Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) delta9 válasza CWorm (#190) üzenetére


delta9
senior tag

de pontos is? mert azt igy látatlanból nem hiszem, ha csak úgy beledobtad.

(#202) ipgirl válasza bebean (#199) üzenetére


ipgirl
tag

az van, hogy semmit nem értek a gitárokhoz :) elvileg nagyon keveset használt, gyakorlatilag semmit nem volt használva.
Ez van beleírva :) : Amada ...és csehszlovák

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#203) fokukac válasza ipgirl (#198) üzenetére


fokukac
nagyúr

ne keseredj, a minőség pénzbe kerül. Nem tudom, milyen gitárt vettél, de annyiért talán már lehet normálisat is.
ezek a pár ezer ft-os orosz, román, meg cseh gitárok olyan katasztrofálisak, hogy azon meg nem tanulnál játszani az életben... :U
még egy gyakorlott gitárosnak is megerőltető rajta játszani, nemhogy egy kezdőnek... :(

egyszer vegyetek a kezetekbe egy spanyol gitárt, s meglátjátok, miről besézltem... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#204) ipgirl válasza fokukac (#203) üzenetére


ipgirl
tag

....ez van....nem értek hozzá :( de talán sikerül ezen is alkotni majd egyszer /évek múlva :F / vmit.....

[Szerkesztve]

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#205) CWorm válasza delta9 (#201) üzenetére


CWorm
aktív tag

Hogy érted, hogy pontos-e? Mindenesetre a válasz: nem tudom. :) Bár már ki is szedtem a gitárból a tremolót, mert nem kell az nekem (még, egyelőre :) ).
Tudom, sokan mondják, hogy akusztikuson kell megtanulni gitározni, de lesza.. vagyis hát nem akarok most venni egy akusztikusat, pár hét múlva meg (na jó, olyan gyorsan azért nem megy :) ) egy akármilyet. Jó ez nekem, az ujjaim is szerintem gyorsabban hozzá fognak edződni az acélhúrokhoz, mert néha már baromira fájnak, alig várom hogy végre megkeményedjenek és normálisan, fájdalom nélkül le tudjak fogni akkordokat. :DDD
Ööö, most nem látom ki írta, hogy elektro gitáron nem mindig hallani, hogy ha nem jól szól vmi akkord. Ilyesmiket direkt szoktam ellenőrizni úgy, hogy külön megpendítem mindegyik húrt, és akkor meghallom, melyik szar.
Ha nagyon akarnék akusztikusozni, akkor megtehetném mert a szobatársamnak van (télleg, akkor nem is kéne venni :) ), de nincs kedvem. ;]

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#206) robo01 válasza CWorm (#205) üzenetére


robo01
tag

A tremoló beállitása és az, hogy pontosan szól (az oktávoknál és feljebb) eléggé összefügg. Rossz tremolóbeállitásnál kétszer hozzányulsz és máris elhangolódott. Tanulj meg üveghangra hangolni úgy a legpőontosabb ha nincs hangológéped.

(#207) CWorm válasza robo01 (#206) üzenetére


CWorm
aktív tag

Szerencsére van hangológépem, meg is néztem vele a gitárt tremolózás után és nem állítódott el hálistennek. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#208) virtual válasza ipgirl (#198) üzenetére


virtual
tag

Az én 1000 Ft-os gitárjaimat anno 14 éve vettem kb., szóval ne ahhoz hasonlítsd, hogy te ma mennyiért tudsz venni. Ma egy tanuló szintű használt akusztikus szerintem 15e-nél kezdődik kb. Új gitárok meg elég drágák ahhoz, hogy valaki megvegye és két hét után rájöjjön, hogy mégsem akar gitározni.

(#209) delta9 válasza CWorm (#207) üzenetére


delta9
senior tag

úgy gondoltam, hogy belerakod a tremolót behangolod hangológéppel, azután fox egy d-durt vagy c-durt és az pontos e. vagy a 12bound nál pontos e. mert azért nem úgy megy ám az, hogy a babishús. egy lespault sztem még nehezebb, pedig azon még tremoló sincs.

