Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Arpika22 válasza mr.geeZ (#510) üzenetére


Arpika22
csendes tag

oké nyomok majdfel! csak a képtár mindig ''hülyül'' velem és edig még nem sikerült normálisan meg csinálnom! de nyomok fel hamarosan!! az összes hangszeremről erősítőről meg ienekről :)

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#552) Arpika22 válasza ÉN007 (#502) üzenetére


Arpika22
csendes tag

hümmm köszi a képet :) igazán jól mutat a kezedben!!! sok sikert hozzá meg aztán jó tanulgatást ;) csak jelezd a fejleményeket :B

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#553) Arpika22


Arpika22
csendes tag

16vagyok október 11. leszek 17. 6éves koromba kezdtem el gitáral ügyködni nagyábl ennyi. jah és rockon nőttem fel szal érthető a 6éveskoromban való gitározás kezdés ;)

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#554) fokukac válasza ÉN007 (#502) üzenetére


fokukac
nagyúr

váóó, cremona! én is ilyenen kezdtem...
kezdeni nem rossz...
ha ezen megtanulsz játszani, egy spanyol gitáron már gyerekjáték lesz...! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#555) HavocS


HavocS
senior tag

Hehe, micsoda társaság alakult ki itt :D Én pont egy hónapja töltöttem a 18-at, és most (egy óra múlva) megyek majd érettségizni (szóbeli) :Y
de elvileg ma jön meg a multieffektem is, szóval ettől függetlenül jó kedvem van :D

(#556) ÉN007 válasza HavocS (#555) üzenetére


ÉN007
csendes tag

A nővérem is most érettségizik, de ő már túl van rajta...
Hová mégy tovább?
Mondjuk ez nem épp témába vágó, bocsi:B:U

(#557) ÉN007 válasza fokukac (#554) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Igyekszem ezen megtanulni, aztán jöhet a többi:)

(#558) ÉN007 válasza Bencom (#529) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Köszi a bókot, bár a megjegyzés nem volt olyan szimpi...
:((:DDD

(#559) ÉN007 válasza Chandler (#547) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Szia!
Olvasd el az előző napok hozzászólásait, épp ilyesmiről beszélgettünk, mikor ide keveredtem ---ebbe a tök jó társaságba:B:):R
Amúgy épp azt beszéltük, hogy nem a tanár a lényeg, mármint én pl nem tanárral fogok nekikezdeni, de itt nem egy figura felbukkant :) aki megerősített abban hogy lehet ezt egyedül is.
Sok sikert!

(#560) Bencom válasza ÉN007 (#558) üzenetére


Bencom
senior tag

bocs, akkor félreérthetően fogalmaztam: úgy értettem, hogy a ''számtechzseniség'' nem valami nőies dolog, a lányok inkább más területen szoktak jeleskedni, és itt ne a hátsó gondolatok jussanak eszedbe:U

még nekem mondják, hogy csúnya a fantáziám, mikor már csak ha bókolok valakinek, félreérti:U:DDD

mindenesetre eddig ezt a műfajt nem nagyon gyakorolhattam, úgyhogy én kérek elnézést;)

Skót: A bund az a sok kis réz (vagy v.milyen fém) rudacska, ami keresztezi a nyakat és így osztja hangokra... a pickup, megmondom őszintén, foggalmam sincs, hogy mi:B

A véres újjról meg még annyit, hogy idetapám annakidején több zenekarban is játszott, (Hajduböszörményben pl. még most is emlegetik a Rock-ka nevő zenekart) és mivel elektronikai műszerész volt, ő csinálta az erősítőket és a hangfalakat meg a torzítókat is, így szerényen szólva vadásztak rá a zenekarok (meg különben is, egész jól játszik, de akusztikuson már én vagyok a jobb, egészen addíg, míg le nem jön a tesóm barátja, aki számtechtanár és profi!), és így volt olyan, hogy egy nap több kluibban is fellépett egymás után, így volt olyan nap, hogy 12 órát játszott egyhuzamban!:Y

na, azután még a szólógitár is szétszedné a kezed!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#561) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Hát 12 órányi gitározástól elhiszem:U:D A pickup a hangszedőt jelenti azok a kis hasábok a gitártesten húrok alatt,az veszi fel a jelet;) Nemár hogy itt mindenki iylen zsenge csak én nem :O:DDD

