Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) ÉN007


ÉN007
csendes tag

Sziasztok!
Nem tüntem ám el, csak táboroztam egyet a Balcsin, és annyira jó volt, hogy meg fogok őrülni ha nem mehetek vissza.... Baromi jó volt a társaság, és a foglalkozások meg minden, és úgy hiányzik, még csak4 órája jöttem meg, de már éveknek tünik...
Nem tom miért írtam ide, csak gondoltam megosztom veletek... főleg mert nem volt témába vágó beszólásom...
:(:U

[Szerkesztve]

(#752) HavocS


HavocS
senior tag

A gitáros közösség élményeit és problémáit mindig szívesen látjuk ;)

Fisha: te pedig Fisher lennél akkor, ugye? Tényleg kicsi :D

(#753) Skót válasza HavocS (#752) üzenetére


Skót
aktív tag

hé!
ha diablóforumos Havocslayer vagy akkor te is bennevoltál a retromod készítésében:) (meg haverom is Dantor néven)
télleg kicsi a világ én meg most nyomom megin a diablót retromoddal (rámjött megin az ölhetnék:D)


csakhogy on is legyek!

Nem tud valaki Klasszikus darabokhoz kottákat akusztikus gitárra?:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#754) HavocS


HavocS
senior tag

Hehe, ja :)

mégegyszer, mindenkinek: mindenféle kottát a www.mysongbook.com -on talál, a kották olvasásához pedig a www.guitar-pro.com oldalon a program demóverzióját. A teljeset meg mindenki vegye meg, vagy... tudja hol találja :D

(#755) Bencom válasza ÉN007 (#751) üzenetére


Bencom
senior tag

lebarnultál?
jó neked:(
soha nem megyek sehova, és ha mégis ki tudok ülni a napra, akkor azonnal leégek, és nem barnulok, aztán meg mindenki szekál:(

Skót: remélem olvasod a MAGUS topicot, mert drasztikos változások történnek éppen a holnapi játszmával kapcsolatban!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#756) ÉN007 válasza Bencom (#755) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Sziasztoook!

Hát, ha le nem is barnultam, de nem vagyok már olyan fehér mint a télen.Bár ez inkább a strandolásaimnak köszönhető nem a tábornak, mert nem volt túl jó idő...

(#757) Fisha válasza HavocS (#752) üzenetére


Fisha
őstag

Igen-igen en vagyok, bar bevallom mar nem emlekeztem, hogy ott nem fisha voltam... :)

Bocsi minden gityostol, igerem nem offolok tobbet.

Csapjunk a hurok koze es meruljunk el a bundok es pickupok vilagaban. Legyen itt mindenrol szo hurlabtol a szemoldokfaig. :)

(#758) Dominator


Dominator
aktív tag

Hi all!

Szeretném megkérdezni, hogy egy strato típusó gityón hogyan kell a húrokat cserélni? Ill. most még nem cserélni szeretném hanem csak levenni őket, és forró vízben kifőzni, mert azt mondják, az újjávarázsolja őket. sajna még nyár végéig nem lesz pénzem új készletre :( És még sosem próbáltam leszedni a húrokat a gitárról. Mennyire bonyolult visszarakni őket?

(#759) HavocS


HavocS
senior tag

Nem egy ördőngősség, én is tartottam tőle, de nagyon egyszerű :) sajnos elmagyarázni nem tudom, de ha leszedsz egyet, nézd meg jól, hogy hogyan van felrakva, és ugyanúgy rakd vissza.
Viszont kifőzni teljesen felesleges, ráadásul leginkább basszgitárhúrokra érvényes. Azonban ne mondd azt, hogy nincs kétezer forintod egy húrkészletre... én D'Addario Stainless Steel-t vettem ennyiért az Árkádiában, és bátran ajánlom.

(#760) Dominator válasza HavocS (#759) üzenetére


Dominator
aktív tag

Igazság szerint mióta megvettem az X V-AMP-et nincs pénzem semmire, ill. annyi van, hogy megfinanszírozzak egy utat Nyíregyházára (bővebben a nőgyek topicban:U )

(#761) HavocS


HavocS
senior tag

Értem :)

(#762) Kovacsgabor


Kovacsgabor
tag

hy most tanulok gitározni, még nem vagyok valami jó, és van egy problémám: hogy kell lefogni az Asus-t és a Dsus-t? megvan egy pár gyűjtemény, de ezek egyikben sincsenek benne, és leszedtem egy pár számnak a tabjait, és kellenének. segítsetek plíz!!!

