Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Konflikt válasza ReJim (#846) üzenetére


Konflikt
addikt

Igen a H az B

Magyar kottákban H, külföldiben B nek szokták
a B megfelel nálunk A#-nek, ezért kell figyelni, ugye félhang differencia B és H között van.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#852) Konflikt válasza Kephamos (#839) üzenetére


Konflikt
addikt

Ahhoz már igencsak jó fül kell ;) Na meg pontos, preciz hangszer...ha nempontossaka kulcsok, nehéz jól behangolni.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#853) Kephamos válasza ReJim (#848) üzenetére


Kephamos
addikt

Még soha nem láttam ilyen gitárt. Jónak néz ki, de én a Vorsont biztosan ajánlhatom, mert az tapasztalataim szerint jó, de ez még nem jelenti azt, hogy ez rosszabb!
A Tremoló ne kápráztasson el, mert ez a fajta igazából nem az igazi, mert a legtöbb gitár elhangolódik használata közben.

(#854) Konflikt válasza Kephamos (#853) üzenetére


Konflikt
addikt

Elhangolodik, mert rugós tremolo.
Ha floyd-rose-rol beszélünk az más ;) az gitár értékéhez cirka 40K-t dob :U

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#855) Kephamos válasza Konflikt (#854) üzenetére


Kephamos
addikt

Vorson G1??? pl... Szintén rugós, csak van satu.

(#856) Konflikt válasza Kephamos (#855) üzenetére


Konflikt
addikt

Floyd rose rulz :D nade floydos gitárom sose lesz...
Van viszont egy cseh Apollo, meg egy kis Marshall :) Szol mint barom természetesen, bár csak 10wos.

Kicsit régi a kép (2003 jan asszem) koteres, de eza legújabb: [link]

:D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#857) ReJim


ReJim
őstag

hát rosszat linkeltem :)
én a hambucker-eset próbáltam ki, azt nyomta a kezembe az eladó (vorsont nem forgalmaznak, aszonta egy kategóriába esik, vagy valami ilyesmi)

S302-SB FAT S ELEC.GT-SUNBURST
standard ''fat s'' electric guitar - pickups: 2x single coil + 1x humbucker - controls: 1x volume + 2x tone - pu selector: 5-way - body: solid alder wood - neck: hard maple, bolt-on / 648mm / 25'' 1/2 - fingerboard: rosewood / 21 frets - bridge: classic “s” style tremolo - machine heads: diecast, chrome - colour: sunburst.
[link]


de mi a jelentősége annak fém karnak? és le lehet szerelni? (nekem ilyen nem kell :) )


konflikt: teccik a matrica a gitáron.. nekem csak felvarróm van (vagyis valamire már felragasztotam a matricát), dse az a PC oldalán kötött ki... :)
[link]


köszi a válaszokat...

</end.?>

(#858) Konflikt válasza ReJim (#857) üzenetére


Konflikt
addikt

Aza afémkar a tremolo. ha a gitar lapja felé nyomod, akkor a hurok lazulnak, azaz mélyülnek, ilyen wah-wah hatást tudsz vele elérni.
Ha nemkell, egyszerüen le tudod csavarni ls késsz

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#859) Konflikt válasza ReJim (#857) üzenetére


Konflikt
addikt

Konflikt az rulz... :D kedvenc zenekarom ;)
Jol néz ki a felvarró, nekem poloban van ilyen :)

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#860) ReJim válasza Konflikt (#859) üzenetére


ReJim
őstag

és ha leveszem akkkor már nem fog elhangolódni? (mint amint elöbb említették...)

jó ám :)
csak még nem akarom felvarni... egyedül árválkodjon? (vagyis van még egy-kettő, de kevés)
meg hát nemtudom, ha felvarrom akkor átázik-e majd a bomber :U bár lehet belülre lesz felvarva...
ha jólemléxem te érted is mit énekelnek?


nem tudjátok a les paul típusú gitáron milyen hangszedő van? :U

[Szerkesztve]