(#562) Bencom


Bencom
senior tag

mellesleg nem értem, hogy miért ír mindenki élettörténeteket, lemaradhattam valamiről, de írok én is, hogy legyen nektek:DDD :
'89 okt. 15-én születtem Debrecenben, és most élek:P:DDD
az adataimnál megvan, hogy hol lakok, úgyse' tudjátok, hogy hol van:D
kb. 6-7 éve gitározom magamtól, és elvagyok vele, mint a befőtt...

U.I.: nem tudom, hogy az előző hsz-t miért tettem offba, de nem így akartam:U:(

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#563) Bencom válasza Tütüm (#561) üzenetére


Bencom
senior tag

sose tanultam, így nem tudom, mi micsoda, csak az akkusztikus gitáron... szólógitár (elektromos) még egyáltalán nem is volt a kezemben, basszusgitár is csak egyszer...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#564) Bencom


Bencom
senior tag

szar kép, tudom, de ezt az egyet találtam...
valójában nem vagyok ilyen csúnya:DDD
Bővebben: link <-- katt erre, hogy meg tudd nézni!

MOD: ez egy vebkamerával készült kb fél éve (ha nem több) azért ilyen rossz a minősége.

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#565) ÉN007 válasza Bencom (#560) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Ok ok,bocsi, nem akartalak meggyanusítani, vagy ilyesmi... Ha hallanám mikor mondod, bizti nem lenne félreérthető, de így elolvasva, gondoltam inkább nem hagyom magam... :)
Amúgy nekem baromi sokan mondták már, hogy piszkos a fantáziám meg hogy mindent félre értek, de ez nem igaz, csak szeretm zavarbahozni az embereket, mert olyankor mindenki olyan aranyos:)
De ezt nem azért írtam hogy zavarba gyere:)
Mindegy, amúgy már alig várom a pénteket!!!!!!



Ui: köszi a bókot:B

(#566) Bencom válasza ÉN007 (#565) üzenetére


Bencom
senior tag

én sosem bókolok feleslegesen;)
de azért zavarba jöttem, hidd el, csak nem láttad a képernyőn keresztül azt az ''aranyos'' képemet, mikor elszörnyedtem az írásodon:DDD
nekem is elég piszkos a fantáziám, de mikor bókolok, (úgy igazából) akkor nem szoktam élni ilyen szándékosan félreérthető dolgokkal...
de mondom, nem sokat udvaroltam még életmeben, ezért nem igazán vagyok jártas a témában:U:B

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#567) Tütüm válasza Bencom (#563) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Jóvanna csak vki mondta asszem Te hogy nem tudod mi a hangszedő gondoltam megosztom az infót hogy tudjad,nem azé írtam mert hüylének néznék bárkit:Y:U;)
Jóis ám egyértelműen kétértelműnek lenni,a piszkos fantázia meg normális:P:D

(#568) Chandler válasza ÉN007 (#559) üzenetére


Chandler
senior tag

koszi :)

(#569) ÉN007 válasza Bencom (#566) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Jaj de szerény itt valaki:)
Jólvan na, nem akarlak szekálni. De tudod, csak jótanácsként a jövőben ne azzal kezd egy lánynál hogy :
''Szia, igazából azt sem tudom mit mondjak, még nem udvaroltam senkinek... stb...'' Nem hiszem, hogy rögvest a nyakadba ugrana, hogy Te milyen kedves aranyos, édes... vagy:)
De ez csak tipp, bár megmondom őszintén még én sem csajoztam soha:)
No mindegy, hagyuk!
Különben meg egyetértek az elöttem szólóval, miszerint a piszkos fantázia a normális, csak vannak akik leplezik, hogy a sajátjuk is olyan:)
Mit is akartam?
Ja igen, a könyv, már nem is tudom ki kérdezte, a címe: Folk gitáriskola, Muszty Bea és Dobay András könyve. Az nincs rajta hogy mikor adták ki, de elég régi, mert 58 Ft volt annó:) Apum 81-ben vette, bele van írva.
Úgyhogy inkább könyvtárban keresse akinek kell, vagy anikváriumban:)