(#210) jo...


jo...
újonc

hello!

azért írok mert a segítségeteket szeretném kérni!
szeretnék én is megtanulni gitározni, de sajna soha nem jutok el tanárhoz mert soha nincs rá elég időm!arra szeretnélek megkérni titeket, hogy ha tudtok mondjatok nekem valamilyen linket vagy ajánljatok valamilyen könyvet amiből megtanulhatnám a gitározás alapjait!

és lenne még egy kérdésem!
vettem egy gitárt jó óccsón mivel megtanulni ugyis jó lesz, de azt mondta egy ismerősöm, idézem : a nyak elhúzza a húrokat, lehet, hogy ferde!
ez miiiii?:Y :Y :Y
igazából akitől vettem az falnak támasztva tárolta!nagy baj ez?javítható és ha igen kb mennyiért és megéri-e!
előre is köszönöm a segítséget!

viva la ska!

(#211) bebean válasza jo... (#210) üzenetére


bebean
aktív tag

Üdv!
tanulashoz könyv ld. föntebb (Muszti-Bobay+meg vannak masfelek is). azt beszélik, hogy ha tartósan falhoz tamasztva tarolod a gitart, akkor elferdül a nyaka. az elmult 12evben meg nem fordult velem ilyen elő, de elkepzelhető, hogy deformalodik a nyak. en mindig a falhoz tamasztottam, nem törtent semmi.
javitani nem nagyon lehet szerintem, csak akkor ha le lehet a nyakat csavarozni (ebben az esetben cserelni lehet, ha esetleg talalnal olyat, ami illik ra.)

ja, es itt egy link: Bővebben: link, ahol talaltok tabos meg nem tabos kottakat stb. nem csak guitar! a kottak lejatszasahoz szükseg lesz a Finale Notepad 2005 nevű programra, amit le lehet tölteni (oldalon a link ha jol emlekszem)
b

...

(#212) jo...


jo...
újonc

ok!
köszi szépen!

(#213) jo...


jo...
újonc

És valakinek nincs meg véletlenül ez a könyv mert én nem tom megszerezni!
ha valakinek van feleslegesen akkor megvenném tőle!
köszi

(#214) CWorm válasza jo... (#213) üzenetére


CWorm
aktív tag

Alexandra könyvesboltokban lehet kapni.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#215) Dominator válasza jo... (#213) üzenetére


Dominator
aktív tag

a legegyszerűbb, fa felhívod a szerzőket telefonon, náluk személysesen olcsóbb, mint könyvesboltban. Én tegnap vettem meg, és már szépen haladok előre :C Ja, és szerintem vedd emg hozzá a CD-t is, úgy kb annyiba kerül, mint a könyv külön, ha boltban veszed

Bővebben: link illetve 274-24-47-es telefonszám

[Szerkesztve]

(#216) Dominator


Dominator
aktív tag

Most voltam öcsém akusztikusgitár tanárjánál, meg egy maszek rockgitár tanárnál. Az egyik 3000 pénz fél évre, de csak szeptemberben lehet kezdeni (van ugyanott jazz-rock tanár is) + felvételi, meg vizsga, meg szolfézs. A maszek személyesen garantálta, hogy a havi 6000 Ft- ellenében 3 év alatt profi zenészt farag bárkiből... Na jó, nem bárkiből :D Csak arra most nem igazán van keret...
Szóval maradok a könyvnél, meg az itthoni szorgalmas gyakorlásnál. Ellenben tud-e valaki egy konkrét tippel segíteni? Kellene nekem egy elektroakusztikus gitár, aktív elektronikával, lehetőleg keskenyebb nyakkal, mert hogy az elektronyos gityünak is keskenyebb a nyaka, csak először még nem olyat akarok venni.

(#217) Dominator


Dominator
aktív tag

Na mi van emberek? Hirtelen senki nem gitározik? :F

(#218) robo01 válasza Dominator (#217) üzenetére


robo01
tag

Neked nem a hurokat kéne már szaggatni ahelyett, hogy itt irogatsz. :)

(#219) bebean válasza Dominator (#217) üzenetére


bebean
aktív tag

milyen zenet akarsz jatszani? miert pont e-akkusztikus kell?