</end.?>

(#861) Skót válasza Kephamos (#845) üzenetére


Skót
aktív tag

csak egy gyors kérdés:
mindenki azt mondogatja a bundnál fogd.
nomost a bundok nem azok a kis fémdarabok a nyakban?
Ha jól emléxem a bundok közti helyeket ahova a húrt szorítod fekvésnek hívják...
de javítsatok ki ha nem így van

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#862) Konflikt válasza ReJim (#860) üzenetére


Konflikt
addikt

Hát ha nemhasználod a tremolot, akkor nemhangolódik el :U

igazábol nem értem énsem (nemtudok szlovákul), csak tudom miről szolnak
/többek között bnőm perfekt szlovák,stb./


Változo h milyen hangszedők vannak. ez nem style függő annyira Pl. egyik haveromnak 2 HD-s van, mondjuk ez az elterjettebb ezeknél :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#863) aDM|RaL^ válasza Konflikt (#856) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

:))
szép az a gitár, kivi vok mien a hangja.

[link]

ezmeg énvok :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#864) Konflikt válasza aDM|RaL^ (#863) üzenetére


Konflikt
addikt

Nekedis iylen fender style-os gitárod van ha jollátom.
Vagy fender? :D

Elégedett vagyok a hangjával, egy MT-2 es BOSS-al (ami sajna nem az enyém)igenjól szól :)
Késöbb linkelek énis képeket, most szar a háló, tré a netem :O

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#865) Konflikt válasza Skót (#861) üzenetére


Konflikt
addikt

Azért mondja mindeki h a ''boundnál fogd'' mert igy tisztább a hang.

Pl. ez egy bound-köz:

I---------I
I---------I
I---------I
I---------I
I---------I
I---------I

és jobbra van a gitár teste, balra a kulcsok. akkor

I---------I
I---------I
I---------I
I---------I
I---------I
I-------OI

O jelöli az ujjad, tehát minnél közelebb a boundhoz kel fogni. :U





Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#866) Niquis válasza aDM|RaL^ (#863) üzenetére


Niquis
aktív tag

Olyan stratod van mint öcsémnek, olyan hajad van, mint öcsémnek - nem te vagy az öcsém?:)

Milyen gyártmányú a gitárod?

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#867) aDM|RaL^ válasza Konflikt (#864) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

jaaa:)

csak fender style, nem fender. arról csak álmodok.

De ennek is iszonyatjó hangja van szerintem, meg van egy metal master distortionom, eléggé elvok velük :)
most jön meg a 30 wattos peavey kombóm karácsonyra, akkor mégjobban elleszek :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#868) aDM|RaL^ válasza Niquis (#866) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

:):):) nincs tesóm :( vagy te vagy az?

egyébként stagg gyártmányú. mondjuk osztálytársaim aztmondták nevegyek stagget, de nekem tetszett. első gitár :D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#869) Konflikt válasza aDM|RaL^ (#868) üzenetére


Konflikt
addikt

Jók a Stagg-ek. Én pl. mindig Stagg pengetőt veszek :DDD

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#870) Niquis válasza aDM|RaL^ (#868) üzenetére


Niquis
aktív tag

Végre! Keresésem a végéhez ért! Megvagy hát, elveszett öcsém, kit aljas fondorlattal elcseréltek a szülőasztalon! Keblemre testvérem, Juan Manuel Gonzales de Ferreira la Indesitas! :D

Öcsémnek Baltimore-ja van. Nem szól rosszul, bár mintha az egyik húr zörögne a 12-esben. Múltkor állíttatott rajta, meg van új húrkészlet, de azóta nem találkoztunk:) így nemtom most jó-e.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#871) Skót válasza Konflikt (#865) üzenetére


Skót
aktív tag

ühüm, csak nekem mindíg fekvést mondtak:D
az már egy másik dolog, hogy úgy valóban tisztán szól, csak azt hittem én lettem hülyén oktatva:D