(#570) ÉN007 válasza Chandler (#568) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Szivesen:)

(#571) SQX_Barto válasza ÉN007 (#569) üzenetére


SQX_Barto
addikt

én kérdeztem, köszi a választ

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#572) ÉN007 válasza SQX_Barto (#571) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Örülök,hogyha segítettem:)

(#573) SQX_Barto válasza ÉN007 (#572) üzenetére


SQX_Barto
addikt

:)
kár hogy még fiatal vagy:P
aranyos csajszi lehetsz:)
és bejön az avatarod (ez lesz a prohardveres csajozós dumám:D)


[Szerkesztve]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#574) ÉN007 válasza SQX_Barto (#573) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Köszi.
Nem rossz duma, bár kitalálhatnál jobbat is :DDD:DD:):D
Tud valaki még olyan helyet-fórumot, ahol ilyen jó a társaság és hasonló a témakör?

(#575) SQX_Barto válasza ÉN007 (#574) üzenetére


SQX_Barto
addikt

rögtönzött duma ritkán jó:P:D
ha nagyon el szeretnélek szédíteni jobbat találnék ki:P;]:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#576) Bencom válasza ÉN007 (#574) üzenetére


Bencom
senior tag

hasonló jófej társaságnak sztem minden nagyobb fórumon lennie kell, de hogy pont erről a témáról beszéljenek, az kizárt:D
mi vagyunk a legjobbak;] (mármint a PH! gárda, nem személy szerint én:B)

jól van, nem mondom, hogy még sose bókoltam (pedig télleg nem:U) csak azért írtam, hogy ne lepődj meg a kezdő dumán:DDD

na, akkor belinkelhetlek a ''Legszebb nők'' topicba?:))
vagy esetleg nyomsz egy frissebb képet, mert mondtad, hogy sokat változtál, és azt?:DD

MOD: tudsz már linkelni?:F

[Szerkesztve]

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#577) Arpika22 válasza ÉN007 (#574) üzenetére


Arpika22
csendes tag

nem nemtudunk :) maradj csak te itt velünk!! :))

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#578) ÉN007 válasza Arpika22 (#577) üzenetére


ÉN007
csendes tag

No nem is azért:)
Itt maradok!!!!



Bencom:
Meg ne próbálj te engem sehová linkelgetni!!!!:(((
Már bánom, hogy felraktam azt a képet, akkora körülötte a felfordulás! Na újat meg fégképp nem teszek fel!!!

Bocsi, nem akartam bunkó lenni de azért ezt inkább ne!
Köszi

[Szerkesztve]

(#579) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

ismeri innen valaki Gary Moore-t és zenéjét?:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#580) Bencom válasza aDM|RaL^ (#579) üzenetére


Bencom
senior tag

Persze:D egyik kedvencem:D

Zsófi: nem akarok én semmit erőeteni, ha nem szeretnéd, akkor nem, de itt nem csak én tettem neked ''ajánlatot''...
volt, aki egyből megkérdeztem ,hogy van e barátod!:DDD

nem szégyen az, ha valaki csinos:U
de ez volt ebben a témában az utolsó hsz-em, ígérem, nem bókolok többet:)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#581) mr.geeZ válasza aDM|RaL^ (#579) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Still got the Blues / Loner rulez:R Eljáccani még nem tom basszon, de ami késik nem múlik (lassú számot nem annyira nehéz megtanulni).

