Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) delta9 válasza Fisha (#50) üzenetére


delta9
senior tag

nem én vagyok a bennfentes, hanem van egy régi jó barátom, aki már egy pár éve kint él Kanadában. Ott baromira pörög a r'n'r élet, ő a bennfentes. Küldött már egy csomó képet, hogy együtt bulizott a Poisonnal, Mötley-vel, Skid R. meg egy csomó más zenésszel. Na, egyszer kb. hajnali 3-kor csörgött a telefonom, mondom ki ez a debil, és ő volt, aszongya ''most lett vége a Poison koncertnek, tudom, hogy te szereted, adom neked Bret-et.'' Én meg az első pillanatban, hót álmosan, meg sem tudtam szólalni, azután beszéltünk egy pár mondatot, dedikált nekem egy Poison CD-t és majd a cimborám hazahozza. Szal mondta, hogy Torontoban(?) lesz Velvet Revolver koncert, és spanol az egyik szervezővel, s ha oda tud jutni Slash-hez, akkor dedikáltat nekem CD-t. Meg a Nikki Sixx együttesének a koncertje lesz nemsoká' és megfenyegetett, hogy Nikki-vel is beszélni fogok...

(#52) MacCaine


MacCaine
őstag

Hali!

Üdvözletem a topic indítójának. Nagyon jó ötlet volt :).
Egyébként szintén gitározok, 11-12 éve kezdtem. A cuccos: Ibanez RG-320, 7 húros Wasburn (így fejből nemtom a típusát), meg egy Fender Strato másolat (Cheri), Korg AX 300G, Kettner Warp7 (fej+láda), Laney TF700 (csak fej). Stílus: szinte minden, csak igényes zene legyen. Nagy kedvencek: Dream Theater, Andromeda, Slipknot, Slayer, Megadeth, Metallica, G'n'R, Pantera, Korn, Deftones, free jazz, pár jófajta death metal.

Egyébként meg valami bandát vagy arcokat keresek, akikkel komolyabban lehet zenélni, lehetőleg budapesti próbahellyel.

Z.
(esetleg nem érdekel valakit egy TF700-as fej gitárhoz? :)). a smiley ellenére a kérdés komoly

(#53) Jaq


Jaq
tag

Helo...

En 6,5-7 eve gitarozom, jelenleg egy Crafter FW-770EQ elektroakusztikus ovation dzsezzgityom van.
Ezzel tepem az Ibanez ToneBlaster 25.omet.
Jatszani tudok, bar full autodidakta, plussz a nagybratyom tanitgatott sokmindenre, o profi zenesz. Van jonehany sajat szamom, csak olyan nehezek, hogy alig tudom elreszelni oket :U

Na majd teszek fel kepet is, mert ritka szep darab ;)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#54) yossarian


yossarian
aktív tag

Üdv.
kicsit félve írok ide, én kismiska vagyok hozzátok képest. :)
kb 2 éve van egy klasszikus gitárom, használtan lett véve. tanárhoz sajnos nem járok, nincs rá pénzem, de biztos jó lenne. teljesen autodidakta módon pötyögtetek, ami zene tetszik megkeresem neten és megpróbálom eljátszani/megtanulni. de nagyon kevés vagyok még. :)
minden jót

(#55) delta9 válasza yossarian (#54) üzenetére


delta9
senior tag

csak bátran, sztem itt senki sem fog ''lenézni'' azért, mert nem olyan régóta zenélsz. ha elfogadsz néhány tanácsot

első sorban én azt javasolnám, hogy a zeneelmélet alapjait tanuld meg, ha az még hiányozna. csak hogy tudd, hogyan épül fel egy dur v moll hangsor, azokat több fekvésben gyakorolgasd (itt eléggé fontos lenne az ujjrend és a pnegetés is...). később már mehetnek a major, összhangzatos moll hangsorok, dur és moll pentaton stb. így az improvizációs szólóknál nem fogsz beleesni abba a hibába, hogy egy fekvésből nem tudsz kilépni.

azután már csak zenét kell hallgatni nagyon sokat. az egyszerűbb dolgokat próbáld meg leszedni hallás után, először úgyis 300-szor kell majd meghallgatnod, de később már csak 3-szor (pár év kitartás). a tabos kottákkal, amik a neten vannak vigyázz, mert túlnyomó részt (amiket én láttam) eléggé pontatlanok.