...

(#220) Dominator válasza bebean (#219) üzenetére


Dominator
aktív tag

Mert lehet hogy nemsokára nagybátyám odaadja a régi gitárerősítőjét, és akkor célszerű lenne egy olyan gityó, amivel ki is tudom használni. Egyébként itt felmerül még egy kérdés: az elektronyos gitároknak milyen a csatlakozása? Sima jack dugesz, vagy valami speckó?

(#221) Dominator válasza robo01 (#218) üzenetére


Dominator
aktív tag

Tegnap megvágtam a kezem egy tömb sárgarézzel, szóval most kicsit pihentetem :(

(#222) bebean válasza Dominator (#220) üzenetére


bebean
aktív tag

ha lesz erösitö is, akkor zsir. :DDD igen, sima jack csatléakozas kell.
nincs nagy tapasztalatom elektromos teren. regen a Jolanammal ugy zuztam, hogy bedugtam a hifibe. eleg jol szolt, nem tudom milyen karokat okoztam meg hogy ezzel haza lehet e vagni egyaltalan a cuccot. :F
volt egyebkent kb. 3 hetig egy Reflex erősítőm (ha jol emlekszem ez magyar termek), ami nagyon jo volt meg minden, csak el kellett adnom, azota nem is vettem masikat...

[Szerkesztve]

...

(#223) Dominator válasza bebean (#222) üzenetére


Dominator
aktív tag

én is hallottam valami ilyesmit, de hogyan lehet ezzel kárt okozni? és miben? az erősítőben?

(#224) bebean válasza Dominator (#223) üzenetére


bebean
aktív tag

gondolom az erősítőben. ezt majd egy hozzaertö elmondja, en nem tudom :(
egyebkent azota is szol a cucc.

...

(#225) robo01 válasza Dominator (#223) üzenetére


robo01
tag

Esetleg úgy, hogy szétnyomod a hangfalat.

(#226) Dominator válasza robo01 (#225) üzenetére


Dominator
aktív tag

Most egy ilyen nagyon hülye kérdés: a fejhallgatót be lehet közvetlenül dugni a gityóba? Vagy mindenképpen az erősítőbe? Mekkora lol lenne, a fejhallgató lógna ki a gitárból.

(#227) robo01 válasza Dominator (#226) üzenetére


robo01
tag

Hát ez tényleg nagyon hülye kérdés, de azért probáld ki hátha felfedezed a világ új csodáját. Ez már azért tulmutatna a piramisokon is.

(#228) Dominator


Dominator
aktív tag

Találtam egy kellemes videót a www.antipopvideos.com címen, bizonyos Breed77 nevezetű formációtól. Nagyon lazán nyomják :))
Le lehet tölteni innen: Bővebben: link

(#229) CWorm


CWorm
aktív tag

Én már kipróbáltam ezt a fülhallgatós dolgot és nem lehetett semmit sem hallani.

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#230) robo01 válasza CWorm (#229) üzenetére


robo01
tag

:)

(#231) Dominator


Dominator
aktív tag

Gondoltam, most ezért nem nyitok új topicot, de Szerintetek melyik a rocktörténelem legszebb gitárszólója? Kíváncsi vagyok a véleményekre.

(#232) CWorm válasza Dominator (#231) üzenetére


CWorm
aktív tag

Valamikor tavaly volt a tv-ben egy hír, hogy asszem egy brit zenemagazin olvasói szavazatai alapján kihirdették a világ legjobb szólóját, vagy valami ilyesmit. Csak az a baj, hogy már nem nemtom kinek miféle száma volt ez. Mellesleg sajnos nem vagy okzeneileg elég művelt ahhoz, hogy válaszoljak a kérdésre, de azért mondok egy számot: a Kispál-nak a Disznók táncában lévő szólója baromira bejön!