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#582) ÉN007 válasza Bencom (#580) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Jó, jó, bocsi, csak kicsit morci voltam du, nem akarok senkit szekálni.
Amúgy azért nem fogadom túl jól a bókokat mert nem vagyok hozzászokva... Nem sok embernek tetszem, nem akarok álszenteskedni, de ez van...:U:U

(#583) SQX_Barto válasza ÉN007 (#582) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Nem értem miért nem tetszel sok embernek:)
akuszikus gitárt ha tudtok olcsót eladót, szóljatok:)
Prohardveren van párkereső fórum?:D

[Szerkesztve]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#584) mr.geeZ válasza SQX_Barto (#583) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Nem akarok senkit se megsérteni, de chat.hu, vagy hasonlóra plíz...;]

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#585) Skót válasza Bencom (#560) üzenetére


Skót
aktív tag

a pick-up az a hangszedő ismertebb nevén ami az elektromos gitár húrjainak rezgései felveszi és nyomja tovább!
Tod azok a hosszúkáűs valamik 6 pöttyel a húrok alatt:DDD


affene és má megelőztek
el kéne előbb olvasni a topicot:D

amúgy meg a kép alapján amit linkeltél rád nem ismernék:))

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#586) Arpika22


Arpika22
csendes tag

Bencom: nem szégyeled magad!
Zsófit te itt ezzel izéled hogy betedd a képét a legszebb nők topicjába? :) ne mutogasd őt másoknak ;)!!!! amúgy meg tényleg igazán szép leányzó!
Zsófi! neked meg hagy bókolgasanak :) mert tényleg szép és aranyos leánynak tűnsz =) nem csajozni akarok mé van barátnőm de adok 1 [kép] -t :))
Na sziasztok ;) majd még jövök

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#587) Bencom válasza ÉN007 (#582) üzenetére


Bencom
senior tag

ááááááááááálszent dumaaaaaaaa!
én pont ugyanezt mondtam, hogy még nagggyon keveset bókoltam életemben, te meg leintettél, hogy nem ezzel próbálkozzak...
most meg elmondod, hogy neked még sose bókoltak, ami szerintem azért nem igaz, mert a kép alapján nagyon szép lány vagy, de tartom az ígéretem, és nem teszek több megjegyzést.:)

Skót: mondom, hogy megkaptuk egy kis időre a tesóm webkameráját, és apám eszementen elkezdett összevissza kattingatni, és nem kell mondanom, hogy egyik kép sem sikerült valami jól:DDD
meg maga a kép minősége is szar, meg le is van hajtva a fejem, és azóta már megnövesztettem a hajam, meg a tesóm szerencsésen el is b*tta, mikor levágta, úgyhogy...:U

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#588) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Ejjejj emberek,a gitáros topic átment hódítsuk meg Zsófit topicba?:D:U

(#589) Arpika22 válasza Tütüm (#588) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Tütüm igen ;) és én fogom meg hódítani;]:DDD

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#590) Skót


Skót
aktív tag

no gyerekek álljunk le Zsófi meghódításával, mert az nem ide tartozik
ok hogy szép lány meg minden de nem ez a téma!
Lehet neki külön topicot nyitni, vagy mélben zaklatni, esetleg felhívni msn-re és ott csapni neki a szelet:))


Inkább ajálnjatok nekem valami normális pickup-ot / akár teljes elektronikát hogy mit is szerezzek majd az elektromos gityómba:DDD

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#591) Bencom válasza Skót (#590) üzenetére


Bencom
senior tag

mivel addig azt sem tudtam, mi az a pickup, gondolod ,hogy én tudnék ajánlani?:F

TO All: én egyáltalán nem akartam meghódítani Zsófit, csak megjegyeztem, hogy nem csúnya, és hogy hova kéne belinkelni.
Nem én kérdeztem meg, hogy van e barátja, és küönben is, én másnak próbálopm csapni a szelet, nem innen a fórumról, hanem elérhető közelségben (nem mintha sikerülne:O)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#592) ÉN007