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#872) Kobe


Kobe
veterán

nah, hétvégén én is hosszas vívódás után beszereztem a kicsikét, egy SX Scorpion akkusztikus gittyót , kedvező áron volt kezdőknek :) lett volna egy ibanez is csak azt elvitték a boltból sajna, nodemindegy, ez is nagyon szépen szol, tudtommal az sx spanyol, de ugy hallottam h szegről végről yamaha gyártmány
[link]
ő volna,csak nem sötétkék hanem full fekete színben, és a kulcsok közé egy gyönygházberakású skorpió van mícvesen illesztve....tábortüzes hippizenére pont jó :)

(#873) Konflikt válasza Skót (#871) üzenetére


Konflikt
addikt

En eletemben nem voltam tanarnal.
Ugy 5-lassan 6 eve nyaron kaptam kolcsonbe egy gitart, majd azt nyuztam ejjel/nappal, amig megnem tanultam az akkordokat:)ugy tapasztaltam ki,probalgattam ki dolgokat.
Igy nehezzebb is volt, de gyakorlat,es hozzaallas kerdese az egesz.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#874) Konflikt válasza Kobe (#872) üzenetére


Konflikt
addikt

Szép tetszetős gitár! jobbszeretem a fémhuros akkusztikus gitárokat, mint a nylon hurosokat, az olyan mint a sajtreszelés :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#875) Skót válasza Konflikt (#873) üzenetére


Skót
aktív tag

egyenlőre én is egy akusztikuson nyomom, de most megáldott az a jószerencse 70k-val így most erősen filózom, hogy mi legyen a felállás:
1/gityó+kis gépfejlesztés
2/gityó+kombó
3/csak gép

Az elsőhöz húz a szívem igazán, de akkor a fejlesztés valsz egy hangrendszer lenne:)) (vagy jobb hangkari)

de addigis egy kép a mostani csodámról:
[link]

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#876) Konflikt válasza Skót (#875) üzenetére


Konflikt
addikt

Nekem egy nylon akkusztikom van meg itta koterban egy apollo(cseh fender style)

Te merre van az a joszerencse? engem is megáldhatna :D
Sztem ne alapozz arra h gépen keresztül fogsz gitározni...egy darabig ok( torzito pogik vannak rendesen), de általában nemtesz jot hangkarinak se, meg azért egy kombo más ;)
Meg nehogy már egy gitár 5.1-en szoljon :C
Elég annak egy csatorna, de annak a végén vmi vaddisznó kombo legyen.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#877) Skót válasza Konflikt (#876) üzenetére


Skót
aktív tag

apám 2db 90-es fala+erősítő akkor ez lesz egy ideig kombó helyett:DDD

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#878) Konflikt válasza Skót (#877) üzenetére


Konflikt
addikt

Az már nemrossz ;)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#879) ReJim


ReJim
őstag

megint voltam hangszerboltba, most egy másikba (ez valamivel már nevesebb, elitebb bót, [link] )
szóval ott mondtak pár érdekes dolgot a stagg-el, vorson-nal kapcsolatban...

ajánlottak: east márkájú gitárt 32-ért. marathon-t 38-ért meg még egy párat, de ezek voltak a normálisabbak. (kellemesseb árfekvésűek ;])
de ezekről a márkákról még nem hallottam :( szóval valakinek van véleménye ezekről, ismeri ezeket valaki. :U konfilkt? :U

meg kaptam egy ajánlatot máshonna: egy használt (nincs leharcolva) ENCORE gitár, tokkal, kábellel 20ért... nemtudom, lehet megkellene tekinteni. de erről a névről sem hallottam még :)

majd ha lesz időm utánna nézek, milyen típus, stb... előre is köszi...

</end.?>

(#880) Kephamos válasza ReJim (#879) üzenetére


Kephamos
addikt

Milyen érdekes dolgokat hallottál?

(#881) ReJim válasza Kephamos (#880) üzenetére


ReJim
őstag

hát :) azt mondták nem forgalmaznak ilyeneket. azok gitár helyett valók... :U
de nemtudom, hogy ezt csak azért mondták, mert elakarják adni a másikat, vagy van alapja is.

szóval, azt mondták rá, hogy s*ar...