az egypupú tevét az különbözteti meg a kétpupútól, aki akarja

(#763) Arpika22


Arpika22
csendes tag

Hi. gondoltam meg osztom veletek hogy végre itthun vagyok hegyaljáról, őszintén szólva 1hétig nem gitároztam elég nehéz vót kibírni :)nah de hogy ON topic is legyen mien szólógitárt ajánlatok max 120EHUF-ig:F

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#764) Panzermeyer válasza HavocS (#759) üzenetére


Panzermeyer
tag

D'Addario 009-es Flatwound (light) nevü húrkészletet keresek, NYÍREGYHÁZÁN nincs egy kiba***tt darab se...
esetleg más flatwound szettet ismersz?

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#765) HavocS


HavocS
senior tag

Passz, életemben egyszer vettem húrt, akkor D'Addario stainless steel-t, azt is pesten.

120 körül én LTD/ESP gitárt vennék mindenképp. Ezek kicsit drágábbak de gyönyörű darabok:
[kép]
LTD F-250 Ára: 132.000 Ft

[kép]
LTD MH-250NT Ára: 128.000 Ft

ezekkel biztos nem jársz rosszul :)
innen vannak: Bővebben: link

(#766) Arpika22


Arpika22
csendes tag

az LTD-ket nem igazán szeretem:(.
viszont most valami olcsóbb fender Standard Stratocaster-n gondolkozom.
mellékesen lehet nem kell foglalkoznom 1ideg a gitáralam mert a bal karomból kiakarnak vágni 1részét mert elég szép nagylyuk van rajta elfertőzdőtt rajta 1véletlen belenyomott cigi csikk. szal ha piacot nyitok senki se csodálkozon:)

jah és a húrtémához én Ernie Ball-t meg a D'addario húrcsaládokat tudom ajánlani. basszgitára meg warwickot olcsó csak kikell mosni néha én ezt használok már több mint 1 éve.na
Üdv!

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#767) ÉN007


ÉN007
csendes tag

Van egy olyan érzésem, hogy kifogytunk a témából...


Mit is jelentenek azok a számok egy egy akkord után?:U

[Szerkesztve]

(#768) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

sikerült gitártanárt találnom tőlem 4 utcával arrébb.

király.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#769) taltos


taltos
senior tag

Szervusztok!

Remélem jó lesz a kérdés ebbe a topicba, de már idegesítő, hogy nem találok semmi leírást erről a neten. :F

A kérdés a következő: Mi a különbség a klasszikus, és a western gitár között? Én szeretnék valamikortáj(esetleg ly?)t egy gitárt venni a TELJES, TOTÁLIS 0-ról induló tanuláshoz, és a tábortüzes/haveros estékhez való lötyögéshez. Magyarán csak olyan hangulatgitározáshoz, meg magam boldogításáért.

Ezen feladatkörökhöz a különböző media-ból alakra láttam, hogy milyen gitárt szoktak használni (Jóbarátok, Desperado (a film), The Corrs, stb.), és alakra ezek klasszikusok is lehetnek, meg western-ek is. Valami még nagyon régről rémlik, hogy spanyolgitár? :F

1 szó, mint 100: Mi a különbség a Klasszikus, a western, és a spanyol gitár között?
Nagy valószínűséggel melyik jobb/rosszabb a fent leírt dolgokhoz? :)

(#770) CWorm válasza aDM|RaL^ (#768) üzenetére


CWorm
aktív tag

Én is szeretnék ilyen tanárt találni. :)
Csak ahhoz keresni is kéne. :D
Mennyibe kóstál egy ilyen tanárnál egy óra?

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#771) taltos válasza taltos (#769) üzenetére


taltos
senior tag

Huhh... Legalább egy fórumot ajánljatok plz, ahol jobban értenek ezekhez :F
Talán az index... :)

(#772) Arpika22 válasza taltos (#769) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Most lehet hogy hülyeségett fogok neked mondani de:Pudtmal a klasszikus és a western gitárközt a különbség csak annyi hogy a westernen(amit tudtomal akusztikusnak hívnak szóval fémhúros) fémhúrosak a, a klasszikus gitárok meg nylon. lehet hogy nagy hülyeséget mondtam most no mind1 meg valószínűleg 1westerngitárnak nagyobb a teste míg a klasszikus gitáré kisebb.