ÉN007
csendes tag

Ha beleszólhatok, gyerekek, tényleg ugorjunk át ezen a témán és lapozzunk!!!!
Baromi jól esik meg minden, de nem azért jöttem ide a fórumra, hogy rólam folllyyyon a szó...
Édesek vagyok, de nem kell engem meghódítani vagy ilyesmi. Elvagyok anélkül is köszi!:U
SZÓVAL, VISSZATÉRVE AZ EREDETI TÉMÁRA:
Holnap lesz kész a gitárom és én már alig várom!!!
Amúgy kérdezhetek valamit: mit jelentenek azok a kis számok egy-egy akkord után? Pl H7 vagy ilyesmi?:B:U
Ok,Ok, lehet, hogy kezdő kérdés, de tényleg nem tudom...:(

(#593) ÉN007 válasza mr.geeZ (#584) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Totál igazad van, és ezennel bocsi mindenkitől, asszem az én hibám, hogy elkanyarodtunk a témánktól...:U

(#594) Bencom válasza ÉN007 (#592) üzenetére


Bencom
senior tag

a H7 az a hászeptint jelenti, de a többi akkord nevét nem tudom:B

az A-betű az az ádúr, az Am az ámól, asszem van A7-is, az az ászeptin (a szeptin az 7-et jelent) van Am7 az az ámólszeptin... sok fajtálya van egyetlen akkordnak, meg több helyen is le lehet fogni.

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#595) Bencom


Bencom
senior tag

ami a lapozást illeti, nekem (ötvenes hsz-áttekintéssel) még öt hsz, éás ''lapozunk'' :DDD
utána, ha csak valaki nem olvas vissza (nem sokott sajna előfordulni:( ) akkor nem marad nyoma az udvarlásnak:)
csak előről ne kezdjék (-em:D)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#596) mr.geeZ válasza ÉN007 (#593) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

ThxiA! Elsősorban nem a tiéd volt.
Bencom: fajtája. Legalább 'ragzani' tanuljunk meg, az már ált. iskbe is van:(((
és az offokat legalább offba plíz...

[Szerkesztve]

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#597) Bencom válasza mr.geeZ (#596) üzenetére


Bencom
senior tag

kib. gyorsan írtam, és kapkodok, pedíg nem tudok gyorsgépírni... ez van... a pontosj elipszilon sosem volt az erősségem, bár ez azért egyértelmű hiba, ezt még én is látom, de benéztem, na...:B
nem vagy te Gambit, hogy állandóan figyelmeztess a helyesírási hibáimra!:DDD

jaj, inkább nem emlkegetem, mert megjeleneik:D

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#598) WEBER válasza ÉN007 (#592) üzenetére


WEBER
tag

ez csupán szolfézs
de a legtöbben csak egyszerűen bevágják és nem tudják hogy mi miért van úgy.
elismerem hogy úgy egyszerűbb. a számokk al ne foglalkozz olyan mélybemenően
tanuld meg hogy hogy fogják az adott akordot és kész.

( a gitáron ugyebár általában 3-as hangzatokat tanulunk és attól lesz hetes az akkord hogy bogjuk és az akkord hetedik hangját berakjuk a hármashangzatba de 7-esből is van bővitett és szükített és ugyebár van mol septim dur szeptim
de ezenkívül még van több féle szeptim is pl a major szeptim. de ez inentől már összhangzattan.)

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#599) ÉN007 válasza WEBER (#598) üzenetére


ÉN007
csendes tag

JUJJJJJJ!
Rendesek vagytok, de megmondom őszintén a felét sem értettem annak amit elolvastam:):B:U
Asszem az lesz a legjobb, ha megtanulom, mit hol kell lefogni, és nem kérdezősködök:)

SQX_Barto:
Amúgy hasznát vetted a könyvnek? Én nagyon!!! Szerintem tényleg minden benne van

[Szerkesztve]

(#600) mr.geeZ válasza Bencom (#597) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Nem vagyok, de az 'off topic' gombot ajánlom figyelmedbe, és inkább lassabban kevesebbet, de érthetőbben értelmeset.
Engem annak idején zongorázni irattak be, pedig gitározni szerettem volna. Az ok az volt, hogy a zongorával könyebb elsajátítani a zeneelméletet, és könyebb más hangszeren megtanulni a zongora után. 3 évig tanultam így zongorázni, de sajnálom, hogy nem gitároztam helyette.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.