(#56) Goose-T válasza yossarian (#54) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem jó dolog autodidakta módon tanulni, mert így tud igazán egyéni stílus kialakulni. Azért nem árt, ha a jól gityózó haveroktól is ellesel egy-két trükköt.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#57) _Gudella


_Gudella
senior tag

Raktam fel képet.

Ez az egyik gitárom:
Bővebben: link

Van sok hibája, de megszerettem...

(#58) yossarian


yossarian
aktív tag

esetleg tudtok ajánlani neten fellelhető irodalmat/programokat, aminek segítségével lehetne csiszolni a tudáson, illetve rendesen megtanulni a dolgokat?
az alap akkordokat és általában a gitár alapjait a Muszty-Dobay (asszem így kell írni) könyvből próbáltam elsajátítani.

(#59) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Ne vegyetek gitárhoz multieffektet, se pedig erősítőt, tök felesleges. 10 éve játszom, nemrég eladtam minden cuccomat (Fender Twin reverb, GT-3), mert egyszerűen nincs rá szükség. Ami kell: Amplitube VST plugin, Dsound RT player/vagy Steinberd Vstack (ezek real-time VST hostok), meg legalább egy SBlive (vagy bármi, ami tud ASIO-t), koncertezéshez egy notebook (1,5 Ghz körüli, PCMCIA Sblive-al).

Tudom, hogy minden gitáros azt mondja, hogy csöves erősítő, meg DS-1 torzító, meg drága multieffekt, de ha Brian Maynek jó az amplitube, akkor nekem is. Tudom, azt is fogják mondani, hogy az szar, meg a csöves hangzást nem lehet lemásolni, de higyjétek el, ők még nem hallgatták ezt.

Nézzétek meg:

www.amplitube.com

Vagy esetleg egyenesen a diszrtibútortól: koli.sytes.net, czpro.no-ip.com:) Ebből látszik, hogy nem a cég embere vagyok.

"Még visszatérek!"

(#60) _Gudella válasza Terminátor 4. (#59) üzenetére


_Gudella
senior tag

ez elmegy otthon gyakorlásra, vagy demófelvételre, de mi van ha fel akarsz lépni?

(#61) andorpapa válasza Terminátor 4. (#59) üzenetére


andorpapa
őstag

Van abban igazság, amit mondasz. Zenei apám, mesterem és barátom, akitől a gitározás alapjait lestem el, és tanít most is, nos, ő is így csinálja. Elmondása szerint a PC is van már olyan szinten, bár azért a hagyományos technológia sem rossz. Na meg nem fagy le. :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#62) andorpapa


andorpapa
őstag

Amúgy én meg basszusgitáron tolom. Előző gitárom egy Gibson volt, jó cucc, csak nagyon le lett használva (én a második tulajdonosa voltam), így idén vettem egy Yamaha RBX170-est. Gondolkodtam rajta egy ideig, hogy Ibanez GSR200-ast vegyek használtan, de végül az új Yamaha mellett döntöttem, és nem bántam meg, bár az Ibanezen jobban kijön a pickupok közötti különbség.