</end.?>

(#882) Kephamos válasza ReJim (#881) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem ikább az utóbbi, mert a Vorson az asszem, hogy Ibanez, vagy Jackson gyártmány. Szerintem ne hidd el az összes dolgot, amit egy hangszerboltos mond, mert szvsz nem egy korrekt népség. (Tisztelet a kivételnek)

(#883) Niquis válasza Kephamos (#882) üzenetére


Niquis
aktív tag

Inkább az a helyzet, hogy gyártanak a Jackson-nak és az Ibaneznek is(Kínában egyébként, de ezt most nem fikázó felhanggal), de azokra érvényes a QA, a saját név alatt eladottakra meg mondjuk kevésbé. Zenészfórumokban is, ha szétnézel, találhatsz Vorsonról negatív véleményt, többet is. Saját véleményem az, hogy kezdőcuccnak jó lehet, de a minőség tekintetében mindig az adott példányt kell megvizsgálni,(nagy a szórás->remember QA), és nem érdemes azt várni, hogy nagyon tartós lesz.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#884) Kobe válasza ReJim (#879) üzenetére


Kobe
veterán

az east nevű csoda nem tűnt valami nagy gyártmánynak, tekintve hogy 30 ezerért láttam tőle elektromos gitárt, szal nem egy nagy wasistdas ha ilyen óccsóér adják, gondolom nem ok nélkül...marathonrol nem hallottam, de ibanez akkusztikus a legolcsóbb 35 volt amit én láttam, elektromosbol a használható kellemes (nem Prestige) cuccok olyan 120 körül vannak...legalábbis 2 ismerősömnek van ibaneze, az egyik 130 volt a másik 115 ért vette, de az ilyen 30 ezres elektromosokat érdemes kerülni mert erősen egynyári vétel szaga van

(#885) ReJim válasza Kobe (#884) üzenetére


ReJim
őstag

hehe :) szerinted ha 120am lenne egy elektromos gitárra, akkor kérdezném, hogy melyik gagyit vegyem meg? :U :DDD

valószínű east lesz.. majd késöbb, ha már tudok valmait jáccani rajt, akkor veszek egy jobbat.

a jelenlegi gitárt kedden vissza kell adnom. szerencsére.
ez egy 10kilós fekete, 30éves gitár. ami félig szét van rohadva, rozsdás, és a bridzs is valami kis rozsdás darabnak tűnik. :O a jackdugó részénél a pickguard szétvan törve.
meg hiányzik egy húr, de erre nem költök. ;]

szóval ahogy kinéz, olyan hangja is van...

ezért nekem egy egynyári, gagyi gitár is megfelel. csak azt kérdeztem, hogy melyik gagyit vegyem szerintetek? :D

vagyis nem veszem, hanem a jézuskától fogom kapni. :C

</end.?>

(#886) ReJim válasza ReJim (#885) üzenetére


ReJim
őstag

mondjuk majd veszek egy ilyen szépet. [link] :) csak azt a 150ezret kell előteremteni rá, középsuli mellett. ;]

</end.?>

(#887) Kephamos válasza ReJim (#885) üzenetére


Kephamos
addikt

Szrintem a Vorson egyáltalán nem ''gaygyi''!
Pl. a G1-es minőségileg vetekszik sok márkás hanszerrel. Szóval én azt ajánlo nekd,mert olcsó és halaó szinten is megállja a helyét.

(#888) Kobe válasza ReJim (#886) üzenetére


Kobe
veterán

haveromnak full ugyanilyen van :D 115 ért vette, eredeti ára 130 csak ismerőön keresztül vmi kedvezményt kapott, full uj gitár, és gyönyörű...csak nem ilyen színű hanem szép lakkozott barna
én is valami hasonlót szeretnék majd 1-2 év mulva, addig tudok rá spórólni ösztöndijból, addig meg tanulni tökéletes az akkusztikus, azon nehezebb elsiklani a dolgok felett

(#889) Kobe


Kobe
veterán

[link]
a képen a baloldali az
[link]

[Szerkesztve]