Mellesleg nekem ha rossz kedvem van meg ilyesmik általában csak a gitár(jaim)om tud felvidítani.ők a mindenem, elég jó buli tudd lenni 1 kis sörözgetős szalonasűtős gitározáskor :))

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#773) Arpika22 válasza ÉN007 (#767) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Nem nemfogytunk ki csak kicsit elfelejtődött most a topic. és igazad van tényleg jó lenne feléleszteni.mellesleg hogy haladsz a gitározásal?
jah és fingom sincs hogy mire gondolsz ha dudnám akkor lehet hogy tudnék segíteni :).

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#774) rebel56 válasza Arpika22 (#773) üzenetére


rebel56
tag

Talán olyasmire mint pl. az E7, nem? :)

Jó volt Tokaj, mi? Csak az a felhőszakadás nem kellett volna a végére. :(

(#775) ÉN007 válasza rebel56 (#774) üzenetére


ÉN007
csendes tag

De, de olyasmire. Ill. nem, nem olyasmire- arra! :D
Meg láttam párhelyen másiknál is, meg volt 6,7 és nem értem mi a különbség a számmal ellátott, és a sima akkord között...:U
Köszi, megyeget a gitározás, márpötyögök pár akkordot, csak hát váltogatni nem egyszerű:DDD ;)
Minden kezdet nehéz...
Át tudná nékem küldeni vki akkor az egyszerű dal akkordjait?:F
Hol találok még tcs-s akkordokat, mert sok számuk olyan, hogy egész jól le lehetne pötyögni, nem?

[Szerkesztve]

(#776) rebel56 válasza ÉN007 (#775) üzenetére


rebel56
tag

E:
0
0
1
2
2
0

E7:
0
3
1
2
2
0

A tabulatúrákkal kapcsolatban: nézted már ezt? Bővebben: link

(#777) rebel56 válasza ÉN007 (#775) üzenetére


rebel56
tag

Tankcsapda - Egyszerű dal:

Bővebben: link

(#778) delta9 válasza ÉN007 (#775) üzenetére


delta9
senior tag

A klasszikus zenében legtöbbször használt szeptimakkord a domináns szeptim, amit úgy kaphatunk, hogy egy kis tercet teszünk egy olyan hármasra, amit egy dúr skála ötödik hangjáról indítottunk. A dúr skála ötödik hangját (fokát) dominánsnak nevezzük. Például C dúrban az ötödik hang G, így a G dúr hármas (G B D) egy hozzáadott szeptimmel (F) egy domináns szeptimakkordot ad ki (jele: G7).

Ha ebből egy szót sem értettél, akkor először meg kellene tanulni a hangközök elnevezését, valamint a skálák felépítését. :)

(#779) ÉN007 válasza delta9 (#778) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Hát szó ami szó, nem sokat, de asszem nem is akarom tudni ;)
De azért köszönöm!!!!
Valahogy úgy érzem, elég lesz az is, ha megtanulom az akkordok lefogását, nekem az is elég lesz. Köszi

(#780) ÉN007 válasza rebel56 (#777) üzenetére


ÉN007
csendes tag

:DDNAGGYONKÖSSZZZIIIIIIIIIIII:DD

(#781) rebel56 válasza ÉN007 (#780) üzenetére


rebel56
tag

Ha ennyire örülsz neki, akkor felteszem a többit is, ami itthon van.. ;)

Lopott könyvek: Bővebben: link
A legjobb méreg: Bővebben: link
Félre a tréfát: Bővebben: link
A rock'n'roll rugója:Bővebben: link

Nem túl jó minőségűek, de a lényeg talán látszik!

szerk.: link

[Szerkesztve]

(#782) delta9 válasza ÉN007 (#779) üzenetére


delta9
senior tag

mostmég. aztán később ez kevés lesz, mert nem fogod tudni, hogy milyen akkordra mit játsz, illetve nem fogod tudni mit játsz, ha valaki azt mondja neked, hogy Dmaj7. fontos a zeneelmélet, hidd el. bár én nem akarom erőltetni, te tudod, csak az alapakkordok elsajátítása után nem fogsz tudni továbblépni. aztán nem minden dur meg moll :)

(#783) ÉN007 válasza rebel56 (#781) üzenetére


ÉN007
csendes tag

Hát ez szuppi! Még1szer köszi, örök hálám!



delta9:
Lehet, hogy igazad van, sőt biztosan, de egyenlőre elég mindaz ami nagyon muszály... Aztán, ha végképp nem tudom letenni, belevetem magam az elméletbe. Szerencsémre nővérem 10-11 éve jár zenesuliba, úgyhogy konyít hozzá vmennyit :D

[Szerkesztve]

(#784) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

ezazzz, sikerült megtanulnom a nightwish - the carpenter akusztikus intróját... élvezetes

bár szerintem elvan hangolva a gitárom, de még ígyis jól szól.

a tanárra meg még várhatok 1 hetet
:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#785) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Gitáriskola könyvek!