Szóval basszusgityón nyomom, és én is azt tudom javasolni minden kezdőnek, hogy a zeneelmélettel sokat foglalkozzon, különben mezei lakodalom-iskolai buli-hakni király lesz belőle, az pedig nem művészet. Ezzel persze nem akarom leszólni az ilyen műfajban utazókat, de mióta én is zenélek, figyelem a stílusukat, zenei tudásukat, és érzésem szerint nem jutottak túl magas szintre a zenélésben.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#63) Fisha válasza Terminátor 4. (#59) üzenetére


Fisha
őstag

Abszolut technokrata alkat vagyok es ezert el is hiszem, hogy szinte ugyanugy szol a pc-n a cucc, mint egy analog cuccon, de azert se a megbizhatosagot, se feelinget nem adnam en fol ilyen konnyen.

(#64) _Gudella válasza Fisha (#63) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ja, megfelelő programokkal nyílván egy mai PC is megbirkózik legalább úgy az erősítő/láda/mikrofon modellezéssel, mint pl a Line6 POD, vagy a Yamaha modellezős cucca, amik azért elég szépen meg tudnak szólalani.

Da akkor is kell még próbán is hogy az ember mögött ott dübörögjön egy rendes gitárcucc.

De ha még az a perverz ötlete is támad valakinek, hogy hurcolja a PCjét magával próbálni/fellépni stb, akkor is csak az előfok/effekt részét helyettesítheti a gitárcuccnak.

És szvsz egy SB Live akkor sem elég hozzá. (nekem is ilyen karim van). Leglább egy olyan amihez külső DAC van. Persze nem árt ha tud 24 bitet.

Meg gondolom azzal sem vagyok egyedül, hogy imádok potmétereket tekergetni :)

[Szerkesztve]

(#65) delta9 válasza Terminátor 4. (#59) üzenetére


delta9
senior tag

nyilván ezért készült a nevével fémjelzett speciális VOX erősítő. hehe. nem kétséges, hogy az általad említett pc-s megoldás olcsó és hatékony otthoni gyakorlásra, de koncertezni már erősen nem vinném. stúdiót meg nem is említem, mert egy jóérzésű hangmérnök azonnal elhajtana, mint a magzatvizet, az összes tranzisztoros boss pedállal együtt. hozd el hozzám a laptopodat, és megmutatom neked, hogy mi a különbség a modellezett gitárhang és egy csöves erősítővel torzított gitárhang között... hogy brian may kizárólag ezt használná, na azt erősen kétlem, esetleg egy két elemét a gitársound utómunkáin. ha lesz lehetőségem, azért megnézem, hogy mit tud ez a software.

a multikat én sem szeretem, de akinek kísérletezős kedve van annak megéri megvenni, mert sok érdekes dolgot lehet velük csinálni. hogy erősítőt sem vegyünk? ok, megyek megkörnyékezem a James H.-t, meg Steve Vait, meg Paul Gilbertet, meg Slash-t, meg Zakk W.-t, meg... már úgy sincs szükségük a cuccukra, csak egy pc-re, meg egy 250 dolcsis szoftverre, a többit nyugodtan kidobhatják. LOL

(#66) _Gudella válasza delta9 (#65) üzenetére


_Gudella
senior tag

Szerintem nincs semmi baj a jobb multikkal, csak eggyütt kell használni egy csöves előfokkal, hogy a torzítást az csinálja, vagy kombinálni a soundokat.

Én mostanában akarok venni egy multit

Ha valaki tud jó áron Boss GT-6 -ot ne hallagassa el!! :)

(#67) delta9 válasza _Gudella (#66) üzenetére


delta9
senior tag

egy ismerősöm kb. egy hete mondta, hogy van vmi eladó alig használt multija. nem emlékszem pontosan, hogy milyen, de nem a gt-6-os. ha érdekel, megtudakolom pontosan, hogy milyen márka, típus (mintha korg-ra emlékeznék, de lehet, hogy tévedek).