(#890) Niquis válasza Kobe (#889) üzenetére


Niquis
aktív tag

Gyönyörű szép. Érdekes, hogy bár Strato formája van, a legtöbb megoldása a Les Paul-okra emlékeztet. Külön kib. jó az oktávjelzés a nyakon.:)

JA, ha már Les Paul: tegnap voltam Hollywood Rose koncerten(az arcok Guns N' Roses-t nyomnak), a szólógitár és a ritmusgitár is csodaszép Gibson Les Paul (heritage cherry sunburst, [link], [link] és antique natural színekben) volt, ráadásul még az egyik meghívott vendégzenészcsávó is azon nyomta (neki fekete-fehér koncentrikus körök voltak rajta). És ahogy azokon játszottak! :R

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#891) Kobe válasza Niquis (#890) üzenetére


Kobe
veterán

jól néz ki de nekem ez az élénkvöröses szín zavaró....inkább valami full fekete formás csodára vágyom :) az ibanez prestige cuccok nagyon tetszenek csak azok 200 nál kezdődnek :S

(#892) Kephamos válasza Niquis (#890) üzenetére


Kephamos
addikt

Már én is láttam ezt a bandát Hegyalján és tényleg jól nyomatják.

(#893) Niquis válasza Kephamos (#892) üzenetére


Niquis
aktív tag

És ráadásul, te még a régi szólógitárossal láthattad, mert azóta már más srác nyomja ott, és abban a zeneiskolában, ahol a régi ''Slash'' elsőéves, ott az új tanít. :)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#894) Kephamos válasza Kobe (#891) üzenetére


Kephamos
addikt

Ajánlom neked a Washburn márkát. Szép&jó! Mi kell még? ;)

(#895) Kobe válasza Kephamos (#894) üzenetére


Kobe
veterán

kicsit ismertebb név :)

(#896) ReJim válasza Kephamos (#887) üzenetére


ReJim
őstag

csak itt szombathelyen nem kapni vorson-t... netről meg nem szeretném rendelni... nem tudom kipróbálni, no meg mivan ha kifogok egy olyan darabot, ami hibás... elküld, meg visszaküld az egy hétig tart... :(

</end.?>

(#897) Kephamos válasza ReJim (#896) üzenetére


Kephamos
addikt

Ha van rá egy kicsit több pénzed, akkor vegyél B.C. Rich gityót. Viszonylag olcsó és igen jó minőség, főleg az árához képest. (50K körül vannak az olyanok, amik már tényleg nagyon jók)

(#898) delta9 válasza Niquis (#890) üzenetére


delta9
senior tag

hát én akárhogy is nézem semmi lespaul-osat nem látok benne, a két humbuckeren kívül :P a h.rose-t egyszer én is láttam, és valóban jól nyomják a srácok, főleg az énekesük tetszett, mert őt lehetett leginkább hallani, ahol én voltam, eléggé gáz volt a hangosítás :( majd legközelebb talán jobban hangosítják őket, remélem. a koncentrikus körös les paul meg a zakk wylde modell, ha mindenigaz ;)

[Szerkesztve]

(#899) Noctlown


Noctlown
csendes tag

Hi!
Most vettem nemrég az klasszikus gitárt. Szerintetek menjek el most igy egyből tanárhoz?

Ha igen, vagy nem, akkor is tudtok ajánlani egy jó pesti tanárt?

[Szerkesztve]

(#900) Niquis válasza delta9 (#898) üzenetére


Niquis
aktív tag

Húrláb kialakítása (bár ez extrább kicsit), a hangolókulcsok elhelyezése, domborított test, naés igen, a dupla humbucker. Így már sztem legalább annyi van benne a Les Paul-ból, mint a Strato-ból. :P
A céltáblás löpól azóta megtaláltam énis h zakkwylde-os. Az ürge aki most használta(talán supernemes? nem emlékszem, ájwaz dránk), kurvajó pofákat vágott közben, nagyon mókás volt:) Ezúttal odafigyeltek a hangosításra, jó volt az egyensúly a hangok között.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.