktak lenni, mint Plustop Pro, Tribute.

(#25684) brickm válasza Panzermeyer (#25649) üzenetére


brickm
őstag

felesleges idő és anyagpocséklás lenne. Egy szimpla buffer fokozattal indul, majd egy dupla meghajtás tonesctak-kel, és egy fázisfordító hajtja az SE véget. Bármelyik régi csöves rádió ugy szól, ahogy ez, csak kell neki egy hangszín.

(#25685) FockeWulf válasza Moleman (#25683) üzenetére


FockeWulf
tag

Köszi, az Árkádiáról én is jókat hallottam, mindenképp betérek majd oda is. Én sok helyen olvastam h a Vintage veri az Epiphone hasonló, de még az egy lépcsővel drágább szériáit is.
Nemtom mennyi igazság van benne. Én első elektromos gitárra 90-100 rugótól többet nem akarok adni.

[ Szerkesztve ]

(#25686) Tommyka21 válasza FockeWulf (#25685) üzenetére


Tommyka21
tag

Igen, bővebb választék és próba miatt Pest a fő célirány.
A Coda Hangszer is jó, én ott vettem a Squierem.
Van választék is.

Más - úgy néz ki vasárnap megyünk kipróbálni a 99-es Epi customot :) ...

(#25687) Moleman válasza FockeWulf (#25685) üzenetére


Moleman
addikt

A drágább Epi-verő Vintage-ek szerintem olyan legendák lehetnek, mint a Gibson-verő Epik. :DDD
A Vintage kicsit olcsóbb azonos kategóriában, összeszerelési minőségre nagyon hasonlóak, játékérzetre viszont elég másak, legalábbis szerintem. A hangjukra már nem emlékszem, talán ki se próbáltam őket bedugva, mert a játékérzet miatt nézegettem.

Igen, mostanában a Codában is szimpatikusak.

[ Szerkesztve ]

(#25688) Kobe válasza #20655360 (#25328) üzenetére


Kobe
veterán

Lehet en leszek az :) lehet sikerul csereben megegyezni a tulajjal, a heten elvileg eldol :)

(#25689) #20655360 válasza Kobe (#25688) üzenetére


#20655360
törölt tag

Kis cukorfalat (nem te, a gitár, vagy mittom én XD), vigyed, ha jó.

(#25681) Moleman: Aztaqrva...

(#25690) Tommyka21 válasza Moleman (#25687) üzenetére


Tommyka21
tag

A Vintagenek kényelmetlenebb vagy vastagabb a nyaka mint az Epinek?

(#25691) Moleman válasza Tommyka21 (#25690) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem kényelmetlenebb volt, de nem lehet egyszerűen megfogalmazni, már nem is emlékszem rá pontosan. Talán keskenyebb volt kicsit a nyak és mélyebb C a profilja. De ilyen keskeny-vastag a Gibsonom is, az mégis kényelmes, vagy csak megszokás kérdése, nem tudom.

(#25692) FockeWulf válasza Moleman (#25687) üzenetére


FockeWulf
tag

Nem tudom h van-e igazság benne, avagy csak legenda, mivel egyiket sem próbáltam, csupán neten, különböző fórumokon, bejegyzéseken, e témában információk után kutatva olvasgattam több helyen is ezt. Minden esetre annyit leszögezhetek, hogy a vélemények, kritikák döntő többsége jelentősen jobb véleménnyel van a Vintageról, mint az Epiphoneról. Persze ez sem szentírás, lehet fordítva van, vagy lehet két közel egyforma gitárról beszélünk hangzásban, kényelemben.
Kinézetre s kidolgozásra nekem a Vintage v100-as sokkal jobban tetszik, mint az Epi 100. Persze az Epi sem csúnya, de valahogy olyan "kínaibb" a kinézete, kodolgozása. És persze az áruk is közel egy 20-as különbség, szóval eddig a Vintage a nyerő, de ez csak egy bizonytalan vélemény ezeddig :)

[ Szerkesztve ]

(#25693) Alexios


Alexios
veterán

Line6 Helix-et próbált már valaki? Netes vaktesztek alapján nekem eléggé bejön, bár kicsit még gyűjtögetni kéne hozzá :D Viszont a pedalboard témát teljesen megoldaná

(#25694) Tommyka21 válasza FockeWulf (#25692) üzenetére


Tommyka21
tag

Az Epi 100 az csavarozott nyakú.
Szerintem azt simán üti a Vintage v100.
Inkább az Epi Standarddal kell összehasonlítani bár az meg drágább...
Használtban nem gondolkozol esetleg?

(#25695) Eastman válasza Moleman (#25691) üzenetére


Eastman
őstag

+1

Eddig két Vintage volt a kezemben próbaképpen, de nekem nem jött be a nyakuk. Úgy ahogy mondod; mélyebb a C profil és a fogólap keskenyebbnek tűnik a szemöldöknél. Nekem kényelmetlen volt átfogni.

Nem tudom, hogy egy Vintage mennyire tartja az árat. Lehet, hogy a kolléga helyében én egy trapéz berakásos Epit vennék, gyűjtenék hozzá (nem szórnám el perifériákra a pénzt) és később egy alap Gibson LP-t. Nagy élmény egy usa Les Paul.

Már, ha a tradicionális LP az irány. (Tapogatózni a témában szinte mindegy, hogy melyikkel.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25696) Plazmacucci válasza Alexios (#25693) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Négy kilóért inkább meg sem nézem :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25697) Alexios válasza Plazmacucci (#25696) üzenetére


Alexios
veterán

Ehh, nekem is az ára fájna főleg :D Igazából eközött és HD500X közt vacilálok, mert végülis meg tudnám venni, csak nem feltétlen akarom :DDD

(#25698) Plazmacucci válasza Alexios (#25697) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Attól függ mire használod. Ricsinek van jó pár Helix videója, hogy mit lehet vele csinálni stúdióban, vagy erősítőkkel. Elég fasza, főleg a wet-dry-wet setup: [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25699) Moleman válasza FockeWulf (#25692) üzenetére


Moleman
addikt

Ahogy a többiek is mondják, a V100-nak az Epi Standard a párja, tehát ha csak az árát nézed, gondolkodás nélkül a V100 felé lendül a mérleg nyelve, még használtan is. Csak hát nem mindenkinek kényelmes.

(#25700) Eastman válasza FockeWulf (#25692) üzenetére


Eastman
őstag

Ez a kényelmi kérdés meg olyan, hogy próbáld ki mindkét márkát, és ha kényelmes valamelyik, akkor a felirattól függetlenül működik a dolog. ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.