(#68) _Gudella válasza delta9 (#67) üzenetére


_Gudella
senior tag

Korg ax-1500 is megfelel, ha jó állapotban van, és jó áron adja, de lehet, hogy csak olyan 3 hét múlva lesz rá pénzem

(#69) AND1 válasza MacCaine (#52) üzenetére


AND1
őstag

na végre más is aki szereti a Deftones-t is :)

[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#70) AND1


AND1
őstag

Végigolvasgattam a hozzászólásokat. Kommentek:

Pc tényleg jó, itthonra bőven elég, meg a kezdőknek is. Én komolyabban szeretnék a gitárral foglalkozni, ezért vettem egy torítópedált, de ezt is gépre kötöm. Erősítő külön még fölöslegesnek érzem (+nincs mrá pénzem)

De azok akik már demo lemezt csinálnak, esetleg már a kiadónál is próbálkoznak azért komolyabbb cuccokra van szükség.

Multiefekt: Nem rossz dolog, de sztem szigorúan csak otthonra gyakrlásra. Ha már kisebb koncertet nyom vki akkor otr már jobb az összeépített pedálsor.
Egy torzító,delay és a peaser-el már sokmindent meglehet csinálni.

Egy régi PH-s.

(#71) Skót


Skót
aktív tag

Igaz hogy csak félig off de azért mégis kapcsolódik ide:
Hogyan csináljunk házilag gitárkombót:DDD
Bővebben: link
KB az oldal közepén ''Kapcsolási rajzok, alkatrészlisták, leírások'' alatti részben sztem elég érdekes dolgok vannak:)
És ez még UPpnak is jó

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#72) Terminátor 4. válasza delta9 (#65) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Ugye tudod, hogy pl. Joe Satriani az Engies of Creationt egy darab PC-be dugott hangkártyán követte el?
Egyébként pedig nyilván arra sem vetted a fáradtságot, hogy megnézd az amplitube honlapját, pedig fent vannak kisebb cikkek Brian May-el, vagy a Guns új gitárosával.
A legfontosabb azonban az, hogy az nem minősít egy cuccot, hogy Steve Vai nem ezzel játszik (nem is biztos, hogy nem játszik vele). Csak az minősítené, ha meghallgattad volna, játszottál volna vele. Addig pedig az ilyen LOL és ehhez hasonló megjegyzések minden alapot nélkülöztek. Megadtam a programok címeit, elérhetőségét, van egy kis PC-s tudásod is, szerintem simán be tudod őket konfigurálni, ha akarod. Pénzedbe nem kerülne, hogy meghallgasd és játssz rajt, de te inkább ítélkezel alapok nélkül.
Ui: Brian May nevével semmiféle speciális VOX erősítő nem készült, teljesen standard darabokat használ.

"Még visszatérek!"

(#73) Terminátor 4. válasza _Gudella (#64) üzenetére


Terminátor 4.
tag

A Live-on van külső ADC és DAC is, csak nem mindegy, hogy melyik bemenetre kötöd rá. A Live ugyanis effektíve két hangkártyából áll, az első két hangfalat egy EMU10k1-es dsp és rendes adc és dac szolgája ki, hátra pedig egy AC97-es codecchip jutott csak. Kx driverrel a megfelelő helyre tudod routolni a megfelelő be-és kimeneteket, úgyhogy kikerülheted az AC97-et.
24 bites cucc egyébként valóban jobb, de ha nem stúdiózol, alig venni észre a különbséget. Meg egy Live 3k használtan, egy rendes 24/96-os hangkártya, ami tényleg 24 bites is (tehát nem audigy), az olyan 40k körül van.

"Még visszatérek!"

(#74) Terminátor 4. válasza AND1 (#70) üzenetére


Terminátor 4.
tag

Ez nem így megy. A pedálok minősége meg sem közelíti a komoly multieffektekét, meg koncerten nehézkes is a kezelésük. Nincsenek presetlehetőségek, ami elég gáz. Kivéve, ha MIDIvezérlt pedálsorod van, mint mondjuk David Gilmournak, de arra még a magyar ászoknak sincs felesleges többmilliója:)

"Még visszatérek!"