Egyébként tök fura, hogy itt mindenki kvázi-tag. :Y

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#233) Dominator válasza CWorm (#232) üzenetére


Dominator
aktív tag

Hehe, télleg sokan vagyunk kvázik

Valóban, a Disznók tánca figyelemre méltó, ellenben mostanában kezdem felfedezni az Iron Maiden munkásságát, és ott is vannak figyelemre méltó gitárszólók, na meg Child in Time a Deep Purple-től, jeee :))

(#234) WEBER válasza Dominator (#231) üzenetére


WEBER
tag

hát szerintem john petrucci akármelyik szólója
bár nemtom mennyire mondható rock-nak amit a dream theatre csinál

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#235) Dominator


Dominator
aktív tag

8 óra munka 8 óra pihenés by Nagy Feró <---- na ez az első dal, amit el tudok jáccani :)) Tudom hogy nem nehéz, de akkor is jó érzés.

Mellesleg UP!

(#236) CWorm válasza Dominator (#235) üzenetére


CWorm
aktív tag

Én már a refrén első részét tudom eljátszani... :) de sajnos nincs végig letabozva a gitársuliban, szal neten kell majd megnézni a teljest, ha én is el akarom játszani a teljest. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#237) Duffy


Duffy
csendes tag

Sziasztok!

Ismeri itt valaki a Vorson gitárokat?
Vélemények, kritikák? :)

(#238) WEBER válasza Duffy (#237) üzenetére


WEBER
tag

inkábbb nem dicsérném őket javíts ki ha nem így van de ezek ugye a jó kis magyar gyártmányú gitárok.
én nem sok jót hallottam róluk. a vorsontól csak gitárládát szabad venni.
ird meg milyen összegben szeretnél gitárt venni és akkor megmondom mit tudok ajánlani.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#239) CWorm


CWorm
aktív tag

Örömmel tudósítom, hogy tegnap este meglett az első szám, amit el tudok gitározni. :)) Magyarul sikerült végig mindent mindenhol jól eljátszani. Mondjuk nem egy nagy szám ennek a dalnak a gitárja, viszont a szám kiba jó, úgyhogy örülök. (Bár szerintem 2 gitár van benne, lehet hogy kéne még tabot néznem, van-e a másikhoz...)
Ja egyébként erről a nótáról van szó: Yeah yeah yeah's - Y-control

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#240) Dominator válasza WEBER (#234) üzenetére


Dominator
aktív tag

Hú, ma most meghallgattam tőlük a Fatal Tragedy-t, hát nagyon nem egyszerű amit nyomnak :)

(#241) WEBER válasza Dominator (#240) üzenetére


WEBER
tag

vágják a témát. külföldön nagyon sok helyen híresek. de érdekesmód itthon nemigazán ismerik.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#242) Dominator válasza CWorm (#239) üzenetére


Dominator
aktív tag

Hú, nem tudtam így cím alapján, hogy miről van szó, de ezt ismerem és jóó :)) Gratula hozzá :C

(#243) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

én most kezdek majd bele:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#244) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

uP

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#245) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

up, ma vettem meg első gitáromat, és értelmetlen pengetésen kívül semmit se tudok vele.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#246) CWorm válasza aDM|RaL^ (#245) üzenetére


CWorm
aktív tag

akkor tanulhatunk együtt, én egy hónapja vettem gitárt, de még mindig alig tudok ''értelmeseket'' pengetni... :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#247) Zamery válasza CWorm (#246) üzenetére


Zamery
senior tag

Hátha esetleg zenekart akartok alakítani, akkor mint középkezdő basszgitáros jelentkeznék... :D

https://steamcommunity.com/id/zamery/

(#248) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

na :D alakul a dolog:)

tőleg tanulhatunk együtt, haver, aki tud gitározni, valami akkordokról dumált... van vmi listám mit kéne megcsinálnom.
majd délután írok

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#249) CWorm


CWorm
aktív tag

Na, alapítsunk egy zenekart, Kezdők néven. :DD Már csak egy dobos hiányzik, én bevállalom az éneklést, ha kell. :DDD

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#250) aDM|RaL^ válasza CWorm (#249) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

:DDDDdd bezúzós lenne

csak az a gond, bedugtam a gitárt, és nems zólal meg. mi van ienkor?

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.