Bővebben: link

Aláírás

(#786) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag



Di box! Gitáros alapcucc! (felvételhez, szinpadra)

Bővebben: link

Aláírás

(#787) nomac


nomac
tag

Csak azért is gityó..;]
Egyebken hello all nem tudtok valamit a squier márkáról?

(#788) nomac


nomac
tag

up

(#789) kapcs-ford válasza nomac (#787) üzenetére


kapcs-ford
őstag

jó a Squier.. van kínai is meg mexicói is. A kínai gyakrabban fordul elő. A Squier asszem valami leányválalata a Fendernek ezért is használja együtt a 2 nevet (BY FENDER). A legjobb utángyártott szériákat gyártja!

Aláírás

(#790) nomac válasza kapcs-ford (#789) üzenetére


nomac
tag

Álítólag sokan leszólják és ephiphone így meg úgy....

(#791) Arpika22 válasza nomac (#790) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Akkár hogy gondolkodom így kissé bepiáltan az epiphone csak közép kattegóroria. még a mókus csak alap vagy mi a p*cs.nemtom nem kell nekem mókuska még1. gondold meg amagad csak 1nagy kapalp sz*ar

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#792) Arpika22


Arpika22
csendes tag

Nem tudom hogy észre vettétek e de a totyik elégé kihalt mostanság :(.

UP!!!-olok 1nagyot. nos ezek után gitáros testvírek vegyétek kézbe a hangszereteket és legyen már ''beszélgetés'':R

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#793) aDM|RaL^ válasza Arpika22 (#792) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

hja eléggé:

most ezt hallgatom, bárcsak eltudnám tolni:

Gary Moore - The Loner :DDD

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#794) doc


doc
nagyúr

sziasztok! én most kezdek neki a pengetésnek egy gyönyörű Ibanez PF60-as elektroakusztikuson. az akkordok már egész jól mennek, de van egy rettenetesen kezdő kérdésem: mit csináljak a jobb kezemmel?
tehát ha el akarok játszani egy számot, (pl. tegnap a Bikinitől próbáltam a Közeli helyekent), akkor hogyan pengessem? most annyit tudok csinálni, hogy fentről lefelé végigrántom a pengetőt a húrokon, oszt' kezdem elölről... viszont mikor mást láttam játszani, ő külön is pengette a húrokat, egy tabulatúrából honnan tudom hogy mit kell pengetni, vagy mi kell még ahhoz hogy rájöjjek?
bocsi a nagyon láma kérdésért :B , de még nagyon tompika vagyok a témához :DD

(#795) WEBER válasza doc (#794) üzenetére


WEBER
tag

hát lehet bontott pengetést is csinélni amit nem mindig pengetővel oldanak meg hanem újjal bontják. ezt igy nagyon nehéz leirni

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#796) doc válasza WEBER (#795) üzenetére


doc
nagyúr

na végre sikerült rájönnöm hogy mi is kell nekem: ritmusos akkordpengetés :DD
pontosabban először ez, az akkordbontást későbbre hagyom


[Szerkesztve]

(#797) bebean válasza doc (#794) üzenetére


bebean
aktív tag

hüvelykujj a basszus hurokon vandorol (e, a, d), közben a mutató, közepső, gyürüsujj a g, h, e hurokat pengeti. erdemes minel lassabban kezdeni gyakorolni & a kezet lazan kell tartani. a kézfejed ugy logjon a csuklódon, mint egy rongy.
erdemes alap akkordokkal kezdeni, pl. Am/Dm/G/C valtogatasa. sok sikert.

...

(#798) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Azt hiszem ma is jókedvűenl fekszem le! :DDD El tudom tolni a Final Countdown szólóját. Csiszolgatok rajta még egy kicsit, de már megvan a feeling. :D Íme:
Bővebben: link


[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#799) doc válasza M@trixfan (#798) üzenetére


doc
nagyúr

nem jó a linked

(#800) M@trixfan válasza M@trixfan (#798) üzenetére


M@trixfan
addikt

Javítottam a hibás linket, elnézést kérek: Bővebben: link

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.