(#75) Fisha válasza Terminátor 4. (#72) üzenetére


Fisha
őstag

Kicsit tamado vagy szerintem, kar lenne elflamelni ezt a jo kis topicot.
Amugy azert ha korulnezel a nagyvilagban eleg sok olyan esetet talasz, amikor eskudoznek a nagy zeneszek, hogy ezzel a vadiuj cuccal csinaltak az uj lemezuket, aztan meg kiderul, hogy az egesz csak marketing-bullshit.
Nem gyozom hangsulyozni, hogy semmi eloiteletem sincs a pc-s effektcuccok iranyaban (sot elarulom, hogy a szaktodolgozatomat is ilyen temaban irtam ;)), de azert megiscsak egy jo kis csoves gitarsound az bizony megesz, es egy jo erositovel ott van a gitaros segge alatt fel perc alatt (nem kell tokolni felorakat, mire csovesre emlkezteto hangzast kikeverget maganak). Persze az ar egy masik szempont, bar arrol meg nincsnenek infoim, hogy az altalad emlitett progik mennyibe kerulnek, mert szerintem nem olcsobbak egy jo erositonel.

(#76) Fisha


Fisha
őstag

Egy kerdest is folteszek, hatha mondtok valami okosat.
Mint mar emlitettem van egy digitech gsp2101 artist elofokom. Eleg fullos cucc, nem is olcso es mindezek fuggvenyeben nagyon jo hangja is van. Viszont van vele egy eleg nagy problemam: fulessel hallgatva, ill. hangartyara kotve marha jol szol, viszont komboba dugva nagyon szarul. Termeszetes varialtam a hangfalszimulaciojaval meg probalgattam kulonbozo bekoteseket (line in, effekt return), de sehogyse sikerult megkozeliteni se a masik esetekben tapasztalat dogos hangot. Mitol lehet ez? (egy valavestateben meg a jtm60-as marshallomban is probaltam)

(#77) _Gudella válasza Fisha (#76) üzenetére


_Gudella
senior tag

szvsz próbáld meg minél kisebbre venni a kimeneti hangerőt ha kombóba kötöd. Meg a hangszinen is vátoztatni kell, nem is kevest. Nekem H&K TubeMan Plus előfokom van, és 3 féle kimenete van: to mixer, to guitar amp, to power amp, és mind a három nagyon másképp szól. (főleg a to mixer, mert az egy 4x12 hangfalszimuláció)

(#78) Goose-T


Goose-T
veterán

Hali! Tudnátok nekem ilyen kis gitárprogikat mondani? Fx-box és ilyenek érdekelnének...

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#79) MacCaine válasza Fisha (#76) üzenetére


MacCaine
őstag

Hali!

Még egy ötlet: ha be van kapcsolva az effekten valamilyen erősítő/csövesítő/vastagító szimuláció, azt kapcsold ki, esetleg próbáld csak úgy, hogy csak a torzító van bekapcsolva az effekten (vagy valami más, delay vagy ilyesmi, a lányeg, hogy csak 1 effekt legyen bekapcsolva).

A multi témához: sokkal olcsóbb egy multieffektet venni, mint minden analóg pedált megvenni, amit ez a multi tud. Torzításban a legtöbbnek kicsit műanyag hangja van, ezért szerintem a torzítón kívül minden effekt mehet a multiról (delay, flanger, phaser, echo stb...).

Z.
Senki nem keres gitárost zenekarba Budapesten? :(

(#80) AND1


AND1
őstag

Nem akartam ezzel a multifekt vs. pedálokkal flamet generálni...mind1, sztem erősen szubjektiv. Van aki ezt szereti van aki azt. 20 körül már lehet kapni efektet (használt persze), de egy vadi új normális efekt 100 körül mozog. Én inkább használtan veszek 4 pedált ami 1-2 év alatt...mig fejlődöm és megúszom az egészet 40-max50K-ból. De amint említettem gitárosa válogatja...


Deftones - Change ...uh...most ezzel elvagyok nagyon :)

Egy régi PH-s.

(#81) Fisha válasza MacCaine (#79) üzenetére


Fisha
őstag

Hat koszi, megprobalok tekergetni rajta, ha lesz idom.
Amugy nincs benne csoszimulacio, csak cso ;).

Fisha

(#82) delta9 válasza Terminátor 4. (#72) üzenetére


delta9
senior tag

''Egyébként pedig nyilván arra sem vetted a fáradtságot, hogy megnézd az amplitube honlapját...''

ez jó! tudniilik megnéztem. akkor még rajtam kívül ki is ítélkezik alapok nélkül? hehe.

te még nem láttál/hallottál olyat, hogy egy terméket egy híres ember nevével adnak el pl. némi pénzért?

''Brian May nevével semmiféle speciális VOX erősítő nem készült, teljesen standard darabokat használ.'' - akkor mégsem csak egy szoftvert használ?

''Csak az minősítené, ha meghallgattad volna, játszottál volna vele'' - szerintem tévedsz. az minősíti, hogy a világ leg(el)ismertebb gitárosai nem használják tömegesen. az, hogy én játszom-e rajta (vagy te) az kurvára nem mérvadó...

(#83) AND1


AND1
őstag

Nincs valakinek egy fölös puha tokja? hm?hm? :) Esetleg eladó?

Egy régi PH-s.

(#84) Cardinella


Cardinella
aktív tag

Csatlakozom a tisztelt gitárbarát társasághoz.:)
(Anno zeneiskolában fúvósokkal, meg egy jóadag zeneelmélettel kezdtem...)
Gimnáziumban csináltunk egy nagysikerű ''botrány''zenekart:), akkor került a kezembe gitár; és megszerettem, gyakoroltam, majd jött az egyetem, és gitár eladva...
Mostanában egyre többet gondolok rá, és előbb-utóbb veszek is egyet; de csak valami minőségi nylonhúros akusztikusban gondolkodom, egy kis otthoni klasszikus, spanyolos pengetés okán; mert egyszerűen szeretem a zenét.
Jó gyakorlást Mindenkinek!:)

(#85) _Gudella válasza AND1 (#83) üzenetére


_Gudella
senior tag

Én is épp azt vadászok, mert akusztikushoz nekem sincs (up)

(#86) _Gudella


_Gudella
senior tag

Elkezdenék felvenni témákat egy majdani számhoz, csak ritkán találkozok a dobossal.

Nem tudtok ajánlani vmi programot, amivel viszonylag könnyen össze lehet rakni dobtémákat átmeneti megoldásként?

(#87) AND1


AND1
őstag

Ha már itt tartunk, nem tud vki egy nornális recorder progit...mert a wines nekem fos. Írtam egy számot...ezen dolgozom, töldozom-foltozom, kitalálok új dolgokat hozzű..és szeretném felvenni...szal nem tud vki?

Egy régi PH-s.

(#88) Skót válasza AND1 (#87) üzenetére


Skót
aktív tag

Én ha felvettem valamit ált a live recordert használtam
Ha meg vágni kellett a sound forge 5 -öt:)
Sztem ezekkel lehet már szórakozni, mégha nem is egy stúdióminőségű lesz a felvétel de azért sztem hallgatható

[Szerkesztve]

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#89) _Gudella válasza AND1 (#87) üzenetére


_Gudella
senior tag

n-track studio

mindent tud amit kell
csak a képzelet szab határt :)

bár néha picit instabil, érdemes gyakran menteni....

(#90) Goose-T


Goose-T
veterán

Szerintem a Cakewalk Pro Audio (mostanában mintha már Sonar lenne a neve) a neked való progi. Többsávos felvétel, MIDI kezelés - lehet dobsávot írni.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#91) MacCaine válasza _Gudella (#86) üzenetére


MacCaine
őstag

Hali!

Reason? Kicsit ágyúval verébre ez a progi, viszont mindent tud, ami csak kell egy dobtéma megírásához (nemrég kezdtem el használni, de nagyon bejön).

Keverésre, vágásra pedig a Cool Edit Pro-t használom (Sound Forge kompatibilis-nek mondható program). Mindkettőt kipróbáltam, nekem jobban ez jobban tetszik, mint a Sound Forge.

Z.

(#92) MacCaine válasza MacCaine (#91) üzenetére


MacCaine
őstag

Szóval, hogy értelmeset is írjak: Mindkettőt kipróbáltam, és nekem a Cool Edit jobban bejön, mint a Sound Forge.

Z.

(#93) AND1


AND1
őstag

Na egy Earnie Ball húr:

Bővebben: link

1 hétig bírta a gyűrődést :(



[Szerkesztve]

Egy régi PH-s.

(#94) Fisha válasza AND1 (#93) üzenetére


Fisha
őstag

Nem fix hurlabas gityokhoz van kulon szeriaja az ernie ballnak, melyeken megerositettek a kis golyo rogziteset.
Vagy esetleg ez mar a megerositett volt? :)

(#95) _Gudella válasza MacCaine (#92) üzenetére


_Gudella
senior tag

nem értem hogyan hasonlítod össze a kettőt

a Sound Forge (én 6osig ismerem) egy egysávos program, szóval egyrészt keverés utáni utómunkára, masterizálásra való, vagy keverés előtt vágni/javítani egy-egy sávon

(#96) Goose-T válasza AND1 (#93) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem az Ernie Ball-ok bírták eddig a legjobban. Nem feszesek egy kicsit a húrok a gitárodon? Nem nehéz lefogni? A gitáromat mindig lehangolom D-re, így jobban szól és kényelmesebb is játszani rajta.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#97) danzi


danzi
tag

Sziasztok, nekem egy Hora akusztikusom van, ez volt a legolcsóbb, western, szóval fémhúros, és legalább a nyakát is átérem (szerintem nekem elég rövidek az ujjaim :o)

www.hora.ro Standard M de nem pont úgy néz ki, mint a weboldalon

román a bébi, majd teszek fel képet. Húrokból nekem a Cryogenic széria jön be, bár Earnie Ball meg GHS is volt rajta, sőt, most is GHS van, de a Martin & Co Cryogenic szólt rajta a legszebben. Eddig 0.54-es (E3) volt rajta, de szerintem inkább a vékonyabbakat fogom használni (0.50), kényelmesebb lefogni.

Van egy Jolana cseh csoda elektromos gityó is kölcsön, erről is van kép, meg egy Zoom 606 pedál, elég jól szól, de nekem is gépre van rákötve...

A Kossuth téren a Yamaha szalonban ki lehet próbálni minden gitárt, eszméletlen jól szólnak, és pont a legolcsóbb westerngitár tetszik hangra a legjobban: az F310P

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#98) AND1 válasza Fisha (#94) üzenetére


AND1
őstag

az volt :)

Egy régi PH-s.

(#99) AND1 válasza Goose-T (#96) üzenetére


AND1
őstag

Hát nemtom...eddig nem volt baj sosem. Default-ra szoktam hangolni általában.

Egy régi PH-s.

(#100) Goose-T válasza AND1 (#99) üzenetére


Goose-T
veterán

Az olcsóbb gitárokon általában az indokoltnál feszesebb a húr, mert nem annyira pontosak az alkatrészek, így távolabb kell tartani a húrokat a nyaktól, hogy ne rezonáljon be. Szerintem érdemes lenne D-re lehangolnod, jobban is fog szólni, kényelmesebb is lesz (lazábbak lesznek, könnyebben, gyorsabban le tudod fogni a húrokat).

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.